Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji. Uwagi, problemy i propozycje prosimy zgłaszać tutaj.

Speedrower

Dział o wszystkim niezwiązanym z żużlem.
KoNiK
Posty: 1512
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:09
Lokalizacja: Tarnów

Speedrower

Post autor: KoNiK » 26 lis 2010, 9:44

http://www.youtube.com/watch?v=AUYgLCX6LDw

Speedrower (żużel na rowerach) – od 1995 roku posiada w Polsce własną organizację – Polskie Towarzystwo Speedrowerowe, w 2006 roku zastąpione przez Polską Federację Klubów Speedrowerowych. W Polsce organizowane są zawody speedrowerowe na poziomie Extraligi i I Ligi. Nazwa Speedrower powstała prawdopodobnie pod koniec lat 80. XX w. na terenie Leszna, zaczęli jej używać chłopcy z amatorskiego klubu Cobra Leszno.

Początek speedrowera na świecie datuje się na lata 40. XX wieku, choć pierwsze zawody przeprowadzano już przed wojną - jej wybuch uniemożliwił rozwój dyscypliny. W Anglii speedrower zaczął się rozwijać zaraz po II wojnie światowej, a tory powstawały w okolicy Londynu. Oficjalnie na Wyspach Brytyjskich powstanie speedrowera przypada na 1946 rok.

Ośrodkami, gdzie narodziła się Ogólnopolska Liga Speedrowera stały się: Leszno i Rawicz. Pierwszy mecz międzymiastowy rozegrano pomiędzy Lesznem i Rawiczem (zakończył się zwycięstwem Leszna w stosunku 69:21). W roku 1994 Andrzej Włodarczyk, opiekun rawickiego speedrowera, zwrócił się z prośbą do Rady Ligi Leszczyńskiej o możliwość startu w tej lidze. Dzięki zgodzie rady można było stworzyć ligę wielkopolską, a z czasem i ogólnopolską.

W grudniu 1994 roku w Rawiczu rozegrano pierwszy oficjalny turniej speedrowerowy - był to "Turniej Gwiazdkowy", w którym wzięli udział zawodnicy z Rawicza, Leszna, Gniezna, Piły i Wrocławia. W Ogólnopolskiej Lidze Speedrowerowej w 1995 startowały wymienione wyżej kluby oraz zawodnicy z Częstochowy i Grudziądza. Speedrower w Polsce powstał niezależnie od wcześniej rozwijającego się na Wyspach Brytyjskich odpowiednika. W miastach z tradycjami "żużlowymi" jeszcze przed 1993 rokiem tworzono miejskie ligi (m.in. Leszno, Wrocław). Pierwszym profesjonalnym torem w 1994 roku mógł poszczycić się Rawicz (powstał przy ulicy Spokojnej). W kolejnym roku powstawały nowe tory, klarowała się jednocześnie ogólnopolska liga.

Angielsko-polska współpraca została nawiązana dzięki Brytyjskiej Federacji Speedrowera, która w 1994 roku wysyłała listy do związków motorowych byłego związku socjalistycznego - odpowiedź nadeszła tylko z Polski. Efektem tego było zorganizowanie dwóch turniejów z udziałem przedstawicieli Anglii, Holandii i Polski na rawickim torze. W 1995 Polska dostała zaproszenie na Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów do Anglii. Polacy dostali także zaproszenie do Holandii, co w końcowym rezultacie zaowocowało Mistrzostwami Europy 1996 właśnie w Polsce.

Rower speedrowerowy wzorem motocykla żużlowego nie posiada hamulców, ani przerzutek, ani innych wystających części, co jest bardzo ważne, gdyż chodzi o bezpieczeństwo na torze. Na początku idealnym rowerem był rower typu Wigry, później wyparty przez rowery z dużymi ramami. Kierownica jest podobna do tych używanych w starych ukraińskich rowerach, jej profil dostosowany jest indywidualnie do zawodnika. Jej kształt ma wspomagać uczestnika podczas samego manewru startu. Wielkość roweru jest uzależniona od wieku, potrzeb i umiejętności zawodnika.

Zasady są bardzo podobne do stosowanych w żużlu. W wyścigu udział bierze 4 zawodników. Punkty przyznawane są za kolejność przekroczenia linii mety (pierwszy zawodnik na mecie otrzymuje 4 punkty, drugi 3, trzeci 2, czwarty 1 – punktacja obowiązuje w Polsce od 2008 roku, jest zgodna z punktacją stosowaną w zawodach rangi międzynarodowej). Zawodnicy mają do przejechania dystans czterech okrążeń (w zależności od toru jest to od ok. 200 do 400 metrów).

Od czarnego sportu odróżnia je to, że sędzia na starcie wydaje odpowiednie komendy:

* do startu – zawodnik, jeśli jest nie gotowy wyciąga rękę.
* gotów – zawodnik czeka na start.
* start (sędzia zwalnia taśmę startową lub gumkę).

Tory speedrowerowe mają długość pomiędzy 50 a 80 metrów. Od żużlowych odróżnia je:

* betonowy odlew na starcie (dawniej na żużlu też takie były)
* ogrodzenie może być wykonane nawet z foliowej taśmy. Na lepszych torach jest siatka wysokości 1-1,5m, jednakże jest ona oddalona o kilkanaście centymetrów od krawężnika, który jest bezpośrednim ogrodzeniem toru.

Tory takie mają nawierzchnię szutrową.

Jeśli chodzi o Tarnów to może słyszeliście, że mamy swoją drużynę OM Przystań Tarnów.

CDN...
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez KoNiK, łącznie zmieniany 1 raz.

artas
Posty: 75
Rejestracja: 27 lip 2009, 10:50
Lokalizacja: Tarnów

Re: Speedrower

Post autor: artas » 27 gru 2010, 23:27

Rozwinę temat nieco. Jeśli chodzi o Tarnów, to czwarty rok z rzędu jesteśmy klubem startującym w oficjalnych rozgrywkach. W 2008 jako CAS Horyzonty Tarnów, przed dwa lata OM Przystań Tarnów, a od przyszłego sezonu MUKS Przystań Tarnów. Jeśli ktoś wchodzi na SportowyTarnow.pl pewnie chcąc nie chcąc widzi newsy o nas. Aktualnie nie dysponujemy stroną, która uległa wirusom. Po domeną www.przystantarnow.pl jest forum, na którym można się zarejestrować i zadać nurtujące Cię pytania.
Mimo zaledwie trzyletniego stażu mamy na koncie sukcesy, nawet na arenie Europejskiej. W przyszłym sezonie wystartujemy w Ekstralidze. Aktualnie skład oparty jest na tarnowskim trzonie z Rafałem Baumgartenem na czele. Barw Przystani bronił będzie też reprezentant Anglii. Trwają rozmowy z zawodnikami po za Tarnowa.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany uprawianiem, sponsorowaniem lub poprostu dopingowaniem speedrowera zapraszam na wiosnę na tor za stadionem lekkoatletycznym w Mościcach, a w Internecie możecie nas znaleść pod adresami:
www.przystantarnow.pl
www.sportowytarnow.pl
oraz w poniższym temacie. Pozdrawiam.

KoNiK
Posty: 1512
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Speedrower

Post autor: KoNiK » 09 lut 2011, 9:35

W najbliższy czwartek, o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie drużyny speedrowerowej MUKS Przystań Tarnów, podczas którego zostaną podpisane kontrakty na sezon 2011 z krajowymi zawodnikami. Miejscem spotkania będzie kawiarnia na terenie Stadionu Miejskiego „Jaskółcze Gniazdo”, dzięki uprzejmości Unia Tarnów ŻSSA.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych poczynaniami naszej drużyny oraz gotowych wesprzeć zespół  Przystani w nadchodzącym sezonie.

artas
Posty: 75
Rejestracja: 27 lip 2009, 10:50
Lokalizacja: Tarnów

Re: Speedrower

Post autor: artas » 21 lut 2011, 10:35

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w czwartek miało miejsce podpisanie kontraktów na sezon 2011 pomiędzy zespołem MUKS Przystań Tarnów, a krajowymi zawodnikami. Odbyło się ono na Stadionie Miejskim w Tarnowie, dzięki uprzejmości Unia Tarnów ŻSSA.

Przypominamy, że tarnowski zespół w nadchodzącym sezonie wystartuje w rozszerzonej Ekstralidze, a więc w bezpośrednich zmaganiach o tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Niestety federacja wciąż nie podała dokładnego terminarza. Znany jest termin pierwszej kolejki - 27 marca.

W porównaniu z poprzednim sezonem skład został osłabiony. Do drużyny TPD Katowice odeszło czterech zawodników: zielonogórzanin Robert Bandosz, krośnianie Rafał Pigoń i Piotr Pluczyński, a także dotychczasowy lider i jeżdżący trener, rodowity tarnowianin Łukasz Piszczek. Żaden z wymienionego kwartetu nie wyraził większego zainteresowania pozostania w Tarnowie i mimo braku konkretnej odpowiedzi, bardzo szybko stało się jasne, że ich wybór padnie na klub rozgrywający swe mecze w malutkiej miejscowości Kalety-Drutarnia leżącej w Województwie Śląskim.

Oprócz zawodników krajowych, którzy dziś podpisali umowy w barwach Przystani startował będzie Indywidualny Wicemistrz Anglii oraz Drużynowy Wicemistrz Europy – Andy Angell. Trwają wciąż rozmowy z dwoma innymi zawodnikami z Wysp Brytyjskich.

Skład MUKS Przystań Tarnów:
Seniorzy:
Damian Chrabąszcz
Kamil Krawczyk
Młodzieżowcy (do lat 23):
Andy Angell
Rafał Baumgarten
Jarosław Boroń
Wojciech Florek
Kamil Kapka
Paweł Ptak
Juniorzy (do lat 18):
Michał Foltyn
Artur Pisarek
Michał Sigeda
Krystian Szatko
Przemysław Szydło
Dawid Żołądź
Kadeci (do lat 16):
Artur Pijanowski
Młodzicy (do lat 14):
Rafał Pisarek

Zapraszamy też do "polubienia" naszej strony na Facebooku!

KoNiK
Posty: 1512
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Speedrower

Post autor: KoNiK » 09 mar 2011, 16:23

Mimo zimowej aury panującej za oknami, już w najbliższą niedzielę, o godzinie 14:00 czwórka zawodników związanych z tarnowskim speedrowerem zainauguruje sezon 2011 w angielskim Norwich. Mowa o aktualnych reprezentantach Przystani: Rafale Baumgartenie, Kamilu Kapce i Andym Angellu, oraz startującym w barwach TPD Katowice – Łukaszu Piszczku. W obsadzie figuruje również nazwisko byłego zawodnika klubu z Tarnowa – Roberta Bandosza.

Niekwestionowanym kandydatem do zwycięstwa jest wciąż aktualny Indywidualny II-wicemistrz Świata, Łukasz Nowacki. Zadanie utrudniać mu będą: doświadczony Steve Harris oraz Andy Angell. Pozostali zawodnicy, w tym Baumgarten i Piszczek, mają również spore szanse na włączenie się do walki o Wielka Nagrodę Norwich. To wszystko sprawia, że niedzielne wczesne popołudnie na Eaton Park zapowiada się ekscytująco.


Obsada turnieju:

1. Lee Grange (Norwich Stars)
2. Leigh Cossey (Norwich Stars)
3. Łukasz Nowacki (Leicester Monarchs)
4. Andy Angell (Hull CSC)
5. Łukasz Piszczek (TPD Katowice)
6. Jamie Brown (Sheffield Stars)
7. Paul Heard (Birmingham Monarchs)
8. Rafał Baumgarten (Przystań Tarnów)
9. Leon Yelland (Leicester Monarchs)
10. Daniel Chambers (Norwich Stars)
11. Chris Timms (Birmingham Monarchs)
12. Robert Bandosz (Edinburgh Falcons)
13. Lewis Osborne (Horspath Hammers)
14. Steve Harris (Horspath Hammers)
15. Craig Norton (Norwich Stars)
16. Chris Osborne (Horspath Hammers)
17. Kamil Kapka (Przystań Tarnów)

Awatar użytkownika
AC
Posty: 890
Rejestracja: 27 lip 2009, 13:00
Lokalizacja: UNIA TARNÓW

Re: Speedrower

Post autor: AC » 24 maja 2011, 23:14

W innym kierunku, ale też rowerowo i sportowo :)

http://acmarian.foxnet.pl/inne-foto/201 ... 05-22.html

Obrazek

Obrazek
... ::: FORZA AC MILAN !!! ::: ...

KoNiK
Posty: 1512
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Speedrower

Post autor: KoNiK » 16 cze 2011, 14:48

W najbliższą sobotę, z ogromnym opóźnieniem zainaugurowany zostanie sezon speedrowerowy w Tarnowie. Na pierwszy ogień pójdzie jedna z dwóch prestiżowych imprez zaplanowanych na ten sezon w Tarnowie – Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych Młodzieżowców.

Weźmie w nim udział osiem drużyn z całego kraju, w tym gospodarze. Stawka jest tak wyrównana, że bardzo trudno jest wskazać faworyta, zwłaszcza że tor w Mościcach jest świeżo po przebudowie i nikt, nawet gospodarze, jeszcze na nim nie jeździł. Jedynym zespołem, który może odstawiać jest startujący na co dzień tylko w lidze Okręgu Centralnego, Pavart Rawicz. Gospodarze w składzie Rafał Baumgarten i Kamil Kapka zapowiadają walkę o medale dla tarnowskiej publiczności, co nie jest w cale wykluczone. Mimo sromotnych porażek w lidze obaj prezentują się dobrze, o czym świadczą wyniki popularnego „Miśka” uzyskane podczas sobotnich meczy. Nowo przebudowany ma geometrię sprzyjającą walce na dystansie. Odpowiedni będą również zawodnicy. Wielu z nich, w tym nasz Baumgarten, ma na swoim koncie starty z orłem na piersi. Dodatkowego smaczku również daje fakt, iż w barwach TPD Kalety pojawi się były zawodnik Przystani – Robert Bandosz. Drugi z ex-tarnowian, Piotr Pluczyński również awizuje swoje przybycie. Najprawdopodobniej będzie pełnił funkcję rezerwowego w tym samym klubie, co Bandosz. W organizacji zawodów pomagają ks. Zbigniew Guzy oraz firmy PPUH Megbud i Azoty Tarnów, za co serdecznie dziękujemy. Początek zawodów o 15:00 na torze w Mościcach za stadionem lekkoatletycznym. Wstęp Wolny!

Obsada finału:
PKS Wiraż Ostrów Wielkopolski (1. Bartosz Grabowski, 2. Piotr Kasperczak)
RKS Pavart Rawicz (3. Kacper Sworowski, 4. Mateusz Antkowiak)
SFC Lwy Częstochowa
TSŻ Pekum Toruń
MUKS Przystań Tarnów (9. Rafał Baumgarten, 10. Kamil Kapka)
ULKS Mustang Żołędowo (11. Patryk Piechota, 12. Sebastian Morawiak)
LKS Astromal-Szawer Leszno
TPD Kalety (15. Bartosz Giemza, 16. Robert Bandosz)
Sędzia: Paweł Szychalski (Częstochowa)

Zaraz po zakończeniu MPPKMc, o godzinie 18:00 rozpocznie się zaległy mecz ligowy drugiej kolejki, pomiędzy Przystanią, a Mustangiem Żołędowo. Gospodarze bo niewiarygodnym blamażu na Kujawach podchodzi do tego spotkania bardzo zmotywowany, gdyż chce wyjść z dwumeczu z „mustangami” z twarzą. Nie będzie jednak łatwo, co gwarantuje ciąg dalszy emocji. Wstęp także wolny. Na koniec sporej dawki speedrowerowego ścigania, w niedzielę o 11:00 odbędzie się mecz IX kolejki ekstraligi, pomiędzy Przystanią Tarnów, a aktualnym Drużynowym Mistrzem Polski – TSŻ-em Toruń. Zespół z Miasta Kopernika jest naszpikowany gwiazdami. Zapraszamy do oglądania popisów medalistów wszelkich możliwych imprez na arenie międzynarodowej i krajowej. Tutaj także wstęp wolny.

Awatar użytkownika
kaka
Administrator
Posty: 2897
Rejestracja: 20 lip 2009, 22:40

Re: Speedrower

Post autor: kaka » 16 cze 2011, 17:45

Będzie organizowany w tym roku memoriał pamięci Pawła Żurowskiego?

Awatar użytkownika
Crumper
Posty: 812
Rejestracja: 23 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: oSieDle SzOpEnA
Kontakt:

Re: Speedrower

Post autor: Crumper » 19 cze 2011, 14:02

mam zdjecia z MMP komu je wyslac albo gdzie wrzucic:)?
www.crumper-foto.net - moje foto boje

Somsiad
Posty: 64
Rejestracja: 30 sie 2009, 22:31
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Speedrower

Post autor: Somsiad » 19 cze 2011, 14:52

kaka pisze:Będzie organizowany w tym roku memoriał pamięci Pawła Żurowskiego?
Będzie - data to 14.08.2011

Crumper masz to na płycie czy jak ? :)
Duzo tego jest ?

Awatar użytkownika
Crumper
Posty: 812
Rejestracja: 23 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: oSieDle SzOpEnA
Kontakt:

Re: Speedrower

Post autor: Crumper » 20 cze 2011, 12:23

nie mam na plycie ale moge miec:) Cos około 104 zdjec
www.crumper-foto.net - moje foto boje

KoNiK
Posty: 1512
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Speedrower

Post autor: KoNiK » 13 lip 2011, 14:55

http://www.imav.tv/203/sport.html - relacja z MPPK U-23

http://www.imav.tv/232/sport.html - relacja z meczu Przystań - Lwy Częstochowa

niebawem jeszcze jedna relacja z meczu z Ostrowem

artas
Posty: 75
Rejestracja: 27 lip 2009, 10:50
Lokalizacja: Tarnów

II Memoriał Pawła Żurowskiego - 25.09 godz. 15:00

Post autor: artas » 17 wrz 2011, 14:42

Wiem, że nie jest to odpowiedni dział dla tego tematu, jednak nie wszyscy zaglądają do Hyde Parku.
[center]Obrazek[/center]
W imieniu MUKS Przystań Tarnów pragnę serdecznie zaprosić na II Memoriał Pawła Żurowskiego, który odbędzie się 25 września o godzinie 15:00 na torze speedrowerowym w Mościcach (dawny mini-tor B.Nowaka za stadionem L.A.). Na starcie tegorocznej edycji staną czołowi zawodnicy Okręgu Południowego: Kamil Bielica, Rafał Pigoń, Szymon Komander, Kamil Bielaczek oraz oczywiście gospodarze Kamil Krawczyk i Rafał Baumgarten. Dodatkowym smaczkiem jest także fakt iż w obsadzie znalazło się dwóch żużlowców pochodzących ze Świętochłowic - Grzegorz Stróżyk i Tomasz Krzykowski.
Lista Startowa:
1. Kamil Bielaczek (Strażak Mikołów)
2. Kamil Krawczyk (Przystań Tarnów)
3. Szymon Komander (Strażak Mikołów)
4. Konrad Munzberger (TPD Kalety)
5. Tomasz Grzybek (Strażak Mikołów)
6. Piotr Pluczyński (TPD Kalety)
7. Michał Niemczyk (TPD Kalety)
8. Grzegorz Stróżyk (Śląsk Świętochłowice)
9. Dominik Rzepka (Strażak Mikołów)
10. Tomasz Krzykowski (Śląsk Świętochłowice)
11. Dawid Żołądź (Przystań Tarnów)
12. Damian Chrabąszcz (Przystań Tarnów)
13. Dawid Bas (Śląsk Świętochłowice)
14. Kamil Bielica (Śląsk Świętochłowice)
15. Rafał Pigoń (TPD Kalety)
16. Rafał Baumgarten (Przystań Tarnów)
Sędzia: Michał Sigeda (Tarnów)
Wstęp wolny.
[center]Uczczijmy pamięć Kibica Unii!

Obrazek
Memoriał jako wydarzenie na Facebooku[/center]
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2011, 23:06 przez artas, łącznie zmieniany 1 raz.

KoNiK
Posty: 1512
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Speedrower

Post autor: KoNiK » 26 wrz 2011, 18:18

Wyniki II Memoriału pamięci Pawła Żurowskiego (25.09.2011 - Tarnów)

1. Piotr Pluczyński (TPD Kalety) - (4,3,4,3,4) 18
2. Rafał Pigoń (TPD Kalety) - (3,4,2,4,4) 17+4
3. Kamil Bielica (Śląsk Świętochłowice) - (4,4,2,4,3) 17+3
4. Patryk Bas (Śląsk Świętochłowice) - (2,4,3,4,3) 16
5. Damian Chrabąszcz (Przystań Tarnów) - (3,3,4,1,2) 13
6. Tomasz Krzykowski (Śląsk Świętochłowice) - (4,2,2,2,3) 13
7. Kamil Krawczyk (Przystań Tarnów) - (2,1,3,3,4) 13
8. Kamil Bielaczek (Strażak Mikołów) - (4,d,3,3,2) 12
9. Szymon Komander (Strażak Mikołów) - (3,1,3,3,10 12
10. Dawid Żołądź (Przystań Tarnów) - (2,3,2,2,2) 11
11. Michał Niemczyk (TPD Kalety) - (t,1,4,2,2) 9
12. Krzysztof Ochlik (Strażak Mikołów) - (w,2,4,2,1) 9
13. Rafał Baumgarten (Przystań Tarnów) - (w,4,w,4,-) 8
14. Tomasz Grzybek (Strażak Mikołów) - (3,3,1,1,t) 8
15. Konrad Munzberger (TPD Kalety) - (t,2,1,d,4) 7
16. Dawid Pacek (Śląsk Świętochłowice) - (2,1,1,1,1) 6
R1. Krystian Szatko (Przystań Tarnów) - (1,3) 4
R2. Rafał Pisarek (Przystań Tarnów) - (1,1) 2

Sędzia: Michał Sigeda (Tarnów)

artas
Posty: 75
Rejestracja: 27 lip 2009, 10:50
Lokalizacja: Tarnów

Re: Speedrower

Post autor: artas » 28 mar 2012, 23:58

Po ponad rocznej przerwie tarnowscy speedrowerowcy powracają do sieci! Zapraszamy pod adres www.przystantarnow.pl!

Awatar użytkownika
fox
Posty: 1490
Rejestracja: 22 lip 2009, 22:14
Lokalizacja: z krwi i kości

Re: Speedrower

Post autor: fox » 08 maja 2012, 13:38

ot, ciekawostka 8-) :

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /120509690

może później studia... :)

artas
Posty: 75
Rejestracja: 27 lip 2009, 10:50
Lokalizacja: Tarnów

III Memoriał Pawła Żurowskiego - 12.08.2012 godz. 14:00

Post autor: artas » 09 sie 2012, 17:06

Wszystkich, którzy nie pojadą do Częstochowy serdecznie zapraszam na III Memoriał Pawła Żurowskiego - nie tylko speedrowerowca ale kibica "Jaskółek", znanego z forum pod nickiem Lolek89.

[center]ZAPOWIEDŹ[/center]
W najbliższą niedzielę o godzinie 14:00 speedrowerowcy po raz trzeci uczczą pamięć zawodnika Horyzontów i Przystani Tarnów, Pawła Żurowskiego. W stawce szesnastu zawodników znaleźli się zwycięzcy z lat poprzednich, Rafał Baumgarten i Piotr Pluczyński, a także aktualny Indywidualny Wicemistrz Świata Rafał Duliński czy świeżo upieczony Drużynowy Mistrz Europy Juniorów, Adam Bożejewicz.

Oprócz wyżej wymienionych zawodników tradycyjnie nie zabraknie przedstawicieli Śląska Świętochłowice - Kamila Bielicy, Kamila Bielaczka, Marka Pronobisa i Tomasza Krzykowskiego oraz Strażaka Mikołów – Szymona Komandera i Tomasza Grzybka. Gospodarzy, oprócz Baumgartena, reprezentować będą Kamil Krawczyk, Artur Pisarek i Dawid Żołądź. Stawkę uzupełnią drugi przed rokiem Rafał Pigoń, junior TSŻ-u Pekum Toruń Kacper Małkowski oraz zwycięzca biegu eliminacyjnego, który odbędzie się przed zawodami.

Zdecydowanym faworytem jest srebrny medalista ubiegłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata, Rafał Duliński, dla którego to będzie drugi występ w karierze na tarnowskim torze. Groźni będą także doskonale znający owal przy ul Truagutta Marek Pronobis, Kamil Bielica czy Rafał Pigoń. Zagadką może być postawa zwycięzcy z 2010 roku, reprezentanta MKS-u Śląsk Świętochłowice, startującego w lidze regionalnej w barwach tarnowskiej Przystani, Rafała Baumgartena. „Miśkowi” odnowiły się kłopoty z kręgosłupem i nie wiadomo czy w niedzielę będzie mógł walczyć na sto procent swoich możliwości. Pozostali reprezentanci gospodarzy nie należą co prawda do grona faworytów, jednak niejednokrotnie udowadniali, że na własnym, specyficznym torze, potrafią walczyć jak równy z równym z wiele wyżej notowanymi przeciwnikami. To gwarantuje od początku do końca zawodów.

Lista startowa:
1. Dawid Żołądź (MKS Śląsk Świętochłowice/MUKS Przystań Tarnów)
2. Szymon Komander (LKS Strażak Mikołów/ZKS Zielona Góra)
3. Rafał Duliński (TSŻ Toruń)
4. Kacper Małkowski (TSŻ Toruń)
5. Adam Bożejewicz (TSŻ Toruń)
6. Tomasz Grzybek (LKS Strażak Mikołów/MKS Śląsk Świętochłowice)
7. Kamil Bielica (MKS Śląsk Świętochłowice)
8. Marek Pronobis (MKS Śląsk Świętochłowice)
9. Rafał Pigoń (TPD Kalety)
10. Tomasz Krzykowski (MKS Śląsk Świętochłowice)
11. Kamil Bielaczek (MKS Śląsk Świętochłowice/LKS Strażak Mikołów)
12. Artur Pisarek (MUKS Przystań Tarnów)
13. Rafał Baumgarten (MKS Śląsk Świętochłowice/MUKS Przystań Tarnów)

14. zwycięzca biegu eliminacyjnego
15. Piotr Pluczyński (TPD Kalety)
16. Kamil Krawczyk (MUKS Przystań Tarnów/ZKS Zielona Góra)

Rezerwowi:
17. 2 w biegu eliminacyjnym
18. 3 w biegu eliminacyjnym

Tak było w latach ubiegłych:
I Memoriał Pawła Żurowskiego – 22.08.2010:

1. Rafał Baumgarten (OM Przystań Tarnów)
2. Łukasz Piszczek (OM Przystań Tarnów)
3. Maciej Jagiełło (MKS Śląsk Świętochłowice)

II Memoriał Pawła Żurowskiego – 25.09.2011:
1. Piotr Pluczyński (TPD Kalety)
2. Rafał Pigoń (TPD Kalety)
3. Kamil Bielica (MKS Śląsk Świętochłowice)

III Memoriał Pawła Żurowskiego jako wydarzenie na Facebooku

[center]Obrazek[/center]


Niedzielne zawody to nie tylko uczczenie pamięci zawodnika i kibica, ale także szansa obejrzenia światowej czołówki speedrowera! Serdecznie zapraszamy :!:
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez artas, łącznie zmieniany 1 raz.

KoNiK
Posty: 1512
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Speedrower

Post autor: KoNiK » 09 sie 2012, 21:56

jesli ktos ma troche czasu w sobote a w niedziele nie wybiera sie do Czewy to zapraszamy na zawody speedrowerowe :D w sobote zawody parowe o 15 oraz o 17 liga regionalna, natomiast w niedziele region o 12 i o 14 III Memorial Pamięci Pawła Żurowskiego. Wiecej szczegolow na stronie www.przystantarnow.pl

artas
Posty: 75
Rejestracja: 27 lip 2009, 10:50
Lokalizacja: Tarnów

Re: Speedrower

Post autor: artas » 24 lis 2013, 14:42

Pewnie nie wszyscy zdają sobie sprawę, że kojarzący się im z podwórkową zabawą speedrower jest kwalifikowanym sportem III RP, a Polacy mimo zaledwie 18 lat występów na międzynarodowej arenie są potęgą, co potwierdzili zgarniając prawie wszystkie złote medale zakończonych dzisiaj MŚ w Australii.

http://espeedway.pl/news,polacy_rewelac ... 53,12.html

ODPOWIEDZ