Obrazek

IX runda:Unia Tarnów-Start Gniezno

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

IX runda:Unia Tarnów-Start Gniezno

Post autor: ziggy »

Po pierwsze miło było zobaczyć Błaszaka który spędził tu 3 sezony i 1988.r w meczu ze Stałą Rzeszów skąd zresztą do nas przyszedł na wejściu w drugi łuk walnął plecami o bandę.Był to najdziwniejszy upadek jaki widziałem o takich skutkach.Przecież on tylko usiadł na tyłku i tak sunąc uderzył plecami w bandę. Byłem przekonany że zaraz wstanie.Potem jeszcze przyjeżdżał na mecze na wózku i trochę handlował pamiątkami żeby dorobić.Był według mnie najlepszym zawodnikiem jakiego Unia miała jak chodzi o jazdę parą.Dla młodych i nie tylko był jak kwoka.Tylko T. Gollob potrafił tak opiekować się Jackiem gdy jechali w parze.Dziękuję i życzę powodzenia bo szczęście Cię niestety opuściło.Następną sprawą są silniki a raczej ich brak.Jak miałem dużego fiata a potem poloneza to młotek i śrubokręt były podstawowymi narzędziami plus kilka kluczy.Przy dzisiejszych samochodach śmiech na sali.Ljung,Kułakow i Kaczmarek jeżdżą na silnikach innych tunerów i mają wyniki. Wszyscy korzystający z usług Jacka są wolni.Jak zobaczyłem wyposażenie warsztatu Kowalskiego to zrozumiałem że czasy chałupnictwa minęły bezpowrotnie.Może uda mu się jakiś pojedynczy silnik ale na pewno nie będzie powtarzalności.Panie Sady dlaczego nie można kupić dla młodzieżowców jakichś sensownych silników tylko na mecze?Przecież oni nie mają kontraktów zawodowych i nie stać ich na to.Reszta to niestety zawodowcy i wchodziłaby w grę ewentualna pożyczka spłacana z punktówki ale to trudny temat.Dzięki za walkę do końca.Głupotą była rezygnacja z Ljunga w tamtym sezonie ale po fakcie to każdy mądry.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2019, 20:20 przez ziggy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Greg-Tarnów
Posty: 3721
Rejestracja: 19 lut 2012, 0:55

IX runda:Unia Tarnów-Start Gniezno

Post autor: Greg-Tarnów »

rufai pisze: 09 cze 2019, 18:24 Jak nie przegrywa jak ostatnio w taśmę wjechał co tłumaczył defektem. Jesteśmy w czarnej dupie bo dziś już nic nie ma na tłumaczeń typu brak treningów i inny tor niż trenowali przed meczem. Mamy 2 zawodników a reszta jak się uda, juniorka to jest ku*** dramat a ponoć mieli być najlepsi w lidze...
Nie dramatyzuj mamy 4 miejsce zmierzamy do PO a taki był cel.A Kaczmarek właśnie 14 biegi wygrywa.Z Długopisami zrobił trójkę,z Ostrowem 1 pkt na zawodniku a dzisiaj też trójkę.Tylko z Orłem miał taśmę.Ogólnie Daniel jedzie pozytywnie jest progres.Przychodził jako zawodnik doparowy i swoje punkty robi.Wróci Mroczka 2.0 i będziemy dużo silniejsi.A juniorzy Mati wygrywa biegi juniorskie na razie na tyle go stać.Nie mamy atutu toru tu akurat się zgadzam.Ale liga się bardzo wyrównała są mecze na pograniczu i to też jest fajne.
Pozdrawiam
''To, co jest trudne, da się zrobić. To, co wydaje się niemożliwe, należy przynajmniej spróbować”.

ramek
Posty: 190
Rejestracja: 20 paź 2014, 16:22

IX runda:Unia Tarnów-Start Gniezno

Post autor: ramek »

the_naturat pisze: 09 cze 2019, 19:01
rufai pisze: 09 cze 2019, 18:24 Jesteśmy w czarnej dupie bo dziś już nic nie ma na tłumaczeń typu brak treningów i inny tor niż trenowali przed meczem.
O właśnie. O ile po meczu z Ostrovią było tłumaczenie, że tor inny niż na treningu tak teraz tor wyglądał tak jak na treningu. Wyszło, że chłopaki nie tyle są słabi, co po prostu nie równi. Liczyłem, że Ernest dowiezie coś więcej. Czajnik to chyba sam nie wie dlaczego wygrywał i nie wie dlaczego przegrywa. Daniel spisuje się coraz lepiej. Ma potencjał.
Od wspomnianego meczu z Ostrovią przestałem liczyć na naszych juniorów i nie miałem wobec nich żadnych oczekiwań. Aczkolwiek po obejrzeniu meczu Gorzowa z Toruniem zacząłem się zastanawiać. Cierniak ma tyle samo lat co Bartkowiak i jeszcze rok temu z nim wygrywał. Teraz Bartkowiak ściga się w Ekstralidze, wygrywał bieg w Lesznie. U siebie na torze nie odstaje. A Cierniak przegrywa u siebie ze Stalkowskim...
Kułakow jeździ tu drugi rok, a przyjechał Berntzon i Gała co chyba obaj byli pierwszy raz w Tarnowie. My już nie mamy atutu toru.
Słabe wyniki Cierniaka są spowodowane tylko i wyłącznie bardzo słabym sprzetem, bo papiery na jazdę ma.

rufai
Posty: 588
Rejestracja: 25 lip 2009, 12:08
Lokalizacja: Tarnów

IX runda:Unia Tarnów-Start Gniezno

Post autor: rufai »

Greg-Tarnów pisze: 09 cze 2019, 19:58 zmierzamy do PO
Do PO potrzebne są bonusy a mamy po 46 pkt w dwóch meczach u siebie i jeszcze 49, nie mówiąc o porażce ze słabą na wyjazdach Ostrovią. Ja odnoszę wrażenie że lepiej nam na wyjazdach się jedzie nawet w przegranym meczu w Rybniku nie było wcale źle. Będę optymistą i zakładam że za tydzień w Łodzi skasujemy 3 pkt ;)

4evern
Posty: 539
Rejestracja: 01 sie 2009, 21:07
Lokalizacja: Dębica

IX runda:Unia Tarnów-Start Gniezno

Post autor: 4evern »

No nie zartujcie z tymi juniorami. Rok temu wyniki byly kosmiczne. Efektem tego był olbrzymi sukces: https://www.speedwaynews.pl/aktualnosci ... i-juniorow

Kaczmarek w tych zawodach zrobił 8 , Karczmarz u siebie gorszy od Cierniaka , wspomniany tu Bartkowiak 6 pkt czyli prawie tyle co Rempała.
W innych zawodach ci sami juniory rownie spisywali sie bardzo dobrze, nie che mi sie teraz szukac ale takie pierwsze z brzegu :
https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/relac ... w-tarnowie
https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/relac ... -rzeszowie

szczegolnie koncowka sezonu Cierniaka byla imponująca. W jakim miejscu jest teraz? Gdzie jest mlody Rempała? Totalny regres.

Awatar użytkownika
Greg-Tarnów
Posty: 3721
Rejestracja: 19 lut 2012, 0:55

IX runda:Unia Tarnów-Start Gniezno

Post autor: Greg-Tarnów »

rufai pisze: 09 cze 2019, 20:55 Do PO potrzebne są bonusy a mamy po 46 pkt w dwóch meczach u siebie i jeszcze 49, nie mówiąc o porażce ze słabą na wyjazdach Ostrovią. Ja odnoszę wrażenie że lepiej nam na wyjazdach się jedzie nawet w przegranym meczu w Rybniku nie było wcale źle. Będę optymistą i zakładam że za tydzień w Łodzi skasujemy 3 pkt
Do PO awansuje Rybnik,Gniezno,Ostrów,Tarnów tak typuje.Liczę na wygraną w Łodzi albo przynajmniej bonus.Na Łotwę jedziemy w ostatniej kolejce,więc będziemy wiedzieli o co mecz się będzie rozstrzygał.Takie samo wrażenie odnoszę na wyjazdach fajnie jedziemy.W Gnieźnie też powalczymy bo u nich jest beton a naszym to pasuje.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 09 cze 2019, 22:33 przez Greg-Tarnów, łącznie zmieniany 2 razy.
''To, co jest trudne, da się zrobić. To, co wydaje się niemożliwe, należy przynajmniej spróbować”.

fan ut
Posty: 822
Rejestracja: 22 wrz 2018, 23:15

IX runda:Unia Tarnów-Start Gniezno

Post autor: fan ut »

Gratulacje za wygraną ale nie oszukujmy się bardzo brakuje trzeciego lidera na pewne 10pkt. Mam wrażenie , że juniorzy w stosunku do ubiegłego sezonu nie robią dużych postępów i brakuje ich punktów. Jeśli chcemy wejść do czwórki to musimy koniecznie wygrać gdzieś na wyjeździe szczególnie w Łodzi bo jest do objechania. Dzisiaj była niezła frekwencja na stadionie i wreszcie jakiś doping ale w stosunku do innych drużyn to wygląda strasznie niemrawo . Brakuje mi tego dopingu jak Unia dominowała i wszyscy się nakręcali a na razie tak drętwo to wszystko wygląda ale i tak brawa ,że coś próbują . Wiadomo kiedy wraca Mroczka? bo jednak brakuje go choć jak nie zmieni nastawienia do żużla to będzie dla mnie taki hobbysta. :?

Awatar użytkownika
Greg-Tarnów
Posty: 3721
Rejestracja: 19 lut 2012, 0:55

IX runda:Unia Tarnów-Start Gniezno

Post autor: Greg-Tarnów »

fan ut pisze: 09 cze 2019, 22:32 Wiadomo kiedy wraca Mroczka? bo jednak brakuje go choć jak nie zmieni nastawienia do żużla to będzie dla mnie taki hobbysta.
Mroczka na Rybnik ma być gotowy.W Łodzi pojedziemy jeszcze bez niego.
Pozdrawiam
''To, co jest trudne, da się zrobić. To, co wydaje się niemożliwe, należy przynajmniej spróbować”.

j-rules
Posty: 1292
Rejestracja: 12 lis 2013, 19:59

IX runda:Unia Tarnów-Start Gniezno

Post autor: j-rules »

Widze, ze tu niektorzy wieszcza juz autostrade do fazy PO. Troche to smieszne, poki co zapowiada sie, ze bedziemy miec jeden punkt bonusowy, co przy tak wyrownanej lidze moze nam dac 6 miejsce.
Oczekiwanie od Mroczki po kontuzji 10 pkt w meczu tez mi sie wydaje przesadne.

TKM
Posty: 529
Rejestracja: 07 lis 2009, 18:58
Lokalizacja: Tarnów

IX runda:Unia Tarnów-Start Gniezno

Post autor: TKM »

Gratulacje za wygraną rzutem na taśmę z drużyną, która wg ekspertów przed sezonem miała być na ostatnim miejscu. Nie wiem ile Gniezno tu nie jeździło, ale przyjeżdżają chłopaki tyle km w skwarze, startują w czarnych kombinezonach i czują się jak u siebie od początku meczu. O czymś to świadczy. Robimy tor taki sam od 15 lat, wystarczy popatrzeć w kajet, ustawić sprzęt i gotowe. Ogólnie słabo to wygląda. Nasi się tu męczą, a na innych torach jadą lepiej. P-Offy z taką jazdą to marzenie. Na ten moment mamy szansę na 1 bonus z Gdańskiem. Jak nie wygramy w Gnieźnie albo w Łodzi to kicha. Z Rybnikiem pewnie też w plecy.
Koza fajny chłopak, ale dziś chyba przegrał miejsce w składzie. Czaja i młodzi róbcie dalej sprzęt u Rempały to daleko zajedziecie. Zobaczymy co Mroczka pokaże, bo wrócić do jazdy, a wrócić do formy to dwie różne kwestie.
W sumie nikt nie spada, 6 miejsce powinno być. Mniej meczy, więcej kaski z Azotów do podziału dla RN i s.

Awatar użytkownika
AC
Posty: 1318
Rejestracja: 27 lip 2009, 13:00
Lokalizacja: UNIA TARNÓW
Kontakt:

IX runda:Unia Tarnów-Start Gniezno

Post autor: AC »

UNIA TARNÓW - START GNIEZNO 46:44

Obrazek

Obrazek

Obrazek

foto: Mariusz "acmarian" Kukułka

poniżej link do galerii:

---> https://sportowytarnow.pl/2019/06/10/un ... ezentacja/ <---
Unia Tarnów & AC Milan

Kyle_UT
Posty: 112
Rejestracja: 20 lip 2015, 19:06

IX runda:Unia Tarnów-Start Gniezno

Post autor: Kyle_UT »

Wszystkie biegi z wczorajszego meczu

https://youtu.be/UgsvQJ4Acg8

Todd Wiltshire
Posty: 29
Rejestracja: 03 wrz 2018, 9:57

IX runda:Unia Tarnów-Start Gniezno

Post autor: Todd Wiltshire »

Kyle_UT pisze: 10 cze 2019, 19:24 Wszystkie biegi z wczorajszego meczu

https://youtu.be/UgsvQJ4Acg8
Dzięki wielkie za linka!
Ale to co pojechał Cierniak potwierdza tylko jedna rzecz. Ten chłopak ma pod tyłkiem straszne osiołki. Fajny mecz, emocjonujący. Najbardziej mnie rozbawił komentarz na tym nagraniu. „Ljung tez jedzie jak p***”, po czym wyprzedza gościa na następnym łuku i koniec końców po następnym biegu zdobywa komplet

Zablokowany