Obrazek

Unia Tarnów 2018

2010-2023
Awatar użytkownika
noflattery
Posty: 950
Rejestracja: 03 lip 2011, 21:50

Unia Tarnów 2018

Post autor: noflattery »

savage pisze: O ile Mroczkę (moim zdaniem) stać na bycie solidnym zawodnikiem drugiej linii na poziomie Ekstraligi, to o Kubę jestem pełen obaw. Niestety jego moment startowy od lat pozostawia wiele do życzenia, a w Ekstralidze nie będzie już Fajferów, Kułakovów, Puodżuksów, czy Jędrzejewskich, aby ich mijać po trasie. Życzę Kubie jak najlepiej, niemniej obawiam się, że zderzenie z Ekstraligą może zweryfikować jego plany.
Koszty to problem, ale my naprawde potrzebujemy przy tym EKSPERYMENTALNYM skladzie conajmniej (u siebie) Thomsena na rezerwe, a najlepiej Fricke, nie zadnego Czaje czy Ljunga ktory zrobi 1+ lub punkta za punkta zmienionego zawodnika. Baran nie bedzie mial klarownej sytuacji by prowadzic mecz majac na rezerwie Czaje czy Ljunga, jedynie co to zale zawodnikow "czemu jedynka Jamroga czy Kildemanda jest lepsza od mojej jedynki, skoro juz wiem w ktora strone pojsc z przelozeniami". Wyobrazmy sobie sytuacje w jednym meczu Kuba robi 0,1, albo 2,0 czy Kildemand robi 1,0 albo 0,1 a my przegrywamy 4 punktami. Reszta druzyny sie stawia rywalowi, ale te 4 punkty caly czas w plecy plus drugi junior robi 0 lub w porywach 1, oby nie na Patryku i Nicki to odrabia 3, ale to wciaz malo, i co taki Baran ma zrobic? skoro na starcie ma polozony mecz ? Liczyc na nominowane, liczyc na 6 punktow i taktyczna, w ktorej Nicki z Bjerre odrobi 2 punkty ? Pytam sie k... kim on ma ratowac mecz ? Patryka za Kube czy Kildemanda nie wstawi. Przegrana 4 czy 2 punktami w nominowanych, to wciaz brak duzych punktow, a szykuja sie mecze na styku.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2017, 17:24 przez noflattery, łącznie zmieniany 1 raz.

KoNiK
Posty: 2074
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:09
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2018

Post autor: KoNiK »

Wolly slowo oplacalo moze niekoniecznie tutaj pasuje bo to tez nie jest tak ze przyjdzie do szkolki 10 i kazdy z nich bedzie talentem. Kilku z nich pewno w drodze selekcji odpadnie a tez ich szkolenie bedzie kosztowalo. Tyle ze z tych 10ciu na przestrzeni dekady zeby chociaz jeden byl poziomem zblizony do Kolodzieja. Wtedy jest szansa budowac na kims sklad, marketing etc. Oczywiscie taki talent czesto sie nie trafia ale szkolac zawsze jest szansa ze na chociazby druga linie bedziesz mial swojaka w skladzie a nie kolejnego duna.

Wolly wolly
Posty: 768
Rejestracja: 08 lip 2017, 5:30

Unia Tarnów 2018

Post autor: Wolly wolly »

KoNiK pisze:Wolly slowo oplacalo moze niekoniecznie tutaj pasuje bo to tez nie jest tak ze przyjdzie do szkolki 10 i kazdy z nich bedzie talentem. Kilku z nich pewno w drodze selekcji odpadnie a tez ich szkolenie bedzie kosztowalo. Tyle ze z tych 10ciu na przestrzeni dekady zeby chociaz jeden byl poziomem zblizony do Kolodzieja. Wtedy jest szansa budowac na kims sklad, marketing etc. Oczywiscie taki talent czesto sie nie trafia ale szkolac zawsze jest szansa ze na chociazby druga linie bedziesz mial swojaka w skladzie a nie kolejnego duna.
Bardziej mi chodziło o to ze klubom powinno sie opłacać inwestować i stawiac na własnych wychowankow a takze rozwijanie sekcji żuzlowych. Slowo klucz tutaj jest bardziej szkolić, bo wypuszczać chłopaków którzy albo sa niedoszkoleni lub nie mają odpowiedniego talentu do żużla mija sie oczywiscie z celem.
One ticket to valhalla

j-rules
Posty: 1289
Rejestracja: 12 lis 2013, 19:59

Unia Tarnów 2018

Post autor: j-rules »

wg mnie przpeis o dwoch juniorach w skladzie jest niedorzeczny i przez te lata jego trwania przyczynil sie raczej do masowej prodoukcji juniorow, ktorzy tak na prawde sie do zuzla nie nadaja, lub tez do wielu przedwczesnie zakonczonych karier, anizeli do pomocy w rozwoju mlodym.
Przykladow nie chce mi sie wymieniac, Savage wymienil kilku, ktorzy byc moze (byc moze!) skorzystali na tym, ale nie wymienia sie tych ktorzy byli "na sztuke" w skladzie i sluch o nich juz dawno zaginal, albo wciaz robia z siebie karykatury zuzlowcow.
Takich jest cala masa, oni blokuja miejsce zagranicznym zdolnym ktorzy tez potrzebuja rozwoju - niby czemu nie u nas w PL.

Przepis niby taki super a nie wychowal zgraji dobrych zawodnikow i licytuja sie wszyscy o kontuzjowanego Fricka, a na rynku co roku to wieksza posucha. I tak bedzie dopoki sie tego przpeisu nie zlikwiduje.

Awatar użytkownika
Greg-Tarnów
Posty: 3712
Rejestracja: 19 lut 2012, 0:55

Unia Tarnów 2018

Post autor: Greg-Tarnów »

j-rules pisze: Przepis niby taki super a nie wychowal zgraji dobrych zawodnikow i licytuja sie wszyscy o kontuzjowanego Fricka, a na rynku co roku to wieksza posucha. I tak bedzie dopoki sie tego przpeisu nie zlikwiduje.
Przepis o dwóch polskich juniorach powinien zniknąć bo już wystarczająco dużo mamy amatorów na tych pozycjach.
Kolejny chory przepis o rezerwowym zrobiony pod Toruń i Leszno.Bo niby dlaczego ten przepis łapie tylko zawodnika do lat 23.Kolejne ograniczenia wzięte z d..y. Zawodnik rezerwowy nie powinien być ograniczany wiekowo.Jeździłby Ljung pod 8 i sprawa załatwiona.
''To, co jest trudne, da się zrobić. To, co wydaje się niemożliwe, należy przynajmniej spróbować”.

Seba44
Posty: 84
Rejestracja: 11 kwie 2011, 9:56

Unia Tarnów 2018

Post autor: Seba44 »

"- Nie mogę się doczekać przejścia do Tarnowa i w przyszłym roku jazdy dla was. Uzgodniliśmy warunki i zasady, co mnie cieszy. Liczę na wiele radości w czasie jazdy w tej drużynie, w tym klubie i ze wszystkimi jej fanami - powiedział Nicki Pedersen." espeedway.pl

Szczęście że Nickiego polubiłem już jakiś czas temu, a no niech się stanie ulubieńcem trybun :D

Awatar użytkownika
Greg-Tarnów
Posty: 3712
Rejestracja: 19 lut 2012, 0:55

Unia Tarnów 2018

Post autor: Greg-Tarnów »

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/71935 ... -prawdziwe
Mega pozytywny zawodnik.Ze swojego zadania się Peter wywiązał.To jeden z tych obcokrajowców których z Jaskółką na plastronie będę miło wspominał.Życzę mu wszystkiego najlepszego w nowym klubie.
''To, co jest trudne, da się zrobić. To, co wydaje się niemożliwe, należy przynajmniej spróbować”.

Wolly wolly
Posty: 768
Rejestracja: 08 lip 2017, 5:30

Unia Tarnów 2018

Post autor: Wolly wolly »

Mam nadzieję ze przepis o obowiązkowym stracie juniorów zostanie jak najdłużej, bo generalnie daje wiecej pozytywów niz negatywow.argument o masowej produkcji juniorów i to ze nikomu ten przepis nie pomógł , jak delikatniej to moge powiedzieć ,mało logicznie trafiony i nie prawdziwy.natomiast mozna dewagować czy nalezy uwzglednic obcokrajowców ,ograniczyc liczbe biegow itd. Co sie tyczy rezerwowego zgoda w takiej formie to kompletne nieporozumienie.
One ticket to valhalla

dziubb
Posty: 329
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:10

Unia Tarnów 2018

Post autor: dziubb »

Greg-Tarnów pisze:https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/71935 ... -prawdziwe
Mega pozytywny zawodnik.Ze swojego zadania się Peter wywiązał.To jeden z tych obcokrajowców których z Jaskółką na plastronie będę miło wspominał.Życzę mu wszystkiego najlepszego w nowym klubie.
Serdeczne podziękowania za cały sezon!

Awatar użytkownika
DannUT
Posty: 277
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:14
Lokalizacja: 50.008476, 20.924890

Unia Tarnów 2018

Post autor: DannUT »

Z drugiej strony to nie można było uniknąć takich wpisów poprzez zaproponowanie szwedowi jazdy ale na zasadzie walczysz o skład lub w razie kontuzji. Tak to znowu jakieś dziwne info z Unią Tarnów w tle idzie w świat. Uważam dlatego, że powinni w kontraktach zapisywać, że jak zawodnik dziękuje kibicom, sponsorom to wypowiada się o Unii Tarnów, a jak wypowiada się o dziwnym podejściu lub o nieprofesjonalnym działaniu to powinien mówić o prezesie. ;)

Awatar użytkownika
Loramski_84
Posty: 1458
Rejestracja: 06 wrz 2009, 13:59
Lokalizacja: B-ko

Unia Tarnów 2018

Post autor: Loramski_84 »

Nicki nie jest zly.Na braci Gollobow też się w Tarnowie gwizdalo a Jacek Gollob wyrządził więcej krzywdy jak Pedersen kasując w 94' Grześka Mroza.Dekadę później wraz z Tomkiem byli noszeni na rękach.Dlatego Nickiemu można wybaczyć ze puknąl podczas pamiętnych bojów z Rybnikiem o awans Kołodzieja w kask.Nasz Wielki Mistrz Tomasz Gollob też święty nigdy nie był i nie jednego wsadził w plot.Ale tylko tacy,niepokorni,zadziorni mogą być najlepsi.W każdym razie wierzę w to, że i Nicki i Pająk u nas się odrodzą, że się utrzymamy a żużel bywa przewrotny i nigdy nic nie wiadomo.Ani Kildemand a ani Pedersen nie zapomnieli jak się jeździ.W ich przypadku błędem była jazda w Lesznie.Tutaj będą liderami, może z Lesznem, Wrocławiem nie wygramy ale reszta jest jak najbardziej do ubicia.Nie pierwszy już raz mamy skład taki, że musi wszystko zagrać żeby było dobrze.Widocznie taka koncepcja się sprawdza.Kulakov gdyby przyszedł to byłbym zadowolony, kwestia przygotowania sprzętowego a jechać potrafi co pokazał w Tarnowie w tym sezonie.Nie ma co biadolić.Nicki jak poczuje że jest najważniejszym ogniwem w drużynie to odplaci dobra jazdą.Tacy zawodnicy kiedy wszyscy ich już spisali na straty, nikt w nich nie wierzył potrafią wykrzesać z siebie 120% i pokazać klasę.To jest najlepszy motywator.I niech piszą że spadniemy z hukiem jeszcze więcej to tylko działa na naszą korzyść 8-)

szamot
Posty: 140
Rejestracja: 26 wrz 2012, 21:46

Unia Tarnów 2018

Post autor: szamot »

Co do Ljunga to szkoda,że odchodzi. Miałem cichą nadzieję,że zostanie jako zawodnik oczekujący, chociaż oczywiście ciężko mu się dziwić. Po udanym sezonie na pewno bez problemu znajdzie pracodawcę w niższej lidze, i będzie jednym z liderów. Powodzenia Peter!!!

stach
Posty: 387
Rejestracja: 30 cze 2013, 21:32

Unia Tarnów 2018

Post autor: stach »

Loramski_84 pisze:Nicki nie jest zly.Na braci Gollobow też się w Tarnowie gwizdalo a Jacek Gollob wyrządził więcej krzywdy jak Pedersen kasując w 94' Grześka Mroza.Dekadę później wraz z Tomkiem byli noszeni na rękach.Dlatego Nickiemu można wybaczyć ze puknąl podczas pamiętnych bojów z Rybnikiem o awans Kołodzieja w kask.Nasz Wielki Mistrz Tomasz Gollob też święty nigdy nie był i nie jednego wsadził w plot.Ale tylko tacy,niepokorni,zadziorni mogą być najlepsi.W każdym razie wierzę w to, że i Nicki i Pająk u nas się odrodzą, że się utrzymamy a żużel bywa przewrotny i nigdy nic nie wiadomo.Ani Kildemand a ani Pedersen nie zapomnieli jak się jeździ.W ich przypadku błędem była jazda w Lesznie.Tutaj będą liderami, może z Lesznem, Wrocławiem nie wygramy ale reszta jest jak najbardziej do ubicia.Nie pierwszy już raz mamy skład taki, że musi wszystko zagrać żeby było dobrze.Widocznie taka koncepcja się sprawdza.Kulakov gdyby przyszedł to byłbym zadowolony, kwestia przygotowania sprzętowego a jechać potrafi co pokazał w Tarnowie w tym sezonie.Nie ma co biadolić.Nicki jak poczuje że jest najważniejszym ogniwem w drużynie to odplaci dobra jazdą.Tacy zawodnicy kiedy wszyscy ich już spisali na straty, nikt w nich nie wierzył potrafią wykrzesać z siebie 120% i pokazać klasę.To jest najlepszy motywator.I niech piszą że spadniemy z hukiem jeszcze więcej to tylko działa na naszą korzyść 8-)
Ilekroć oglądam ten wypadek, to dziwię się, że ludzie tak mocno obwiniają Jacka Golloba. Jacek poszerzał tor jazdy, był z przodu a Mróz złapał dużą przyczepność i wystrzelił po dużej jak z katapulty. Trafił na Jacka, który już na tej szerszej ścieżce był... żadnej chamskiej jazdy Golloba tam nie widzę.
O wiele bardziej brutalnie i z premedytacją pojechał Pedersen z Buczkiem w Lesznie.

Awatar użytkownika
linkin
Posty: 34
Rejestracja: 13 kwie 2014, 11:26

Unia Tarnów 2018

Post autor: linkin »

:arrow: Nicki z dziką kartą na gp 2018. A liczyłem że nie dostanie...

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4707
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Unia Tarnów 2018

Post autor: Kibic UT »

Dzika karta dla Hancocka,Pedersen i Vaculika mnie nie dziwi ale dla Holdera już tak nic nie pokazał najgorszy mistrz świata powinien za niego jechać Puk.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

jinnah
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2013, 21:03

Unia Tarnów 2018

Post autor: jinnah »

stach pisze:
Loramski_84 pisze:Nicki nie jest zly.Na braci Gollobow też się w Tarnowie gwizdalo a Jacek Gollob wyrządził więcej krzywdy jak Pedersen kasując w 94' Grześka Mroza.Dekadę później wraz z Tomkiem byli noszeni na rękach.Dlatego Nickiemu można wybaczyć ze puknąl podczas pamiętnych bojów z Rybnikiem o awans Kołodzieja w kask.Nasz Wielki Mistrz Tomasz Gollob też święty nigdy nie był i nie jednego wsadził w plot.Ale tylko tacy,niepokorni,zadziorni mogą być najlepsi.W każdym razie wierzę w to, że i Nicki i Pająk u nas się odrodzą, że się utrzymamy a żużel bywa przewrotny i nigdy nic nie wiadomo.Ani Kildemand a ani Pedersen nie zapomnieli jak się jeździ.W ich przypadku błędem była jazda w Lesznie.Tutaj będą liderami, może z Lesznem, Wrocławiem nie wygramy ale reszta jest jak najbardziej do ubicia.Nie pierwszy już raz mamy skład taki, że musi wszystko zagrać żeby było dobrze.Widocznie taka koncepcja się sprawdza.Kulakov gdyby przyszedł to byłbym zadowolony, kwestia przygotowania sprzętowego a jechać potrafi co pokazał w Tarnowie w tym sezonie.Nie ma co biadolić.Nicki jak poczuje że jest najważniejszym ogniwem w drużynie to odplaci dobra jazdą.Tacy zawodnicy kiedy wszyscy ich już spisali na straty, nikt w nich nie wierzył potrafią wykrzesać z siebie 120% i pokazać klasę.To jest najlepszy motywator.I niech piszą że spadniemy z hukiem jeszcze więcej to tylko działa na naszą korzyść 8-)
Ilekroć oglądam ten wypadek, to dziwię się, że ludzie tak mocno obwiniają Jacka Golloba. Jacek poszerzał tor jazdy, był z przodu a Mróz złapał dużą przyczepność i wystrzelił po dużej jak z katapulty. Trafił na Jacka, który już na tej szerszej ścieżce był... żadnej chamskiej jazdy Golloba tam nie widzę.
O wiele bardziej brutalnie i z premedytacją pojechał Pedersen z Buczkiem w Lesznie.
W świadomości kibiców zapisało się, że to wina Jacka. W mojej też. Byłem i widziałem na własne oczy. Co to był za mecz. Potworny upał i gęsta atmosfera na trybunach. Najpierw niebezpieczna jazda Tomka i wykluczenie. Potem Jacek kasuje Mroza i prowokacyjne macha do publiczności. Las butelek na torze. Ponadto pomeczowe wypowiedzi typu, że "młody kolega się przewrócił" nie pomagały. Od tego czasu Jacek razem z Juchą mieli najbardziej nagrabione w Tarnowie. Ponoć czas leczy rany i Jacek został nadspodziewanie dobrze przyjęty w Tarnowie. Nie ulega watpliwosci, że zapisał się w historii naszego klubu.

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4707
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Unia Tarnów 2018

Post autor: Kibic UT »

Już bym chciał sezon bo jestem ciekaw co ten gość pojedzie.
https://pbs.twimg.com/media/DNiu4HBX0AAGC8m.jpg
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Awatar użytkownika
Greg-Tarnów
Posty: 3712
Rejestracja: 19 lut 2012, 0:55

Unia Tarnów 2018

Post autor: Greg-Tarnów »

Firma Monster zrobiła swoje i Holder ma dzikusa.Kangur kompletnie nie zasłużył na tą nominację.
''To, co jest trudne, da się zrobić. To, co wydaje się niemożliwe, należy przynajmniej spróbować”.

KoNiK
Posty: 2074
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:09
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2018

Post autor: KoNiK »

Natomiast PUK bez jazdy w sgp moze byc na prawde mocny w przyszlym sezonie. Szkoda ze nie u nas :/

Wolly wolly
Posty: 768
Rejestracja: 08 lip 2017, 5:30

Unia Tarnów 2018

Post autor: Wolly wolly »

"Dzikus" dla Holdera to maly skandal,ale mozna sie bylo tego spodziewać.osobiście myslalem ze "wytną "Vacula a okazało sie ze Puka.. Widać Monster rozdawał karty a nie BSI..
One ticket to valhalla

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4707
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Unia Tarnów 2018

Post autor: Kibic UT »

Wolly wolly pisze: "Dzikus" dla Holdera to maly skandal,ale mozna sie bylo tego spodziewać.osobiście myslalem ze "wytną "Vacula a okazało sie ze Puka.. Widać Monster rozdawał karty a nie BSI..
Hancock i Pedersen ostatni wielcy tego sportu dominatorzy oby tylko obu zdrowie dopisało a pokażą znowu co potrafią i włączą się do walki o medale w GP.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

j-rules
Posty: 1289
Rejestracja: 12 lis 2013, 19:59

Unia Tarnów 2018

Post autor: j-rules »

Hancock w przyszlym sezonie skonczy 48 lat. Z walki w elidze (o duza kase) wylaczyla go kontuzja.
Do momentu kontuzji w GP delikatnie mowiac nie blyszczal, i za rok mimo ze stawka zawodnikow slaba tez nic nie pokaze.

To samo z Nickim chociaz nieco mlodszy. Ale co roku kontuzje i to powazne, w tym roku bedac niby zdrowy tez g.. pokazal zarowno w lidze jak i w GP.

Ja bym sie przestal ludzic, ze ci panowie cokolwiek jeszcze pokaza. Swoja droga bardzo liczylem ze Pedersen dzikusa nie dostanie. Mogglby sie skupic na lidze. A tak to juz wszystko jasne, priorytet bedzie znany.

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4707
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Unia Tarnów 2018

Post autor: Kibic UT »

j-rules pisze: Hancock w przyszlym sezonie skonczy 48 lat. Z walki w elidze (o duza kase) wylaczyla go kontuzja.
Do momentu kontuzji w GP delikatnie mowiac nie blyszczal, i za rok mimo ze stawka zawodnikow slaba tez nic nie pokaze.

To samo z Nickim chociaz nieco mlodszy. Ale co roku kontuzje i to powazne, w tym roku bedac niby zdrowy tez g.. pokazal zarowno w lidze jak i w GP.

Ja bym sie przestal ludzic, ze ci panowie cokolwiek jeszcze pokaza. Swoja droga bardzo liczylem ze Pedersen dzikusa nie dostanie. Mogglby sie skupic na lidze. A tak to juz wszystko jasne, priorytet bedzie znany.
Hancock do czasu kontuzji tak punktował w GP
11,4,5,18,7 a ty mówisz że nic nie jechał coś tam jechał tragedii nie było
A co do Pedersena dobrze że dostał dzikusa będzie miał powera do jazdy i musi mieć kasę a ta jest w naszej lidze więc musi punktować żeby mieć cały czas napływ gotówki na GP które pochłania mnóstwo pieniędzy.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Awatar użytkownika
lolek69
Posty: 841
Rejestracja: 26 wrz 2010, 23:54
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2018

Post autor: lolek69 »

Kibic UT pisze:Dzika karta dla Hancocka,Pedersen i Vaculika mnie nie dziwi ale dla Holdera już tak nic nie pokazał najgorszy mistrz świata powinien za niego jechać Puk.
Mnie to akurat nie dziwi, a wiesz dlaczego? Holder i Hancock to zawodnicy Monstera, a że Monster sponsoruje GP to normalne, że dostali dzikusy.
~Mogłem wybrać wiele dróg, wybrałem te barwy, ten klub ! ! ~

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4707
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Unia Tarnów 2018

Post autor: Kibic UT »

lolek69 pisze: Mnie to akurat nie dziwi, a wiesz dlaczego? Holder i Hancock to zawodnicy Monstera, a że Monster sponsoruje GP to normalne, że dostali dzikusy.
GP idzie w kierunku śmiesznej Formuły 1 gdzie jeżdżąc synowie bogatych tatusiów tak tutaj zawodnicy sponsorów bo Holder tylko dlatego jest że po prostu Monster jest jego sponsorem i cieniasa trzeba znowu oglądać.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Zablokowany