Obrazek

Ekstraliga

Speedway w tarnowskim jak i światowym wydaniu
ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Re: Ekstraliga

Post autor: ziggy »

bartek_1990 pisze: 09 wrz 2020, 10:28 Według mnie stawki rynkowe nie zależą od tego kto za to płaci (albo skąd ma na to finanse) tylko ile jest się w stanie za to zapłacić. Podobnie jak na rynku nieruchomości. Ceny lokali, działek, nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi kształtują się na poziomie zależnym od tego za ile ktoś podobne nieruchomości kupuje. A zaglądanie nabywcy do portfela i pytanie go skąd na to ma to już nie ma nic wspólnego z rynkiem tylko z chorobliwa ciekawością i zazdrością.

Nie dawno byl wywiad z jakimś lekarzem, który żalił się że zarabia powiedzmy 3 tysiące a piłkarzem po kilkanaście
A przecież oni tylko kopia piłkę a on leczy ludzi. Cóż, kto bronił spróbować kariery w futbolu? Tak już jest na tym świecie że niektóre branże są lepiej opłacane a inne gorzej. Amen
I wszystko to jest święta prawda dopóki dysponujesz swoimi lub prywatnych sponsorów pieniędzmi.Może mi się to nie podobać ale nic mi do tego.Jeżeli kupisz mieszkanie które ja też chciałem nabyć i po prostu dasz więcej nie ma sprawy.Ale do momentu w którym przebiłeś mnie (nie, za swoje ,ojca ,dziadka czy jakiegoś innego sponsora)a za między innymi moje bo podatników pieniądze.Przecież normalne kluby to przedsiębiorstwa handlujące wszystkim i tym sposobem równażące budżet.Narzekamy na komunę.Przypomnę Ci że każdy pracownik Azotów był oprocentowany na Unię 0,5% (teoretycznie pisemnie mogłeś zrezygnować)ale wtedy wszystko było państwowe i nie dotyczyło to wszystkich mieszkańców miasta.Jeżeli chcesz możesz 1% podatku przeznaczyć na dowolny podmiot użyteczności publicznej i ja bym chętnie to zrobił ale nie mogę na na prywatną spółkę utrzymującą się za państwowe pieniądze.
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2020, 12:00 przez ziggy, łącznie zmieniany 1 raz.

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Re: Ekstraliga

Post autor: ziggy »

savage pisze: 09 wrz 2020, 10:31
ziggy pisze: 09 wrz 2020, 10:03 "To rynek ustala stawki".O jakim rynku jesteś łaskaw pisać?Rynek jest wtedy gdy ja za własne pieniądze zaspokajam najdziksze żądze,marzenia,ambicje nie licząc się z kosztami bo mnie stać.Jeżeli robię to na koszt społeczeństwa to jest to żerowanie na krzywdzie innych.Każdy w tym ja chciałby zarobić,mieć jak najwięcej i nie ma w tym nic zdrożnego.Co wspólnego z rynkiem ma jednak to że gość który sam żyje na koszt społeczeństwa bo nie wytwarza żadnego dochodu a wręcz deficyt lekka ręką bez żadnego opamiętania rozdaje nie swoje miliony?
ziggy,

Rynek żużlowy tworzą kluby, które finansują ten sport i zatrudniają zawodników. To, że większość jest finansowana z miejskich kas to fakt, ale pisanie, że jest to "kosztem społeczeństwa" czy "żerowaniem na krzywdzie innych" - to gruby odlot. Nie widzę gremialnych protestów w Częstochowie, Gorzowie itd. organizowanych przez "pokrzywdzonych" ;).

Jeśli kogoś stać na płacenie Lambertowi i 1 mln zł za podpis, to niech mu płaci. My również za najlepszych lat potrafiliśmy wydawać miliony na zawodników i nikt w Tarnowie szat nie rozdzierał w ramach protestu.

Co innego podśmiechiwać się z władz Miast, które przekazują miliony na kontrakty zawodników - co sam robię, a co innego pretensje do Prezesów klubów, że na bazie zebranego budżetu, starają się zbudować jak najmocniejsze składy - co moim zdaniem nie ma sensu.
Ja się nie podśmiechuję tylko twierdzę że to jest chore.Pominę że prowadzi to do likwidacji dyscypliny.Pieniądze które płaciliśmy nie pochodziły z kasy miasta ale również(prócz Rolnickiego) były publiczne jak obecnie z GA.Już bartkowi_1990 starałem się wytłumaczyć swój punkt widzenia więc nie będę się powtarzał.Normalnie budżet klubu zawodowego pochodzi m.in ze środków własnych,sponsorów(nie publicznych),reklam,praw telewizyjnych i ogólnie oglądalności nie koniecznie na stadionie.Również z handlu zawodnikami i wizerunkiem klubu oraz zawodników.Trzymając się tylko naszej Unii.Jeżeli odejmiesz środki publicze(odpisy podatkowe nie trafiajace do budżetu państwa ,miasta) z GA to klub padnie na pysk.W obliczu kryzysu nie dość że najbogatsi prezesi wariują to jeszcze władze ligi wprowadzają debilne przepisy windujące koszty.Już nie wystarczy 8,16 instytucja gościa ale jeszcze w piątce 23 latek i coraz to nowe przepisy i funkcje podrażające koszty działalności klubów.Ilu takich do 23 lat na odpowiednim poziomie widzisz?Więc cena musi wzrosnąć ponad miarę.Bo jak taki nieopierzony dostanie tyle to np.Zmarzlik,Janowski lub Łaguta nie pojadą za tyle.Wracamy do czasów gdy mistrzostwa świata były rozgrywane tylko na Wembley a teraz w Polsce.Najlepszym już nawet nie opłaca się jeździć w Szwecji czy Danii.Nie ma eliminacji i tylko nieliczni jeżdżą na okrągło ale kiedyś jak ja bedą musieli przejść na emeryturę.I co wtedy?Po ilu latach znudzi się oglądanie w kółko tych samych gęb?

peter_griffin
Posty: 713
Rejestracja: 02 maja 2016, 11:03

Re: Ekstraliga

Post autor: peter_griffin »

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/89918 ... d-czwartku

Oczywiście zakaz używania Anlasów w polskiej lidze dopiero od jutra, żeby nie przeszkadzać Sparcie :lol: :lol: :lol: Taka decyzja powinna być podjęta już po GP, gdy wyszło, że te opony są za miękkie. Dryła podniecał się formą Janowskiego, a on po prostu zyskał przewagę dzięki tym oponom. Zobaczymy formę Janowskiego w Gorzowie :lol:

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6750
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Re: Ekstraliga

Post autor: savage »

Ziggy,

Twoim zdaniem pieniądze wydawane na sport przez GA, to pieniądze „publiczne”? Serio!? Możesz mi to wytłumaczyć? Czujesz się współfinansującym karierę Kamila Stocha, czy Roberta Kubicy? Czy ta kasa w jakikolwiek sposób pochodzi z Twoich podatków lub tez mogłaby należeć się Tobie?
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Re: Ekstraliga

Post autor: ziggy »

savage pisze: 10 wrz 2020, 1:51 Ziggy,

Twoim zdaniem pieniądze wydawane na sport przez GA, to pieniądze „publiczne”? Serio!? Możesz mi to wytłumaczyć? Czujesz się współfinansującym karierę Kamila Stocha, czy Roberta Kubicy? Czy ta kasa w jakikolwiek sposób pochodzi z Twoich podatków lub tez mogłaby należeć się Tobie?
Tak ponieważ o tyle uszczuplone są podatki z których finansuje się np.szpitale,szkoły.Każde państwo jednak ze względów propagandowych i wizerunkowych dotuje sporty olimpijskie które w dobie komercji inaczej nie mogły by istnieć ale nie są to prywatne spółki i minister sportu może odwołać prezesa związku a nawet cały zarząd .Przecież GA nie sponsoruje klubów w Istebnej,Zakopanem czy Nowym Targu.Nie ja tworzę prawo.Nie zmienia to jednak że to też pieniądze publiczne bowiem są odliczane z zysku przed opodatkowaniem to jaka jest różnica między dotacją miejską?Przecież miasto jak i państwo niczego nie produkuje i żyje z podatków.Tylko taka że państwowa spółka a nie państwo lub samorząd decyduje o przeznaczeniu i tu rodzi się pole do przekrętów typu Kubica.Ładuje się państwowe miliony w prywatne fochy byłej gwiazdy która na własne życzenie została kaleką a gdy miał autentyczne sukcesy to jakoś tego nie robiono.I to jest to o co mi chodzi.Prezesi klubów również bawiąc się nie za swoje rozdają na prawo i lewo nie mając nawet iluzorycznego nadzoru w postaci Skarbu Państwa.I mamy przyszywanych obywateli.Dlaczego żaden angol,norweg,duńczyk czy rosjanin nie zapałał miłością do znacznie bogatszej Szwecji?

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6750
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Re: Ekstraliga

Post autor: savage »

Pieniądze miejskie, to pieniądze publiczne - co do tego nie mam żadnej wątpliwości.

Pytałem o to jak można nazwać pieniądze Spółki Skarbu Państwa kasą publiczną?
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

lynx
Posty: 719
Rejestracja: 23 lip 2009, 19:46
Lokalizacja: trn/krk

Re: Ekstraliga

Post autor: lynx »

savage pisze: 10 wrz 2020, 11:28Pytałem o to jak można nazwać pieniądze Spółki Skarbu Państwa kasą publiczną?
no a jak inaczej?
każdy wydatek spółki skarbu państwa (w szczególności wydatki sponsorskie) to uszczuplenie portfela półki, czyli zmniejszenie dywidendy, czyli zmniejszenie wpływu do kasy państwowej, czyli w efekcie jest to wpływ na "kasę publiczną" (idąc dalej, w utopijnym świecie - większe przychody ze spółek skarbu państwa = mniej podatków płacę ja)

niemniej jednak można te wydatki też postrzegać jako inwestycję, dzięki której spółka ma przynosić większe zyski (choć tutaj nie jest to takie jasne i oczywiscie - vide reklamowanie się spółek skarbu państwa w prywatnych gazetach, itp.)

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6750
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Re: Ekstraliga

Post autor: savage »

lynx,

Czyli generalnie potwierdziłeś, że również i Twoim zdaniem - pieniądze spółki skarbu państwa to nie środki publiczne?

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Re: Ekstraliga

Post autor: ziggy »

savage pisze: 10 wrz 2020, 13:58 lynx,

Czyli generalnie potwierdziłeś, że również i Twoim zdaniem - pieniądze spółki skarbu państwa to nie środki publiczne?

Pozdrawiam
"Pismo
z dnia 10 grudnia 2010 r.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków spółki kapitałowej na działania sponsoringowe oraz reklamowe oraz na "reklamę korporacyjną" w celu upowszechnienia marki grupy kapitałowej.
Izba Skarbowa w Warszawie
IPPB5/423-623/10-2/AS
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 9 września 2010 r. (data wpływu 20 września 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

* możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków Spółki na działania sponsoringowe oraz reklamowe, które sprzyjają umacnianiu dobrego wizerunku Spółki - jest prawidłowe

* możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków Spółki na "reklamę korporacyjną" ponoszonych w celu upowszechnienia marki całej Grupy Kapitałowej - jest nieprawidłowe". Możesz to nazywać jak chcesz ale jeżeli te wydatki wrzucasz w koszty działalności przed opodatkowaniem to o tyle uszczuplasz podatek należny Skarbowi Państwa a tym samym społeczeństwu.Dla jasności ja nie pragnę wycofania się Azotów tylko wskazuję na hipokryzję niektórych twierdzacych jakoby finansowanie przez miasto jest gorsze.I to i to jest z podatków.Natomiast uważam że tak jak na zachodzie z publicznych pieniędzy nie powinny być finansowane prywatne kluby zawodowe.Nie ja jednak stanowię prawo które i tak jest łamane bo według prawa z tych pieniędzy nie powinny być finansowane kontrakty indywidualne.

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6750
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Re: Ekstraliga

Post autor: savage »

No to ta definicja doprowadza do tego, że każde pieniądze od sponsorów, którzy wrzucają to w koszty działalności to środki, które w postaci podatków powinny trafić do państwa, a więc są nasze, państwowe.

Sponsoring miejski = sponsoring z podatków mieszkańców (coś, co uważam za patologię)
Sponsoring komercyjny = naturalna kolej rzeczy, w każdym sporcie.

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Re: Ekstraliga

Post autor: ziggy »

savage pisze: 10 wrz 2020, 14:51 No to ta definicja doprowadza do tego, że każde pieniądze od sponsorów, którzy wrzucają to w koszty działalności to środki, które w postaci podatków powinny trafić do państwa, a więc są nasze, państwowe.

Sponsoring miejski = sponsoring z podatków mieszkańców (coś, co uważam za patologię)
Sponsoring komercyjny = naturalna kolej rzeczy, w każdym sporcie.

Pozdrawiam
"W budżecie miasta Tarnowa dochody systematycznie rosną (oczywiście, rosną też wydatki), a ok. 15 – 18 proc. dochodów stanowią wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych. Przykładowo, w 2014 roku dochody miasta wyniosły 539 mln zł, a z tytułu wspomnianego podatku trafiło do miejskiej kasy 98 mln zł. W ubiegłym roku odnotowano dochody na poziomie 680 mln zł, a wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych wyniosły 132 mln zł".Jak widzisz większość to wpływy celowe ze Skarbu Państwa uszczuplonego o niezapłacone podatki i o pomniejszone należne dywidendy.Poza tym prywatne podmioty gospodarcze obowiązuje inne prawo.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2020, 16:08 przez ziggy, łącznie zmieniany 2 razy.

peter_griffin
Posty: 713
Rejestracja: 02 maja 2016, 11:03

Re: Ekstraliga

Post autor: peter_griffin »

savage pisze: 10 wrz 2020, 14:51 Sponsoring komercyjny = naturalna kolej rzeczy, w każdym sporcie.
Ale co innego sponsoring na zasadach rynkowych, a co innego polityczny. Ty myślisz, że Bogdanska i Azoty ładują kasę w Lublin, bo mają na tym dobrą reklamę? xD Pomijając, że kopalnie nie mają klientów detalicznych, więc promowanie się w ich wykonaniu jest nonsensem.
że każde pieniądze od sponsorów, którzy wrzucają to w koszty działalności to środki
Ale wiesz, że to nie jest tak, że jak masz koszt 100 PLN, to płacisz 100 PLN mniej podatku? ziggy słusznie wskazał na dywidendę, której państwo jako główny udziałowiec jest największym beneficjentem.

Szwedzi nie dopłacają do żużle z miejskich kas, czy też z państwowych spółek, a mimo to (pomijając obecny, wyjątkowy sezon) jeżdżą u nich najlepsi. Jakoś Zmarzlik potrafi jechać w Szwecji za 500 euro za punkt i mu się opłaca, a w Polsce przez patologie z miastami i spółkami skarbu państwa płacimy 1500 euro za punkt.

Ba, dochodzimy do takiej sytuacji, że klubu sponsorowane na zdrowych zasadach rynkowych, z dużymi tradycjami przegrywają z miastami, które sypią miliony z budżetów miejskich.

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Re: Ekstraliga

Post autor: ziggy »

I tu jest pies pogrzebany.Przy tak rozbuchanych kosztach na przyszły rok kto będzie chciał jechać w e lipie?Skrzydlewskiego czy Zdunka stać na to?No chyba że znów państwo sypnie groszem.

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6750
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Re: Ekstraliga

Post autor: savage »

peter_griffin,

Dzięki za wytłumaczenie skąd w Tarnowie sponsor w postaci Grupy Azoty, a w Lublinie Bogdanki ;). Pomijając oczywiste (polityczne) kwestie, podpowiem Ci tylko, że reklama, a sponsoring to dwa różne pojęcia i o ile faktycznie - Bogdanka nie sprzedaje detalistom i reklamy nie potrzebuje i ja takowej nie widziałem, o tyle sponsoring i budowanie poprzez niego świadomości marki, jej pozytywnego odbioru itd. jest powszechnym działaniem dużych firm, szczególnie w sport regionalny tam, gdzie działalność przedsiębiorstwa może np. wpływać negatywnie na środowisko.

W szczegóły dotyczące wypłat dywidend nie będę wchodził. Sęk jest w tym czy można pieniądze inwestowane przez SPP nazywać "publicznymi" - nie można, bo to przeczy definicji środków publicznych.

Rynek jest patologiczny, ale taki jest i jeśli ktoś kasą z miasta chce dać Lambertowi 800 tys czy nawet 1,8 mln to po prostu mu da. Aby to wariactwo zwolniło, potrzeba aktywistów miejskich, którzy skutecznie oprotestują taką formę wyrzucania publicznych pieniędzy. Ja natomiast walczyć o rozsądne gospodarowanie kasą Częstochowy czy Grudziądza tutaj na forum nie zamierzam. Cieszę się, że u nas takiej głupoty nie ma.


Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

peter_griffin
Posty: 713
Rejestracja: 02 maja 2016, 11:03

Re: Ekstraliga

Post autor: peter_griffin »

savage pisze: 10 wrz 2020, 16:47 peter_griffin,
Aby to wariactwo zwolniło, potrzeba aktywistów miejskich, którzy skutecznie oprotestują taką formę wyrzucania publicznych pieniędzy.
Potrzeba świadomości u ludzi, że bez pieniędzy miejskich żużel nadal będzie istniał. W tej chwili mamy hejt na prezydentów, którzy nie dają kasy, a wychwala się prezydentów, którzy na kontrakty Łagutów wydają miliony z miejskiej kasy.

Syfy i Ostaf chwalą prezydenta Lublina za 4 mln na żużel z miejskiej kasy, jednocześnie krytykując Unie za GA. Absurd.
ziggy pisze: 10 wrz 2020, 15:38 I tu jest pies pogrzebany.Przy tak rozbuchanych kosztach na przyszły rok kto będzie chciał jechać w e lipie?Skrzydlewskiego czy Zdunka stać na to?No chyba że znów państwo sypnie groszem.


No właśnie. Taki Orzeł ma budżet ok 2,5 mln w 1 lidze. W Ekstralidze dochodzi ponad 2 mln od TV + większe wpływy z biletów. Razem by mieli koło 5 mln. Ale okazuje się, że na Ekstraligę to mało, bo podbija się stawki za kasę podatników. Bez kasy z miejskich kas, najlepsi zarobiliby 1 mln, a nie 1,7 mln, co i tak byłoby znacznie lepszą kasą, niż to co oferują Szwedzi.

lynx
Posty: 719
Rejestracja: 23 lip 2009, 19:46
Lokalizacja: trn/krk

Re: Ekstraliga

Post autor: lynx »

savage pisze: 10 wrz 2020, 13:58 lynx,

Czyli generalnie potwierdziłeś, że również i Twoim zdaniem - pieniądze spółki skarbu państwa to nie środki publiczne?

Pozdrawiam
to jest tylko Twoja interpretacja
dodatkowo błędna
savage pisze: 10 wrz 2020, 14:51Sponsoring miejski = sponsoring z podatków mieszkańców (coś, co uważam za patologię)
Sponsoring komercyjny = naturalna kolej rzeczy, w każdym sporcie.
a na co mają iść pieniądze mieszkańców, jak nie na ich uciechy?
co w tym złego (pod warunkiem, że gramy uczciwie od początku do końca), że polityk powie "wybierzcie mnie, to dam na żużel 10 mln rocznie, z WASZYCH podatków
to że tak się nie dzieje (uczciwość) to już inna kwestia
to, że uważam, że każdy powinien płacić za wszystko sam, a nie władza powinna decydować co mi potrzeba, to już inna kwestia

ale żyjemy w socjaliźmie i demokracji
savage pisze: 10 wrz 2020, 16:47W szczegóły dotyczące wypłat dywidend nie będę wchodził. Sęk jest w tym czy można pieniądze inwestowane przez SPP nazywać "publicznymi" - nie można, bo to przeczy definicji środków publicznych.
co innego definicje prawne, a co innego stan faktyczny

Wolly wolly
Posty: 768
Rejestracja: 08 lip 2017, 5:30

Re: Ekstraliga

Post autor: Wolly wolly »

Coraz bardziej przekonują mnie argumenty co do likwidacji biegów młodzieżowych...
One ticket to valhalla

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Re: Ekstraliga

Post autor: ziggy »

Wolly wolly pisze: 13 wrz 2020, 19:41 Coraz bardziej przekonują mnie argumenty co do likwidacji biegów młodzieżowych...
Co proponujesz w zamian?Wyścigi 50 latków?

Wolly wolly
Posty: 768
Rejestracja: 08 lip 2017, 5:30

Re: Ekstraliga

Post autor: Wolly wolly »

ziggy pisze: 13 wrz 2020, 19:48
Wolly wolly pisze: 13 wrz 2020, 19:41 Coraz bardziej przekonują mnie argumenty co do likwidacji biegów młodzieżowych...
Co proponujesz w zamian?Wyścigi 50 latków?
Coraz bardziej chłopaków przerasta presja...nie proponuję "zlikwidowanie" młodzieżowców , tylko zastanawiam się czy to ma sens dalej, te biegi..
One ticket to valhalla

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Re: Ekstraliga

Post autor: ziggy »

Wolly wolly pisze: 13 wrz 2020, 20:01
ziggy pisze: 13 wrz 2020, 19:48
Wolly wolly pisze: 13 wrz 2020, 19:41 Coraz bardziej przekonują mnie argumenty co do likwidacji biegów młodzieżowych...
Co proponujesz w zamian?Wyścigi 50 latków?
Coraz bardziej chłopaków przerasta presja...nie proponuję "zlikwidowanie" młodzieżowców , tylko zastanawiam się czy to ma sens dalej, te biegi..
To z kim miałby rywalizować młody,utalentowany po licencji?Myślisz że np.Kubera rywalizując np.z Pludrą byłby lepszym zawodnikiem?W każdym zawodzie gdyby brać pod uwagę tylko doświadczenie i umiejetności a nie talent i perspektywy to tak naprawdę prawie nikt by się nie przebił chyba że konkurenci by wymarli.Spójrz na Rawicz gdzie 43 letni Baliński jeździ jak pipa a młodzi siedzą na ławie.

Wolly wolly
Posty: 768
Rejestracja: 08 lip 2017, 5:30

Re: Ekstraliga

Post autor: Wolly wolly »

ziggy pisze: 13 wrz 2020, 20:37
Wolly wolly pisze: 13 wrz 2020, 20:01
ziggy pisze: 13 wrz 2020, 19:48 Co proponujesz w zamian?Wyścigi 50 latków?
Coraz bardziej chłopaków przerasta presja...nie proponuję "zlikwidowanie" młodzieżowców , tylko zastanawiam się czy to ma sens dalej, te biegi..
To z kim miałby rywalizować młody,utalentowany po licencji?Myślisz że np.Kubera rywalizując np.z Pludrą byłby lepszym zawodnikiem?W każdym zawodzie gdyby brać pod uwagę tylko doświadczenie i umiejetności a nie talent i perspektywy to tak naprawdę prawie nikt by się nie przebił chyba że konkurenci by wymarli.Spójrz na Rawicz gdzie 43 letni Baliński jeździ jak pipa a młodzi siedzą na ławie.
Dalej rywalizowaliby ze sobą, tylko przy mniejszej presji, tak mi się przynajmniej wydaje,ten jeden bieg naklada na młodych taką presje ze hej ,a umiejętności juniorów, nie ukrywajmy coraz mniejsze, a sprzęt coraz potężniejszy
One ticket to valhalla

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Re: Ekstraliga

Post autor: ziggy »

Jeżeli chodzi o presję to nie było by żadnego postępu gdyby nie"wariaci"podważający zastany prządek ale wszyscy oni terminowali przy mistrzu i albo kontynuowali jego ulepszoną formę albo podważali te umiejętności i wprowadzali swoje. A kwestia sprzętu to wina FIM.Przecież można tak jak pojemność ustalić sztywno moc i obroty i nie było by kombinacji żeby potem je sztucznie ograniczać.Jedyne co można by zrobić to elastyczność silnika.Również regulaminy rozrosły się do monstrualnych rozmiarów i dają nieskończone możliwości kombinacji. Popatrz Motor nie kombinował z"gościem" jak również Zielonka która skorzystała raz i nic nie zyskała dali czadu i według mnie głupie przepisy ustawiają ligę.Ja już chyba nie przystaję do rzeczywistości bo dawniej wszystko było nie tyle lepsze co prostsze i uczciwsze.

Awatar użytkownika
bartek_1990
Posty: 2904
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ekstraliga

Post autor: bartek_1990 »

Ziggy co do zasady stawiania na młodych akurat zgadzam się z Tobą absolutnie natomiast przykład z Rawiczem i Balińskim jest nietrafiony. Rawicz to takie Leszno B, to że Baliński tam jest to taki trochę ukłon w jego stronę. Poza tym nie ma chyba zespołu żeby sami juniorzy jeździli, jakiś doświadczony też musi być i tak to funkcjonuje. Akurat w Rawiczu mnóstwo młodych jeździ, kiedyś wypromował się Lidsey, teraz jest Rowe, Rew, jeździł Szlauderbach, jeździ Pludra. Nie dasz też nagle do składu całej szkółki z powodów oczywistych. Zobacz co wyczyniali dziś w Poznaniu młodziutcy zawodnicy z Rzeszowa. Zagrożenie dla swojego i innych życia. Trzeba też czuć balans w tym temacie. Akurat cały projekt jakim jest Leszno wliczając w to oczywiście klub z Rawicza pod względem stawiania na młodych to chyba wzór na skalę Polską
We `ll keep the red flags flying high! UNITED!

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Re: Ekstraliga

Post autor: ziggy »

bartek_1990 pisze: 13 wrz 2020, 22:10 Ziggy co do zasady stawiania na młodych akurat zgadzam się z Tobą absolutnie natomiast przykład z Rawiczem i Balińskim jest nietrafiony. Rawicz to takie Leszno B, to że Baliński tam jest to taki trochę ukłon w jego stronę. Poza tym nie ma chyba zespołu żeby sami juniorzy jeździli, jakiś doświadczony też musi być i tak to funkcjonuje. Akurat w Rawiczu mnóstwo młodych jeździ, kiedyś wypromował się Lidsey, teraz jest Rowe, Rew, jeździł Szlauderbach, jeździ Pludra. Nie dasz też nagle do składu całej szkółki z powodów oczywistych. Zobacz co wyczyniali dziś w Poznaniu młodziutcy zawodnicy z Rzeszowa. Zagrożenie dla swojego i innych życia. Trzeba też czuć balans w tym temacie. Akurat cały projekt jakim jest Leszno wliczając w to oczywiście klub z Rawicza pod względem stawiania na młodych to chyba wzór na skalę Polską
Byłem pod wrażeniem zapowiedzi natomiast wytłumacz mi co w obliczu tego że Szlauderbach i Kubera kończą wiek mlodzieżowca ma z tym wspólnego jazda trzech podstawowych zawodnikow Unii Leszno plus Baliński.Owszem dziś nie jechali ale kto będzie jeździł w Lesznie jako młodzieżowiec w przyszłym roku?Już tu pisałem .W pierwszej lidze czyli obecnej e lipie w 88.r. jeździł Huszcza i siedmiu młodych.Natomiast w 89.r. my z Bydgoszczą jeździliśmy z Kapustką wprawdzie seniorem ale jeżdżącym dopiero trzeci rok a poza tym młodzi seniorzy Styczyński i Łukasik i czterech młodych bo Zięba nie wystartował i wygraliśmy.Obecnie nie do pomyślenia. Ale dawniej inaczej szkolili i mentalność była inna.Plewy oddzielano już w szkółce.Pewnie dlatego że jeździli ci co chcieli i mieli talent a nie ci których stać.

Awatar użytkownika
bartek_1990
Posty: 2904
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ekstraliga

Post autor: bartek_1990 »

Nie wiem jak ci to inaczej jeszcze wytłumaczyć. Widocznie na chwilę obecną nie ma w Lesznie takich zawodników, którzy by mogli jeździć w Rawiczu. Ale to już pisałem. Nie zawsze jest złote pokolenie super talentów. Podchodzisz do tego idealistycznie a nie realistycznie. Do tematu żużlowców o których wspomniałeś nie będę się wypowiadał bo to było zdaje się ponad 30 lat temu także no...xD nawet mnie na świecie nie było wtedy 😂 ale jeśli dalej pragniesz stawiać znak równości między tamtymi a obecnymi czasami to powodzenia
We `ll keep the red flags flying high! UNITED!

ODPOWIEDZ