Obrazek

Unia Tarnów 2019

2010-2023
Wolly wolly
Posty: 768
Rejestracja: 08 lip 2017, 5:30

Unia Tarnów 2019

Post autor: Wolly wolly »

Trzeba to jasno powiedzieć że za cały cyrk ze stadionem odpowiada tylko i wyłacznie miasto, i tam trzeba kierować pretensję.Nowy stadion to mus ,ponieważ kibice na to zasługują i chociażby dla tego żeby skończyła się wymówka że "wszystko przez stadion" ...

Baros1922
Dokładnie tak jest.Był kiedyś taki artykuł w Forbs i właśnie opisywano to co mówisz ,czyli wyścig prezesów , i łatwy dostęp do środków publicznych...
One ticket to valhalla

Awatar użytkownika
Greg-Tarnów
Posty: 3717
Rejestracja: 19 lut 2012, 0:55

Unia Tarnów 2019

Post autor: Greg-Tarnów »

fan ut
do tej posady co ma wąsaty roman to nie trzeba mieć wykształcenia.Roman to jest grabarz Tarnowa.Lokalna gwiazda Tarnowa plakatowy robuś to samo.O radnych nie wspominam bo za sesje biorą dobre pieniądze a pojedzą,pochlają i to wszystko.Tak się bawią za nasze pieniądze.Wiecznie na nic nie ma pieniędzy tylko trzeba brać kredyty.Czekam jak wejdzie komisarz do miasta.Tarnów nie ma szczęścia do prezydentów.Albo Rojek co chodził z monstracją,to Ścigała łapówkarz albo Roman.Sami nieudaczniki.
Pozdrawiam
''To, co jest trudne, da się zrobić. To, co wydaje się niemożliwe, należy przynajmniej spróbować”.

Awatar użytkownika
konri
Posty: 2894
Rejestracja: 23 lip 2009, 21:15
Lokalizacja: z domu

Unia Tarnów 2019

Post autor: konri »

peter_griffin pisze: 29 sie 2019, 21:40
konri pisze: 29 sie 2019, 19:13 W żużlu samofinansowanie jest niemożliwe
Ależ oczywiście, że jest możliwe. Wystarczy płacić tyle, ile się ma z tv, biletów i od sponsorów. Zamiast budżetów 7 - 10 mln, byłyby 4 - 6 mln. Z samych praw do transmisji i od sponsora ligi kluby w Ekstralidze dostają po 2,2 mln od tego roku. Doliczcie do tego kasę z biletów i od sponsorów (rynkowych) i macie budżety po 4 - 6 mln PLN. No, ale u nas zrobiła się liga prezydentów miast.

Budżety na poziomie 4 mln, to i tak byłoby dużo więcej niż budżety klubów szwedzkich, więc najlepsi nadal jeździliby w Polsce. Obecna sytuacja to patologia, gdzie miasta w których nie brakuje dziurawych dróg, dokładają się do milionowych kontraktów Madsenów i Pedersenów.
Mi bardziej chodziło o wypracowywanie zysku przez transfery, reklamy itp. ale tak to pełna zgoda, zawodnicy w Polsce są strasznie przepłaceni.
ŻLF 2018 ŻLF 2023

Baros1922
Posty: 44
Rejestracja: 01 paź 2018, 16:31

Unia Tarnów 2019

Post autor: Baros1922 »

Greg-Tarnów pisze: 29 sie 2019, 21:44 fan ut
do tej posady co ma wąsaty roman to nie trzeba mieć wykształcenia.Roman to jest grabarz Tarnowa.Lokalna gwiazda Tarnowa plakatowy robuś to samo.O radnych nie wspominam bo za sesje biorą dobre pieniądze a pojedzą,pochlają i to wszystko.Tak się bawią za nasze pieniądze.Wiecznie na nic nie ma pieniędzy tylko trzeba brać kredyty.Czekam jak wejdzie komisarz do miasta.Tarnów nie ma szczęścia do prezydentów.Albo Rojek co chodził z monstracją,to Ścigała łapówkarz albo Roman.Sami nieudaczniki.
Pozdrawiam
Ale odpowiedź y sobie na pytanie czy oni są głupie nieudaczniki bo wydymali ciemny lud czy czasem lud jest ciemny bo głosuje na ten sam motloch przecież ciepiela rządził dawno temu. Ludzie tracą pracę a dalej tcyh samych co ich gnoili wybierają.
"DAJCIE POLAKOM RZĄDZIĆ A SAMI SIĘ WYKONCZĄ" tyle do powiedzenia w tym temacie.
Ja nie winie ciepiele że wybrali go na prezydenta by sobie siedział jak komor pod świecznikiem. Jak lud chce takich rządów.

TKM
Posty: 529
Rejestracja: 07 lis 2009, 18:58
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2019

Post autor: TKM »

Widzę, że zdania są podzielone. Nadal nie przekonuje mnie to, że nowy stadion poprawi sytuację Unii w kwestii sponsorów.
Załóżmy, że jutro wjeżdżają buldożery i w kwietniu 2020 mamy nowy stadion.
Jesteście inwestorami zainteresowanymi reklamą przez sport. I co?
Idziecie do prezesa, który nie potrafi rozmawiać, non stop jest zajęty ważnymi sprawami. Najlepsza forma komunikacji jest przez sms. Nie jest w stanie wam nic zaproponować poza miejscem na murawie czy bandzie. Nie ma nawet sklepiku.
Zostaje tylko TV, ale to nie zasługa RN.
Dowiadujecie się, że skład na 2020 rok będzie oparty na Czajach, Mroczkach, juniorach którzy nie potrafią się złożyć w łuk i nie wiadomo jakie jeszcze wynalazkami będą. Cel sportowy brak.
Oczywiście chciałbym też zapytać o te wszystkie brudy o których się czyta i słyszy, aby mieć rozeznanie o sytuacji.
Podejrzewam, że po takiej rozmowie nie był bym zainteresowany współpracą.

Z drugiej strony powiedzcie czy obecny stadion przeszkadza w tym, aby:
- był dobry pijar wokół żużla w Tarnowie?
- była współpraca z miastem ponad partyjna?
- było czysto na stadionie?
- działało nagłośnienie?
- była grupa oddanych lokalnych mniejszych i średnich sponsorów?
- klub dbał o darczyńców (spotkania, grille itd)?
- startowali wychowankowie?
- najlepsi adepci trafiali do klubu?
- były reklamy i plakaty w mieście przed meczem, radio, autobusy itd,
- sklepik z gadżetami funkcjonował?
- itd.
Gdyby powyższe rzeczy były u nas spełnione to miasto na pewno miałoby łatwiejszą sytuację do podjęcia decyzji, bo Ciepiela wiedziałby, że jak bedzie nowy stadion to zarządcy dostaną jeszcze większy power do działania, pozyskają dodatkowych sponsorów już nie lokalnych ale ogólnopolskich i będzie się kręciło. Na teraz to jest raczej zagrożenie, że za chwilę będziemy w II lidze, albo i to wszystko padnie na pysk.
Co w sytuacji gdy miasto wyda 100 mln, a Sady nie znajdzie sponsorów i zleci do II ligii? Ciepiela zostanie zjedzony przez wiadomo kogo.

P.S. Myślę, że po dzisiejszym wieczorze Ostaf ma materiał na przynajmniej 2 artykuły.
Wg mnie powinien tu odpalać działki za podrzucanie tematów.

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6750
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Unia Tarnów 2019

Post autor: savage »

TKM,

Zacznijmy od tego, że Stadion Miejski w Tarnowie wymaga remontu niezależnie czy myślimy o żużlu, piłce czy nawet o bezpieczeństwie 200 fanów oglądających rozgrywki młodzieżowej ligi talentów. Podobnie jak Dworzec tego wymagał, wymagają tego drogi, teatr itd. to normalna sprawa.

Z punktu widzenia sportu żużlowego w Tarnowie - stadion to początek do budowania i pisania nowych kart w historii speedway'a - jestem o tym przekonany. Jeśli będzie rósł nowy stadion, to klimat wokół żużla zacznie się polepszać, bo oto - znowu pojawią się szanse na stanie się stolicą polskiego speedway'a, na turnieje pokroju IMP i przede wszystkim zacznie się boom na żużel - tutaj kluczowe jest jak długi - ogromna w tym rola klubu. Popatrz na Wrocław przed stadionem i po - śmialiśmy się ze Sparty, ze przychodzi 5 tys osób na żużel, a odkąd jest nowy Olimpijski mamy istny szał od 3 sezonów!

Jeśli ludzie zaczną chodzić, nawet z ciekawości - aby zobaczyć stadion, to i zainteresowanie całego regionu, w tym również sponsorów będzie większe. Nie zdziwiłbym się, gdyby na sezon w którym ruszymy na nowym stadionie GA sypnęła tak, aby jeszcze podkręcić ten boom - stać ich przecież na zbudowanie tutaj dowolnego składu.
TKM pisze: 29 sie 2019, 22:58 Załóżmy, że jutro wjeżdżają buldożery i w kwietniu 2020 mamy nowy stadion.
Jesteście inwestorami zainteresowanymi reklamą przez sport. I co?
Idziecie do prezesa, który nie potrafi rozmawiać, non stop jest zajęty ważnymi sprawami.
Tak jak pisałem:

NAJPIERW sprawy kluczowe, czyt. STADION,
POTEM sprawy ważne, czyt. ŻSSA.

ŻSSA nie istnieje bez stadionu, więc dowolna konfiguracja nowych Prezesów, bez miejsca do uprawiania sportu to tak, jakbyśmy mieli auto z niesprawnym silnikiem i łysymi oponami i wymienili te drugie ;)
Z drugiej strony powiedzcie czy obecny stadion przeszkadza w tym, aby:
- był dobry pijar wokół żużla w Tarnowie?
Sorry, ale gruzowisko, E Stadio Da Gruz itd. przewija się w sieci coraz częściej, profil na FB "Ratujmy Jaskółcze Gniazdo" gdzie można zobaczyć zdjęcia budzące obrzydzenie, do tego pomieszczenia klubowe, również te dla VIP dalekie od dzisiejszych standardów - to raczej nie wpływa na pozytywny odbiór dyscypliny.
- była współpraca z miastem ponad partyjna?
Dopóki Prezydent jest z innej opcji niż rządzący na Azotach polityk PiS to nie ma co na to liczyć! ba! Jeśli ktoś myśli, że Prezes Wardacki kocha speedway, to powiem Wam, że moim zdaniem wystarczy jeden dobry telefon i spuści nas po cienkiej lince wprost do piachu (jeśli tylko będzie to politycznie zasadne). W takich żyjemy czasach...
- było czysto na stadionie?
- działało nagłośnienie?
- była grupa oddanych lokalnych mniejszych i średnich sponsorów?
- klub dbał o darczyńców (spotkania, grille itd)?
- startowali wychowankowie?
- najlepsi adepci trafiali do klubu?
- były reklamy i plakaty w mieście przed meczem, radio, autobusy itd,
- sklepik z gadżetami funkcjonował?
Kurde strasznie dużo tych punktów, ciężko mi się odnosić do każdego, bo mam już od 2 lat wrażenie, że o tej porze roku piszę w kółko jedno i to samo ;) nr 1,2,4,6, 7, 8 to odpowiedzialność ŻSSA i pełna zgoda - to w skrócie ;)

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
the_naturat
Posty: 587
Rejestracja: 31 sie 2015, 15:26

Unia Tarnów 2019

Post autor: the_naturat »

Pełne poparcie savage do tego co napisałeś. Poruszyłeś temat polityki, dołożę od siebie że prezydent z PO a rada jest PiS, co też nie służy dobrze współpracy.
Jak juz pisałem wcześniej: idealnie by było wygrac rozgrywki żeby pokazać, że druzyna istnieje i ma się świetnie, tylko brakuje stadionu.

Awatar użytkownika
Kibic Tarnów
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2015, 16:25

Unia Tarnów 2019

Post autor: Kibic Tarnów »

the_naturat pisze: 30 sie 2019, 11:07 Pełne poparcie savage do tego co napisałeś. Poruszyłeś temat polityki, dołożę od siebie że prezydent z PO a rada jest PiS, co też nie służy dobrze współpracy.
Jak juz pisałem wcześniej: idealnie by było wygrac rozgrywki żeby pokazać, że druzyna istnieje i ma się świetnie, tylko brakuje stadionu.
Przecież PiS nie ma przewagi w Radzie Miasta. PO/Nowoczesna zawiązało koalicję z Nasze Miasto Tarnów to właśnie to ugrupowanie ma przewagę i może podjąć wszelkie decyzje.

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6750
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Unia Tarnów 2019

Post autor: savage »

Ale do remontu stadionu potrzeba wsparcia wojewódzkiego, albo z Warszawy (z Ministerstwa Sportu chociażby), ale takiego nie będzie, bo dołożyłby się on do sukcesu polityków z drugiej strony barykady. Przecież w tym kraju polityka jest na pierwszym, a ludzie na drugim miejscu. Myślicie, że posłowie ziemii tarnowskiej z PiS chętnie będą lobbować za stadionem którego otwarcie przeprowadzi prezydent miasta z PO? No way! Tutaj nikt w długiej perspektywie nie myśli o dobry miasta, ale o własnym kapitale politycznym i tym materialnym.

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4714
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Unia Tarnów 2019

Post autor: Kibic UT »

Kułakow nigdzie jeszcze nie odszedł a tu już panika jakiś puka komik sobie może pisać co chce :lol:
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

TKM
Posty: 529
Rejestracja: 07 lis 2009, 18:58
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2019

Post autor: TKM »

Kułakov i inni to czekają narazie na pieniądze zaległe, więc obiecają Sademu wszystko co chce.
Mnie może przekonać jedynie podpis pod nowym kontraktem.

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Unia Tarnów 2019

Post autor: ziggy »

savage pisze: 22 sie 2019, 22:32
ziggy pisze: 22 sie 2019, 22:18 atrudnionych 8 osób więc z podatkami i ZUS em to około 5 tys na głowę co daje rocznie około 500 tys.Do tego pensja prezesa na pewno większa i dywidendy udziałowców czyli z tego miliona nic nie produkując żyją sobie godnie a zgrywają zbawców.
Nie wiem czy czytałeś powieść a w zasadzie bajkę"Książę i żebrak"?Więc zamieńmy się miejscami bo co nam szkodzi.Kiedy Azoty przeżywają największy kryzys i z zakładu zatrudniającego 15 tys. a ze spółkami zewnętrznymi typu Mostostal i Chemobudowa itp. około 20 tys. zostaje około 2 tys.i zakład chwyta się produkcji okien aby przetrwać i nie jest w stanie sponsorować żużla a Rolnicki rezygnuje a następnie bankrutuje wkraczamy my z najlepszymi intencjami aby ratować klub.Wykładamy kasę być może altruistycznie by uratować klub.Ale "trafia" się dzięki Janikowi Ślak a następnie Azoty wychodzą z zapaści i okazuje się że nie tylko nie utopiliśmy kasy ale da się z tego godnie żyć.Załóżmy że wyłożyliśmy po 300 tyś.to nasz kapitał zakładowy wynosi 600 tys.i do takiej kwoty odpowiadamy.Ja i prawdopodobnie Ty wiesz że żużel nigdy nie był i nie będzie dochodowy z prostego powodu.Ile motocykli żużlowych jest produkowanych na świecie?To jaki producent jest w stanie utrzymać ten cyrk podobnie jak F1. Naszym jedynym problemem jest to by spółka wykazała dochód na koniec roku bo wtedy możemy"wziąć"dywidendy i podwyższyć kapitał zakładowy.Po wielu latach nasz kapitał wzrósł do miliona mimo że nie odpowiadamy za nic prócz utraty tegoż.Gdy okaże się że mimo milionów które daje sponsor na koniec roku są długi to ze szczodrobliwości serca udzielamy klubowi pożyczki na spłatę długu oczywiście na procent bo żaden bank nie da bankrutowi kredytu. Kiedy na wiosnę wpłynie transza od sponsora to odbieramy "pożyczkę" i po 2-3 miesiącach klub jest w długach i na jesień okazuje się w jak dużych kiedy wpłynie druga transza.I tu mogła by się zakończyć bajka ale co nam szkodzi śnić?\

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Unia Tarnów 2019

Post autor: ziggy »

ziggy pisze: 16 wrz 2019, 13:08
savage pisze: 22 sie 2019, 22:32
ziggy pisze: 22 sie 2019, 22:18 atrudnionych 8 osób więc z podatkami i ZUS em to około 5 tys na głowę co daje rocznie około 500 tys.Do tego pensja prezesa na pewno większa i dywidendy udziałowców czyli z tego miliona nic nie produkując żyją sobie godnie a zgrywają zbawców.
Nie wiem czy czytałeś powieść a w zasadzie bajkę"Książę i żebrak"?Więc zamieńmy się miejscami bo co nam szkodzi.Kiedy Azoty przeżywają największy kryzys i z zakładu zatrudniającego 15 tys. a ze spółkami zewnętrznymi typu Mostostal i Chemobudowa itp. około 20 tys. zostaje około 2 tys.i zakład chwyta się produkcji okien aby przetrwać i nie jest w stanie sponsorować żużla a Rolnicki rezygnuje a następnie bankrutuje wkraczamy my z najlepszymi intencjami aby ratować klub.Wykładamy kasę być może altruistycznie by uratować klub.Ale "trafia" się dzięki Janikowi Ślak a następnie Azoty wychodzą z zapaści i okazuje się że nie tylko nie utopiliśmy kasy ale da się z tego godnie żyć.Załóżmy że wyłożyliśmy po 300 tys.to nasz kapitał zakładowy wynosi 600 tys.i do takiej kwoty odpowiadamy.Ja i prawdopodobnie Ty wiesz że żużel nigdy nie był i nie będzie dochodowy z prostego powodu.Ile motocykli żużlowych jest produkowanych na świecie?To jaki producent jest w stanie utrzymać ten cyrk podobnie jak F1. Naszym jedynym problemem jest to by spółka wykazała dochód na koniec roku bo wtedy możemy"wziąć"dywidendy i podwyższyć kapitał zakładowy.Po wielu latach nasz kapitał wzrósł do miliona mimo że nie odpowiadamy za nic prócz utraty tegoż.Gdy okaże się że mimo milionów które daje sponsor na koniec roku są długi to ze szczodrobliwości serca udzielamy klubowi pożyczki na spłatę długu oczywiście na procent bo żaden bank nie da bankrutowi kredytu. Kiedy na wiosnę wpłynie transza od sponsora to odbieramy "pożyczkę" i po 2-3 miesiącach klub jest w długach i na jesień okazuje się w jak dużych kiedy wpłynie druga transza.I tu mogła by się zakończyć bajka ale co nam szkodzi śnić?\

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Unia Tarnów 2019

Post autor: ziggy »

W uzupełnieniu do tego co napisałem wspomnę że tym czasie rządziły wszystkie opcje polityczne,Tarnów mimo że powierzchniowo się powiększył to się skurczył o około 25 tys mieszkańców a my mieszkańcy miasta jak byliśmy głupi tak jesteśmy.

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Unia Tarnów 2019

Post autor: ziggy »

ziggy pisze: 16 wrz 2019, 14:09 W uzupełnieniu do tego co napisałem wspomnę że tym czasie rządziły wszystkie opcje polityczne,Tarnów mimo że powierzchniowo się powiększył to się skurczył o około 25 tys mieszkańców a my mieszkańcy miasta jak byliśmy głupi tak jesteśmy.Mimo że nikogo tak nie nienawidzę jak komuchów bo większość życia upłynęło mi w tym czasie to nie rozumie jak Pan Opałko który dla Tarnowa zrobił najwięcej za mojego życia nie ma żadnego śladu w mieście.

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6750
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Unia Tarnów 2019

Post autor: savage »

Myślę, że 17.09. to dobry czas, aby pożegnać żużlowy rok 2019 i dyskusje na tematy klubowe przenieść w pełni do wątku pt. Unia Tarnów 2020.

Temat zamykam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Zablokowany