Obrazek

Sprawy organizacyjne

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

W temacie typowania 8 kolejki, są już podane wszystkie godziny zakończenia typowania w poszczególnych dniach, czyli 2, 3, i 4 czerwca.
I tak:
- 2 czerwca jeden typ EŻ kończymy o 18:30
- 3 czerwca typowania dwóch spotkań 2LŻ kończymy o godzinie 16:00
- 4 czerwca wszystkich pozostałych spotkań 8 kolejki, typowanie kończymy o godzinie 12:45.

Pamiętamy o sprawdzeniu wyników, oraz o imionach zawodników, gdy są nazwiska takie same.

Awatar użytkownika
fox
Posty: 1490
Rejestracja: 22 lip 2009, 22:14
Lokalizacja: z krwi i kości

Sprawy organizacyjne

Post autor: fox »

Kolego WaluS, a gdybym chciał z różnych powodów zmienić typ jakiegoś meczu który się jeszcze nie rozpoczął to dlaczego nie mogę? Wg mnie temat nie powinien być blokowany. Ewentualnie za późno wytypowany wynik nie powinien być uwzględniony.
Proszę o dopisanie do mojego typera wynik meczu rozpoczynającego się o godz. 17.
Poznań - Gniezno 47-43, Frederik Jakobsen
Dzięki !

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Tłumaczyłem już, dlaczego jest ustalona godzina typowania w poszczególne dni, gdzie terminem ostatecznym jest początek pierwszego spotkania w danym dniu.
Jest to spowodowane tym, aby wszyscy mieli równe szanse na wytypowanie spotkań.
No bo jak ktoś się wybierze na spotkanie (nie koniecznie żużlowe ;) ) na godzinę 14:45 i nie ma dostępu do internetu, to nie ma szans zmienić wyniku innego późniejszego spotkania (np. o 17:00), a ten co siedzi przed kompem śledzi wszelkie zmiany w składach i w ostatniej chwili zmienia sobie wynik.
Uważam, że ten system jest sprawiedliwy dla wszystkich i nie będę robił żadnych ustępstw od regulaminu.

Tak że fox przykro mi, ale nie mogę robić wyjątków i uznać Ci wynik typowania tego spotkania.
Będzie inny prowadzący typera, to ustali sobie swój regulamin i wówczas może być ten system typowania zmieniony.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Spotkanie Poznań - Gniezno odwołany, tak że fox gdy będzie nowy termin, to będziesz mógł w temacie 8 kolejki wysłać sobie typowanie tego spotkania. Jednym słowem nic Ci nie umknie, tylko przypilnuj termin.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Podsumowana jest 4 runda SGP w temacie "SGP - wyniki i klasyfikacja".

Runda, gdzie tylko popo trafił 5 zawodników w ósemce, a o najlepszym wyniku decydowały trafione miejsca.
Obecny sezon SGP jest bardzo wyrównany, dlatego ciężko jest typować ósemkę najlepszych.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Założony temat 10 kolejki typowania, w którym spotkania są tak podzielone, że mamy 5 różnych terminów.

Przyznam szczerzę, że czasami mam już dość tego galimatiasu terminów i odwołanych spotkań, ale jak typujący wytrzymają i będą typować, to ja też jakoś to ogarnę ;)

Są pootwierane tematy typowania 3, 5, i 9 kolejki, gdzie spotkania będą odbywać się w tym tygodniu, dlatego jak ktoś chce, to może sobie zmienić swój już wcześniej wysłany typ.

Zaczyna się nasilenie odrabiania spotkań, które zostały przekładane z różnych kolejek, dlatego tematy będą sukcesywnie otwierane o czym będę informował, tak że proszę być czujnym aby móc sobie zmienić swój już oddany typ, lub wysłać typ jeżeli wcześniej się tego nie uczyniło.

W razie wątpliwości proszę pytać w tym wątku, a ja w miarę możliwości postaram się udzielić informacji.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

W temacie "EŻ, 1LŻ, 2LŻ - wyniki i klasyfikacja" podsumowana została 9 kolejka typowania.

Połowa sezonu zasadniczego już za nami, a tu dopiero trzy kolejki rozegrano w pełnym wymiarze terminarza, które są podsumowane w typerze ligowym.
Mam nadzieję, że pomału zaczniemy odrabiać zaległości, bo w lipcu odbędzie się dużo spotkań zaległych i zapewne klasyfikacja ogólna typerów trochę się poprzewraca ;)

Proszę pilnować terminów typowania spotkań zaległych coby nie przegapić, bo każdy zdobyty punkt może mieć znaczenie w klasyfikacji ogólnej.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Pootwierane są tematy typowania 3, 4, 8, 10 kolejki EŻ, 1LŻ, 2LŻ, w których spotkania będą rozgrywane w nadchodzącym tygodniu.
Termin zakończenia typowania spotkania 2LŻ z 10 kolejki podam gdy pokaże się oficjalna informacja.

Założony jest temat 5 rundy SGP, gdzie turniej odbędzie się w sobotę 24 czerwca.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Taka uwaga do typujących!
11 kolejka jest podzielona na dwa terminy typowania 25 czerwca EŻ i 9 lipca 1LŻ i 2LŻ.
Podyktowane jest to ze względu na niespójność terminów tych lig w terminarzu.

No cóż, taki mamy dziwny ten sezon. Nie dość że terminarz się nie pokrywa we wszystkich ligach, kolejka jest dzielona na dwa lub trzy dni, to jeszcze wiele spotkań jest przekładanych, dlatego trzeba uważnie śledzić wszystkie informacje odnośnie terminów typowania poszczególnych spotkań.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

W temacie 3 kolejki jest zamieszczony nowy termin spotkania dwukrotnie przekładanego Opole - Rawicz, które odbędzie się 25 czerwca, gdzie nie znam jeszcze godziny rozpoczęcia, ale jak tylko się pojawi, to zamieszczę w zapowiedzi.

Proponuję bacznie śledzić tematy typera ligowego, bo zaczynają się pojawiać terminy odwołanych spotkań.

I nie zapominajmy o imionach zawodników najlepiej punktujących zwłaszcza w klubach gdzie występują zawodnicy o tych samych nazwiskach. W Gnieźnie dwóch Jabłońskich, w Rzeszowie dwóch Lampartów, w Rawiczu dwóch Worralli, no i oczywiście spotkania gdzie występuje dwóch Pawlickich czy też dwóch Łagutów itd. Tak że proszę o tym pamiętać, gdyż jeżeli nie będzie choćby pierwszej litery imienia (oprócz Pawlickich, gdzie oba imiona zaczynają się na literkę P), to nie zaliczę punktów za zawodnika najlepiej punktującego, gdyż nie będę wiedział o którego chodzi.
A już w typowaniu 11 kolejki zauważyłem typowanie na Lamparta, gdzie w Rzeszowie jest ich dwóch i obaj startują.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

W temacie "SGP - wyniki i klasyfikacja" podsumowane są wyniki typera po 5 rundzie SGP.

Ostatni rundy nie przysparzają dużych zdobyczy punktowych, co świadczy że w tym sezonie każdy zawodnik może wygrać, a tym bardziej wskoczyć do półfinałów.
baks75, dlaczego zmieniłeś swoje typy? Gdybyś zostawił te pierwsze to byłbyś drugim zwycięzcą 5 rundy SGP z 9 pkt. Pierwsza myśl jest zawsze najlepsza ;)

Pamiętajmy o typowaniu ligowym z dnia 25.06, gdzie oprócz typowania EŻ są też spotkania zaległe z 1LŻ i 2LŻ.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

W temacie "EŻ, 1LŻ, 2LŻ - wyniki i klasyfikacja" jest podsumowana czwarta kolejka i klasyfikacja typerów po rozegranych czterech kolejek ligowych.

Misiek., gdybyś podał imię Szczepaniaka w swoim typie krakowskiego spotkania, to pewnie dzierżyłbyś fotel lidera, gdyby to było imię Mateusz, a tak to ja nie wiedziałem czy Ci chodzi o Michała czy Mateusza.
To samo anetka, też straciła możliwe 3 punkciki.

A ja tyle razy przypominam, żeby podawać imię zwłaszcza w spotkaniach gdzie występują zawodnicy o tym samym nazwisku.
W tym dzisiejszym wystarczyło napisać Mat. lub Mich. i wszystko byłoby jasne.

Misiek.
Posty: 254
Rejestracja: 24 paź 2014, 15:21

Sprawy organizacyjne

Post autor: Misiek. »

WaluS pisze: Misiek., gdybyś podał imię Szczepaniaka w swoim typie krakowskiego spotkania, to pewnie dzierżyłbyś fotel lidera, gdyby to było imię Mateusz, a tak to ja nie wiedziałem czy Ci chodzi o Michała czy Mateusza.
Wiem, zorientowałem się po zakończeniu typowania, że dzisiaj dwóch Szczepaniaków jechało :) Oczywiście miałem na myśli Mateusza, no ale cóż, za błędy się płaci :)

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Otwarte są tematy 3, 10, 11 kolejki rozgrywek ligowych, gdzie podana jest data i godzina zakończenia typowania.

Wszystkie spotkania 3, 10, 11 kolejki zostaną rozegrane w niedzielę 9 lipca. Godziny są ustalone indywidualnie do poszczególnych kolejek, a są to godziny rozpoczęcia pierwszego spotkania w danej kolejce.

Przypominam o sprawdzaniu swoich typowanych wyników, oraz o zwrócenie uwagi na imiona zawodników, gdy w danym spotkaniu występują zawodnicy o tym samym nazwisku!

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

W temacie "EŻ, 1LŻ, 2LŻ - wyniki i klasyfikacja" jest podsumowana 11 kolejka EŻ, 1LŻ, 2LŻ rozgrywana w dwóch terminach.

Na 12 lipca jest zaplanowane zaległe spotkanie 6 kolejki pomiędzy Rybnikiem i Zieloną Górą.
Temat jest otwarty i można poprawiać swoje typy. Jest to ostatnie zaległe spotkanie 6 kolejki, tak że po rozegraniu bedzie ona podsumowana.

Również otwarte są tematy 10 kolejki, gdzie 15 lipca rozegrane zostanie spotkanie 2LŻ Poznań - Lublin, oraz 3 kolejki kiedy to 16 lipca zostaną rozegrane dwa spotkania EŻ Rybnik - Wrocław i Grudziądz - Gorzów.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Terminarz tegorocznych rozgrywek jest tak skonstruowany, że często nie pokrywają się spotkania trzech lig.
12 kolejka typowania zawiera 1LŻ i 2LŻ bez EŻ.
Piszę o tym dlatego, żeby typujący nie byli zaskoczeni brakiem zestawienia EŻ, ale taki terminarz typowania był przedstawiony w regulaminie typowania na sezon 2017.

Trochę mniej punktów do zdobycia, ale za to nadrobimy w 13 kolejce ;)

Pamiętajmy o typowaniu zaległych spotkań, gdyż zauważyłem, iż niektórzy typujący zapominają, że wcześniej nie typowali przełożonych spotkań i tracą cenne punkty nie wysyłając swojego typa w wyznaczonym terminie 8-)

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Odrabiamy pomału zaległości i w temacie "EŻ, 1LŻ, 2LŻ - wyniki i klasyfikacja" jest podliczona 6 kolejka typowania.

Czołówka coraz bardziej się zagęszcza, dlatego wszyscy typujący powinni "trzymać rękę na pulsie" coby nie przegapić bieżącego typowania oraz typowania lub poprawiania typów spotkań zaległych.

Tematy kolejek, gdzie są spotkania zaległe są otwierane z dodatkowymi informacjami jakie spotkania typujemy i do której godziny, tak że proszę zwracać na to uwagę.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

W temacie "EŻ, 1LŻ, 2LŻ - wyniki i klasyfikacja" jest podsumowana 10 kolejka EŻ, 1LŻ, 2LŻ.

Przypominam o typowaniu 16 lipca całej 12 kolejki i dwóch spotkań EŻ z 3 kolejki.

W klasyfikacji ogólnej rufai zluzował mnie z liderowania, ale mimo wszystko w czołówce jest ciasno :>
Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie (przełożone spotkania), to w poniedziałek będą podsumowane dwie kolejki, które mogą przynieść zmiany w klasyfikacji. Robi się coraz ciekawiej :)

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

W temacie "EŻ, 1LŻ, 2LŻ - wyniki i klasyfikacja" jest podsumowana 12 kolejka 1LŻ, 2LŻ.

W najbliższym czasie będzie podsumowana 3 kolejka, gdzie po rozegraniu dwóch spotkań zaległych w EŻ, jest już komplet wyników.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

W temacie "EŻ, 1LŻ, 2LŻ - wyniki i klasyfikacja" jest podsumowana 3 kolejka EŻ, 1LŻ, 2LŻ.

Sytuacja w typerze ligowym jest dynamiczna, co widać po zmianach na pozycji lidera po podsumowanych kolejkach, gdzie rozegrano spotkania zaległe.
Obecnie są otwierana tematy, gdzie w dalszym ciągu będą rozgrywane zaległe spotkania ligowe i pewnie do końca lipca typer będzie już działał na bieżąco.

Proszę typujących o zwracanie uwagi na godziny zakończenia typowania, gdyż często zmieniają się z dnia na dzień. Ja wystawiam godzinę jaka jest podawana w komunikacie GKSŻ, ale często TV zmienia swój plan transmisji i godzina rozpoczęcia spotkania telewizyjnego również ulega zmianie. Tak było 16 lipca, gdzie Eleven miało transmitować pierwotnie o godzinie 12:45, ale przeniesiono na 16:45 i co za tym idzie termin zakończenia typowania przesunął się na 14:45 o której to godzinie rozpoczynało się pierwsze spotkanie.
Może być sytuacja również w drugą stronę, tak że taka prośba, aby nie czekać na ostatnią chwilę w wysyłaniu typów, bo nie potrzebnie będą jakieś pretensje, spory.

Dla przypomnienia - 22 lipca typujemy SGP do godziny 18:00, gdyż w Cardiff zawody rozpoczynają się o 17:00 lokalnego czasu, czyli o 18:00 naszego czasu.
22 lipca są spotkania zaległe 5 i 8 kolejki
23 lipca jest zaległe spotkanie 5 kolejki
24 lipca jest zaległe spotkanie 2 kolejki
Natomiast 30 lipca jest zaplanowane spotkanie 8 kolejki, które byłoby ostatnim zaległym spotkaniem.

No to trzymamy rękę na pulsie i typujemy, bo sytuacja w tabeli na wielu pozycjach jest na tak zwane żyletki ;)

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

W temacie "SGP - wyniki i klasyfikacja" jest podliczona 6 runda SGP rozgrywana w Cardiff.

Dopiero po szóstej rundzie typowania SGP, mamal został zluzowany z pozycji lidera, którą piastował od początku typowania rund SGP, a wskoczył na to miejsce Aris.
Stawka zawodników w SGP jest w tym sezonie tak wyrównana, że ciężko przewidzieć i wytypować kolejność w ósemce, dlatego wyniki typowania są w większości jednocyfrowe.
Zobaczymy co przyniesie kolejnych 6 rund zarówno w klasyfikacji zawodników, jak w klasyfikacji typujących 8-)

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

W temacie "EŻ, 1LŻ, 2LŻ - wyniki i klasyfikacja" jest podsumowana 5 kolejka EŻ, 1LŻ, 2LŻ.

Zostały jeszcze dwie zaległe kolejki typowane do rozegrania.
24 lipca planowane jest ostatnie spotkanie EŻ 2 kolejki jeżeli pogoda dopisze, a 30 lipca ostatnie spotkanie 2LŻ 8 kolejki.

Tak jeżeli ktoś będzie chciał poprawić swoje typy, to proszę to zrobić w wyznaczonym terminie gdy tematy będą otwarte.
Temat 2 kolejki jest otwarty, a temat 8 kolejki zostanie otwarty oraz zostanie założony temat 13 kolejki typowania.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

W temacie "EŻ, 1LŻ, 2LŻ - wyniki i klasyfikacja" jest podsumowana 2 kolejka EŻ, 1LŻ, 2LŻ.

Kolejna zmiana lidera typera ligowego.
Z zaległych spotkań zostało nam w 8 kolejce spotkanie 2LŻ, które zostanie rozegrane 30 lipca i o ile nie stanie na przeszkodzie, to będziemy mogli typować na bieżąco pozostałe kolejki.

Jeszcze raz zwracam uwagę na terminy zakończenia typowania, które mogą ulegać zmianie.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Spotkanie EŻ Grudziądz - Rybnik 13 kolejki typowania zostało przełożone z terminu 28.07 na termin 30.07 /niedziela/
Dla spotkania EŻ Grudziądz - Rybnik obowiązuje niedzielny termin do typowania, czyli 30.07 do godziny 14:45.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

W temacie "EŻ, 1LŻ, 2LŻ - wyniki i klasyfikacja" jest podsumowana 8 kolejka EŻ, 1LŻ, 2LŻ.

Zaległości mamy odrobione i mam nadzieję, ze teraz będziemy na bieżąco z typowaniem ligowym.

13 kolejka będzie podsumowana wkrótce o czym poinformuję w tym temacie.

Zablokowany