Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji. Uwagi, problemy i propozycje prosimy zgłaszać tutaj.

I ŻLF - Sprawy organizacyjne

Rozgrywki żużlowej ligi forumowiczów.
Awatar użytkownika
savage
Moderator

I ŻLF - Sprawy organizacyjne

Post autor: savage » 25 sty 2019, 14:12

Panowie zakładam temat, bo już na starcie mamy temat do rozwagi:

Jak wiecie liga jedzie w 7 zespołów (więc 1 pauzuje co kolejkę), natomiast w ŻLF 1 od lat jeździ 8 Prezesów. Co prawda fox się wycofał, ale zastanawiam się nad tym, czy nie byłoby lepiej jechać nadal w 8, aby zachować ciągłość w lidze. Wówczas Yoda wróciłby na miejsce (ostatnie draftowe).

Co to zmienia? Zmienia to, że nikt nie będzie pauzował w ŻLF, tylko jedziemy ciągle. Oczywiście zawodnicy jednej ekipy pauzują co kolejkę, ale i tak pauzowaliby jakbyśmy jechali w 7, więc zmiana polegać będzie tylko na tym, że MY pauzować nie będziemy.

Pytanie do Was - jedziemy w 8 czy 7?

Proszę o szybką odpowiedź!
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
Pichu

I ŻLF 2019 - Sprawy organizacyjne

Post autor: Pichu » 25 sty 2019, 14:45

8. Za rok i tak ta osoba będzie potrzebna.

Awatar użytkownika
Yoda

Post autor: Yoda » 25 sty 2019, 16:27

Jeśli prezesi uznają 8 zespołowy kształt rozgrywek to zgłaszam się do I ŻLF

Awatar użytkownika
WaluS

Post autor: WaluS » 25 sty 2019, 16:42

Trochę się zapędziłem i wstawiłem moje zdanie do tematu draftu, dlatego tutaj napiszę co o tym myślę, a moderatora proszę o wyrzucenie mojej wypowiedzi z tamtego tematu.

Skoro fox sam zrezygnował, to uważam że sprawa jest już rozwiązana i jedziemy tak jak w 1LŻ.
I dodam jeszcze, że w przyszłym sezonie zrobi się agitację prezesa nowej drużyny do 2ŻLF

Mnie bardziej intryguje rozwiązanie sprawy z terminarzem pod koniec rozgrywek, bo widzę że nie ma tym tematem żadnego zainteresowania, ale nie ja będę się wówczas martwił jak podliczyć mi punkty zawodnika ekstraligowego z 14 kolejki, gdy już w naszej lidze będzie play off.

Awatar użytkownika
Młynar
Moderator

Post autor: Młynar » 25 sty 2019, 19:06

Ja jestem za tym żeby jechać w 8 ale.. Też mam znak zapytania podobnie jak Walus..

yO!

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Post autor: savage » 25 sty 2019, 21:44

WaluS,

Faktycznie Twój post mi umknął - nie sprawdzałem tamtego tematu po prostu. Poniżej moja propozycja rozwiązania sytuacji:
Jeżeli ktoś w zestawieniu 14 kolejki 1ŻLF na dzień 4 sierpnia wstawi sobie 2 zawodników z ekstraligi, to wyniki swojej drużyny będzie mógł mieć podsumowane po rozegranej 14 kolejce ekstraligi po 25 sierpnia bo wtedy jest rozgrywana ostatnia kolejka EZ.
Założę od razu dwa tematy: kolejka 13 & kolejka 14 i punkty zawodników z Ekstraligi w tych obu kolejkach rozliczymy z 13 kolejki E-ligi, która kończy się 11.08.

To by było do przełknięcia, ale 17 i 18 sierpnia jest już pierwsza runda play off w 1LŻ i 2LŻ.
Natomiast w dniu rozegrania ostatniej kolejki EŻ czyli 23,25 sierpnia, jest przewidziana druga runda play off 1LZ i 2LZ.
Draft zrobimy na iRC i wybierać będzie można ze wszystkich zawodników Ekstraligi - ich punkty rozliczymy w obu meczach z ostatniej kolejki E-ligi, więc od razu półfinaliści wystawią składy na mecz i rewanż z zaznaczeniem, że w drugim meczu zmieniać będą mogli jedynie zawodników z PLŻ.

Przed finałem PLŻ i tak jest kolejny draft - wówczas wybierze się juz zawodników biorących udział w PO Ekstraligi.

Moim zdaniem to rozsądne rozwiązanie bez większych komplikacji. Nadal nie zaburzy to nam rozgrywek nawet przy 8 uczestnikach (za takim rozwiązaniem jestem, abyśmy jechali w 8).

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Szotek

Post autor: Szotek » 25 sty 2019, 23:13

Jedzmy w formacji 8 zespołow.

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Post autor: savage » 26 sty 2019, 9:43

Dobra Panowie,

Jedziemy w 8 osób. Biorę to na siebie. Szkoda, żeby ktoś tracił zabawę pauzując, a czas ucieka i trzeba draft robić.

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Post autor: savage » 28 sty 2019, 16:31

W sezonie 2019 jedziemy zgodnie z terminarzem:

IQ Team - Tarnów
TSŻ Mościce - Rybnik
AC Speedway Team - Gniezno
Szoku Crew - Daugavpils
Seta Team - Łódź