Obrazek

Sprawy organizacyjne

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Posty: 5292
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów

Sprawy organizacyjne

Post autor: PrzemczaN »

Po Nowym Roku postanowiłem ponowić temat, którym zakończyłem poprzedni sezon typowań, czyli kwestia osoby, która mogłaby poprowadzić tą zabawę dalej. Ja mam szczerze mówiąc coraz mniej czasu, po koniec pojawiały się już zaległości, a ja często liczyłem w pośpiechu. Ponadto prowadzę tą zabawę już od kilku sezonów, myślę, że jest to dobra pora na zmianę warty. Dlatego jeszcze raz proszę szczególnie stałych uczestników, chociaż może też być ktoś zupełnie nowy, głównie uczniów i studentów (bo to zawsze więcej czasu, ale nikogo nie eliminuję) o przemyślenie tematu i podjęcia prowadzenia Typera. Szkoda żeby przerwać tą myślę, że fajną zabawę. Takie postanowienie noworoczne: poprowadzę Typera 2014 na forum kibiców Unii Tarnów :)

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Posty: 5292
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: PrzemczaN »

Ku mojej wielkiej radości typer jednak ruszy. Zarówno typera ligowego jak i Grand Prix poprowadzi w tym sezonie WaluS. W tym miejscu chciałbym mu bardzo podziękować za chęci i zaangażowanie . Dziękuję również storzkowi, który także wyraził chęć pomocy przy organizacji typera SGP.

Proszę o zaznajomienie się z regulaminami. Kwestia organizacji zabawy to już sprawa prowadzącego i punktacja uległa nieco zmianie, także lepiej sobie to dokładnie przeczytać, żeby później nie było kłopotliwych sytuacji.

Proszę także o wyrozumiałość dla nowego prowadzącego. To jego debiut w takiej roli, więc jeśli zdarzy się gdzieś pomyłka to po prostu z kulturą słowa to wyjaśnijcie. Proszę także o bezwzględne stosowanie się do regulaminu i uwag prowadzącego. Ze mną było pod tym względem dość rygorystycznie, ale sprawiło to, że KAŻDY miał takie same szanse. Ktoś się napracował, stworzył regulamin, pilnuje jego przestrzegania żeby zabawa była przyjemnością więc uszanujmy to.

To chyba tyle. Powodzenia Walus!
ŻLF: 2019 2020 2021 2022 2023

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Po długich rozważaniach "za" i " przeciw", zdecydowałem się na prowadzenie typera ligowego i SGP. Szkoda by było zaniechać tak fajnej zabawy na naszym forum.
Nie ukrywam, że duże wsparcie moralne wraz z pewnymi wskazówkami dal mi PrzemczaN za co mu serdecznie dziękuję. Również storzek oferuje swą pomoc, gdy zajdzie taka potrzeba, za co też mu dziękuję.

Trochę zmieniłem regulamin, ale nie dla tego, że stary regulamin był zły. Był dobry i na nim bazowałem, natomiast sednem zmian, było zmniejszenie wartości punktowych.
Powód zmian wartości jest banalny, ale mam nadzieję, że będzie skuteczny.
Do czego zmierzam. Mianowicie często po kilku typowaniach ktoś zauważa, że ci na czele klasyfikacji mają dużą przewagę punktową i już nie ma szans na dogonienie aby rywalizować o zwycięstwo nie biorąc pod uwagę faktu, że jedno dobre typowanie mogłoby zmienić sytuację.
Obecnie te różnice nie będą takie duże i mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy będą się starali dotrwać do końca obydwu typerów.

Chciałbym również zaznaczyć, że podobnie jak PrzemczaN, będę się starał rygorystycznie egzekwować regulamin. Niby jest to tylko zabawa, ale poprzez takie "małe rzeczy" możemy wzmacniać swój charakter.

Ponieważ debiutuję w roli prowadzącego typera z góry przepraszam za jakieś niedociągnięcia, czy ewentualne pomyłki. Będę się starał, aby wszystko było w porządku, a jakby ktoś coś zauważył, to proszę o informację na PW lub w temacie wyników.

Życzę fajnej zabawy z typerem w nadchodzącym sezonie 2014.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Ponieważ po pierwszych zawodach SGP spadła na mnie jako prowadzącego typera fala krytyki oraz insynuacje, że mogę oszukiwać poprzez wcześniejsze wprowadzanie typów nie edytowanych do swojego folderu w celu usprawnienia sobie podliczania punktów, to chciałbym oświadczyć że:
Od kolejnych wątków do typowania wprowadzanie typów do mojego folderu, będę dokonywał po zamknięciu tematu i edytowane posty nie będą brane pod uwagę tak jak to jest zaznaczone w regulaminie

Wiem, że to trochę utrudni mi szybkie podliczanie wyników, bo oprócz prowadzenia typera mam swoje obowiązki zawodowe jak i życie prywatne, ale mam nadzieję, że nie będą to znaczące opóźnienia, lecz nie będą tak szybkie jak sobie zakładałem podejmując się prowadzenie typera.

I jeszcze jedna uwaga odnośnie postu, który zamieścił Zniesmaczony_UT
Jeszcze cos postanowilem dorzucic od siebie. Obecnie trwa spotkanie Tyfusow z Lokomotywa. Typowac mozna bylo do godz 15:00. Na SF o godz 15:40 pojawia sie info w live'ie meczu:


To moze znaczaco wplynac na wynik meczu jak i typowanie najlepszego zawodnika, znow jest lipton bo juz nie mozna zmienic swoich typow
Tutaj również chcę zaznaczyć, że typowanie SGP będzie do godz. 18:00 /o ile nie będzie zmiany godziny rozpoczęcia/, oraz typowanie niedzielne będzie do godz. 15:00 /o ile któreś ze spotkań EE i PLŻ nie będzie wyznaczone przed godz. 15:00/.

Jest to spowodowane tym żeby wszyscy mieli równe szanse. Czyli jak ktoś z typujących wyjdzie kibicować Unii na Z3 przed godz. 15:00, czy też będzie na wyjeździe z Jaskółkami, lub też wyjdzie sobie po prostu na niedzielny spacer, to nie miałby szans robić korekty wpisując nowego posta. Nie każdy typujący będąc na Z3, lub na wyjeździe czy spacerze, śledzi przez internet w komórce, co się dzieje przed innymi spotkaniami.

Ps.
Taka mała dygresja ode mnie.
Widzę Zniesmaczony_UT, że za wszelką cenę chcesz mi już na samym początku obrzydzić prowadzenie typera i przyznam Ci się szczerze, że Ci się udało.
Dlatego ponawiam mój apel do Ciebie, abyś przejął typera, a ja nie będę miał o to pretensji, bo nie robię tego tylko dla siebie, ale również dla tych co chcą się w to pobawić.
Pewnie gdybym nie wyszedł z psem na długi spacer, to już wcześniej byłby wpis innej treści, ale trochę ochłonąłem i .... i jeszcze jestem na posterunku.

A po meczu Bydgoszcz - Daugavpils, to jak na razie prowadzi Papek mając strzała za 6 pkt. ;)

Awatar użytkownika
Zniesmaczony_UT
Posty: 1234
Rejestracja: 15 lis 2011, 22:48
Lokalizacja: Wimbledon_UK

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: Zniesmaczony_UT »

WaluS pisze:Dlatego ponawiam mój apel do Ciebie, abyś przejął typera, a ja nie będę miał o to pretensji, bo nie robię tego tylko dla siebie, ale również dla tych co chcą się w to pobawić.
Powiem Ci szczerze WasluS, ze kiedy pojawila sie takowa informacja od PrzemczaN'a powaznie sie nad tym zastanawialem. Przemyslenia byly zaawansowane,rowniez odnosnie punktacji. Obecnie wyglada to troszke jak poligon doswiadczalny, bo zawsze bylo cos in minus. Twoja uszczuplona punktacja osobiscie mi sie podoba jednak moze sie okazac, ze roznica poprzez poprawne wywypowanie wyniku meczu 6pkt, a 1pkt za zwykle wytypowanie zwyciezcy, rowniez moze powodowac znaczne "odjazdy". Jak pisalem sa plusy i sa minusy jednak rzadko da sie wszystko i wszystkich pogodzic.
Po przemysleniach nie podjalem sie prowadzenia typera, nie pozwala mi na to moja praca. Od poniedzialku do soboty wlacznie musze robic rozpiski etapow dwuch projektow i finanse bo inaczej kilku chlopa nie bedzie mialo co robic. Wolne mam w niedziele, jest to czas na hobby jakim jest zuzel. To bylo glowne na "nie" poniewaz nie mieszam przyjemnosci (hobby) z praca, jak i nie przynosze pracy do domu.
Szanuje, ze podjales sie prowadzenie typera i zdaje sobie sprawe ile czasu to pochalnia.

Zeby oddac typy przynajmniej w moim przypadku, nie siadam do kompa i np. typuje 8 samurajow w SGP. Byl to szereg obserwacji, sparingi jakich kto ma tunerow itp. Emila dodalem w typerze pierwszej rundy po obserwacji jak pojechal w SBP Torun, zrobil on na mnie lepsze wrazenie niz np. Holder. Sentyment nie wiem, ciach i polecial on do piewszej osemki. Kiedy mnie "oswiecilo", ze przeciez on juz nie jest w SGP, nie bylo zastanowien bylo pewne, ze Kenio Bjerre laduje na jego miejsce. Nie bylo roszad w moim typowaniu, poprostu Kenio za Emila. Myslisz, ze ja sie nie wkurw.lem, kiedy moj typ nie zostal podliczony. Byl on wpisany 2 dni przed SGP NZ. Tym bardziej przed sezonem mialem plan, bardziej skupic sie na typowaniu SGP niz lidze. W niedziele odniechcialo mi sie typowac a teraz propozycja zeby to prowadzic. :/
PS. Mam przeczucie, ze ten maly Kenio Bjerre napsuje jeszcze niejednemu krwi i Leszno bedzie wysoko w tabeli byc moze kosztem Torunia lub Naszym. Obym sie mylil odnosnie drugiego.

WaluS pisze:Użytkownikowi Rafi też obliczyłem punkty według pierwszego nie edytowanego posta z typami, a o tym edytowanym nawet nie wiedziałem, bo on mnie nie interesował.
Po prostu były typy prawidłowe nie edytowane i według nich obliczyłem punkty Zniesmaczonemu_UT jak i Rafi-emu

Jeżeli bym wcześniej zauważył, to zapewne napisałbym na PW żeby skasował tamten typ i napisał nowego posta z nowym typem.
Odnosnie ostatniego Twojego zdania, dlatego kilkukrotnie zaznaczylem, ze moj post byl edytowany 2 dni przed SGP. Moj blad bo edytowanie posta bylo rutyna z poprzedniego sezonu, regulaminu.
Teraz odpowiedz sobie na pytanie, czy tylko Ty miales zjeb.na niedziele?
Nie ma co sie denerwowac tylko czasami wystarczy troszke wiecej zrozumienia bo to SGP to byly nasze pierwsze typy w tym sezonie z nowym regulaminem.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4714
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: Kibic UT »

Mam pytanie czy mogę jeszcze zmienić typowanie chodzi mi tylko o jeden mecz w Gdańsku typowałem zwycięstwo Wybrzeża bo myślałem że pojedzie Lindgren a okazuje się że nie jeśli nie ma takiej możliwości nic się nie dzieje zostanie po staremu pozdrawiam.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Można wpisać ten jeden wynik w nowym poście, lub edytować poprzednie typy wpisując w miejsce wykreślonych typów KOREKTA i tak pozostawić, a w całkiem nowym poście podać nowy komplet typów.

Raf8
Posty: 138
Rejestracja: 02 kwie 2012, 17:47

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: Raf8 »

Po pierwszym turnieju SGP mialem 9 pkt. W drugim zdobylem 8 pkt, a sume po dwoch turniejach mam 16 pkt :P Prosilbym o sprawdzenie.
Wisła z Unią...

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Raf8 pisze:Po pierwszym turnieju SGP mialem 9 pkt. W drugim zdobylem 8 pkt, a sume po dwoch turniejach mam 16 pkt :P Prosilbym o sprawdzenie.
Poprawione! Na PW wysłałem wiadomość, jaki był powód tej niedokładności.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Klasyfikacja po 3 kolejkach została dodana do wczorajszych wyników trzeciej kolejki.

Arti159, dzięki za zwrócenie uwagi na ten niuans z numerem kolejki. Późno było, wrażenia meczowe w głowie, trochę zmęczenie oraz myśl o rannym wstawaniu i tak jakoś mi się "2" wpisało.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Ze względu że na prośbę TVP, transmisja w TVP Sport ze spotkania Łódź - Lublin rozpocznie się o 13:30, to niedzielne typowanie kończymy o godz. 13:15!

Bardzo proszę o dostosowanie się do tego terminu, aby nie było nieporozumień.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Została dodana klasyfikacja po 4 kolejce EE i PLŻ.

Typujących SGP Finlandii chciałbym uczulić na termin oddawania typów.
Transmisja TV rozpoczyna się o 17:30, dlatego ustawiłem termin typowania równo z godziną rozpoczęcia transmisji.
Jeżeli turniej będzie się rozpoczynał o godz. 18:00 naszego czasu, to przeciągnę zamknięcie tematu dla spóźnionych, ale raczej proszę o wcześniejsze typowanie żeby nie było nieporozumień.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Informuję uczestników typera 5 kolejki, że jutrzejszy termin zakończenia typowania dotyczy również spotkania Gdańsk - Leszno.
Spotkanie to zostało odwołane i ma się odbyć w terminie rezerwowym, czyli jutro 25 maja o godz. 16:00.
Kto jeszcze nie typował tego spotkania, lub chce zmienić swoje typy, to może tego dokonać do jutra 25 maja godz. 13:45.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Dodano rozpiskę zdobyczy punktowych po 6 kolejkach EE i PLŻ.

Dla przypomnienia: pozycja pierwsza punkty za wynik, pozycja druga punkty za wytypowanie zawodnika spotkania, pozycja trzecia bonus za zwycięstwo w kolejce.

Arti159
Posty: 179
Rejestracja: 03 maja 2011, 13:44
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: Arti159 »

Walus, mam pytanie:) Typowałem przed chwilą kolejkę ligową wysłałem swoje typy. Po czym zauważyłem 2 błędy i wysłałem kolejny post. Jako, że były to 2 posty obok siebie zostały one scalone. Moje pytanie czy będziesz uznawał to za post edytowany czy może uznasz go za 2 oddzielne posty nie łamiące regulaminu? :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Taki post z typami będzie uznany, bo on nie jest edytowany. Wyniki które są na końcu posta będą brane pod uwagę przy podliczaniu.

Arti159
Posty: 179
Rejestracja: 03 maja 2011, 13:44
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: Arti159 »

Dziękuję za informację

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

fox napisał
WaluS, w Toruniu najwięcej punktów (z bonusami) zrobił D.Ward. Być może w innych (także wcześniejszych) spotkaniach w jednym meczu po tyle samo punktów zdobyło kilku zawodników? Dość często się to zdarza. Pasuje uwzględniać wtedy wszystkich, tak jak teraz w meczu w Łodzi
Ponieważ jest to nie pierwsza uwaga odnośnie wytypowania najlepszego zawodnika meczu, dlatego jeszcze raz wyjaśnię na w czym rzecz.
Punkt 1.4 Regulaminu mówi:
1.4 Za trafne wytypowanie zawodnika, który zdobył najwięcej punktów w meczu – 3 pkt.
/W przypadku gdy kilku zawodników zdobyło w meczu taką samą (największą) liczbę punktów, najlepszy jest ten, który ma najwięcej bonusów. Gdy i w tym przypadku jest "remis" to wszyscy ci zawodnicy zostają uznani za "najlepiej punktującego" i każdy typujący który wskazał takiego zawodnika otrzymuje 3 punkty/
A więc bonusy się liczą w przypadku, gdy kilku zawodników zdobyło tą samą ilość punktów.
Pedersen zdobył 12 pkt. natomiast Ward zdobył 11 pkt. Gdyby ci zawodnicy zdobyli po 11 pkt. to liczony byłby Ward z dwoma bonusami.
W łodzi dwóch zawodników uzyskało po 15 pkt. gdzie żaden z nich nie miał bonusów, dlatego są liczeni obydwaj jako najlepiej punktujący.

Do wyłonienia najlepszego zawodnika meczu, bonusy służą tylko w przypadku równej zdobyczy punktowej.

Ale dobrze fox, że poruszyłeś tą kwestię w wątku, a nie na PW, gdyż mogłem się odnieść i wyjaśnić ten punkt regulaminu.
Wcześniej dostawałem też zapytania na PW odnośnie wytypowania "zawodnika spotkania", dlatego to wyjaśnienie zapewne rozwiąże te wątpliwości.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Dodana jest w wątku z wynikami 7 kolejki klasyfikacja po 7 kolejce EE i PLŻ.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Uzupełniono klasyfikację po 5 turniejach SGP o rozpisanie zdobyczy punktowych.

Proszę o sprawdzanie swoich typów i po stwierdzeniu nieprawidłowości umieszczać post z nowymi typami.
Przypadek użytkownika kanibal, jest przykładem, że można nieopatrznie stracić nawet 5 punktów.
Nie jestem w stanie zawsze prześledzić wszystkie typy, aby przed terminem zamknięcia wątku z typami poinformować o pomyłce na PW, co by spowodowało wysłanie nowego posta z typami przez danego użytkownika.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Dodano rozpiskę zdobytych punktów po 8 kolejce EE i PLŻ.

Pichu jako pierwszy przekroczył granicę 100 punktów w typowaniu wyników spotkań bez uwzględnienia zdobyczy punktowych za najlepiej punktującego zawodnika 8-)

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Podsumowanie 9 kolejki nastąpi po rozegraniu dwóch odwołanych spotkań PLŻ Lublin - Grudziądz oraz Daugavpils - Rzeszów. Wstępna data tych spotkań jest ustalona na 13 lipca 2014.
Po 10 kolejce, czyli za tydzień, wątek z typowaniem 9 kolejki zostanie otworzony i będzie można w nowym poście zmienić sobie wynik tych dwóch przełożonych spotkań PLŻ.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Korekty i rozpiska punktów w klasyfikacji ogólnej zostały wprowadzone do wątku podsumowującym SGP Danii.
Proszę o sprawdzenie zgodności i ewentualne zastrzeżenia kierować na PW, lub w wątku organizacyjnym.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Spotkanie 9 kolejki PLŻ Lublin - Grudziądz, zostało ponownie odwołane ze względu na duży opad deszczu jaki przeszedł nad lublinem na półtorej godziny przed rozpoczęciem spotkania.

Nowy termin jest wyznaczony na 20 lipca. Godzinę jaką wstępnie ustaliłem na ewentualne zmiany w typowaniu jest 17:00.

Po ogłoszeniu oficjalnej godziny rozpoczęcie spotkania, moja godzina na koniec typowania może ulec zmianie.

Wszystkich, którzy noszą się z zamiarem zmiany wyników, proszę o śledzenie zapowiedzi tych dwóch zaległych spotkań w wątku 9 kolejki, gdzie będzie podana dokładna godzina.
Obecnie jest już zmieniona data i podana wstępna godzina zakończenia typowania w dniu 20 lipca.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: WaluS »

Dokładny termin spotkania 9 kolejki Lublin - Grudziądz ustalono na dzień 20 lipca.

Typy na to spotkanie można składać lub zmieniać do dnia 20 lipca godz 18:45.

Zablokowany