Obrazek

Polityka i wydarzenia bieżące

Dział o wszystkim niezwiązanym z żużlem
Deto
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2009, 0:03
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polityka

Post autor: Deto »

Ja tak tylko chciałem uświadomić, że w wyborach samorządowych, o wejściu do rady, decyduje liczba zebranych głosów, a nie miejsce na liście !

A przy dobrym układzie nawet 250 głosów może dać już wejście.
Obrazek

Marcus_Cleverly
Posty: 1549
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:21

Re: Polityka

Post autor: Marcus_Cleverly »

Deto moj glos juz masz.
'' Jesteś tak dobry jak dobry był twój ostatni mecz ''

Czorny
Posty: 450
Rejestracja: 19 maja 2010, 10:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polityka

Post autor: Czorny »

Czy to forum należy do Agory? hehehe a dlaczego niby mamy głosować na PO? Partia która najbardziej się kojarzy z żydostwem w polsce.
No nie rozumię dlaczego w tym temacie pisze sie o osobach "związanych ze środowiskiem sportowym" które startują w wyborach, ale tylko z ramienia PO, dlaczego przekreślacie od razu Pabijana? Czy nie jest "związany ze srodowiskiem sportowym"? Czy to dlatego że z SLD? A może jest jeszcze ktoś "związany ze srodowiskiem..." kto startuje wyborach? Mielibyśmy wtedy większy wybór. Chcacy byc obiektywnym trzeba było zaprezentować wszystkich "związanych ze środowiskiem..." którzy kandydują. Pozostaje też sprawa co to oznacza że ktoś jest "związany ze srodowiskiem" ? Czy to ma być zawodnik, trener, działacz, pracownik klubu, a może wystarczy że kibic?
Odkąd pamiętam przed każdymi wyborami pojawiali się kandydaci urodzeni 100m od stadionu, albo od zawsze wspierający sport.
A tak swoją drogą, jak to będzie gdy Jaga zostanie radnym??? Czy wypada radnemu notorycznie popełniał wykroczenie? (141 KW).

Awatar użytkownika
Pichu
Posty: 1883
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:37
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polityka

Post autor: Pichu »

Że tak odpowiem pytaniem na pytanie - a co robi prawica ? Bo po takich osobach jak Ty Estudiantes, widać tylko obrażanie, brak szacunku i poczucie lepszości od innych. Totalny brak tolerancji dla inności, taki zajebisty jesteś, że wszyscy muszą być tacy jak Ty i Twoi kompani ? Żyj i daj żyć innym tak jak ktoś chce. Zresztą polecam Ci przeczytać jeszcze raz post nogarda, to może nie będziesz już zadawał takich pytań.

I na koniec cytat:

"Interesuje mnie frywolny przekaz, dlatego że żyjemy w kraju dosyć stęchłym, ciasnym mentalno, katolicko-zaściankowym. Mój program jest pewnego rodzaju kontrrewolucją."

"Myślę, że gdyby młodzi ludzie w tym kraju byli informowani na lekcji, kto to jest Żyd, homoseksualista i inwalida (przepraszam, że tak to upraszczam i wrzucam do jednego worka), to nie mielibyśmy napisów na ścianach, komentarzy na ulicach, okrzyków na stadionach i nieprzyjemnych psychologicznych sankcji wobec osób niepełnosprawnych, ale chyba potrzeba 150 lat, aby to zmienić, no może 100. Jestem optymistą."

Autorem słów nie jest żaden przykład dla ludzi czy jakiś super, fajny facet bo Kuba Wojewódzki, ale potrafi powiedzieć coś na prawdę mądrego nad czym warto rozkminić.

Awatar użytkownika
Estudiantes
Posty: 1279
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:33

Re: Polityka

Post autor: Estudiantes »

Pichu pisze:Że tak odpowiem pytaniem na pytanie - a co robi prawica ?
Nie jestem wyznawcą prawicy. Wystarczy mi to czego nie robi. Nie zacofała gospodarczo naszego kraju na 40 lat, nie stała na straży bandyckiego reżimu i nie wspiera chorych dewiacji.
Bo po takich osobach jak Ty Estudiantes, widać tylko obrażanie, brak szacunku i poczucie lepszości od innych. Totalny brak tolerancji dla inności, taki zajebisty jesteś, że wszyscy muszą być tacy jak Ty i Twoi kompani ?
Jeszcze mnie mieszaj z nazistami jak GW, która wszystkich patriotów za takich uważa. Czy ja mam coś do istnienia innych nacji? Nie mam. Mi tylko pasuje żyć w kraju jakim żyję. Zachód się przejedzie na swojej tolerancji i bardzo dobrze. Życzę im ekspansji Islamu. Katolika da się obrażać, nazywać ciemnogrodem jak ten twój fajny Kuba Wojewódzki, za to od Muzułmanina dostanie strzała w pysk. I taki los niech sobie zachód gotuje. :)

Czy ja mam coś do istnienia homoseksualistów? Nie. Po prostu nie zgadzam się na małżeństwa i adopcję dzieci, bo to jest patologia. I to jest ukazane w Biblii i żadna doktryna kościelna nie ma tu nic do rzeczy. Tak jak mordowanie dzieci nienarodzonych. Nie znajduję, żadnego usprawiedliwienia i nie dam sobie wmówić, że zabicie dziecka 3 miesiące później jest gorze niż 3 miesiące wcześniej. Nie mam też zamiaru, aby polskie dzieci uczone były w podstawówkach, że homoseksualizm jest normalny. To jest skrzywienie seksualne i już. Żadne lobby wmawiające ludziom, że jest inaczej rzeczywistości nie zmieni. Nie chcę przywilejów dla nich i traktowania jak świętych krów. Popieram Janusza Korwina Mikke, który ich nazywa faszystami.
"Myślę, że gdyby młodzi ludzie w tym kraju byli informowani na lekcji, kto to jest Żyd, homoseksualista i inwalida (przepraszam, że tak to upraszczam i wrzucam do jednego worka), to nie mielibyśmy napisów na ścianach, komentarzy na ulicach, okrzyków na stadionach i nieprzyjemnych psychologicznych sankcji wobec osób niepełnosprawnych, ale chyba potrzeba 150 lat, aby to zmienić, no może 100. Jestem optymistą."

Autorem słów nie jest żaden przykład dla ludzi czy jakiś super, fajny facet bo Kuba Wojewódzki, ale potrafi powiedzieć coś na prawdę mądrego nad czym warto rozkminić.
I to samo nic nie mam do Żydów. Ślepe JUDE RAUS jest dla mnie durnotą. Irytują mnie jedynie publikacje dotyczące II wojny światowej kiedy Polaków oskarża się o mordowanie Żydów! I mam takie same zdanie jak lewica Izrealska będąca przeciw Syjonistom. I ci Zydzi też mają poglądy rasistowskie, więc nie mam zamiaru przyłączać się do wiecznego płaczu nad losem Narodu Wybranego! Niech sobie sterują Ameryką, a w Polsce niech pozwolą mieć nam poglądy jakie chcemy mieć. Nie każdy musi ich lubić.
Co ma katolicyzm do inwalidów? Już chłop przegina z takimi wypowiedziami.
Pozorowanie reform w latach 1989-2002

Po oficjalnym upadku systemu komunistycznego w Polsce w czerwcu 1989 roku, rozważano całkowitą likwidację służb specjalnych, tzw. “opcje zerową” oraz odbudowanie ich w oparciu o nowych ludzi. Plany te nigdy nie zostały zrealizowane. Jako powód podaje się często - “brak wykwalifikowanych ludzi, którzy mogliby się zająć działalnością wywiadu i kontrwywiadu w ‘demokratycznym’ już panstwie”. Zgodnie z tą logiką łatwiej i praktyczniej było stworzyć nowe instytucje, w których zatrudniono by “mieszany personel,” tzn. pozytywnie zweryfikowanych oficerów i agentów starego reżimu, którzy przysięgli lojalność wobec nowej Rzeczpospolitej Polski oraz nowych agentów rekrutowanych spośród antykomunistycznej opozycji. (8*)

Prezentowano również inny punkt widzenia, według którego opcja zerowa była możliwa, ale nie doszła do skutku na wskutek dążenia elit i aparatu byłego reżimu do utrzymania swoich wpływów i władzy. (9*)

W rezultacie kombinacji różnych przyczyn, w kwietniu 1990 roku SB zostala przekształcona w Urząd Ochrony Państwa (UOP) (10*), jednakże znaczny procent personelu tej “nowej” instytucji składał się ze starych funkcjonariuszy SB. (11*) Z 24 tys pracowników SB, 14 tys złożyło podania o oczyszczenie z zarzutów o łamanie praw człowieka. (12*) Z tych 14 tys - 10 tys przeszło pozytywnie weryfikacje i uzyskało prawo do zatrudnienia w nowych służbach. (13*) 4 tys. z nich zostało przyjętych do pracy wUOP (na ogólną liczbę 6 tys zatrudnionych). (14*)

Zdaniem niektórych autorów, transformacja ta została skutecznie przeprowadzona dzięki powierzeniu odpowiednich, ważnych funkcji byłym działaczom opozycji, lojalnych w stosunku do nowych władz. Świeżych pracowników, pochodzących z antykomunistycznej opozycji, awansowano na odpowiedzialne stanowiska, włączając szefów UOP-u oraz kontrwywiadu. Z kolei, według innych autorów, “weryfikacja” była zwykłą farsą, ponieważ znaczna część teczek SB zaginęła a funkcjonariusze podlegający lustracji, mieli odpowiednią wiedzę i umiejętności, co pozwalało im manipulować całym procesem, przy użyciu różnych środków, włączając w to nawet szantaż. W niektórych działach, jak jednostka szyfrantów oraz w archiwach nie przeprowadzono żadnej weryfikacji.

Zmniejszono znacznie liczbę pracowników WSW (z 6 tys na 1,5 tys) (15*), ale poza tym, jedyną widoczną zmianą było nadanie nowej nazwy w 1991 roku - Wojskowe Służby Informacyjne (WSI) (16*). Wydział ten praktycznie pozostał w rękach tych samych ludzi, podległych Ministerstwu Obrony, którzy funkcjonowali według tajnych, wojskowych rozkazów do grudnia 1995 r. W praktyce ich działalność nie podlegała ścisłej regulacji. (17*)

Co stało się z byłymi funkcjonariuszami komunistycznej bezpieki oraz z jej tajnymi współpracownikami?

Wielu pracowników komunistycznych służb specjalnych znlazło zatrudnienie w sektorze prywatnym, gdzie nadal uprawiali swoją profesję. Według oficjalnych danych, w 1992 r. prywatne agencje bezpieczeństwa zatrudniały około 100 tys. ludzi, podczas gdy w agencjach państwowych pracowało około 95 tys. ludzi. W latach 1989-1993 powstało 5 tys. prywatnych agencji bezpieczeństwa oraz detektywistycznych. W 1996 r. było zarejestrowanych 7,177 takich agencji i prawie tyle samo działało nielegalnie. Ilość zatrudnionych w nich pracowników szacuje się na 250 tys. Według ostrożnych ocen, całkowity dochód tych agencji wyniósł w 1995 r. 5 miliardów dolarów USA, czyli prawie trzy razy więcej niż Telekomunikacji Polskiej. (20*)

Przepisy Ustawy o Działalności Gospodarczej z 1988 roku zezwalały firmom prywatnym na zajmowanie się takimi dziedzinami jak: ochrona własności prywatnej i osobistej, działność wywiadowcza, odzyskiwanie skradzionej własności, działalność detektywistyczna, ściąganie długów, jak również zbieranie informacji biznesowych(21*)

Nieoficjalnie, firmy te angażowały się w niezgodną z prawem działaność, taką jak: ściąganie długów przy wykorzystaniu przemocy, porwania, stosowanie tortur i wymuszenia, nielegalny handel bronią, rabunki, podsłuch, ochrona grup gangsterskich itd. Jakkolwiek NIK prowadził przez 8 miesięcy w 1996 r. (22*) obserwacje tej działaności a Sejm w sierpniu 1997 r. uchwalił prawo o ochronie mienia i obywateli (23*), to w praktyce rządowi nigdy nie udało się poskromić tych sił. Przepisy prawne zawierały właściwie niewiele nowych ograniczeń dotyczących działalności prywatnych agencji bezpieczeństwa oraz firm detektywistycznych. Nieformalnym tego powodem miał być fakt zawierania umów o podwykonawstwo z tymi firmami przez UOP. Faktycznie, prawo nakładało obowiązek zarówno na państwowe jak i na prywatne firmy, aby zatrudniały prywatne agencje bezpieczeństwa, co w rezultacie znacznie powiększyło popyt na ich usługi. (24*)

Nawet ostrożni komentatorzy stwierdzali, że "czarne owce" z byłych komunistycznych służb specjalnych stworzyły organizacje na wzór mafii oraz wykorzystywały swoje doświadczenie i metody, których nauczyły się w tych służbach, w takich akcjach jak nielegalny handel bronią, wyposażeniem wojskowym a nawet materiałami rozczepialnymi, itd. (25*)
Będziemy skażeni komunizmem jeszcze jakiś czas. Smutne, że oprawcy nadal żyją sobie dobrze, a ludzie walczący z komuną często żyją za grosze. Smutne też, że Solidarność nie potrafiła się temu przeciwstawić. Dlatego napisałem nie jestem fanatykiem prawicy, mam tylko poglądy im bliższe, a dokładniej odwrotne od komunistów i lewaków. ;) I możemy się tak przerzucać bez przerwy i tak nie uzyskam odpowiedzi co pięknego było w rządach komunistów a potem Leszka Millera, co dobrego jest w aborcji i eutanazji i co pięknego jest w małżeństwach homo i wychowywaniu przez nich dzieci oraz w utrzymywaniu 3 milionowej mniejszości Arabskiej czy Tureckiej ;)
www.elitatarnowa.pl
ZKS UNIA - PIŁKARKSA DUMA GRODU LELIWITÓW

Awatar użytkownika
Estudiantes
Posty: 1279
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:33

Re: Polityka

Post autor: Estudiantes »

Co roku się pojawiają i nic z tego nie mamy. Dlatego kandydują osoby znane nam kibicom i będące jednocześnie kibicami. Co tu wiele tłumaczyć. Startują nasi z którymi możecie rozmawiać i kontaktować się non stop, a nie ktoś tam, do którego pójdziemy z delegacją z jakąś sprawą a on nam powie - ok. zobaczymy. ;D Później więc nie narzekajcie, że Radni są tacy i owacy. Macie szanse sami zdecydować...
www.elitatarnowa.pl
ZKS UNIA - PIŁKARKSA DUMA GRODU LELIWITÓW

Czorny
Posty: 450
Rejestracja: 19 maja 2010, 10:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polityka

Post autor: Czorny »

Fakt faktem przewaznie byłem "pod wpłwem" w czasie wyjazdów, ale większość ludzi pamietam. Jednak Pana Babuśki nie kojarze jako kibica za chuja!!!

JaGa
Posty: 4184
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:54
Lokalizacja: East Green

Re: Polityka

Post autor: JaGa »

A tak swoją drogą, jak to będzie gdy Jaga zostanie radnym??? Czy wypada radnemu notorycznie popełniał wykroczenie? (141 KW).
Ciekawa sprawa nie ukrywam. Niemniej jednak jest to do przedyskutowania i zakładam, że jakiś kompromis można by było wypracować. Poza tym już na poprzednim forum dyskusja w tym temacie trwała i wg mnie tego typu wykroczenia :P są jednostkowe. Natomiast jeśli by trzeba było, ze względu na rodzaj przyśpiewki, to ktoś inny mógłby ją zaintonować.
Poza tym nie ukrywam, że szukam następcy 8-)

W sprawie Pana Babuśki, to niech się Deto jednak wypowie, bo on jest bardziej kompetentną osobą w tej sprawie. Jednak kibicem Unii on jest. Co prawda można powiedzieć piknikiem, ale na jego poparcie w Naszych sprawach możemy liczyć!
A to, że "pod wpływem" jest się na wyjeździe ... powiedz kto nie jest po przynajmniej jednym prócz kierowcy? Wyjazd toż to bar na kółkach ;)

A i odnośnie Twego pytania, czemu tacy a nie inni kandydaci. Jak pisałem wcześniej są to osoby poparte przez wszystkie grupy kibicowskie działające na Unii i GTW.
Jeśli komuś powiedzmy ów osoby nie odpowiadają, to warto pomyśleć, by aktywniej zacząć uczestniczyć w życiu kibicowskim. Bo nie sztuką jest serio nie udzielać się, a potem zwyczajnie krytykować. A dobrze wiesz, że nie uszczęśliwi się wszystkich.

Przemek82
Posty: 522
Rejestracja: 26 lip 2009, 11:16
Lokalizacja: Zgłobice

Re: Polityka

Post autor: Przemek82 »

Wiele masz racji w tym co piszesz, też nie jestem za poprzednim systemem, choć widzę niektóre jego zalety w kontraście z dzisiejszym światem, lewica nie wprowadzxała wielu rzeczy o których piszerz ze względu na opinie publiczną i wybory tak i po as tekaze PIS nie wprowadzi wszystkich swoich pomysłów ze wzglęu na swoją niekorzyść lub społeczne nieprzyzwolenie. W radykalnej prawicy nie znosze tempej nietolwerancji a także mentalności któtra dawno temu zabiła Gabriela Narutowicza i doprowadziła do destabilizacji kraju, w Prawicy typu Pis nie znoszę wieszczenia jaki to Piłsudski był wspANIAŁY i aż trafia mnie że muszę chodzić o ulicah jego imienia, gdyż przypomnę, ten człowiek był początkowo agentem niemieckim, naSTĘPNIE gdy Niemcy przegrały I wojnę, chciał przejąć władzę w odradzającej się Polsce lecz gdy Rosyjska Bolszewia wydupiła go z Kijowa i podeszła pod Warszawę uciekł z niej kładąć na ręcę Witosa (premiera rządu) rezygnację z funckji marszałka (coś na wzóz prezydenta z większymi uprawnieniami), Witos przed bitwą nie chcąc złamać morale żołnierzy schował rezygnację, a plany bitwy opracował Gen Rozwadowski. pO BITWIE w której Piłsudski nie uczestniczył, ba nie było go nawet w Warszawie Witos oddał mu tą rezygnację która go kompromitowała i przywłaszczył sobie częśc chwały, częśc bo mimo wszyustko wielu przekazało prawdę o tamtych wydarzenbiach jak chośby ludowcy czy narodowacy i są na do dowody a gdy są obchody bitwy ,,cudu nad wisłą" to Polska Telewizja podAJE że to sztabowcy Piłsudskiego opracowali plan bitwy, ni to pawda ni to kłamstwo ale papka z mózgu narodu zostaje zrobiona i chwała Piłsudskiego podczymana. Przypomne tylko że ten człowiek potem zniszczył Polska demokrację przeprowadzając zamach majowy, a ludzi nieprzyvchylnych wsadził do ciężkich więźeiń, szc sególnie do Berezy Kartuskiej przy której Gestapowski Pawiak to Pikuś, tak oto torturowani byli wielcy Polscy Patrioci: Korfanty (twórca powstań Śląskich dzięki którym częśc Śląska buła w granicahc II Reczypospolitej, czyli jakaś połowa całego Polskiego przemysłu, notabene Hitlerowcy go za to nienawidzili lecz Piłsudski i jego Sanacyjni następcy zabili go wcześniej oszczędzając mu gehenny Niemieckiej), Witos który jako jedyny nie był torturowany może dzięki temu że nie wyjawił hańby pożal się Boże Marszałka, Gen. Zagórski, czy wreszcie Gen. Rozwadowski, wielki Polski Bohater, pogromnca Bolszewików, któremu Piłsudczycy podawali w więzieniu starte szkło do pożywienia i zmarł w niewyjaśnionych dotąd do końca okolicznościach, pochowany na cmentarzu Orląt Lwowskich którymi dowodził broniąc ich przed Ukraincami, który to cmentarz dewastowali Sowieci po 1945 roku i jego pamięć. Popatrzcie jaka historia jest przewrota, Ruscy chcieli go zniszczyć bo ich pokonał a własny Polski naród go nie pamięta bo jegp pamięć godzi w imię pseudomarszałka, a w Tarnowie w ŻADEN SPOSÓB NIE JEST UPAMIĘTNIONY. Mniej więcej dlatego nie trawię Pisu którzy za wzór rządzenia przedstawiaja model II Rzeczypospolitej z Piłsudskim na czele. Ja jestem taki trochę ludowiec, narodowiec ALE nigdy Piso narodo-socjalista.

speedway fan
Posty: 1214
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:31
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polityka

Post autor: speedway fan »

Każdy kto chce, to może powiedzieć, że jest kibicem żużla. Przyznam się szczerze, że Babuśki jeszcze na żużlu nie spotkałem, a widziałem wielokrotnie (prawie zawsze) Kwaśnego czy Wardzałę. Może to pech?

Zagłosowałbym na Was Jaga, ale nie jesteście z mojego okręgu. Nie będę rzucał nazwiskami, ale poprę jedną z osób z komitetu Tarnowian, z tego względu iż na PIS nigdy w życiu nie zagłosuję, a PO trochę mam już dość.

Tak czy siak życzę Wam powodzenia!
JANUSZ KOŁODZIEJ IMP 2005, 2010

Czorny
Posty: 450
Rejestracja: 19 maja 2010, 10:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polityka

Post autor: Czorny »

JaGa pisze:
A tak swoją drogą, jak to będzie gdy Jaga zostanie radnym??? Czy wypada radnemu notorycznie popełniał wykroczenie? (141 KW).
Ciekawa sprawa nie ukrywam. Niemniej jednak jest to do przedyskutowania i zakładam, że jakiś kompromis można by było wypracować. Poza tym już na poprzednim forum dyskusja w tym temacie trwała i wg mnie tego typu wykroczenia :P są jednostkowe. Natomiast jeśli by trzeba było, ze względu na rodzaj przyśpiewki, to ktoś inny mógłby ją zaintonować.
Poza tym nie ukrywam, że szukam następcy 8-)

W sprawie Pana Babuśki, to niech się Deto jednak wypowie, bo on jest bardziej kompetentną osobą w tej sprawie. Jednak kibicem Unii on jest. Co prawda można powiedzieć piknikiem, ale na jego poparcie w Naszych sprawach możemy liczyć!
A to, że "pod wpływem" jest się na wyjeździe ... powiedz kto nie jest po przynajmniej jednym prócz kierowcy? Wyjazd toż to bar na kółkach ;)

A i odnośnie Twego pytania, czemu tacy a nie inni kandydaci. Jak pisałem wcześniej są to osoby poparte przez wszystkie grupy kibicowskie działające na Unii i GTW.
Jeśli komuś powiedzmy ów osoby nie odpowiadają, to warto pomyśleć, by aktywniej zacząć uczestniczyć w życiu kibicowskim. Bo nie sztuką jest serio nie udzielać się, a potem zwyczajnie krytykować. A dobrze wiesz, że nie uszczęśliwi się wszystkich.
No ja za takie "wykroczenie" dostałem nagrodę w wysokości 500zł w czasie nieodbytych derbów w rzeszowie w 2009 roku.
Co do Babuśki...to takich jak on jest kilkanascie tysięcy no ale nieważne.
Co do życia kibicowskiego z mojej strony to mogę tylko napisać że "wszystko zaczyna się i kończy w sektorze rodzinnym". A na dzień dzisiejszy żuzel jest dla mnie "najważniejszy z rzeczy mniej ważnych".

JaGa
Posty: 4184
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:54
Lokalizacja: East Green

Re: Polityka

Post autor: JaGa »

speedway fan, podkreślę po raz kolejny, my startujemy z listy PO, ale jesteśmy niezależni. Zresztą to tylko wybory samorządowe :P
Co nie zmienia faktu, że niektórzy starsi :lol: panicznie i agresywnie reagują widząc logo Platformy, a żadne tłumaczenia nie pomagają, bo i nie ma na nie czasu jak trzeba brać nogi za pas haha :P

Czorny, też tego typu przejścia miałem. Inna rzeczą jest to, że jednak jeżdżąc na wyjazdy w tym i derby ludzie podczas przemarszu itp nie prezentują zgranej ekipy ... z różnych powodów. Wówczas pewnie byś nie dostąpił tej wątpliwej przyjemności. Ale też to przeżywałem mimo wszystko. Jednak na samym stadionie stróżów prawa nie ma, więc i trudniej o mandacik :P
Ale mimo to życzliwych ludzi nie brakuje ...
Co do Babuśki ... jak pisałem, niech Deto się wypowie.
a o żużlu ładnie napisane ;)

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Polityka

Post autor: WaluS »

JaGa pisze: Co nie zmienia faktu, że niektórzy starsi :lol: panicznie i agresywnie reagują widząc logo Platformy,
Kurde, JaGa nie obrażaj mnie, bo na złość zagłosuję na jakiegoś pisuara :evil: ;)

Awatar użytkownika
Pichu
Posty: 1883
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:37
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polityka

Post autor: Pichu »

Nie sądzę by zachód przejechał się na tolerancji, bo z reguły człowiek nie powinien się przejechać gdy jest dobry. :> Ponadto pisałem że KW wcale taki fajny nie jest, po prostu zdarza mu się powiedzieć coś mądrego, czytaj ze zrozumieniem. Katolików w swojej wypowiedzi nie nazwałem ciemnogrodem, więc też nie wiem do czego pijesz. Owszem, na adopcję dzieci przez pary homo również się nie zgadzam, polska lewica również. Natomiast jestem za tym by mogli zalegalizować swój związek - bo gdy żyją we dwoje przez wiele lat, to myślę, że mają prawo do posiadania wspólnej własności. Dalej - co mnie obchodzi, co zawarte jest w biblii ? Skrzywienie, bo Ty tak uważasz tak ? Dla wielu jest to jednak jedna z trzech orientacji - wrodzona, lub z czasem nabyta. Co potwierdza wielu lekarzy. (tak są też tacy co się z tym nie zgadzają, jednak tych jest mniej) bo już w 73 w USA po przeprowadzonych badaniach, wykreślono homoseksualizm z listy chorób. Przywilejów ? Nie. Ale jak równych sobie - TAK. To, że popierasz JKMa to wiem, aż widać :roll:

Psychologowie, psychiatrzy i inni specjaliści zajmujący się zdrowiem psychicznym, zgadzają się co do faktu, że homoseksualność nie jest chorobą, zaburzeniem psychicznym czy problemem emocjonalnym. Ponad 35 lat obiektywnych, dobrze zaprojektowanych badań naukowych wykazało, że homoseksualność, sama w sobie, nie wiąże się z zaburzeniami psychicznymi lub emocjonalnymi czy społecznymi problemami. Homoseksualność niegdyś była uważana za chorobę, ponieważ specjaliści zajmujący się zdrowiem psychicznym i społeczeństwo dysponowali nierzetelnymi, opartymi na uprzedzeniach, informacjami.

W 1973 roku Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne uwzględniając nowe, lepiej zaprojektowane badania, usunęło homoseksualność z listy zaburzeń psychicznych i emocjonalnych. Dwa lata później, Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne podjęło uchwałę popierającą to usunięcie.
Od ponad 25 lat oba stowarzyszenia apelują do wszystkich specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego o pomoc w usunięciu piętna choroby psychicznej, którą niektórzy ludzie nadal łączą z orientacją homoseksualną.

— Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne

Co do owego pozorowania reform 8-) Proszę o źródło owego artykułu, bo wrzucić byle co, nie wiadomo skąd może każdy. Ponadto chciałbym zwrócić uwagę na przemianę dotyczącą SLD ;) To tak na marginesie.

Ponadto, jest to raczej ostatnia moja wypowiedź w tym temacie, każdy ma swoje zdanie, poglądy, i z racji właśnie, że jestem lewicowy ;) uważam że wolno mu je posiadać, jakie by nie były (oczywiście w granicach rozsądku ;) chodzi mi tu o nazizm itp. )

JaGa
Posty: 4184
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:54
Lokalizacja: East Green

Re: Polityka

Post autor: JaGa »

WaluS, nie miałem na myśli Ciebie, a ortodoksyjnych wyznawców PiSu, z którymi serio coś jest nie tak :shock:
Ale cóż ... przynajmniej jest śmiesznie :lol:

AVE

Deto
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2009, 0:03
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polityka

Post autor: Deto »

Wczoraj, w siedzibie ŻSSA "Unia" Tarnów, przed meczem określanym jako małe derby regionu (Unia Tarnów - Szreniawa Nowy Wiśnicz), odbyła sie konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli miasta z Prezydentem Tarnowa Ryszardem Ścigałą na czele, prezesem ŻSSA Bogdanem Gurgulem oraz przedstawicielem Stowarzyszenia "Wierni" Michałem Żurowskim. Okazją do konferencji było przekazanie gruntowanie wyremontowanych szatni piłkarzy tarnowskiej Unii oraz nadanie stadionowi miejskiemu nazwy "Jaskółcze Gniazdo". Po konferencji Prezydent Tarnowa przekazał również, za pośrednictwem przedstawiciela Stowarzyszenia "Wierni", komplet profesjonalnych piłek dla piłkarzy "Jaskółek".

Remont szatni, był pierwszym tak gruntownym remontem w wyniku którego, piłkarska drużyna otrzymała całkowicie nowe i przebudowane wnętrze. Poza pomieszczeniem dla trenera oraz powiększonym pomieszczeniem przebieralni, piłkarze otrzymali również nowe i rozbudowane sanitariaty, osobne pomieszczenie dla masażysty oraz kolejne, duże pomieszczenie, które prawdopodobnie będzie służyć jako szatnia dla drużyny juniorów tarnowskiej Unii.

Pomysł z nadaniem stadionowi miejskiemu nazwy "Jaskółcze Gniado", której historia sięga już 8 lat, doczekał się realizacji. Jak poinformował media prezes ŻSSA - Bogdan Gurgul, stosowne tablice zostały już zamówione. A w chwili obecnej zamontowano tymczasowe banery z napisem.

Cieszy, że wspólne starania kibiców piłkarskich i żużlowych doczekały się wreszcie realizacji. Z tego miejsce podziękowania dla Proha, który jest pomysłodawcą nazwy, Piotra Janigi i Michała Żurowskiego, którzy zajęli się organizacją akcji zbierania podpisów oraz ponad tysiąca kibiców tarnowskiej Unii, którzy poparli naszą wspólną inicjatywę.

Relacja z konferencji prasowej (DetoTV)

http://www.youtube.com/watch?v=kKRpNvDivLs

Galeria zdjęć autorstwa Pawła Topolskiego

http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Gale ... nii-Tarnow

Obrazek
Obrazek

JaGa
Posty: 4184
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:54
Lokalizacja: East Green

Re: Polityka

Post autor: JaGa »

I powyższa akcja potwierdza, że jeśli wspólnie chcemy coś osiągnąć, to jesteśmy w stanie, pod warunkiem, że działamy razem. Ale możemy uczynić znacznie więcej, nie tylko dla Unii, ale i tarnowskiego sportu, gdy będziemy mogli przeforsować pewne sprawy w UM! Jednak do tego potrzebni są ludzie ... jesteście potrzebni Wy! Dlatego liczymy na Was 21 listopada.


http://www.youtube.com/watch?v=U23c3bIJK3M&hd=1

Awatar użytkownika
Estudiantes
Posty: 1279
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:33

Re: Polityka

Post autor: Estudiantes »

Jeżeli chodzi o święte krowy chodzi mi o to..

„Na koniec jeszcze jeden kamyczek do ogródka Gazety - jako jej stałemu czytelnikowi chyba mi wolno, trudno mnie bowiem oskarżyć o programową niechęć do tego pisma. Otóż największy polski dziennik oburza się mocno na policję z racji pobicia p. Biedronia. Oburza się słusznie, ale... Gdy dwa lata temu podczas nielegalnego przemarszu przez Warszawę policja otoczyła, a następnie wyaresztowała kilkuset kibiców Legii, doszło do nadużyć na komisariatach. Zatrzymani skarżyli się na bicie, zmuszanie do siadania na nodze od stołka, długotrwałe przetrzymywanie bez jedzenia i picia oraz brak kontaktu ze światem zewnętrznym, w tym prawnikami. Sprawą obiecał się zająć ówczesny rzecznik praw obywatelskich, śp. prof. Kochanowski. Gazeta napisała wówczas, że rzecznik robi z siebie obrońcę kiboli zamiast zajmować się ważniejszymi sprawami. Nad podejrzeniami o łamanie praw obywatelskich przeszli redaktorzy do porządku dziennego, prywatnie myśląc zapewne, że kibolom "się należało". Zresztą ważniejsza od demokratycznych zasad była wtedy antykibolska krucjata prowadzona przez Gazetę i koncern medialny ITI oraz strach przed krytykowaniem działań władzy pod rządami zbawcy Ojczyzny, Donalda Tuska.

Robert Biedroń powinien więc podziękować za swoje siniaki również Gazecie Wyborczej. Nic bowiem tak nie rozzuchwala funkcjonariuszy władzy - każdej władzy - jak poczucie bezkarności i bierność mediów. Dwa lata temu Gazeta zasiała złe ziarno, napadając na słusznie interweniującego rzecznika praw obywatelskich. Dzisiaj niespodziewanie plon tamtego siewu zebrał p. Biedroń. Niech to będzie nauczka również dla tych, którzy dziś skłonni są myśleć i pisać, że Biedroniowi "się należało". Bo kto wie, czy i oni kiedyś podczas jakiejś demonstracji nie znajdą się przypadkiem w policyjnym wozie...”

źródło: ObserwatorLubelski.Salon24.pl
www.elitatarnowa.pl
ZKS UNIA - PIŁKARKSA DUMA GRODU LELIWITÓW

Bullet
Posty: 357
Rejestracja: 09 kwie 2010, 10:28

Re: Polityka

Post autor: Bullet »

tylko tego brakowało, w okresie przedwyborczym całe miasto zawsze było oklejone tymi śmiesznymi plakacikami i zdjęciami, inne fora tylko o tym pisały, a teraz jeszcze forum żużlowe... proponuje żeby niektóre osoby pozakładały sobie blogi a forum bez względu na to kim na nim są niech zostawią w spokoju albo przynajmniej przeniosą temat do hydeparku bo nie ma nic z żużlem wspólnego!

Deto
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2009, 0:03
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polityka

Post autor: Deto »

Bullet pisze:tylko tego brakowało, w okresie przedwyborczym całe miasto zawsze było oklejone tymi śmiesznymi plakacikami i zdjęciami, inne fora tylko o tym pisały, a teraz jeszcze forum żużlowe... proponuje żeby niektóre osoby pozakładały sobie blogi a forum bez względu na to kim na nim są niech zostawią w spokoju albo przynajmniej przeniosą temat do hydeparku bo nie ma nic z żużlem wspólnego!
Czyli rozumiem, że nie chcesz aby tematu żużlowe były poruszane w mieście ? Nie chcesz też, by nowa rada Miejska przychylniej spoglądała na tematy żużlowe ?
Obrazek

JaGa
Posty: 4184
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:54
Lokalizacja: East Green

Re: Polityka

Post autor: JaGa »

Bullet, z całym szacunkiem do Ciebie, ale teraz serio nie ogarniam Twojego rozumowania!!
Jest ogarnięta naprawdę dobra akcja, dzięki której sport w Tarnowie znów może być naszą wizytówką, a przy okazji będzie większe parcie na poprawę infrastruktury sportowej ... coś naprawdę in + morze się zacząć dziać wokół sportu, a Ty chcesz aby ów sprawa była kryta po HP, kiedy dotyczy ona nas kibiców, a co za tym idzie Unii?
Tak widzę, że część ludzi tu wpisujących się serio nie czuje ducha jednoczenia się w wspólnych akcjach, bo tak jakoś lepiej by każdy sobie rzepkę skrobał. Ale nie dotyczy to tylko tej akcji. I by poczuć taką jedność, to chyba żużel musiałby borykać się z takimi problemami jak piłka! Wówczas inaczej by niektórzy podchodzili do sprawy, a co za tym idzie bardziej by się angażowali!
I nie żebym się chciał do Ciebie dowalić czy coś, ale nie rozumie takiego podejścia. A serio spodziewałem się mimo wszystko innej reakcji ludzi tu na forum, którzy powiedzmy porzucą, bo takowe są prywatne animozje i zaczną działać dla dobra nas wszystkich ... dla dobra Tarnowa ... dla dobra NASZEJ wspólnej Unii!

Mimo to liczę, że jednak sporo ludzi pójdzie za naszą już kolejną wspólną akcją, nakręci innych i odda głos na naszych kandydatów. A wszystko dla nas!
Dlatego proszę nie jojdać, bo sprawa dotyczy nas wszystkich. Narzekać łatwo, a działać trudniej. Dlatego jeśli ktoś nie chce pomóc, to przynajmniej niech nie utrudnia. I nie mam tu na myśli Ciebie Bullet, bo tak ogólnie piszę teraz.
Ale naprawdę zacznijmy tworzyć jedność, bo tego mam wrażenia w naszych szeregach bardzo brakuje ...

Wspólnie wygrajmy ten MECZ!

KoNiK
Posty: 2076
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polityka

Post autor: KoNiK »

a czy jest moze jakas inna alternatywa dla don defekto znaczy R.W w jego okregu ? :lol:

Deto
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2009, 0:03
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polityka

Post autor: Deto »

Jaga, a nie pomyślałeś, że kolega może być pisowcem :P

Nie dawaj się ponosić emocjom.

ps. Myślę, że nie o to "morze" Ci chodziło hehe ;)

Co do wyborów, to głosujcie sobie na kogo chcecie, ale później, przez najbliższe 4 lata nie chce słyszeć narzekania, że nikt o nas nie myśli i że miasto ma gdzieś sport.

A najlepiej to dajcie wygrać choćby w okręgu nr 2 Edycie Ropek, to będzie pewne parcie na Unię i lobbowanie za naszymi sprawami ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
d-jarek
Posty: 1095
Rejestracja: 22 lip 2009, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polityka

Post autor: d-jarek »

No i gratulacje! Mamy co chcieliśmy. Zaczyna się od małych kroczków jak nazwa stadionu, ale pokazuje to że głos kibiców może być słyszalny i działania w tym kierunku przynoszą efekt. Krytykantów zawsze znajdziecie, więc się przyzwyczajcie bo jak zostaniecie rajcami to i tak wszystkich niezadowolicie ;) Nie zgadzam się również, że temat nie ma nic wspólnego z żużlem, bo stadion spełniający pewne standardy jest jednym z warunków licencyjnych. Nie ma stadionu - nie ma żużla. A ja mam dodatkowo takie skrzywienie, że chciałbym byc spokojny idąc z dzieciakiem na stadion, że nie poparzy się o chwasty, usiądzie na czystym krzesełku i nie potknie o popękane betony i obejrzeć żużel w cywilizowanych warunkach. Powiedziałbym też, że stadion jest sprawą "ponad-żużlową", bo to nie tylko sport ale i szansa na duże koncerty. Dlatego mam nadzieje, że właśnie na tym forum będą podawane "sprawozdania" z działań przyszłej rady na rzecz klubu i sportu w mieście.

JaGa
Posty: 4184
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:54
Lokalizacja: East Green

Re: Polityka

Post autor: JaGa »

Deto, pomyślałem. Niemniej jednak przytoczę przykład Proboszcza Dobrodzieja - też jest za PiSem, a mimo to odda na Ciebie głos to jedno, a dwa werbuje ludzi do głosowania. Zatem prawda jest taka jak się chce to się da, a w wyborach samorządowym partia ma małe znaczenie ... zwłaszcza, że my startujemy jako niezależni, ale z listy PO.
I nie daję się ponieść emocją, tylko tak naprawdę napisałem coś co mnie od dłuższego czasu irytuje. Ja wiem, że taka nasza polaka mentalność ... no ale kuźwa zmieniajmy to i mówiąc krótko róbmy coś razem. A pisząc to właśnie chce uniknąć tego:
Deto pisze:Co do wyborów, to głosujcie sobie na kogo chcecie, ale później, przez najbliższe 4 lata nie chce słyszeć narzekania, że nikt o nas nie myśli i że miasto ma gdzieś sport.
KoNiK, Robert i tak tam wygra, więc przyczyń się by wygrał znacznie ;)

ODPOWIEDZ