Obrazek

Unia Tarnów 2019

2010-2023
Tylko Unia
Posty: 229
Rejestracja: 21 paź 2017, 18:59

Unia Tarnów 2019

Post autor: Tylko Unia »

Co dalej?

Jaskółka_1957
Posty: 34
Rejestracja: 16 sie 2017, 15:22

Unia Tarnów 2019

Post autor: Jaskółka_1957 »

Będziemy się tułać po pierwszej lidze bez perspektyw na szybki awans jak na razie

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4623
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Unia Tarnów 2019

Post autor: Kibic UT »

Jaskółka_1957 pisze: Będziemy się tułać po pierwszej lidze bez perspektyw na szybki awans jak na razie
Jeśli mamy awansować i znów walczyć o byt to lepiej siedzieć w 1 lidze Unia Tarnów to nie jest Grudziądz co tylko walczy o byt i o nic więcej dla nich szczytem marzeń jest utrzymanie.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Jaskółka_1957
Posty: 34
Rejestracja: 16 sie 2017, 15:22

Unia Tarnów 2019

Post autor: Jaskółka_1957 »

Kibic UT pisze:
Jaskółka_1957 pisze: Będziemy się tułać po pierwszej lidze bez perspektyw na szybki awans jak na razie
Jeśli mamy awansować i znów walczyć o byt to lepiej siedzieć w 1 lidze Unia Tarnów to nie jest Grudziądz co tylko walczy o byt i o nic więcej dla nich szczytem marzeń jest utrzymanie.
Dokładnie, nie ma sensu bo skończy się jak w tym sezonie. Awansować, wydać na to mnóstwo kasy i później spaść mija się z celem. Poza tym nie ma w tym mieście parcia na to, aby ten żużel istniał, aby promował miasto. Brak zaangażowania władz miasta. Brak pieniędzy bo i sponsorów w 1lidze będziemy mieć deficyt, brak stadionu i tak szybkiego awansu nie będzie na pewno.

steward
Posty: 99
Rejestracja: 06 maja 2018, 16:52

Unia Tarnów 2019

Post autor: steward »

No i dobrze, że nie będzie prędko awansu. Mamy znowu przeżywać sagę ze stadionem? Albo awansować i liczyć tylko punkty żeby się utrzymać? Odbudujmy się w pierwszej lidze, zróbmy coś ze stadionem, przewietrzmy klub. My po prostu na ten moment nie pasujemy do Ekstraligi.
Fajnie gdybyśmy się utrzymali, może to by to wszystko szybciej przyszło na pewno by była większa presja.
Póki co priorytet to stadion bez niego nie będziemy mogli rozwijać się w kierunku najwyższej klasy rozgrywkowej.

Awatar użytkownika
konri
Posty: 2878
Rejestracja: 23 lip 2009, 21:15
Lokalizacja: z domu

Unia Tarnów 2019

Post autor: konri »

Z tego co wiem ma być skład oszczędnościowy i tak jak piszecie będziemy się bujać w I lidze. Coś czuję, że na kilka lat.
ŻLF 2018 ŻLF 2023

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4623
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Unia Tarnów 2019

Post autor: Kibic UT »

konri pisze: Z tego co wiem ma być skład oszczędnościowy i tak jak piszecie będziemy się bujać w I lidze. Coś czuję, że na kilka lat.
Ale co masz na myśli pisząc skład oszczędnościowy czyli środek tabeli czy walka o byt w 1 lidze bo to różnie można interpretować jeśli skład na środek tabeli to ok wystarczy po co kasę wydawać Gniezno w tym roku pokazało że można tanio sezon objechać i zrobić przy tym dobry wynik.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

peter_griffin
Posty: 713
Rejestracja: 02 maja 2016, 11:03

Unia Tarnów 2019

Post autor: peter_griffin »

Panowie, tu cel powinien być jeden: szybki powrót. Myślicie, że GA na jesień przyszłego roku podpisze znów kontrakt na 3 - 4 mln rocznie jeśli pozostaniemy w 1 lidze? Żal tego spadku bo było bardzo blisko, a dodatkowo od przyszłego sezonu kluby Ekstraligi dostaną po 1,5 mln więcej z kontraktów telewizyjnych. Dodatkowo wszystkie spotkania będą w tv. Jeśli dołożymy do tego, że w przyszłym roku na pozycji juniorskiej mielibyśmy naprawdę ciekawych zawodników, to naprawdę cholernie żal tego spadku.

Trzeba sobie dać spokój z Mroczką i ściągnąć zawodników, którzy mogliby pozostać po awansie.

1. Kościuch - średnia w tym sezonie na bieg w 1 lidze: 2,129. W 2017: 2,296. Potrafił awansować do finału IMP i Złotego Kasku, o czym mógł tylko pomarzyć nasz ekstraligowiec Mroczka.
2. Kułakow - nie miał wiele okazji do pojeżdżenia w tym sezonie, ale uważam że można dać mu szansę w 1 lidze
3. Thomsen - jego widziałem w naszym składzie już w tym sezonie. Myślę, że poradziłby sobie w Ekstralidze.
4. Ljung - niedrogi, pewny zawodnik na 1 ligę. Tylko czy będzie chciał wrócić? Szkoda, że go nie zostawili na ten sezon, bo z pewnością byłby lepszy od Pająka
5. Jamróg - to powinien być priorytet klubu. Kuba pewnie dostanie propozycje z Ekstraligi, ale klub powinien zrobić wszystko by go zatrzymać
6. Rolnicki
7. Cierniak, Rempała, Knapik

Nie ma sensu brać rezerwowego, bo przy tak dobrej juniorce, zawsze Patryk może wskoczyć na pozycję seniora.

peter_griffin
Posty: 713
Rejestracja: 02 maja 2016, 11:03

Unia Tarnów 2019

Post autor: peter_griffin »

konri pisze:Z tego co wiem ma być skład oszczędnościowy i tak jak piszecie będziemy się bujać w I lidze. Coś czuję, że na kilka lat.
Niby dlaczego skład miałby być oszczędnościowy, skoro umowa z GA jest identyczna jak w sezonie 2017 i 2018?

Awatar użytkownika
konri
Posty: 2878
Rejestracja: 23 lip 2009, 21:15
Lokalizacja: z domu

Unia Tarnów 2019

Post autor: konri »

Kibic UT pisze:
konri pisze: Z tego co wiem ma być skład oszczędnościowy i tak jak piszecie będziemy się bujać w I lidze. Coś czuję, że na kilka lat.
Ale co masz na myśli pisząc skład oszczędnościowy czyli środek tabeli czy walka o byt w 1 lidze bo to różnie można interpretować jeśli skład na środek tabeli to ok wystarczy po co kasę wydawać Gniezno w tym roku pokazało że można tanio sezon objechać i zrobić przy tym dobry wynik.
Dokładnie środek tabeli jeśli byłoby utrzymanie to w przyszłym roku jechalibyśmy i medal tak to mamy umowę na 2019 z GA ale cudów nie ma się co spodziewać.
ŻLF 2018 ŻLF 2023

Awatar użytkownika
Loramski_84
Posty: 1443
Rejestracja: 06 wrz 2009, 13:59
Lokalizacja: B-ko

Unia Tarnów 2019

Post autor: Loramski_84 »

Kuba idzie do Częstochowy za Musielaka.A radiu Panowie Putowski i Sady powiedzieli co będzie. Można zapomnieć o awansie na kilka ładnych lat i dopóki nie będzie stadionu doputy Ekstraligi też w Tarnowie nie będzie. Słyszałem, że dogrywają nową dwuletnią umowę na zmienionych warunkach

ratat
Posty: 206
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:42
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2019

Post autor: ratat »

Kuba do najmłodszego klubu w EL, a Tobiasz do nas? Żadne wzmocnienie. Osobiście chciałbym powrotu Ljunga i zatrzymania Kuby, a z zawodników z zewnątrz można spróbować zarzucić sieci na tych, którzy zawiedli w EL: Milika, Fricke'a, Przedpełskiego, Zengotę czy Woźniaka. To są wszystko zawodnicy o potencjale ekstraligowym, ale mogą mieć problemy ze zmieszczeniem się w składach w przyszłym roku, szczególnie jeśli eksperyment z rezerwowym pod 8 zostanie przerwany.

Awatar użytkownika
Why So Serious
Posty: 125
Rejestracja: 15 wrz 2015, 10:40
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2019

Post autor: Why So Serious »

Loramski_84 pisze: Można zapomnieć o awansie na kilka ładnych lat i dopóki nie będzie stadionu doputy Ekstraligi też w Tarnowie nie będzie.
Czyli szansa w postaci rokujących juniorów zostanie niewykorzystana? Ja już nie rozumiem polityki klubowej jak i miasta.
Kiedy istnieje realna szansa, aby podciągnąć pozycję juniorów w naszej drużynie, dając im możliwość jazdy u boku najlepszych jak robią to inne kluby, będziemy szlifować talent na zapleczu przez 2 a może 5 lat, a potem liczyć, że nagle będą punktować?
Nie wiem czemu ale odnoszę wrażenie, że ten cały spadek jest czynem zamierzonym i efektem bierności w odniesieniu do Tarnowskiego żużla. Niektórym osobą się nie chce, innym nie zależy, a inni mimo chęci nie potrafią wyciągnąć wniosków z popełnianych błędów.

Misia
Posty: 10
Rejestracja: 26 sie 2018, 22:02

Unia Tarnów 2019

Post autor: Misia »

Zaczynamy mówić jak prezes Sady. Miasto ma dać. Grupa Azoty ma dać. Kibic ma dać.

A ile Panie Sady Pan znalazł?. Głupio to mówić, ale nasze miejsce jest w pierwszej lidze. Nie jesteśmy przygotowani organizacyjnie, finansowo ani infrastrukturalne na Elite.

Stadion jest ruiną ale czy naprawdę nie da się choć wyrwać chwasty?

Marzy mi się jazda w pierwszej lidze. Z nowymi ludźmi i tarnowskimi żużlowcami.

Awatar użytkownika
konri
Posty: 2878
Rejestracja: 23 lip 2009, 21:15
Lokalizacja: z domu

Unia Tarnów 2019

Post autor: konri »

Obawiam się, że przy stagnacji w I lidze Cierniak i Rempala szybko stąd uciekną.
ŻLF 2018 ŻLF 2023

Awatar użytkownika
Loramski_84
Posty: 1443
Rejestracja: 06 wrz 2009, 13:59
Lokalizacja: B-ko

Unia Tarnów 2019

Post autor: Loramski_84 »

ratat pisze:Kuba do najmłodszego klubu w EL, a Tobiasz do nas? Żadne wzmocnienie.
Nigdzie nie napisałem, że Musielak do nas.

malaka77
Posty: 20
Rejestracja: 17 sie 2018, 13:28

Unia Tarnów 2019

Post autor: malaka77 »

Koze ściągnąć, w KRK solidnie solidnie sobie radził, liderm nie będzie ale te 8-10 punktów w I lidze powinien robić no i swojak w końcu :)

xemi
Posty: 567
Rejestracja: 31 lip 2009, 12:06
Lokalizacja: Tarnow

Unia Tarnów 2019

Post autor: xemi »

Nie ma żadnego znaczenia jaki będziemy mieli skład w 2019r. Dopóki w klubie będzie Sady i obecna rada nadzorcza to nic dobrego nas nie czeka!

4evern
Posty: 539
Rejestracja: 01 sie 2009, 21:07
Lokalizacja: Dębica

Unia Tarnów 2019

Post autor: 4evern »

Pomijając aspekty poza sportowe oraz założenie że walczymy o awans to skład na przyszły sezon powinno budować się wokół Kuby. Wyrwać Bogdanowsa który zmarnował się w Łodzi, do niego kogoś z trójki Thomsen/Tungate/Ljung prio w tej kolejności, skład uzupełnić Mroczką który tak czy siak w 1 lidze sobie poradzi, na piątego ze dwa obiecujące wynalazki no i nasi juniorzy. A jeśli nie będzie ambicji ani pieniędzy i zrobią skład oparty na Kozie, Mazurze i reszcie naszych to skończymy jak Wanda.

ratat
Posty: 206
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:42
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2019

Post autor: ratat »

Loramski_84 pisze:
ratat pisze:Kuba do najmłodszego klubu w EL, a Tobiasz do nas? Żadne wzmocnienie.
Nigdzie nie napisałem, że Musielak do nas.
Wiem, to moj domysl;) A znajac Sadego bedzie sciagal wynalazki...

Szakuł
Posty: 255
Rejestracja: 02 maja 2011, 9:48
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2019

Post autor: Szakuł »

Na początku trzeba zacząć od zmiany trenera. Po spadku do I ligi do dymisji powinien podać się Paweł Baran!!!!

Kto nowym trenerem?? Już chętniej widziałbym Jacka Rempałę.

wejss
Posty: 727
Rejestracja: 05 lis 2009, 22:28
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2019

Post autor: wejss »

xemi pisze:Nie ma żadnego znaczenia jaki będziemy mieli skład w 2019r. Dopóki w klubie będzie Sady i obecna rada nadzorcza to nic dobrego nas nie czeka!
W zaistniałej sytuacji prezes i trener powinni podać się do dymisji. To oni są odpowiedzialni za transfery i za prowadzenie drużyny. Niestety mam takie wrażenie, że są przyspawani do stołków.

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6732
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Unia Tarnów 2019

Post autor: savage »

1. Jamróg
2. Kulakow
3. Mroczka
4. Koza
5. Thomsen / Thungate / Ljung
6. Rolnicki
7. Cierniak

I jedziemy na luzie z realnymi szansami na Play Off's.
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
djwds
Posty: 1504
Rejestracja: 03 sie 2009, 14:09
Lokalizacja: Zawada

Unia Tarnów 2019

Post autor: djwds »

Ja widział bym w składzie Kacpra Gomólskiego. W ZG raczej nie zostanie, a będzie solidnym zawodnikiem na 1 lige

xemi
Posty: 567
Rejestracja: 31 lip 2009, 12:06
Lokalizacja: Tarnow

Unia Tarnów 2019

Post autor: xemi »

Po co nam skład na awans, skoro w sytuacji gdy udało by się awansować prezes powie że nie ma sponsorów i nie ma kasy więc będzie skład na spadek?

Zablokowany