Tarnowska koszykówka

Dział o wszystkim niezwiązanym z żużlem.
Kosa1928

Re: Tarnowska koszykówka

Postautor: Kosa1928 » 10 lis 2011, 0:58

Zapraszam wszystkich na piątek i sobotę na mecze Unii w Piątek Unia zagra w Nogę z Dalinem o 13 wstęp za darmo a w sobotę zagra z naszą zgodą Wisłą Kraków o 17 przy Chemicznej 2 bilety Ulgowy 2zł normalny 5zł serdecznie zapraszam.Mobilizacja na mecz z Dalinem jak i z Wisłą!. Proszę żeby w sobotę jak ktoś będzie się wybierał na mecz żeby zabrał ze sobą szal:) ;)

Awatar użytkownika
MiHu

Postautor: MiHu » 09 gru 2011, 15:33

Zapraszam na jutrzejszy mecz koszykówki Unia Tarnów - Staco Niepołomice. Każdy kto chcę się przyłączyć do dopingu niech ubierze białą koszulką no i oczywiście weźmie szalik.
Dla ciekawostki trenerowi, zawodnikom i prezesowi Unii w kosza podoba się że ktoś wkońcu ogarnął doping!!.

http://www.uniatarnow.com/

[ Dodano: 22-01-2012, 17:23 ]
Dla przypomnienia, Unia to nie tylko żużel i piłka nożna to również koszykówka. Jest jeden klub, a parę sekcji sportowych, warto dopingować każdą. Popatrzcie jaki doping ma legia choć gra w 3 lidze czyli niżej od nas (poniżej link do filmiku). Jak narazie jest nas 15-20 osób w młynie, ale zawsze początki są ciężkie więc zapraszam na rozgrywki tarnowskiej koszykówki, tutaj macie terminarz LINK.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... wjedTua70#!
PROSTACY'05 ~ Ultra Brigade
www.facebook.com/PROSTACY05

Marcus_Cleverly

Postautor: Marcus_Cleverly » 19 lis 2014, 12:13

Jak wygląda sprawa koszykówki w Unii ??

Kto jest prezesem sekcji i z czego utrzymuje się ona utrzymuje ?

[ Dodano: 19-11-2014, 12:16 ]
Jak wygląda sprawa koszykówki w Unii ??

Kto jest prezesem sekcji i z czego się ona utrzymuje ?
'' Jesteś tak dobry jak dobry był twój ostatni mecz ''

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 19 lis 2014, 15:12

Unia gra jako sekcja Klubu Uczniowskiego - MUKS Przystań, którego Prezesem jest chyba Pan Niemczura, a utrzymuje się w większości chyba ze wsparcia GA (jest logo na strojach). Seniorzy grają w III lidze Małopolskiej, a skład jest oparty na wychowankach. Do tego są jeszcze grupy młodzieżowe.

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Marcus_Cleverly

Postautor: Marcus_Cleverly » 19 lis 2014, 23:42

W porządku ale żeby odbudować od zera koszykówkę pod szyldem UNIA TARNÓW to rozumiem że trzeba działać na zasadzie stowarzyszenia żeby zaczać działalność na czysto i bez długów ? Coś w stylu w jakim piłkarski Hutnik się odrodził ?

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 20 lis 2014, 10:43

Działają na czysto, bez długów, ale jako MUKS 1811 Unia Tarnów, a nie jako ZKS, czy SSA.

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Marcus_Cleverly

Postautor: Marcus_Cleverly » 21 lis 2014, 11:22

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. Taki Tarnobrzeg jest w stanie grać na poziomie PLK. Tarnów nie jest w stanie. W Siarce tacy goście jak Miller graja za 1,5 tys $.

Awatar użytkownika
gordon

Postautor: gordon » 21 lis 2014, 12:04

Może nikt nie chce aby w naszym mieście koszykówka była na najwyższym poziomie. Na kosza chodziłem i nawet na parę wyjazdów się pojechało. Jednak koszykówka osobiście dla mnie kilka/kilkanaście lat temu to było coś. Były ekipy których historia coś znaczyła jak Bobry Bytom, Mazowszanka Pruszków, Pogoń Ruda Śląska, Zagłębie Sosnowiec czy odradzający się ostatnio Śląsk. Oglądałem ligę w tv z wielkim zaciekawieniem. Teraz połowa drużyn to pierwszy raz słyszę takie nazwy, a co najważniejsze teraz masz kasę możesz sobie kupić dzika kartę i jesteś na szczycie co mi się osobiście nie podoba.
W tym sezonie ilość drużyn jak dla mnie jest kosmiczna, a jak tak dalej będzie to wkrótce dojdzie do 20-stu.
Més que un club.

Marcus_Cleverly

Postautor: Marcus_Cleverly » 21 lis 2014, 12:07

16 zespołowa liga to jest akurat bardzo dobrej dla tej ligi.Więcej meczów a co za tym idzie większa liczba spotkań dla zawodników żeby się koszykarsko rozwijać.

Turów i Stelmet kadrowo są po za zasięgiem tej ligi ale akurat w takim Śląsku nie ma wielkich pieniędzy a Rajkovic zbudował drużyne która wygrała do tej pory wszystkie mecze. Wątpie że budżet Śląska przekracza 2,5 mln złotych.

Awatar użytkownika
Sztaba90

Postautor: Sztaba90 » 21 lis 2014, 12:15

Kosz to jest mało obiecujący sport. Raz w życiu za dzieciaka byłem na meczu bo mnie ojciec wziol poza tym sam z wlasnej woli nie poszedłem. dużo osób tk samo pewnie podchodzi. Emocji wiele nie w tym nie ma i trzeba zaparcia duzego zeby chodzic na coś nie z 1 ligi taka prawda
Więc fajnie że jest wsparcie ale na cuda nie ma co liczyć
Na zawsze biało-niebieska mafia

Awatar użytkownika
gordon

Postautor: gordon » 21 lis 2014, 12:17

Zgadza się wszystko to co piszesz. Mi się po prostu wydaje, że koszykówka w Polsce to już nie ten sam prestiż co było jakiś czas temu i może dlatego także nie ma ciśnienia aby tam występować. Meczami pomiędzy Śląskiem a Pruszkowem czy Bobrami elektryzowały pół Polski teraz ciężko znaleźć coś podobnego.
Més que un club.

Awatar użytkownika
Estudiantes

Postautor: Estudiantes » 21 lis 2014, 13:51

Każda dyscyplina jest dobra, ale póki jest w niej normalnie. Póki koszykówka była normalną ligą, gdzie się awansuje, spada - gra ma jakiś sens, istniał ruch kibicowski to wiele się działo. Była moda na kosza, której teraz nie ma.
Co to za liga, gdzie miejsca się normalnie kupuje? Gdzie nie ma już normalnych klubów, tylko trzyczłonowe pseudo nazwy, albo mistrz Polski z Sopotu przenosi się do Gdyni, a Sopot kupuje sobie miejsce i nagle są dwie drużyny i jedna się nazywała jak dawny mistrz, ale jest nową i nie ma na koncie tych tytułów. :D
Teraz to już przeszli samych siebie, pozapraszali do ligi duże miasta, żeby była atrakcyjna. Tarnów się nie kwalifikuje do dużych miast, więc jest niepotrzebny. :) Co to jest do cholery Polski Cukier Toruń albo King Wilki Morskie Szczecin... ludzie, jak jakaś sztuczna liga katarska.

Pamiętacie ile medali mieli juniorzy, kadeci Unii? A teraz są ledwie 3 drużyny. Porównując do 3 ligowej piłki gdzie jest 14 w Unii to jest widoczna różnica i widać co się podziało z tą dyscypliną.

Kibicowsko istnieje tylko Legia, reszta to pazie. Dla kibica wygląda to tragicznie.

Na razie nie chodzimy na kosza, ale poziom tu nie ma znaczenia. Kibicuje się Unii. Mało osób też chciałoby powtórki z rozrywki kiedy to wyczyny działaczy SSA doprowadzały do tragedii w klubie.

Koszykówka w latach 90, szczególnie drugiej części, była drugą dyscypliną w Polsce i rzeczywiście wtedy elektryzowały wielkie klasyki. A dzisiaj? Nawet kibice Śląska nie chodzą na kosza.

Marcus_Cleverly pisze:Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. Taki Tarnobrzeg jest w stanie grać na poziomie PLK. Tarnów nie jest w stanie. W Siarce tacy goście jak Miller graja za 1,5 tys $.

bo nie ma tam żużla? :mrgreen:
Oficjalny serwis kibiców Unii Tarnów
http://elitatarnowa.pl

Awatar użytkownika
Sztaba90

Postautor: Sztaba90 » 25 lis 2014, 13:21

Estudiantes pisze:
Koszykówka w latach 90, szczególnie drugiej części, była drugą dyscypliną w Polsce i rzeczywiście wtedy elektryzowały wielkie klasyki. A dzisiaj? Nawet kibice Śląska nie chodzą na kosza.

[

To były fajne czasy, jak każdy chłopak z podwórka chciałbym albo Jordanem albo bryantem. Były gadżety, bluzy, trampki koszykarskie z logami. Sam miałem tego od groma a nigdy nie grałem specjalnie.
Była moda na kosza, ale głównie dzięki NBA. Potem wszedł jeszcze kosmiczny mecz do kin, tego typu klimaty. Stany to był kraj wolności i dobrobytu, więc wszystko co ze stanów miało inny smak. Ale faktycznie polski kosz wtedy zyskiwał. Moda się nie utrzymała, forma polskich drużyn zresztą też.
Na zawsze biało-niebieska mafia

Peter Kildemand

Postautor: Peter Kildemand » 21 lut 2016, 21:46

Zmarł Adrian Małecki. Jeden z najlepszych koszykarzy jacy kiedykolwiek przywdziewali biało-niebieski trykot w ekstraklasie.

Niech mu ziemia lekką będzie. Za każdy rozegrany mecz. Dziękuję.

HeroOfTheDay

Postautor: HeroOfTheDay » 22 lut 2016, 11:04

Peter Kildemand pisze:Zmarł Adrian Małecki. Jeden z najlepszych koszykarzy jacy kiedykolwiek przywdziewali biało-niebieski trykot w ekstraklasie.

Niech mu ziemia lekką będzie. Za każdy rozegrany mecz. Dziękuję.

http://m.onet.pl/sport/koszykowka,hsqrjy przewrócił się na krawężnik, w który uderzył głową? Jakieś to dziwne...

Awatar użytkownika
Estudiantes

Postautor: Estudiantes » 22 lut 2016, 22:18

Analizując jego styl życia to nie dziwne...

https://www.facebook.com/Elita.Tarnowa/ ... =3&theater

Gość miażdżył na parkiecie.
Oficjalny serwis kibiców Unii Tarnów

http://elitatarnowa.pl

terrel

Tarnowska koszykówka

Postautor: terrel » 13 wrz 2016, 21:51

Czy ktoś się orientuje jak wygląda skład MUKS 1811 Unia Tarnów w 3 lidze na zbliżający się sezon 2016/2017 (zawodnicy, trenerzy???
Nigdzie nie można znaleźć żadnych informacji :)

tonyy94

Tarnowska koszykówka

Postautor: tonyy94 » 25 wrz 2017, 12:18

Pamięta ktoś adres do starego forum koszykówki unii? Kiedyś przez przypadek na nie trafiłem i do dziś nie mogę odnaleźć. Forum było nieaktywne i pewnie już wygasło, ale może ktoś jeszcze dysponuje linkiem?