I liga

Speedway w tarnowskim jak i światowym wydaniu.
ziggy

Re: I liga

Post autor: ziggy »

Wojtula pisze: 07 wrz 2020, 15:03 No dobra, zwycięzca rozgrywek w I lidze awansuje do e-ligi. A drużyna z drugiego miejsca skoro ma nie być baraży z przedostatnią drużyną z e-ligi.
W normalnym sporcie miałbyś rację.A realnie kogo na to stać nawet nie licząc infrastruktury(Orzeł)?Tak zabetonowali e lipe że praktycznie tylko jakiś szejk jest w stanie przebić te chore stawki.

Kibic UT

Post autor: Kibic UT »

ziggy pisze: 08 wrz 2020, 14:37
Wojtula pisze: 07 wrz 2020, 15:03 No dobra, zwycięzca rozgrywek w I lidze awansuje do e-ligi. A drużyna z drugiego miejsca skoro ma nie być baraży z przedostatnią drużyną z e-ligi.
W normalnym sporcie miałbyś rację.A realnie kogo na to stać nawet nie licząc infrastruktury(Orzeł)?Tak zabetonowali e lipe że praktycznie tylko jakiś szejk jest w stanie przebić te chore stawki.
Chore stawki powodują że mało kogo stać na ekstraligę,potem prezesi beczą że zawodnicy nie chcą zejść z kosztów jak sami nakręcili ta spirale zarobkową.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Kibic UT

misiek80

Post autor: misiek80 »

Lokomotiv stracil szanse na utrzymanie tym meczem,szkoda mi Lotyszy bo wykonuja swietna prace z mlodzieza i zasluguja na ten poziom rozgrywek.Co sie stało z Linusem w tym roku, to cien zawodnika z przed kilku lat.

Kibic UT

Brawo dla Łodzi za wygrany mecz tak naprawdę oprócz Jacka Holdera i trochę Chrisa Holdera to reszta się nie nadaje na ekstraligę i ten mecz to pokazał,Kułakow jedynie jako polak to jako takie wzmocnienie.

misiek80

Macie odpowiedz na pytanie dlaczego nie ma play offów w 1 lidze.Zeby przypadkiem Toruniowi nie stala sie krzywda .Gratki dla Orla i jej ekscentrycznego prezesa.Adam Skórnicki fajnie poukladal ten zespól i wedlug mnie mieli by sporo szans zeby namieszac w finale.

Kibic UT

misiek80 pisze: 19 wrz 2020, 19:17 Macie odpowiedz na pytanie dlaczego nie ma play offów w 1 lidze.Zeby przypadkiem Toruniowi nie stala sie krzywda .Gratki dla Orla i jej ekscentrycznego prezesa.Adam Skórnicki fajnie poukladal ten zespól i wedlug mnie mieli by sporo szans zeby namieszac w finale.
Było wiadome że play-off nie ma już przed sezonem bo koronaswirus, prezesi zgodnie byli za tym być ciąć koszty.

misiek80

Kibic UT pisze: 19 wrz 2020, 19:53
misiek80 pisze: 19 wrz 2020, 19:17 Macie odpowiedz na pytanie dlaczego nie ma play offów w 1 lidze.Zeby przypadkiem Toruniowi nie stala sie krzywda .Gratki dla Orla i jej ekscentrycznego prezesa.Adam Skórnicki fajnie poukladal ten zespól i wedlug mnie mieli by sporo szans zeby namieszac w finale.
Było wiadome że play-off nie ma już przed sezonem bo koronaswirus, prezesi zgodnie byli za tym być ciąć koszty.
Wiem,szkoda bo ogladnelibysmy wiecej ciekawych meczy.A tak zostaje nam ogladanie jazdy gesiego w Ekstralipie.

Kibic UT

misiek80 pisze: 19 wrz 2020, 20:58
Kibic UT pisze: 19 wrz 2020, 19:53
Wiem,szkoda bo ogladnelibysmy wiecej ciekawych meczy.A tak zostaje nam ogladanie jazdy gesiego w Ekstralipie.
Ja się cieszę że w ogóle sezon ruszył i można było na żywo ogladnać mecze zostało ostatnie spotkanie z Gdańskiem i czekamy na przyszły sezon.

Wolly wolly

Post autor: Wolly wolly »

Z tego co mi się wydaje, ostateczna decyzja o braku play-off zapadła 2 tygonie temu,ale mniejsza z tym. Łódź pojechała super zawody,zgadzam się ze fajnie to jest poukładane, fajni zawodnicy którym można kibicować. Wiadomo że liga ułożona pod Toruń , co nie znaczy że play-off nie byłby ciekawy. Tak reasumując 1liga bije EL atrakcyjnością o głowę . Jak chcesz komuś pokazać żużlel, zabierz go na mecz 1 ligi
One ticket to valhalla

ziggy

I stało się . W nastepnym roku będziemy jeździli z Krosnem.Niektórzy tu naśmiewali się z Krosna a teraz jesteście pewni że wygramy?A u nas klasyczny przykład jak się spuszcza klub z tradycjami i możliwościami finansowymi.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2020, 13:27 przez ziggy, łącznie zmieniany 1 raz.

Kibic UT

ziggy pisze: 04 paź 2020, 13:18 I stało się . W nastepnym roku będziemy jeździli z Krosnem.Niektórzy tu naśmiewali się z Krosna a teraz jesteście pewni że wygramy?Klasyczny przykład jak się spuszcza klub z tradycjami i możliwościami finansowymi.
Awansowali do 1 ligi to będziemy z nimi jechać ale co zwiazku z tym dzisiaj kasa odgrywa rolę nic innego się nie liczy.

Awatar użytkownika
Greg-Tarnów

Post autor: Greg-Tarnów »

ziggy co związku z tym że będziemy jechać z Krosnem.Mają pieniądze podobnie jak kozie bobki z Lublina to jest sukces.
Ja się dzisiaj melduję na Mościcach.Na dobre i złe z Unią jeszcze wiem że doczekam lepszych czasów.
Pozdrawiam

ziggy

Greg-Tarnów pisze: 04 paź 2020, 13:52 ziggy co związku z tym że będziemy jechać z Krosnem.Mają pieniądze podobnie jak kozie bobki z Lublina to jest sukces.
Ja się dzisiaj melduję na Mościcach.Na dobre i złe z Unią jeszcze wiem że doczekam lepszych czasów.
Pozdrawiam
Ja dziś pierwszy raz nie będę ale chyba wiesz dlaczego.

ziggy

Już tu pisałem u nich wcześniej był żużel niż u nas.Nigdy nie mieli sponsora takiego jak Azoty bo największy zakład w mieście to Huta Szkła.I latami była bieda.Mają np.7. Wadim Tarasienko 8 41 16 16 4 4 1 0 0 0 2,146 10,50 kiedy my 19. Peter Ljung 11 57 13 20 20 0 2 1 1 0 1,895 9,00 .A wiesz dlaczego?Bo płacą na czas.Dlatego nie muszą przepłacać.Przecież nie każdy jest Zmarzlikiem itp.i żyje realnie czyli jak nie opłaci rachunków to odetną mu np.gaz ,prąd więc woli za mniejszą kasę ale stałą jechać gdzie indziej. Dlaczego nasz prezes nie bieże w ramach solidarności pensji 2 razy do roku?Co byście pomyśleli o sobie mając na utrzymaniu(zespół) rodzinę gdyby na skutek waszych decyzji ta rodzina musiała się przeprowadzić z domu do wynajmowanego pokoju? Ja bym się zapadł pod ziemię.Zauważyliście że honorowym kibicem klubu został europoseł Czarnecki współtwórca potęgi Sparty a u nas kto? Może kumpel prezesa od łowienia ryb o ile ma takie zainteresowania.

Kibic UT

Rybnik - miasto odcina dotacje ale jakiś skład zrobia w końcu zaoszczędzili bo na co wydali jak baty co mecz w ekstralidze.
Łódz - bazuje na pewnym sponsorze ,,Witku"
Gniezno - na 1 ligę spokojnie bez miasta daje radę
Bydgoszcz - skończył się kredyt będa podbijać stawki miasto im trochę daje kasy
Gdańsk - Zdunek
Tarnów - Azoty
Krosno - Bazuje na sponsorach tam miasto coś daje ale nie jest to kwota bez której by nie dali rady
Także patrząc realnie w tych klubach oprócz Rybnika nikt typowo nie bazował na kasie z miasta także 1 liga da sobie rady.

Wolly wolly

Post autor: Wolly wolly »

Piszą że budżet Rowu uszczupli się o jakieś 40% ..zobaczymy jak teraz sobie poradzą , ciekawe ile znajdą sponsorów ,Mrozek ma pole do popisu teraz...
One ticket to valhalla

Awatar użytkownika
the_naturat

Post autor: the_naturat »

Ciekawe co zrobi Cieślak jak się okaże, że skład na awans wcale nie taki pewny

Kibic UT

the_naturat pisze: 13 paź 2020, 18:22 Ciekawe co zrobi Cieślak jak się okaże, że skład na awans wcale nie taki pewny
Cieślak potrafi przyjść tylko na gotowe ale rów zrobi dobry skład zawodnicy i tak musza zejść z cena w dół tam wyladuje Fricke bo miejsca w ekstralidze nie znajdzie plus Łogaczow zostaje u nich.

misiek80

Kibic UT pisze: 13 paź 2020, 18:26
the_naturat pisze: 13 paź 2020, 18:22 Ciekawe co zrobi Cieślak jak się okaże, że skład na awans wcale nie taki pewny
Cieślak potrafi przyjść tylko na gotowe ale rów zrobi dobry skład zawodnicy i tak musza zejść z cena w dół tam wyladuje Fricke bo miejsca w ekstralidze nie znajdzie plus Łogaczow zostaje u nich.
Niestety wiadomosci z kilku klubów sa co najmniej niepokojace.Wszyscy dostajemy po dupie przez ta posrana pandemie czy jak ja zwia.W Rybniku kicha,w Ostrowie tez nieciekawie skoro Staszewski chce sie zwijac.W Tarnowie tez niewiadomo ile i czy wogole Azoty cos skapia .Obysmy nie byli swiadkami ze kilka osrodków zniknie z mapy Polski.Oby nie,ale przepasc pomiedzy Ekstaralipa a 1 liga jeszcze bardziej sie powiekszy pod wzgledem finansowym.

Awatar użytkownika
the_naturat

Post autor: the_naturat »

Jeżeli w Rybniku spadnie budżet o 40% to raczej nie zrobią ekipy na 14 zwycięstw w sezonie. Z tego co można zaobserwować, to przy założeniu że Zagar i Tungate w Falubazie, to na I ligę zostąją:
Jamróg, Musielak, Kułakow, Zengota, Jepsen Jensen, Iversen, Lindbaeck, Fricke, Miesiąc,
10 zawodników, klubów w lidze 8. Tam gdzie miasto było głównym żródełkiem finansowania, może pojawić się problem. Widać to po Motorze, który z oferty dla Zmarzlika z prywatną awionetką bierze Krzyśka Buczkowskiego. Owszem, przepis u24 namieszał. Ale wszystkie kluby odczuwają to tak samo.
Z wymienionych zawodników większe nadzieje wiąże z pierwszą czwórką, którzy mieli styczność z I ligą. Dla pozostałych moze to być jak zderzenie ze ścianą pod względem finansowym. Po drugie, oni nauczeni jazdy ligę wyżej mogą wyjść z założenia, że biegi same się wygrają.

Awatar użytkownika
Greg-Tarnów

Post autor: Greg-Tarnów »

- Wszyscy nasi wychowankowie mają podpisane kontrakty do 23-roku życia włącznie - informuje Nikołaj Kokin, trener Lokomotiwu. - Nie może być tak, że my pracujemy z zawodnikami, w szkółce mają wszystko za darmo, a potem po skończeniu wieku juniora sobie odejdą. Kontrakty mają podpisane tak, że to będzie możliwe dopiero po skończeniu 23-lat. Myślę, że to ucina wszelkie spekulacje. Michaiłow pomoże nam w powrocie do 1. Ligi Żużlowej.
Brawo Łotysze identycznie powinno być w polskich klubach które szkolą.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ