Obrazek

Ekstraliga

Speedway w tarnowskim jak i światowym wydaniu
Awatar użytkownika
Lizard King
Posty: 1414
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:01
Lokalizacja: Ilkeston/Derby

Ekstraliga

Post autor: Lizard King »

ten temat jest chyba obowiazkowy, zwlaszcza, ze zmeirzamy w tym kierunku
natomiast na dzien dzisiejszy dzis w Czestochowie dzieja sie niesamowite rzeczy
Drabik chyba wczoraj balowal ;P
Ostatnio zmieniony 17 paź 2013, 20:45 przez Lizard King, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jaskułek
Posty: 597
Rejestracja: 22 lip 2009, 18:39
Lokalizacja: North Green
Kontakt:

Re: Ekstraliga

Post autor: Jaskułek »

No i stało się. Częstochowa pod nieobecność Nicki Pedersena, nie podołała ekipie z Gorzowa. Głównym autorem zwycięstwa żółto-niebieskich był Tomasz Gollob, zdobywca dwunastu oczek z bonusem. Na plus postawa Rune Holty. Po jego jeździe widać było tę zadziorność, której do tej pory Norwegowi z polskim paszportem niestety brakowało. To już drugie zwycięstwo na wyjeździe podopiecznych Stanisława Chomskiego...

W ekipie menedżera Dzikowskiego, poniżej oczekiwań spisał się Greg Hancock. Dziesięć punktów w sześciu startach, z pewnością nie powala na kolana. Prym wśród gospodarzy wiódł natomiast młodziutki Tai Woffinden. Jako nadzieja brytyjskiego speedway'a, skutecznie rywalizował z liderami Stali. To jednak nie wystarczyło do końcowego triumfu. Na pocieszenie, dla "medalików" pozostał punkt bonusowy...

kulciak
Posty: 16
Rejestracja: 22 lip 2009, 20:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ekstraliga

Post autor: kulciak »

i po bardzo emocjonującym meczu Częstochowa przegrała z Gorzowem. Czewa odczuwa brak Nickiego. no i dzisiaj przede wszystkim zawiedli Hancock i Richardson od których wymagane było trochę więcej niż 10 i 8 pkt. zaskoczył pozytywnie Woffinden ale na niewiele się to zdało. w Stali 3 liderów zrobiła swoje, punkty dorzucił Jonasson i to wystarczyło. Częstochowę czekają jeszcze 3? mecze w tym tygodniu i zobaczymy jak sobie będą dalej radzili bez Nickiego.

Awatar użytkownika
maly1965
Posty: 5280
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ekstraliga

Post autor: maly1965 »

Uwielbiam Grega ,ale to co zrobil w 15 biegu to az serce mi pekalo.
Bracia R. rece precz od Unii.
-
http://okiem-malego.blogspot.com

Awatar użytkownika
Lizard King
Posty: 1414
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:01
Lokalizacja: Ilkeston/Derby

Re: Ekstraliga

Post autor: Lizard King »

jezeli w Gorzowie pozostanie Tomek, Holta i Zagar i uzupelnia to jeszcze jednym solidnym ligowcem to Gorzow nie bedzie mial slabych punktow...Karlsson juz chyba jednak nie, co prawda ma przeblyski, ale czas tika i dla niego, nie wiem co mlodziezowcow, ile lat ma Jonasson?
Wladek musi w tym sezonie zdobyc medal, bo musi chyba sobie przede wszystkim cos udowodnic.....

Awatar użytkownika
Jaskułek
Posty: 597
Rejestracja: 22 lip 2009, 18:39
Lokalizacja: North Green
Kontakt:

Re: Ekstraliga

Post autor: Jaskułek »

Lizard King pisze:Wladek musi w tym sezonie zdobyc medal, bo musi chyba sobie przede wszystkim cos udowodnic.....
Sam dosyć głośno i często o tym wspomina, że jeśli ten plan nie będzie miał swojego odzwierciedlenia w rzeczywistości, poda się do dymisji. Przed dziewięcioma laty, przejął klub zadłużony i jak sam przyznaje, odda go bez jakichkolwiek problemów finansowych i logistycznych...

Co do jego medalowych aspiracji, to trudno będzie o jakikolwiek krążek. Rywale nie stoją z założonymi rękami i także ostrzą sobie zęby na końcowy sukces. Niemniej jednak, Stal Gorzów, to nieobliczalny zespół, mogący pokonać każdego przeciwnika...

HaYpaYs
Posty: 216
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:14
Lokalizacja: mam wiedzieć

Re: Ekstraliga

Post autor: HaYpaYs »

Mogłoby być jescze lepiej gdyby Karlsson dołożył z 4 punkty , no ale jest zwycięstwo dla golloba i spóły ;p wiec gorzów w ekstazie
Today, Tomorrow, Always

DeVil162
Posty: 448
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:01
Lokalizacja: Dąbrowa Tar.

Re: Ekstraliga

Post autor: DeVil162 »

Lizard King pisze:jezeli w Gorzowie pozostanie Tomek, Holta i Zagar i uzupelnia to jeszcze jednym solidnym ligowcem to Gorzow nie bedzie mial slabych punktow..
pamietaj że Gollob też nie ma 20 lat i powoli będzie zaczynać myśleć o bardziej asekuranckiej jezdzie i nie będzie już tak brawurowo atakował rywali , mam duży szacunek dla tego człowieka ale myślę że w następnym sezonie Tomek już nie będzie żużlowcem który będzie gwarantował te "12" punktów co mecz

Awatar użytkownika
Lizard King
Posty: 1414
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:01
Lokalizacja: Ilkeston/Derby

Re: Ekstraliga

Post autor: Lizard King »

DeVil162 pisze:
Lizard King pisze:jezeli w Gorzowie pozostanie Tomek, Holta i Zagar i uzupelnia to jeszcze jednym solidnym ligowcem to Gorzow nie bedzie mial slabych punktow..
pamietaj że Gollob też nie ma 20 lat i powoli będzie zaczynać myśleć o bardziej asekuranckiej jezdzie i nie będzie już tak brawurowo atakował rywali , mam duży szacunek dla tego człowieka ale myślę że w następnym sezonie Tomek już nie będzie żużlowcem który będzie gwarantował te "12" punktów co mecz
jesli sie jest zuzlowcem to nie jezdzi sie askuracyjnie ;) zwlaszcza, ze Gollob powinnien jezdzic tak juz ze dwa lata, a widac ze jego czasami fantazja ponosi i zapomina o swoim wieku i jedzie jak dawniej tam gdzie nie ma miejsca....takiej jazdy daje mu jeszcze dwa lata, moze nawet znow w Tarnowskiej druzynie....

DeVil162
Posty: 448
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:01
Lokalizacja: Dąbrowa Tar.

Re: Ekstraliga

Post autor: DeVil162 »

Lizard King pisze:
DeVil162 pisze:
Lizard King pisze:jezeli w Gorzowie pozostanie Tomek, Holta i Zagar i uzupelnia to jeszcze jednym solidnym ligowcem to Gorzow nie bedzie mial slabych punktow..
pamietaj że Gollob też nie ma 20 lat i powoli będzie zaczynać myśleć o bardziej asekuranckiej jezdzie i nie będzie już tak brawurowo atakował rywali , mam duży szacunek dla tego człowieka ale myślę że w następnym sezonie Tomek już nie będzie żużlowcem który będzie gwarantował te "12" punktów co mecz
jesli sie jest zuzlowcem to nie jezdzi sie askuracyjnie ;) zwlaszcza, ze Gollob powinnien jezdzic tak juz ze dwa lata, a widac ze jego czasami fantazja ponosi i zapomina o swoim wieku i jedzie jak dawniej tam gdzie nie ma miejsca....takiej jazdy daje mu jeszcze dwa lata, moze nawet znow w Tarnowskiej druzynie....
w końcu nadejdzie ten czas kiedy przypomni sobie ile ma lat ;-) zobaczysz , w ostatnich sezonach kariery raczej nie będzie ryzykować , bo można przejchać bez poważnej kontuzji 20 lat a w ostatnim sezonie można nie daj Boże ponieś poważną kontuzję i trafić na wózek albo gorzej ...

Awatar użytkownika
Jaskułek
Posty: 597
Rejestracja: 22 lip 2009, 18:39
Lokalizacja: North Green
Kontakt:

Re: Ekstraliga

Post autor: Jaskułek »

DeVil162 pisze:ale myślę że w następnym sezonie Tomek już nie będzie żużlowcem który będzie gwarantował te "12" punktów co mecz
Też tak myślę. Już w tym sezonie można było to wielokrotnie zauważyć. Czas płynie nieubłaganie i latek przybywa. Jednak w krytycznych momentach, wciąż, zarówno reprezentacja, jak i drużyna dla której startuje, mogą na niego liczyć...

Z czasem takich wpadek będzie coraz więcej, chociaż dopóki Tomasz definitywnie nie zawiesi kevlaru na kołek, nadal będzie potrafił nas zaskakiwać...

Awatar użytkownika
Lizard King
Posty: 1414
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:01
Lokalizacja: Ilkeston/Derby

Re: Ekstraliga

Post autor: Lizard King »

ile razy mowiono 'Gollob-konczysz sie' tyle razy Tomek cos udowadnial, napewno i na niego lkiedys przyjdzie czas, poki co nadal jest w doskonalej formie i wyglada to tak jakby mial to utrzymac jeszcze ze dwa-trzy sezony, ale kto to wie...
przy okazji tego meczu nalezy tez zwrocic uwage na druzyne Czewy, otoz, jeden anglik zawodzi, natomaist drugi blyszczy, co sie stalo z Lee, do tej pory byl mocnym punktem swojej druzyny, zwlaszcza na swoim torze, a tu....

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Posty: 5292
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ekstraliga

Post autor: PrzemczaN »

Ważne, żeby Tomek znalazł odpowiedni moment na powiedzenie "dość". Tak jak to zrobił Tony, odchodząc w świetle jupiterów. Nie wyobrażam sobie póki co ekstraligi bez Golloba, ale tym bardziej nie wyobrażam sobie, by ekstraliga była dla niego zbyt dużą przeszkodą. Ale to sam Tomek musi ocenić, kiedy będzie najlepszy czas na odejście. Póki co niech cieszy nas swoją jazdą jak najdłużej.
ŻLF: 2019 2020 2021 2022 2023

speedway fan
Posty: 1214
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:31
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ekstraliga

Post autor: speedway fan »

Gorzow ostatnio jest w gazie. Poprawia ostatnio dosc regularnie swoja pozycje w tabeli. Mnie osobiscie bedzie bardzo ciekawic jak Gorzow wypadnie w Bydzi. Polonia szuka punktow, a Stal chcialo by piac sie w gore tabeli.

Moim zdaniem Stal moze miec duze problemy w Plat-off. Wszytko wskazuje na to, ze zmierzy sie Falubazem, Wlokniarzem badz leszczynska Unia. Jezeli te zespoly wystapia w optymalnych skladach to ekipa z Gorzowa moze nieco szybciej zakonczyc sezon... :-|

Awatar użytkownika
Jaskułek
Posty: 597
Rejestracja: 22 lip 2009, 18:39
Lokalizacja: North Green
Kontakt:

Re: Ekstraliga

Post autor: Jaskułek »

speedway fan pisze:Gorzow ostatnio jest w gazie. Poprawia ostatnio dosc regularnie swoja pozycje w tabeli. Mnie osobiscie bedzie bardzo ciekawic jak Gorzow wypadnie w Bydzi. Polonia szuka punktow, a Stal chcialo by piac sie w gore tabeli.

Moim zdaniem Stal moze miec duze problemy w Plat-off. Wszytko wskazuje na to, ze zmierzy sie Falubazem, Wlokniarzem badz leszczynska Unia. Jezeli te zespoly wystapia w optymalnych skladach to ekipa z Gorzowa moze nieco szybciej zakonczyc sezon... :-|
Mecz w Bydgoszczy będzie bardzo ciekawy. Miałem okazje do przeczytania komentarzy na temat tego pojedynku na innych forach i ciekawie wypowiadali się fani Polonii: "Marzy mi się zwycięstwo Bydgoszczy i komplet Golloba". Jak widać popularność tego zawodnika, po jego odejściu nie spadła i niektórzy wciąż wierzą w powrót króla Bydgoszczy na stare śmieci...

W tym momencie, po za trzema outsiderami, nie ma słabych ekip. Pozostała piątka ma takie same szanse na bardzo dobry wynik w Play-Off. Niemniej jednak wydaje się, że to Stal będzie miała najbardziej pod górkę, za sprawą braku stabilizacji formy...

speedway fan
Posty: 1214
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:31
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ekstraliga

Post autor: speedway fan »

Tak nie dokonca w temacie, to musze stwierdzic, ze jesli Stali by sie w tym roku nie powiodlo to moga zajsc tam gruntowne zmiany, co bedzie sie wiazalo z mniejszymi nakladami finansowymi oraz odejsciem drogich zawodnikow. Cos mi sie wydaje, ze Tomek bedzie chcial ukoronowac swoja kariere w Bydgoszczy. Za to co Tomek zrobil dla speedway'a to powinien wraz z Polonia zdobyc mistrza, indywidalnie siegnac po trofeum mistrza oraz jakis medal na arenie miedzy narodowej. To tak nie w temacie......

A w temacie to bardzo sie ciesze, ze mecz Bydgoszczy z Gorzowem bedzie transmitowany przez TVP. 8-)
JANUSZ KOŁODZIEJ IMP 2005, 2010

Awatar użytkownika
Lizard King
Posty: 1414
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:01
Lokalizacja: Ilkeston/Derby

Re: Ekstraliga

Post autor: Lizard King »

i znow Iversen i Lindgren zawodza w Zielonej...juz prawie wychodzili z dolka, a tu....
za to w Lesznie Balinski i Pavlic...
no Jarek Hampel punkuj tak dalej dla Unii Leszno, bo w nastepnym sezonie bedziesz punktowal w innej Unii ;P

Czacha
Posty: 15
Rejestracja: 22 lip 2009, 22:12
Lokalizacja: Tarnów - Mościce

Re: Ekstraliga

Post autor: Czacha »

Lizard King pisze:i znow Iversen i Lindgren zawodza w Zielonej...juz prawie wychodzili z dolka, a tu....
za to w Lesznie Balinski i Pavlic...
no Jarek Hampel punkuj tak dalej dla Unii Leszno, bo w nastepnym sezonie bedziesz punktowal w innej Unii ;P
Co do N.K.Iversena to można się zgodzić z Tobą , że jednak dalej jest coś z Duńczykiem nie tak i dalej nie może wyjść z dołka w którym od jakiegoś czasu się znajduje .
Natomiast F.Lindgren z tego przysłowiowego dołka wychodzi , po niemrawym początku meczu Falubazu z Leszczyńską Unią pozbierał się i odnotował w dwóch ostatnich biegach , dwie trójeczki jak że ważne dla każdego kibica Myszki Miki !

Fredrik Lindgren (1,0,1*,3,3) 8+1
... " Grali fair, a tak grając, Bóg nie pozwolił im przegrać " ...

Awatar użytkownika
Jaskułek
Posty: 597
Rejestracja: 22 lip 2009, 18:39
Lokalizacja: North Green
Kontakt:

Re: Ekstraliga

Post autor: Jaskułek »

Jak się okazało, kluczem do sukcesu ekipy Falubazu był...wyrównany skład. Po za Iversenem, wszyscy pojechali z dokładnością szwajcarskich zegarków marki Rolex. Zawiódł na całej linii Baliński i Pavlic. Adams także nie pozostaje bez winy. Jako lider powinien poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa. Brakło niewiele, ale jednak brakło. Sytuacja w tabeli, coraz bardziej ciekawa...

speedway fan
Posty: 1214
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:31
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ekstraliga

Post autor: speedway fan »

Adams tez nie jest machina i slabszy mecz sie mogl mu zdarzyc. Hampel potwierdza wysoka forme. Napewno na calej linii zawiodl Balon. Leszno kiedy zdobylo mistrza to jechal lepiej Balinski i na doadtek Pavlic punktowal, ateraz sie to zmienilo....
JANUSZ KOŁODZIEJ IMP 2005, 2010

Awatar użytkownika
Lizard King
Posty: 1414
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:01
Lokalizacja: Ilkeston/Derby

Re: Ekstraliga

Post autor: Lizard King »

no Lindgren jeszcze z tego wyszedl z twarza...ale podziwiam cierpliwosc Dowhana do Iversena, ale juz chyba po tym sezonie sie wyczerpie, no chyba ze jest jakis dluzszy termin kontraktu,
wiem ze mlody Dudek to junior i jeszcze nie powinno sie od niego duzo wymagac, ale mimo wszystko po takim debiucie to wymagania sa wieksze, no ale chlopak ma czas
wydaje mi sie Batchelor pojechal lepiej niz pojechalby Shields....

radziu21
Posty: 211
Rejestracja: 23 lip 2009, 12:42
Lokalizacja: Mościce

Re: Ekstraliga

Post autor: radziu21 »

Czacha pisze:
Lizard King pisze:i znow Iversen i Lindgren zawodza w Zielonej...juz prawie wychodzili z dolka, a tu....
za to w Lesznie Balinski i Pavlic...
no Jarek Hampel punkuj tak dalej dla Unii Leszno, bo w nastepnym sezonie bedziesz punktowal w innej Unii ;P
Co do N.K.Iversena to można się zgodzić z Tobą , że jednak dalej jest coś z Duńczykiem nie tak i dalej nie może wyjść z dołka w którym od jakiegoś czasu się znajduje .
Natomiast F.Lindgren z tego przysłowiowego dołka wychodzi , po niemrawym początku meczu Falubazu z Leszczyńską Unią pozbierał się i odnotował w dwóch ostatnich biegach , dwie trójeczki jak że ważne dla każdego kibica Myszki Miki !

Fredrik Lindgren (1,0,1*,3,3) 8+1
wiesz co ja nie pamietam kiedy NKI jezdzil na przyzwoitym poziomie. Cienki bolek z niego co pokazuja jego wyniki w tym roku, w ubieglym roku ect.

Awatar użytkownika
d-jarek
Posty: 1095
Rejestracja: 22 lip 2009, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ekstraliga

Post autor: d-jarek »

Fakt, brakło punktów Adamsa i do tego jeszcze wystrzelił w końcówce Fredrick. Mnie zastanawia co w tym roku dzieje się z Balińskim. W Lesznie jeszcze jakieś punkty (choć niewielkie) przywiezie, ale wyjazdy ma koszmarne.

Czacha
Posty: 15
Rejestracja: 22 lip 2009, 22:12
Lokalizacja: Tarnów - Mościce

Re: Ekstraliga

Post autor: Czacha »

radziu21 pisze:
Czacha pisze:
Lizard King pisze:i znow Iversen i Lindgren zawodza w Zielonej...juz prawie wychodzili z dolka, a tu....
za to w Lesznie Balinski i Pavlic...
no Jarek Hampel punkuj tak dalej dla Unii Leszno, bo w nastepnym sezonie bedziesz punktowal w innej Unii ;P
Co do N.K.Iversena to można się zgodzić z Tobą , że jednak dalej jest coś z Duńczykiem nie tak i dalej nie może wyjść z dołka w którym od jakiegoś czasu się znajduje .
Natomiast F.Lindgren z tego przysłowiowego dołka wychodzi , po niemrawym początku meczu Falubazu z Leszczyńską Unią pozbierał się i odnotował w dwóch ostatnich biegach , dwie trójeczki jak że ważne dla każdego kibica Myszki Miki !

Fredrik Lindgren (1,0,1*,3,3) 8+1
wiesz co ja nie pamietam kiedy NKI jezdzil na przyzwoitym poziomie. Cienki bolek z niego co pokazuja jego wyniki w tym roku, w ubieglym roku ect.
Ostatni dobry występ N.K.Iversen zanotował 14.06.2009 w meczu z Atlasem Wrocław .
Niels Kristian Iversen 10+1 (3,0,2*,3,2)
Od tego czasu PUK zawodzi fanów z Zielonej Góry i prezesa Dowhana na całej linii .
... " Grali fair, a tak grając, Bóg nie pozwolił im przegrać " ...

speedway fan
Posty: 1214
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:31
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ekstraliga

Post autor: speedway fan »

Nic nie umniejszajac zawodnikom Atlasu, ale poza malym myjatkami to nie cizko o punkty z ta druzyna i to jeszcze u sibie
JANUSZ KOŁODZIEJ IMP 2005, 2010

ODPOWIEDZ