Religia, filozofia, światopogląd

Dział o wszystkim niezwiązanym z żużlem.
Awatar użytkownika
Lizard King

Re: Religia, filozofia, światopogląd

Postautor: Lizard King » 02 paź 2010, 21:38

Stary KiBic

Postautor: Stary KiBic » 20 paź 2010, 13:02

żałosne - szkoda oglądać

Awatar użytkownika
Lizard King

Postautor: Lizard King » 20 paź 2010, 18:50

Stary KiBic pisze:żałosne - szkoda oglądać

rzecz gustu, moze poprostu niewygodnie sluchac o niektorych rzeczach

Stary KiBic

Postautor: Stary KiBic » 21 paź 2010, 9:27

wybacz ale jak jakiś gostek wykrzykuje teksty typu: judasz racinger to nikt go nie może brać na poważnie, a poza tym jesteś pewien że oni to wszystko sprawdzili i mają dowody na swoje oskarżenia a nie śpiewają modne stereotypy?
po za tym wszędzie są ludzie grzeszni to dlaczego w kościele by ich miało nie być?
ale to ze jeden czy drugi ksiadz zbładził wcale nie zmiena faktu niezmiennej trwałej świętości kościoła - w historii były znane fakty inkwizycji itd stosów tortur ale to tylko były błędy ludzi...
p.s a dlazcego ci panowie nie śpiewają o tym ile dobra się dzieje przez ludzi w "sukienkach" -tylko ile zła- powiem ci -bo to jest nie modne :!:

KoNiK

Postautor: KoNiK » 21 paź 2010, 10:11

a co uwazasz ze taki problem nie mial/ nie ma miejsca ? jesli jest to dlaczego swiat ma milczec.Wedlug mnie Kosciol tym bardziej w Polsce ma jak u "Pana Boga za piecem". A co sie zrobilo przez te lata w tej sprawie w tej instytucji ? a no nic jak cos sie wyda to byle szybko ucichlo i zapomniano o sprawie. Nie ma co wszystkich do jednego worka wrzucac ale problem istnieje.
Druga sprawa ze skandalem mozna w latwy sposob wypromowac sie ...

leszeek17

Postautor: leszeek17 » 21 paź 2010, 10:13

Wyłączyłem po minucie, bo takiego bełkotu dawno nie słyszałem.
Najciekawsze jest to, że zawsze najwięcej do powiedzenia w sprawie Kościoła, księży i całej związanej z tym otoczki mają ci, którzy nie są z nim w jakikolwiek sposób związani.

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 21 paź 2010, 17:14

leszeek17 pisze:Najciekawsze jest to, że zawsze najwięcej do powiedzenia w sprawie Kościoła, księży i całej związanej z tym otoczki mają ci, którzy nie są z nim w jakikolwiek sposób związani.

No to chyba logiczne, że ludzie którzy krytykują kościół nie chcą mieć żadnych powiązań z nim :lol:
Co w tym 'najciekawszego' i dziwnego? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Lizard King

Postautor: Lizard King » 21 paź 2010, 18:25

juz nie o samej piosence, ale o samej tematyce: nie ma co udowac, ze tematu takiego nie ma, sprawcow molestowania nalezy scigac, niewazne czy to ksiadz czy zwykly facet,
powinno karac sie tkaze ukrywanie i tuszowanie takich spraw, no a jak wiadomo w przypadku kosciola siega to samej gory...nawet Benedetto

leszeek17

Postautor: leszeek17 » 21 paź 2010, 19:27

kaka pisze:No to chyba logiczne, że ludzie którzy krytykują kościół nie chcą mieć żadnych powiązań z nim :lol:

Żeby coś oceniać, trzeba tego spróbować. Nie, nie spróbować tego, jak ksiądz Ci wkłada członka w pupcię, tylko tego, jak jest naprawdę, ile Kościół daje niektórym ludziom - może wielu w ten sposób zmieniłoby postrzeganie tej "instytucji".

Ale lepiej (łatwiej) przyjąć, że wiernymi w Kościele są same stare babki, zwolenniczki PiSu, a młodych ludzi tam nie ma. A są, wiele naprawdę fajnych, wartościowych ludzi.

Awatar użytkownika
Lizard King

Postautor: Lizard King » 21 paź 2010, 19:35

leszeek17 pisze:
kaka pisze:No to chyba logiczne, że ludzie którzy krytykują kościół nie chcą mieć żadnych powiązań z nim :lol:

Żeby coś oceniać, trzeba tego spróbować. Nie, nie spróbować tego, jak ksiądz Ci wkłada członka w pupcię, tylko tego, jak jest naprawdę, ile Kościół daje niektórym ludziom - może wielu w ten sposób zmieniłoby postrzeganie tej "instytucji".

Ale lepiej (łatwiej) przyjąć, że wiernymi w Kościele są same stare babki, zwolenniczki PiSu, a młodych ludzi tam nie ma. A są.

oby ci mlodzi ludzie widzieli takze bledy kosciola, bo ich takze nie uniknal,
racja leszku, ze nie mozna identyfikowac kosciola jedynie z obroncami krzyza, ale niestety w Polsce tak sie utarlo, jak i wiele innych stereotypow...
moze ta mlodziez o ktorej mowisz, nie bedzie sie bala przyznac, ze nie wierze w nieomyla instytucje, ale potrafia dostrzec bledy tejze instytytucji i przyznac sie do nich, a nie jak wlodarze zamiatac je pod dywan

leszeek17

Postautor: leszeek17 » 21 paź 2010, 19:49

Oby tak właśnie było ;)

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 22 paź 2010, 15:07

leszeek17 pisze:Żeby coś oceniać, trzeba tego spróbować.

Czyli na żużlu też się nie mogę znać, nie mogę oceniać wyników sportowych bo nigdy nie uczęszczałem do szkółki żużlowej? :roll: Piszesz bzdury. Zresztą chyba każdy miał mniejszy bądź większy kontakt z Kościołem. W końcu żyjemy w takim kraju, gdzie jak rodzice nie wyślą dziecka na lekcje religii lub nie chodzi co niedziele do kościoła to uznawany jest za dziwaka. Dlatego każdy z nas 'posmakował' tej instytucji - jak ją nazwałeś. Niechęć do tego wszystkiego nie bierze się z niczego. Trzeba się cieszyć, że coraz więcej osób zdejmuje klapki z oczu. Pokolenia się zmieniają, a patrząc na swoich rówieśników i również na te trochę młodsze osoby wydaje mi się, że dla księży nie będzie już tak różowo w niedalekiej przyszłości.

leszeek17

Postautor: leszeek17 » 22 paź 2010, 15:40

kaka pisze:Czyli na żużlu też się nie mogę znać, nie mogę oceniać wyników sportowych bo nigdy nie uczęszczałem do szkółki żużlowej? :roll:

Przedstawię Ci odpowiedź na główną myśl za pomocą krótkich dialogów:
- babciu, nie będę jadł tego pasztetu, Stefania mówiła, że jest obrzydliwy
- a może chociaż mógłbyś spróbować?
- no dobra, mógłbym. (...) O kurde, babciu, to jest zajepasztet!

- w życiu nie pójdę na żużel, co jest fajnego w jeżdżeniu w kółko? Na dodatek to tak śmierdzi
- a byłaś chociaż raz?
- nie, bo niby po co?
- no to chodź
- (...) ja pierdziu, to naprawdę jest fajne

kaka pisze:Piszesz bzdury. Zresztą chyba każdy miał mniejszy bądź większy kontakt z Kościołem.

Właśnie o to chodzi, że zazwyczaj ten mniejszy, czyli głównie wejście co niedzielę (albo co dwie) na godzinę do jakiegoś tam kościoła i wyjście, bo co tam więcej można robić. Nikt nikomu nic nie każe, nikt nie będzie Cię zmuszał do skorzystania z czegoś, co dodatkowo oferuje Kościół, ale tak jak ja nie powiem, że karate jest głupie, dopóki tego nie spróbuje, tak niech niektórzy nie mówią, że Kościół to zło, a co trzeci ksiądz jest pedofilem, jeżeli ich nie znają.

kaka pisze:W końcu żyjemy w takim kraju, gdzie jak rodzice nie wyślą dziecka na lekcje religii lub nie chodzi co niedziele do kościoła to uznawany jest za dziwaka.

To chyba Ty żyjesz w takim kraju, ja nie. W mojej zaściankowej katolickiej szkole mam chociażby baptystów - nikt nie wytyka ich palcami, nawet nie pluje i nie kopie.

kaka pisze:Dlatego każdy z nas 'posmakował' tej instytucji - jak ją nazwałeś.

Napisałem w cudzysłowie - znaki interpunkcyjne niekiedy potrafią naprawdę wiele zmienić.

kaka pisze:Pokolenia się zmieniają, a patrząc na swoich rówieśników i również na te trochę młodsze osoby wydaje mi się, że dla księży nie będzie już tak różowo w niedalekiej przyszłości.

Każdy wybiera swoją drogę, ale może właśnie o to w tym wszystkim chodzi, żeby w Kościele pozostali w końcu tylko ci, którzy naprawdę wierzą i chcą wierzyć.

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 22 paź 2010, 16:26

Moim zdaniem zupełnie nie trafiłeś z tymi porównywaniami z babcinym pasztetem czy też żużlem. Całkiem inne sytuacje, nie wiem co kierowało tobą wypisując takie farmazony i jaki to ma w ogóle związek merytoryczny ze sprawą.

Piszesz coś o małym uczestnictwie w życiu parafialnym. Przepraszam bardzo, ale co dorosły człowiek może robić w kościele oprócz pójścia na msze i załatwienia sakramentów?

Nawiązując do księży pedofilii. Oczywiście, że nie wszyscy duchowni to seksualni odmieńcy, ale jednak istnieją. Napisałeś żeby ich nie oceniać skoro się ich nie zna. Ty też wszystkich księży nie znasz, a jednak ich bronisz. Działa to w dwie strony.

Co do ostatniej części twojej wypowiedzi. Prosiłbym cię o rozróżnianie ludzi wierzących i ludzi praktykujących. To nie zawsze chodzi w parze. A wbrew temu co mówi ci ksiądz na katechecie niepraktykujący też może wierzyć i to w wielu przypadkach głębiej niż niejeden dewota.

Awatar użytkownika
Pichu

Postautor: Pichu » 22 paź 2010, 18:22

Co do tego kawałka lizarda:

- Pod koniec pontyfikatu Jana XXIII, w 1962 r., została wydana super tajna instrukcja "Crimen Sollicitationis".
Oficjalnie nie uchylił jej ani Paweł IV, ani santo subito Jan Paweł II, ani Benedykt XVI. Instrukcja ta okrywa Kościół katolicki i wymienionych papieży wiekuistą hańbą.
Supertajna instrukcja Watykanu "Crimen Sollicitationis" pod karą automatycznej ekskomuniki nakazuje ukrywanie przestępstw pedofilii popełnionych przez duchownych oraz samych przestępców w sutannach, niszczenie dowodów zbrodni i bezkompromisową walkę z poszkodowanymi, zakazuje zaś współpracy w tych sprawach z organami ścigania. Wykluczeniem z Kościoła zostali obłożeni nie przestępcy, ale ich ofiary, jeśli ośmieliły się dochodzić swych praw przed świeckim wymiarem sprawiedliwości. Winni byli ukrywani w klasztorach lub na zapadłych probostwach. Zazwyczaj umożliwiano im dalsze kontakty z dziećmi, a tym samym kontynuowanie zbrodniczego procederu.
Na trop watykańskiej instrukcji chroniącej zboczeńców w sutannach wpadli prowadzący śledztwa w sprawie pedofilskich skandali w Kościele amerykańskim i irlandzkim. Zainteresował ich jednakowy na całym świecie tryb postępowania kurii diecezjalnych w stosunku do przypadków seksualnego wykorzystywania dzieci przez księży. Pomimo to, instrukcja dalej obowiązuje. Skoro nie została oficjalnie cofnięta, nie można wierzyć w szczerość intencji Benedykta XVI, wyrażającego skruchę i przepraszającego ofiary księży pedofilów. To jedynie strach przed opinią publiczną i przed odszkodowawczymi żądaniami, które już doprowadziły do bankructwa wiele parafii. Papież łudzi się, że przeprosiny wyjdą taniej " ....

Co do całej dyskusji popieram Kake, co raz to więcej ludzi zdejmuje owe klapki z oczu. Ty leszku zaś przeczysz sam w sobie, zresztą każdy z Nas miał styczność z Kościołem, najczęściej katolickim i zna tą instytucje. I tu nie chodzi tylko o tych pieprzonych zboczeńców ale też o ideologie, to co głosi, to czego zakazuje, to czego oczekuje, to co robi spora część tych ludzi na lekcjach religii. Zresztą ja już dowiedziałem się, że podlegam ekskomunice ;) Również niesamowicie wkurwia mnie to, że, jak zacytuje " jedyną grupą w Polsce która nie musi zaciskać pasa są księża. Wręcz przeciwnie. Cały czas mogą go popuszczać." Brak podatków, rozliczanie ryczałtowe i całowanie w dupe na każdym kroku. Jestem za zdecydowanym rozdziałem kościoła od państwa głoszone chociażby przez Janusza Palikota.

PS http://www.youtube.com/watch?v=-LKP_vd9azY

leszeek17

Postautor: leszeek17 » 22 paź 2010, 22:39

kaka pisze:Piszesz coś o małym uczestnictwie w życiu parafialnym. Przepraszam bardzo, ale co dorosły człowiek może robić w kościele oprócz pójścia na msze i załatwienia sakramentów?

Grupy biblijne, schola, kręgi rodzin, rekolekcje, oprawa muzyczna... Już wiesz, co może robić? ;)

kaka pisze:Ty też wszystkich księży nie znasz, a jednak ich bronisz. Działa to w dwie strony.

Bronię tych, którzy są poprawni w tym, co robią; nie bronię księży pedofilów.

kaka pisze:Co do ostatniej części twojej wypowiedzi. Prosiłbym cię o rozróżnianie ludzi wierzących i ludzi praktykujących. To nie zawsze chodzi w parze. A wbrew temu co mówi ci ksiądz na katechecie niepraktykujący też może wierzyć i to w wielu przypadkach głębiej niż niejeden dewota.

Nie ma czegoś takiego jak "wierzący, a niepraktykujący". Poczytaj sobie na ten temat, jest wiele ciekawej literatury, ja nie chcę poruszać kolejnej kwestii.

Pichu pisze:Brak podatków

tia, brak podatków, z pewnością ;)

Awatar użytkownika
Pichu

Postautor: Pichu » 23 paź 2010, 9:34

Niema bo ksiądz tak powiedział ? Książki napisane przez księży? :lol: A może po prostu nie wszyscy potrzebują zboczonych pośredników wierząc w Boga ? I wolą sprawy duchowe załatwiać indywidualnie ?

Widać nie wiele wiesz, porozmawiaj chociażby z jakimś księgowym rozliczającym księży, to oc im przysługuje i w jaki sposób są rozliczani. A raczej nie są. A zamiast opodatkować ową mafię rząd woli podnosić Vat.

leszeek17

Postautor: leszeek17 » 23 paź 2010, 10:21

Pichu pisze:Niema bo ksiądz tak powiedział ? Książki napisane przez księży? :lol:

Nie ma, bo sam byłem świadkiem, jak płacą? Bo samemu zdarzyło mi się zapłacić? ;) Jeszcze masz coś do dodania, czy dalej ja "nie wiele wiem"? ;)

Awatar użytkownika
Pichu

Postautor: Pichu » 23 paź 2010, 10:39

Jesteś księdzem ? :lol: Bo czytając Ciebie sądzę, że masz jakieś hmm 14/15 lat. A czy kościół płaci podatek za pieniądze które dostaje ? Czy nie są rozliczani ryczałtowo ? a co z funduszem kościelnym ? Działają jak najzwyklejsza mafia, bo przecież gdy ktoś chce ich sprawdzić czy sprawić by nie byli równiejsi od innych zarzucają im postawę antykościelną :lol:

leszeek17

Postautor: leszeek17 » 23 paź 2010, 10:50

A Ty jesteś biednym sfrustrowanym nastolatkiem, nie znającym podstawowych zasad dyskusji. Jestem za dialogiem, ale na odpowiednim poziomie; ustosunkujesz się, czekam na pw.

Awatar użytkownika
Pichu

Postautor: Pichu » 23 paź 2010, 10:58

Hahahaha :lol:

Tak myślałem. Zatem naświetl mi swoje zasady, bo ja póki co zadaje Ci tylko pytania a Ty nie jesteś w stanie wybronić swojej tezy. Bynajmniej nie czuje się sfrustrowany, bo mam głęboko w dupie tą mafie, chce tylko by wszyscy byli równi. Nastolatek ? W sumie tak, lat mam 18. Nie ściemniam, że wiecej, wiem, że jest tu wielu starszych, aczkolwiek każdy kiedyś tyle lat miał, uczę się wszystkiego i pewnie wielu rzeczy nie wiem ale za głupiego też się nie mam. Dlaczego uważasz ów dialog za nie na poziomie ? Nie pisze żadnych wyzwisk, zadaje tylko pytania lub ripostuje Twoje zdania. Czyżby troszkę nie wygodne pytania ? :>

Awatar użytkownika
djwds

Postautor: djwds » 23 paź 2010, 13:26

leszeek17 pisze:Nie ma czegoś takiego jak "wierzący, a niepraktykujący". Poczytaj sobie na ten temat, jest wiele ciekawej literatury, ja nie chcę poruszać kolejnej kwestii.

Dlaczego nie ma ??. Mozesz by niepraktykujący ponieważ nie odpowiada ci hierarchia kościoła, to że księża zarabiają kupe kasy i nie mają co znią zrobic , nie chodzisz do kościoła ponieważ mówią ci tam że wszystko co robisz jest złe. Jednak możesz wierzy zgodnie ze swoimi zasadami. Mój znajomy nie chodzi wogóle do kościoła, do spowiedzi , nie ucześcza do komuni sw, lecz wdomu codziennie przez godzineczyta Pismo Święte i modli się. Czyż nie jest on wieżącym niepraktykującym. Coraz częściej spotyka się takich ludzi, i jest ich coraz więcej. Dlaczego ja mam płaci księdzu za to że pochowa kogoś zmojej rodziny, albo udzieli mu sakramentu namaszczenia , skoro jest to jego obowiązek. Nie doś że zarabiają kupe kasy to jeszcze im mało. Licząc serednią wychodzi im ok 300zł dziennie co i tak jest dużo zaniżona średnia wychodzi im ok 110 tys złotych rocznie. I Ja się pytam za co ??

Awatar użytkownika
Lizard King

Postautor: Lizard King » 23 paź 2010, 21:42

[url=http://]http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/pelnomocnik-kosciola-przy-komisji-majatkowej-zosta,1,3741454,region-wiadomosc.html[/url]

ta instytucja sama strzela sobie w stope,
to tylko jeden z wielu przykladow, tak, wiem ze latwo jest krytykowac, ale jesli nadal beda sie otaczac takimi ludzmi, lub szerzyc hasla ktore niekiedy ociekaja nienawiscia do innych to coraz wiecej bedzie "wierzacych-niepraktykujacych"
coraz bardziej i tak rysuje sie linia miedzy katolikiem a chrzescijaninem

Awatar użytkownika
djwds

Postautor: djwds » 23 paź 2010, 22:00

popraw link bo nie działa

leszeek17

Postautor: leszeek17 » 23 paź 2010, 22:28

djwds pisze:Dlaczego nie ma ??

To jest dosyć drażliwa kwestia. Tutaj jedna z odpowiedzi: http://www.zycieduchowe.pl/index.php/20 ... ktykujacy/