Zachowajmy UNIĘ w nazwie!

O kibicach dla kibiców.
erkl

Re: Zachowajmy UNIĘ w nazwie!

Postautor: erkl » 19 mar 2010, 10:55

Witam wszystkich,
Od dłuższego czasu czytam forum kibiców Unii Tarnów, lecz dopiero bieżący wątek skłonił mnie, aby się zarejestrować i wyrazić swoje zdanie.
Nie należę do żadnego stowarzyszenia kibiców, ani nie siedzę na środku pierwszego wirażu, jak również nie na trybunie. Po prostu staram się regularnie chodzić na mecze Unii , jeśli tylko czas (rodzina i praca) mi na to pozwoli.
Na mecze chodzę od 1993 roku, pamiętam więc czasy lepsze i gorsze. Od zawsze jako tak zwany "piknik" interesowały mnie sprawy bytności żużla w Tarnowie, który to sport tak bardzo zrósł się z tym miastem i tak naprawdę nigdy nie miał w mieście konkurencji wśród innych dyscyplin. Miasto potrzebuje żużla, a żużel tego miasta i kibiców.
Nasz klub żużlowy to UNIA Tarnów, i tak pozostanie na zawsze. Umowa , którą zawarł zarząd ze sponsorami, to nie żadne "sprzedanie nazwy" , to transakcja, której beneficjentami są obydwie, a właściwie trzy strony. Bo na tym polega biznes. I nic na to nie poradzimy. Unia to niestety nie Barcelona, której nazwa nigdy się nie zmieni, bo sama wartość marki "Barcelona FC" przewyższa lub dorównuje wielu jej sponsorom. Unia musi szukać pieniędzy, jeśli chce być klubem zawodowym i jeździć w Ekstralidze, może też być klubem amatorskim i jeździć w 2 lidze.
Zarząd jasno potwierdzić, że nie sprzedał Spółki, lecz sprzedał nazwę handlową na okres 12 miesięcy.
Warto się zastanowić nad tym, zanim akcja , która juz się toczy przybierze np. postać walki z Zarządem. Chcecie karać zarząd za to że jest operatywny i chce zapewnić kibicom naprawdę jakieś emocje, a nie walkę o np. jedno zwycięstwo u sibie w sezonie ??

pozdrawiam wszystkich aktywnych forumowiczów, naprawdę doceniam Wasz wkład w tworzenie tego miejsca, gdzie mozna się dzielić swoimi uwagami, nawet jesli sa inne.
Chciałbym również podziękować tym wszystkim, którzy organizują oprawę na meczach, wielki szacun dla Was za czas, pasję i energię.

Ziober

Postautor: Ziober » 19 mar 2010, 12:10

Podpisuję się pod tym rękami i nogami od A (Witam wszystkich...) do Z (...,pasję i energię) ,a z czasem (podejrzewam) że większość to zrozumie , ponieważ każdy zespół , firma , RODZINA itd. ma budżet w którym się ma zamknąć i robi wszystko (prawie) aby się wyrobić w zakładanym bud. a winnym razie jest problem i ...a to przerabialiśmy.
Pozdrawiam
Ziober

Awatar użytkownika
Estudiantes

Postautor: Estudiantes » 19 mar 2010, 12:22

Najłatwiej tłumaczyć się kasą, a wszystko zależy od marki, operatywności działaczy i od presji kibiców, których u nas brak.

Jaki budżet ma Lech Poznań? Przez trzy kolejki grali w koszulkach bez sponsora, a promowali stowarzyszenie kibicow Wiara Lecha. Teraz się to zmieni bo znaleźli generalnego sponsora s.Oliver, który wyłoży sporą kasę (umowa do 2012) i będzie miał logo na koszulkach. A przecież to jest 26 liga Europy. ;)

Obrazek

ale ok, od dawna wiadomo, że na żużel chodzi się oglądać żużlowców a nie kibicować. ;) Inne realia.
Oficjalny serwis kibiców Unii Tarnów
http://elitatarnowa.pl

Awatar użytkownika
Soniak

Postautor: Soniak » 19 mar 2010, 12:35

Estudiantes pisze:Najłatwiej tłumaczyć się kasą, a wszystko zależy od marki, operatywności działaczy i od presji kibiców, których u nas brak.

Jaki budżet ma Lech Poznań? Przez trzy kolejki grali w koszulkach bez sponsora, a promowali stowarzyszenie kibicow Wiara Lecha. Teraz się to zmieni bo znaleźli generalnego sponsora s.Oliver, który wyłoży sporą kasę (umowa do 2012) i będzie miał logo na koszulkach. A przecież to jest 26 liga Europy. ;)

Obrazek

ale ok, od dawna wiadomo, że na żużel chodzi się oglądać żużlowców a nie kibicować. ;) Inne realia.

Dokładnie inne realia, na osiem klubów w ekstralidze podajże 6 nie ma nazw własnych tylko nazwy sponsorów tym sportem teraz rządzi kasa i niestety nikt nie liczy się z uczuciami kibiców. Po wypowiedziach na wczorajszej konferencji prasowej można sądzić że Zarząd został lekko postawiony pod mur.

A ten kto uważa że Zarząd nie powinien się podawać i najwyżej nie otrzyma kasy i co z tego jest dla mnie Głupcem, bo jak można było wyczytać te firmy dały 60% budżetu, gdzie znalazły w naszym mieście firmy które wyłożyły by taką kasę ??. I te same osoby później miały by pretensje że klub zadłużony, że nie ma wyników itp.

Na koniec kasa, kasa i jeszcze raz kasa to jest nam teraz potrzebne.

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 19 mar 2010, 12:58

erkl pisze:Zarząd jasno potwierdzić, że nie sprzedał Spółki, lecz sprzedał nazwę handlową na okres 12 miesięcy.
Warto się zastanowić nad tym, zanim akcja , która juz się toczy przybierze np. postać walki z Zarządem. Chcecie karać zarząd za to że jest operatywny i chce zapewnić kibicom naprawdę jakieś emocje, a nie walkę o np. jedno zwycięstwo u sibie w sezonie ??

Na wczorajszym spotkaniu z Prezesem, rozmawialiśmy o tym dość długo. Została nam przedstawiona sprawa jak wyglądała rozmowa z Marciniakiem na temat członu Unia. I tu można powiedzieć, że tak Gurgul został postawiony pod ścianą. Ale jak sam nam powiedział, warto byśmy właśnie nie przechodzili obok tego na spokojnie, a w różny sposób dawali do zrozumienia, że My kibice chcemy powrotu członu Unia do nazwy. Zatem można rzec, że w tej sprawie jesteśmy zgodni. Nikt nie będzie robił wojny, bo nie o to obu stronom chodzi. Ale swój sprzeciw w normalny sposób będziemy wyrażać, co klub wie i zdaje sobie z tego sprawę.

Kibic identyfikuje się z klubem, zawodnikami, kibicami i przede wszystkim nazwą! Teraz brakuje tej jednej rzeczy, którą jest nazwa! Zawodnicy też no ale :P I dlatego też taka, a nie inna nasza postawa. Bo ten kto czuje kibicowskie życie, temu najzwyczajniej odebrano jedną z rzeczy, która dla nas jest bardzo ważna.
Ale zarazem kwestia marketingowa jest, przynajmniej dla mnie zrozumiała.

Ello.

Teraz trzeba mobilizować się na Falubaz, bo będzie się działo!!!
Dlatego wszystkich już teraz zapraszam do młyna, który tego dnia na bank będzie spory i jedziemy z koksem!!

Awatar użytkownika
Soniak

Postautor: Soniak » 19 mar 2010, 16:02

Azoty też się ustosunkowały do nowej nazwy drużyny

http://www.unia.tarnow.pl/aktualnosci.php?nius=146

No szum na coś się przydał :) teraz mamy komentarze.
Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego ... Art. 47 K. RP.

Awatar użytkownika
maly1965

Postautor: maly1965 » 19 mar 2010, 16:48

Soniak pisze:No szum na coś się przydał :) teraz mamy komentarze.

Teraz kozaczysz Kolego , ale petycji nie podpisales.ZAL.PL
Bracia R. rece precz od Unii.
-
http://okiem-malego.blogspot.com

Awatar użytkownika
Soniak

Postautor: Soniak » 19 mar 2010, 16:56

maly1965 pisze:
Soniak pisze:No szum na coś się przydał :) teraz mamy komentarze.

Teraz kozaczysz Kolego , ale petycji nie podpisales.ZAL.PL

Ja się przyznałem że petycji nie podpisałem i jej nie podpisze, sorka ale od początku było wiadomo że nic ona nie zmieni.

Awatar użytkownika
WaluS

Postautor: WaluS » 19 mar 2010, 17:53

JaGa pisze:
Ale zarazem kwestia marketingowa jest, przynajmniej dla mnie zrozumiała.

Nie tylko dla Ciebie JaGa, dla wielu kibiców też jest zrozumiała i tu nie chodzi żeby z tego powodu robić jakiś dym.
Ważne w tym wszystkim jest to, że wielu tarnowskim kibicom podpisującym petycję zależało aby dać do zrozumienia, że oprócz kasy, dla nas liczy się też tradycja związana z nazwą Unia.
Nigdzie w petycji nie było negacji odnośnie wejścia w nazwę drużyny nowych członów, spełniających rolę marketingową sponsorów dających kasę. Dużą kasę!
Ta petycja, to był taki manifest kibiców, że My tu też jesteśmy i nie zapominajcie o tym, ale doskonale sobie zdajemy sprawę jakie są prawa rynku.

Takie porównanie że przychodzi 10 000 kibiców a podpisało około 1 tys. jest nie na miejscu.
Sam znam wielu kibiców i sympatyków Unii, którzy o niczym nie wiedzieli, bo jest martwy sezon i oczekują na pierwsze mecze powodujące większą aktywność z ich strony. Wielu oddanych kibiców nie śledzi portali internetowych czy też for z tematami żużlowymi, dlatego nie mieli szans na podpisanie tej petycji.

Natomiast skoro wszystko jasne, warto podziękować tym, którzy zademonstrowali poprzez podpis, swoje przywiązanie do Unii, do "Jaskółki".

Podziękowania należą się również wszystkim kibicom i nie tylko kibicom z całej Polski jak również mieszkających poza granicami kraju ojczystego, za zrozumienie sytuacji i wsparcie naszej petycji swoim podpisem

Jestem pewny że tarnowscy kibice pomogą innym będącym w podobnej sytuacji i walczącym o słuszną sprawę.

pipi

Postautor: pipi » 19 mar 2010, 23:09

Panowie !

Azoty podeszły do tematu odpowiednio. To nie był ich pomysł jeśli chodzi o zmianę nazwy. Ale skoro taki był pomysł, musiały w nią wejść jako niezawodny sponsor od lat. To wszystko.
Pamiętamy, że gdyby nie Azoty żużla w Tarnowie już by nie było. I to niejeden raz !
Oto komunikat sponsora:
http://www.unia.tarnow.pl/aktualnosci.php?nius=146

Speedway88

Postautor: Speedway88 » 20 mar 2010, 9:49

Panowie jak popatrzymy To tylko w e-lidze Unia Leszno zostaje ze swoją nazwą ale i ona bedzie musiała na pewno niebawem zmienić nazwę. I musimy się z Tym pogodzić dla nas to zawsze będzie UNIA .

Św.Łukasz

Postautor: Św.Łukasz » 20 mar 2010, 18:54

Speedway88 pisze:Panowie jak popatrzymy To tylko w e-lidze Unia Leszno zostaje ze swoją nazwą ale i ona bedzie musiała na pewno niebawem zmienić nazwę. I musimy się z Tym pogodzić dla nas to zawsze będzie UNIA .

Jeszcze kolego Falubaz na zachowana nazwe.

zagar

Postautor: zagar » 20 mar 2010, 19:40

Z tym że ta nazwa wróciła rok temu, a wcześniej nazywali się Kronopole i inne takie, teraz Zielonka nie ma sponosra strategicznego więc mogli sobie na taki ruch pozowolić.
Owszem mogli Unię zostawić w nazwie ale nic już nie zrobimy.
Dla nas zawsze będzie UNIA a takie gadanie że spółka nadal będzie się nazywała Unia to mogą sobie w dupę za przeproszeniem wsadzić!

PS1983

Postautor: PS1983 » 21 mar 2010, 9:06

Uwazam, ze zle sie stalo. Popatrzmy na kluby piłkarskie. Wyobrazacie sobie np FC Tarnowskie Wodociągi Bayern Monachium czy Manchester MPEC United? Brak szacunku dla historii i kibiców, którzy postulowali zachowanie nazwy. Oczywiscie jest to medialnie uzasadnione, ale osobiscie mi sie to nie podoba.

Wejscie butami w nazwe jest najprostszym rozwiazaniem marketingowym, sadzilem ze takie spolki jak Tauron czy Azoty dysponuja wydzialami marketingu, ktore beda potrafily sprostwac temu zadaniu, zeby w inny sposob sie reklamowac.

Pamietajmy tez ze Tauron czy Azoty to sa takie spolki, ktorych szerzej nie trzeba przedstawiac - w porownaniu chociazby do innych tytularnych sponsorow klubow Ekstraligi.

Awatar użytkownika
Zbiru
Moderator

Postautor: Zbiru » 21 mar 2010, 23:35

Proponuję napisać nową petycję, tym razem do firm które wymieniłem poniżej, z prośbą o sponsoring, gwarantując im wejście do nazwy drużyny :P Oto te firmy:

http://www.unia.pl/

http://www.uniagroup.com/

http://www.unia.com.pl/pl/s1/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

http://www.uniapharm.pl/i.php?i=5

Same korzyści i to dla wszystkich - właściciele mieliby reklamę ponieważ nazwa firm byłaby skandowana przez klika tysięcy ludzi podczas meczu czy wymieniana wiele razy podczas relacji TV, spółka żużlowa miałaby pieniądze, a my - kibice, mielibyśmy znowu ukochaną UNIĘ w nazwie drużyny :lol:

PS. ;)

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Moderator

Postautor: PrzemczaN » 21 mar 2010, 23:53

Jak ta pierwsza weszłaby w nazwę, to może wreszcie można byłoby iść do klopa bez konieczności wstrzymywania powietrza :lol:. Faktycznie same korzyści ;) Zbiru na szefa marketingu!!! :lol:

Zbiru: O widzisz, o tej korzyści to nie pomyślałem :P Jak chcesz to możesz być moim zastępcą bo dobrze kombinujesz :lol:
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez PrzemczaN, łącznie zmieniany 1 raz.

Jaskół
Kontaktowanie:

Postautor: Jaskół » 30 mar 2010, 10:35

Jestem kibicem UNII Tarnów od 23 lat. Uważam, że usunięcie UNII z nazwy mojego klubu, to niedopuszczalny skandal! To zwykłe kurwienie się. Sprzedanie najważniejszej wartości za parę złotych.
To co z UNIĄ wyczyniają azoty (celowo z małej litery) i ten pajac Marciniak woła o pomstę do nieba! Zakładowy Klub Sportowy, który stworzono z zakładami azotowymi, właśnie zbankrutował po ponad 80 latach istnienia i doprowadziły do tego właśnie azoty, które choć nie dają ani gorsza, to "rządzą" wciąż w klubie niepodzielnie. Jak rządzą, nie muszę pisać - za te kilka milionów długu kolejni ustawiani przez azoty prezesi powinni siedzieć w pierdlu! Powolne mordowanie UNII przez patrona i właściciela trwa już ponad dekadę i nikt z tym nic nie robi. Obecny zarząd azotów najpierw doprowadził niemal do upadku najstarszą sekcję klubu, piłkę nożną, która istnieje od 1928 roku, a być może niedługo zostanie zlikwidowana. Następnie niszczy się historyczną nazwę zespołu żużlowego, który rozsławia Tarnów w Polsce. W tym roku i pewnie w następnych, jak świadczą przykłady inny drużyn, nikt w Polsce nie usłyszy o sukcesach UNII. Telewizje, radia, gazety będą pisać o sukcesach jakiegoś dziwotworu, który równie dobrze mógły istnieć w Szczecinie, Białymstoku czy Łodzi. Haniebna postawa azotów i Marciniaka szokuje tym bardziej, że przecież wszyscy w Polsce kojarzą UNIĘ z azotami i wprowadzanie do nazwy azotów zamiast UNII jest zupełnie niepotrzebne! To zwykły debilzm, który niszczy wartość dla każdego kibica bezcenną, którą kocha i z którą się utożsamia!
Jestem zdumiony wpisami "kibiców" UNII, którzy nad głupią i haniebną decyzją Gurgula i Marciniaka przechodzą bez słowa. Szokuje mnie, że niektórzy ją popierają (!) pierdoląc coś o marketingu, regułach rynku, firmach, handlach itp. LUDZIE! NA MÓZG UPADLIŚCIE??!
Niedawni "kibice UNII", a od teraz kibice tauronu-azotów (jak to chujowo brzmi!) zastanówcie się nad sobą. Czy wasz system wartości jest tak prymitywny, że kręci się wokół mamony? Popieracie kupczenie symbolem, który mnie i innych kibiców UNII wręcz konstytuuje?! Mam w dupie jak się nazywa spółka żużlowa. NAZWA DRUŻYNY, POD KTÓRĄ WYSTĘPUJE ONA W ROGZGRYWKACH TO ŚWIĘTOŚĆ!! Popieracie profanację, za marne kilka złotych. WSTYDŹCIE SIĘ!!

Mam nadzieję, że prawdziwi kibice UNII, których w Tarnowie nie brakuje, pokażą dobitnie wszystkim Marciniakom, Gurgulom i ich poplecznikom na pierwszym meczu, co sądzą o haniebnej profanacji, której dokonali na naszej ukochanej UNII. Później nie zamierzam chodzić na mecze, dopóki z powrotem nie będzie to UNIA, a nie azototaurony! I choćby przez najbliższą dekadę dziwotwór gromił wszystkich 60 punktami, moja noga na jego meczu w Jaskółczym Gnieździe nie postanie! No chyba że na chwilę, żeby zaprotestować jeszcze raz.
UNIA TARNÓW NA ZAWSZE!!

wonski_killer
Kontaktowanie:

Postautor: wonski_killer » 30 mar 2010, 10:46

A juz byl spokoj...

kubapl

Postautor: kubapl » 30 mar 2010, 10:52

Jaskół pisze:Czy wasz system wartości jest tak prymitywny, że kręci się wokół mamony?

Twój zapewne kręci się wokół wiary, nadziei, miłości. Do pracy nie chodzisz, pieniędzy nie potrzebujesz, żyjesz wewnętrznym pięknem... Jeśli Ci się nie podoba Taruron Azoty Tarnów, to niecałe 80 km na zachód masz Wandę Kraków. Bez sponsorów w nazwie.
Nikt Cię nie zmusza do oglądania żużla w Tarnowie.

Awatar użytkownika
Kondziu

Postautor: Kondziu » 30 mar 2010, 13:02

Krzysztof Jerzy pisze:
piotrekj66 pisze:co nie zmienia faktu ze wciaz jestesmy Unia Tarnow, kibice z innych miast to rozumieja i pisza z szacunkiem a Ty bedac z Tarnowa nie potrafisz?? ehh

oczywiscie ze bylismy jestem i zawsze bedzimy UNIIA Tarnow, jednak te Taurony nie brzmi tak zle:)

kibice i dla kibiców to jest Unia Tarnów jednak niema takiego klubu już w zuzlu jak Unia Tarnów i pawlicki by nie zasilił Unii tylko Taruon Azoty Tarnów.

piotrekj66

Postautor: piotrekj66 » 30 mar 2010, 13:08

z tego co bylo mowione klub do rozgrywek wystawila ZSSA Unia Tarnow a tamta platanina turoni i azjatow to jest tylk marketingowa nazwa do tv, prasy itp

Przemek82

Postautor: Przemek82 » 30 mar 2010, 13:30

Panie Jaskół było przez te 25 lat założyc firmę, nieźle prosperującą firmę, wejśc w sponsoring Unii bez zmiany nazwy i byłby pan, ja i tysiące kibiców zadowolenii a tak jest jak jest i narzekanie niczego nie zmieni bo choć jestem temu przeciwny to uważam że nie było alternatywnego wyjścia

ElPolako

Postautor: ElPolako » 30 mar 2010, 15:25

A ja twierdzę, że trzeba cały o tym wspominać, żeby przyszli sponsorzy wiedzieli, że nie jest nam (KIBICOM) na rękę takie coś i tego nie pochwalamy.

pablooh

Postautor: pablooh » 30 mar 2010, 19:52

Wejście w nazwę klubu było nieuniknione jeżeli myślimy o stabilnym progresie i to w sensie sportowym i ekonomicznym na najbliższe lata. Co do porównywania marki Unia do marki Manchester to błąd logiczny. Znak ManU to interes sam w sobie. Marka ManU świetnie się sprzedaje za grubą kasę i bardziej opłaca się ją "sprzedawać" niż mieć reklamę swojej firmy.
Moim skromnym zdaniem Klub idzie w bardzo dobrym kierunku. Nie przeszkadza mi wcale Tauron Azoty w nazwie, ponieważ dla mnie i dla wielu z Was Unia to znak bezcenny i to my zdecydujemy czy tak zostanie czy nie. To my miejmy Unie w sercach i na ustach a zawsze będzie głośno właśnie o Unii.

P.S. I przynajmniej łatwo będzie odróżnić kibiców sezonowych, którzy zapewne będą zaopatrzeni w jakiś gadżet firmowy.
Forex Trading, Speedway, Poker

piewcaspeedwaya

Postautor: piewcaspeedwaya » 31 mar 2010, 14:29

wonski_killer pisze:A juz byl spokoj...

Oczywiscie najlepiej nic nie robic , nic nie pisac, nic nie reagowac, siedziec na stadionie , zjesc kielbaske, pociupac slonecznik, popatrzec na zawodnikow, ktorych wiekszosc na stadionie nie bedzie w ogole kojarzyc ( dla nich bedzie ten w "czerwonym" i ten w "niebieskim" ) i isc do domu ... ;)