V kolejka: Unia Tarnów - Sparta Wrocław (06.05.2018, 16:30)

ratat

Post autor: ratat » 07 maja 2018, 16:49

My ich musimy kulnąć za 3pkt, a to nie jest pewne. Do tego oni pokonali Stal, a oni do nas przyjadą już z Martinem. Będzie ciężko.

Kibic UT

Post autor: Kibic UT » 07 maja 2018, 16:56

ratat pisze: My ich musimy kulnąć za 3pkt, a to nie jest pewne. Do tego oni pokonali Stal, a oni do nas przyjadą już z Martinem. Będzie ciężko.
Do nas gorzów przyjedzie z Vaculikiem także upiekło się gkm my z gorzowem nie wygramy jak będą tutaj ze Słowakiem,trzeźwo patrząc to zbliżamy się do 1 ligi chyba że kontuzje będą jeszcze w drużynach z którymi nam przyjdzie jechać i będą osłabione a tego w tym sporcie nie można wykluczyć.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Awatar użytkownika
sersas

Post autor: sersas » 07 maja 2018, 18:53

kbc pisze:Wielu kibiców niestety nie potrafi przyjąć porażki z klasą i wylewa się tyle żółci że zwymiotować można. To tak jakby kibice Benevento napierdzielali na swój klubu bo z Juventusem czy Napoli nie wygrali. Czasem ktoś jest po prostu lepszy i tyle. Sparta ma zdecydowanie lepszy skład i nawet atut własnego toru nie nieweluje tej różnicy między nami a nimi. Pora trochę wyluzować i podejść do tego rozsądnie a nie ze skrajności w skrajności czyli cud miód po wygranej, dno i metr mułu - wszyscy nasi do 2 ligi - po porażce.
Podzielam w pełni Twoje zdanie. Od składu na 1 ligę można (nieśmiało) wymagać tylko utrzymania się w Ekstralidze (przy sprzyjających okolicznościach.
Sergiusz

Awatar użytkownika
BoSco

Post autor: BoSco » 07 maja 2018, 19:14

W mojej opinii para Jamróg - Kildelmand musi zostać "rozbita"
Najlepszą opcją z możliwych jest zamiana pozycjami Jamroga i Bjerre.
Jest duże prawdopodobieństwo że Kuba tą dwójke na juniorze przywiezie, a "nuż widelec" coś więcej...
Natomiast para Bjerre-Kildelmand według mnie może dużo więcej ugrać niż w para w obecnym układzie.
Ze sportowym pozdrowieniem!

j-rules

Post autor: j-rules » 07 maja 2018, 19:19

Takie ustawienie sprawdzi sie zwlaszcza na GKM ggdzie juniorzy nie zachwycaja a w parze z nimi jezdzi Artiom, ktory moze u nas strzelic nawet komplet.

Kibic UT

Post autor: Kibic UT » 07 maja 2018, 19:22

BoSco pisze: W mojej opinii para Jamróg - Kildelmand musi zostać "rozbita"
Jest duże prawdopodobieństwo że Kuba tą dwójke na juniorze przywiezie, a "nuż widelec" coś więcej...
Natomiast para Bjerre-Kildelmand według mnie może dużo więcej ugrać niż w para w obecnym układzie.
Jamróg z juniorem zawodnik 1 ligowy kogoś tutaj poniosło,Bjerre sobie radzi jeden mecz troszkę słabszy jak można tak to nazwać nie może zaważyć na tym,Kildemanda należy odsunąć od zespołu nic nie jedzie i lepiej nie będzie od początku stawiać na Kułakowa.

Awatar użytkownika
BoSco

Post autor: BoSco » 07 maja 2018, 19:57

Kibic UT pisze:
BoSco pisze: W mojej opinii para Jamróg - Kildelmand musi zostać "rozbita"
Jamróg z juniorem zawodnik 1 ligowy kogoś tutaj poniosło,Bjerre sobie radzi jeden mecz troszkę słabszy jak można tak to nazwać nie może zaważyć na tym,Kildemanda należy odsunąć od zespołu nic nie jedzie i lepiej nie będzie od początku stawiać na Kułakowa.
"Tak krawiec kraje jak mu materii staje"
Nikt nie mówi o karaniu Bjerre, tu chodzi tylko o to aby z Kildelmanda wycisnąć najwięcej, przy jego słabej dyspozycji. Bjerre i "Pająk" to dobrzy koledzy, według mnie to może zrobić różnice.
A Jamróg z juniorem bo według mnie na naszym torze jest lepszy od Mroczki,a z kolei ustawienie pary Mroczka - Jamróg na z reguły mocną pierwszą pare gości to większe samobójstwo niż puszczanie Kuby na juniora gości.

Awatar użytkownika
BoSco

Post autor: BoSco » 07 maja 2018, 19:57

j-rules pisze:Takie ustawienie sprawdzi sie zwlaszcza na GKM ggdzie juniorzy nie zachwycaja a w parze z nimi jezdzi Artiom, ktory moze u nas strzelic nawet komplet.
O to chodzi.

Awatar użytkownika
lolek69

Post autor: lolek69 » 07 maja 2018, 20:00

Kibic UT pisze:Grudziądz to nie Sparta także ich kulniemy,ale tłumaczenie Mroczki że jemu się silnik rozwalił jest śmieszne szkoda teraz że nie został w Tarnowie Ljung na pewno by lepiej jechał niż ten paralityk Kildemand.
A propo Ljunga to on u siebie jak i na wyjezdzie przypuszczam jechalby o wiele lepiej, no ale zapatrzyli sie na Kildemanda, a Ljung chciał zostać... Bylo minęło trudno, trzeba jechać dalej, dupnąć GKM ile wlezie i walczyć o bonus w rewanżu :)
~Mogłem wybrać wiele dróg, wybrałem te barwy, ten klub ! ! ~

Kibic UT

Post autor: Kibic UT » 07 maja 2018, 20:10

lolek69 pisze: A propo Ljunga to on u siebie jak i na wyjezdzie przypuszczam jechalby o wiele lepiej, no ale zapatrzyli sie na Kildemanda, a Ljung chciał zostać... Bylo minęło trudno, trzeba jechać dalej, dupnąć GKM ile wlezie i walczyć o bonus w rewanżu
No szkoda bo Ljung tańszy i pewniejszy i chciał u nas jeździć a tu Kildemand myślałem że większej pokraki od Świdra już nie ujrzę ale jednak Peter go przebił,Świder przynajmniej nie przeszkadzał.

peter_griffin

Post autor: peter_griffin » 07 maja 2018, 20:19

BoSco pisze:W mojej opinii para Jamróg - Kildelmand musi zostać "rozbita"
Oczywiście, że trzeba ich rozdzielić. Ja to bym w ogóle zrobił taki eksperyment:
1. Pedersen
2. Kildemand/Kułakov
3. Bjerre
4. Mroczka
5. Jamróg
6. Knapik
7. Rolnicki

Artur w drugiej parze, żeby dać mu szansę pokazać się w sytuacji, gdzie nie musi 2 biegów z rzędu jechać z pól zewnętrznych. Jeśli Kildemand na treningach przez zawodami (mam nadzieję, że takie będą) będzie gorszy od Kułakova to Wiktor powinien jechać od początku.

wonski_killer
Kontakt:

Post autor: wonski_killer » 07 maja 2018, 21:59

A wyobraźcie sobie, że Lindgren był chyba opcją rezerwową dla Pająka :lol:

Awatar użytkownika
Zniesmaczony_UT

Post autor: Zniesmaczony_UT » 07 maja 2018, 22:06

Nie logowałem się tu chyba ponad rok ale jak zobatrzylem Kube pod numerem 5 to mi się nóż w kieszeni otworzył. Panowie wtedy Laguta pojedzie pod 13 na Kubę i nasz junior plastron i mamy pozamiatane, mało tego wszystkie taktyczne z urzędu leciały by na tą pare, jeszcze sobie wyobraźcie bieg 13 Kuba/Mroczka. Oby Mirek z Pawlem tego nie czytali bo jeszcze dostaną zaćmy i tak zrobią

wisla

Post autor: wisla » 07 maja 2018, 22:21

Było załaatwic sprawę z Michelsenem i byłby lepszy od Liunga i Pająka.

Awatar użytkownika
Why So Serious

Post autor: Why So Serious » 07 maja 2018, 22:37

Mamy chyba najważniejszy mecz który de facto będzie decydującym o układzie sił w dolnych rejonach tabeli a Wy chcecie robić eksperymenty? :lol: :lol: Patrząc na to jak jedzie Kildemand, w żadnym wypadku nie chce go widzieć w parze z Bjerre bo jeszcze mu poprzeszkadza co jest bardzo realne patrząc na to, co w tym sezonie niekiedy jedzie.
I jeszcze jedno ja bym postawił przed sezonem na Michelsena w wiadome kogo miejsce. Pisałem o tym, ale cóż, podziękowania są dla naszych trenerów. Na wszystkich meczach w których jechał na domowym torze prezentował się naprawdę solidnie i był praktycznie zaraz za Bjerre. Opcja Ljunga była by lepsza od Michelsena w mojej opinii na wyjazdy ale i tak lepiej by na nich nie było.

TKM

Post autor: TKM » 07 maja 2018, 22:40

Dokładnie! Ale lepiej było objeżdżać Czaję z którego nic nie mamy niż zawodnika perspektywicznego, który na ten moment bije na głowę Klindemanda i był już dopasowany do toru. No ale co można się spodziewać po 3 nieudacznikach? Ljung też byłby lepszy.

Awatar użytkownika
Greg-Tarnów

Post autor: Greg-Tarnów » 07 maja 2018, 22:45

TKM pisze: Ljung też byłby lepszy.
Michelsen ze swoimi startami to na ryby a nie do Ekstraligi.Trzeba było zostawić Ljunga ale teraz to po fakcie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Why So Serious

Post autor: Why So Serious » 07 maja 2018, 23:07

Greg-Tarnów pisze: Michelsen ze swoimi startami to na ryby a nie do Ekstraligi.
Co jak co ale z tej strony z tamtego roku na Tarnowskim torze spisywał się ok a nawet lepiej o Ljunga. Podobnie na trasie, był szybki i patrząc przez pryzmat, że chodzi nam o punkty u nas było by to zapewne przydatne. W końcu trzy sezony z rzędu też były by na plus.

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Post autor: savage » 07 maja 2018, 23:13

Kibic UT pisze: No szkoda bo Ljung tańszy i pewniejszy i chciał u nas jeździć a tu Kildemand myślałem że większej pokraki od Świdra już nie ujrzę ale jednak Peter go przebił,Świder przynajmniej nie przeszkadzał.
Noooo kolego, dawno nie czytałem czegoś podobnego. Podejrzewam, że jesteś osobą dość młodą, bo z Twoich postów bije radykalizm i niecierpliwość. Porównanie Świderskiego do Kildemanda to spore nadużycie. Świderski w 50 biegach przyjechał 3 razy na pierwszym, 7 razy na drugim 14 na trzecim i 24 razy na ostatnim miejscu. Kildemand po 21 startach 2 razy wygrał, 5 razy był drugi... Jego średnia jest o 0,4 punkta wyższa... Nie porównujmy nawet go do Świdra.
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Kibic UT

Post autor: Kibic UT » 08 maja 2018, 7:22

savage pisze: Noooo kolego, dawno nie czytałem czegoś podobnego. Podejrzewam, że jesteś osobą dość młodą, bo z Twoich postów bije radykalizm i niecierpliwość. Porównanie Świderskiego do Kildemanda to spore nadużycie. Świderski w 50 biegach przyjechał 3 razy na pierwszym, 7 razy na drugim 14 na trzecim i 24 razy na ostatnim miejscu. Kildemand po 21 startach 2 razy wygrał, 5 razy był drugi... Jego średnia jest o 0,4 punkta wyższa... Nie porównujmy nawet go do Świdra.
Średnie KIldemanda
Sezon 2014 1,822
Sezon 2015 2,000
Sezon 2016 1,404
Sezon 2017 1,479
Sezon 2018 1,333

Tak naprawdę wyszły Peterowi dwa sezony w ekstralidze a tak cienizna piszesz nie porównujmy go do Świdra o tuż Piotrek też miał dobre sezony przed wypadkiem bo potem ten zawodnik się skończył.

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Post autor: savage » 08 maja 2018, 7:41

Kibic UT pisze:
Średnie KIldemanda
Sezon 2014 1,822
Sezon 2015 2,000
Sezon 2016 1,404
Sezon 2017 1,479
Sezon 2018 1,333

Tak naprawdę wyszły Peterowi dwa sezony w ekstralidze a tak cienizna piszesz nie porównujmy go do Świdra o tuż Piotrek też miał dobre sezony przed wypadkiem bo potem ten zawodnik się skończył.
Kibic UT,

Ale Ty porównujesz teraz całokształt kariery Kildemanda i Świderskiego? Co nam w 2016 roku dawały świetne sezony Świderskiego sprzed kontuzji ;)? Prawda jest taka, że Kildemand 2018 to o wiele lepszy żużlowiec, niż Świderski 2016 i tutaj nie ma nawet o czym dyskutować. Peter daje nadzieje na wygranie biegu, Świderski dawał nadzieje na dojechanie do mety.

To, że będzie mu bardzo, bardzo ciężko w Tarnowie, to pisałem wielokrotnie przed sezonem. Peter ma taki styl - mocno kontruje, jedzie cały czas wyłamany, kurczowo trzyma się środka toru, a niestety u nas trzeba odprostować maszynę na łuku (szczególnie 2), aby kogoś wyprzedzić pod dmuchawcem. Doskonale robił to Gollob, Kołodziej, Madsen... Peter niestety potwornie się u nas męczy i nie jest to dla mnie żadna niespodzianka.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
shrek

Post autor: shrek » 08 maja 2018, 7:55

Killdemand dostanie w tym roku nagrodę pt,,Paralityk roku" to co wyczynia ten klient woła o pomstę do nieba.Przypomnę jest to zawodnik który miał po Nickim im Krasnalu ciągnąć tą ekipę I ligową no i ? Czytam wpisy i tak sobie myślę .Michelsen nie nadaje sie do ekstralipy nie ma startów ,a druga strona jest taka że nie było kogo kupić.W tej lidze nic sie nie zmienia Lublin wejdzie kupi jednego lidera i na tym koniec.

Kibic UT

Post autor: Kibic UT » 08 maja 2018, 7:58

savage pisze: Ale Ty porównujesz teraz całokształt kariery Kildemanda i Świderskiego? Co nam w 2016 roku dawały świetne sezony Świderskiego sprzed kontuzji ;)? Prawda jest taka, że Kildemand 2018 to o wiele lepszy żużlowiec, niż Świderski 2016 i tutaj nie ma nawet o czym dyskutować. Peter daje nadzieje na wygranie biegu, Świderski dawał nadzieje na dojechanie do mety.
Na co daje nadzieję Kildemand może na to że nie będzie przeszkadzał koledze z pary.
savage pisze: To, że będzie mu bardzo, bardzo ciężko w Tarnowie, to pisałem wielokrotnie przed sezonem. Peter ma taki styl - mocno kontruje, jedzie cały czas wyłamany, kurczowo trzyma się środka toru, a niestety u nas trzeba odprostować maszynę na łuku (szczególnie 2), aby kogoś wyprzedzić pod dmuchawcem. Doskonale robił to Gollob, Kołodziej, Madsen... Peter niestety potwornie się u nas męczy i nie jest to dla mnie żadna niespodzianka.
Tego typu tłumaczenie jest dla mnie śmieszne to jest jego praca wyobrażasz sobie że idziesz do roboty i tak pracujesz jak jeździ KIldemand.

Awatar użytkownika
guzik

Post autor: guzik » 08 maja 2018, 8:22

Po tym meczu manager Cierniak wszem i wobec ogłosił, że czeka ich teraz praca praca praca. To ja proponuję, rozliczyć ich z tej pracy przez te dwa tygodnie. Co jest do poprawienia i co faktycznie zrobią:
- ile treningów dla całej kadry zorganizują?
- czy ogarną sprzęt lub jego weryfikację dla zawodowców Mroczki, Rolnickiego, Kildemanda?
- a może jakiś sparing przed meczem o życie?

Powiem tak, co by nie zrobili, to mecz z GKM na pewno wygramy, więc Cierniak i Baran obronią się wynikiem. Ale po co pan Cierniak mówi głupoty w wywiadach o pracy pracy pracy, jak i tak nic więcej niż do tej pory nie zrobią, bo:
- nie mają środków do tego,
- nie mają wpływu na zakupy zawodników zawodowych,
- nie zorganizowali sparingów do tej pory, to niby dlaczego teraz?

:D

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Post autor: savage » 08 maja 2018, 9:12

Kibic UT pisze: Na co daje nadzieję Kildemand może na to że nie będzie przeszkadzał koledze z pary.
Kildemand daje nadzieje na wynik dużo, dużo większe niż Świderski kiedykolwiek w sezonie 2016. Pedersen również przeszkodził Bjerremu zamykając mu drogę przy bandzie. Takie nieporozumienia na torze zdarzają się w każdej ekipie. Tutaj potrzebne są przede wszystkim wspólne treningi.
savage pisze: To, że będzie mu bardzo, bardzo ciężko w Tarnowie, to pisałem wielokrotnie przed sezonem. Peter ma taki styl - mocno kontruje, jedzie cały czas wyłamany, kurczowo trzyma się środka toru, a niestety u nas trzeba odprostować maszynę na łuku (szczególnie 2), aby kogoś wyprzedzić pod dmuchawcem. Doskonale robił to Gollob, Kołodziej, Madsen... Peter niestety potwornie się u nas męczy i nie jest to dla mnie żadna niespodzianka.
Tego typu tłumaczenie jest dla mnie śmieszne to jest jego praca wyobrażasz sobie że idziesz do roboty i tak pracujesz jak jeździ KIldemand.[/quote]

Człowieku, jeśli do malowania obrazów zatrudniasz świetnego malarza elewacji, to nie oczekuj, że stworzy arcydzieło. Pewnych nawyków nie wyplenisz po 3-4 treningach, tym bardziej na tak specyficznym owalu jak nasz. Można oceniać chłopaków za ich podejście do pracy, zaangażowanie, ale szczególnie w takim sporcie jak ten, efekty tejże pracy nie są zależne tylko i wyłącznie od zawodnika. Po prostu wybraliśmy źle i tyle. Z drugiej jednak strony pech z Kildemandem zrekompensował nam fuks z tym, że Iversen odrzucił kontrakt i musieliśmy zatrudnić Pedersena. Aż boję się myśleć gdzie bylibyśmy z duetem PUK & Pająk teraz.

Każdy żużlowiec ma inny styl - jednemu leżą takie, drugiemu inne tory. Buczkowski męczy się na betonie, Protasiewicz potrzebuje przyczepności pod bandą, Kołodziej uwielbia kontrować w szczycie łuku... Tak można wymieniać długo. Kildemand ma taki, a nie inny styl, który nie nadaje się na nasz tor. Tutaj trzeba było brać kogoś, kto rokuje na wynik przede wszystkim w domu. Mógł to być Bogdanovs, który był blisko, mógł Thungate, który udowodnił, że potrafi u nas ładnie jechać... Za to mamy Pająka na gwiazdorskim kontrakcie, męczącego się na każdym łuku.

Pozdrawiam

Zablokowany