Obrazek

Rada Ligi 2018

Awatar użytkownika
kaka
Administrator
Posty: 3137
Rejestracja: 20 lip 2009, 22:40

Rada Ligi 2018

Post autor: kaka »

Zgadzam się ze swoimi kolegami i głosuje ZA przyjęciem wniosku Rafiego.

balu
Posty: 1566
Rejestracja: 12 cze 2011, 22:52

Rada Ligi 2018

Post autor: balu »

No to mamy jasność.

leszeek17
Posty: 1119
Rejestracja: 28 wrz 2009, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2018

Post autor: leszeek17 »

30 maja Główna Komisja Sportu Żużlowego w komunikacie poinformowała, że punkty, które w tym spotkaniu zdobył Greg Hancock zostały anulowane i wynik meczu został zweryfikowany. Odjęto mu 13 "oczek", a Stal ostatecznie zamiast 52:38 wygrała 39:38.

KOMUNIKAT NR 41/2018
Główna Komisja Sportu Żużlowego

1. Decyzje weryfikacyjne GKSŻ
b) decyzja weryfikacyjna dot. meczu 2 rundy DM II Ligi pomiędzy drużynami Stal Rzeszów – MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.

Na podstawie decyzji GKSŻ z dnia 27 maja 2018 r. uznano udział zawodnika Stal Rzeszów G. Hancocka w zawodach 2. rundy DM I Ligi w Rzeszowie pomiędzy drużynami za nieuprawniony kwalifikujący zawodnika do wykluczeniu z zawodów.

Pozdrawiam.
Proszę tym samym Radę o zweryfikowanie wyniku meczu D.S. dla Tarnowa - BZ Racing w 2. kolejce.

Zarządca liga, a równocześnie Prezes drużyny gości się sprzeciwił, zwracam się więc do Państwa. Pozdrawiam!

leszeek17
Posty: 1119
Rejestracja: 28 wrz 2009, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2018

Post autor: leszeek17 »

I - skoro już zostałem zmuszony do udania się do Rady - składam drugi protest, dotyczący 4. kolejki naszych rozgrywek.

Prezes klubu BZ Racing, a równocześnie opiekun II ŻLF zgłosił nieregulaminowy skład - w jego drużynie znajduje się dwóch zawodników Speed Car Motor Lublin: Wiktor Lampart oraz Oskar Bober. Tu można się zapoznać:
http://forum.uniatarnow.net/viewtopic.p ... ead#unread

Skład jest zgłoszony niepoprawnie, zgodnie z tym punktem regulaminu:
III. ZGŁASZANIE SKŁADÓW
3.1 Składy meczowe podajemy do godziny rozpoczęcia pierwszego spotkania w danej lidze (należy pamiętać, że jedna liga ŻLF obsługuje dwie rzeczywiste klasy rozgrywkowe).
Mecz rozpoczął się 27 kwietnia (piątek) o 17:45 (https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/relac ... row-rybnik), skład zaś został zgłoszony 27 kwietnia o 18:14.

Proszę o zweryfikowanie wyniku spotkania pomiędzy następującymi drużynami:
ŁosioLandia Racing - BZ Racing (44 : 55)

9. Denis Gizatullin - 5
10. Kacper Woryna - 7
11. Dimitri Berge - 14
12. Tomasz Gapiński - Piła(ILŻ)
13. Frederik Jakobsen - 10
14. Jarosław Krzywosz - 2
15. Mateusz Jagła - 1

1.Kamil Brzozowski - 9
2.Renat Gafurow - 10
3.Greg Hancock - 14
4.Oskar Ajtner-Gollob - 10
5.Mirosław Jabłoński - 4
6.Wiktor Lampart - 4
7.Oskar Bober - 4
Jest to o tyle istotne, że mecz jeszcze się nie zakończył, z powodu zaległego spotkania pomiędzy Polonią Piła a Lokomotivem Daugavpils.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Posty: 5293
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2018

Post autor: PrzemczaN »

1. Moim zdaniem jeżeli bawimy się w oparciu o wyniki w rzeczywistej lidze to wyniki też powinno się weryfikować. Sprawdziłem jednak, że w przypadku Laguty faktycznie tak nie było. Do Dudka już nie kopałem. Ciężko zmieniać zasady w trakcie gry, więc ja bym punkty Hancocka policzył tak jak to było w przypadku Laguty, ale jednocześnie wprowadził punkt do PRZYSZŁOROCZNEGO regulaminu, że wyniki ŻLF podlegają weryfikacji zgodnie ze stanem lig rzeczywistych.

2. Druga sytuacja jest dla mnie oczywista, skład zgłoszony jest nieprawidłowo, protest prezesa leszeek17 uznaję za stosowny.
ŻLF: 2019 2020 2021 2022 2023

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6753
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Rada Ligi 2018

Post autor: savage »

1. Protest:

Jeśli wyniki kolejki są podliczone w 100%, wówczas można do nich uwagi zgłaszać w ciągu 48h. W przeszłości nie odejmowaliśmy punktów Dudka ani Łaguty. Można to zmienić jedynie nanosząc zmianę w Regulaminie w sezonie 2019.

2. Protest:

Skład drużyny BZ Racing został podany po regulaminowym czasie. W takim przypadku (moim zdaniem) należałoby podliczyć wynik zgodnie ze składem z poprzedniej kolejki bez możliwości nanoszenia zmian. Uważam, że zgłoszenie składu po czasie jest tożsame z niezgłoszeniem go w ogóle.


Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
Młynar
Moderator
Posty: 1713
Rejestracja: 23 lip 2009, 21:38
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2018

Post autor: Młynar »

1. Powielam zdanie Przemczana. Trzeba ten zapis dopisać do nowego regulaminu. Skoro bawimy się w rzeczywiste zasady to trzeba też to respektować. Póki tego zapisu nie ma to sprawa jest oczywista..

2. Tutaj również przychylam się do zdania kolegów. Skład nie był zgłoszony w odpowiednim czasie.

yO!

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6753
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Rada Ligi 2018

Post autor: savage »

Ok, w takim razie w ramach podsumowania (poprawcie mnie, jeśli coś źle zinterpretowałem)

Protest nr 1 zostaje oddalony.

Protest nr 2 zostaje przyjęty. Skład BZ Racing powinien być rozliczony według ostatniego znanego zestawienia bez możliwości zrobienia zmian.

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

balu
Posty: 1566
Rejestracja: 12 cze 2011, 22:52

Rada Ligi 2018

Post autor: balu »

leszek zapomniał jeszcze jednego protestu złożyć:

Kod: Zaznacz cały

autor: Rafi » 31 maja 2018, 19:16

Niech rada ligi rostrzygnie....czas na zmiany...dobre zmiany :)
W związku z tym proszę o wybranie nowego prezesa II ŻLF przez radę ligi. Ze swej strony proponuje gracza "leszeek17" a na zastępce gracza "Rafi".

Awatar użytkownika
kaka
Administrator
Posty: 3137
Rejestracja: 20 lip 2009, 22:40

Rada Ligi 2018

Post autor: kaka »

savage pisze: Ok, w takim razie w ramach podsumowania (poprawcie mnie, jeśli coś źle zinterpretowałem)

Protest nr 1 zostaje oddalony.

Protest nr 2 zostaje przyjęty. Skład BZ Racing powinien być rozliczony według ostatniego znanego zestawienia bez możliwości zrobienia zmian.
Jako członek Rady akceptuje takie rozstrzygnięcia i zgadzam się z argumentami moich kolegów. Wybaczcie, że trwało to tak długo.
balu pisze: W związku z tym proszę o wybranie nowego prezesa II ŻLF przez radę ligi. Ze swej strony proponuje gracza "leszeek17" a na zastępce gracza "Rafi".
Dla mnie to absurdalna sytuacja i prośba. Balu jest opiekunem II ŻLF i nim pozostanie do końca sezonu. Czy to się komuś podoba czy nie to on jest szefem. Wspomnieni koledzy będą mieć szansę, jeśli zdecydujesz się odejść po sezonie. Może nabiorą wtedy dystansu do ŻLF i całej tej otoczki.

Pozdrawiam

leszeek17
Posty: 1119
Rejestracja: 28 wrz 2009, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2018

Post autor: leszeek17 »

kaka pisze: Dla mnie to absurdalna sytuacja i prośba. Balu jest opiekunem II ŻLF i nim pozostanie do końca sezonu. Czy to się komuś podoba czy nie to on jest szefem. Wspomnieni koledzy będą mieć szansę, jeśli zdecydujesz się odejść po sezonie. Może nabiorą wtedy dystansu do ŻLF i całej tej otoczki.

Pozdrawiam
Zacznijmy może od tego, że wspomniany kolega w ogóle nie apeluje o zmianę prezesa ani nie jest zainteresowany przejęciem funkcji. A dystansu to mam aż zanadto!

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6753
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Rada Ligi 2018

Post autor: savage »

Dobrze, zatem powyższe tematy są dla Rady Ligi zamknięte.

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
fox
Posty: 1490
Rejestracja: 22 lip 2009, 22:14
Lokalizacja: z krwi i kości

Rada Ligi 2018

Post autor: fox »

Zgłaszam wniosek do Rady o weryfikację błędnie uwzględnionego wyniku meczu 8 kolejki I ligi ŻLF pomiędzy Bossman Squad a Seta Team, w którym to meczu nie uwzględniono punktów Kuby Jamroga (6pkt ŻLF) co wpłynęło na punktację meczu i dwumeczu.
Wyniki nie były uzupełniane na bieżąco. W międzyczasie (28.07-16.08) przebywałem na wyjeździe z ograniczonym dostępem do internetu. Podobna sytuacja miała miejsce w 9 kolejce i została rozpatrzona pozytywnie. Nie wiem jak wyglądało to w innych kolejkach ale prawdopodobnie nie miałoby to wpływu na rozstrzygnięcia. W 8 kolejce ma duży wpływ..

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6753
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Rada Ligi 2018

Post autor: savage »

fox pisze:Zgłaszam wniosek do Rady o weryfikację błędnie uwzględnionego wyniku meczu 8 kolejki I ligi ŻLF pomiędzy Bossman Squad a Seta Team, w którym to meczu nie uwzględniono punktów Kuby Jamroga (6pkt ŻLF) co wpłynęło na punktację meczu i dwumeczu.
Wyniki nie były uzupełniane na bieżąco. W międzyczasie (28.07-16.08) przebywałem na wyjeździe z ograniczonym dostępem do internetu. Podobna sytuacja miała miejsce w 9 kolejce i została rozpatrzona pozytywnie. Nie wiem jak wyglądało to w innych kolejkach ale prawdopodobnie nie miałoby to wpływu na rozstrzygnięcia. W 8 kolejce ma duży wpływ..
Z uwagi na fakt, że z jednej strony stoi bezduszny Regulamin, a z drugiej strony duch rywalizacji, a tłem dla tego wszystkiego jest mój błąd - wstrzymuję się od głosu. Nie ukrywam jednak, że zawsze byłem orędownikiem rozwiązań idących z duchem sportu i szczególnie w przypadku gdy pomyłka opiekuna może rzutować na wynik spotkania, powinniśmy robić od regulaminu odstępstwa.

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

balu
Posty: 1566
Rejestracja: 12 cze 2011, 22:52

Rada Ligi 2018

Post autor: balu »

Jestem przeciw.

Mimo późnego podliczania w dalszym ciągu było dużo czasu aby sprawdzić wyniki i zgłosić że występują jakieś nieprawidłowości. Ja ze swojej strony zawsze w mojej lidze wrzucam podliczzenie proszac o sprawdzenie a po regulaminowym czasie zamykam temat. Nikt do tej pory nie miał z tym problemu więc nie widzę sensu zmieniać tego punktu regulaiminowego. Dzięki niemu mamy jakiś realny czas na zamknięcie kolejki a nie wracamy do podliczania kolejki nr.2 podczas gdy ktoś sobie o tym fakcie przypomniał podczas 10 kolejki. Zazwyczaj wtedy jak mu brakuje jakichś punktów do awansu.

Awatar użytkownika
fox
Posty: 1490
Rejestracja: 22 lip 2009, 22:14
Lokalizacja: z krwi i kości

Rada Ligi 2018

Post autor: fox »

Kolego Balu, to nie jest moje widzimisie. Ten mecz nie był w marcu tylko w trakcie mojej nieobecności niedawno. Kuba zrobił punkty których mi nie przyznano. Co w tym dziwnego?

leszeek17
Posty: 1119
Rejestracja: 28 wrz 2009, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2018

Post autor: leszeek17 »

Swoją drogą - który punkt regulaminu mówi o tym, do kiedy można zgłaszać protesty dotyczące danej kolejki? Nie mogę znaleźć właśnie, pewnie przeoczyłem, a to w sumie dość istotne.

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6753
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Rada Ligi 2018

Post autor: savage »

leszeek17 pisze:Swoją drogą - który punkt regulaminu mówi o tym, do kiedy można zgłaszać protesty dotyczące danej kolejki? Nie mogę znaleźć właśnie, pewnie przeoczyłem, a to w sumie dość istotne.
Punkt 1.4:
1.4 Po wklejeniu oficjalnych wyników danej kolejki każdy Prezes ma 48 godzin na zgłoszenie ewentualnych błędów w liczonym meczu. Po 48 godzinach weryfikacja wyniku będzie niemożliwa.
Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

balu
Posty: 1566
Rejestracja: 12 cze 2011, 22:52

Rada Ligi 2018

Post autor: balu »

Koledzy

Kod: Zaznacz cały

1.4 Po wklejeniu oficjalnych wyników danej kolejki każdy Prezes ma 48 godzin na zgłoszenie ewentualnych błędów w liczonym meczu. Po 48 godzinach weryfikacja wyniku będzie niemożliwa.
I tego się trzymajmy. Do mnie w ogole nie dociera tłumaczenie że miałem urlop i nie mogłem czegoś zrobić. Po pierwsze chyba czasy się zmieniły i każdy ma już internet w telefonie a po drugie czy to nasza wina że ty jesteś na urlopie i nie masz dostepu do komputera ?

Awatar użytkownika
kaka
Administrator
Posty: 3137
Rejestracja: 20 lip 2009, 22:40

Rada Ligi 2018

Post autor: kaka »

Powołując się na punkt 1.4 regulaminu ŻLF głosuje za odrzuceniem wniosku prezesa fox.

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Posty: 5293
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2018

Post autor: PrzemczaN »

Rozumiem rozgoryczenie, jest błąd opiekuna ligi, do którego się zresztą przyznał. Ciężko mi jednak głosować przeciw regulaminowi, bo po coś on jest. Inaczej sami sobie stworzymy problemy. Możemy nad tym podebatować w zimie, bo w tej sytuacji postąpienie zgodnie z regulaminem jest trochę niesprawiedliwe, ale też nie widzę innego wyjścia i wniosek ODRZUCAM
ŻLF: 2019 2020 2021 2022 2023

Awatar użytkownika
Młynar
Moderator
Posty: 1713
Rejestracja: 23 lip 2009, 21:38
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2018

Post autor: Młynar »

Tyczy się to mojej osoby więc trudno mi się jakoś odnieś do tej sprawy konkretnie. Z jednej strony zawsze chcę traktować ŻLF jako zabawę z pewnymi regułami a z drugiej strony skoro jest regulamin przez nas zaakceptowany to hm... Wstrzymuję się od głosu.

yO!

Zablokowany