Tarnów - nasze miasto

Dział o wszystkim niezwiązanym z żużlem.
Awatar użytkownika
d-jarek

Re: Tarnów - nasze miasto

Postautor: d-jarek » 02 lip 2011, 21:43

Koncert bardzo fajny, zarówno w wykonaniu Scorpionsów jak i Kobranocki. Aż chciałoby się powiedzieć Rychu więcej!!! A coś czuję po kościach, że następny taki koncert to dopiero moje dzieci doświadczą;) Mankamenty były, ale cóż w końcu doświadczenia na tym polu UM nie ma zbyt wielkiego. Co tam deszcz, nagłośnienie czy światło, świetna zabawa i zespoły w dobrej formie.

Awatar użytkownika
djwds

Postautor: djwds » 02 lip 2011, 22:01

JaGa pisze:Będąc w sektorze C stwierdziliśmy, że nie ma sensu stać między ludźmi, więc poszliśmy na piwo, by pośpiewać z Wiślakami ;) Jednak po powrocie staliśmy przy bandzie na łuku - widoczność o niebo lepsza niż na płycie, bo wyżej. Dodatkowo muzykę było lepiej słychać niż na płycie - dziwne, ale jednak :P
Co nieco też w temacie o jutrzejszym meczu napisałem.
djwds, widzisz Ty sie załapałeś na autobus, ale My już nie, a wyszliśmy 30 min po koncercie i tylko powąchaliśmy dym z rury 9, która nabita była na full pod parkiem. Pod tym względem WIELKI minus dla miasta, które jak zwykle nie pozwoli ludziom się pobawić choćby chwilę po jakimś wydarzeniu i aby człowiek nie musiał martwić się o powrót :roll:
Choć mnie to tam grzeje, bo ja to miejscowy, ale masa ludzi z Polski miało ten problem i się dziwili, że o tej porze nie ma żadnego transportu komunikacji zbiorowej do centrum!! Ale co tam to tylko opinia zwykłych obywateli ... Rysio wódę łoił na stadionie w najlepsze ...

Oglądałem z tamtego miejsca fragment koncertu i nie było źle. Co do Autobusów ja nie wsiadałem pod parkiem tylko za mostem kolejowym, bo tam były podstawione autobusy które jechały w tym kierunku co ja. Tłoku strasznego nie było, po za tym ze ciężko było dostrzec na jakim jest się przystanku. Powiedz mi tylko czy tam przy wejsciu do sektora C ludzie mogli stać, bo w przerwie widziałem że dosyć spora ilość ich tam stala, a w czasie koncertu nie sprawdzalem.

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 02 lip 2011, 23:46

A no to jeszcze taki motyw zrobili. Co do ludzi, to nie wiem jak pod bramą, ale oczywiście wał obstawiony, ludzie na ogrodzenie próbowali wchodzić oraz łazić po drzewach. Jednak mundurowi robili swoje.
Ogólnie impreza pozytywna, tylko niektórzy zbytnio dupy spinali, myśląc, że jak mają na plecach napis ochrona to są nie wiadomo kim, co dla niektórych krzywo się zabawa kończyła. Ale dla jednego ochroniarza też jak wiedział, że jest na przegranej pozycji i do sądu rzut beretem. Choć kilku ochroniarzy wylajtowanych :P A już o Wiślakach obsługujących ogródek Lecha nie wspomnę haha TAKIE śpiewy były :lol:

Awatar użytkownika
djwds

Postautor: djwds » 02 lip 2011, 23:56

Szukałem jakichś ludzi z żużla i nie znalazłem :(, a szkoda .

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 03 lip 2011, 0:32

A sporo ludzi z Unii było oj sporo ;) Osobiście najwięcej spotkałem przed wejściem na Czerwonej, na torze i w ogródkach piwnych :D
Acha i jeszcze w kanciapie toromistrzów haha :lol: Choć tam można powiedzieć, że była umieralnia w pewnym momencie :P

Awatar użytkownika
djwds

Postautor: djwds » 03 lip 2011, 0:38

Piwo bezalkoholowe, to dla mnie nie piwo, więc nawet tego nie kupowałem :). Dla mnie bezsensowne były miejsca na trybunie, bo co to za koncert na którym się siedzi. Rozwalił mnie koleś który na koncert przyszedł sobie z krzesłem podobnym do tych co są przy barach(te wysokie) :P

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 06 lip 2011, 12:36

Zakończyło się głosowanie na nazwy dla pięciu nowych pociągów w Małopolsce. I tak już niedługo składy kursujące po regionie będą się nazywać Jaskółka, Pawie Pióro, Nikifor, Tischner i Jura.

Taki miły akcent ;)

Awatar użytkownika
Loramski_84

Postautor: Loramski_84 » 07 lip 2011, 11:34

Wie ktos moze gdzie w Tarnowie jest sklep z duzym wyborem czapek z daszkiem najlepiej nike z 100% poliestru?

z gory dzieki.

Awatar użytkownika
olo

Postautor: olo » 25 sie 2011, 17:53

Nie wiedziałem gdzie spytać dlatego umieszczam to pytanie w tym temacie.
Jak sądzicie w jakiej knajpie będzie możliwość oglądnięcia 10 września walki Adamek-Klitschko ?
OUTLAW

Awatar użytkownika
Kondziu

Postautor: Kondziu » 25 sie 2011, 22:03

walka Adamek - Ukraina będzie w systemie per pay view czyli za oglądanie trzeba będzie zapłacić od 20-40zł więc nie wiem czy lokale będą mogły tak sobie udostepniać przekaz :P

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Moderator

Postautor: PrzemczaN » 25 sie 2011, 23:51

Frezer masz jakiś link z potwierdzeniem, że walka rzeczywiście będzie w systemie pay per view? Bo ja póki co nie znalazłem takiego zapewnienia, natomiast pewne jest, że walka będzie na niemieckim RTL i chyba póki co tu jest największa szansa na oglądnięcie. Jak będę miał czas to poszukam na jakich platformach to można oglądać.

Lecho

Postautor: Lecho » 26 sie 2011, 0:06

Będzie w F1 a, że będzie to pay per view mowił menadżer Kliczki w PS :)

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Moderator

Postautor: PrzemczaN » 26 sie 2011, 0:11

Wywiadu nie czytałem, natomiast eurosport podał 3 dni temu taką informację i na niej się opierałem:

Wcześniej mówiło się o tym, że walkę w systemie pay-per-view pokaże Polsat albo Canal +. Teraz, gdy do walki pozostały niespełna trzy tygodnie, rozleklamowanie takiego sposobu oglądania pojedynku jest praktycznie nierealne. Ponoć jeszcze Polsat jest w "grze", ale obecnie wchodzi istnieje możliwośc pokazania walki w "normalnym" kanele, prawdopodobnie w Polsacie Sport.

Kofi

Postautor: Kofi » 26 sie 2011, 7:31

http://www.sportowefakty.pl/inne/2011/0 ... plata-za-/

Więc jednak pay-per-view. Myślę że knajpy coś wykminią bo wielu odda wiele żeby to zobaczyć.

Awatar użytkownika
olo

Postautor: olo » 26 sie 2011, 9:13

Wg. obozu Kliczków walka na pewno będzie w PPV i ma kosztować około 40 zł. Czyli kompletny niewypał jeśli chodzi o polskie realia nie mówiąc już o tym że w Anglii gdzie PPV nie jest nowością były jakieś problemy z oglądaniem.

Co ciekawe walkę będzie można obejrzeć w Multikinie za 39 zł (przedsprzedaż) i jest to w sumie ciekawa opcja tyle tylko że w Tarnowie Multikina brak.
OUTLAW

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Moderator

Postautor: PrzemczaN » 26 sie 2011, 9:44

Zgadzam się, że cena 40 zł. to jest jakieś oderwanie od realności. Abonament można za tyle wykupić, wiadomo, że niepełny, ale jednak. Do tego to co Olo pisze: w Anglii podczas walki Kliczko - Haye były problemy i wielu ludzi nie oglądało walki. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze jeden czynnik. Wykupisz sobie mecz, wiesz, że masz 1,5 godziny oglądania. Wykupisz boks - możesz oglądać 1 minutową walkę.

NAD

Postautor: NAD » 26 sie 2011, 10:46

Na pewno walkę będzie można obejrzeć w knajpach , barach . Jak by nie patrzeć jeżeli transmisja na kosztować ok.40zł to jeżeli zażyczą sobie za wejście np. 5zł a na pewnie nie mniej, to jest dobry interes , na na pewno frenfenkcja będzie spora

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 26 sie 2011, 10:49

Na bank walkę będzie można obejrzeć w Sport's Pubie na ul Odległej 12F. Knajpa zdominowana i już zapewnione, że PPV będzie wykupione.

BTW zamiast narzekać, weźcie pod uwagę, że jak Tyson walczył, to np w stanach taka przyjemność obejrzenia kosztowała 95 dolarów. I co? Ano HBO :P
Nie buli się wam, to nawet pogadać z właścicielem jakiejś knajpy i na bank ogarnie.

Przemek82

Postautor: Przemek82 » 30 sie 2011, 13:33

Skoro się tyle natrudziłem pisząc to to wkleję i tu.

Ostatnio myślałęm nad tym tarnowskim bajzlem jakby go poukładać.

Mamy zatem I ligową piłkę opodal, zadłużone miasto posiadające spore tereny.
Na dłuższą metę nikomu to się nie opłaca. Prezydent miasta powinien podjąć ryzykowne kroki i rozpocząć rozmowy z właścicielem Bruk Betu, politykami Platformy jeśli będą u władzy (Grad, Ciepiela), Azotami, lokalnymi biznesmenami np ABM SOLID, samorządem wojewódzkim.

Miasto posiada tereny leżącego na łopatkach ZKS UNIA. Skoro jest tam dom kultury i tereny są dobrze skomunikowane można je sprzedać pod budownictwo wielorodzinne. Mogło by tam powstać osiedle mieszkaniowe w stylu krakowskiego żabińca, eleganckie 4-6 piętrowe bloki z małym rynkiem, działalnością usługowo handlową na parterach. Oczywiście projekty budynków musiały by być dostosowane do charakteru mościc. Całość mógłby realizować prywatny inwestor np. ABM, lub Azoty które takową spółkę Developerską mogły by stworzyć, bądź mając dokładny plan osiedla sprzedawać po działce mniejszym inwestorom.

Z obiektów sportowych można pozostawić Dom Sportu który zostawić bez zmian tylko żeby po remoncie był schludny i czysty z salą sportową i basenem który o ile to jest technicznie możliwe zrobić basenem olimpijskim. O ten obiekt oparta była by sekcja pływacka, koszykarska lub szczypiorniak ZKS Unii i tyle. Oraz pełnił by funkcje rekreacyjną dla mieszkańców jaką pełni obecnie.

Stadion zwany obecnie Jaskółczym Gniazdem przeszedł by do historii a w jego miejscu oraz w miejscu dworca kolejowego powstała by Galeria Handlowa skadajca się z dwóch części. Dzieliła by się ulica chemiczna a nad nią na posiomie np 2 pietra Galerie tworzyły by całość. W części dworcowej mieścił by się niewielki dworzec kolejowy z multikinem i kilkoma sklepami, może spożywka w stylu Almy, market budowlany, A w części obecnego stadionu już typowa galeria z parkingiem wielopoziomowym. Bryła galerii była by w stylu Galerii Kazimierz a zewnetrzna elewacja równierz nawiązywała by do stylu przedwojennego lub powojennego, może jak Manufaktura Łódzka posiadać wygląd nawiązujący do Azotów.

Z pieniędzy ze sprzedaży tych terenów powinno się wybudować nowoczesny Stadion na północ od basenu na Piłsudskiego a sama ulica przedłużona do piaskówki(skoro ma tam być 4 pasmówka). Między basenem a piaskówką jest dużo terenów które można zagospodarować a razem z planowanym kompleksem który na ulicy Piłsudskiego jest od kilku lat jest tworzony, stadion byłby uzupełnieniem oferty rekreacyjno - rozrywkowej.
Stadion najlepiej w stylu Motoareny 15-16 tys. z lekko zaokrąglonymi trybunami na łukach toru żużlowego. Ciężko jest pogodzić aby na jednym stadionie była piłka i żużel bo to oznacza długi tor i trybuny oddalone od boiska. Tego jeszcze nikt nie wymyślił ale gdyby płytę boiska ustawić 15-20 cm wyżej toru. Sam tor żużlowy na około 300-320 m, owal zajmował by część boiska, wcinając się w auty i bramki. Po żużlu na mecz piłkarski brakujące części boiska wysuwane były by spod trybun. Wiem że po wojnie na Wembley trawa była nadkładana gdy był tam tor żużlowy(mogła by być sztuczna jako pierwsza w Polsce). Przy obecnej technice to rozwiązanie nie było by niemożliwe ani przesadnie drogie w realizacji a stadion zwiększyłby swą funckjionalność z czym na świecie mają spore problemy.
Liczę że żużel w Tarnowie nie zginie a rzesze sympatyków mieć będzie zawsze i że pozostanie na wysokim poziomie. Pod trybunami powinno się znaleść miejsce dla 4-5: pomieszczeń biurowych, socjalnych, szatni, miejsce na traktory, polewaczke, 2-3 warsztaty, pomieszczenie dla szkółki oraz park maszyn i parking dla busów zawodników. W pozostałej części gastronomia i inne.
Co do piłki nożnej to wszystko zależy od pana Witkowskiego, miasta i kibiców Unii. Dobrze jakby troje chciało naraz. SKORO miasto wybuduje stadion za około 100 mln zł przy pomocy środków z Unii, samorządu województwa, sprzedaży terenów w mościcach i własnych nakładach (może wcale nie takich dużych) to Bruk Bet prowadził by drużynę oraz wybudował by przy stadionie budynek z hotelem odnową, obok boiska do treningów, kryte i otwarte, podśwtetlone i zadaszone. Przt tych pieniądzach co już wydał to chyba niedużo. Byłby to profesjionalny klub. Musiała by nastąpić Unia obecnej Termaliki z Unią Tarnów. Pewnie nie obyło by się bez nazwy Termalika Unia Tarnów ale kto wie. Barwy są podobne, a na trybunach i tak było by biało niebiesko. To czy z Unii prócz nazwy, barw i szacunku, dopingu kibiców dało by się coś wyciągnąć to wątpię, obecna Unia mogła by robić za drugą drużynę lub drużynę do młodej ekstraklasy gdyby na co liczę ten klub grał w Ekstraklasie.

Jest to do zrobienia w 4 letniej prezydenturze choć dużo siły i zręczności musiałby mieć taki prezydent. W dalszych latach należało by połączyć ulicę Traugutta z planowaną ulicą do mechanicznych (przedłużenie ul Czystej) albo nawet do Kochanowskiego. Ulice 2x2 od Carrefoura do mrówki, Kwiatkowskiego wzdłuż Azotów, Czerwonych Klonów od Azotów do Krakowskiej.

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 30 sie 2011, 14:55

Do tej pięknej wizji, dodałbym jeszcze lotnisko na terenach "okołomarcinkowych", takie z dwoma terminalami ;-)

Niestety - zbyt piękne, aby było prawdziwe
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
d-jarek

Postautor: d-jarek » 30 sie 2011, 15:36

Tak i odbudowę zamku na Marcince;)

Miejscem Unii są Mościce i nigdy nie spodoba mi się pomysł przenoszenia stadionu w inne miejsce Tarnowa. Tutaj tworzyła się historia i tu powinna być zawsze kontynuowana.

miśqu

Postautor: miśqu » 31 sie 2011, 13:28

http://www.youtube.com/watch?v=_XWOFMEIBwY&NR=1

Taki filmik o kreowaniu rzeczywistości przez media. Co to ma do Tarnowa? Właśnie zniknęło kolejne tranowskie medium - TTK. Ostatecznie kanał został zlikwidowany przez Multimedia. Pare lat temu zniknęło nasze tarnowskie radio MAKS - przez Eske, z naszych firm internetowych pozostało jedynie ZETO? A lokalna prasa? Gazeta Krakowska przejęta, teraz przejęto Dziennik Polski - przez... Grupę Wydawnicza Polskapresse, która jest częścią Verlagsgruppe Passau, niemieckiej grupy medialnej obecnej w Niemczech, Czechach i Polsce.

Jeszcze brakuje tego co w USA, żywności genetycznie modyfikowanej i patentowanej. Jeszcze koncernów żywnościowych brakuje!

Co do Unii to miejsce nasze jest w Mościcach
a tak na marginesie to ZKS Unia obecnie nazywa się KS ZKS Unia Tarnów i nie ma tam żadnych szczypiorniaków...

CukieR

Postautor: CukieR » 01 wrz 2011, 20:03

Prosze o pomoc kogos z Tarnowa na pw bardzo pilne !!

Awatar użytkownika
Kondziu

Postautor: Kondziu » 09 wrz 2011, 14:48

Wiecie może w jakim pubie będą puszczać Kliczko - Adamek?

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 09 wrz 2011, 16:58

Na bank w Sport's Pubie na ul. Odległej12F.
Osobiście polecam ów biało-niebieską knajpkę ;)