Obrazek

Tarnów - nasze miasto

Dział o wszystkim niezwiązanym z żużlem
Lecho
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:07
Lokalizacja: Nowodworze

Tarnów - nasze miasto

Post autor: Lecho »

Był taki temat, ale zniknął, a poruszyła mnie jedna sprawa.

Jechał ktoś może już nowym rondem ? :lol: To co się tam dzieje to przecież kpina, nie wiem co to był za pomysł aby coś takiego nawet tymczasowo zrobić. W takim na przykład Krakowie jesli jest rondo dwupasmowe to są też na nim światła a nie to co u nas, tutaj każdy jeździ jak chce nie patrząc na to, że sa dwa pasy :/ Chyba, że to ja przesadzam i rondo jest jak najbardziej ok
Ostatnio zmieniony 12 paź 2009, 18:55 przez Lecho, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kaka
Administrator
Posty: 3136
Rejestracja: 20 lip 2009, 22:40

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: kaka »

Rondo jest okey (może trochę za wąskie), tylko że ludzie nie wiedzą jak na nim jeździć. I bardzo dobrze, że ono powstało, bo to co się wyprawiało ostatnimi czasy na Słonecznej to się w pale nie mieści, pół godziny czasami trwał przejazd...

A na razie jest tymczasowe i "syfiaste" żeby sprawdzić czy spełni ono swoje zdanie. Lepiej wydać 100 tysięcy niż parę milionów na normalne takie skrzyżowanie.

Awatar użytkownika
d-jarek
Posty: 1095
Rejestracja: 22 lip 2009, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: d-jarek »

O właśnie nowe rondo...trzeba będzie je zbadać - to że wąskie to u nas norma :-) Na razie omijałem to skrzyżowanie bo wg. mnie idiotycznie były tam wyregulowane światła i szkoda było moich nerw :lol: Coż Miejskiego Inżyniera Ruchu mamy takiego jakiego mamy i już...Ciekawy jestem jakiego jesteście zdania świateł na Krakowskiej...nie dość, że nie było "zielonej fali" i któreś czerwone zawsze łapało (cud jak tylko jedno), ale teraz przybyły jeszcze jedne światła przy galerii Tarnovia. Owszem jakoś zjazd do galerii musieli zrobić, ale przejazd Krakowską napewno się wydłuży.

Awatar użytkownika
Zbiru
Posty: 2353
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:37
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: Zbiru »

Jeśli ktoś jeszcze nie zna zasad poruszania się po rondzie dwupasmowym to proponuje się tego jak najszybciej nauczyć, bo prawdopodobnie tak w niedalekiej przyszłości będzie wyglądało centrum naszego miasta:

Obrazek

Jakby ktoś nie wiedział, to są te miejsca zaznaczone czerownymi kółkami:

Obrazek

I dodatkowo jeszcze jedno rondo koło DH "Świt":

Obrazek

8-)

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Posty: 5292
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: PrzemczaN »

Rondo to najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o przepustowość. Odkąd to skrzyżowanie przerobili na skrzyżowanie bezkolizyjne korki zaczęły się robić masakryczne. Wszyscy na to dość mocno narzekali, zresztą co tu dużo mówić - każdy kierowca w Tarnowie zna to chyba z autopsji. Tylko tak jak mówią poprzednicy - trzeba wiedzieć jak po rondzie dwupasmowym jeździć.
ŻLF: 2019 2020 2021 2022 2023

Awatar użytkownika
Yoda
Posty: 3267
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:56
Lokalizacja: Będzin

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: Yoda »

Lecho pisałeś że w Krakowie są ronda dwupasmowe i są światła i lepiej się jeździ. Bzdura. Skoro są światła to po co rondo :) W Katowicach jest trzypasmowe a w niektórych miejscach czteropasmowe bez świateł i zero wypadków i zero korków. Tak jak PrzemczaN pisze, trzeba umieć jeździć.

Awatar użytkownika
d-jarek
Posty: 1095
Rejestracja: 22 lip 2009, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: d-jarek »

Trzeba umieć jeździć to raz, a dwa to np. ronda turbinowe czyli takie, na którym ruch w konkretnych kierunkach jest rozdzielony. Opuszcza się je bezkolizyjnie, łatwiej też jest zmieniać pas przy dojeździe. Natomiast na samym rondzie nie zmienia się pasów - tym którym wjechałeś prowadzi cię do wyjazdu z niego, wystarczy tylko wybrać odpowiedni pas przed wjazdem na takie rondo. Jechałem takim w Krakowie - Kocmyrzowskie (?)...Grzegórzeckie też chyba niedawno oddali. Myślę, że takie rondo w Tarnowie byłoby dobre bo znając umiejętności naszych kierowców...Ilu jedzie rondem na Starodąbrowskim od Lwowskiej prosto (choć jest nakaz w lewo) zamiast bajpasem. Ilu jadących bajpasem nie pojedzie do końca i tam nie zmieni pas na tzw. zamek tylko ledwo minie rondo i już musi zjeżdżać blokując wszystkich. Ludzie się nie nauczą - trzeba ich prowadzić jak za rączkę.

JaGa
Posty: 4184
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:54
Lokalizacja: East Green

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: JaGa »

To ja popatrzę na to wszystko okiem inżyniera :-P Rondo samo w sobie jest bajeranckim pomysłem. Jednak w wypadku Tarnowa jest wiele ALE.
Mianowicie skrzyżowanie na którym powstało owe rondo jest za małe (tzn samo w sobie rondo) by były tam poprowadzone dwa pasy. Choć dla mnie to żaden problem. Jednak jak tam się jeździ to po prostu umieram ze śmiechu jacy Ci ludzie są pojebani, bo nie wiedzą o co kaman i do czego rondo służy :lol: A jest za małe, bo większe pojazdy mają problem by się wyrobić. Do tego dochodzi debilizm kierowców, którzy ścinają rondo. Jechałem przez nie 3 razy póki co i za każdym razem albo klakson szedł w ruch bo idiota jadący koło mnie miał w dupie znaki poziome i jechał jak mu wygodniej, albo musiałem się zatrzymać bo inteligent widząc dwa pasy rozkminiał widocznie, że wewnętrznym się jeździ, a na zewnętrznym można się zatrzymać by włączyć się do ruchu :lol:
By usprawnić przejazd przez to rondo, służby drogowe powinny zamalować białe pasy, bo ciemnota ludzka nie rozumie, że żółte pasy mają pierwszeństwo nad białymi ... A bonusowo drogówka niech stanie na tym rondzie i albo naucza, albo mandatuje tych co odwalają manianę. Może to zakorkuje troszkę ulicę, ale ludzie raz dwa nauczą się jeździć!!!

Yoda tak się składa, że rondo jest wypasione. A jesli są światła to uwierz mi nie jest to bez powodu. Owe światła są super zsynchronizowane i własnie usprawniają niesamowicie przejazd przez spore rondo. Bo tylko na takich światła się znajdują. W Krakowie choćby Mateczne, Grzegurzeckie czy największy hardcore Mogilskie :lol: Ale na każdym jeśli człowiek myśli potrafi bezproblemowo się poruszać. A jakby Ci wielcy rajdowcy z Tarnowa na nim się znaleźli to kupsztal by się za nim ciągnął dość długo, bo skoro 2 pasy to już dużo, to z 4 a w niektórych miejscach z 5 mieliby niezły problem hehehe :D

Jednak zwiększanie przepustowości na skrzyżowaniach nic nie pomoże, jak przepustowość samych ulic nie jest zwiększana. Bez tego to choćby nie wiem jak wypasione skrzyżowanie było, to bez zikeszenia przepustowości ulic owa ulica za skrzyżowaniem raz dwa się zakorkuje i to szybciej, bo ze skrzyżowania auta szybciej uciekają. Przykład niedawno oddane do użytku rondo - całe zakorkowane i z góry od starego szpitala nie da sie na Lwowską przejechać bo imbecyle chcący wjechać na Mickiewicza, czy jaka to ulica jest stoją na rondzie, gdyż ulica cała zakorkowana ...

Dopóki kretyni w tym Tarnowie będą zajmować się takimi sprawami, to powstanie u nas masa rond a korki pozostaną. Natomiast nasz stadion popadnie w całkowitą ruinę. Zacząć myśleć imbecyle, a nie okradać podatników.

P.S.
Ciekawe kiedy na nowym skrzyżowaniu na Lwowskiej zrobią tymczasowe rondo, by usprawnić ruch, a po to by kilka grubych baniek wywalić w błoto, po tym jak przerobili tamta okolicę ... :roll:

Proboszcz
Posty: 163
Rejestracja: 25 lip 2009, 12:23

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: Proboszcz »

tarnowianie trochę się zagubili na tym rondzie, i wszyscy jeżdzą zewnętrznym pasem :-D, nawet ci, co zasadniczo chcą skręcic w lewo. Niezłe jaja. Ale ja tam w sumie jestem zwolennikiem rond, bo kompletnie niezsynchronizowane światła w naszym Tarnówku to nie na mój zszargany nerw. Amen!

JaGa
Posty: 4184
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:54
Lokalizacja: East Green

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: JaGa »

A dziś znów kilka dzwonów na tym rondzie. Ludzie zamiast na spokojnie podjechać, to pchają się byle by szybko przejechać :lol:

Dzień bez dzwona, dniem straconym - tak powinni nazwać to nowe rondisko :lol: :lol:

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Posty: 5292
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: PrzemczaN »

JaGa pisze:A dziś znów kilka dzwonów na tym rondzie. Ludzie zamiast na spokojnie podjechać, to pchają się byle by szybko przejechać
To widzę, że dobrze siedzieć w Krakowie i chodzić z buta :lol: Do tego dochodzą fatalne warunki i nawet nie chcę wiedzieć co tak się dziś (będzie)działo.
ŻLF: 2019 2020 2021 2022 2023

zagar
Posty: 396
Rejestracja: 24 lip 2009, 17:25
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: zagar »

A najlepsze na tym rondzie jest ta ozdoba na środku zwana potocznie kwiatkiem bez którego to rondo nie nabrało by takich kolorów 8-)

Awatar użytkownika
d-jarek
Posty: 1095
Rejestracja: 22 lip 2009, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: d-jarek »

Co do tego tymczasowego ronda, to tak patrzę i patrzę...

Obrazek

...i nie mogę dojrzeć co tu kosztowało 150 tys złotych :)

JaGa
Posty: 4184
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:54
Lokalizacja: East Green

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: JaGa »

Pewnie te wypasione tuje w betonowych kręgach, które teraz zdobią to cudowne rondo, a na zdjęciu jeszcze nie widnieje.
Ale jak to w w Tarnowie bywa ... masa kasy gdzieś na lewo poszła, bo układy układziki, a potem pitolą, że szmalu nie ma ...
Aż dziw, że jeszcze gówno kanałami nie wybiło na tym rondzie :lol:

Awatar użytkownika
kaka
Administrator
Posty: 3136
Rejestracja: 20 lip 2009, 22:40

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: kaka »

Program "Jedź bezpiecznie" z tarnowskiego ronda można znaleźć pod TYM linkiem.

Ponadto zdjęcia (KLIK) z dnia dzisiejszego (24.11) z Galerii Tarnovia.

PS. Autorem zdjęć jest Gushman, który wkleił je na forum naszego miasta.

zagar
Posty: 396
Rejestracja: 24 lip 2009, 17:25
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: zagar »

Do kiedy jest emitowany film Avatar w Tarnowie, wie ktoś może ?

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Posty: 5292
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: PrzemczaN »

Jeżeli ktoś chce spotęgować świetne efekty wizualne tego filmu i ma trochę czasu to polecam wybrać się do Krakowa, np do kina IMAX w plazie. Jeden z największych ekranów w Europie, cyfrowa jakość obrazu i dźwięku sprawia, że nawet tak długi film, który jakiejś wybitnej fabuły nie ma, nie nudzi się.
ŻLF: 2019 2020 2021 2022 2023

Awatar użytkownika
d-jarek
Posty: 1095
Rejestracja: 22 lip 2009, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: d-jarek »

zagar pisze:Do kiedy jest emitowany film Avatar w Tarnowie, wie ktoś może ?
Nie wiem jak Marzenie ale Millenium już nie gra: http://www.mck.tarnow.pl/pol/scena_arty ... ium/avatar

Awatar użytkownika
Zbiru
Posty: 2353
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:37
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: Zbiru »

Zapowiadają się fajne Juwenalia w Tarnowie...


Coma zagra dla tarnowskich studentów. Koncert tego popularnego polskiego zespołu, grającego mocną muzykę znalazł się w programie tegorocznych Juwenaliów.

- Poza tym wystąpi wielu innych ciekawych wykonawców – zapowiada Jerzy Śpiewak, przedstawiciel Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Miasta Tarnowa „Leliwa”, które jest organizatorem przedsięwzięcia.

Tarnowskie Juwenalia rozpoczną się w czwartek 6 maja i potrwają do niedzieli. Już pierwszy dzień będzie bogaty w atrakcje – przewidziano turnieje bilardowy, paintballowy oraz gry w kręgle, a także imprezy klubowe. W piątek odbędzie się gra terenowa „Miasteczko Tarnów”, a na 17:00 zaplanowano oficjalne rozpoczęcie juwenaliów. Potem zagrają grupy Moonlight, Przystanek Mrówkowiec oraz Totentanz.

W sobotę studenci będą mogli wziąć udział w imprezach sportowych oraz pikniku studenckim. W ramach tego ostatniego obejrzeć będzie można pokaz walk średniowiecznych oraz tańca ognia. Na 18:00 zaplanowano kolejny blok koncertowy. Zagrają Suchy Chleb Dla Konia, Mango Collective, Jamal i Coma. A godzinę przed północą w Carpe Diem odbędzie się after party.

Na ostatni dzień juwenaliów przewidziano przegląd kabaretów, Msze Świętą z udziałem chóru Gos.pl oraz koncert Hip - Hopowy.


http://www.intermaks.pl/

:)

Awatar użytkownika
Pichu
Posty: 1880
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:37
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: Pichu »

W związku z falą deszczów wrzucam poniżej to co się obecnie dzieje w regionie :


zaraz przeczytam cos takiego:

Uwaga kierowcy – intensywne opady deszczu z minionej nocy mocno utrudniły poruszanie się po drogach regionu

Jak informują policjanci nieprzejezdna jest droga wojewódzka nr 977 z powodu osuwiska w miejscowości Chojnik oraz w Dąbrówce Tuchowskiej.

W Tuchowie zamknięto most na rzece Białej, z kolei na wysokości Skamieniałego Miasteczka wystąpiło osuwisko, które porwało tam połowę jezdni.

Jeszcze gorzej jest w miejscowościach Szydłówek oraz Bogoniowice-Gromnik – tam obsunięcie ziemi uniemożliwia poruszanie się samochodem.

Nie lepiej jest na drodze nr 981: między miejscowościami Zborowice i Pławna.

Nieprzejezdne są także trasy: Tuchów – Pleśna przez miejscowość Łowczów, Lubaszowa w kierunku Jodłówki Tuchowskiej oraz Joniny – Kowalowa, gdzie przez osuwisko połowa jezdni jest nieprzejezdna.

Niestety to nie koniec złych wiadomości.

Odcięta od świata jest miejscowość Szerzyny – woda wdarła się na drogi i zerwała mosty łączące ją z resztą regionu.

Zalane jest też centrum Ryglic. Powstały tam niebezpieczne wyrwy w jezdni. Nieprzejezdna jest także ul. Tuchowska w Ryglicach.

Podobne wyrwy w jezdni pojawiły się także w centrum Lubczy, w której woda zerwała most na drodze z Lubczy do Kowalowej.

Do nieprzejezdnych należy też zaliczyć drogę dojazdową do miejscowości Tursko, trasę Kąśna Dolna – Jastrzębia oraz drogę nr 980, gdzie woda podmyła most.

Zalane są miejscowości Pleśna, Jadowniki Mokre i Wola Rogowska.

Bardzo zła sytuacja jest na trasie Tarnów Pleśna – w każdej chwili może się ona stać nieprzejezdna, z kolei w Burzynie wykoleił się pociąg techniczny.

Woda uniemożliwia poruszanie także na drodze Wierzchosławice – Dwudniaki.

Jeszcze komunikat dla kierujących tirami – droga nr 964 na Szczurową jest zamknięta. Policja nie puszcza tam TIR-ów i prosi ich kierowców o jej omijanie.

Jeśli chodzi o sam Tarnów, tu tradycyjnie utrudnienia na wiadukcie przy ulicy Tuchowskiej, który został zamknięty dla ruchu podobnie jak ulica Lotnicza oraz kładka przy ulicy Pracy.

[ Dodano: 14-06-2010, 15:19 ]
http://www.intermaks.pl/index.html?grp=16135 Powódź w Tarnowie w 1934r !!!

Łazar1928
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2010, 6:11

AL.Capone Aleja Capone

Post autor: Łazar1928 »

Witam pozwoliłem sobie założyć nowy temat z małą reklamą wchodzącej do Tarnowa sieci sklepów Al.Capone Aleja Capone Sklepy z Alkoholem. Jak wiadomo od dawna wszyscy wiedzą że w Mościcach na zajezdni jest sklep z alkoholem całodobowy chciałem poinformować niniejszym mieszkańców osiedla Strusina jak i jego okolic iż w pobliżu ich osiedla powstał również sklep całodobowy na ulicy Mościckiego 47 w miejsce starej bacówki. Jest to ten sam sklep co w Mościcach.
Obrazek

Zapraszam również na stronę internetową naszego sklepu gdzie w najbliższym czasie na bieżąco będzie pojawiać się oferta promocyjna na różne alkohole. Al Capone

Mozdzierz
Posty: 191
Rejestracja: 26 lip 2009, 10:07
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: Mozdzierz »


JaGa
Posty: 4184
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:54
Lokalizacja: East Green

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: JaGa »

Haha :lol:
Za każdym razem jak tamtędy przejeżdżałem i podziwiałem postępy w pracach, to mą uwagę ów trawa na boisku do kosza mnie zastanawiała i ciągle kminiłem kiedy wyleją asfalt/położą tartan? A tu proszę haha :lol:
Promujmy Tarnów nadal ... ale niedługo nadejdą zmiany!

Awatar użytkownika
Pichu
Posty: 1880
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:37
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: Pichu »

A oto co na ten absurd odpowiedziało miasto:

Na os. Westerplatte powstaje kompleks rekreacyjno – sportowy do piłki siatkowej i nożnej

Powstający przy osiedlu Westerplatte kompleks rekreacyjno – sportowy ma charakter wielofunkcyjny. Jest to boisko głównie do piłki siatkowej i nożnej. Ustawione tam kosze mają służyć przede wszystkim do trenowania rzutów oraz umożliwiać prowadzenie gier, których elementem jest wrzucanie do nich piłek. Teren ma być w dalszej kolejności utwardzony.

Obiekt nie jest jeszcze odebrany technicznie. W najbliższych dniach boisko będzie wyposażane w część elementów. W dniu odbioru wykonawca inwestycji zamontuje w przygotowanych już miejscach słupki, pomiędzy którymi rozciągnięta zostanie siatka. To właśnie trawiaste boisko do siatkówki stanie się wówczas głównym elementem obiektu, kosze będą zaś stały po boku.

Aktualnie na boisku przy ul. Westerplatte dobiegają końca prace inwestycyjne. Teren o powierzchni blisko jednego hektara jest już wyrównany i ogrodzony. Otwarcie prawdopodobnie we wrześniu. Zadanie kosztowało 170 tysięcy złotych.

Pełnowymiarowe obiekty do koszykówki oraz innych dyscyplin zespołowych znajdują się m.in. na terenie dwóch istniejących w Tarnowie „Orlików” (budowany jest trzeci), boisk przyszkolnych oraz powstającego boiska przy Pałacu Młodzieży.


To ja już czekam na boisko do kosza o podłożu piaszczystym i na środku postawionym stole do tenisa. Zapewne w planie są również tenis piaszczysty oraz piłka nożna na mączce. Ogólnie to współczuje fanom koszykówki z tamtego rejonu.

Proboszcz
Posty: 163
Rejestracja: 25 lip 2009, 12:23

Re: Tarnów - nasze miasto

Post autor: Proboszcz »

ja widziałem kiedyś kort do tenisa na piasku (w Niechorzu), więc boisko do kosza trawiastego nie robi już większego wrażenia. Czekam jeszcze na ścieżkę do skoku w dal na dachu "wieżowca samobójców" na lwowskiej

ODPOWIEDZ