Protest kibiców żużlowych

O kibicach dla kibiców.
JaGa
PROSTACY'05

Protest kibiców żużlowych

Postautor: JaGa » 19 maja 2011, 22:47

NIEZALEŻNIE OD DYSCYPLINY, RAZEM WALCZYMY!

W ostatnim czasie, a dokładniej po meczu Pucharu Polski w Bydgoszczy, możemy zaobserwować zdecydowane nasilenie ataków na środowisko kibicowskie w Polsce. Atakom tym, pośród wielu nadużyć i kłamstw w mediach, towarzyszy stosowanie przez Rząd odpowiedzialności zbiorowej. Nagonka na kibiców spowodowana jest tylko i wyłącznie otwartą krytyką Rządu, trwającą na stadionach od wielu miesięcy. Z powodu nieudolności służb bezpieczeństwa i braku pomysłów na rozwiązanie sytuacji, zamknięto nowe, wybudowane za setki milionów publicznych złotych, najbezpieczniejsze stadiony w Polsce – w Poznaniu i Warszawie. Następnie zakazano wejścia na mecze kibicom piłkarskim z Wrocławia, Lubina i Łodzi, przez co wielu kibiców, często całych rodzin, po raz pierwszy od lat opuściło mecze swoich drużyn. Wreszcie zakazano kibicom piłkarskim wszystkich klas rozgrywkowych jeżdżenia na mecze wyjazdowe swoich drużyn.

Rząd Platformy Obywatelskiej z Premierem Donaldem Tuskiem na czele, a także politycy wszystkich innych partii politycznych zasiadających w Sejmie RP, nie potrafiąc poradzić sobie z przeprowadzeniem reform, z problemem bezrobocia, wysokich cen, nierównych dróg, braku autostrad itp. nakładają coraz to nowe zobowiązania na obywateli. Jazda prywatnym samochodem powoli staje się luksusem, a w miastach zwiększane są czynsze za mieszkania komunalne. Ludziom żyje się coraz gorzej (drożej!), a „języka debaty publicznej” polityków powstydziłby się w swoim miejscu pracy każdy kibic, przychodzący na mecze jakiejkolwiek drużyny, w jakiejkolwiek dyscyplinie sportowej. Kibic, który wobec złej sytuacji w kraju stał się „czarną owcą”, a co za tym idzie „kozłem ofiarnym”.

Czy problem ten dotyczy tylko kibiców piłkarskich? Nie! Ostatnio zakazy dotknęły również kibiców innych dyscyplin, w tym także żużla! Za siedzenie na płocie i intonowanie przyśpiewek, które olbrzymia większość ludzi na stadionie uważa za nieodzowną część widowiska sportowego, kibicowi grozi zakaz stadionowy, grzywna, a nawet więzienie. Członka Grupy Ultras, przygotowującego barwną oprawę cieszącą oko zarówno na żywo, jak i w wielu galeriach meczowych, porównuje się do bandyty demolującego miasto i bijącego niewinne osoby. Czy naprawdę my, kibice żużlowi chcemy oglądać mecz bez zorganizowanego dopingu i barwnej oprawy? Czy po tym jak Główna Komisja Sportu Żużlowego, mimo gorącego sprzeciwu i zawodników i kibiców, wprowadziła tłumiki brzmiące jak zdezelowana kosiarka do trawy, damy sobą pomiatać i zgodzimy się na wszystko co wymyślą panowie w garniturach?

Nie jesteśmy zwolennikami łamania prawa, nie nawołujemy do poparcia wybranej partii politycznej, jednak nie godzimy się na to, żeby nasza pasja, miłość, poświecenie i chęć zrobienia czegoś dla klubu było w taki sposób piętnowane. W porozumieniu ze wszystkimi liczącymi się Stowarzyszeniami jak i grupami kibicowskimi działającymi na trybunach stadionów żużlowych z przykrością informujemy że podczas najbliższej kolejki ligowej (być może także w trakcie kolejnych) zamierzamy poprzeć protest kibiców piłkarskich i również zaprotestować przeciwko polityce Rządu. Protestujemy także przeciwko działaniom Głównej Komisji Sportu Żużlowego, które prowadzą do zabicia atmosfery na stadionach, bez której każda dyscyplina sportowa (niezależnie czy to piłka nożna czy speedway) prędzej czy później upadnie.

Podpisano:

Apator Toruń - Stowarzyszenie Kibiców Sportu Żużlowego ,,Net Fans", Stowarzyszenie Sympatyków Sportu Żużlowego ,,Krzyżacy", Ultras Familiares 08
Falubaz Zielona Góra - Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Falubaz"
GKM Grudziądz - Stowarzyszenie Kibiców GKM-u Grudziądz ,,Giekaemowcy", Ultras Brigade 05
Polonia Bydgoszcz - Ultras From Polonia
Polonia Piła - Grupa Ultras Polonia Piła '09
Sparta Wrocław - kibice
Stal Gorzów - Stowarzyszenie Kibicow Stali Gorzów "Stalowcy", Ultras Sonadores
Stal Rzeszów - CŻPB
Start Gniezno - Start Gniezno Internet F@ns
Unia Leszno - Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Unia Leszno, Ultras Unia Leszno
Unia Tarnów - PROSTACY'05~Ultra Brigade
Włókniarz Częstochowa - kibice
Wybrzeże Gdańsk - Stowarzyszenie Kibiców Wybrzeża Gdańsk, Ultras Wybrzeże

Prosiłbym modów o przyklejenie tematu, na czas trwania protestu.

/edit
Dziękuję.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez JaGa, łącznie zmieniany 2 razy.

hellraiser

Re: Protest kibiców żużlowych

Postautor: hellraiser » 20 maja 2011, 10:01

Oj.
I to wszystko oczywiście w trosce o nasz kraj.
Ojojoj...

Cóż za heroizm.

pozdrawiam
hellraiser

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 20 maja 2011, 10:14

Zero polityki na stadionach !!

JaGa cel protestu jest oczywisty:

Brak dopingu-> mniejsza frekwencja -> spadające zainteresowanie sponsorów -> naciski klubów na RZĄD o zmianę sytuacji.

Czy tego nam potrzeba?

Nie wiem czy dobrym rozwiązaniem jest podążanie ślepo za pewnymi grupami, chcącymi załatwiać swoje interesy. Kibice to idelane narzędzie: ogromna grupa ludzi, zapatrzona w przywódców, mocna hierarchia, chęć bycia w porządku, zgodnie z zasadami - taką dużą grupą jak np. na Wiśle, czy Lechu można manipulować z gniazda łatwiej niż Amerykanami za pośrednictwem mainstream'owych mediów.

A śpiewy typu: "Polska kibolska" , "Twój rząd obalą KIBOLE", "Kto nie skacze ten za Tuskiem"... to nic innego jak wnoszenie polityki na nasze stadiony.

Oczywiście, wielu młodym chłopcom się to podoba - oni zbuntowani w dresach, chcą mieć jasno określonego wroga. Skoro nie można już zapierniczać po murawie i zdzierać flag to trzeba się zwrócić przeciwko czemuś innemu - to jest nawóz egzystencji KIBOLI na stadionie, bo przeciez nie sport ich interesuje.

Szkoda, że ślepo idą za tym normalni, wykształceni ludzie, w imię górnolotnych idei (porównywanie do komuny np.) - walki o niepodległość... Niepodleglość czyją? Litara, który kręci lody na Lechu np.? Sam JaGa siedzisz w środowisku kibicowskim, jestes inteligentnym chłopakiem - wiesz doskonale jak to wygląda, nie jest tak różowo i kolorowo, ale wiem... Nie wypada o tym mówić, chociażby w imię zasad...

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 20 maja 2011, 11:05

hellraiser pisze:I to wszystko oczywiście w trosce o nasz kraj.
Ojojoj...

W trosce o przyszłość kibicowską, więc już nie szydź, tylko dlatego, że Ci coś nie przypadło do gustu.

savage, wiadomo, że trzeba robić pewne akcje tak, aby nie wprowadzać dodatkowej polityki na stadiony. Ale niemniej jednak nie możemy też pozwolić, by każdy kibic czy to piknik, fanatyk, ultras był traktowany jak przestępca i znacznie surowiej karany niż bandyta latający po mieście, tylko dlatego, że ma szal i przychodzi na stadion. Wiem zaraz mi ktoś napisze, kto nie szuka, ten nie znajdzie. Masa jest przypadków, gdzie ktoś nie szukał, a samo go znalazło. Nawet w naszym wypadku choćby w Częstochowie.
Wiele osób też nie działa aktywnie kibicowsko na Unii i nie wie, że już teraz pewne osoby są nacenzurowane! Dlatego też pewne sprawy organizacyjne jakie restrykcje są nałożone na zbliżający się wyjazd do Rzeszowa, napiszę i ciekaw jestem reakcji, bo dla mnie to obłęd. I z czymś takim właśnie się nie zgadzamy My aktywnie działający kibice. Natomiast to czy inni nas poprą to już ich sprawa. Niemniej jednak będziemy działać protestując przeciwko takim a nie innym restrykcjom w stosunku do kibiców całej Polski.

Acha i celem całej akcji nie jest na bank zmniejszenie frekwencji na stadionach, a uświadomieniem ludzi, że grupy kibicowskie są szykanowane, a to co w mediach często się słyszy, to są niezłe bajki. Szkoda, że mało ludzi ma programy typu Polsat News czy TVN24, bo tam zazwyczaj po głównych wydaniach programów informacyjnych puszczane są dobre materiały o kibicach, którzy przedstawiani są w innym świetle.
Dlatego też nie chcemy tym protestem uderzyć w klub, czy zawodników, a pokazać ludziom jak będzie jeśli nadal będziemy tak traktowani. Czyli cicho, szaro i ponuro ...

Działania które mogą uderzyć w klub, to list skierowany do władz spółki. Ale to inna bajka!

hellraiser

Postautor: hellraiser » 20 maja 2011, 11:46

JaGa pisze:W trosce o przyszłość kibicowską, więc już nie szydź, tylko dlatego, że Ci coś nie przypadło do gustu.

O przyszłość jakich kibiców chcesz walczyć?
I czy dokładnie przeczytałeś to co podpisywałeś? (Ty lub ktoś m.in. w Twoim imieniu)

Przeczytaj sobie jeszcze raz to zdanie:
Nagonka na kibiców spowodowana jest tylko i wyłącznie otwartą krytyką Rządu,
trwającą na stadionach od wielu miesięcy.

Tak. Na pewno tylko i wyłącznie.

Już Ci Savage napisał. Wydawać by się mogło żeś dorosły i inteligentny. A dajesz sobą manipulować w imię cudzych interesów.

A może byś tak zaprotestował przeciwko wycinaniu nożem piętnastolatkowi symboli piłkarskich na twarzy?
Może byś zaprotestował przeciw kopaniu kamerzystki?
Może byś zaprotestował przeciw demolawaniu cudzego mienia?

Nie twierdzę, że metody którymi posługuje się Tusk i jego ekipa są idealne,
ale w końcu ktoś uderzył ręką w stół i może coś to da. A może nie.

A Wy pomieszaliście wydarzenia na stadionach piłkarskich ze sprawą tłumików,
z nieudolnością władz piłkarskich i żużlowych, i wreszcie z nieudolnością rządzących
tym krajem.

pozdrawiam
hellraiser

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 20 maja 2011, 11:56

O przyszłość tych, których napisałem wyżej.
Czytać czytałem, inni też czytali. Nie wiem czy śledzisz wydarzenia, ale poczynania naszych władz były krytykowane od dawna i spotykały się one z mniejszymi lub większymi restrykcjami. To co miało miejsce w Bydgoszczy, było motywem, który zapoczątkował takie a nie inne działania władzy w stosunku do kibiców. Nigdzie nie pisze, że pochwalamy to co się stało, bo tak nie jest. Jednak głupotą jest stosowanie odpowiedzialności zbiorowej i karanie ludzi za rzuconą "kurwę" na stadionie. A sprzeciw przeciwko aktom wandalizmu został wyrażony. Tylko to przez większość nie zostało zauważone.
I dla Twej informacji - nie daję sobą manipulować, tak jak uważasz. Swój rozum mam i z pewnymi postulatami się nie zgadzam, a co za tym idzie ich nie popieram. A to, że jest wielu takich jak savage napisał, to nie znaczy, że mnie trzeba od kopa wrzucić z nimi do jednego wora! Opowiedzieć się po ich stronie mogę, ale będę miał to pewne ALE, które też m.in. w HP wyraziłem nie raz.

Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 20 maja 2011, 12:10

Skoro takie jest postrzeganie kibiców, przez pryzmat jednostek KIBOLSKICH, to jaki sens ma taki protest? "Co nam będą ci kibole tutaj gadać, to przecież jedna banda"... Ten protest miałby sens tylko wtedy, gdyby głośno i na każdym kroku popierali go działacze i piłkarze. Kibice mają niestety g...o do gadania, tymbardziej, że protest gwarantuje rządowi spokój : NIE MA DOPINGU, ULTRAS, ANGLIA NA TRYBUNACH. Niby przeciwko temu walczycie, a efekt tej walki jest dokładnie taki ;]

Tak P.S. Ciekawe jest to, że to szczególnie wśród kibiców, mocno działają grupy nazistów, którzy przecież są znani z uogólniania: Dla nich każdy ŻYD to ŻYD (w wiadomym znaczeniu), RUSEK to NASZ WRÓG, NIEMIEC to samo... teraz sami stali się ofiarami takich prostackich uogólnień... KAŻDY KIBIC TO KIBOL.

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 20 maja 2011, 12:20

savage, niezupełnie jest tak jak piszesz. My w odróżnieniu od kibiców z piłki zawieszamy częściowo doping w trakcie meczu. Wszystko po to by pokazać jaka jest różnica z dopingiem a jaka bez. Choć i tak większość wie. Jednocześnie nie odwracamy się od klubu i będziemy go wspierać poza przerwą w ZORGANIZOWANYM DOPINGU, bo reakcje spontaniczne mile widziane. Poprzez takie działanie poniekąd się liczy, że i klubu nas poprą w tym wszystkim. A cóż z tego będzie? Zobaczymy. Niemniej jednak lepiej jest się przeciwstawić, takim durnym restrykcjom, niż dawać się w pewnych sytuacjach poniżać!
Protest jednak nie gwarantuje spokoju dla rządu, bo poprzez innego typu działania, będziemy wyrażać nasz sprzeciw. Poza tym bardziej chodzi o to by większości ludzi uświadomić to, że pojęcie kibol jest pewnego rodzaju nadużyciem. Bo nie każdy z szalem to kibol! Nie wszystko co o czym piszą, mówią w TV o kibicach to prawda czy też ich jedyny obraz. A co ważniejsze, za występki jednostek nie powinni być karani wszyscy. Bo tego typu proste by się mogło wydawać rozwiązania, uderzają nie tylko w wszystkich kibiców, ale przede wszystkim w klub, który ponosi spore straty!
Wielu pewnie powie "A w dupie to mam, bo to na piłce się dzieje i nas to nie dotyczy!" - no właśnie póki co nie, ale jak widać restrykcje wchodzą już na żużel, więc kto wie co będzie za miesiąc? A trzeba myśleć długofalowo.

hellraiser

Postautor: hellraiser » 20 maja 2011, 17:46

JaGa pisze:Nigdzie nie pisze, że pochwalamy to co się stało, bo tak nie jest.

Nigdzie też w proteście nie jest napisane, jednoznacznie i konkretnie, czego nie pochwalacie. Jest tylko jeden mały fragmencik, ale o tym poniżej.

Jednak głupotą jest stosowanie odpowiedzialności zbiorowej i karanie ludzi za rzuconą "kurwę" na stadionie.

W sprawie odpowiedzialności zbiorowej się zgadzamy. Ale pewne kwestie świetnie naświetlił savage (we fragmencie o Żydach, Ruskich...).
A co do "kurew". Ideałem byłoby bez. Pewnie się nie da. No i co innego też "ku***" wypowiedziana pod nosem, a co innego "ku***" do megafonu, albo śpiewana przez pół stadionu.

A sprzeciw przeciwko aktom wandalizmu został wyrażony. Tylko to przez większość nie zostało zauważone.

Bo to raptem fragment zdania. I tylko całkiem ogólnie odnoszący się do łamania prawa.

I dla Twej informacji - nie daję sobą manipulować, tak jak uważasz. Swój rozum mam i z pewnymi postulatami się nie zgadzam, a co za tym idzie ich nie popieram.

Jeżeli się z czymś nie zgadzasz, to się pod tym nie podpisuj. Bo wówczas sam wrzucasz się do wora z resztą ferajny.

Zmusiłem się i przeczytałem ten protest jeszcze raz. ;)
I choćbym miał bardziej radykalne poglądy od Twoich, to pod takim bełkotem bym się w życiu nie podpisał.

pozdrawiam
hellraiser

StalUnia

Postautor: StalUnia » 20 maja 2011, 21:02

hellraiser - szkoda, że nie ma na tym forum więcej takich trzeźwo myślących. Całą ta akcja śmierdzi polityką jak cholera, ale nasi wspaniali PROSTACY'05 już się pod tym śmierdzącym gównem podpisałi. Nigdy nie przypuszczałem, że doczekam się wprowadzenia polityki na stadiony (tym bardziej na żużel), ale jednak jakimś oszołomom się udało. A gówniarze klepiący w klawiaturę to podchwycili.

Czorny

Postautor: Czorny » 20 maja 2011, 23:34

Ja tam kibicem (nie mylić z kibolem) jestem dość długo i nigdy nie byłem z tego powodu szykanowany przez rząd ani nikogo innego. Od kiedy niby ta krytyka rządu istnieje na stadionach ? Po aresztowaniach bodajże w Gorzowie zaczeto wieszać transparenty o obietnicach rządu itp. Niestety ale kibole przegięli pałę w Bydgoszczy i reakcja rządu jakas być musiała. Nagle Kaczor się zrobił zwolennikiem kiboli ale wiadomo czemu. Czy normalne jest że człowiek nie może iść na mecz w szaliku swej drużyny bo może dostać w mordę od tzw "kumatych"? Kto niby wprowadził takie zasady i jakim prawem? To nic innego jak wymuszenie rozbójnicze, a to podlega karze. Czy Prostacy 05 to już jest ekipa "kumatych" których nalezy się bac czy jeszcze nie? Co do "kurew" "chujów" i innych to za wulgaryzmy w miejscu publicznym grozi 500 zł i też nie wymyślono tego na potrzeby kibiców ani nie wymyślono tego wczoraj. Prawo jest prawem i nie może być ulgi dla kogoś tylko z tego względu że jest "kumatym". Niestety ale za wtargnięcie na murawę czy wyczyn a'la Staruch powinny być takie kary żeby się innym odniechciało na samą myśl o takiej karze. A swoją drogą JaGa komu jak komu ale Tobie na tym forum chyba nie wypada krytykowac kolegi Donka. Jeszcze niedawno głosiłeś program wyborczy PO w gajerku.

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 21 maja 2011, 10:39

Czorny odpiszę Ci krótko - nas można uważać za kumatych, co nie znaczy, że trzeba się nas bać. Wprowadzasz jakieś dziwne teorie, które zupełnie nie mają związku z byciem kumatym.
Co do krytykowania "Donka" - zamiast pisać, ze go krytykuję, może poczytaj w innych tematach co pisałem, a nie wypisujesz teraz brednie. Poza tym nie głosiłem programu wyborczego, więc nie wiem skąd taki news znalazłeś :lol: Każdy człowieku miał swój program, a My startowaliśmy tylko z listy PO i nie utożsamialiśmy się z ową partią. A nawet jeśli .... to czy przypadkiem nie można jak to w życiu bywa przeciwstawić się czemuś co się nie podoba? Ale nic grunt to się czepiać haha :D

Byście ludzie na derby pojechali, a nie szukacie sensacji.

StalUnia

Postautor: StalUnia » 21 maja 2011, 12:52

Byście ludzie na derby pojechali, a nie szukacie sensacji.

A mnie to się już nawet i derbów odechciało przy tym waszym proteście. Czorny bardzo dobrze to podsumował - nic dodać, nic ująć. I nikt tu nie szuka żadnych sensacji. Szlag jasny tylko może człowieka trafić, gdy widzi jak niby normalni ludzie (JaGa i PROSTACY'2005) dają się tak manipulować. Przykro mi to napisać, ale żużel chyba zaczyna powoli umierać. O jakich derbach można tu mówić? Chyba tylko Kuciapa i Lampart wiedzą co to są derby, dla reszty to tylko kolejny mecz. A przepraszam, są jeszcze nasi młodzi, dla których każdy wyścig to walka na śmierć i życie z torem i motorem. Na dodatek nowe tłumiki, które miały być powodem bojkotów meczy przez kibiców. Oliwy do ognia dolał tylko ten durny protest PROSTAKÓW. Jak chodzę na żużel prawie 40 lat i nigdy nie opuściłem żadnych derbów, tak tym razem chyba powiem pas. Można przymknąć oko na różne głupie zachowania jak dmuchana lala, czy rzucanie petardą w karetkę, czy w sektor gospodarzy, ale tym razem przegięliście pałę. Protestujcie sobie sami, ja w tym cyrku uczestniczyć nie mam zamiaru.

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 21 maja 2011, 13:20

To się uśmiałem :lol: Nie wciskaj ludziom kitu, że to nasz protest. Jest to protest ogólnopolski! A piszesz głupoty, że to PROSTACY ze mną na czele zapoczątkowali takowy protest!! Poza tym nikt Ci nie każe w nim uczestniczyć. Popieramy go My oraz osoby, które chcą poprzeć, bo nie podoba im się to jak kibice są traktowani. Jeśli tego nie możesz zrozumieć, to trudno, ale proszę Cię nie wypisuj bredni!!! I uwierz mi ja nie daję się manipulować, bo swój rozum mam, a też o tym pisałem. Tylko widać, że jak grochem o ścianę. A szkoda.
Nikogo do protestowania nie będziemy zmuszać, bo wolny kraj i każdy robi co chce. Dlatego nie rozumie skąd te płacze, że się na derbach nie pojawisz. My dalej będziemy robić swoje, ale dając ludziom do zrozumienia, że kibice, którzy przede wszystkim aktywnie działają kibicowsko są mówiąc krótko prześladowani!!

Natomiast co do dmuchanej lali i petardy ... próbujesz wmówić, że to nasza sprawka!! I kolejna bujda!! Lalę do dziś nie wiem kto wziął, a koleś od petardy na sektorze został zlokalizowany i podczs derbów dostał w gębę! W obu wypadkach to nie byli ludzie od nas. Choć lala była dobra, więc to żaden występek :P Dlatego nie znasz realiów, to nie pisz, że wtedy można było przymknąć oko, za to teraz przegięliśmy pałę!
My tylko organizujemy wyjazd i ludzie co jadą, czy też stoją w młynie to nie grupa P'05!!! Nasza grupa to obecnie ok 20 osób!! I wbijcie to sobie ludzie do głowy, bo już staje się to nudne!!

StalUnia pisze:A mnie to się już nawet i derbów odechciało przy tym waszym proteście.

Mi też się odechciewa, jak czytam takie rzeczy, kiedy ktoś mnie nie zna a śmiało stwierdza, że daję się manipulować itp itd. A oliwy do ognia dolewa policja od której mam ciągłe telefony i wezwania na komendę, bo Ci walczą z kibolami ... :roll:
Jednak się nie poddaję i jadę dalej!

zksstal

Postautor: zksstal » 21 maja 2011, 13:26

Do niektorych to szkoda pisać bo bedziesz tlumaczyl a dalej nie zrozumieja. Ich problem. Protest jest ogólnopolski i podpisało go wiele grup kibicowskich w tym wszystkie z Eligi :!: I to nie jest zaden wymysl jednej grupy.

Czorny

Postautor: Czorny » 21 maja 2011, 16:07

JaGa jesli startowałeś z list PO nie utożsamiając się z jej programem to poprostu oszukałeś wyborców w celu osiagnięcia swojego celu (wejście do rady miasta). Czymże jest kandydowanie z listy partii prowadzącej w sondazach przy jednoczesnym nieutożsamianiu się z jej programem jak nie kłamstwem i oszustwem? Trzeba było startowac jako kandydat niezalezny. Inna sprawa to polityka kadrowa wiądącej partii w kraju, która wystawia na swych listach osoby nieutożsamiające sie z jaj programem. I jak w tym kraju ma być dobrze?

ZKSSTAL piszesz że protest jest ogólnopolski. OK to jeśli nawet podpisaly go wszystkie grupy z e-ligi, niech kazda z nich liczy średnio po 100 osób to daje nam ok. 800 osób. Doliczając "ekipy" z niższych lig (nawet wszystkich klubów) daje nam to poniżej 3000 ludzi. To jaki to jest odsetek społeczenstwa, aby nazwać protest ogólnopolskim? A może uzbierało by się więcej osób które wręcz popierają dzialania rządu, bo ile można tolerować bandytów? Czy złodzieja który okradł sklep nazywa się "pseudoklientem"? Złodziej to złodziej, jego miejsce jest w kryminale. Podobnie powinno być ze wszystkimi bandytami i nie powinno być taryfy ulgowej dla kogoś tylko dlatego że mieni się "kibicem". Pobił kogoś, zabrał szalik - rozbój lub wymuszenie rozbójnicze. Zniszczył krzesełko na stadionie - zniszczenie mienia. itd itp. Nie może być tak ze pan Staruchowicz leja zawodnika w pysk a za kilka dni legalnie oficjalnie przebywa na stadionie w Gdańsku czy Bydgoszczy. On nigdy więcej nie powinien sie na żadnym stadionie znaleść. Podobnie ci którzy zdeptali murawę w Bydgoszczy. Murawa jest dla zawodnika a dla kibica są trybuny.

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 21 maja 2011, 18:58

Czorny nie przesadzaj, bo ja mówiłem wszystkim, że startuję z listy PO, ale nie utożsamiam się z partią, ponieważ do niej nie należę i raczej stronię od "wielkiej" polityki. Cel przyświecał jeden - pomóc Unii i miastu, a nie budować sobie pozycję w świecie politycznym. Jeśli Ty czujesz się oszukany, to trudno, ale ja nigdy nie mówiłem, że popieram program PO czy innej partii, bo nie chcę właśnie być utożsamiany z czymś co np mi nie pasuje.
Poza tym to nie temat na tego typu rozkminy. Choć nie rozumie czemu na siłę chcesz ze mnie kłamce czy kogoś innego zrobić? Czyżbym Ci coś zrobił? :roll:
I proponuję dalsze rozkminy przenieść na PW.

A co do części poświęconej koledze zza miedzy ... i nawet niech będzie te 3000 osób ... to właśnie myk polega na tym, aby i innych przekonać, uświadomić im to co się w świecie kibicowskim dzieje i by np opowiedzieli się po naszej stronie. Jedni zrobią to chętnie! Innym będzie trzeba poświęcić trochę czasu na tłumaczenie. Jeszcze inni powiedzą, że ich to nie interesuje. Ale też będą tacy, którzy powiedzą, że to chore co robimy! Ale i z tym się każdy liczy, bo nikomu nie dogodzi.

hellraiser

Postautor: hellraiser » 22 maja 2011, 13:09

JaGa pisze:I uwierz mi ja nie daję się manipulować, bo swój rozum mam, a też o tym pisałem. Tylko widać, że jak grochem o ścianę. A szkoda.

To że napiszesz, że ziemia jest płaska, nie będzie oznaczało, że tak jest.

Podpisałeś, ale podobno nie ze wszystkim się zgadzasz. A jak się z czymś nie zgadzasz to tego nie podpisuj.

W tym tekście, który nazywacie protestem, brak logiki, autor tych wypocin ma najwyraźniej problemy z określeniem związków przyczynowo skutkowych. Podpis pod czymś takim świadczyć może o jednej z trzech możliwych rzeczy:
- podpisujący, podobnie jak autor tekstu, ma problemy z logicznym myśleniem,
- podpisujący nie zrozumiał tego co podpisał,
- podpisujący dał się zmanipulować i uznaje podpisanie takich bredni za słuszne.

Przecież brak podpisu pod tym tekstem nie musi oznaczać, że popierasz działania rządu w tej sprawie. Można pokazać swą dezaprobatę w stosunku do działań Tuska na sto innych sposobów.

No chyba, że Ciebie interesuje pozostawienie status quo na stadionach.

pozdrawiam
hellraiser

rufai

Postautor: rufai » 23 maja 2011, 10:24

wiesz Hellraiser chcialbym dozyc chwili w ktorej przeklniesz na stadionie bo byl dzwon lub ktos naszego wyprzedzil podchodzi POlicjant i wpierdalaja Ci zakaz plus jakas tam grzywne zobaczyc Twoja mine byloby bezcennym chca zrobic ze stadionow koscioly a Ty sie przypieprzasz do Jagi i innych (z grupy prostakow) ze chca sie temu przeciwstawic w taki czy inny sposob skoro jest protes to trzeba sie solidaryzowac z kibicami z calej Polsk uwierz mi ze tez nie popieram wyrywania krzeselek i kopania kamerzystek bo takie chore zachowania trzeba napietnowac i karac z cala surowosciowa ale na stadionie chce dac upust swoim emocjom zwiazanymi z meczem (nawet rzucajac kurwami) a na ta chwile chca nas zakneblowac i czytajac Twoje posty odnosi sie wrazenie ze sie z tym nie zgadzasz nie wiem moze dostajesz wynagrodzenie w pracy za moje podatki i dlatego tak Cie to boli ;)

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 23 maja 2011, 14:03

hellraiser, mi zarzucasz różne rzeczy, a sam non stop popełniasz kardynalny błąd - Ja to nie grupa PROSTACY'05. Ja jestem tylko jednym z ich członków + tylko wrzuciłem tu ów protest. Takiej podstawowej rzeczy nie potrafisz zrozumieć, ale idziesz dalej w zaparte haha Dlatego sory, ale nie mam ochoty dyskutować dalej z Tobą, bo to się mija z celem. Poza tym co by nie było powiedziane, to sobie znajdziesz coś by się do tego w "inteligentny" sposób dowalić.
Nie chcesz protestować? To nie rób tego! Opinie wyraziłeś. Ale nie zabraniaj tego innym, a przy okazji nie obrażaj innych. A z Twoich wypowiedzi wynika, że uważasz się za kogoś lepszego ... ba jakiegoś nad człowieka :lol:

McGregor
Kontaktowanie:

Postautor: McGregor » 23 maja 2011, 20:36

JaGa nie przesadzaj, hellraiser napisał całkiem sensownie, nigdzie nie widzę by się uważał za kogoś lepszego, a pogląd taki jak on ma całkiem sporo osób, np. ja,
z racji tego że uważam się za ortodoksyjnego piknika nie będę się wymądrzał co do waszego protestu, ostatnio jednak bulwersuje mnie jak ktoś śpiewa niecenzuralne przyśpiewki bo potem mi dzieci w domu zaczną bluzgać, proszę więc zachować umiar zwłaszcza przez megafon, nie chce potem mieć problemu z odpowiedzią na pytanie "tatusiu co to jest ch...j?" ;)
emocje emocjami, sam czasem coś chlapnę ale co za dużo to nie zdrowo,

jaskola
PROSTACY'05

Postautor: jaskola » 23 maja 2011, 21:26

McGregor
a Twojemu synkowi jak wychodzi na ulice zakładasz stopery na uszy żeby nie słyszał przekleństw miotanych przez myślę nie przesadzę 90% społeczeństwa? na oczy też mu zakładasz klapki żeby nie widział reklam gołych cycków czy innych mocno dwuznacznych? trzymasz go pod kloszem czy jak ? myślisz że co Twój święty synalek przekleństwa usłyszy tylko na stadionie? zapewniam Cie więcej ich słyszy pod swoją szkołą albo grając w piłkę na w-f, czy od starych dziadków siedzących dookoła i komentujących wydarzenia na torze, niż z młyna podczas meczu, ale tak to jest jak się ma klapki na oczach i powtarza utarte gdzieś zasłyszane slogany.
Poza tym pod protestem podpisaliśmy się jako grupa(nie wszyscy kibice UT) Prostacy'05 do której żaden z was tak ostro pieniący się w tym temacie nie należy i nie będzie należał, więc wy nawet możecie sobie zrobić akcje "kochamy tuska" i przy okazji organizować happeningi pomalujcie sobie twarze i ubierzcie koszulki z jego podobizną - gówno mam do tego skoro taką macie wolę,ale tak jak mi gówno do waszych poglądów tak wam do tematów kibicowskich o których nie macie zielonego pojęcia a ostro na nie chcecie dyskutować, idzie sobie do pracy kupcie wyborczą wieczorem oglądnijcie fakty w TVN i dalej żyjcie w nierealnym świecie - powodzenia! tylko zastanówcie się kto tu nie potrafi myśleć samodzielnie i kto kim bardziej steruje ..

poza tym przypominam wam wszystkim jakie były płacze jeszcze tak niedawno jak przed stadionem stały żółwie ubrane w kominiary i pancerze, jak przeszukiwali was i wasze święte dzieci, ile było płaczu i lamentu i próśb do nas abyśmy coś z tym zrobili - zrobiliśmy i udało się i nie ma już tak rygorystycznej ochrony na meczu,jednak wiedzcie jedno nie popierając protestu popieracie powrót na stadion takich właśnie sytuacji i zachowań, a jeżeli one powrócą to ich gówno będzie obchodziło czy ty jesteś ultras, hooligan czy piknik, masz szalik i koszulkę to będziesz traktowany jak kibol i dostaniesz pałą zakaz albo nawet wyrok za zbyt głośne pierdnięcie... ale wy tego nie skumacie dopóki nie przekonacie się o tym na własnej skórze, bo ślepo wierzycie w to co usłyszycie i przeczytacie w mas mediach...Na necie napiszę co w radiu usłyszę...

poza tym gadać z wami na tematy kibicowskie to tak jak kazać bezdomnemu po podstawówce rozwiązywać całki i różniczki lub dyskutować z historykiem o biologicznym procesie rozmnażania krewetek w niewoli.. mija się z celem

i dziwie Ci się jaga że masz na to czas siłę i ochotę, ale nic nauczaj i reformuj - powodzenia
Ostatnio zmieniony 23 maja 2011, 21:39 przez jaskola, łącznie zmieniany 2 razy.

McGregor
Kontaktowanie:

Postautor: McGregor » 23 maja 2011, 21:31

mam 2 córki, niestety obie jeszcze w przedszkolu ...

jaskola
PROSTACY'05

Postautor: jaskola » 23 maja 2011, 21:35

no i co to zmienia prócz tego że nie masz żadnych argumentów w tym temacie ?

McGregor
Kontaktowanie:

Postautor: McGregor » 23 maja 2011, 22:04

... właśnie dlatego napisałem że "nie będę się wymądrzał w tym temacie" (przeoczyłeś?), na sprawach kibicowskich jak napisałeś się nie znam, więc po co mam wytaczać jakieś swoje argumenty?, potrzeba Ci argumentów laika? , zawsze uważałem że polityka to gówno a jak mi jeszcze gówno trafi na stadion to już sport mało będzie miał ze sportem wspólnego, zresztą i tak mało już ma
... dlatego poprosiłem tylko grzecznie by mi nie deprawować dzieci które narazie lubią żużel i mimo wszystko chciałbym by tak zostało