Obrazek

Piłka nożna

Dział o wszystkim niezwiązanym z żużlem
Awatar użytkownika
lukaszks
Posty: 990
Rejestracja: 04 kwie 2011, 16:11
Lokalizacja: Zachodnie

Re: Piłka nożna

Post autor: lukaszks »

Mecz z motorem już niedługo,tak się zastanawiam i dość dziwnie to będzie wyglądać pod względem kibicowskim. Z tego co wiem to do Tarnowa wybiera się Śląsk razem z motorem,który (Śląsk) jak wiadomo ma zgode z Wisłą z koleji po drugiej stronie Unia z Wisłą i z tego co widze to motor ma niezły kompleks Wisły mają nawet produkować gadżety anty-wisła na ten wyjazd i zastanawiam się co na to wszystko Śląsk czy oni też będą śpiewać jebać Wisłe? :|,troche to dziwne,znajomy z Krakowa mówił coś nawet,że może być koniec zgody Wisły ze Śląskiem ale jakoś mi się w to wierzyć nie chce... tak czy tak dość niecodzienna sytuacja Wisła i Śląsk naprzeciw siebie.
...Tarnów moim miastem,Unia moim klubem,z tego powodu w sercu odczuwam dume....

Awatar użytkownika
Estudiantes
Posty: 1279
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:33

Re: Piłka nożna

Post autor: Estudiantes »

Tylko że gra Motor z Unią, nietypowe to są zgody Legii: http://www.youtube.com/watch?v=bmf8c8jilsU Zagłębie i Pogoń - mówiąc delikatnie troche się nie lubią. To jest ciekawa sytuacja, takie jak Wisły i Śląska mogą dużo częściej występować bo mają po prostu swoje inne zgody, a w przypadku Legii to są dwie główne zgody. To tak jak kiedyś było UNIA - GLINIK - KARPATY i jakby Karpaty z Glinikiem by się nie lubiły. :D
Było też podobnie na linii Jaga - Lechia.

Jestem zaskoczony że dziady wybrały Bońka. Nie wiem czy mile, ale jestem - nie spodziewałem się.
www.elitatarnowa.pl
ZKS UNIA - PIŁKARKSA DUMA GRODU LELIWITÓW

Awatar użytkownika
djwds
Posty: 1504
Rejestracja: 03 sie 2009, 14:09
Lokalizacja: Zawada

Re: Piłka nożna

Post autor: djwds »

Chorych decyzji rządu względem kibiców ciąg dalszy. Dziś wojewoda małopolski postanowił zamknąć na stadionie Wisły na 2 mecze trybunę C (trybuna ultras, dopingującą) w związku z wczorajszą oprawą podczas meczu z Lechem Poznań(0:1). Szkoda słów.

Tutaj wspomniana oprawa : https://www.facebook.com/video/video.ph ... 6008803100
Ostatnio zmieniony 03 lis 2012, 17:36 przez djwds, łącznie zmieniany 1 raz.

establishment
Posty: 483
Rejestracja: 29 kwie 2011, 8:07

Re: Piłka nożna

Post autor: establishment »

ale jakie to są ekscesy?że ludzie się bawią , spontanicznie dopingują , realizują się artystycznie i wokalnie ?
mam dość już tego policyjnego państwa , ciągłego kontrolingu . dość.

Awatar użytkownika
djwds
Posty: 1504
Rejestracja: 03 sie 2009, 14:09
Lokalizacja: Zawada

Re: Piłka nożna

Post autor: djwds »

Źle się wyraziłem i to bardzo. Uzyłem nie tego słowa co chciałem. Chodziło mi o to, że popieram zachowanie kibiców Wisły w 100%. Jestem jak najbardziej za legalizacja piro, ale przy rządach takich ludzi nadal będziemy tak traktowani jak jesteśmy. Nie zazdroszczę sytuacji krakowskiej policji. Następny mecz Wisła gra ze Śląskiem, który jest ukarany zakazem wyjazdowym za piro. Wyczuwam ogromny protest. Doping napewno bedzie prowadzony z przed bram przez Wisłe jak i Śląsk. Będzie gorąco :).

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6753
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Re: Piłka nożna

Post autor: savage »

ciągłego kontrolingu

:roll:
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

establishment
Posty: 483
Rejestracja: 29 kwie 2011, 8:07

Re: Piłka nożna

Post autor: establishment »

savage pisze:
ciągłego kontrolingu

:roll:
czego nie rozumiesz?

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6753
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Re: Piłka nożna

Post autor: savage »

Czymże jest ten "kontroling" ?

Chodzi o polskie słowo - KONTROLA, czy może o CONTROLLING ?


Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
Yarek
Posty: 291
Rejestracja: 21 gru 2011, 19:55
Lokalizacja: Heaven/Hell

Re: Piłka nożna

Post autor: Yarek »

savage pisze:Czymże jest ten "kontroling" ?

Chodzi o polskie słowo - KONTROLA, czy może o CONTROLLING ?
Jak zwał tak zwał, Wszystko rozbija się o naszego umiłowanego księcia Zielonej Wyspy i jego przydupasów, którzy zamykają trybuny, usiłują kontrolować oprawy itp. itd.
Wojna z kibicami trwa. Staruch siedzi w areszcie tymczasowym od (UWAGA!) 28 maja, "Żyleta" jest zamknięta, a kibice są pokazywani w mediach jako bydło.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6753
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Re: Piłka nożna

Post autor: savage »

Temat na czasie, ale jednak "delikatny", bardziej już chyba pasuje do tematu: "Polityka", niż piłka nożna. Chyba zdążył już urosnąć w naszym kraju to takiej rangi.

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
Estudiantes
Posty: 1279
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:33

Re: Piłka nożna

Post autor: Estudiantes »

http://stadiony.net/aktualnosci/2012/11 ... _przepisow

Swoją droga PZPN jest boski. Chce legalnej pirotechniki i sektorów stojących dla fanatyków, a zamyka Arce cały stadion za piro na dwa mecze, zanim jeszcze wojewoda zdążył zamknąć jedną trybunę, a np. my mamy montować krzesła w klatce gości bo takie wymogi. Pokłony! :) Ok... władze się zmieniają po wyborach, można to ewentualnie uwzględnić.

Policja chyba tez nie ma poważnych zajęć, tylko ogląda mecze piłkarskie i czeka gdzie odpalą piro, żeby wysłać pismo do wojewody o zamknięcie, poziom parodii niespotykany zbyt często.
www.elitatarnowa.pl
ZKS UNIA - PIŁKARKSA DUMA GRODU LELIWITÓW

wonski_killer
Posty: 1220
Rejestracja: 22 lip 2009, 20:45
Lokalizacja: Stoned
Kontakt:

Re: Piłka nożna

Post autor: wonski_killer »

Zapraszamy na nowy profil FB traktujący o piłce, często ironicznie i absurdalnie :) https://www.facebook.com/FutbolowaFarsa

Awatar użytkownika
djwds
Posty: 1504
Rejestracja: 03 sie 2009, 14:09
Lokalizacja: Zawada

Re: Piłka nożna

Post autor: djwds »

Mam pytanie do większych znawców regulaminu PZPN.
W 2 lidze mamy 2 grupy : wschodnią i zachodnią i z każdej z nich do 1 ligi awansują 2 drużyny. Z 1 ligi spadają 4 drużyny. Jak przydzielą drużyny do grup w 2 lidze, jeśli z 1 ligi spadną 4 drużyny z de-fakto zachodniej części Polski, lub z wschodniej. Będzie to na zasadzie kto bliżej, czy będzie jakieś losowanie? Także mam pytanie czy z 3 ligi awansuje jedna drużyna więcej z tego powodu iż ŁKS wycofał się z rozgrywek i może startować od 3 ligi, przez co do 2 spadły 3 drużyny a nie 4?

balu
Posty: 1567
Rejestracja: 12 cze 2011, 22:52

Re: Piłka nożna

Post autor: balu »

Jakie zastrzeżenia miało PZPN które wam licencji na 2 ligę nie przyznało ?

anonim_zks
Posty: 19
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:30
Lokalizacja: Tarnów

Re: Piłka nożna

Post autor: anonim_zks »

WAM?? Myślałem, że wszyscy kibicujemy temu samemu klubowi...

balu
Posty: 1567
Rejestracja: 12 cze 2011, 22:52

Re: Piłka nożna

Post autor: balu »

Tak ale ja nie jestem z Tarnowa stąd napisałem "wam". Napisz bo jestem ciekaw jak coś wiesz.

WUT
Posty: 38
Rejestracja: 12 lis 2012, 23:19

Re: Piłka nożna

Post autor: WUT »

balu pisze:Jakie zastrzeżenia miało PZPN które wam licencji na 2 ligę nie przyznało ?

http://www.zksunia.tarnow.pl/index.php? ... 6-19_20:00

:evil:

Awatar użytkownika
Zbyl
Posty: 237
Rejestracja: 04 sie 2013, 21:00

Re: Piłka nożna

Post autor: Zbyl »

Wiesz co brzmi dumnie mego klubu nazwa,Unia Tarnów z Jaskółczego Gniazda

Awatar użytkownika
gordon
Posty: 1024
Rejestracja: 23 lip 2009, 10:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Piłka nożna

Post autor: gordon »

Czasami się zastanawiam gdzie ja ku*** żyję.
A gdzie pomoc dla samotnych matek z dziećmi, bezdomnych, kawalerów, osób wierzących w inną religię niż chrześcijaństwo? Im też należy się równouprawnienie na meczach.
Nie mam nic przeciw gejom i lesbijkom, ale im się już w głowach poprzewracało. Nie są pępkiem świata, a jedynie małym marginesem społeczeństwa (choć sami uważają, że jest ich więcej) a ich żądania odnośnie różnych sfer życia są chore.
Czy osoby heteroseksualne robią marsze i manifestują swoją orientacje ? NIE. Kobiety samotne ? NIE.
Ktoś się może nie zgadać i komuś się to może nie podobać co napisałem, ale stop propagowaniu w naszym kraju przez media homoseksualizmu! Tu powinno być prawo jakie wprowadził Putin w swoim kraju. Chyba jedyna decyzja tego pana jaka mi się spodobała.
Pozdrawiam
Més que un club.

Awatar użytkownika
bartek_1990
Posty: 2905
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: Piłka nożna

Post autor: bartek_1990 »

Popis kibiców Legii i Jagi

Bydło to przy tym jest największa arystokracja i inteligencja...

A jak wpadli czarni to mało sobie nóg nie połamali uciekając w popłochu. Ręce opadają
We `ll keep the red flags flying high! UNITED!

Speedy
Posty: 196
Rejestracja: 27 lip 2009, 12:08
Lokalizacja: TARNÓW

Re: Piłka nożna

Post autor: Speedy »

bartek_1990 pisze:A jak wpadli czarni to mało sobie nóg nie połamali uciekając w popłochu. Ręce opadają
Hm.. a według Ciebie co mieli robić, gdy wpadli czarni? Jestem bardzo zaintrygowany odpowiedzią.

Awatar użytkownika
bartek_1990
Posty: 2905
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: Piłka nożna

Post autor: bartek_1990 »

Wg mnie nie powinno w ogóle dojść do sytuacji, kiedy muszą wpadać czarni. A napisałem to nie dlatego, że zdziwiony jestem ich ucieczką tylko niejako dla podkreślenia ich "bohaterstwa" - najpierw wpadają i atakują a potem sami uciekają. Dla mnie to jest żenada ale tak to jest jak sie ma iloczyn zamiast ilorazu inteligencji
We `ll keep the red flags flying high! UNITED!

leszeek17
Posty: 1119
Rejestracja: 28 wrz 2009, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Piłka nożna

Post autor: leszeek17 »

To trzeba przeczytać:
kibole.pl pisze:Dość pobłażania na stadionach!
Po incydencie, który spowodował przerwanie meczu 24. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Jagiellonią Białystok – czas na wnioski i działania!

Dość pobłażania władzy Wojewody Mazowieckiego Pana Jacka Kozłowskiego, Pani Prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz, szefowej Biura Bezpieczeństwa Stolicy Pani Ewie Gawor, władzom spółki Ekstraklasa S. A., Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, z Panem Prezesem Zbigniewem Bońkiem na czele oraz Policji.

Mecze piłki nożnej to jedyna „szkoła patriotyzmu” – szkoła samotna, pozostawiona na rzeź lewackim szkołom i instytucjom. To szkoła realna!

Patriotyzm obywatela rodzi się w rodzinie (z Matką i Ojcem – nie innej), dorasta na podwórku i w wyprawach na stadiony. Czasem trzeba walczyć, czasem zginąć.
„Wstęp” do patriotyzmu wobec Ojczyzny – to patriotyzm lokalny!

Patriotyzm lokalny wyrabia się w walkach za swoje podwórko, ulicę, dzielnicę, klub, miasto, region. Potem – wiedząc już jak słodka i krwawa może to być przygoda – jest się gotowym do obrony Ojczyzny! Dopiero po takiej „praktyce”.

Dlatego – jeżeli kibice Jagiellonii poczuli się urażeni tym, jak kibice Legii potraktowali ich barwy – ruszyli do bijatyki. Kibice Legii, sprowokowani innymi działaniami – też ruszyli na swoich rywali. Normalnie, jak każdy kto szanuje Matkę, Ojca, swoje miasto, swój klub i Ojczyznę.

Byłoby nienormalne, gdyby na widok sponiewieranych barw – Polak siedział spokojnie!

02. marca 2014 roku na stadionie Pepsi Arena przy Łazienkowskiej doszło do najnormalniejszej w świecie reakcji na obelgi. Obie strony ruszyły do walki. Nic się nie stało!

Na pewno wartości i wzorce, jakie przyniosło takie zachowanie Elity Polskiej Młodzieży wobec siebie nawzajem – są ważniejsze i bardziej potrzebne Polsce, niż 45 minut grania w piłkę i radość lemingów i ich kobiet.

Na pewno ludzie, którzy mają o to pretensje i nazywają uczestników „zamieszek” – bandytami, nie rozumieją znaczenia słów „Bóg, Honor i Ojczyzna”.

Na pewno wspomniane na wstępie władze nie kierują się zasadami patriotyzmu i honoru, choć – właśnie jako władze – powinny!

Dlatego powiedzmy stanowczo – dość bezkarnego karania za patriotyzm, za normalne, ludzkie odruchy! Dość przymilania się do „gejowych”, do słoików i lemingów, którzy chcą z dziećmi i kobietami oglądać mecze pijąc dozwolone napitki! Nie dla nich stadiony! Niech chodzą rodzinnie na polskie filmy!

Stadiony to „Uniwersytety Patriotyzmu” a ci, którzy się na nich uczą – to nasi obrońcy, gdy przyjdzie walczyć za Polskę!

Najwyższy też czas wyśmiać w diabły całą tę troskę o nasze bezpieczeństwo, jaką wykazują władze. Bezpieczeństwo? Mówić o bezpieczeństwie w kraju, w którym pijani posłowie tworzą prawo dla biednych, ludzie umierają w kolejkach do szpitali? My tu cały czas żyjemy na wulkanie!

Polak, patriota, ten który pójdzie na wojnę za swój kraj ma bezpieczeństwo w dupie!
Ci, którzy chcą kibicować „rodzinnie” lub z dziewczynami na kolanach – niech sobie idą na indyjskie święto Holi, na którym wszyscy radośnie obsypują się kolorowymi proszkami, albo niech znów wkręcają kwiatki w gejową tęczę! Won!

A wszystkie media, które te normalne zachowania nazywają „burdami”, a Kibiców „bandytami” – jeszcze za to zapłacą!
Czy ta strona to jakaś prowokacja? Powiedzcie, proszę, że tak...

Awatar użytkownika
Estudiantes
Posty: 1279
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:33

Re: Piłka nożna

Post autor: Estudiantes »

Nie wiem, pewnie tak, ale jak ktoś nie zna historii futbolu i genezy jego powstawania to trudno - to od zawsze była wojna. Walka na boisku, walka na trybunach. Jedną z jego funkcji jest substytut wojny.

Podstawowym skandalem jest odwołanie tego meczu, który bez przeszkód się odbywał.
Tyle w temacie:

Obrazek

Liga polska się ośmiesza. W Niemczech co tydzien są race w bundeslidze i nie ma żadnego zamkniętego sektora. W Polsce pozamykane są w każdej kolejce. Nie ma drugiej takiej ligi w Europie. Polscy kibice dają się wyfrajerzać, a mogą tą ligę i kluby roznieść finansowo w krótkim czasie, władza w tym pomaga wymyślając absurdalne wymogi.

W efekcie dochodzi do takiego absurdu:

http://www.zksunia.tarnow.pl/index.php? ... 3-06_19:52


W buraczanej polskiej III lidze (IV) nie da się rozegrać meczu nawet na 999 widzów. Da się żużel na 10 tys., ale nie da meczu np. z Wisłą Sandomierz. :lol: Na stadionie, który w swoich dziejach widział na piłce bójki, które można policzyć na palcach jednej ręki. Ostatnio 9 lat temu. Ale w Polsce się nie da przyjść. Da się za Odrą, w najlepszej lidze świata normalnie kupić bilet, ale nie w Polsce, tu trzeba kart kibica i przetwarzania twoich danych. Tu w lidze gdzie średnio przychodzi 400 osób trzeba montować system za 700 tys. zł. Za Odrą da się robić sektory stojące, nawet w Anglii chcą je przywrócić, ale tu się nie da. Da się normalnie piro odpalić w Norwegii czy Holandii ale tu jesteś przestępcą. I kto by pomyśla ze trzylata temu, że teraz na meczach reprezentacji Malezji, Tajlandii, Indonezji palą się race i inne świecidełka, jest doping a u nas pijane janusze siedzą i strzelają focie na fajsbuczka.

Niepojęte - reprezentacja poziom mułu i dna, kluby słabe, stadiony pustoszeją, frekwencja spada, dodatkowo zamyka się sektor za sektorem a pół ligi ma zakazy wyjazdowe za nic. Co oni sobie właściwie myślą? Że kibice przestaną to piro wnosić? Przestaną kibicować? Że wcisną kit, że "dla dobra ukochanego klubu" mają siedzieć na dupie? Tak polscy kibice dawali sobie wciskać, dlatego polska liga w ostatnim czasie stacza się na tle innych kibicowsko.

Tak się kończy "prewencyjne" zamykanie stadionów w krajach, gdzie kibice rzeczywiście mają troche wariactwa w głowie
http://www.ultras-tifo.net/news/2309-za ... 32014.html


Wiecie ile może kosztować organizacja imprezy masowej Unia - Hutnik. Może i z 20 tys. zł. Takich dożyliśmy absurdalnych czasów w buraczanej lidze. :roll:
www.elitatarnowa.pl
ZKS UNIA - PIŁKARKSA DUMA GRODU LELIWITÓW

Awatar użytkownika
Estudiantes
Posty: 1279
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:33

Mistrzostwa Świata - BRAZYLIA 2014

Post autor: Estudiantes »

Jakie typy i jakie wrażenia na początek?

W mojej ocenie sportowo mistrzostwa zaczęły się kapitalnie. Dużo lepsze niż w RPA, tego należało się spodziewać. Do tego zupełnie inna atmosfera na trybunach, latynoski klimat. A na ulicach wielkie protesty i walki. Trzeba przyznać Brazylijczykom duży plus, bo pierwsi tak otwarcie przeciwstawili się fifowskiej mafii połączonej z rządem. U nas na Euro 2012 UEfA była świętą wyrocznią, a teraz jak społeczeństwo (przynajmniej Krakowa) zmądrzało to wielki szok że nie chcą Igrzysk. Do tej pory właśnie złodziejstwo MKOL było bardziej podkreślane i kolejne społeczeństwa nie chca igrzysk u siebie. Z Mundialem było nieco inaczej, ale Bryzlijczycy, którzy na co dzień kopią piłkę w biednych fawelach, od lat mają wielkie stadiony, doskonale widzą ile kasy rząd marnotrawi na głupoty.

Na razie pada dużo bramek, dominuje i zwycięża ofensywa. Jedyny zespół defensywny - Grecy został za to mocno skarcony. Już mamy sensacje po trzech dniach - zdemolowanie Hiszpanii 1-5 przez Holandię i wczorajszy kapitalny mecz Kostaryki, która 3-1 pokonała Urugwaj.

Wiele czarnych koni typowanych jest na Mundial. Na czele Belgia, Kolumbia, Chile... rzeczywiście mają predyspozycje, żeby coś ugrać. Szczególnie podoba mi się żywiołowość, bezkompromisowość Chilijczyków. Ale co to za czarne konie jak się o nich ciągle mówi? Może właśnie Kostaryka nie wskazywana wogóle zaskoczy? Trzymam też kciuki za Meksyk.

Myśle, że Hiszpania i Urugwaj pojadą do domu, podobnie Anglicy. ;) Realnie rzecz ujmując z zespołów, którym kibicuje najwieksze szanse ma Argentyna. Dziś o północy zapowiada się kibicowsko najlepszy mecz Argentyna - Bośnia. Piłkarsko mam nadzieje, że będziemy mieli podobny spektakl jak do tej pory. Bez błędów sędziowskich.


Oby jak najwięcej niespodzianek! :)
www.elitatarnowa.pl
ZKS UNIA - PIŁKARKSA DUMA GRODU LELIWITÓW

ODPOWIEDZ