Obrazek

Rada Ligi 2019

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6750
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Rada Ligi 2019

Post autor: savage »

Skład Rady Ligi w sezonie 2019:

Pichu - opiekun Ekstra ŻLF
savage - opiekun I ŻLF
Parias - opiekun II ŻLF
kaka
PrzemczaN

Wszystkie wnioski do Rady Ligi formułujemy w taki sposób, aby można było nad nimi głosować na zasadzie ZA lub PRZECIW. Wnioski sformułowane w innej (nieprawidłowej) formie - nie będą rozpatrywane.
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
Pichu
Posty: 1880
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:37
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2019

Post autor: Pichu »

Dosyć szybko przychodzi nam głosować w tym sezonie, jednak uważam, że dobrze się dzieje również pod kątem tego, jak liczyć takie sytuacje w przyszłości. Temat do zapoznania się pod linkiem: http://forum.uniatarnow.net/viewtopic.p ... 23#p144923

Tak jak napisał Savage, nie chcę być sędzią we własnej sprawie, dlatego wpisałem WO, uważam, że nie mi tu decydować. Wiem, że w podobnej sytuacji głosowałbym za brakiem walkowera, ponieważ jest 8 zawodników na 8 numerach, w formacji spełniającej wymagania. Poprawiamy często numery czy literówki, to coś normalnego. Jedyna forma, gdzie musi iść walkower, to wedlug mnie: brak wystarczającej ilości zawodników/ brak wystarczającej ilości juniorów/ brak wystarczającej ilości Polaków.

Ja się wstrzymam od głosu jako strona, stawiam, że PrzemczaN podobnie, myślę, że pozostała trójka Rady podejmie stosowne decyzje.
Zachęcam również pozostałych prezesów do wypowiedzenia się.

Czy w meczu PrzemczaN Racing - Akademia powinien być walkower dla gospodarzy ?

TAK - 0 głosów
NIE - 2 głosy

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6750
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Rada Ligi 2019

Post autor: savage »

Pozwolę sobie skopiować mój post z tematu kolejki:
Moim zdaniem decyzja o walkowerze jest zła. Liga to zabawa, a Regulamin jest nie po to, aby utrudniać nam grę, tylko aby decydować w sprawach, których z duchem zabawy nie możemy rozstrzygnąć sami. Nie chciałbym sam odnosić się w przyszłości do takich decyzji, które na siłę szukają walkowera i karzą za najmniejszy, nawet drobny błąd. Sam wielokrotnie np. poprawiam numery startowe i błąd powyżej jest dla mnie "tej samej wagi".

Tutaj sprawa jest dla mnie jasna: Jest 8 zawodników, pod 8 numerami + jeden zbłąkany Kościuch. Gdybym był Prezesem Ligi, policzyłbym wszystkich, bez zawodnika z nieprzypisanym numerem - bez mrugnięcia okiem.

Nie twórzmy sobie tutaj gestapo i szukania wytrycha do zwycięstw pozasportowych. To jest zabawa, a duch sportu jest najważniejszy.

Moim zdaniem skład jest wystawiony niedbale, ale spełnia znamiona Regulaminowego, gdyż pod 8 numerami startowymi, widnieje 8 prawidłowych zawodników.

Podejrzewam, że Opiekun nie chce być sędzią w swojej sprawie, dlatego polecam temat oddać pod głosowanie Rady Ligi.

Przypomnę tylko, że w podobnej (nie do końca identycznej sytuacji), kiedy Prezes AC wystawił w składzie:
9. Kacper Woryna - Rybnik
10. Marcin Nowak - Gniezno
11. Wadim Tarasienko - Daugavpils
12. Timo Lahti - Daugavpils
13. Adrian Cyfer - Piła / Sam Masters - Lublin
14. Dominik Kubera - Leszno (e-liga)
15. Patryk Fajfer - Piła
Policzyłem nr 13 zero punktów bez bawienia się w walkowery.
Moja opinia brzmi: NIE POWINNO BYĆ WALKOWERA
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Posty: 5292
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2019

Post autor: PrzemczaN »

Ja też nie będę brał udziału w głosowaniu z wiadomych względów. Nie będę też nic sugerował co bym zrobił gdybym głosował. Liczba głosujących jest nieparzysta, więc decyzja będzie.
ŻLF: 2019 2020 2021 2022 2023

Awatar użytkownika
Parias
Posty: 682
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:04

Rada Ligi 2019

Post autor: Parias »

Walkower za takie wystawienie składu sprawi, że powoli przestanie to być zabawa i zaczniemy czepiać się każdej najmniejszej pomyłki.

Moim zdaniem powinno policzyć się punkty zawodników, którzy mają numery. Gdyby taki skład nie spełniał wymogów składu meczowego - walkower.

Głos: NIE

Awatar użytkownika
Pichu
Posty: 1880
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:37
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2019

Post autor: Pichu »

W związku z tym, że Prezes Konri odwołał się od decyzji, o niezatwierdzeniu Grigorija Łaguty do startów w jego drużynie, zgodnie z zasadami poddaję to pod głosowanie.

Czy decyzja o niezatwierdzeniu G.Łaguty Prezesowi Konriemu była słuszna ?

TAK - 3 głosy
NIE - 0 głosów

Awatar użytkownika
Parias
Posty: 682
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:04

Rada Ligi 2019

Post autor: Parias »

Pichu podjął decyzję w jaki sposób powinno się zgłaszać po transfer Łaguty i wszyscy byli o tym poinformowani. Nikt tego wtedy nie kwestionował, więc uważam, że transfer nie powinien zostać zatwierdzony.

Głos: TAK

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Posty: 5292
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2019

Post autor: PrzemczaN »

Ja uważam, że trochę za dużo zapisów tworzymy, formalizujemy to. Ale jeżeli już to robimy, a ktoś uważa inaczej - rozmawiajmy. W tym przypadku sprzeciwów nie było, czyli można było domniemać, że wszyscy zaakceptowali warunki. Konri żadnego przewału nie zrobił, ale procedury jednak nie dotrzymał.

Głos: TAK
ŻLF: 2019 2020 2021 2022 2023

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6750
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Rada Ligi 2019

Post autor: savage »

Odnosząc się do najistotniejszego zarzutu konri'ego:

Wszelkie sprawy, które są nieujęte w Regulaminie są rozstrzygane i narzucane przez Opiekuna Ligi. Nie da się przewidzieć wszystkiego w Regulaminie i po to między innymi są Opiekunowie Lig. Jeśli jakiekolwiek działanie Opiekuna budzi kontrowersje, wówczas jest możliwość odwołania do Rady Ligi, która to ma za zadanie rozstrzygnąć czy działanie Opiekuna jest zasadne/logiczne/uczciwe czy też nie.

Opiekun Pichu od początku w sposób jasny i klarowny ustalił zasady nabycia Łaguty do którego nikt nie zgłosił najmniejszej choćby uwagi. Sam byłem w grupie oczekujących i pech chciał, że "zszedłem z posterunku", aby wrócić z pracy do domu i w tym właśnie czasie wskoczył komunikat ;).

Reasumując: Wybór Grigorija Łaguty przez Zbira jest prawidłowy - identyczny jak ten, który wskazał Opiekun Ligi. Co za tym idzie:

TAK - decyzja o niezatwierdzeniu transferu Prezesowi konri'emu jest prawidłowa

PS. Całkiem prywatnie rozumiem rozżalenie konri'ego - był faktycznie najszybszy. Niestety dla niego, sposób komunikacji był niezgodny z wcześniej zatwierdzonym

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
Pichu
Posty: 1880
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:37
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2019

Post autor: Pichu »

Bez względu na głosy Kaki i PrzemczaNa, definitywnie zatwierdzam Grigorija Łagutę drużynie prezesa Zbira, gdyż już w tym momencie znamy końcowę rozstrzygnięcie głosowania.

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Posty: 5292
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów

Rada Ligi 2019

Post autor: PrzemczaN »

Ehhh widzę, że mój głos się tu szkaluje...
ŻLF: 2019 2020 2021 2022 2023

Zablokowany