Obrazek

Tarnowska piłka

Dział o wszystkim niezwiązanym z żużlem
JaGa
Posty: 4184
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:54
Lokalizacja: East Green

Tarnowska piłka

Post autor: JaGa »

Dla przypomnienia: 29 lipca, godzina 17:00, Jaskółcze Gniazdo, Unia Tarnów - GKS Tychy.

Obrazek

http://www.youtube.com/watch?v=gb7IyuzJpfQ
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez JaGa, łącznie zmieniany 1 raz.

kulciak
Posty: 16
Rejestracja: 22 lip 2009, 20:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnowska piłka

Post autor: kulciak »

niestety Unia szybko pożegnała się z Pucharem Polski przegrywając dzisiaj z Tyskimi 0:2. niestety nasze grajki wypadły bardzo, bardzo słabo i poza strzałem w poprzeczkę w pierwszej połowie nic nie zdziałali pod bramką przeciwnika. nowy nabytek niejaki Bogacz coś tam walczył, coś próbował ale i tak nie wystarczyło. na boisku nasi prezentują podobnie jak w zeszłym sezonie zupełnie nic. zero pomysłowości, niecelne podania, brak napastnika z prawdziwego zdarzenia, błędy w obronie i tak można by wymieniać w nieskończoność. jeżeli nic się nie zmieni to znowu czeka nas sezon w którym będziemy walczyli o utrzymanie w tej buraczanej lidze. szkoda....

Awatar użytkownika
Estudiantes
Posty: 1276
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:33

Re: Tarnowska piłka

Post autor: Estudiantes »

UNIA TARNÓW - GKS TYCHY 0 - 2 (0 - 2)

0-1 Wróbel 19, 0-2 Wróbel 25.

Unia: Lisak - Pawlak, Łapuszek, Mikołajczyk, Pietrucha - Rodak, Ł. Bartkowski, Ocłoń (66 Kazik), Witek (73 Saratowicz) - Radliński (46 Bogacz), Drozdowicz.
GKS: Kojdecki - Kruk, Kopczyk, Zadylak, Dębowski - Odrobiński, Sitko (46 Mańka), Czupryna (76 Babiarz), Furczyk - Wania, Wróbel (70 Żyła).

Sędziował: Leszek Gawron z Mielca.
Żółte kartki: Żyła.
Widzów: 1800.

Jeszcze foto z meczu z Tychami. Nie ma fot z pucharami, a reszta:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Już 29 sierpnia szykuje sie ponowny hit:

[glow=darkblue]UNIA TARNÓW vs HUTNIK KRAKÓW[/glow] ! 8-)


http://www.zksunia.tarnow.pl/index.php? ... 8-03_18:15

TERMINARZ:

9 sierpień /niedziela/ Hetman Włoszczowa - Unia Tarnów , godzina 18:00

12 sierpień /środa/ Unia Tarnów - Czarni Połaniec, godzina 18:00

15 sierpień /sobota/ Garbarnia Kraków - Unia Tarnów, godzina 11:00

22 sierpień /sobota/ Unia Tarnów - Puszcza Niepołomice, godzina 17:00

26 sierpień /środa/ Dalin Myślenice - Unia Tarnów, godzina 17:00

29 sierpień /sobota/ Unia Tarnów - Hutnik Kraków, godzina 17:00

6 wrzesień /niedziela/ Naprzód Jędrzejów - Unia Tarnów, godzina 17:00

12 wrzesień /sobota/ Unia Tarnów - MZKS Alwernia, godzina 16:00

20 wrzesień /niedziela/ Lubrzanka Kajetanów - Unia Tarnów, godzina 16:00

26 wrzesień /sobota/ Unia Tarnów - Kmita Zabierzów, godzina 16:00

4 październik /niedziela/ Nida Pińczów - Unia Tarnów, godzina 15:00

11 październik /niedziela/ Orlicz Suchedniów - Unia Tarnów, godzina 15:00

17 październik /niedziela/ Unia Tarnów - Górnik Wieliczka, godzina 15:00

25 październik /niedziela/ Wierna Małogoszcz - Unia Tarnów, godzina 13:00

31 październik /niedziela/ Unia Tarnów - Glinik Gorlice, godzina 13:00

7 listopad /sobota/ Beskid Andrychów - Unia Tarnów, godzina 13:00

11 listopad /sobota/ Unia Tarnów - Juventa Starachowice, godzina 13:00
www.elitatarnowa.pl
ZKS UNIA - PIŁKARKSA DUMA GRODU LELIWITÓW

foka
Posty: 93
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:52
Lokalizacja: Bitwy o Wał Pomorski

Re: Tarnowska piłka

Post autor: foka »

To z lekka zalamujace bo pamietam jak Palej zdobywal krola strzelcow II ligi a Unia decydowala kto wejdzie do ekstraklasy (Polonia przyjechala wtedy do Tarnowa z Zewlakowami, Dziekanowskim i wypchana walizka) a rezerwy graly w III lidze, a teraz BIEDA!

Awatar użytkownika
Estudiantes
Posty: 1276
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:33

Re: Tarnowska piłka

Post autor: Estudiantes »

Hetman Włoszczowa - Unia Tarnów 2-2 (1-0)
Bramki: 1-0 Oduliński 5, 1-1 Łapuszek 48, 2-1 Gawron 75, 2-2 Pawlak 76.
Sędziował: Koper (Jędrzejów).
Widzów: 1000.
Żółte kartki: Podsiedlik, Kozieł, Łukasik - Witek, Drozdowicz, Łapuszek.

Unia: Lisak - Pawlak, Mikołajczyk, Łapuszek, Pietrucha - Jamróg (Witek 68), Ocłoń, Fryś (Kucharzyk 46), Węgrzyn - Radliński, Saratowicz (Bogacz 38).

Hetman: Miernik - Kozieł, Podsiedlik (Zaganiacz 88), Cegieła, Wroński - Oduliński, Orzeł, Fidera, Musiał (Rak 70) - Skiba (Gawron 80), Wójcik(Łukasik 84).

http://i32.tinypic.com/24v0bcg.jpg

W środę o 18. inaugurujemy sezon w Tarnowie. Oby zwycięstwo. :-)

Przy okazji relacja ze zdjęciami z przygotowań juniorów:
http://www.zksunia.tarnow.pl/index.php? ... 8-09_15:05
foka pisze:To z lekka zalamujace bo pamietam jak Palej zdobywal krola strzelcow II ligi a Unia decydowala kto wejdzie do ekstraklasy (Polonia przyjechala wtedy do Tarnowa z Zewlakowami, Dziekanowskim i wypchana walizka) a rezerwy graly w III lidze, a teraz BIEDA!
Palej zdobył o ile się nie mylę 219 goli dla Unii, jest to liczba nie do pobicia! Robi ogromne wrażenie.
www.elitatarnowa.pl
ZKS UNIA - PIŁKARKSA DUMA GRODU LELIWITÓW

JaGa
Posty: 4184
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:54
Lokalizacja: East Green

Re: Tarnowska piłka

Post autor: JaGa »

Na dzisiejszy mecz Unii Tarnów z Czarnymi Połaniec jest za darmo!!
Wszystkich chętnych gorąco zapraszamy.

www.zksunia.tarnow.pl

Awatar użytkownika
Estudiantes
Posty: 1276
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:33

Re: Tarnowska piłka

Post autor: Estudiantes »

Po rekordowym spotkaniu z Czarnymi Połaniec przegranym 0-2, dziś Unia wygrywa w Krakowie 2-1 z Garbarnią. W sobotę kolejny ciężki rywal Puszcza Niepołomice. Do kadry dołączył Tomasz Bomba z Sandecji Nowy Sącz. Unia ma nowego prezesa jest nim Andrzej Drwiła z Azotów, zastąpił Marcina Ćwiklińskiego. Mamy nadzieje, że pan Ćwikliński zostanie w klubie przy sekcji piłki nożnej. Sytuacja w klubie idzie w dobrą stronę, jest też szansa na autonomię sekcji, byle by piłkarze trzymali się blisko czołówki i nie przegrywali tak głupio jak w środę!

Hutnik dziś 9-0 z Lubrzanką, trzeba im sprawić baty 29 sierpnia !
www.elitatarnowa.pl
ZKS UNIA - PIŁKARKSA DUMA GRODU LELIWITÓW

Awatar użytkownika
d-jarek
Posty: 1095
Rejestracja: 22 lip 2009, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnowska piłka

Post autor: d-jarek »

Jak bramkarze wyłapali sporo dobrych piłek, tak przyłożyli sie do dwóch pierwszych bramek. Ale nic - ważne są punkty i zwycięstwo. Oby tak dalej.

Sebastian Hajduk dokonał nie lada wyczynu, zdobywając 4 bramki w 9 minut (71, 75, 78, 80) - international level :-)

Awatar użytkownika
Estudiantes
Posty: 1276
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:33

Re: Tarnowska piłka

Post autor: Estudiantes »

Obrazek

Zapraszamy tego dnia do młyna ! :-)
www.elitatarnowa.pl
ZKS UNIA - PIŁKARKSA DUMA GRODU LELIWITÓW

Deto
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2009, 0:03
Lokalizacja: Tarnów

Druga wygrana z rzędu !

Post autor: Deto »

UNIA TARNÓW - PUSZCZA NIEPOŁOMICE 2 - 1 (0 - 1)
Bramki:
0-1 Kusia 30, 1-1 Węgrzyn 53-karny, 2-1 Saratowicz 85.

Unia Tarnów - Puszcza Niepołomice (skrót)

http://www.youtube.com/watch?v=khNluHsA4e0

Unia Tarnów - Puszcza Niepołomice (wywiad + BONUS)

http://www.youtube.com/watch?v=tU0NbEFD0Vw

Awatar użytkownika
Estudiantes
Posty: 1276
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:33

Re: Tarnowska piłka

Post autor: Estudiantes »

Ten gol przejdzie do historii :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=YrHsfU2sMyE

Konrad Fryś - Unia Tarnów ! :-D
www.elitatarnowa.pl
ZKS UNIA - PIŁKARKSA DUMA GRODU LELIWITÓW

Deto
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2009, 0:03
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnowska piłka

Post autor: Deto »

UNIA TARNÓW - HUTNIK KRAKÓW 1 - 0 (1 - 0)
Bramka:
1-0 Rodak 26.

Unia: Lisak - Jamróg, Pawlak (46 Łapuszek), Mikołajczyk, Węgrzyn - Rodak (76 Ocłoń), Bomba, Kazik, Witek (90 Fryś) - Bogacz (58 Kucharzyk), Saratowicz.
Hutnik: Turbasa - Jagła, Pasionek, Czajka, Garzeł - Pyciak, Tabak, Dziadzio, Świątek - Gil, Szewczyk (66 Gorgoń).

Sędziował: Sebastian Widlarz (Wadowice).
Żółte kartki: Saratowicz - Tabak.
Widzów: 1000.

Skrót meczu...

http://www.youtube.com/watch?v=vU12Ibqo8tQ

Wywiady...

http://www.youtube.com/watch?v=zRlF8fdjY2s

Relacja TVP 3 Kraków...

http://www.youtube.com/watch?v=vU12Ibqo8tQ
Ostatnio zmieniony 30 sie 2009, 6:27 przez Deto, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Estudiantes
Posty: 1276
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:33

Re: Tarnowska piłka

Post autor: Estudiantes »

Pierwsze fotki. :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nas dziś 250 osób, a doping wg mnie lepszy niż w maju kiedy młyn był 3 razy większy. :-) Oprawa zdecydowanie na plus, wygrana piłkarzy, jednym słowem o dziwo wcale nie było gorzej. Hutnika niewiele ponad 80 czyli też dużo mniej niż w maju. Tym razem jesteśmy zdecydowanie górą. Do lidera tylko 3 punkty, ci co nie wierzyli bo graliśmy z liderem, który nie przegrał i który miał bilans 21-2 w golach, ci którzy bali się deszczu niech żałują. A Unia jeszcze nie zginęła. :-)
www.elitatarnowa.pl
ZKS UNIA - PIŁKARKSA DUMA GRODU LELIWITÓW

Lecho
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:07
Lokalizacja: Nowodworze

Re: Tarnowska piłka

Post autor: Lecho »

Z tymi osłami chodzi o jakąś hutnikową zgodę ? może ktoś rozjasnić ?:)

wielga
Posty: 605
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:00
Lokalizacja: Os. ZIELONE

Re: Tarnowska piłka

Post autor: wielga »

bodajże GKS Jastrzębie, ale mogę się mylić... i to bardzo :)

kulciak
Posty: 16
Rejestracja: 22 lip 2009, 20:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnowska piłka

Post autor: kulciak »

o Jastrzębie.

Deto
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2009, 0:03
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnowska piłka

Post autor: Deto »

Obrazek
Zagłosuj na oprawę kibiców Unii Tarnów!

Zachęcamy do głosowania na oprawę kibiców Unii Tarnów z ligowego spotkania z Hutnikiem Kraków, w plebiscycie organizowanym przez internetowy portal polscykibice.com . Zwycięzcy poszczególnych konkursów będą grali o miano "oprawy rundy" i "grupy ultras rundy".


>>> ODDAJ GŁOS NA NASZĄ OPRAWĘ <<<


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Estudiantes
Posty: 1276
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:33

Re: Tarnowska piłka

Post autor: Estudiantes »

Trwa dobra seria pilkarzy "Jaskółek" !

W minioną niedzielę Unia wywiozła kolejne 3 punkty z Jędrzejowa. Tarnowianie wygrali 1-0 po bramce Pawła Węgrzyna. Do lidera tracimy wciąż 3 punkty i zespół awansował na 5 miejsce.

W sobotę 12.09. o godz. 11:00 Unia zmierzy się przed własną publicznością z MZKS Alwernią. Beniaminkiem, który zremisował 6 spotkań z rzędu. My oczywiście liczymy na przerwanie tej passy i wygraną Unii !

Relacja kibicowska z Jędrzejowa:

"Nas na meczu obecnych 55 osob w tym 14 Glinik ( dzieki za wsparcie ) na mecz dojezdzamy podczas trwania pierszej czesci spotkania . Ochrona robi problemy z dowodami bo maja liste zakazow i twierdza ze zakazowicze sa wsrod nas . Ostania osoba wchodzi podczas przerwy (2 zostaja po za brama). Doping w zasadzie zaczynamy od drugiej polowy (w pierszej zaznaczamy swa obecnosc ) z ktorym jedziemy az do konca meczu... Również w drugiej polowie zaczynamy ultrasowac w postaci balonow i machajek w barwach bialo-niebieskiej mafii ."

W sobotę zaś miała miejsce piękna uroczystość.

100 Lecie Tarnovii

"W dniu 5 września przy ulicy Bandrowskiego miały odbyć się obchody stulecia koszrenych. Z nadzieją, że choć na tą uroczystość pojawią się kibice Tarnovii postanawiamy odwiedzić ich w tym jakże ważnym dla nich dniu. Zbieramy się w sile ponad 60 osób i wyruszamy z uśmiechem na ustach w kierunku stadionu. Podaczas wchodzenia na trybuny odbywał się na boisku mecz oldbojów Wisły Kraków z Tarnovią. Już na początku oznajmiamy kto w tym mieście wiedzie prym. Postanawiamy dopingować piłkarzy Wisły. Po przepatrzeniu trybuny krytej postanawiamy prznieść się na trybunę, na której kiedyś znajdował się młyn Tarnovii. W tym o to miejscu wisi baner klubowy onznajmiający to, że Tarnovia kończy 100 lat. Pod tym banerem składamy okolicznościowy wieniec oraz znicze i palimy szal łączony Tovia-Cracovia. Po odśpiewaniu kilku pieśni (w tym jednej pogrzebowej) postanawiamy, nie widząc wiekszęgo sensu rozejść się do domów na weekandowy obiad. W godzinach popołudniowych postanawiamy raz jeszcze pokazać sie i sprawdzić trwający festyn, ale ku naszemu zdziwniu impreza jak szybko się zaczeła tak szybko się skończyła.

http://i28.tinypic.com/2wfodc6.jpg
http://i26.tinypic.com/24ebd76.jpg
http://i29.tinypic.com/34rjasn.jpg
http://i30.tinypic.com/2vn0zmb.jpg
Ps: Ten nawet o to człowiek niechciał założyć szalika http://i31.tinypic.com/2zt8wur.jpg "

Jeszcze takie fotki:
http://i27.tinypic.com/dxmnit.jpg
http://i31.tinypic.com/2vrvnn4.jpg

:-)
www.elitatarnowa.pl
ZKS UNIA - PIŁKARKSA DUMA GRODU LELIWITÓW

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Posty: 5292
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnowska piłka

Post autor: PrzemczaN »

Ja odnośnie dyskusji, która rozkręciła się w dziale żużlowym, ale żeby tak nie zaśmiecać to napiszę tu.

Dużo tam jest o tym jakie to relacje panują poza stadionem. Powiem szczerze, że oczywiście jestem kibicem Unii i nic tego nigdy nie zmieni, ale mnie interesują przede wszystkim sprawy sportowe, a kibicowanie to tylko na stadionie podczas meczów. Jakieś akcje gdzieś tam na mieście, czy jakieś bójki, które kiedyś się zdarzały w ogóle mnie nie interesują, może dlatego też nie byłem nigdy przez coś takiego poszkodowany. Ale nie o tym chciałem.

Chciałem zapytać się osób zorientowanych, jak np. Jaga jak odbierana jest pewna grupa osób. O kogo mi chodzi. Ano są ludzie, a właściwie to chodzi mi o takich gówniarzy gdzieś z gimnazjum czy ciut starszych, którzy to kiedyś byli wielkimi kibicami Tarnovii. Jeszcze jak kiedyś mieszkałem na pewnym osiedlu, to właśnie tam była tylko Tovia, chodzili i naklejali wlepy oczywiście w większym gronie było kozaczenie typu "za kim jesteś" i generalnie pełna chuliganka. Dziś te same osoby widzę na żużlu czy na piłce. W biło niebieskich barwach, z szalami na szyjach, jednego to nawet widziałem na żużlu z plakietką - czyli jakiś wielki funkcyjny.

Śmiać mi się z nich chce, ale to taki śmiech politowania. Bo jeszcze nie dawno pałali miłością do Tarnovii, teraz nagła odmiana. I pewnie chodzą po tym osiedlu (nie wiem bo już tam nie mieszkam) i tak samo kozaczą tylko mają nowy klub. I tak mnie ciekawi właśnie jak tacy "kibice" są postrzegani właśnie wśród tych osób hmmm... no właśnie "bardziej w temacie", bo mnie osobiście to ani ziębi ani grzeje, niech chodzą na Unię i płacą przynajmniej za bilety, ale może ktoś ma inne zdanie?
ŻLF: 2019 2020 2021 2022 2023

Awatar użytkownika
Estudiantes
Posty: 1276
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:33

Re: Tarnowska piłka

Post autor: Estudiantes »

Całe szczęście na moim osiedlu na mecze chodza kibice Unii, a nie przerzuty. ;-)
Sama akcja bardzo miła, do tego żydki piszą na swoim niemal wymarłym forum, że przed przyjściem cweli był prowadzony doping, no proszę, ciekawe, ciekawe... ;-)
Oni też 10 lat temu odwiedzali Mościce kiedy Unia była słaba, teraz Unia odzyskała miasto i tak ma już pozostać!
Trzeba tu podkreślić też odecność największego kibica Tarnovii Romana K., osobiście mam nadzieje, że już niczego nie będzie na Unii komentował!!
Po co wy gracie, jak wy kibiców nie macie ! Trzeba im to przypominać do skutku, aż zakazły Tarnowa nie zlikwidują. :-)

PS. Miła informacja:
http://www.zksunia.tarnow.pl/index.php? ... 9-10_20:34
www.elitatarnowa.pl
ZKS UNIA - PIŁKARKSA DUMA GRODU LELIWITÓW

JaGa
Posty: 4184
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:54
Lokalizacja: East Green

Re: Tarnowska piłka

Post autor: JaGa »

PrzemczaN na początku wspomniałeś, że interesuje Cię tylko aspekt sportowy. I tak właśnie gdyby nie osoby należące do ekipy mocnych wrażeń, to mogło by być tak teraz, że wracając z meczu (jeśli byś nadal na nie chodził) byłbyś zarąbiście czujny, by przypadkiem w pałę nie oberwiesz od żyda. Jeszcze w 2003 czy nawet 2004 można było po meczu wyłapać w papę. Teraz jest już spokojnie. Ogólnie koszerni nie przyznają się, że kibicują. Ale jak podpiją i są w grupie to kozactwo pod kamerami im się straszne włącza, co niekiedy można usłyszeć na mieście.

W sprawie tych szczyli ... no wiadomo, w Tarnowie Tovia wiodła niegdyś prym, a Unii było jak na lekarstwo. Chwała tym, którzy są w 100% biało-niebiescy. Ale zdarzają się i właśnie przeżuty. Jaki stosunek do takich osób jest ? Trudno powiedzieć. Zależy co dana osoba robi. Bo takich o których piszesz jest naprawdę masę. Kilku nawet w młynie siedzi. Można by powiedzieć, że chwała im za to, że w końcu odnaleźli właściwą drogę w życiu i przestali grzeszyć. Ale na ten temat najlepiej jakby się Proboszcz wypowiedział i w pewnym stopniu rozgrzeszył owych delikwentów. Są też i tacy, którzy bardziej się angażują i osobiście kilku znam i powiem, że są ok. Ale jak wiadomo, wszystko zależy od danej osoby. Choć wiadomo na przerzuta raczej zawsze będzie się krzywo patrzył, jeśli czegoś nie udowodni. Bo można by powiedzieć "zdradził raz, zdradzi i drugi". Jednak Ci bardziej myślący wiedzą z jaką reakcją to się spotka!!

Mimo tego co Pytek pisał w głównym dziale, że na obchodach dziadki były ... no było ich tylu, że by na palcach jednej ręki policzył. Głównie byli młodzi, którzy szybko zostali rozpracowani. I mieli co nieco w porach, bo waliło co najmniej jakby szambo wybiło :-P
I też nawiązując do słów Pytka, że nie chce by na mecze żużla wkroczyły realia piłkarskie. No to niejako jest nieuniknione. My nie możemy sobie pozwolić na to, by na Unii podczas żużla każdy robił to co chciał. Wszystko w pewnych ramach musi być ujęte. Zarówno to jak dbanie, by na Unii była Unia, a inne ekipy mają od tego klatkę. To samo tyczy się miasta. Wiadomo fizycznie do niektórych nam brakuje, ale jak trzeba to nie ratujemy się ucieczką. Bierze się to z tego, że doceniamy to co starsi zrobili dla naszego młodszego pokolenia. Mam do tych osób, co dla nas Tarnów wywalczyły wielki szacunek, bo nie raz się w łeb dostało. Dlatego cieszę się, że dzięki niektórym jest jak jest, bo jeszcze te kilka lat temu można było pomarzyć!! I na bank tak łatwo Tarnowa nie oddamy, bo to by oznaczało, że bardzo, ale to bardzo ciężka praca jaką starsi wykonali, pójdzie na marne.
Dlatego jeśli ktoś nie pochwala pewnych zachowań, a ma do tego pełne prawo, to niech jednak spojrzy na drugą stronę medalu. Bo to właśnie dzięki tym, których niektórzy uważają za morderców, mogą na lajcie przyjechać w barwach na Z3 i potem bezpiecznie wrócić. Owszem może być tak, że na jakimś osiedlu zbierze się grupa koszernych, którzy twierdzą, że nie kibicują i pukną kogoś. Jednak jest to baaaardzo rzadkie!!!

I jeśli ktoś będzie chciał pojechać po pewnej grupie, to niech najpierw sobie pomyśli, a co bym teraz robił, gdyby takiej ekipy na Unii nie było?

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Posty: 5292
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnowska piłka

Post autor: PrzemczaN »

JaGa pisze:I tak właśnie gdyby nie osoby należące do ekipy mocnych wrażeń, to mogło by być tak teraz, że wracając z meczu (jeśli byś nadal na nie chodził) byłbyś zarąbiście czujny, by przypadkiem w pałę nie oberwiesz od żyda. Jeszcze w 2003 czy nawet 2004 można było po meczu wyłapać w papę. Teraz jest już spokojnie.
Pewnie jest tak jak piszesz. Powiem szczerze, że już od paru lat jeżdżę na mecze samochodem, więc może dlatego też czuję się mimo wszystko bezpiecznie, bo odjeżdżam spod samego stadionu i wjeżdżam do garażu. Jednak jak się jeszcze nie miało prawka, to bywało tak, że jeździłem sobie 9 i powiem szczerze, że nigdy problemów nie miałem. Może szczęście - nie wiem.
JaGa pisze:jeśli byś nadal na nie chodził
Chodzę na WSZYSTKIE mecze żużla, a na piłkę, fakt w tym sezonie nie byłem, ale wcześniej się chodziło. Nie na wszystkie mecze, ale jednak. Żużlem jestem już zarażony więc będę chodził niezależnie od poziomu, a od piłki mimo wszystko wymagam jakiegoś poziomu sportowego. Być może ktoś powie o mnie z tego powodu piknik - cóż nie każdy żyje samym dopingowaniem.

Jeszcze na koniec - niby jest bezpieczniej, ale mimo wszystko nie zaryzykowałbym chodzenia po mieście w barwach. A szkoda, bo chciałbym, żeby nadeszły takie czasy, żebym bez żadnego ryzyka mógł sobie wyjść w koszulce Unii. Obecna sytuacja jest jaka jest i jednak własnym zdrowiem ryzykował nie będę.
ŻLF: 2019 2020 2021 2022 2023

JaGa
Posty: 4184
Rejestracja: 22 lip 2009, 15:54
Lokalizacja: East Green

Re: Tarnowska piłka

Post autor: JaGa »

PrzemczaN pisze:Pewnie jest tak jak piszesz. Powiem szczerze, że już od paru lat jeżdżę na mecze samochodem, więc może dlatego też czuję się mimo wszystko bezpiecznie, bo odjeżdżam spod samego stadionu i wjeżdżam do garażu. Jednak jak się jeszcze nie miało prawka, to bywało tak, że jeździłem sobie 9 i powiem szczerze, że nigdy problemów nie miałem. Może szczęście - nie wiem.
Wiadomo tak najbezpieczniej i zarazem najwygodniej ;) Jednak no kiedyś jak się jeździło na kosza, bo głównie po tych meczach coś się działo, zwłaszcza na plantach przy dworcu. Często było tak, że grupa koszernych czekała i jak podjeżdżał autobus z ludźmi wracającymi z meczu, to Ci wpadali. Niekiedy też i pod halę wpadali. O czym można było poczytać w zarąbistym temacie na piłkarskim forum o historii kibiców Unii!!
Ale widzisz Ciebie ominęły takie kłopoty, a na mej drodze pojawiły się kilka razy. Pierwszy raz tak poważnie to jak miałem 14 lat hehe :lol:
PrzemczaN pisze:Chodzę na WSZYSTKIE mecze żużla, a na piłkę, fakt w tym sezonie nie byłem, ale wcześniej się chodziło. Nie na wszystkie mecze, ale jednak. Żużlem jestem już zarażony więc będę chodził niezależnie od poziomu, a od piłki mimo wszystko wymagam jakiegoś poziomu sportowego. Być może ktoś powie o mnie z tego powodu piknik - cóż nie każdy żyje samym dopingowaniem.
Tylko właśnie dzięki takim osobom możesz śmiało chodzić. Ba jak sam widzisz możesz niemal wybierać i bez problemów dotrzeć i wrócić do domu ;)
Co do poziomu piłki nie będę się wypowiadał, bo po wtopieniu z Iławą wolę nie myśleć o wyniku sportowym. Jednak cieszy, że od kilku meczów Unia w gałę wygrywa !!!
PrzemczaN pisze:Jeszcze na koniec - niby jest bezpieczniej, ale mimo wszystko nie zaryzykowałbym chodzenia po mieście w barwach. A szkoda, bo chciałbym, żeby nadeszły takie czasy, żebym bez żadnego ryzyka mógł sobie wyjść w koszulce Unii. Obecna sytuacja jest jaka jest i jednak własnym zdrowiem ryzykował nie będę.
Nie wiem dokładnie gdzie mieszkasz, ale ogólnie w Tarnowie w 90% można śmiało w barwach chodzić. Wiadomo zawsze można trafić na jakiegoś koszernego, który widząc słabszego klepnie go. Co mnie nawet rozwaliło. W tym roku na Wojska Polskiego jak było lodowisko, 5 koszernych oklepało dziewczynę, bo miała szalik Unii. Ale widać kto ma jaki honor ... Zresztą zawsze może być tak, że będzie ktoś przejazdem z innego miasta i pomyśli, że zgarnie sobie pamiątkę i może zapolować :-P
Ale myślę, że niektórym oszołomom z Bandrowskiego niedługo znudzi się podtrzymywanie mitu o "wielkiej" tovi i już na nic nie będą zwracać uwagi :P Wówczas każdy będzie mógł w barwach śmiało po mieście chodzić, niezależnie od wieku i postury.

P.S.
Ale należy pamiętać, że morda nie szklanka i należy walczyć o swoje i Nasz tarnowski teren ;)
Zresztą tyczy się to nie tylko Tarnowa, ale i okolic 8-)

bako
Posty: 364
Rejestracja: 31 lip 2009, 13:03
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnowska piłka

Post autor: bako »

Osobiście jestem z pokolenia tych,którzy żyli w czasach rządów tarnovii i nie raz było ciężko,jak juz wczesniej wspominane powroty z koszykówki i widok grupy żydów oczekującej na przyjazd "9"-tki i te czasy udało się przeżyc chociaż było ciężko i nie raz musiałem walczyc o uratowanie szalika,który notrabene kupiłem w Zenicie w 1998 roku i mam do dzis,a ten własnie szalik sprzedała mi dziewczyna koszernego :lol: .Dlatego teraz gdy widze takie akcje jak ta,to jestem dumny i w pełni je popieram ,bo jak oni nie mieli litości i prali kogo popadnie,to było dobrze,wiec teraz trzeba ich dobic aż do końca i upokarzac na kazdym kroku.Bo każdy wie,że honoru to oni nigdy nie mieli,co pokazali np.na jednym z derbowych meczów u siebie,gdy pomogli złapac chłopaka od Nas ochronie :!: :!: :!:

Natomiast co do przerzutów,to moje zdanie jest takie,że przerzut to przerzut i osobiscie mam dla nich zero szacunku,bo skoro się przerzucił raz to zrobi to drugi gdy tylko zobaczy ,że u dawnych kolegów lepiej.I dlatego też drażni mnie widok byłego żyda w barwach Unii,które pewnie nie raz niszczył i wyklinał.

Awatar użytkownika
Estudiantes
Posty: 1276
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:33

Re: Tarnowska piłka

Post autor: Estudiantes »

0-0 :mrgreen:

Zagadka ta sama od lat, co szybciej nastąpi awans polskiego zespołu do LM, wyjście z grupy Polaków na mistrzostwach czy awans Unii Tarnów do wyższej ligi? :-)
www.elitatarnowa.pl
ZKS UNIA - PIŁKARKSA DUMA GRODU LELIWITÓW

ODPOWIEDZ