Obrazek

Unia Tarnów 2019

2010-2023
ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Unia Tarnów 2019

Post autor: ziggy »

Cyna pisze:Nasz skład na sezon 2019 osobiście mi się podoba. Parafrazując pewnego popularnego mema - taki zespół nie na awans, nie na spadek.

Forum ma kilkuset użytkowników i pewnie każdy inna wizję składu. Niektórzy żyją latami 90-tymi, przywiazaniem do barw klubowych, proponuje się "obudzić", jesteśmy na przełomie 2018/2019 i sport wygląda zupełnie inaczej. Obecnie kibic pamiętający czasy np. srebrnego sezonu 94 ma dwa wyjścia. Zaakceptować obecny stan rzeczy, interesować się nadal tym sportem, chodzić na mecze i od czasu do czasu nostalgicznie westchanc "kiedyś było inaczej". Druga opcja to przerzucić się na sport amatorski np. piłka nożna w okręgowym wydaniu - grają chłopaki z osiedla, wioski, gminy.

P.S Oczywiście, że wolałbym w składzie Erniego Koze zamiast któregoś z Arturów, ale z kilku względów ten pomysł wypalić nie mógł. To już temat na inny wątek, który pomijam na tym forum.
https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/f ... ie/hfzg8zs Jeżeli to tylko czysty biznes to kto w tym interesie wychodzi na idiotę?My Polacy którzy tym samym biznesmenom płacimy 8 razy więcej niż Szwedzi a 10-krotnie więcej niż Anglicy w PGE.Czy jednak dużo bogatsze społeczeństwa zachodnie?Gdyby to chociaż chodziło o sentyment a nie najemników. Co mnie będzie z tym klubem łączyło?Tylko wspomnienia?

peter_griffin
Posty: 713
Rejestracja: 02 maja 2016, 11:03

Unia Tarnów 2019

Post autor: peter_griffin »

ziggy pisze: https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/f ... ie/hfzg8zs Jeżeli to tylko czysty biznes to kto w tym interesie wychodzi na idiotę?My Polacy którzy tym samym biznesmenom płacimy 8 razy więcej niż Szwedzi a 10-krotnie więcej niż Anglicy w PGE.Czy jednak dużo bogatsze społeczeństwa zachodnie?Gdyby to chociaż chodziło o sentyment a nie najemników. Co mnie będzie z tym klubem łączyło?Tylko wspomnienia?
W tym płaceniu więcej nie byłoby problemu, gdyby pieniądze w żużlu były wypadkową zainteresowania sponsorów. A u nas milionowe kontrakty finansowane są przez podatnika. Żeby jeszcze argumentem przemawiającym za sypaniem takich kwot z budżetów miejskich był fakt przyciągnięcia najlepszych żużlowców na świecie - tylko, że żużel to nie piłka nożna. Żużlowcy mogą jeździć w wielu krajach jednocześnie, więc tacy Szwedzi mają ten sam produkt (albo niewiele gorszy), za 1/4 tego co płaci się w Polsce.

Najgorsze jest to, że nikt nawet się nie zastanowi, dlaczego żużel jest nieatrakcyjny dla sponsorów. Dla prezesów polskich klubów recepta na biznes żużlowy jest prosta: parę milionów od miasta + jak najmniejsza ilość spotkań.

Tylko Unia
Posty: 247
Rejestracja: 21 paź 2017, 18:59

Unia Tarnów 2019

Post autor: Tylko Unia »

Peter Ljung na 2 lata w Unii Tarnów !!!

j-rules
Posty: 1289
Rejestracja: 12 lis 2013, 19:59

Unia Tarnów 2019

Post autor: j-rules »

Jak na dwa lata to dobrze. Ja sie z tego transferu ciesze, chlop pare sezonow u nas przejezdzil a raz nawet zapowiadal sie na rewelacje ligi (ale AJ go w bande wprasowal).. dawno i nieprawda..

njk1987
Posty: 1038
Rejestracja: 25 mar 2012, 12:26
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2019

Post autor: njk1987 »

Tylko Unia pisze:Peter Ljung na 2 lata w Unii Tarnów !!!
Super info!
Tarnów moim miastem, Unia moim klubem...

ecs
Posty: 156
Rejestracja: 18 mar 2017, 17:27

Unia Tarnów 2019

Post autor: ecs »

Cyna pisze:Nasz skład na sezon 2019 osobiście mi się podoba. Parafrazując pewnego popularnego mema - taki zespół nie na awans, nie na spadek.

Forum ma kilkuset użytkowników i pewnie każdy inna wizję składu. Niektórzy żyją latami 90-tymi, przywiazaniem do barw klubowych, proponuje się "obudzić", jesteśmy na przełomie 2018/2019 i sport wygląda zupełnie inaczej. Obecnie kibic pamiętający czasy np. srebrnego sezonu 94 ma dwa wyjścia. Zaakceptować obecny stan rzeczy, interesować się nadal tym sportem, chodzić na mecze i od czasu do czasu nostalgicznie westchanc "kiedyś było inaczej". Druga opcja to przerzucić się na sport amatorski np. piłka nożna w okręgowym wydaniu - grają chłopaki z osiedla, wioski, gminy.

P.S Oczywiście, że wolałbym w składzie Erniego Koze zamiast któregoś z Arturów, ale z kilku względów ten pomysł wypalić nie mógł. To już temat na inny wątek, który pomijam na tym forum.
Dokładnie, nic dodać nic ująć. My jako kibice mamy prawo do krytyki jak i do wsparcia. Nastały chude lata, a w końcu nastaną te tłuste lata. W kółko niezadowolenie to stadion be, zawodnicy be , prezes be , rada nadzorcza be - wymiotować się chce, wszystko na NIE.


To z Medalików się śmieją że nowa spółka że medalami nie powinni się chwalić.
To samo z Grudziąca czy Rybnika że zielony stoliczek itp.

Awatar użytkownika
andres1978pl
Posty: 121
Rejestracja: 28 sie 2018, 13:00
Lokalizacja: Lublin

Unia Tarnów 2019

Post autor: andres1978pl »

Ljung to bardzo dobry wybór, solidny zawodnik. Gdy byśmy mieli go teraz w składzie zamiast pająka podejrzewam że Unia była by dalej w elidze. Ze swoim klubem jest się na dobre i złe, a nie tylko jak zespół święci triumfy. Ja pomimo że mieszkam teraz w Lublinie to w moim sercu jest tylko Unia i tak pozostanie, nie zapomina się swoich rodzinnych stron. Byłem z Unią w 2 lidze , byłem gdy zdobywali medale i nigdy to się nie zmieni . Można psioczyć na różne sprawy ale skład na następny sezon mamy solidny i powinny być fajne meczyki zwłaszcza na Zbylitowskiej. Pozdrawiam ;)

ecs
Posty: 156
Rejestracja: 18 mar 2017, 17:27

Unia Tarnów 2019

Post autor: ecs »

andres1978pl pisze:Ljung to bardzo dobry wybór, solidny zawodnik. Gdy byśmy mieli go teraz w składzie zamiast pająka podejrzewam że Unia była by dalej w elidze. Ze swoim klubem jest się na dobre i złe, a nie tylko jak zespół święci triumfy. Ja pomimo że mieszkam teraz w Lublinie to w moim sercu jest tylko Unia i tak pozostanie, nie zapomina się swoich rodzinnych stron. Byłem z Unią w 2 lidze , byłem gdy zdobywali medale i nigdy to się nie zmieni . Można psioczyć na różne sprawy ale skład na następny sezon mamy solidny i powinny być fajne meczyki zwłaszcza na Zbylitowskiej. Pozdrawiam ;)
!
Zgadza się, tym bardziej że mamy jednego z dwóch zawodników z top 5 poprzedniego sezonu 1 Nie LŻ z poprzedniego sezonu.

Awatar użytkownika
kwaciu
Posty: 269
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:05
Lokalizacja: Tarnuff

Unia Tarnów 2019

Post autor: kwaciu »

Mam nadzieję, że Czaja z Mroczką w jednej parze :-)

KoNiK
Posty: 2074
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:09
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2019

Post autor: KoNiK »

LordNarval pisze:
KoNiK pisze:Czaja
Kulakov
Kaczmarek
Mroczka
Ljung
juniorka
Dlaczego Mtoczka na doparowym jest dla mnie tajemnicą. I lepszy będzie w pierwszej parze.
Bo raczej jest walczakiem a nie startowcem :D

ramek
Posty: 190
Rejestracja: 20 paź 2014, 16:22

Unia Tarnów 2019

Post autor: ramek »

andres1978pl pisze:Ljung to bardzo dobry wybór, solidny zawodnik. Gdy byśmy mieli go teraz w składzie zamiast pająka podejrzewam że Unia była by dalej w elidze. Ze swoim klubem jest się na dobre i złe, a nie tylko jak zespół święci triumfy. Ja pomimo że mieszkam teraz w Lublinie to w moim sercu jest tylko Unia i tak pozostanie, nie zapomina się swoich rodzinnych stron. Byłem z Unią w 2 lidze , byłem gdy zdobywali medale i nigdy to się nie zmieni . Można psioczyć na różne sprawy ale skład na następny sezon mamy solidny i powinny być fajne meczyki zwłaszcza na Zbylitowskiej. Pozdrawiam ;)
Myślę że ciekawsze, jak to piszesz meczyki, będą na wyjazdach.....

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6750
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Unia Tarnów 2019

Post autor: savage »

Dla mnie skład (zakładając wariant oszczędnościowy) bardzo na +. Kontrakty na dwa lata, w zasadzie za rok wymieniamy 1, max 2 zawodników i lecimy o awans (jeśli będzie taka wola klubu). Na pewno emocji nie zabraknie.
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

fan ut
Posty: 820
Rejestracja: 22 wrz 2018, 23:15

Unia Tarnów 2019

Post autor: fan ut »

Lyager (szuka klubu) może by się tak zastanowić nad takim zawodnikiem w Częstochowie nie ma szans na jazdę a u nas by mógł się rozwinąć , jest młody i przyszłościowy. Warto mieć jakieś rezerwy ma papiery na solidnego grajka.

Tylko Unia
Posty: 247
Rejestracja: 21 paź 2017, 18:59

Unia Tarnów 2019

Post autor: Tylko Unia »

Daniel Kaczmarek na 2 lata w Unii Tarnów!!!

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6750
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Unia Tarnów 2019

Post autor: savage »

I wszystko jasne. Stawiam TOP 4, a i finał nie będzie dla mnie zaskoczeniem.
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Kyle_UT
Posty: 112
Rejestracja: 20 lip 2015, 19:06

Unia Tarnów 2019

Post autor: Kyle_UT »

Kolejny 2-letni kontrakt, bardzo mnie to cieszy ;) Szkoda tylko że nie udało się ściągnąć jakiegoś młodego gniewnego na 3 lata :P

Awatar użytkownika
ams92
Posty: 2574
Rejestracja: 23 lip 2009, 12:16
Lokalizacja: Nagawczyna/Kraków
Kontakt:

Unia Tarnów 2019

Post autor: ams92 »

I z tego transferu się cieszę. Młody, ambitny, dobry zawodnik, kontrakt na dwa lata. Trochę powiewu świeżości w tym nudnym jak p.... mieście/klubie :lol: Pół żartem, pół serio, ale naprawdę dobry ruch.

Przychylam się do opinii Savage, ten skład jest w stanie znaleźć się w play-offach. Mało tego, przy optymalnej jeździe wszystkich naszych rajderów, będę zdziwiony, jeżeli w czwórce tej drużyny nie będzie.
http://www.mapawkieszeni.pl - Strona dla pasjonatów wycieczek, zwiedzania, górskich wędrówek.

Awatar użytkownika
konri
Posty: 2894
Rejestracja: 23 lip 2009, 21:15
Lokalizacja: z domu

Unia Tarnów 2019

Post autor: konri »

Oby bez kontuzji TOP 4 w naszym zasięgu. Dobrze, że nie będzie takiej napinki jak w 2017 r. kiedy cała Polska na nas patrzyła i poniekąd kibicowała aby I ligowy dream team się potknął. Teraz to my możemy zepsuć komuś sezon ;)
ŻLF 2018 ŻLF 2023

Awatar użytkownika
andre
Posty: 211
Rejestracja: 28 kwie 2016, 11:19

Unia Tarnów 2019

Post autor: andre »

Oby Kaczmarek jechał tak jak w meczu z GetWell. Skład nieobliczalny ale mogący sprawić niespodziankę. Fajnie, że jest trzech Polaków. Do tego mocny Ljung, waleczny Kułakov i dobrzy juniorzy. Będzie ciekawie.

fan ut
Posty: 820
Rejestracja: 22 wrz 2018, 23:15

Unia Tarnów 2019

Post autor: fan ut »

No super że na dwa lata Kaczmarek w Unii młody przyszłościowy Sady trochę zapunktował ;) Jeszcze jakby jakiegoś młodego zdolnego duna na 3 -lata wytargać to też by było super możemy wtedy zamieszać.

leliwa69
Posty: 76
Rejestracja: 17 wrz 2014, 21:05

Unia Tarnów 2019

Post autor: leliwa69 »

tylko jak to się wszystko skończy skoro ....
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Strata ... 1GdoaRAnX0

wejss
Posty: 727
Rejestracja: 05 lis 2009, 22:28
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2019

Post autor: wejss »

leliwa69 pisze:tylko jak to się wszystko skończy skoro ....
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Strata ... 1GdoaRAnX0
Czytaj ze zrozumieniem. Sensacji szukają.

"Po trzech kwartałach 2018 roku Grupa Azoty ma 7,2 mld zł przychodów, 70,1 mln zł zysku operacyjnego, 573 mln zł EBITDA i 18,1 mln zł zysku netto jednostki dominującej."

Strata jest w III kwartale, ale ogólnie Grupa na +.

A co do składu to wszystko ok oprócz Arturów amatorów. Sprawdzaliście ile objechali imprez w tym roku?

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4707
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Unia Tarnów 2019

Post autor: Kibic UT »

wejss pisze: A co do składu to wszystko ok oprócz Arturów amatorów. Sprawdzaliście ile objechali imprez w tym roku?
Mroczka zawsze mało jeździ jakoś w sezonie 2017 mu to nie przeszkadzało a wykręcił w 1 lidze średnią 2,197 a Czaja miał wówczas średnią 1,987 mogę się założyć że obaj w sezonie 2019 będą mocnym punktem drużyny.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Awatar użytkownika
KrOOpekkk
Posty: 90
Rejestracja: 23 lip 2009, 13:53
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2019

Post autor: KrOOpekkk »

Czy ktoś ma jakieś informacje czy dołączy do Unii jakiś młody zagraniczny zawodnik oczekujący ? Czy w razie W będziemy się ratować Koniecznymi ?

Awatar użytkownika
ams92
Posty: 2574
Rejestracja: 23 lip 2009, 12:16
Lokalizacja: Nagawczyna/Kraków
Kontakt:

Unia Tarnów 2019

Post autor: ams92 »

Z tego co słychać tu i tam, na tym koniec.
http://www.mapawkieszeni.pl - Strona dla pasjonatów wycieczek, zwiedzania, górskich wędrówek.

Zablokowany