Obrazek

Unia Tarnów 2019

2010-2023
Awatar użytkownika
ams92
Posty: 2575
Rejestracja: 23 lip 2009, 12:16
Lokalizacja: Nagawczyna/Kraków
Kontakt:

Unia Tarnów 2019

Post autor: ams92 »

Haha, dokładnie. Zatrudnili profesjonalną firmę z Poznania ds. marketingu, o której wszyscy dzisiaj słyszymy pierwszy raz. Co ta firma doradziła? Jakich sponsorów pozyskała? Szczegóły. Ja wiem, że łatwo krytykować, ale były takie momenty w ubiegłych latach, że Wanda Kraków miała lepszy marketing, a patrząc na całą Polskę, to niestety oni są w te klocki daleko w tyle ;/
http://www.mapawkieszeni.pl - Strona dla pasjonatów wycieczek, zwiedzania, górskich wędrówek.

Awatar użytkownika
andre
Posty: 211
Rejestracja: 28 kwie 2016, 11:19

Unia Tarnów 2019

Post autor: andre »

Tak to działa np. w Stali Gorzów:
Oferta sponsorska: http://bsc.stalgorzow.pl/pl/oferta/
Lista sponsorów: http://bsc.stalgorzow.pl/pl/czlonkowie/
O takiej liście my możemy tylko pomarzyć!
Ostatnio zmieniony 30 sie 2018, 12:26 przez andre, łącznie zmieniany 1 raz.

Salvatore Savastano
Posty: 123
Rejestracja: 18 cze 2018, 0:18

Unia Tarnów 2019

Post autor: Salvatore Savastano »

Niech rozpiszą konkurs na nowego Prezesa. Ale bez protekcji i nepotyzmu.

Awatar użytkownika
konri
Posty: 2894
Rejestracja: 23 lip 2009, 21:15
Lokalizacja: z domu

Unia Tarnów 2019

Post autor: konri »

Wiadomo, że marketing kuleje ale z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę jaki mamy stadion. Gdzie zaprosić prezesa poważnej firmy podczas meczu? Na kiełbaskę do chaty grillowej czy do zapleśniałych pomieszczeń klubowych? Niemniej jednak mając taki ani inny stadion poziom marketingu był poniżej krytyki, może jedynie media społecznościowe wyglądają w miarę.
ŻLF 2018 ŻLF 2023

Roberto
Posty: 178
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:45
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2019

Post autor: Roberto »

j-rules pisze: Zatrudniono kogos z Poznania by robil marketing w Tarnowie i okolicach - ja sie pytam na czym ten marketing polegal?
Jakie dzialania ta firma podjela?
Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 sie 2018, 12:30 przez Roberto, łącznie zmieniany 2 razy.

Salvatore Savastano
Posty: 123
Rejestracja: 18 cze 2018, 0:18

Unia Tarnów 2019

Post autor: Salvatore Savastano »

konri pisze:Wiadomo, że marketing kuleje ale z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę jaki mamy stadion. Gdzie zaprosić prezesa poważnej firmy podczas meczu? Na kiełbaskę do chaty grillowej czy do zapleśniałych pomieszczeń klubowych? Niemniej jednak mając taki ani inny stadion poziom marketingu był poniżej krytyki, może jedynie media społecznościowe wyglądają w miarę.
Do Rotundy. Slyszałem, że poprawili jakość ciasta do pizzy.

leszeek17
Posty: 1119
Rejestracja: 28 wrz 2009, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2019

Post autor: leszeek17 »

Nie no, przeklejenie tego artykułu z Gazety Krakowskiej na oficjalną stronę to mnie po prostu załamało...
Musimy ustabilizować sytuację finansową w klubie, a nie jest to, mimo, iż Spółka przez ostatnie dwa lata przynosiła zysk, łatwe zadanie – przyznał przewodniczący Rady Nadzorczej Unii ŻSSA Jerzy Putowski.
O co tu chodzi? Skoro spółka przynosiła zysk przez ostatnie dwa lata, a choćby po poprzednim sezonie prezes Sady mówił, że nie ma żadnych długów, to co się dzieje z sytuacją finansową? Dlaczego jest niestabilna?
Od lat wiadomo, że naszą ostoją jest Grupa Azoty, która z różnych względów nie może przeznaczać na sponsorowanie naszego klubu większych kwot
To jest już zwykłe chamstwo. Co roku dostają 3-4 miliony za nic, a w artykule nie pojawia się słowo "dziękuję", a jakieś dywagacje, dlaczego GA nie może dawać na żużel jeszcze więcej. Boże drogi! :shock:
nie zainteresowane
Oficjalna strona :roll:
Rok temu klub zatrudnił nawet do współpracy firmę z Poznania SPORT SUCCESS profesjonalnie zajmująca się marketingiem sportowym i poszukiwaniem sponsorów – dodał Putowski.
I jak? Jakieś sukcesy? Za co zewnętrzna firma z Poznania (?!) dostała pieniądze?
Brakuje nam także, a może przede wszystkim wsparcia ze strony miasta Tarnowa. Pan Prezydent nie za bardzo widzi możliwość i potrzebę promocji poprzez sport żużlowy.
(...)
Prawdą jest, że dopóki władze naszego miasta nie wezmą przykładu z innych ośrodków i nie zmienią podejścia do sportu, trudno będzie w Tarnowie zbudować mocną drużynę żużlową. A należy pamiętać jak wielkie tradycje w naszym mieście ma ta dyscyplina sportu.
Ja tego zupełnie nie potrafię zrozumieć. Czy oni naprawdę myślą, że odpowiednią drogą do dogadania się z miastem jest obsmarowywanie prezydenta w każdym możliwym medium? O co chodzi? Podejrzewam, że próbowali rozmawiać, może i się nie udało dogadać, ale w czym ta obecna kampania ma pomóc? Jak ma rozwiązać ten problem? Czy pisanie wszędzie o tym, jaki to prezydent jest zły, naprawdę docelowo ma ułatwić prowadzenie z nim dalszych negocjacji?
Mając na uwadze powyższe fakty, głównym celem zespołu „Jaskółek” w nadchodzącym sezonie w Nice 1. Lidze Żużlowej będzie zajęcie miejsca w czołowej czwórce. Za wcześnie jest w tej chwili, by wyrokować jak w sezonie 2019 będzie wyglądał skład personalny zespołu z Tarnowa, wiadomo jednak, że ważny kontrakt na kolejny sezon ma jeszcze Artur Mroczka. Niewykluczone, że na kolejny rok w Tarnowie zostanie także Rosjanin Wiktor Kułakow. Władze klubu zamierzają także podjąć rozmowy kontraktowe z kapitanem drużyny Duńczykiem Kennethem Bjerre, który od sezonu 2015 reprezentuje barwy Unii Tarnów.
(...)
Klub chce także rozmawiać z Jakubem Jamrogiem.
Cały ten akapit to jest chyba jakiś nieśmieszny żart. Jak takie coś może się znaleźć na oficjalnej stronie?! "Klub chce rozmawiać"...

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jedynym ratunkiem dla tego klubu jest zrzucenie na niego bomby. Tu wszystko jest do góry dupą. Możemy mówić, że głównym problemem jest Sady, ale prawda jest taka, że on nie znaczy w tym klubie nic. Panu Jerzemu Putowskiemu i kolegom z rady nadzorczej doskonale steruje się wszystkim z tylnego siedzenia i to właśnie oni powinni być pociągnięci do odpowiedzialności za to, co zrobili z Unią przez ostatnie lata. Kryją się jednak niezwykle skutecznie za plecami figuranta i z roku na rok świetnie się tym wszystkim bawią.

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6750
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Unia Tarnów 2019

Post autor: savage »

A ja Wam mówię, że Bjerre szybko zrewiduje swoje plany i będzie jeszcze chciał jeździć w Tarnowie w 1 lidze. Sporo argumentów za tym przemawia w jego przypadku.
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

slawa72
Posty: 80
Rejestracja: 28 maja 2016, 22:28

Unia Tarnów 2019

Post autor: slawa72 »

To ja wrzucam jeszcze jeden cytat - "– Już przedwczoraj przeprowadziłem kilka bardzo wstępnych rozmów i na tapecie jest kilka nazwisk.Przy czym zauważyć należy, że dla pierwszej drużyny nie jest niezbędny stricte trener. Potrzebny jest sprawny menedżer ze zmysłem taktycznym i doświadczeniem w tym sporcie– powiedział Łukasz Sady."
Czyżby prezes od siedmiu boleści czytał nasze forum i szukał tutaj pomysłów na prowadzenie drużyny, zdaje się że takie opinie przewijały się tutaj znacznie wcześniej niż prezes udzielił tego wywiadu!! To by tylko pokazywało jakie kompetencje ma prezes!

Salvatore Savastano
Posty: 123
Rejestracja: 18 cze 2018, 0:18

Unia Tarnów 2019

Post autor: Salvatore Savastano »

savage pisze:A ja Wam mówię, że Bjerre szybko zrewiduje swoje plany i będzie jeszcze chciał jeździć w Tarnowie w 1 lidze. Sporo argumentów za tym przemawia w jego przypadku.
Będzie bo za wiele dobrych ofert w elidze nie dostanie. A tu co mecz wykręci 11-13 X 700 E.

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6750
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Unia Tarnów 2019

Post autor: savage »

slawa72 pisze: Czyżby prezes od siedmiu boleści czytał nasze forum i szukał tutaj pomysłów na prowadzenie drużyny, zdaje się że takie opinie przewijały się tutaj znacznie wcześniej niż prezes udzielił tego wywiadu!! To by tylko pokazywało jakie kompetencje ma prezes!
Prezes, pracownicy klubu, zawodnicy, ale także dziennikarze: lokalni i ogólnopolscy czytają to forum i nie jest to żadną tajemnicą. Czy podłapywanie pomysłów na forum świadczy o braku kompetencji? Nie wydaje mi się. Poza tym do wniosków na temat tego, czego Baranowi zabrakło doszłoby nawet dziecko.
Będzie bo za wiele dobrych ofert w elidze nie dostanie. A tu co mecz wykręci 11-13 X 700 E.
Dodajmy do tego nieatrakcyjny numer startowy, ryzyko zmian i utratę atutu toru, który w Tarnowie KB pozwalał pokonać każdego zawodnika.

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

slawa72
Posty: 80
Rejestracja: 28 maja 2016, 22:28

Unia Tarnów 2019

Post autor: slawa72 »

savage pisze:
Prezes, pracownicy klubu, zawodnicy, ale także dziennikarze: lokalni i ogólnopolscy czytają to forum i nie jest to żadną tajemnicą. Czy podłapywanie pomysłów na forum świadczy o braku kompetencji? Nie wydaje mi się. Poza tym do wniosków na temat tego, czego Baranowi zabrakło doszłoby nawet dziecko.



Pozdrawiam
Jak by prezes Sady był kompetentny,zaradny i widział co się dzieje to powinien barana Barana i Cierniaka już w zeszłym roku wywalić. Dwa sezony temu oprócz tragedii która się wydarzyła z K.R kiedy spuścili klub do 1-szej ligi też popełniali mnóstwo błędów, w Nice liga udało się im awansować ale to nie dzięki wyżej wymienionej dwójce która nic się nie nauczyła w Ekstalidze i nadal nie potrafili taktycznie rozgrywać dobrze meczów tylko dzięki składowi jaki mieli i temu że wszyscy jechali na swoim poziomie, ale w tym roku ci nieudacznicy przeszli samych siebie w niewiedzy i głupocie!! Takie jest moje zdanie.

steward
Posty: 99
Rejestracja: 06 maja 2018, 16:52

Unia Tarnów 2019

Post autor: steward »

Zupełnie nie rozumiem tych wycieczek w stosunku do miasta. No i co z tego, że miasto nie daje? Ja uważam, że to jest właśnie plus. Tarnów ma wystarczająco dużo swoich problemów i nie potrzeba żeby miasto dawało na "promocje" bo prawdę mówiąc promować w Tarnowie nie ma czego.

Kompletnie mnie również nie interesuje jaki będzie sklad. Uważam, że zarówno Kuba jak i Kenneth powini odejść bo dlatego klubu nie warto się poświęcać (jeśli mają jakieś ambicje sportowe a nie patrzą tylko na szekle).

Nie ma żużla bez stadionu. Albo będzie stadion w Tarnowie i ta dyscyplina będzie tutaj trwać na najwyższym poziomie albo nie pajacujmy z awansami i spadkami tylko jedzmy swojakami na tym gruzie co jest teraz w I czy II lidze.

peter_griffin
Posty: 713
Rejestracja: 02 maja 2016, 11:03

Unia Tarnów 2019

Post autor: peter_griffin »

steward pisze:Zupełnie nie rozumiem tych wycieczek w stosunku do miasta. No i co z tego, że miasto nie daje? Ja uważam, że to jest właśnie plus. Tarnów ma wystarczająco dużo swoich problemów i nie potrzeba żeby miasto dawało na "promocje" bo prawdę mówiąc promować w Tarnowie nie ma czego.
Miasta powinny się promować zabytkami, pięknymi odnowionymi kamienicami, dobrą infrastrukturą. To "promowanie" przez sport, to tylko ładna nazwa na pompowanie publicznych pieniędzy w prywatne spółki. W Szwecji samorządy nie wykładają milionów na kluby, a jakoś jeżdżą w tamtejszej lidze najlepsi zawodnicy, a składy meczowe są niejednokrotnie lesze niż w Polsce.

Prezesom polskich klubów już dawno poprzewracało się w głowach. Oni by chcieli prowadzić swoje kluby na zasadzie: parę milionów od miasta, parę milionów od telewizji i parę mln od spółki skarbu państwa. Najlepiej jeszcze zmniejszyć ilość spotkań o połowę, bo kasa z biletów mało ważna.

Zrobili sobie miniligę i dziwią się, że nie ma sponsorów. Panowie, nie dajmy się zwariować, bo za chwilę to się zrobią rozgrywki pod tytułem: który samorząd wyłoży więcej milionów na żużel. Będzie można zmienić nazwę na Najlepsza Prezydencka Liga Świata, bo rywalizować będą głównie prezydenci miast na kwoty wpompowane w żużel.

darecki
Posty: 74
Rejestracja: 13 wrz 2015, 19:26

Unia Tarnów 2019

Post autor: darecki »

Ludzie dajcie trochę odpocząć od tego ciągłego narzekania . W naszym rejonie jest ciężko o sponsorów i onto jest fakt , popatrzcie na taki Krakow który jest gospodarczo lata świetlne przed nami a boryka się z problemami finansowymi jeżdżąc w 1 lidze . Ktoś pisze ze miast nie powinny dawać , moim zdaniem powinny i daje 7 miast w ekstralidze , tylko Tarnow nie . Ktoś tez pisze ze w Szwecji nie dają ok zgoda ale wymagacie tez stadionu , ciagle piszecie ze nasz to ruina . Wolne żarty z ta ruina , tak się przyjęło i wszyscy to na okrętkę klepią . Nie jestvto motoarena i nie jest to Gorzów ale ludzie przygladnijcie się i później piszcie . Trzeba trochę pojeździć po Polsce zobaczyć jak jest i wtedy odnosić się do Unii Tarnow

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4714
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Unia Tarnów 2019

Post autor: Kibic UT »

peter_griffin pisze:
Miasta powinny się promować zabytkami, pięknymi odnowionymi kamienicami, dobrą infrastrukturą. To "promowanie" przez sport, to tylko ładna nazwa na pompowanie publicznych pieniędzy w prywatne spółki. W Szwecji samorządy nie wykładają milionów na kluby, a jakoś jeżdżą w tamtejszej lidze najlepsi zawodnicy, a składy meczowe są niejednokrotnie lesze niż w Polsce.

Prezesom polskich klubów już dawno poprzewracało się w głowach. Oni by chcieli prowadzić swoje kluby na zasadzie: parę milionów od miasta, parę milionów od telewizji i parę mln od spółki skarbu państwa. Najlepiej jeszcze zmniejszyć ilość spotkań o połowę, bo kasa z biletów mało ważna.

Zrobili sobie miniligę i dziwią się, że nie ma sponsorów. Panowie, nie dajmy się zwariować, bo za chwilę to się zrobią rozgrywki pod tytułem: który samorząd wyłoży więcej milionów na żużel. Będzie można zmienić nazwę na Najlepsza Prezydencka Liga Świata, bo rywalizować będą głównie prezydenci miast na kwoty wpompowane w żużel.
W sumie z samorządowej kasy popłynie w tym roku strumień pieniędzy o łącznej wartości blisko 12 milionów złotych w takiej częstochowie czy grudziądzu bez miasta mogą zapomnieć o ekstralipie.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Misia
Posty: 10
Rejestracja: 26 sie 2018, 22:02

Unia Tarnów 2019

Post autor: Misia »

tUTejszy pisze:
xemi pisze:
tUTejszy pisze:
Na pewno nie.
A może ŁR?
Też go chyba nie drze ;)
Kto to?

Dzisiejsza wypowiedź Sadego jeszcze bardziej przekonuje mnie w przekonaniu, że nowym managerem będzie Proszowski.

Awatar użytkownika
andres1978pl
Posty: 121
Rejestracja: 28 sie 2018, 13:00
Lokalizacja: Lublin

Unia Tarnów 2019

Post autor: andres1978pl »

Myślę że aż takiej dysproporcji między miastami nie ma zależy od prezydenta. Popatrzeć jednak na najwyższą dotację z miasta a dotację Tarnowa to wychodzi jak by Tarnów był na wiosce na Ukrainie. Jak się zmieni prezydent i oby prezes to założę się że znajdzie się więcej kasy w końcu żużel to sport na który przychodzi najwięcej ludzi (lub przychodziło) bo teraz jak ze statystykami nie wiem. Jest to reklama miasta jakie by ono nie było. Leszeek17 bardzo sprawnie to ująłeś ;)

Awatar użytkownika
BoSco
Posty: 363
Rejestracja: 01 kwie 2010, 20:58
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2019

Post autor: BoSco »

Pytanie do zorientowanych. Pan Tomasz Proszowski nie jest już sędzią?
Ze sportowym pozdrowieniem!

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4714
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Unia Tarnów 2019

Post autor: Kibic UT »

BoSco pisze: Pytanie do zorientowanych. Pan Tomasz Proszowski nie jest już sędzią?
Jest sędzią i w tym sezonie sędziował mecze czy zawody juniorskie.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Awatar użytkownika
BoSco
Posty: 363
Rejestracja: 01 kwie 2010, 20:58
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2019

Post autor: BoSco »

Kibic UT pisze:
BoSco pisze: Pytanie do zorientowanych. Pan Tomasz Proszowski nie jest już sędzią?
Jest sędzią i w tym sezonie sędziował mecze czy zawody juniorskie.
To dlaczego jest on "po cichu" wymieniany jako kandydat na menadzera Unii. Zrezygnuje z sędziowania? Wątpie.
Ze sportowym pozdrowieniem!

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4714
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Unia Tarnów 2019

Post autor: Kibic UT »

BoSco pisze: To dlaczego jest on "po cichu" wymieniany jako kandydat na menadzera Unii. Zrezygnuje z sędziowania? Wątpie.
Ja nie wiem kto jest wymieniany w roli menadżera bo nie mam takowej wiedzy ale się niebawem dowiemy.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Tomasz
Posty: 471
Rejestracja: 22 lut 2010, 21:12
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2019

Post autor: Tomasz »

Przyszła mi do głowy osoba pana Michała Steca z Krosna.
To jest sędzia żużlowy, który według SF wycofał się z sędziowania.

Może to jest dobry kierunek?


Źródła:
https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/74483 ... sarzy-toru
https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/76167 ... -wlokniarz

TKM
Posty: 529
Rejestracja: 07 lis 2009, 18:58
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2019

Post autor: TKM »

Co do wycieczek Sadego w stronę miasta to jest prosta sprawa. Pisiory z Azotów obiecały Sademu dodatkową kasę jak będzie napierdzielał na Ciepiele, żeby nie wygrał następnych wyborów tylko jakiś pisek. Może raz trochę grosza sypnie w podzięce, a potem będzie wszystko szło na czarnych i będzie jeszcze gorzej w tym zaścianku.
Sady taczki czekają!

fan_uniatarnow
Posty: 211
Rejestracja: 04 gru 2016, 14:25

Unia Tarnów 2019

Post autor: fan_uniatarnow »

TKM pisze:Co do wycieczek Sadego w stronę miasta to jest prosta sprawa. Pisiory z Azotów obiecały Sademu dodatkową kasę jak będzie napierdzielał na Ciepiele, żeby nie wygrał następnych wyborów tylko jakiś pisek. Może raz trochę grosza sypnie w podzięce, a potem będzie wszystko szło na czarnych i będzie jeszcze gorzej w tym zaścianku.
Sady taczki czekają!
Stop tu nie wprowadzaj polityki, wystarczy ze sie zra gdzie indziej

Zablokowany