Hymn klubowy

O kibicach dla kibiców.
JaGa
PROSTACY'05

Re: Hymn klubowy

Postautor: JaGa » 22 lut 2011, 16:26

Yoda powiem Ci tak - najpierw by pasowało sie spotkac z pewna grupa osob by sprawdzic jak to sie spiewa. Bo w sumie dość szybkie tempo jest ...
Ale na próbie pojechać tak ze muza przez megafon, słowa jak mówisz. Jeśli by chodziło o to by ludzie ogarnęli to jako hymn, to musiałoby to być puszczane przez głosniki klubowe by kazdy spiewał. Oczywiście nie tak głośno jak do DJ ma w zwyczaju puszczac no ale by było słychać słowa ale bez przesady. Idąc dalej ... możnaby druknąć osobno i dorzucić do programów słowa, albo z pomoca klubu zrobić tak ze hymn byłby w programie i wowczas tylko spiker podałby powiedzmy nr strony i wszystko.
Niemniej jednak najpierw trzeba zebrac sie spora grupa i sprobowac to zaspiewac .. i nie moze to być sparing!! Jak cos to trening!

FL

Postautor: FL » 22 lut 2011, 18:34

Słowa naprawdę pasują, moim zdaniem warto by było spróbować, fakt tempo szybkie ale wydaje mi się że większość by sobie poradziła. :) Tylko teraz pozostaje kwestia zebrania się w większej grupie jak pisał wyżej JaGa.

Awatar użytkownika
Yoda

Postautor: Yoda » 22 lut 2011, 18:39

No ja odpadam :) z wiadomych względów :) ale jak hymn by się przyjął to na bank mordę będę darł ile wlezie.

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 22 lut 2011, 19:07

To są kolejne osoby ZA. Także jak Yoda ów pomysł wypali, to Ty masz siedzieć z ziomkami w młynie, a nie gdzieś na wylocie. Nie ma lipy :P
Swoją drogą, to temat odwiedziło grubo ponad 100 osób, a wypowiedzieli się nieliczni. Ludzie dajcie głos, bo chodzi o dość ważną sprawę. Nie pozostawajcie bierni, niezależnie jakie byście zdanie mieli.

Awatar użytkownika
WaluS

Postautor: WaluS » 22 lut 2011, 19:17

Oj JaGa marudzisz :P
Wiesz że jak coś jest dobre dla kibicowania, to zapewne mało kto jest na "nie".
Młody będzie zdzierał gardło, a stary na pewno przyklaśnie, no chyba że to będzie stary "burak" a nie kibic Unii.
Tak że poparcie jest, bo i kawałek jest fajowy.
A czy wypali? Boję się, ale trzymam kciuki ;) 8-)

Danon

Postautor: Danon » 22 lut 2011, 19:40

No jeśli to by wypaliło to jak dla mnie jeden z lepszych hymnów w Polsce. Warto by było zapytać na forum piłkarskim co oni o tym myślą i na jakimś meczu(np. inauguracja z Dalinem Myślenice) spróbować jakby to wyszło. Czasu stosunkowo niewiele jest dlatego trzeba już kminić co i jak!

Awatar użytkownika
Yoda

Postautor: Yoda » 22 lut 2011, 20:12

Pisałeś Jaga o jednej zwrotce ale dwie trwają 2min - myślę że Romek K. wytrzymałby bez gadania przez dwie minuty ?? :)

Awatar użytkownika
FanUnia
Kontaktowanie:

Postautor: FanUnia » 22 lut 2011, 20:22

Moim zdaniem ten hymn to najlepsza propozycja która była do tej pory także trzeba dążyć do tego żeby to wypaliło :D

Kofi

Postautor: Kofi » 23 lut 2011, 7:21

Ja jestem jak najbardziej za.
Na to śpiewanie próbne też się oczywiście piszę.

KoNiK

Postautor: KoNiK » 23 lut 2011, 12:59

jesli chodzi o mnie to tez uwazam ze moglo by to sluzyc jako nasz hymn tylko to nie jest wydaje mi sie kwestia do ogarniecia w najblizszym czasie. Tzn chodzi mi o to ze ludzi trzeba oswajać z ta nuta, puszczac to co mecz przy np prezentacji, mlyn musi wciagac w spiew coraz to wieksza liczbe ludzi. Wiemy jak wyglada nasz doping w Tarnowie i poki co czarno to widze, niestety nei jestesmy Falubazem gdzie ryczy caly stadion, dzieci i dziadkowie dlatego czasu na to potrzeba ale jest to do zrobienia. Tylko jak wspomnialem najpierw trzeba oswoic ludzi z nuta, po pewnym czasie miejmy nadzieje ze coraz wiecej ludzi bedzie to spiewalo ...
no i tez pytanie bo Sen o Warszawie to dosc znany przeboj wiec sam w sobie jest juz znany a ta piosenka Lady Pank raczej malo znana wiec tutaj dodatkowo moze byc problem ze znajomoscia :?

wojteQk

Postautor: wojteQk » 23 lut 2011, 21:05

Bravo Yoda! Jak dla mnie strzał w dziesiatkę. Nuta może faktycznie mniej znana jak np. "sen o warszawie" ale warto z nią ludzi zapoznać. Zgadzam sie w 100 % z FanUnia, że jak do tej pory to najlepszy tekst. Jestem zdecydowanie za!!! Yoda masz moje słowo, że nie będę oszczędzał gardła jeżeli te słowa staną się naszym hymnem.

chief78

Postautor: chief78 » 23 lut 2011, 23:34

Brawo. Jak nie przepadam za tym zespołem (LP), tak moim zdaniem strzał w 10.

Rafcok

Postautor: Rafcok » 25 lut 2011, 20:27

swietny pomysl, mozna smiało wyprobowac.

Awatar użytkownika
Yoda

Postautor: Yoda » 28 lut 2011, 22:40

Witam panowie.
Czy coś w sprawie hymnu się ruszyło, są już jakieś ruchy ?
Fajnie byłoby wystartować z hymnem na początku sezonu.

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 01 mar 2011, 12:20

Niestety nie. Cały czas czekam na spotkanie z prezesem, do którego miało dojść kilka tygodni temu. A no bez jego akceptacji, będzie trudno wdrożyć ów pomysł. Jak coś ruszy, to będę informował.
Jednak jeśli będziemy chcieli go wprowadzić, to to jak to wyjdzie będzie zależało głównie od Was wszystkich. Bo trzeba będzie wszystkim przekazać słowa i melodię i reklamować ów akcję wszędzie. By jak najwięcej ludzi znało słowa i nie było zdziwionych o co kaman, gdy się te słowa zaśpiewa!

Awatar użytkownika
Yoda

Postautor: Yoda » 15 mar 2011, 18:13

I jak JaGa z hymnem ?? Była jakaś gadka z preziem ?? Ruszy coś ??
Wystarczy wydrukować na małych karteczkach hymn i do biletu dodawać, może by tak jak pisałeś w programie umieścić.
No nie wiem co jeszcze można zrobić.
Hymnem byśmy zmiażdżyli wszystkich - tak przynajmniej mi się wydaje

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 16 mar 2011, 14:20

Niestety sprawa stoi w miejscu. Prezes chciał się spotkać z półtorej miesiąca temu. Nie wypaliły spotkania, bo coś tam ... były ogarniane następne terminy przez byłego już rzecznika, który sprawę zostawił nowemu. Ale ten nie odbierał tel ani nie odpisywał, więc mówiąc krótko My się prosić nie będziemy.
Dlatego też pewnie z owym hymnem będziemy w dupie!! A szkoda, bo człowiek chciał coś fajnego zrobić, to jak zwykle został olany :roll:

P.S.
W świecie żużlowym to owszem byśmy byli prekursorami.

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 23 mar 2011, 17:07

UWAGA!! UWAGA!!
Sprawa hymnu "by" Yoda, został zaprezentowany Prezesowi. Dziś albo jutro będzie info czy klub na niego przystaje. Wszystko wskazuje na to, że tak. Wówczas będziemy działać dalej.
Dlatego uczyć się tekstu na pamięć dwóch pierwszych zwrotek i możliwe, że już w sobotę będziemy próbować śpiewać ;)

Rafcok

Postautor: Rafcok » 29 mar 2011, 18:01

siemanko, Jaga mam do Ciebie takie pytanie, a mianowicie jeśli chcemy ten hymn, to chyba pasowałoby do autora tekstu wystąpić o zgodę na użycie go, żeby nie było przypału, tak? no chyba, że się mylę...

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 29 mar 2011, 18:35

Szczerze Ci powiem, że nie wiem jak sytuacja z tym wygląda. Niemniej jednak nie będzie ona używana do celów komercyjnych, więc nikt nie powinien się przywalić. A niczym złym chyba jest to, że ludzie będą śpiewali jakiś kawałek. Swoją drogą można by było się doczepić, że po kilku głębszych ktoś śpiewa np "Przeżyj to sam" albo inne kawałki.
Niemniej jednak pomysłodawca mógłby dociągnąć sprawy formalne do końca - Yoda do Ciebie nawijam ;) :P

/edit
W sumie to można by było serio odezwać się do Lady Pank i żeby wpadli do Tarnowa :P na speedway, tak jak np ma być koncert 1 maja, a wówczas wspólnie by się zaśpiewało :D
Taki pomysł na szybko, który oczywiście bez pomocy klubu i pewnie miasta jest nieosiągalny.

Rafcok

Postautor: Rafcok » 30 mar 2011, 17:42

Wiesz Jaga może się nie dowalą, bo nawet mogą nie wiedzieć, że istnieje taki klub jak Unia Tarnów, ale zdarzają się tacy ludzie co są po prostu konfidentami, jest i prasa, media i mogą naświetlić tę sprawę, Lady Pank da sprawę do sądu i klub może mieć kłopoty, a teraz kasa w sporcie się liczy bo sponsorzy nie pchają się do nas drzwiami i oknami....

Awatar użytkownika
Yoda

Postautor: Yoda » 30 mar 2011, 20:32

A więc tak - jeśli chodzi o Legię i Czesia Niemena to dowiedziałem się tyle że nie mogą puszczać przez megafony muzyki ze słowami, sama muza leci tylko bez słów. Kibice śpiewają. Jeśli coś więcej się dowiem to dam znać.
POZDRO

froggy

Postautor: froggy » 30 mar 2011, 23:38

moim zdaniem jeśli na stronie klubu, czy w jakiś innych mediach nie pojawi się hasło w stylu oficjalny hymn klubu, a będą go sobie śpiewać kibice to nie bardzo się mogą do nas doczepić. Gdyby np prezes Gurgul powiedzial w jakims wywiadzie, ze jest to nowy oficjalny hymn to wtedy moglyby byc jakieś problemy.... w innym wypadku możemy spać spokojnie, chcoć prawnikiem nie jestem to takie jest moje zdanie

Wito

Postautor: Wito » 04 kwie 2011, 0:42

Rafcok pisze:bo nawet mogą nie wiedzieć, że istnieje taki klub jak Unia Tarnów

Myślę że o naszym istnieniu dobrze wiedza albo przynajmniej kojarzą. W końcu to z nimi świętowaliśmy nasze pierwsze mistrzostwo polski :) i własnie z tym koncertem i fetą po mistrzostwie skojarzył mi się ten kawałek. Nie pamiętam czy ten kawałek był akurat wtedy grany ale ogólnie Lady Pank bardzo dobrze mi się kojarzy własnie ze względu na ten koncert podczas fety :) Pomysł naprawdę trafiony i liczę że dociągniecie tą sprawę do szczęśliwego zakończenia i będziemy mieć od tego sezonu ekstra hymn :)

Awatar użytkownika
Soniak

Postautor: Soniak » 14 kwie 2011, 15:16

Ja proponuje to tylko żabkę zamienić na jaskółkę

http://www.youtube.com/watch?v=8SkBK1p3PY4
Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego ... Art. 47 K. RP.