Regulamin ŻLF 2017

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 5634
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Regulamin ŻLF 2017

Post autor: savage » 14 sty 2017, 20:36

REGULAMIN ŻLF 2017

I. ZASADY OGÓLNE
1.1 Rozgrywki Żużlowej Ligi Forumowiczów oparte są na rozgrywkach GKSŻ w Polsce i statystykach zawodników jeżdżących w polskich ligach.
1.2 Terminarz rozgrywek ŻLF oparty jest na terminarzu GKSŻ.
1.2.1 W razie, gdy z II ligi żużlowej wycofa się jakaś drużyna, liczba Prezesów grających w II ŻLF, zostaje zredukowana do liczby prawdziwych drużyn. Oznacza to, że Prezes ostatniej drużyny z zakończonego sezonu, zostaje zawieszony w obowiązkach, a jego zespół wycofany z rozgrywek. Jednocześnie zachowuje on prawo do powrotu do ŻLF w następnym sezonie. W razie nie zwiększenia liczby drużyn w następnym sezonie Prezes, który musiał zostać zawieszony powraca do ligi kosztem Prezesa, który zajął w bieżącym sezonie ostatnie miejsce.
1.3 Punkty w ŻLF są zdobywane przez zawodników wystawionych w składzie meczowym (uwzględniając również bonusy).
1.3.1 Gospodarze otrzymują dodatkowo 5 punktów do punktacji meczowej aby odzwierciedlić atut własnego toru.
1.4 Po wklejeniu oficjalnych wyników danej kolejki każdy Prezes ma 72 godzin na zgłoszenie ewentualnych błędów w liczonym meczu. Po 72 godzinach weryfikacja wyniku będzie niemożliwa.
1.5 W przypadku rozbieżności informacji dotyczących zdobyczy punktowej danego zawodnika pod uwagę bierze się statystyki podawane przez portal http://www.SportoweFakty.pl. Punkt ten może zostać podważony w przypadku ewidentnego błędu ww. strony internetowej.


II. SKŁAD MECZOWY
2.1 Zasady budowania składów drużyn w ŻLF są identyczne jak w rozgrywkach GKSŻ.
2.2 W składzie meczowym należy uwzględnić:
- dwóch zawodników młodzieżowych z polską licencją oraz obywatelstwem (pod numerami startowymi 6-7 i 14-15),
- co najmniej dwóch polskich seniorów
2.3 W Rundzie Zasadniczej w składzie meczowym można wystawić maksymalnie trzech zawodników z innej ligi - z I ligi (dotyczy Ekstra ŻLF i II ŻLF) oraz z Ekstraligi (dotyczy I ŻLF). W Rundzie Play-off liczba zawodników z innej ligi w składzie meczowym jest nieograniczona. Zawodnikom z innej ligi punkty będą dzielone przez 2.
2.4 W składzie każdej drużyny może być zgłoszony jeden zawodnik biorący udział w danych zawodach jako "gość".
2.4.1 W przypadku zgłoszenia zawodnika jako "gość" musimy wybrać jedno miasto z którego dany zawodnik ma zostać rozliczony. W sytuacji, gdy podane zostaną dwa miasta (bądź żadne), taki zawodnik uzyska zero punktów.


III. ZGŁASZANIE SKŁADÓW
3.1 Składy meczowe podajemy do godziny rozpoczęcia pierwszego spotkania w danej lidze (należy pamiętać, że jedna liga ŻLF obsługuje dwie rzeczywiste klasy rozgrywkowe).
3.1.1 Składy podajemy tylko i wyłącznie za pomocą forum i odpowiednich tematów, które będą zakładane przed rozpoczęciem każdej kolejki. W przypadku awarii forum dopuszczalne jest wystawienie składu poprzez adres e-mail: Ekstra ŻLF (golgol13@interia.eu), I ŻLF & II ŻLF (2liga.zlf@gmail.com). Wymagane jest również wysłanie kopii na adres kaks90@o2.pl.
3.1.2 Wymagane jest zgłaszanie zawodników z imienia i nazwiska, dodatkowo podając przy tym miasto w którym startuje dany zawodnik. W przypadku błędnego klubu bądź nie podania żadnego taki zawodnik uzyska zero punktów. Preferuje się kopiowanie zawodników do składu ze Skarbu Kibica w którym opiekunowie lig będą czuwali nad prawidłowym zestawieniem: zawodnik-miasto.
3.2 Prezes może dokonywać zmian w składzie swojej drużyny do momentu rozpoczęcia ostatniego meczu, ale z zastrzeżeniem, iż wymieniać można tylko zawodników, których mecz się jeszcze nie rozpoczął. Naniesienie zmiany po planowanej godzinie rozpoczęcia spotkania w którym występuje zmieniany przez nas zawodnik, wiąże się z przyznaniem 0 ilości punktów przy jego nazwisku, niezależnie od jego faktycznej zdobyczy. Zmian można dokonywać tylko poprzez dodanie nowego posta.
3.3. W przypadku wystawienia nieregulaminowego składu (bądź jego niezgłoszenia, patrz punkt 3.5) wynik rozliczany jest z ostatniego znanego poprawnego zestawienia. Jeżeli sytuacja z niewystawieniem powtórzy się drugi lub kolejny raz z rzędu, wówczas każdy taki przypadek będzie karany walkowerem. Nie dotyczy to składów wystawianych bezpośrednio po każdym drafcie (np. przed Play Off's). Wówczas w przypadku wystawienia nieregulaminowego składu, karą jest walkower.
3.4 Jeśli mecz danego zawodnika nie doszedł do skutku w planowanym terminie, to punkty i mecz w ŻLF zostanie rozliczony dopiero po rozegraniu tego meczu. Prezes ma prawo zmienić zawodnika, którego mecz został przełożony na innego, który w danej kolejce jeszcze nie wystąpił.
3.5 Prezesi są zobowiązani do podawania składów przed każdą kolejką. W przypadku nie zgłoszenia składu w trzech kolejkach będzie brany pod uwagę ostatnio znany wystawiony skład meczowy. Kiedy sytuacja nie zgłoszenia składu powtórzy się po raz czwarty i piąty w obydwu przypadkach zastosowane zostaną walkowery (patrz punkt 3.3), jak również Prezes klubu zostaje automatycznie zwolniony z pełnionej funkcji.
3.6 W sytuacji zwolnienia Prezesa wakat może zostać przyjęty przez nowego uczestnika gry. Poprowadzi on drużynę do końca sezonu. W przypadku kiedy drużyna prowadzona przez nowego uczestnika gry na koniec sezonu uplasuje się na pozycjach innych niż zagrożone spadkiem to Prezes z niższej ligi, który zajął najwyższą pozycje niepremiowaną awansem, może ubiegać się o zamianę drużyn. Podsumowując Prezes z niższej ligi obejmie drużynę nowego uczestnika gry oddając mu w zamian swoją.
3.6.1 W przypadku nie wyrażenia zgody przez zainteresowanego Prezesa z niższej ligi na zamianę drużynami propozycję otrzymuje kolejna drużyna z niższej ligi - nie premiowana awansem, zgodnie z miejscem zajmowanym w tabeli na końcu sezonu.
3.6.2 W sytuacji kiedy nie znajdzie się nikt chętny aby objąć posadę Prezesa opuszczonego klubu do końca sezonu drużyna zarządzana będzie automatycznie przez Prezesa danej ligi, a do meczów przystępowała będzie w ostatnio znanym wystawionym składzie meczowym.


IV. BUDOWA DRUŻYNY / ZASTĘPSTWO ZAWODNIKA
4.1 Składy zespołów będą się składać z 16 zawodników. W składzie obowiązkowo musi znaleźć się minimum 4 juniorów.
4.2 Najlepszy zawodnik każdej drużyny (wg zeszłorocznej średniej) będzie mógł być zastępowany jako ZZ. Po pierwszej rundzie (przed rewanżami rundy zasadniczej) oraz przed fazą PO zostanie obliczona średnia punktowa i na tej podstawie zostaną wytypowani zawodnicy, których będzie można zastępować w dalszej części rozgrywek.
4.2.1 Zawodnicy z innych lig nie są brani pod uwagę przy zestawieniu najlepszego zawodnika drużyny, prawo do ZZ obejmuje tylko żużlowców z tej samej ligi w której startuje dana drużyna.
4.2.2 W przypadku zastosowania nieuzasadnionej ZZ-tki w składzie meczowym zaliczony będzie zerowy dorobek punktowy dla takiego manewru.
4.2.3 Punkty uzyskane w ZZ-tce są sumą średnich biegowych uzyskanych w danym meczu przez czterech wytypowanych przez Prezesa zawodników.
4.2.4 Umownym momentem powrotu zawodnika na tor jest uczestnictwo w jakichkolwiek zawodach (nawet towarzyskich). Fakt przejechania kilku biegów skutkuje brakiem dalszej możliwości stosowania za takiego zawodnika ZZ-tki. W wyjątkowych i mocno uzasadnionych sytuacjach Prezes ŻLF może nadal pozwalać na zastępowanie takiego zawodnika.


V. DRAFT
5.1 Przed draftem każdy z Prezesów jest zobowiązany do wybrania dwóch zawodników ze swojego poprzedniego składu. Zawodnicy ci automatycznie dołączą do szeregów drużyny w nowym sezonie.
5.2 Spadkowicze wybierają zawodników do pozostawienia w zespole jako ostatni.
5.3 Prezes drużyny bezpośrednio spadającej do niższej klasy rozgrywkowej ma możliwość wyboru jednego zawodnika z drużyny bezpośrednio awansującej(z dowolnej drużyny awansującej, pierwszeństwo wyboru ma Prezes spadkowicza, który w poprzednim roku był wyżej sklasyfikowany). W praktyce oznacza to pozostawienie na nowy sezon jednego zawodnika ze swojej drużyny, a drugiego ze składu zespołu premiowanego awansem. Prezesi beniaminków mają prawo pozostawienia jednego zawodnika z dowolnej drużyny spośród tych, które spadły z danej ligi. Pierwszeństwo wyboru ma Prezes beniaminka, który w poprzednim sezonie był wyżej sklasyfikowany.
5.3.1 Spadkowicz nie musi wybierać zawodnika z drużyny awansującej. Może dokonać wyboru dwóch zawodników ze swojego dotychczasowego składu pod warunkiem że zawodnicy, których chce zostawić nie zostali już wcześniej wybrani przez innych Prezesów w tej samej lidze.
5.4 Draft odbędzie się przed rozpoczęciem sezonu. Będzie on się składał z 16 rund, w której każdy gracz będzie wybierał jednego zawodnika.
5.5 Kolejność w drafcie zostanie ustalona na podstawie układu ligowego, czyli zajmowanych miejsc w poprzednim sezonie. II runda będzie szła w odwrotnej kolejności, co pierwsza, czyli zaczyna ostatni zgłoszony i w górę. Czyli w rundach nieparzystych 1,3,5,7 kolejność wybierania idzie od góry. W rundach parzystych kolejność będzie dokładnie odwrotna do przedstawionej.
5.6 Każdy Prezes podczas draftu ma 24 godziny na wybór zawodnika. W przypadku przekroczenia tego limitu dana drużyna traci kolejkę. Prezes będzie mógł nadrobić straty dopiero po zakończonym drafcie. W przypadku większej ilości takich przypadków, decyduje kolejność utraty kolejki.
5.7 W każdej drużynie ŻLF może znajdować się maksymalnie trzech zawodników z jednej rzeczywistej drużyny. Jednak nie może być to trzech seniorów lub trzech juniorów. Prawidłowe kombinacje to 2+1 bądź 1+2. Limit ten obowiązuje tylko w Ekstra ŻLF.
5.8 W rozgrywkach II ŻLF istnieje możliwość doboru "wakatu". Takiego manewru można dokonać tylko raz. W takiej sytuacji zamiast doboru zawodnika Prezes informuje o doborze "wakatu" i opuszcza go kolejka. W połowie sezonu zasadniczego nastąpi uzupełnienie wakatów, czyli dobieranie wolnych zawodników. Kolejność w doborze będzie dyktowana kolejnością wyboru wakatu, czyli kto pierwszy zdecyduje się na taki ruch ten w okienku będzie miał pierwszeństwo.Prezes ma możliwość doboru w ramach wakatu zawodnika który w innym zespole ma status tymczasowego - zastępującego kontuzjowanego zawodnika. Prezes zespołu który stracił wakatującego zawodnika ma prawo dobrać innego po zakończeniu draftu wakatów.
5.9 Przed meczami finałowymi oraz barażowymi odbędzie się dodatkowy draft, który obejmie wszystkie rzeczywiste drużyny. W konsekwencji zatem wyboru będzie można dokonywać z czterech drużyn występujących w barażach/finałach. W przypadku finału jest to tylko dokompletowanie składów. Każdy Prezes zostawia w swojej drużynie trzech swoich zawodników z rundy zasadniczej, reszta dobierana jest w drafcie. W meczu barażowym dotychczasowe składy drużyn nie mają znaczenia i Prezesi wybierają od zera. Kolejka w drafcie dyktowana będzie kolejnością zajętego miejsca po RZ i tak jak w przedsezonowym drafcie kolejki parzyste będą rozpoczynały się od końca. W drafcie barażowym kolejka jest naprzemienna, a pierwszego wyboru dokonuje Prezes z wyżej ligi.


VI. TRANSFERY
6.1 Każdy prezes w trakcie sezonu może dokonać maksymalnie 2 transfery.
6.2 Zawodnicy, którzy nie wystartowali w żadnym spotkaniu swojej drużyny będą mogli przejść do innego zespołu na zasadzie wypożyczenia. Wypożyczenie dojdzie do skutku za porozumieniem zainteresowanych Prezesów, a także zatwierdzeniem przez Prezesa Ligi.
6.3 W przypadku, gdy drużyna zostanie osłabiona na wskutek odejścia zawodnika (np. klub wypożyczy go do innego za zasadzie wypożyczenia) lub kontuzji, która będzie wykluczała zawodnika z jazdy, na co najmniej dwa najbliższe mecze ligowe (o tym decyduje Prezes Ligi) dany prezes będzie mógł uzupełnić skład zawodnikiem z listy rezerwowej (lista ta zostanie utworzona z zawodników, którzy nie zostaną wybrani w drafcie). Nie ma w tym przypadku ograniczeń czasowych tego typu transfery można dokonywać przez cały sezon. Na powyższy transfer obowiązuje limit dwóch zawodników w ciągu całego sezonu.
6.4 Każdy dokonany transfer musi być zatwierdzony przez Prezesa Ligi. Prezes będzie czuwał nad poprawnym dokonywaniem ruchów transferowych jak i regulaminowym przebiegiem rozgrywek. Każdy prezes przed dokonaniem jakiegokolwiek transferu musi zwrócić się do Prezesa Ligi o zatwierdzenie transferu. W przeciwnym razie nie będzie on ważny.


VII. OPIEKUNOWIE LIG
7.1 Nad prawidłowym funkcjonowaniem ligi piecze sprawują opiekunowie lig. Do ich kompetencji należą m.in.:
- czuwanie nad prawidłowym i regulaminowym przebiegu rozgrywek,
- rozwiązywanie wszelkich spornych kwestii wynikających z nieścisłości regulaminu lub w przypadku zaistnienia sytuacji nietypowych.
7.2 Opiekunowie poszczególnych lig w sezonie 2014:
- Ekstra ŻLF - Ghoulski
- I ŻLF - savage
- II ŻLF -balu

7.3 Od każdej decyzji Opiekuna można się odwołać do Rady Ligi (w czasie 48h od napisania postu z decyzją przez opiekuna).


VIII. RADA LIGI

8.1 Rada składa się z 5 członków: 1. Opiekuna Ligi Ekstra ŻLF 2. Opiekuna Ligi I ŻLF 3. Opiekuna Ligi II ŻLF ,4,5 - Prezesów wybranych przez uczestników ŻLF.
8.2. Rada rozpatruje wnioski na zasadzie głosowania ZA/PRZECIW. W głosowaniu biorą udział wszyscy jej członkowie.
8.3 Wynik głosowania rady jest ostateczny i nie podlega odwołaniu.
8.4. Rada rozstrzyga głosowania na podstawie większości bezwzględnej.
8.4 Wybór składu Rady Ligi odbywa się demokratycznie (pozycje 4,5).Na czerwono - zmiany w Regulaminie na sezon 2017.
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Zablokowany