Obrazek

Unia Tarnów 2019

2010-2023
ecs
Posty: 156
Rejestracja: 18 mar 2017, 17:27

Unia Tarnów 2019

Post autor: ecs »

KrOOpekkk pisze:Czy ktoś ma jakieś informacje czy dołączy do Unii jakiś młody zagraniczny zawodnik oczekujący ? Czy w razie W będziemy się ratować Koniecznymi ?
Tylko z konieczności.

Awatar użytkownika
Pablo30
Posty: 365
Rejestracja: 11 wrz 2015, 13:40

Unia Tarnów 2019

Post autor: Pablo30 »

sklad zdecydowanie na + ,dodajac do tego doswiadczonego managera mozna patrzec z najdzieja w przyszlosc , dla mnie Unia to "czarny kon " tych rozgrywek i wcale mnie to nie zdziwi jak wyladujemy w finale ligi :)
Krystian Rempała 1998-2016 (*)

peter_griffin
Posty: 713
Rejestracja: 02 maja 2016, 11:03

Unia Tarnów 2019

Post autor: peter_griffin »

Zrobi się problem jak w sezonie na przetrzymanie uda się awansować :lol: Juniorzy zrobią różnicę. Mam cichą nadzieję, że uda się przekonać do dalszej jazdy Knapika, bo chłopak ma papiery na jazdę, a nie mamy alternatywy na juniorce.

njk1987
Posty: 1042
Rejestracja: 25 mar 2012, 12:26
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2019

Post autor: njk1987 »

Jak na zespół, który otwarcie mówi, że nie będzie bić się o awans to skład jest patardą. Za rok, czy dwa jak już zarząd najdzie ochota i finanse się znajda, to wystarczy wymiana jednego, bądź max dwóch ogniw i jak na Nice to będzie galacticos ;) Cieszy mnie również dwu letia umowa Ljunga i Kaczmarka, znaczy to, że ktoś w klubie nieśmiale włączył myślenie. Czekam na karnety
Tarnów moim miastem, Unia moim klubem...

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4714
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Unia Tarnów 2019

Post autor: Kibic UT »

njk1987 pisze: Jak na zespół, który otwarcie mówi, że nie będzie bić się o awans to skład jest patardą. Za rok, czy dwa jak już zarząd najdzie ochota i finanse się znajda, to wystarczy wymiana jednego, bądź max dwóch ogniw i jak na Nice to będzie galacticos ;) Cieszy mnie również dwu letia umowa Ljunga i Kaczmarka, znaczy to, że ktoś w klubie nieśmiale włączył myślenie. Czekam na karnety
Ale najważniejsze jest Mroczka jeśli jest zawodnikiem drugoligowym, niech nie pcha się do Ekstraligi ogólnie lubię Artura w tym żużlu dodaje kolorytu :lol:
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

fan ut
Posty: 821
Rejestracja: 22 wrz 2018, 23:15

Unia Tarnów 2019

Post autor: fan ut »

Może jeszcze jest szansa jakiegoś młodego zdolnego wyciągnąć taki Kowalski B. pasowałby tylko chyba jeszcze Toruń i Częstochowa walczy o niego szkoda bo chłopak ma papiery na dobrego grajka . W końcu to prawie nasz wychowanek z Tarnowa , może jeszcze Knapik nie zrezygnował i da się namówić na jazdę bo też jest zdolny. W razie kontuzji odpukać Cierniaka i Rempały no to jesteśmy w czarnej d..... bo na Koniecznego to nikt nie liczy.Na pewno na plus to ,że podpisali kontrakty na dwa lata z Ljungiem i Kaczmarkiem szczególnie ten drugi bo młody. Ale ,aż się prosi żeby jeszcze jakiegoś zdolnego młodego wyrwać na dwa trzy lata podpisać kontrakt z nim . Jest dużo takich małolatów zawsze można ich później wypożyczyć i kasę wyciągnąć

Awatar użytkownika
andres1978pl
Posty: 121
Rejestracja: 28 sie 2018, 13:00
Lokalizacja: Lublin

Unia Tarnów 2019

Post autor: andres1978pl »

Trochę tylko szkoda że Gniezno wyrwało Frederika Jakobsena :( ale myślę że Viktor w nadchodzącym sezonie pokaże że warto mu było zaufać. O Ljunga jestem raczej spokojny bo pojedzie na swoim poziomie. Artury, no cóż zobaczymy jak to będzie może okazać się że Kaczmarek będzie lepszy. Młodzież mamy dobrą i jak obejdzie się bez kontuzji to można być raczej spokojnym. Skład godny ciekawego widowiska , trzeba pogratulować wodzirejom że w końcu coś zrobili porządnie czyli skład. :D Pozdrawiam

tomm85
Posty: 203
Rejestracja: 20 sie 2017, 22:18

Unia Tarnów 2019

Post autor: tomm85 »

Są jakieś szanse na awans? Ile % dajecie? Brakuje 3 z roku 2017 Bjerre Jamroga i Michelsena. Bjerre nieraz zawodził .Jakub swoje jezdził a Michelsen wiadomo..... Był Rolnicki tez różnie było. Wiec jak typy?

wisla
Posty: 82
Rejestracja: 01 maja 2016, 18:56

Unia Tarnów 2019

Post autor: wisla »

Piąte miejsce.

peter_griffin
Posty: 713
Rejestracja: 02 maja 2016, 11:03

Unia Tarnów 2019

Post autor: peter_griffin »

tomm85 pisze:Są jakieś szanse na awans? Ile % dajecie? Brakuje 3 z roku 2017 Bjerre Jamroga i Michelsena. Bjerre nieraz zawodził .Jakub swoje jezdził a Michelsen wiadomo..... Był Rolnicki tez różnie było. Wiec jak typy?
Ludzie z klubu , jak i użytkownicy tego forum twierdzą, że jedziemy sezon na przetrzymanie, a o awans będziemy się bić w 2020. Dla mnie to głupota i krótkowzroczność. Mamy zdolną młodzież i można by to wykorzystać do szybkiego awansu niskim nakładem finansowym.

Jak Cierniak potwierdzi w przyszłym sezonie, że jest ogromnym talentem (a jestem pewny, że tak będzie), to z pewnością dostanie z Ekstraligi kosmiczne oferty, a kiszenie się w 1 lidze pewnie nie będzie go interesowało.

Czy ten skład może awansować? Oczywiście że tak! Ale widzę też zagrożenia: brak alternatywy na juniorce (chyba że Knapika namówią na kontynuację kariery, albo objawi się ktoś nowy) i jak na razie brak 6 seniora. Dlatego też uważam, że pozbycie się Rolnickiego to głupota. Z Cierniakiem byliby kosmiczną parą na 1 ligę, a w razie kontuzji wskoczyłby na miejsce seniora. No, ale o tym już dyskutowaliśmy i każdy pozostał w swoich okopach :lol:

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4714
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Unia Tarnów 2019

Post autor: Kibic UT »

peter_griffin pisze: Ludzie z klubu , jak i użytkownicy tego forum twierdzą, że jedziemy sezon na przetrzymanie, a o awans będziemy się bić w 2020. Dla mnie to głupota i krótkowzroczność. Mamy zdolną młodzież i można by to wykorzystać do szybkiego awansu niskim nakładem finansowym.

Jak Cierniak potwierdzi w przyszłym sezonie, że jest ogromnym talentem (a jestem pewny, że tak będzie), to z pewnością dostanie z Ekstraligi kosmiczne oferty, a kiszenie się w 1 lidze pewnie nie będzie go interesowało.

Czy ten skład może awansować? Oczywiście że tak! Ale widzę też zagrożenia: brak alternatywy na juniorce (chyba że Knapika namówią na kontynuację kariery, albo objawi się ktoś nowy) i jak na razie brak 6 seniora. Dlatego też uważam, że pozbycie się Rolnickiego to głupota. Z Cierniakiem byliby kosmiczną parą na 1 ligę, a w razie kontuzji wskoczyłby na miejsce seniora. No, ale o tym już dyskutowaliśmy i każdy pozostał w swoich okopach :lol:
Klub stawia na Cierniaka i Rempałę co według mnie jest zrozumiałe, a Patryk mógł jeździć jako senior ale wybrał ekstraligę i jazdę jako junior wiec po co drążyć temat Jaskółki dostały dobrą kasę a jemu należy życzyć powodzenia.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Awatar użytkownika
konri
Posty: 2894
Rejestracja: 23 lip 2009, 21:15
Lokalizacja: z domu

Unia Tarnów 2019

Post autor: konri »

Nawet jeśli awansujemy na torze w sezonie 2019 to są małe szanse na PGE Ekstraligę w sezonie 2020 z racji stadionu. Przypominam, że już na sezon 2018 mieliśmy ultimatum, z którego się nie wywiązaliśmy, bo prace ze stadionem nie ruszyły w październiku 2018 roku.
ŻLF 2018 ŻLF 2023

peter_griffin
Posty: 713
Rejestracja: 02 maja 2016, 11:03

Unia Tarnów 2019

Post autor: peter_griffin »

konri pisze:Nawet jeśli awansujemy na torze w sezonie 2019 to są małe szanse na PGE Ekstraligę w sezonie 2020 z racji stadionu. Przypominam, że już na sezon 2018 mieliśmy ultimatum, z którego się nie wywiązaliśmy, bo prace ze stadionem nie ruszyły w październiku 2018 roku.
Już pary razy zadawałem to pytanie, ale powtórzę: jakiego punktu regulaminu nie spełnia nasz stadion?

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4714
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Unia Tarnów 2019

Post autor: Kibic UT »

peter_griffin pisze:
Już pary razy zadawałem to pytanie, ale powtórzę: jakiego punktu regulaminu nie spełnia nasz stadion?
Nie wiedzą już co wymyślić w Anglii czy Szwecji siedzą na trawie i da się a u nas cudują.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Awatar użytkownika
konri
Posty: 2894
Rejestracja: 23 lip 2009, 21:15
Lokalizacja: z domu

Unia Tarnów 2019

Post autor: konri »

peter_griffin pisze:
konri pisze:Nawet jeśli awansujemy na torze w sezonie 2019 to są małe szanse na PGE Ekstraligę w sezonie 2020 z racji stadionu. Przypominam, że już na sezon 2018 mieliśmy ultimatum, z którego się nie wywiązaliśmy, bo prace ze stadionem nie ruszyły w październiku 2018 roku.
Już pary razy zadawałem to pytanie, ale powtórzę: jakiego punktu regulaminu nie spełnia nasz stadion?
Klub jest zobowiązany do stworzenia parkingu dla autokarów i samochodów, w tym należycie oznaczonego, wyodrębnionego, ogrodzonego i strzeżonego parkingu dla drużyny przyjezdnej i osób urzędowych zawodów, na którym Klub odpowiadazasadzie ryzyka za wszelkie szkody w pozostawionych na parkingu pojazdach oraz innym mieniu, przy uwzględnieniu lokalizacji Stadionu i dostępności transportu publicznego. W przypadku Klubów uczestniczących w Lidze Zawodowej parking musi być ponadto zlokalizowany w takim miejscu, aby nie oddzielały go od parku maszyn ciągi komunikacyjne, którymi poruszają się kibice.
- Kibice wychodzący z II łuku
Klub jest zobowiązany do stworzenia na Stadionie loży prasowej na trybunie dla co najmniej 30 osób ze stałymi miejscami dla prasy wyposażonymi w punkty pozwalające na umieszczenie sprzętu komputerowego, fotograficznego oraz posiadające zasilanie elektryczne.
- straszna prowizorka do tego braku internetu przez cały sezon.
Klub jest zobowiązany do zapewnienia na Stadionie stanowisk radiowo-telewizyjnych, przy czym powinny one być usytuowane w centralnym miejscu i dodatkowo zadaszone i oddzielone.
- prowizorka
Klub jest zobowiązany do posiadania na Stadionie zamontowanego telebimu o wymiarach nie mniejszych niż 7mx5m - 35 m2 o minimalnej rozdzielczości 640x480 pixeli (zalecana większa) obsługującego co najmniej następujące formaty plików: *.mpg, *.avi, *.jpg
- telebim wygląda dramatycznie
Klub jest zobowiązany do posiadania zintegrowanego (kompatybilnego) systemu identyfikacji osób, sprzedaży biletów, kontroli przebywania w miejscu i w czasie trwania meczu, kontroli dostępu do określonych miejsc oraz weryfikacji informacji w rozumieniu art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 20 marca 2009 roku o bezpieczeństwie imprez masowych.
- działa świetnie
1800 luxów - tor i płyta, 1200 luxów - park maszyn
tu mieli podobno coś dodać
Trybuny, gastronomia, strefy VIP, w tym loże
 minimalna wysokość, na której powinny być mocowane krzesełka pierwszego rzędu trybun, to
80cm powyżej górnej krawędzi bandy wokół toru
 miejsca dla niepełnosprawnych nie powinny znajdować się na dolnych rzędach na wejściach
w łuki
 należy zaprojektować strefę VIP na środku głównej trybuny stadionu, na podwyższonym
stanowisku powyżej płyty boiska i oddzielić od pozostałych miejsc dla publiczności. Dodatkowo
należy przewidzieć min. 10szt. lóż 8-osobowych z wydzielonym dostępem do widowni i miejsc
siedzących oraz strefę VIP - tzn. duże pomieszczenie na min. 500 osób z zapleczem
gastronomicznym i możliwością ustawienia stolików, z wyjściem na trybunę na sektor VIP
Loża Vip a co to takiego w Tarnowie?
 zaprojektować miejsce na stoisko gastronomiczne do korzystania przez osoby w parku maszyn
wyposażone w prąd i dostęp do internetu.
 loże i strefa VIP powinna zostać wyposażona w ekrany LED, zarządzane ze stanowiska DJ, w ramach
systemu CCTV umożliwiającego emisję reklam
 nad wejściami na sektory powinny być zlokalizowane ekrany LED, zarządzane ze stanowiska DJ,
w ramach systemu CCTV umożliwiającego emisję reklam
Ekrany LED loży VIP, której u nas nie ma
ŻLF 2018 ŻLF 2023

peter_griffin
Posty: 713
Rejestracja: 02 maja 2016, 11:03

Unia Tarnów 2019

Post autor: peter_griffin »

Najpoważniejszy zarzut to ten wyjazd z parku maszyn. Jakie to loże VIP mają w Grudziądzu, Lesznie, czy też Częstochowie? Tak jak u nas wydzielony fragment trybuny głównej. Telebim, można wymienić w jeden dzień i już dawno powinno miasto to zrobić.

Słaby internet to nie problem stadionu, a kiepskiego dostawcy i jeśli klub nie potrafi rozwiązać takiego problemu w dzisiejszych czasach, to naprawdę kiepsko o nich świadczy.

System identyfikacji kibica został odebrany przez odpowiednie służby i instytucje, więc to kiepski zarzut.

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6750
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Unia Tarnów 2019

Post autor: savage »

Kibic UT pisze:
peter_griffin pisze:
Już pary razy zadawałem to pytanie, ale powtórzę: jakiego punktu regulaminu nie spełnia nasz stadion?
Nie wiedzą już co wymyślić w Anglii czy Szwecji siedzą na trawie i da się a u nas cudują.
Pamiętaj jednak, że w Anglii i Szwecji ligi są biedne. Wszyscy równają do nas. Wyobrażasz sobie, że np. Barcelona powie: "Eee, na Ukrainie oglądają ligę na sypiących się wałach, po co nam taki stadion?!"

Jeśli żużel ma podnosić jakość, to takie obiekty jak nasz nie powinny być w Ekstralidze.
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

fan ut
Posty: 821
Rejestracja: 22 wrz 2018, 23:15

Unia Tarnów 2019

Post autor: fan ut »

Może jeszcze jakieś kontrakty będą już niewiele czasu zostało zawsze można podpisać warszawskie na wszelki wypadek :?:

Tylko Unia
Posty: 250
Rejestracja: 21 paź 2017, 18:59

Unia Tarnów 2019

Post autor: Tylko Unia »


Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4714
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Unia Tarnów 2019

Post autor: Kibic UT »

Tylko Unia pisze: Smutno jak to się czyta :(

https://m.sportowefakty.wp.pl/zuzel/788 ... -na-kres/2
Smutne to jest ale na kredycie po uszy żyje większość Polaków bo do pierwszego nie starcza.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

peter_griffin
Posty: 713
Rejestracja: 02 maja 2016, 11:03

Unia Tarnów 2019

Post autor: peter_griffin »

Jak kilka dni temu większość tutaj jarała się "spłaconym" długiem, to pisałem, że spłacono najpewniej tylko regulaminową kasę. Ale wszyscy już pieli z zachwytu, ze nie mamy długów i to dziennikarze głupoty pisali. To teraz macie potwierdzenie od Kuby.
Kilka dni temu rozmawiałem z Patrykiem Rolnickim. Powiedział mi, że klub nie zalega mu już ani jednej złotówki. Jak to wygląda w pana przypadku, może pan przyznać, że jesteście "na zero"?

Niestety nie. Rozliczył się tylko z tego co musiał. Czekam jeszcze na pieniądze wynikające z transz sponsorskich. Jestem cierpliwym człowiekiem i ufam, że klub wywiąże się w całości z obietnic. Może ciężko w to uwierzyć, ale jeśli chodzi o płatności, ten rok był najcięższy w mojej karierze. Tego, co spotkało mnie w sezonie 2018, jeszcze w życiu nie przeżyłem. Przykre jest to, że doświadczyłem tego w macierzystym klubie. Przez lata kariery, a jeżdżę już trochę, miałem odłożone pieniążki na pewną inwestycje.
To jest żenada, że przy tak potężnym sponsorze jakim jest GA, zawodnik musi zaciągać kredyt, bo nie dostaje zarobionej kasy. Ile GA musiałaby pakować w ten klub kasy, żeby nie było długów? 10 mln rocznie?

Ze Skrzydlewskiego często się środowisko żużlowe śmieje, ale jak widać gość jest lepszym płatnikiem, niż klub który dostaje kilka milionów od jednego sponsora.

fan_uniatarnow
Posty: 211
Rejestracja: 04 gru 2016, 14:25

Unia Tarnów 2019

Post autor: fan_uniatarnow »

Kibic UT pisze:
Tylko Unia pisze: Smutno jak to się czyta :(

https://m.sportowefakty.wp.pl/zuzel/788 ... -na-kres/2
Smutne to jest ale na kredycie po uszy żyje większość Polaków bo do pierwszego nie starcza.

Ale walnałes tekst, rece opadaja, kredyt biora ci co chca wiecej niz w tej chwili zarabiaja, a Jakub akurat chciał tyle co zarobił. Po drugi prezes gdzie podziała sie kasa z poczatku sezonu, co na chalpe i auto brakło. Teraz kasa na 2019 z GA bedzie przeznaczona na spłate 2018 i tak w koło macieju, az GA powie doscyc wtedy sady powie dziekuje i pojdzie w pizdu

Wolly wolly
Posty: 768
Rejestracja: 08 lip 2017, 5:30

Unia Tarnów 2019

Post autor: Wolly wolly »

peter_griffin pisze:Jak kilka dni temu większość tutaj jarała się "spłaconym" długiem, to pisałem, że spłacono najpewniej tylko regulaminową kasę. Ale wszyscy już pieli z zachwytu, ze nie mamy długów i to dziennikarze głupoty pisali. To teraz macie potwierdzenie od Kuby.
Kilka dni temu rozmawiałem z Patrykiem Rolnickim. Powiedział mi, że klub nie zalega mu już ani jednej złotówki. Jak to wygląda w pana przypadku, może pan przyznać, że jesteście "na zero"?

Niestety nie. Rozliczył się tylko z tego co musiał. Czekam jeszcze na pieniądze wynikające z transz sponsorskich. Jestem cierpliwym człowiekiem i ufam, że klub wywiąże się w całości z obietnic. Może ciężko w to uwierzyć, ale jeśli chodzi o płatności, ten rok był najcięższy w mojej karierze. Tego, co spotkało mnie w sezonie 2018, jeszcze w życiu nie przeżyłem. Przykre jest to, że doświadczyłem tego w macierzystym klubie. Przez lata kariery, a jeżdżę już trochę, miałem odłożone pieniążki na pewną inwestycje.
To jest żenada, że przy tak potężnym sponsorze jakim jest GA, zawodnik musi zaciągać kredyt, bo nie dostaje zarobionej kasy. Ile GA musiałaby pakować w ten klub kasy, żeby nie było długów? 10 mln rocznie?

Ze Skrzydlewskiego często się środowisko żużlowe śmieje, ale jak widać gość jest lepszym płatnikiem, niż klub który dostaje kilka milionów od jednego sponsora.
Miałeś rację ,teksty trzeba czytać a nie przegladać ... Sam się na to zlapałem.. Totalna beznadzieja az ręce opadają.
One ticket to valhalla

fan ut
Posty: 821
Rejestracja: 22 wrz 2018, 23:15

Unia Tarnów 2019

Post autor: fan ut »

Oto spis zawodników, którzy w tym roku wzięli udział w przynajmniej w jednym meczu ligi polskiej, a nie mają ustalonej przynależności na kolejny sezon: Tobiasz Musielak, Sebastian Niedźwiedź, Dawid Wawrzyniak, Alex Zgardziński, Bartosz Świącik, Rafał Okoniewski, Hans Andersen, Rohan Tungate,Paweł Łaguta Andriej Karpow, Siergiej Łogaczow, Marcin Jędrzejewski, Victor Palovaara, Pontus Aspgren, Dominik Kossakowski, Piotr Pióro, Paweł Staniszewski, Maksim Bogdanow, Craig Cook, Daniel Jeleniewski, Kim Nilsson, Patrick Hougaard, Lasse Bjerre, Claus Vissing, Joel Andersson, Thomas Joergensen, Josef Franc, Zbigniews Suchecki, Richard Lawson, Nicklas Porsing, Arkadiusz Potoniec, Marcin Rempała, Mateusz Borowicz, Richie Worrall, Steve Worrall, Charles Wright, Sebastian Ułamek, Rafał Konopka, Facundo Albin, Mikkel B. Andersen, Jonas B. Andersen, Lewis Kerr, Michał Piosicki, Iwan Bolszakow, Michał Łopaczewski, Maciej Kuciapa, Mateusz Adamczewski, Aureliusz Bieliński, Andriej Kobrin, Adrian Gomólski.
Z tej listy to jeszcze Sebastian Niedźwiedź godny zainteresowania ładnie prezentował się w końcówce sezonu i na naszym torze fajnie jeździł ponadto Kim Nilsson, Tobiasz Musielak,Siergiej Łogaczow,Paweł Łaguta,Patrick Hougard godni uwagi trzeba mieć rezerwy jakieś :idea:

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Unia Tarnów 2019

Post autor: ziggy »

savage pisze:
Kibic UT pisze:
peter_griffin pisze:
Już pary razy zadawałem to pytanie, ale powtórzę: jakiego punktu regulaminu nie spełnia nasz stadion?
Nie wiedzą już co wymyślić w Anglii czy Szwecji siedzą na trawie i da się a u nas cudują.
Pamiętaj jednak, że w Anglii i Szwecji ligi są biedne. Wszyscy równają do nas. Wyobrażasz sobie, że np. Barcelona powie: "Eee, na Ukrainie oglądają ligę na sypiących się wałach, po co nam taki stadion?!"

Jeśli żużel ma podnosić jakość, to takie obiekty jak nasz nie powinny być w Ekstralidze.
Nie znam Cię,jednak Twoje posty ze względu na merytoryczność zawsze ceniłem ale teraz przegiąłeś.Przepraszam,to będzie w jakimś sensie polityczne ale inaczej się nie da.Polska w tym roku osiągnęła PKB równe Szwecji tylko tam jest pięć milionów mieszkańców.Nie będę się znęcał przypominając Ci PKB Anglii, Niemiec,Australii,USA.Jest tylko niewielka różnica że wszędzie tam państwo,samorząd gówno obchodzą prywatne podmioty które przynoszą straty.Jak to jest że tam musisz wyłożyć swoją kasę bo coś kochasz a u nas byle gołodupiec bez żadnego swojego zaangażowania żyje ponad stan na koszt o wiele biedniejszego społeczeństwa.To wypowiedzmy im wojnę bo nie spełniają standardów PGE.Możesz mi wskazać jakikolwiek stały stadion żużlowy na świecie spełniający wymogi PGE?Byłem w Cardiff ale to coś jak nasz narodowy raz w roku służy GP. W całej Walii nie ma klubu żużlowego.Teraz nasze podwórko i nie mają tu nic do rzeczy moje przekonania polityczne.Bardzo chciałbym mimo że z zasady tego nie pochwalam aby miasto miało jeden reprezentacyjny stadion.Tylko jak to osiągnąć skoro w przeszłości prezesa musiał publicznie prosić prezydent żeby mógł ogłosić przetarg?A teraz rząd,ministerstwo sportu,sejmik wojewódzki i radę miasta mamy z innej opcji niż prezydent?.Skoro miasta nie stać samodzielnie na taki wydatek to będą go promować?Pewnie dopiero rok przed następnymi wyborami być może znajdą się środki.I co przez głupie mocarstwowe mrzonki nie możemy mieć żużla na miarę ambicji?Stary jestem ale jak nasi a szczególnie wychowankowie będą lać innych to mogę nawet stać.I ostatnie.Myśmy nie spadli w walce.Jak Nicki przestał dostawać kasę to jakimś cudem przestał wygrywać.Miał spuścić swego następnego pracodawcę?

Zablokowany