Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji. Uwagi, problemy i propozycje prosimy zgłaszać tutaj.

ISQ

Dział o wszystkim niezwiązanym z żużlem.
Awatar użytkownika
Yarek
Posty: 291
Rejestracja: 21 gru 2011, 19:55
Lokalizacja: Heaven/Hell

ISQ

Post autor: Yarek » 14 kwie 2012, 19:59

Dobry.
Odgrzewam starego kotleta, tj. ISQ w tarnowskim wydaniu. Moje poprzednie próby rozreklamowania tej zabawy zakończyły się fiaskiem, tak więc żeby was przekonać, że to nie jest takie gówno jak się wam zdaje, postanowiłem zorganizować Indywidualne Mistrzostwa Tarnowa w wiedzy o żużlu. Wstępną datą byłby dzień 22 kwietnia br. o godzinie 21:45.
Na początek jeszcze raz, na czym polega ISQ czyli Internet Speedway Quiz? Najprościej rzecz ujmując: na sprawdzeniu swojej wiedzy o sporcie żużlowym i na fajnej zabawie. Przykładowy bieg wygląda tak:

Sędzia: Zawodnik, który przez całą karierę był związany z Unią Tarnów. Jeździł w niej, aż do czasu odniesienia pechowej kontuzji nadgarstków, która wyeliminowała go z dalszej jazdy. Potem trener "jaskółek" oraz zespół z Machowej. Obecnie przebywa w Stanach Zjednoczonych. Podaj jego imię oraz nazwisko.
Zawodnik A: Marian Wardzała
Sędzia: nie
Zawodnik B: Stanisław Kępowicz
Zawodnik C: Stanisław Kępowicz
Sędzia: zawodnik B 3 pkt, zawodnik C 2 pkt
Zawodnik D: Stanisław Kępowicz
Sędzia: zawodnik D 1 pkt
Zawodnik A: Stanisław Kępowicz
Sędzia: zawodnik A 0 pkt

Tak więc jak widać powyżej, zawodnik który trafnie odpowie na pytanie dostaje 3 pkt, drugi 2 etc. Tyle w telegraficznym skrócie.

Teraz chciałbym zobaczyć czy byliby chętni do takiego turnieju, dotyczącego tylko i wyłącznie stricte tarnowskiego żużla. Jeśli byłaby odpowiednia ilość chętnych (miejsc jest 16+miejsca rezerwowe) to podam jeszcze trochę informacji technicznych. A jak nie to nie :).
Zachęcam do wzięcia udziału!!! Zabawa jest niezła, można się czegoś dowiedzieć o speedwayu. Poza tym, spróbować chyba zawsze można co nie ? :)

Jak coś, to zawody toczyć będą się tu >>> http://www.czat2.isq.com.pl/toxic-lizards . Jest to strona uniemożliwiająca googlowanie.

Od teraz można się zapisywać. W celu uzyskania jakiś dodatkowych informacji piszcie do mnie na priva. Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Yarek, łącznie zmieniany 2 razy.

ISQ
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2012, 23:09

Internet SpeedwayQuiz zaprasza - rusza 13. sezon zabawy!

Post autor: ISQ » 29 sie 2012, 23:11

Internet SpeedwayQuiz zaprasza - rusza 13. sezon zabawy!

Uważasz żużel za swoją "religię"? Chciałbyś/-łabyś wiedzieć kto o mało nie wylądował w ubeckiej katowni za strzelanie do portretu Stalina? A może który żużlowiec miał miejsce parkingowe dla swojego samochodu na koronie stadionu gdańskiego Wybrzeża? Czy jednak może chcesz wiedzieć kto zażyczył sobie wziąć ślub na Wawelu by przejść do pewnego klubu? Jeżeli na powyższe pytania odpowiedziałeś/-aś "TAK" to mamy dla Ciebie "ofertę".

W bieżącym roku mija już dziesięć lat od powstania Internet Speedway Quiz - wyjątkowej zabawy pozwalającej sprawdzić wiedzę o sporcie żużlowym w rywalizacji z innymi kibicami z całej Polski. Przez dekadę w ISQ swych sił próbowało kilkaset osób, w tym byli żużlowcy, czy dziennikarze związani ze sportem żużlowym. W najbliższym czasie rusza już trzynasty sezon gry, w związku z czym jest to doskonała okazja, by samemu przekonać się, jak wciągający potrafi być ten quiz.

Gra wzorowana jest na prawdziwych rozgrywkach żużlowych - odbywają się takie zawody jak DMP, IMP, Grand Prix, turnieje par, czy zmagania juniorów dopiero rozpoczynających przygodę z quizem. W każdym wyścigu mierzy się ze sobą czterech quizowiczów, którzy otrzymują pytanie dotyczące żużla. Ten, który odpowie najszybciej, dostaje trzy punkty, następny dwa, kolejny jeden, a ostatni zero, co sprawia, że biorąc udział w zabawie można poczuć się jak prawdziwy żużlowiec. Tematyka pytań jest różnorodna - początkujący otrzymują proste zagadki o teraźniejszość speedwaya, natomiast w najbardziej prestiżowym finale IMP ISQ można spodziewać się pytań nawet o czasy przedwojenne. Poziom jest jednak najczęściej wyśrodkowany, dzięki czemu osoba z przeciętną wiedzą bez problemu jest w stanie osiągać co najmniej przyzwoite wyniki.

Na przestrzeni lat quiz rozwinął się na tyle, że zawody odbywają się na specjalnie zaprogramowanych czatach, które uniemożliwiają w trakcie trwania wyścigu szukania odpowiedzi w Internecie. Pojedynczy bieg trwa do 60 sekund, po czym automatycznie jest przerwany. Oto przykładowe nagranie prezentujące, jak wyścig ISQ wygląda w praktyce: http://www.youtube.com/watch?v=bVvHybQz6ik

Ważnym aspektem ISQ jest możliwość poznania kibiców z całego kraju - dzięki grze zawarto wiele przyjaźni, a quizowicze nierzadko spotykają się ze sobą przy okazji prawdziwych zawodów żużlowych.

Sercem Internet Speedway Quiz jest forum dyskusyjne dostępne na http://forum.isq.com.pl/. Zapraszamy serdecznie do rejestracji i zapoznania się z zamieszczonymi na forum szczegółowymi regulaminami zabawy. O grze przeczytać można także w artykule na popularnym portalu SportoweFakty.pl- http://www.sportowefakty.pl/zuzel/16782 ... a-wszystko

Uwaga! Sezon 13 rozpocznie się pod koniec września, jednak na debiutantów czeka znakomita okazja do sprawdzenia się już wcześniej. Zawody testowe, które pozwolą zapoznać się z grą jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek, zaplanowane są na 6 września na godzinę 20. Odbędą się one na http://czat2.isq.com.pl/buoni-fantasmas (czat uruchomiony zostanie w najbliższych dniach). Masz pytanie dotyczące ISQ? Zadaj je na Gadu-Gadu pod numerem 44468578, lub skorzystaj z forum.
Uwaga! pod adresem http://forum.isq.com.pl/viewtopic.php?p=165719#165719 - dostępny jest specjalny wątek na forum poświęcony turniejowi debiutantów planowanemu na 6 września. W wątku tym można również zadać pytanie, lub po prostu przywitać się ze społecznością ISQ.

Zapraszamy i życzymy miłej zabawy!

ODPOWIEDZ