Hymn klubowy

O kibicach dla kibiców.
Awatar użytkownika
maniek
Kontaktowanie:

Hymn klubowy

Postautor: maniek » 28 sty 2010, 22:55

Witam istanieje szansa nagrania Hymnu dla Żużlowej druzyny Unii Tarnow, chec nagrania wyrazila kapela tarnowska Totentanz mysle ze sa wstanie stworzyc dosc fajny w klimacie rocka co najwazniejsze udalo sie dogadac opcje, że zrobią to bez pobrania jakiejkoliwek oplaty!

Kapela jest w trakcie nagrywania trzeciej płyty także hymn by sie na niej znalazl wiec to jest dobra promocja i dla klubu i dla zespolu.

Może udało by się zorganizowac koncert na pierwszym meczu albo chociaz zaspiewac Hymn live przed meczem taka oficjalna prezentacja utworu mysle ze odpowiedni czas.

Teraz taka sprawa sa moze jakies zdolne osoby heh ktore wymyslily by dosc ciekawy tekst moze kazdy dorzuci cos od siebie i złaczy sie w kupe i bedzie hymn fajnie by bylo nawiazac do historii do sukcesow.

Jeżeli klub sie zgodzi na to by hymn został uznany jako oficjalny to zespol zacznie nad nim prace jezeli ktos ma pomysly prosze tutaj pisac jakies propozycje tekstu ja przekaze kapeli moze jakas korekta itd.

Co wy na to mysle ze sa tu osoby ktore wiedza jak gra Totentanz i potrafia nagrac bardzo fajne zywe piosenki.

ps. mozna by tak przykleic temat ;)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez maniek, łącznie zmieniany 1 raz.

Profesor88

Re: Hymn klubowy

Postautor: Profesor88 » 28 sty 2010, 23:02

Pomysł nadaje się tylko do poparcia :D

A pamiętacie ten szlagier... http://patrz.pl/mp3/unia-pany-1 ? :)

Awatar użytkownika
Zbiru
Moderator

Postautor: Zbiru » 28 sty 2010, 23:10

Jasny gwint, aż mi ciary przeszły po plecach jak przeczytałem że miałby to nagrać TOTENTANZ :oops: Jako wielki fan tego Zespołu jestem jak najbardziej na TAK, gdyż jestem pewien, że chłopaki nagrają to zajebiście !!! Mamy tu na forum wiele utalentowanych literacko osób, więc mam nadzieję, że ktoś coś fajnego wymyśli! :)

A kto nie zna TOTENTANZ (i nie wybiera się na turniej do Rybnika :P) to zapraszam na koncert, który odbędzie się 20 lutego w Hali PM w Gumniskach => http://www.totentanz.pl/pliki/Totentanz ... 021rbg.jpg
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Zbiru, łącznie zmieniany 2 razy.

Tosiek

Postautor: Tosiek » 28 sty 2010, 23:10

nie wiem kto ma prawa autorskie do pisoenki Unia Pany ale można by zrobić nową rockową wersję tej piosenki, troche by trzeba zmienić tekst (Pan Piotr Dolnicki ze wsi machowa..) to było by coś!

kapecq

Postautor: kapecq » 28 sty 2010, 23:44

A ja... bym nie tylko nagral hymn zuzlowy Unii Tarnów lecz nagrac jeden wspanialy hymn taki jak ma Wisła Kraków. By na meczach zuzla pilki czy tez kosza ten hymn byl spiewany ! Co mi z tego ze sobie zaspiewam na zuzlowy hymn Unii Tarnów bez sensu jak juz spiewac hymn to by pasowal do kazdej dyscypliny !!!!!!!!!!!!!
Prostacy '05

Awatar użytkownika
maniek
Kontaktowanie:

Postautor: maniek » 29 sty 2010, 1:03

Prosze bardzo to trzeba jeszcze z kulubem pilkarskim zarzadem pogadac czy sie zgodza na takowy oficjalny hymn bo zuzlowy wstepnie jest na tak :)

Proboszcz

Postautor: Proboszcz » 29 sty 2010, 10:18

Też mi się zdaje, że hymn powinien być dla całego klubu, bo inaczej skończy jak szczęka teściowej...

Awatar użytkownika
d-jarek

Postautor: d-jarek » 29 sty 2010, 11:57

Otóż to. Jeśli będzie hymn wyłącznie "żużlowy" to piłkarska część Unii może być zawiedziona, a fajnie byłoby gdyby ten hymn był grany zarówno na żużlu jak i na meczach piłkarskich. Info, że zajmie się tym Totentanz jest dla mnie świetną sprawą - polecam zakup płyty DVD z czerwcowego koncertu na rynku z tarnowską orkiestrą. REWELACJA!

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 29 sty 2010, 13:22

Ooo tak! Totentanz! Lepszego zespołu nie mogliśmy dobrać! Niby nasz tarnowski, a tak mało ludzi o nim wie... Co do samego hymnu to jestem takiego samego zdania jak kapecq, Proboszcz i d-jarek. Hymn powinien być dla całej Unii, nie tylko dla sekcji żużlowej!
maniek na kiedy jest planowana przybliżona premiera? Taka żeby chociażby w necie posłuchać? Bo się doczekać nie mogę, prawdziwa gratka dla kibiców speedwaya i jednocześnie miłośników rocka!

:D

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 29 sty 2010, 15:44

kapecq pisze:A ja... bym nie tylko nagral hymn zuzlowy Unii Tarnów lecz nagrac jeden wspanialy hymn taki jak ma Wisła Kraków. By na meczach zuzla pilki czy tez kosza ten hymn byl spiewany ! Co mi z tego ze sobie zaspiewam na zuzlowy hymn Unii Tarnów bez sensu jak juz spiewac hymn to by pasowal do kazdej dyscypliny !!!!!!!!!!!!!

Tylko i wyłacznie wspolny hymn!! Jako ze zaczynamy wspolpracowac tak cos takiego byłoby zajebistym posunieciem!!

JEDNA UNIA!!

aLFa i OmeGa

Postautor: aLFa i OmeGa » 29 sty 2010, 17:26

Tosiek pisze:nie wiem kto ma prawa autorskie do pisoenki Unia Pany ale można by zrobić nową rockową wersję tej piosenki, troche by trzeba zmienić tekst (Pan Piotr Dolnicki ze wsi machowa..) to było by coś!

Piotr Rolnicki o ile sie nie myle;P

Marian Maślanka ze wsi czestochowa za brama czeka wsciekła teściowa:D

Krzysztof Jerzy

Postautor: Krzysztof Jerzy » 29 sty 2010, 17:37

Albert Łatynow (SK Oktiabrskij) - 0 (d,d,d,d,d)

Awatar użytkownika
Yoda

Postautor: Yoda » 29 sty 2010, 20:08

http://www.youtube.com/watch?v=FP7mjSwqOwc

A może to przerobić ?? Dopasować polskie słowa żeby odnosiły się do Unii Tarnów. Ma pierdolnięcie i już raz była w filmie o Unii. Osobiście uważam że też jest niezły kawałek.

Awatar użytkownika
ams92

Postautor: ams92 » 29 sty 2010, 21:04

Yoda pisze:A może to przerobić ?? Dopasować polskie słowa żeby odnosiły się do Unii Tarnów. Ma pierdolnięcie i już raz była w filmie o Unii. Osobiście uważam że też jest niezły kawałek.

Rzeczywiście piosenka pierdolnięcie ma ale osobiście preferowałbym stworzyć coś nowego. Skoro są chętni by takową piosenkę nagrać, to dlaczego nie ? Myślę, że kwestia słów też się rozwiąże i ktoś z weną twórczą odpowiednie ułoży.
"Blue tomorrow" - Widząc świat na niebiesko.

http://www.sportowymagazyn.pl

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Moderator

Postautor: PrzemczaN » 29 sty 2010, 21:39

Moim zdaniem adaptacja muzyki z Wishmastera to nie jest najlepszy pomysł. Po pierwsze melodia jest dość skomplikowana i ludzie raczej nie włączyliby się w śpiewanie. Uważam, że muzyka do hymnu powinna być w miarę prosta. Po drugie to nie wiem czy nie zepsułoby to klimatu oryginalnej piosenki. Generalnie Nightwish z tamtego okresu brzmi fajnie i nie wiem czy jest sens to zmieniać. Zgodzę się z amsem, że skoro jest zespół, który chce skomponować coś specjalnie pod hymn, to jak najbardziej należy z tego skorzystać.

Awatar użytkownika
maniek
Kontaktowanie:

Postautor: maniek » 29 sty 2010, 22:51

maniek na kiedy jest planowana przybliżona premiera? Taka żeby chociażby w necie posłuchać? Bo się doczekać nie mogę, prawdziwa gratka dla kibiców speedwaya i jednocześnie miłośników rocka!

jezeli bedzie tekst zaczna sie prace potrzebujemy tekstu przydalo by sie w miare to ogarnac zeby sie nikt nie rozmyslil i pogadac z klubem pilkarskim czy sa za takim hymnem wspolnym

raczje przerbki w gre nie wchodza chlopaki chca nagrac cos nowego to ma byc jeden z utworow na ich plycie i to musi byc ich :)

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 29 sty 2010, 23:08

maniek oni sami takie dobre teksty piszą, to tutaj rady nie dadzą?

;)

Awatar użytkownika
maniek
Kontaktowanie:

Postautor: maniek » 29 sty 2010, 23:12

oni wiesz no nie wiedza co kibic dokladnie chce pasowalo by tak nakreslic troche zeby ich naprowadzic oni skoryguja to na swoj jezyk itd :)

Awatar użytkownika
Yoda

Postautor: Yoda » 29 sty 2010, 23:14

To może by zrobić spotkanie kibiców z tą grupą i coś wspólnie ustalić ??
Każdy coś od siebie doda i może coś dobrego z tego wyjdzie ?? Hmmmm...

noos

Postautor: noos » 30 sty 2010, 0:20

JaGa pisze:
kapecq pisze:A ja... bym nie tylko nagral hymn zuzlowy Unii Tarnów lecz nagrac jeden wspanialy hymn taki jak ma Wisła Kraków. By na meczach zuzla pilki czy tez kosza ten hymn byl spiewany ! Co mi z tego ze sobie zaspiewam na zuzlowy hymn Unii Tarnów bez sensu jak juz spiewac hymn to by pasowal do kazdej dyscypliny !!!!!!!!!!!!!

Tylko i wyłacznie wspolny hymn!! Jako ze zaczynamy wspolpracowac tak cos takiego byłoby zajebistym posunieciem!!

JEDNA UNIA!!

TAK ! Hymn tylko wspólny ! Niechybnie trafi pod strzchy po rychłej degradacji "zasłużonej" piłkarskej drużyny.Bedzie tez przebojem pewnej instytucji na UL.......Wspólnej w Tarnowie :lol:

a tak serio to musi to byc piesn która nadaje sie do odspiewania w tłumie(ZWŁASZCZA REFREN).W repertuarzE Rafała H. i spółki sa takie utwory wiec o finał przedsiewziecia raczej jestem spokojny.

P.S.
Pomysł z przeróbką UNIA PANY ciekawy 8-)

Awatar użytkownika
maniek
Kontaktowanie:

Postautor: maniek » 30 sty 2010, 1:51

Pomysł z przeróbką UNIA PANY ciekawy

tylko teraz przydalo by sie zalatwic prawa do tego tekstu :/ no i mysle ze chlopaki by juz po swojemu przerobili ale maja przynajmniej jakies wskazowki itd no bo tego im potrzeba[/code]

Tosiek

Postautor: Tosiek » 30 sty 2010, 1:56

aLFa i OmeGa pisze:Piotr Rolnicki o ile sie nie myle;P

nie mylisz się, ale ta jedna literka była wtedy celowo zmieniona

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 30 sty 2010, 11:19

noos pisze:musi to byc piesn która nadaje sie do odspiewania w tłumie(ZWŁASZCZA REFREN)

Dokładnie! Bardzo istotną rzecz poruszyłeś! Popatrzmy chociażby na hymn Stali Rzeszów, niby fajny rockowy, ale publika nie da rady go odśpiewać, nawet tego refrenu. Jak się słyszy kibiców Legi czy też Wisły włączających się do hymnu to aż ciarki przechodzą. Fantastycznie byłoby ujrzeć takie coś u nas na stadionie.

http://www.youtube.com/watch?v=ljOPoz74QOA - tutaj dla przykładu film z Łazienkowskiej.

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 30 sty 2010, 11:32

noos, poszydz sobie jeszcze bo widze ze ci malo ... zenada :roll:
Poza tym najpierw sie dowiedz na czym sprawa stoi, a potem pierdol glupoty!!

Hymn musi byc taki by wlasnie dalo sie go zaspiewac w grupie. Klimat rockowy niestety temu nie sprzyja bo jest to zywa melodia z szybkim tekstem ... a by cos dalo efekt niestety musi byc wolniejsze! Bo spiewajac na szybko tekst nie jest rozumiany i kazdy najchetniej by drugiego przekrzyczal.

Jakos nie widze jak ludzie na stadionie spiewaja Wishmastera .. :lol: Nie ma szans.
Kazdy musi miec szanse wstrzelenia sie w spiew w kazdej chwili a tego typu nuta tego nie umozliwia ... Jedynie chyba po to by puscic przed meczem i niech sobie leci a kto da rade niech nuci sobie pod nosem. Zreszta do tej pory nie widzialeem zadnej ekipy ktora by calym stadionem spiewala przed meczem hymn w wersji rock!
No chyba ze chlopaki pomysla o 2 wersjach ;)

P.S.
Zajebiaszczo by bylo spiewac nute Stana Borysa ... tekst o Jaskółce i jeszcze jest wzmianka, ze ona jest córka(?) Burzy ;)

Awatar użytkownika
FanUnia
Kontaktowanie:

Postautor: FanUnia » 30 sty 2010, 12:06

JaGa pisze:noosZajebiaszczo by bylo spiewac nute Stana Borysa ... tekst o Jaskółce i jeszcze jest wzmianka, ze ona jest córka(?) Burzy ;)

Dobry pomysł lekko zmneinic i by bylo dobrze :)
http://mechanik88.wrzuta.pl/audio/0k2xq ... _uwieziona
lub
http://amelia13.wrzuta.pl/audio/8WpwCyP ... -_jaskolka
To lepsze chyba :)