Regulamin typowania EŻ, 1LŻ, 2LŻ 2019.

Obstawianie meczów ligowych i Speedway Grand Prix.
Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Regulamin typowania EŻ, 1LŻ, 2LŻ 2019.

Post autor: WaluS » 20 mar 2019, 19:31

REGULAMIN TYPOWANIA LIGOWEGO 2019

§ 1. Punktacja typowania ligowego

1.1 Za dokładne wytypowanie wyniku remisowego spotkania 6 pkt.

1.2 Za dokładne wytypowanie wyniku spotkania 5 pkt.

1.3 Za trafne wytypowanie zwycięzcy spotkania, gdzie różnica wytypowanego wyniku będzie wynosiła +/ - 4 punkty jeśli chodzi o różnicę pomiędzy zdobyczą jednej i drugiej drużyny – 3 pkt.
Wynik na torze 50:40 (różnica 10 pkt.), to 3 punkty otrzymają ci, których różnica wyniku będzie się zawierać 14 lub 6 punktów (52:38……48:42 to są wyniki skrajne do różnicy 10 pkt.)

1.4 Za trafne wytypowanie wyniku spotkania, gdzie jego różnica będzie ponad 4 punkty – 1 pkt.

1.5 Za trafne wytypowanie zawodnika, który zdobył najwięcej punktów w spotkania 3 pkt.
W przypadku gdy kilku zawodników zdobyło w spotkaniu taką samą największą liczbę punktów, najlepszy jest ten, który ma najwięcej bonusów. Gdy i w tym przypadku jest "remis", to zawodnik z lepszą średnią tego spotkania. Jeżeli średnia będzie taka sama, to wszyscy ci zawodnicy zostają uznani za "najlepiej punktującego" i każdy typujący który wskazał takiego zawodnika otrzymuje 3 punkty.

1.6 Typujący, który w danej rundzie zdobył najwięcej punktów, otrzymuje dodatkowo – 2 pkt.
2 punkty otrzymują wszyscy, którzy zdobyli tą samą największą ilość punktów w danej kolejce

1.7 Jeżeli spotkanie zostanie zakończone mniejszą ilością biegów jak 15 i wynik będzie zaliczony jako końcowy, to za prawidłowe wytypowanie zwycięzcy spotkania, będzie przyznawany 1pkt.

1.8 Nie będzie przyznawanie punktów za najlepszego zawodnika, jeżeli nie będą rozegrane 4 pełne serie /13 biegów/.

1.9 Typujący którego suma podanego wyniku będzie większa od liczby 90, otrzyma za swój wynik maksymalnie 1 pkt. jeżeli trafi zwycięzcę tego spotkania.
Przykładowo podany wynik 62:38 nie będzie traktowane jako różnica 24 punktów, tylko jedynie jako zwycięstwo gospodarza spotkania.

1.10 W razie ogłoszenia walkowera w spotkaniu ligowym, nie będą przyznawane punkty typującym za to spotkanie.

1.11 Do obliczania punktów liczy się wynik oraz zdobycze punktowe zawodników uzyskane w dniu spotkania na torze. Nie będzie weryfikacji obliczonych punktów po spotkaniu, mimo że nastąpi jego zmiana przy „Zielonym Stoliku”.

§ 2. Sprawy organizacyjne

2.1 W razie pomyłki lub innych nieprzewidzianych sytuacji, piszemy nowy post z typami w wyznaczonym czasie. Również w spotkaniach przełożonych, jeżeli chcemy coś zmienić, to piszemy nowy post.

2.2 Podstawą do obliczania punktów będą brane pod uwagę wyniki ze „Sportowych Faktów”,
a przy spornych sytuacjach, mogą być brane pod uwagę oficjalne wyniki zamieszczone w speedwayekstraliga.pl i GKSŻ/PZM

2.3 Przy typowaniu zawodnika z największą zdobyczą punktową spotkania, jeżeli w spotkaniu występują zawodnicy o tym samym nazwisku, wymagane jest pełne imię przed nazwiskiem zawodnika.

2.4 Ze względu, że mogą być różne terminy rozgrywania spotkań danej kolejki, należy szczególnie zwrócić uwagę na daty i godziny podane w temacie zapowiedzi. Jest to również ważne na fakt przekładania spotkań ze względów obiektywnych.

2.5 Typy należy oddawać do czasu wyznaczonego w temacie zapowiadającym kolejkę.
Typy oddane po czasie nie będą uwzględniane przy obliczaniu punktów kolejki.
Jeżeli temat nie będzie mógł być zamknięty w wyznaczonym czasie, to pod uwagę będzie brany czas wysłania posta z typami.

2.6 Godzina zakończenia typowania dla wszystkich spotkań w rundzie w danym dniu, lub spotkań przełożonych na nowy termin, będzie taka, jaka zostanie podana w zapowiedzi bez względu na różne terminy rozpoczęcia spotkań. Jest to podyktowane równością szans dla wszystkich typujących, czyli tych mających bez przerwy kontakt z Internetem, jak i tych nie mających z różnych względów tego kontaktu.

2.7 Jeżeli w danym dniu typowania, pierwsze spotkanie zostanie odwołane przed godziną jego rozpoczęcia, która to godzina rozpoczęcia była godziną zakończenia typowania, to automatycznie koniec typowania na ten dzień jest przesunięty na godzinę rozpoczęcia kolejnego spotkania rozgrywanego w tym dniu. Nie dotyczy to faktu, gdy spotkania zostanie odwołane po upływie czasu jego rozpoczęcia.
/Miało się rozpocząć o 14:00 i jest odwołane przed 14:00, to przesuwamy typowanie. Miało się rozpocząc o 14:00 i zostało odwołane po godzinie 14:00 (np. 14:20), to typowanie nie zostaje przesunięte./


2.8 Punktacja z § 1 obowiązywać będzie przez cały sezon bez zmian i dodatkowych bonusów.

2.9 Spotkania barażowe nie będą włączone do typera ligowego.

2.10 Klasyfikacja ogólna uczestników typera ligowego przy równej zdobyczy punktów będzie następująca:
- najwięcej bonusów za najlepszego typera kolejki
- najwięcej punktów zdobytych za wyniki spotkań
Przy równowadze wszystkich punktów, miejsca będą równorzędne.

2.11 W razie braku dostępu do forum w wyniku chwilowej awarii, typy można przesyłać na adres email wasulek@interia.eu stosując się do podanego czasu w zapowiedzi danej kolejki lub pojedynczych spotkań.


§ 3. Kalendarz rozgrywek – SEZON 2019


1 kolejka 30 / 31 marzec 2019

Łódź - Ostrów Wlkp.
Gniezno - Gdańsk
Tarnów - Daugavpils

Kraków - Piła
Rawicz - Bydgoszcz
Opole - Poznań


2 kolejka 5 / 6 / 7 kwietnia

Częstochowa - Gorzów
Zielona Góra - Toruń
Lublin - Grudziądz
Leszno - Wrocław

Gdańsk - Tarnów
Rybnik - Łódź
Ostrów Wlkp. - Gniezno

Bydgoszcz - Opole
Krosno - Kraków
Piła - Rawicz


3. kolejka 12 / 13 /14 kwietnia

Grudziądz - Częstochowa
Gorzów - Lublin
Wrocław - Zielona Góra
Toruń - Leszno

Daugavpils - Gdańsk
Gniezno - Rybnik
Tarnów - Ostrów Wlkp.

Poznań - Bydgoszcz
Rawicz - Krosno
Opole - Piła


4. kolejka 26 / 27 / 28 kwietnia

Częstochowa - Lublin
Zielona Góra - Grudziądz
Leszno - Gorzów
Wrocław - Toruń

Rybnik - Tarnów
Łódź - Gniezno
Ostrów Wlkp. - Daugavpils

Krosno - Opole
Kraków - Rawicz
Piła - Poznań


5. kolejka 3 / 4 / 5 maja

Lublin - Leszno
Grudziądz - Wrocław
Toruń - Częstochowa
Gorzów - Zielona Góra

Gdańsk - Ostrów Wlkp.
Daugavpils - Rybnik
Tarnów - Łódź

Bydgoszcz - Piła
Poznań - Krosno
Opole - Kraków


6. kolejka 10 / 11 / 12 maja

Wrocław - Gorzów
Zielona Góra - Lublin
Grudziądz - Toruń
Częstochowa - Leszno

Gniezno - Tarnów
Rybnik - Gdańsk
Łódź - Daugavpils

Rawicz - Opole
Krosno - Bydgoszcz
Kraków - Poznań


7. kolejka 24 / 26 maja

Lublin - Toruń
Gorzów - Grudziądz
Leszno - Zielona Góra
Częstochowa - Wrocław

Gdańsk - Łódź
Daugavpils - Gniezno
Ostrów Wlkp. - Rybnik

Bydgoszcz - Kraków
Poznań - Rawicz
Piła - Krosno


8. kolejka 31 maja 1 / 2 czerwca

Wrocław - Lublin
Toruń - Gorzów
Zielona Góra - Częstochowa
Grudziądz - Leszno

Gniezno - Daugavpils
Łódź - Gdańsk
Rybnik - Ostrów Wlkp.

Rawicz - Poznań
Kraków - Bydgoszcz
Krosno - Piła


9. kolejka 7 / 9 / 30 czerwca

Lublin - Wrocław
Leszno - Grudziądz
Częstochowa - Zielona Góra
Cash Broker Stal Gorzów - Get Well Toruń

Gdańsk - Rybnik
Daugavpils - Łódź
Tarnów - Gniezno

Bydgoszcz - Krosno
Opole - Rawicz
Poznań – Kraków (30 czerwca)


10. kolejka 15 / 16 czerwca

Łódź - Tarnów
Ostrów Wlkp. - Gdańsk
Rybnik - Daugavpils

Kraków - Opole
Piła - Bydgoszcz
Krosno - Poznań


11 kolejka 21 / 22 / 23 czerwca

Wrocław - Częstochowa
Toruń - Lublin
Grudziądz - Gorzów
Zielona Góra - Leszno

Tarnów - Rybnik
Gniezno - Łódź
Daugavpils - Ostrów Wlkp.

Opole - Krosno
Stainer Unia Kolejarz Rawicz - Kraków
Poznań - Piła


12. kolejka 28 / 30 czerwca EŻ, 6 / 7 lipca

Toruń - Gurdziądz
Lublin - Zielona Góra
Leszno - Częstochowa
Gorzów - Wrocław

Ostrów Wlkp. - Tarnów
Rybnik - Gniezno
Gdańsk - Daugavpils

Piła - Opole
Krosno - Rawicz
Bydgoszcz - Poznań


13. kolejka 26 / 27 / 28 lipca

Wrocław - Grudziądz
Leszno - Lublin
Częstochowa - Toruń
Zielona Góra - Gorzów

Gniezno - Ostrów Wlkp.
Łódź - Rybnik
Tarnów - Gdańsk

Rawicz - Piła
Kraków - Krosno
Opole - Bydgoszcz


14. kolejka 2 / 3 / 4 sierpnia

Lublin - Częstochowa
Grudziądz - Zielona Góra
Toruń - Wrocław
Gorzów - Leszno

Ostrów Wlkp. - Łódź
Gdańsk - Gniezno
Daugavpils -Unia Tarnów

Piła - Kraków
Bydgoszcz – Rawicz
Poznań - Opole


15. kolejka 9 / 11 EŻ, 17 / 18 sierpnia

Leszno - Toruń
Częstochowa - Grudziądz
Lublin - Gorzów
Zielona Góra - Wrocław

1 runda finałowa 1LŻ, 2LŻ - 17 / 18 sierpnia
(A) 4 w tabeli po części zasadniczej - 1 w tabeli po części zasadniczej
(B) 3 w tabeli po części zasadniczej - 2 w tabeli po części zasadniczej

(A) 4 w tabeli po części zasadniczej - 1 w tabeli po części zasadniczej
(B) 3 w tabeli po części zasadniczej - 2 w tabeli po części zasadniczej


16. kolejka 23 / 24 / 25 sierpnia

Grudziądz - Lublin
Gorzów - Częstochowa
Wrocław - Leszno
Toruń - Zielona Góra

2 runda finałowa 1LŻ, 2LŻ - 24 / 25 sierpnia
(A) 1 w tabeli po części zasadniczej - 4 w tabeli po części zasadniczej
(B) 2 w tabeli po części zasadniczej - 3 w tabeli po części zasadniczej

(A) 1 w tabeli po części zasadniczej - 4 w tabeli po części zasadniczej
(B) 2 w tabeli po części zasadniczej - 3 w tabeli po części zasadniczej


17. kolejka 1 / 7 / 8 września

Półfinały EŻ - 1 września
(A) 4 w tabeli po części zasadniczej - 1 w tabeli po części zasadniczej
(B) 3 w tabeli po części zasadniczej - 2 w tabeli po części zasadniczej
8 września - niedziela (mecze rewanżowe)

3 runda finałowa 1LŻ, 2LŻ - 7 / 8 września
Zwycięskie drużyny z (A) i (B)

Zwycięskie drużyny z (A) i (B)


18. kolejka 14 / 15 / 22 września

Finały EŻ - 15 września
Zwycięskie drużyny z (A) i (B)
Przegrane drużyny z (A) i (B)

4 runda finałowa 1LŻ, 2LŻ -14 / 15 września
Zwycięskie drużyny z (A) i (B)

Zwycięskie drużyny z (A) i (B)

Finały 22 września (mecze rewanżowe)
Zwycięskie drużyny z (A) i (B)
Przegrane drużyny z (A) i (B)

Proszę o zastosowanie się do punktów regulaminu. Jest on w miarę czytelny i łatwy do stosowania przez wszystkich uczestników typowania.
Jest to tylko zabawa dla nas kibiców i miłośników żużla i nie chciałbym, aby z tego powodu rodziły się konfliktowe sytuacje.

Zablokowany