Obrazek

Rada Ligi 2018

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6753
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Rada Ligi 2018

Post autor: savage »

Skład Rady Ligi:

savage - opiekun ŻLF I & Ekstra ŻLF
balu - opiekun ŻLF II,
kaka,
PrzemczaN,
Młynar

Wszelkie wnioski do Rady formułujemy w formie takiej aby mogły one zostać przegłosowane na zasadzie ZA lub PRZECIW.
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
Szotek
Posty: 1615
Rejestracja: 23 lip 2009, 2:48
Lokalizacja: Zach.Przedmieście

Rada Ligi 2018

Post autor: Szotek »

Odwołuje się do decyzji Prezesa I ŻLF, odnośnie anulowania mojego wyboru w trakcie draftu I ŻLF 2018.
W oparciu o przyjęty regulamin na sezon 2018 -
5.6 Każdy Prezes podczas draftu ma 24 godziny na wybór zawodnika.W przypadku przekroczenia tego limitu dana drużyna traci kolejkę. Prezes będzie mógł nadrobić straty dopiero po zakończonym drafcie. W przypadku większej ilości takich przypadków, decyduje kolejność utraty kolejki. Wybór jest ostateczny - w przypadku wpisania postu z nazwiskiem zawodnika kolejka przechodzi na kolejną osobę niezależnie czy wybór poprzednika jest prawidłowy, czy nie.
Można zrozumieć, że KAŻDY Prezes (obojętnie której ligi) ma na dokonanie wybory w drafcie 24h. I w tym czasie ma wybrać swojego zawodnika, czy też zawodników - prezes wybierający jako pierwszy, albo ostatni w lidze. Nigdzie nie jest zapisany, że osoba, która wybiera pierwsza lub ostatnia jest w uprzywilejowanej sytuacji i ma 24h na wybór każdego zawodnika. NIe rozumiem, dlaczego Prezes który wybiera np. jako pierwszy, ma mieć przyzwolenie na przeciągnie całego draftu, skoro może zrobić to za jednym razem (i przez całą moją karierę w ŻLF tak było), a interpretować dany przepis, że jednego zawonika wybieram w ciągu pierwszych 24h od wyboru poprzedniego Prezesa, natomiast kolejnego zawodnika można(?!) wybierać w czasie drugiej doby godzinowej.
Prezes Pichu miał swoją kolejkę do godz. 18:36 13.02.2018, napisał posta po tym czasie, wybrał tylko jednego zawodnika - Daniela Kaczmarka, co wg mojej opinii, w oparciu o zapis regulaminu (5.6) było niezgodne.
Byłem już w takiej sytuacji, że wybierałem jako pierwszy w lidze, trzeci i ostatni. I zawsze dokonywałem swojego wyboru mając na to z góry przyjęte 24h, nieważne czy miałem wybrać jednego czy dwóch zawodników.
Zatem, nie zgadzam się z decyzją Opiekuna I ŻLF o anulowaniu mojego wyboru (czyli Daniela Kaczmarka) i zwracam się do Rady Ligii o rozpatrzenie mojego odwołania.

WYNIK GŁOSOWANIA

ZA POSTULATEM : 1 (kaka)
PRZECIWKO POSTULATOWI: 4 (savage, PrzemczaN, Młynar, balu)

WNIOSEK ODRZUCONY

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6753
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Rada Ligi 2018

Post autor: savage »

Przekopiuję dla jasności mój post z tematu (z argumentacją odnośnie mojej decyzji):
Zapis jest niejasny dlatego interpretuję go na korzyść Prezesa Picha niniejszym uznając Twój wybór za nieważny. Trzeba będzie uściślić ten punkt regulaminu, niemniej na dzień dzisiejszy brzmi on jak brzmi, a w przeszłości postępowałem w analogicznych przypadkach identycznie, stąd moja konsekwencja. Tutaj analogiczna sytuacja sprzed paru sezonów w ŻLF II.
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

FaN9
Posty: 515
Rejestracja: 24 lip 2009, 14:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Rada Ligi 2018

Post autor: FaN9 »

Sevage z godnie z regulaminem na który się powoływałeś można było w kolejnej swojej kolejce uzupełnić skład o zawodnika którego się nie wybrało, czemu w takim razie jak wybierał drugiego zawodnika nie pozwoliłeś mu dobrać zawodnika z poprzedniej kolejki skoro uważałeś że ma 2 kolejki z rządu do wyboru tylko kazałeś mu czekać?
http://www.firmahortus.pl - serwis narciarski

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6753
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Rada Ligi 2018

Post autor: savage »

FaN9,

Zapisu o którym mówisz nie ma w Regulaminie już drugi sezon. Polecam wszystkim zapoznanie się z zasadami gry, bo często spotykam się z powoływaniem się na nieistniejące zapisy z dalekiej przeszłości.
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

FaN9
Posty: 515
Rejestracja: 24 lip 2009, 14:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Rada Ligi 2018

Post autor: FaN9 »

Sevage nie zrozumiałeś mnie, powołujesz się na Swoją decyzję z 2015 r to ją interpretuje:
- di maria przegapia 1 swoją kolejkę
- uważasz że di maria ma 2 kolejki z rzędu do wyboru i zezwalasz mu na wybór drugiego zawodnika
- zgodnie z ówczesnym regulaminem przy kolejnym swoim wyborze (kolejce) możemy dobrać zawodnika jeżeli przegapiliśmy swoją kolejkę
-piszesz że di maria ma czekać zamiast 1 kolejki na dobór brakującego zawodnika to czeka 2 kolejki

Wg. mnie gdzieś tam jest błąd skoro z jednej strony uważałeś że ma 2 kolejki i miał czas kolejne 24h na wybór a z drugiej strony uznałeś że jednak to jest jedna kolejka i kazałeś mu czekać 2 kolejki (zamiast jednej) żeby dobrał brakującego zawodnika
http://www.firmahortus.pl - serwis narciarski

FaN9
Posty: 515
Rejestracja: 24 lip 2009, 14:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Rada Ligi 2018

Post autor: FaN9 »

To w końcu uważasz że to była jedna czy dwie kolejki bo Twoja decyzja jest dla mnie niejasna.
http://www.firmahortus.pl - serwis narciarski

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6753
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Rada Ligi 2018

Post autor: savage »

FaN9, dyskutować możemy na priv. To nie jest temat na dyskusje nt. decyzji sprzed 2 lat, tym bardziej, że teraz to tylko gadanie dla gadania. Być może faktycznie popełniłem wówczas błąd i powinienem zinterpretować Regulamin inaczej. Być może także i teraz okaże się, że większość moich kolegów w Radzie uzna, że się mylę. To są właśnie powody, dla których zdecydowaliśmy się powołać ową Radę.
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
Młynar
Moderator
Posty: 1713
Rejestracja: 23 lip 2009, 21:38
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2018

Post autor: Młynar »

Skoro jestem zobligowany do zajęcia stanowiska to wypowiem się tak. Uważam, że 24h to dużo czasu i skoro każdy z Prezesów wie o drafcie to powinien tego pilnować i luknąć raz dziennie czy nie zbliża się jego kolejka. Przeważnie każdy z Prezesów wybiera zawodnika, co dwa trzy dni, bo mniej więcej w ten sposób przebiega draft. Moim zdaniem Prezes Pichu i Szotek powinni mieć anulowane swoje wybory i po zakończeniu draftu mogą dobrać sobie zawodników z listy.

yO!

FaN9
Posty: 515
Rejestracja: 24 lip 2009, 14:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Rada Ligi 2018

Post autor: FaN9 »

Sevage, chciałem tylko wskazać że jakby Twoja decyzja na którą się powołujesz była przejrzysta, to wybór rady musiałby być oczywisty i należało by się dodatkowe 24h na wybór i zmienić regulamin na następny sezon. Teraz gdy tam gdzieś się wkradł błąd, Rada może tej decyzji się nie trzymać.
http://www.firmahortus.pl - serwis narciarski

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6753
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Rada Ligi 2018

Post autor: savage »

Młynar,

Prezes Szotek wnosi o anulowanie wyboru Prezesa Pichu, a tym samym uznanie jego wyboru (Kaczmarka) za legalny. Nie możemy anulować obu wyborów z prostego powodu:

1) Albo wybór Picha jest legalny i tym samym Kaczmarek ląduje u niego, zaś wybór Szotka jest nielegalny, ponieważ Kaczmarek był już w innej drużynie w momencie wyboru.

2) Albo wybór Picha jest nielegalny, a zatem wybór Szotka jest prawidłowy ponieważ momencie wyboru Kaczmarek z uwagi na nielegalny wybór Picha był wolnym agentem.

Proszę o rozpatrzenie tylko tych dwóch opcji. Anulowanie obu wyborów jest krzywdzące i bezpodstawne.

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
Pichu
Posty: 1883
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:37
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2018

Post autor: Pichu »

Miałem nie zabierać głosu w swojej sprawie, ale jednak to zrobię. Owszem, 24h to dużo i nie ma wytłumaczenia dla mojego przeoczenia, wynikającego z tego, że byłem przez dwa dni w trasie. W dzisiejszych czasach, gdzie internet ma każdy przy sobie to bez znaczenia, ja najzwyczajniej w świecie zapomniałem o tym. Ale skoro 24h trwa runda, to 48 h trwają dwie rundy i to jest proste. Jasne, że nikt nie wybiera pojedynczo robiąc odstępy mając 2 rundy, chociażby w obawie o przeoczenie.Ale to nie zmienia faktu, że dwa wybory to dwie rundy. Inną sprawą jest natura problemu, o kogo chodzi, na jakim etapie draftu... szkoda, że tak wielu osobom ta ZABAWA odbiera zdrowy rozsądek i traktują ją z wagą państwową, byle znaleźć lukę w regulaminie.

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Posty: 5293
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2018

Post autor: PrzemczaN »

Ja się nie lubię czepiać słówek, ale w regulaminie jest tak:

5.6 Każdy Prezes podczas draftu ma 24 godziny na wybór zawodnika.

Nie wiem, która to była runda ale powiedzmy, ze 9 i 10. 9 rundę przekroczył tym samym wybór przechodzi na kolejnego prezesa, którym w tej konkretnej sytuacji jest... Pichu. Oczywiście kuriozalne byłoby, że teraz prezesi w takich sytuacjach wybierali jednego zawodnika, za kolejne 24 następnego - to jest zabawa i szanujmy swój czas. Ale wiem, że w tym przypadku nie było złośliwości.

Ja bym uznał Kaczmarka Pichowi, ale pozwoliłbym Szotkowi TERAZ dobrać kolejnego zawodnika i jazda z draftem dalej.

Zwróćcie uwagę jeszcze jaki jest przedmiot sporu... Daniel Kaczmarek liczony przez pół. Wiem, że to nie ma znaczenia, ale to zabawa, a nie sala rozpraw.
ŻLF: 2019 2020 2021 2022 2023

Awatar użytkownika
kaka
Administrator
Posty: 3137
Rejestracja: 20 lip 2009, 22:40

Rada Ligi 2018

Post autor: kaka »

Na palcach jednej ręki mógłbym policzyć Prezesów ze wszystkich lig ŻLF, których nie miałem okazji poznać. Ten fakt sprawia, że zawsze jest mi ciężko podjąć decyzje w danym sporze, ponieważ wiem, że któryś z moich znajomych będzie pokrzywdzony i może mieć do mnie pretensje. Pretensje o internetową zabawę.

Nie jestem w tym gronie wyjątkowy i wiem, że wielu Prezesów ŻLF zna się osobiście między sobą. Mało tego, wiem że wielu z nich są bardzo dobrymi znajomymi, którzy znają się wiele lat, a później potrafią toczyć bitwy między sobą w internecie na temat swoich racji z pozoru w mało znaczącej internetowej zabawie. Zawsze mnie to dziwiło i chyba nigdy tego nie zrozumiem.

Regulamin nigdy nie będzie idealny i w pełni precyzyjny i nigdy nie będzie gotowy na każdą sytuacje. Dlatego uważam, że trzeba do niego podchodzić z dystansem. Oczywiście, że zasady być muszą, ale przy jakiś mało znaczących sytuacjach lub gdy regulamin nie jest w 100% jasny po prostu odpuśćmy koledze. Tylko wasza dobra wola i uprzejmość wobec innych Prezesów może sprawić, że w naszej rywalizacji nastanie przyjemniejsza atmosfera, atmosfera zabawy, a nie wojny.

Pomijając powyższe wywody głosuje ZA racją Prezesa Szotka. Nie jestem przekonany do końca czy głosuje prawidłowo. Tak samo nie miałbym pewności gdybym poparł głos Picha. Sytuacja jest trudna i niejasna, ale bliżej mi do wersji Szotka. Najchętniej wstrzymałbym się od głosu, to byłaby najlepsza decyzja, jednak wybraliście mnie do Rady Ligi i muszę dokonać wyboru, nawet wtedy gdy nie jestem do niego do końca przekonany.

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6753
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Rada Ligi 2018

Post autor: savage »

Proszę pozostałych członków Rady o głosowanie ZA lub PRZECIW w odniesieniu do postulatu Szotka. Dodawanie swoich alternatywnych rozwiązań nie ułatwia nam decyzji. Takie jest założenie Rady, więc proszę wzorem kaki o głos na TAK lub NIE.

Dziękuję.
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Posty: 5293
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2018

Post autor: PrzemczaN »

Skoro nie można tego jakoś polubownie rozwiązać to mój głos jest PRZECIW.
ŻLF: 2019 2020 2021 2022 2023

Awatar użytkownika
Młynar
Moderator
Posty: 1713
Rejestracja: 23 lip 2009, 21:38
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2018

Post autor: Młynar »

savage zakręciłem się dość mocno ;) źle zrozumiałem temat..

Przekonało mnie zdanie Przemczana i samego zainteresowanego Prezesa Picha. Skoro przepadło jedno 24h to Prezes Pich miał teoretycznie kolejne 24h na dobranie kolejnego zawodnika. Dokonał wyboru Kaczmarka i to jemu należy się ten zawodnik.

Także mój głos w temacie: NIE

I też proponuję nie robić szopki z zabawy jaką jest ŻLF.

yO!

balu
Posty: 1567
Rejestracja: 12 cze 2011, 22:52

Rada Ligi 2018

Post autor: balu »

Mój głos w temacie: przeciw

Awatar użytkownika
Pichu
Posty: 1883
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:37
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2018

Post autor: Pichu »

FC Zdrowy Rozsądek wygrywa 4:1 ;) Przepraszam wszystkich za swoją sklerozę, która doprowadziła do wstrzymania draftu. Oby teraz sprawnie i bez problemów do mety.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Szotek
Posty: 1615
Rejestracja: 23 lip 2009, 2:48
Lokalizacja: Zach.Przedmieście

Rada Ligi 2018

Post autor: Szotek »

Dziekuje za rozwiazanie „problemu”. Z calym szacunkiem do kazdego z Prezesow, nie rozumiem tych wycieczek „nie robcie szopki z zabawy”, „to nie sala rozpraw”. Wg mnie Pichu popelnil blad, wiec zwrocilem uwage. Kiedy ja poprlnilem blad, bylem z tego rozliczany i nie komentowalem tego, to nest gra. Nie napisalem tego sam z siebie, ale po rozmowach z innymi prezesami albo osobami, ktore rozumieja zasady gry ZLF. Jak widac sprawa jest nie do konca jadna dla wszystkich. Ciekaw jest tylko tego, gdyby to chodzilo o Wasz wybor (Wasza kwestie) czy nie zwrocilibyscie uwagi na to. Regulamin, regulaminem, ale zasada ze kazdy ma na „swoj ruch” w grze byla jak dla mnie zawszze taka sama - 24h, niewazne czy wybierasz pierwszy, trzeci czy piaty z kolei. I mysle ze 99% prezesow mysli tak samo (nawet bardzo po cichu :) )
Jak widac mylilem sie. Inni tez zyli w bledzie, wiec z kazdego mozna wyciagnac ciekawa lekcje:) Szanuje jak najbardziej decyzje Rady.
Pozdrawiam, wracamy do gry.

Awatar użytkownika
bartek_1990
Posty: 2905
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:43
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2018

Post autor: bartek_1990 »

99% myśli tak samo jak Ty Szotek a wyniki głosowania to 4-1? Czy tylko ja tu widzę jakaś sprzeczność?
We `ll keep the red flags flying high! UNITED!

Rafi
Posty: 1335
Rejestracja: 06 sie 2009, 18:23
Lokalizacja: Tarnow

Rada Ligi 2018

Post autor: Rafi »

Po przeanalizowaniu regulaminu,chciałbym zgłosić do rady ligi o rozpatrzenie problemu odnośnie zmiany N.Morissa za B.Pedersena.Uzasadnieniem tego jest to,że mecz Pedersena też nie został rozpoczęty,ani zakończony jak również cała pierwsza kolejka drugiej ligi.

3.2 Prezes może dokonywać zmian w składzie swojej drużyny do momentu rozpoczęcia ostatniego meczu, ale z zastrzeżeniem, iż wymieniać można tylko zawodników, których mecz się jeszcze nie rozpoczął. Naniesienie zmiany po planowanej godzinie rozpoczęcia spotkania w którym występuje zmieniany przez nas zawodnik, wiąże się z przyznaniem 0 ilości punktów przy jego nazwisku, niezależnie od jego faktycznej zdobyczy.

Nie jest tu jasno sprecyzowane że mecz Pedersena w tym wypadku się rozpoczął (miał pauzę),ani nie jest też napisane kiedy się kończy...według mnie z ostatnim meczem danej kolejki...Proszę o rozpatrzenie problemu,pozdrawiam.

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Posty: 5293
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2018

Post autor: PrzemczaN »

Ja bym zmianę uznał. Po prostu z czysto sportowego punktu widzenia. Mecz Morrisa się nie rozpoczął, nie znamy jego zdobyczy punktowej, tu nie ma wątpliwości. Bjarne Pedersen w ogóle w tej kolejce nie pojedzie - jak cała jego drużyna, więc nie mamy tu sytuacji, że ktoś zrobił 0 i chcemy go zmienić. Trochę głupia sytuacja, bo po co Rafi w ogóle wstawiał tego Pedersena to nie wiem, pewnie przeoczył, ale ja osobiście głosuję ZA przyjęciem wniosku Prezesa Rafiego.
ŻLF: 2019 2020 2021 2022 2023

Rafi
Posty: 1335
Rejestracja: 06 sie 2009, 18:23
Lokalizacja: Tarnow

Rada Ligi 2018

Post autor: Rafi »

Trochę głupia sytuacja, bo po co Rafi w ogóle wstawiał tego Pedersena to nie wiem, pewnie przeoczył, ale ja osobiście głosuję ZA przyjęciem wniosku Prezesa Rafiego.

Mój błąd bo nie popatrzyłem w terminarz kolejki,ale zmianę mogę zrobić skoro nie pojechał ani jeden,ani drugi...

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6753
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Rada Ligi 2018

Post autor: savage »

Moim zdaniem zmiana jest legalna. Mecz Pedersena się faktycznie nie rozpoczął ;). Dodatkowo idzie to z duchem gry.
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Zablokowany