Obrazek

Żużel amatorski w Tarnowie

sebawx
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2010, 16:49

Żużel amatorski w Tarnowie

Post autor: sebawx »

WItam
chcialbym sie cos wiecej dowiedziec o zuzlu amatorskim w tarnowie, jak to wogole wyglada, kto to prowadzi, i czy mozna wziasc udzial w takich treningach,
Ile wogole jest amatorow w tarnowie jezdzacych na stadionie unii
mozna tez podac ich nazwiska

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez sebawx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kaka
Administrator
Posty: 3136
Rejestracja: 20 lip 2009, 22:40

Re: Żużel amatorski w Tarnowie

Post autor: kaka »

Żużel amatorski w Tarnowie ma się chyba dobrze. Trudno mi jest oszacować ilu jest aktualnie czynnych amatorów, ale na pewno jest ich kilku. Z tego co pamiętam to często zapraszani są do nas ludzie m.in. z Lublina żeby w więcej osób pokręcić te kółka. Jeżeli chodzi o osobę prowadzącą to coś mi świta w głowie ksywa Kermit. Niestety nie posiadam żadnego numeru kontaktowego. Najlepiej to złap gdzieś Pawła Barana lub Mariana Wardzałę. Amatorzy prawie zawsze łączą swoje treningi z treningami naszej szkółki więc oboje panowie powinni mieć jakiś namiar na kogoś z tego środowiska.

Awatar użytkownika
olo
Posty: 640
Rejestracja: 22 lip 2009, 20:47
Lokalizacja: Tarnów

Re: Żużel amatorski w Tarnowie

Post autor: olo »

Z tego co się orientuje to w amatorską jazde na żużlu bawił się też Pan Mariusz Mamala który posiadał całkiem spore zaplecze sprzętowe jak na amatora(bodaj stare motocykle od Hampela) .Było też dwóch innych amatorów rodem z Tarnowa(jeden Pan w starym kevlarze Dawida Bendzery na starej Jawie z silnikiem stojącym ) drugiego nie pamiętam a ich nazwisk nie znam.Wiem że zdarza się im też jezdzić w Machowej.Pamiętam że jakieś 5 lat temu można było ich dosyć często zobaczyć na treningach nawet w ówczesnym Radiu Maks w programie żużlowym byli raz gośćmi i opowiadali o swoim zamiłowaniu do tego sportu podkreślali też że dużo na początku pomógł im Marian Wardzała.Odnosze wrażenie że ostatnio żużel amatorski w Tarnowie podupadł (nie wiem jak to teraz wygląda bo na treningach nie bywam) oczywiście nigdy nie było u nas drużyny amatorskiej ale zawsze jacyś zapaleńcy próbowali swoich sił na treningach teraz chyba ciężko ich spotkać .Nie ma się też co dziwić to dosyć droga zabawa.

Udało mi się nawet znależć jakąś fotorelacje z zawodów amatorskich w Tarnowie z roku 2004 więc jeśli kogoś to interesuje to:
http://www.acmarian.foxnet.pl/acmarian- ... 11-06.html
OUTLAW

piotr6378
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2010, 9:50

Re: Żużel amatorski w Tarnowie

Post autor: piotr6378 »

witam

Jezeli chodzi o amatorski zuzel w tarnowie to tak naprawde idzie ku lepszemu. ale tez niestety nic nie przychodzi za darmo i ten sezon byl dla nie ktorych powodem do zalaman (typu zatarcia silnika co wiaze sie z bardzo wysokimi jak dla nas kosztami, a zmagalo sie z nimi az 3 amatorow). Amatorzy z Tarnowa na ta chwile nie planuja startow w lidze amatorskiej ze wzgledow jasnych dla wszystkich KOSZTY!! druzyny amatorskie np lublin,bydgoszcz sa zbyt odlegle dla nas co wiaze sie z duzymi kosztami. My natomiast wolimy doszkolic sie, a zarazem cieszyc jazda na torze Unii Tarnow, a mamy nadzieje ze sezon 2011 bedzie lepszy niz ten i pozwoli na wieszka ilosc wyjazdow na tor.
W tym roku nie udalo sie wszystkim amatorom z tarnowa wyjechac na tor z roznych powodow, ale i tak 6 amatorow w tym roku udalo sie zaliczyc pare treningow jak i w tarnowie,rzeszowie a nie ktorzy w krakowie.
amatorzy trenujacy w tarnowie to miedzy innymi:
krzysiek(kermit)
mariusz mamala
matelusz z myslenic
pawel z brzeska
daniel (danek)
piotrek z bogumilowic

pozdrawiam i zapraszam w szeregi amatorow

lynx
Posty: 719
Rejestracja: 23 lip 2009, 19:46
Lokalizacja: trn/krk

Re: Żużel amatorski w Tarnowie

Post autor: lynx »

kermit to Krzysiek Małek - nauczyciel polskiego w 3 LO, prywatnie wielki pasjonat żużla

Awatar użytkownika
pushthebutton
Posty: 291
Rejestracja: 31 mar 2010, 9:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Żużel amatorski w Tarnowie

Post autor: pushthebutton »

"Kermit" to także dobry znajomy Tomka Golloba, którego zapoznał za czasów jazdy Chudego w Tarnowie. Na zajęciach z języka polskiego fascynował się patriotyzmem Tomka Golloba, podając za przykład, że prawie zawsze Tomek jeździ z siodełkiem w barwach Polski ;)

dużo informacji o żużlu amatorskim znajdziecie na forum ogólnopolskim speedway'a www.sportsboard.pl

pozdrowienia dla prof. Krzysztofa Małka :)

Awatar użytkownika
djwds
Posty: 1504
Rejestracja: 03 sie 2009, 14:09
Lokalizacja: Zawada

Re: Żużel amatorski w Tarnowie

Post autor: djwds »

Mnie niestety nie uczy polskiego , a szkoda. Słyszałem o nim wiele .

JaGa
Posty: 4184
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:54
Lokalizacja: East Green

Re: Żużel amatorski w Tarnowie

Post autor: JaGa »

Kiedyś miałem przyjemność poznania i balowania z prof. Małkiem na Słowacji na obozach i zarówno jako pedagog i człowiek, można określić go krótko - SUPER GOŚĆ! ;)
A i hopla na punkcie żużla ma niesamowitego :D

sebawx
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2010, 16:49

Re: Żużel amatorski w Tarnowie

Post autor: sebawx »

macie moze jakies filmik z treningow amatorow,z ciekawosci zobaczylbym jak juz sobie radza, czy tylko jezdza bez slizgu kontrolowanego w kolko czy moze juz sobie z gazem jezdza.
Fajnie ze sa ludzie ktorzy chca uprawiac ten sport tylko dal zabawy

Awatar użytkownika
konri
Posty: 2894
Rejestracja: 23 lip 2009, 21:15
Lokalizacja: z domu

Re: Żużel amatorski w Tarnowie

Post autor: konri »

http://www.sportsboard.pl/Forum/viewthr ... 4812&FID=3 żużel amatroski tu masz wile zdjęć informacji wątek ma już 6 lat
ŻLF 2018 ŻLF 2023

Zablokowany