Sprawy dotyczące zasad forum

Jeżeli masz jakiś pomysł bądź problem dotyczący forum/strony wpisz go tutaj.
Awatar użytkownika
Soniak

Sprawy dotyczące zasad forum

Postautor: Soniak » 30 paź 2010, 15:21

Z racji tego że moja odpowiedź została usunięta z pierwotnego tematu przenoszę ją tu, proponuje administratorowi konsekwencje i usunięcie też postów "obrońców forum"

Ja wyrażę swoje ostatnie zdanie w tym temacie żyjemy w demokratycznym kraju i każdy ma prawo do wolności słowa ale nie do końca, bo jest taka mała skaza na tym wizerunku to nasze forum, a dlaczego tak sądzę mały dostał bana aby trochę odpoczął od forum ok, może na niego zasłużył a może nie, to już subiektywne odczucie. Osoby które go prowokowały cieszą się dalszym uczestnictwem na prawach pełnych użytkowników czy tak nie jest ??, może jest kontrowersyjny ale Panowie bez przesady.

Kolego 1928 ...Póki co jest łąd porządek dyscyplina a o to chyba chodzi... tobie chodzi chyba o zamordyzm lub lubisz klimaty BDSM jak uważasz że tak powinna wyglądać wolność słowa.

Kolego olo ...Jakieś reguły muszą tu obowiązywać bo inaczej zrobi się bajzel i ludzie przywykną do łamania zasad które nie ograniczają niczyich poglądów wymagają jedynie kultury i rzeczowej dyskusji... Te zasady powinny obowiązywać wszystkich a ja mam uczucie że są na tym forum ludzie równi i równiejsi

Kolego djwds Stanowcze NIE dla zdejmowania bana małego. całe szczęście że żyjemy w normalnym świecie gdzie normą jest ogół a nie margines.

Kolego PrzemczaN To nie jest temat o banie małego. Jeśli zapadanie decyzja to ban zostanie zdjęty, jeśli nie - to nie. Nie potrzeba robić w tym celu żadnej ankiety. Proszę wrócić do tematu wątku.
Taka wypowiedź jako administratora pachnie lekkim zamordyzmem i totalitaryzmem, forum jest dla ludzi a nie dla moderatorów i administratorów i wiernym podporządkowanym im osobą które boja się wychylić albo liżą dupę tak aby nie dostać bana i ostrzeżenia, forum z zasady tez nie jest ich własnym folwarkiem. Proszę o przyjrzenie się działaniom taki osób jak Frezer nie znoszący sprzeciwu i mający się za największego znawce, Marcus_Cleverly który prowadzi do napinek a jak już się mu dowali w taki sposób że nie potrafi się od gryści to się za powietrza i nic sensownego napisać. i wielu jeszcze wielu użytkownikom.

Proponuje wiec wprowadzenie ankiety ale i ona pokaże że tylko wierni wyznawcy doprowadzą do tego że ban nie zostanie małemu zdjęty.

A i jeszcze jedno w demokracji każdy człowiek ma prawo do obrony a ban go uniemożliwia, i dla mnie jest to odmowa tego prawa.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Soniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego ... Art. 47 K. RP.

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Re: Sprawy dotyczące zasad forum

Postautor: kaka » 30 paź 2010, 15:38

Soniak pisze:A i jeszcze jedno w demokracji każdy człowiek ma prawo do obrony a ban go uniemożliwia, i dla mnie jest to odmowa tego prawa.

Oczywiście, że każdy człowiek ma prawo do obrony. Mały też te prawo posiada. Dlatego już od dłuższego czasu posiadamy do siebie numery kontaktowe i niejednokrotnie dyskutowaliśmy między innymi o jego ostrzeżeniach i banach. Na razie chciałbym tylko tyle napisać z racji braku czasu. Gdy dyskusja się ożywi napisze coś więcej od siebie.

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Moderator

Postautor: PrzemczaN » 30 paź 2010, 16:05

Soniak: ja bym się chciał tylko odnieść do części o mnie. Nigdy nie chciałem wprowadzać tu żadnego totalitaryzmu - i uważam, że tego nie robię. Ale ktoś się tym forum opiekuje, trzyma to w ryzach, bo inaczej nic by z tego nie było. Dlatego też te właśnie osoby decydują o sprawach porządkowych, a nie wszyscy użytkownicy. Myślę, że to forum jest połączeniem oficjalnego, które było bardzo rygorystycznie moderowane z poprzednim forum, które pozwalało niemal na wszystko. Uważam, że taka forma odpowiada ludziom, bo liczba odwiedzających stale rośnie, dyskusja jest generalnie na poziomie i rzeczowa.

Awatar użytkownika
Soniak

Postautor: Soniak » 30 paź 2010, 16:31

PrzemczaN pisze:Soniak: ja bym się chciał tylko odnieść do części o mnie. Nigdy nie chciałem wprowadzać tu żadnego totalitaryzmu - i uważam, że tego nie robię. Ale ktoś się tym forum opiekuje, trzyma to w ryzach, bo inaczej nic by z tego nie było. Dlatego też te właśnie osoby decydują o sprawach porządkowych, a nie wszyscy użytkownicy. Myślę, że to forum jest połączeniem oficjalnego, które było bardzo rygorystycznie moderowane z poprzednim forum, które pozwalało niemal na wszystko. Uważam, że taka forma odpowiada ludziom, bo liczba odwiedzających stale rośnie, dyskusja jest generalnie na poziomie i rzeczowa.

Rozumiem że trzeba trzymać pewne reguły ale mam pytanie za co maly dostał bana ? z opisu ma odpocząć od forum, w tym samy czasie bana dostał następny sławetny użytkownik Marcus_Cleverly on już bana nie ma i nawet po tym jak opublikowałem link'a blog'a malego raczył w odpowiedni sposób skomentować link'a, sam miałem też z tym Panem jak i z Panem Frezerem utarczki słowne o niskiej jakości, o czym powinieneś pamiętać bo kończyłeś te nasze potyczki swoją ingerencją. A moim zdaniem maly ma naprawdę niezłego blog'a pod względem treści jak i samego jego wyglądu, jest też te blog coraz bardziej popularny bo odwiedza go naprawdę duża liczba ludzi.

Ale niestety wasze działania jako nadzorców czasami irytują, bo otrzymywanie ostrzeżeń lub banów za prawo do własnego zdania jest chyba nie na miejscu, ale oczywiście jest to moje subiektywne odczucie. Oczernianie malego za to że prowadzi swoją "krucjate" na portalach żużlowych, i przynosi wstyd naszemu klubowi oraz kibica tez jest chore, wiem że maly jest kontrowersyjną osobą ale tacy ludzie są potrzebni bo oni napędzają dyskusje i dodają jej kolorytu myślę że właśnie malemu o to chodzi w swoich działaniach. Zacytuje tu WaluS'a

maly ma swój niepowtarzalny sposób wyrażania swojej opinii, ale nigdy nie był bardziej wulgarny, aniżeli inni użytkownicy.
Że nie wszystkim było z nim "po drodze", to fakt, ale wnosił dużo kolorytu na to forum i na bieżąco informował o wszelkich wydarzeniach na niwie żużlowej.
Gdy był na forum to zawsze się coś działo, a teraz to nie ma "gorących wymian poglądów". ;)

I z tego co widać nie jestem odosobniony w tym temacie

Nie uważasz że w ostatnim czasie na forum panuje lekki marazm i dyskusje są płytkie ?, bo ja tak uważam, ale jak już wcześniej pisałem to moje subiektywne odczucie możesz mieć inne zdanie. Obraz grzecznego forum nie jest dobry, forum z swojej zasady ma dawać prawo do swojego zdania czy to podoba się innym czy nie.

Żeby nie było porządek musi być i basta, ale wszyscy mają równe prawa, bo wszyscy powinni być równo traktowani
Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego ... Art. 47 K. RP.

Awatar użytkownika
konri

Postautor: konri » 30 paź 2010, 17:09

Można mu dać jeszcze szansę bo w ostrzeżeniach ma 3/4 i tylko zakaz pisania jak znowu z czymś wyskoczy co będzie łamało regulamin to wtedy dziękujemy już na stałe

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 30 paź 2010, 17:57

Soniak przyznaj publicznie i szczerze, że jesteś z Małym spokrewniony bądź spowinowacony. Mam racje? Jeżeli nie to zdementuj. Jeżeli będziemy mieli tą odpowiedź za sobą będzie nam się łatwiej rozmawiało.

Zarzucasz nam, że niektórzy są lepiej traktowani niż inni. Podałeś tutaj przykład Marcusa, który dostał bana w tym samym czasie co Mały, jednak ten pierwszy może już uczestniczyć w życiu forum. To prawda. Obydwoje dostali blokadę w tym samym czasie. Jednak różnica polega na tym, że dla jednego z nich to był pierwszy ban, a dla Małego już drugi z kolei. Przy pierwszej "blokadzie konta" również ta przerwa trwała dużo krócej i daliśmy Małemu szanse na poprawę, nie wykorzystał jej więc odpoczywa teraz dłużej.

Kolejnym absurdalnym dla mnie zarzutem z twojej strony to teoria mówiąca o tym, że niby ktoś dostał bana za swoje zdanie na jakiś temat. To już jest kłamstwo i oszczerstwo. Prosiłbym o jakiś konkretny argument w tej sprawie!

Awatar użytkownika
Soniak

Postautor: Soniak » 30 paź 2010, 21:30

kaka pisze:Soniak przyznaj publicznie i szczerze, że jesteś z Małym spokrewniony bądź spowinowacony. Mam racje? Jeżeli nie to zdementuj. Jeżeli będziemy mieli tą odpowiedź za sobą będzie nam się łatwiej rozmawiało.

A przepraszam czy to jest tematem tego wątku ?, czy Jaga który pierwszy zaproponował aby malemu zabrać bana jest też nim spokrewniony, czy WaluS który był drugi też jest z nim spokrewniony , to czy jestem z nim spokrewniony jest moją osobistą sprawą i tobie od tego wara bo jeżeli wiesz to z tego co się domyślam to złamałeś podstawowe zasady administrowania systemami informatycznymi - to jest twoja wiedza którą powinieneś zachować tylko dla siebie, albo napisać mi na priv a nie pisać otwartym tekstem na forum, jest taki niepisany ( może go nie znasz, rozwiązaniami sieciowymi zajmuje się od końca lat 80, bbs i sieci fido-net ) kodeks etyczny który mnie jak administratora i moich kolegów administratorów poważniejszych systemów informatycznych niż fora internetowe zobowiązuje to przestrzegania tajemnic ich użytkowników złamania tego kodeksu i ujawnianie danych nawet takich jest naganne, pamiętaj w pewnym sensie jesteśmy tu anonimowymi osobami, które maja prawo do wypowiedzi, powiązania czy koligacje nie maja tu nic do znaczenia.

Jakie w takim mamy przypadku mamy gwarancje że nasze dane nie wyciekną poza to forum, jeżeli zaznaczam że służą tylko procesowi rejestracji a nie sprawdzania czy ktoś jest z kimś powiązany czy nie !!!!

Zarzucasz nam, że niektórzy są lepiej traktowani niż inni. Podałeś tutaj przykład Marcusa, który dostał bana w tym samym czasie co Mały, jednak ten pierwszy może już uczestniczyć w życiu forum. To prawda. Obydwoje dostali blokadę w tym samym czasie. Jednak różnica polega na tym, że dla jednego z nich to był pierwszy ban, a dla Małego już drugi z kolei. Przy pierwszej "blokadzie konta" również ta przerwa trwała dużo krócej i daliśmy Małemu szanse na poprawę, nie wykorzystał jej więc odpoczywa teraz dłużej.

Wybacz to nie jest tylko moje zdanie ale wielu osób które korzystają z tego forum, nie będę tutaj podawał o kogo chodzi mi akurat nie jest to miejsce.

Kolejnym absurdalnym dla mnie zarzutem z twojej strony to teoria mówiąca o tym, że niby ktoś dostał bana za swoje zdanie na jakiś temat. To już jest kłamstwo i oszczerstwo. Prosiłbym o jakiś konkretny argument w tej sprawie!

Przepraszam źle się wyraziłem nie bana, tylko ostrzeżenie. Nie chce mi się teraz szukać konkretnych przykładów.

Zaznaczam nie chce wchodzić w konflikt z obsługą forum ale są pewne zasady które też was jako obsługa obowiązuje a dziś jedna z nich została złamana moje prawo do moich osobistych danych. To nie miejsce na takie pytania jakie zadałeś w pierwszym zdaniu.

Kontaktowałem się dziś z malym i trochę niechętnie ale udostępnił mi statystki odwiedzin swojego bloga w ostatnim okresie czasu najwięcej odwołań czyli miejsce 1 to właśnie to forum (314 odwołań w tym miesiącu) czyli jednak pozostałych forumowiczów interesuje co maly ma

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 30 paź 2010, 22:03

Soniak niczego nie udostępniłem i żadnego kodeksu nie złamałem. Widzisz gdzieś tu swoje dane? Nie. Jest tylko pytanie. Nie wiem czy jesteś jakoś powiązany z Małym bo niby skąd mam to wiedzieć? Mogę to tylko weryfikować patrząc na wasze IP z którego piszecie, a że macie je całkiem inne to moje pytanie było zwykłym domysłem. Bo po prostu nie wiem jak jest na prawdę.

A zapytałem z tego względu ponieważ strasznie chcesz przywrócenia Małego na forum, reklamujesz jego bloga, więc po prostu to mi przyszło na myśl. Jak jest tego na prawdę nie wiem. Zwykłe kalkulacje i najprostsze pytanie.

No, ale zostawmy tą sprawę. To czy jesteście rodziną to rzeczywiście wasza sprawa i nie ma co dalej dyskutować. Przejdźmy do głównego tematu tego wątku. Zarzuciłeś mi wcześniej pewne sprawy, poprosiłem o dowody, ty odpisujesz że nie chce ci się ich szukać. Więc pytam się do czego ma zmierzać ta rozmowa?

Awatar użytkownika
Soniak

Postautor: Soniak » 30 paź 2010, 22:36

No, ale zostawmy tą sprawę. To czy jesteście rodziną to rzeczywiście wasza sprawa i nie ma co dalej dyskutować. Przejdźmy do głównego tematu tego wątku. Zarzuciłeś mi wcześniej pewne sprawy, poprosiłem o dowody, ty odpisujesz że nie chce ci się ich szukać. Więc pytam się do czego ma zmierzać ta rozmowa?

kaka Sam dobrze wiesz że takie przykłady trudno ci teraz zaprezentować bo kasujecie posty i nie ma do nich dostępu. Co moim zdaniem jest też chore bo niekiedy nie ma się do czego odnieść.

Soniak niczego nie udostępniłem i żadnego kodeksu nie złamałem. Nie wiem czy jesteś jakoś powiązany z Małym bo niby skąd mam to wiedzieć? Mogę to tylko weryfikować patrząc na wasze IP z którego piszecie, a że macie je całkiem inne to moje pytanie było zwykłym domysłem i po prostu pytaniem. Bo po prostu nie wiem jak jest na prawdę.

Tutaj cytat z regulaminu poniżej moja odpowiedź

Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

Ja nie napisałem że komuś coś udostępniłeś bo był by to już koniec, napisałem że tylko się o to boje, twój poziom uprawnień pozwala ci na dostęp nie tylko do adresów IP ale i też do profili użytkowników, taka wiedza i Tarnów jako mała wiocha pozwala na dowiedzeniu się o innej osobie prawie wszystkiego jesteś przecież adminem i takowy na pewno posiadasz gdyby coś kombinował mógł bym korzystać z wielu adresów IP bo ma taką możliwość ale nie kombinuje bo i po co.

Następną sprawa jest to że to JaGa i WaluS pierwsi zaproponowali przywrócenie maleg do forum, fakt może reklamuje blog'a ale za to z jaką skutecznościom ( 314 odsłon z forum w ciągu niecałych dwóch tygodni ), mam też prawo do własnego zdania, nie chce wywracać kota ogonem chciałbym aby maly wrócił, z drugiej strony wiem że mały ma opory co do powrotu na forum z oczywistych przyczyn.

Tak jak wcześniej pisałem moje odczucia co do prowadzenia forum są bardzo subiektywne i nie mnie do końca jest ocenianie waszej pracy bo w tym temacie powinni się wypowiedzieć inni, może nie do końca mają na to odwagę, może z tym im dobrze nie wiem.

Ale obiecuje przeszukam forum i podam przykłady jak będę miał na to więcej czasu.

Cytat z regulaminu

Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz).

Gdybyście zawsze stosowali się to tego fragmentu duże grono osób było by już zablokowane Magnus za ostatni swój obraźliwy tekst do malego którego nawet nie ma na forum powinien dostać ostrzeżenie, tak przynajmniej mi się zdaje, Ja za tą dyskusje też gdybyście dosłownie to traktowali.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2010, 22:45 przez Soniak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 30 paź 2010, 22:41

Soniak pisze:Ja nie napisałem że komuś coś udostępniłeś bo był by to już koniec, napisałem że tylko się o to boje, twój poziom uprawnień pozwala ci na dostęp nie tylko do adresów IP ale i też do profili użytkowników, taka wiedza i Tarnów jako mała wiocha pozwala na dowiedzeniu się o innej osobie prawie wszystkiego

Nie ma się czego bać. Tak jak mówisz, jakiś 'kodeks moralności' obowiązuje i ze swojej strony obiecuje, że żadne dane nie ujrzą światła dziennego.

Wracając do odbanowania Małego to prosiłbym o wypowiedzi większą ilość użytkowników. Zawsze jestem otwarty na propozycje i zawsze rozważam zdanie innego użytkownika forum.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Soniak

Postautor: Soniak » 30 paź 2010, 22:53

kaka pisze:
Soniak pisze:Ja nie napisałem że komuś coś udostępniłeś bo był by to już koniec, napisałem że tylko się o to boje, twój poziom uprawnień pozwala ci na dostęp nie tylko do adresów IP ale i też do profili użytkowników, taka wiedza i Tarnów jako mała wiocha pozwala na dowiedzeniu się o innej osobie prawie wszystkiego

Nie ma się czego bać. Tak jak mówisz, jakiś 'kodeks moralności' obowiązuje i ze swojej strony obiecuje, że żadne dane nie ujrzą światła dziennego.

Żywię taką nadzieje :) i nie będę poruszał tego tematu więcej, ale Sam nie sprowokowałeś do takiego "ataku" koniec tematu.

Wracając do odbanowania Małego to prosiłbym o wypowiedzi większą ilość użytkowników. Zawsze jestem otwarty na propozycje i zawsze rozważam zdanie innego użytkownika forum.

Myślę że będzie to dobre rozwiązanie ale mam mieszane uczucia, co do wyników, ale pomysł bardzo dobry.

Zgłaszam też formalny wniosek taka prywata czy mogę założyć osobny temat odnoszący się do blog'a malego to taki nasz lokalny a nawet już nie lokalny folklor i zainteresowanie nim jest bardzo duże ?

Pozdrawiam.

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 31 paź 2010, 15:46

Ciekawa rozmowa się nawiązała. Dlatego też tu po części rozwinę myśl o którą mnie kaka prosiłeś w innym temacie.
Zapewne sporo osób pamięta poprzednie fora ... mam tu na myśli to Iza sprzed wielu lat. Potem oficjalne, przez niektórych uznawane za gushmanowe forum. Następne było jaskolki.fora.pl dzieła Deto. Teraz jest to, często określane mianem kakowe.
I nie wiem czy tylko ja zauważyłem taką zależność, ale nieparzyście kolejne fora były naprawdę baniowe, a te parzyste już nie. Mimo, że na początku spoko, tak po pewnym czasie coś się pierdzieli i życie na tym forum po prostu zamiera.
U Iza i Deta był totalny luz. Owszem admin i moderatorzy trzymali na wszystkim łapę, ale nie podchodzi do sprawy tak spięci. U gushmana zaczęło się rozchodzić o nadmierną aktywność "miodka" :P kto był ten pamięta, że tego typu dyskusje wywoływały niekiedy niezłe spięcia. Tu jak widać momentami jest tak samo i niestety będzie to prowadziło tylko do upadku. Ja wiem, że chłopaki sie starają, ale należy pamiętać, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu!! Poza tym jest to nadal nieoficjalne, a w dodatku KIBICOWSKIE forum, gdzie styl musi być luźny i należy dać przyzwolenie na odbieganie od tematu. Bez tego ludziom czytanie czy pisanie się nudzi, bo człowiek jako kibic woli pisać luźno, aniżeli kminić czy jak wspomni o tym to czy ostrzeżenia nie dostanie, albo czy posta mu nie usuną. U Iza i Deto ludzi sami siebie się pilnowali, choć momentami był młyn, ale wystarczyło, że poleciało parę postów i samo wszystko się uspokajało. Jednak coś się tam działo!! Były dość kontrowersyjne tematy, sporo kontrowersyjnych ludzi pisało, ale mimo wszystko ludzie ludzi pilnowali w 99%. Tu kaka niestety jest inaczej, bo wg mnie wprowadziliście zbyt wielki rygor. Zresztą popatrz na aktywność ludzi na forum! Mało kto nowy dochodzi, wpisują się ciągle te same osoby. Choć wiem, że i tym powoli nudzi się ... Na forum potrzebni są ludzie tacy jak mały czy Marcus. Mimo, że ktoś ich nie lubi za to co piszą, to są kontrowersyjni i jeśli coś napiszą takie powiedzmy z kosmosu, to sprawiają, że ludzie zaczynają się interesować. A wystarczy sobie przypomnieć jak to wyglądało kilka miesięcy temu!! Forum żyło, nawet poza forum, bo sam się o tym przekonałem. A w tym momencie można powiedzieć, że powiewa nudą i sztywną formą, która nie odpowiada wielu osobom. I niedługo będzie tak, że na tym forum będą tylko informacje wrzucane czy suche komentarze. Czy o to wam chodzi? Chyba nie.
Dlatego też uważam, że to forum umiera, bo patrząc obiektywnie ów spór o bana dla małego jest pierwszym żywym tematem od kilku ładnych tygodni, gdzie na innych forach konkretne dyskusje, bo do tego dopuszczano trwały niemal non stop i aż człowiek wracając do domu był ciekaw co tam w danej kwestii wynikło na forum.

Dlatego powiem tak, że albo zostanie coś zmienione i ludzie znów się przekonają by uczestniczyć na nowo w życiu tego forum, albo ono padnie!
Bo nie widać, aby ludzie tłumnie walili na to forum i się nowe osoby wypowiadały. A bez tego zachęcenia nie ma szans, by ono przetrwało.

W sparawie odbanowania małego ... jestem za zdjęciem bana, choć znam jego zdanie na ten temat, ale zarazem o zdjęcie bana i Marcusowi. Maja takie a nie inne poglądy, które wielu osobom się nie podobają. Jednak są oni potrzebni temu forum, tak jak polityce potrzebni są tacy jak Lepper czy Palikot!:P

nARKA

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Moderator

Postautor: PrzemczaN » 31 paź 2010, 16:09

Jaga nie zgodzę się z Tobą. Jeśli chodzi o nowych użytkowników czy odwiedziny na forum, to liczby mówią zupełnie co innego niż Ty wyżej. Jeśli chodzi o liczbę postów, to mamy sezon ogórkowy. Co roku w tym okresie jest mniej postów.

Jeśli chodzi o to odbieganie od tematów: nie przesadzaj, bo nie jest tak, że jak ktokolwiek napisze coś nie na temat to od razu usuwamy posty. Były dyskusje o rondach, skrzyżowaniach itp. Dopiero gdy to odbieganie jest wyraźne, bądź bezcelowe to ogarniamy sprawę. Poza tym, na forum jest miejsce gdzie można pogadać dosłownie o wszystkim: hyde park. Są zabawy a temat możesz sobie założyć praktycznie dowolny. Podział na działy i trzymanie się tematów ułatwia tylko poruszanie się po forum i śledzenie tego co tu się pisze, ale reżimu na pewno nie ma. Nad formą pisania postów też się nie rozczulamy. Zobacz, że nie karcimy nikogo za błędy, jednozdaniowce czy taki a nie inny sposób wypowiedzi. Lubisz pisać na luzie? Możesz pisać na luzie, ble w pewnych granicach.

Piszesz, że na poprzednich forach ludzi się sami pilnowali. Odniosę się tylko do jaskółek, bo reszta to już bardzo dawne czasy. Też tam moderowałem i był dużo większy chaos itp. Kto się pilnował to się pilnował, ale reszta miała w nosie.

A Marcus już dawno bana nie ma, więc nie wiem o co chodzi.

Awatar użytkownika
Soniak

Postautor: Soniak » 31 paź 2010, 17:24

PrzemczaN pisze:Jaga nie zgodzę się z Tobą. Jeśli chodzi o nowych użytkowników czy odwiedziny na forum, to liczby mówią zupełnie co innego niż Ty wyżej. Jeśli chodzi o liczbę postów, to mamy sezon ogórkowy. Co roku w tym okresie jest mniej postów.

PrzemczaN jaki sezon ogórkowy ?, akurat jest to jeden z najbardziej ciekawych okresów w roku teraz rozgrywają się najciekawsze sprawy czyli transfery a na naszym forum ( przepraszam waszym ) panuje totalny marazm, przychylę się do zdania JaGa'i ma 100% racji, i powiem używając słów naszego byłego prezydenta Kwaśnieskiego : KaKa i PrzemczaN nie idźcie tą drogą.

Rozumiem że są jakieś zasady ale zasady trzeba czasami nagiąć, istotą forum jest dobra i konstruktywna dyskusja nie pozbawiona zdania takich osób jak maly czy Magnus, a tu jej brakuje czasami należy popuścić aby podgrzać atmosferę i wtedy naprawdę ludzie zaczną się angażować w nią bo będzie im na tym zależeć, bo ktoś im "zgrzeje styki", bo jest to ciekawy wątek, sorry tego tu teraz nie ma, z drugiej strony nie może się to przerodzić w pyskówkę ale to właśnie Twoja rola jak moderator'a czy KaKa'i jako administratora.

Nie można zamykać ludzi w sztywnych ramach bo to doprowadzi to powolnej śmierci forum a tak agonia właśnie się rozpoczęła, sezon jak to nazwałeś ogórkowy nie ma nic wspólnego z działalnością forum, może nie ma meczy, nie ma SGP ale są inne sprawy które też są ważne wiec nie jest to tłumaczenie, czasami można zauważyć że przez cały dzień nikt nic nie napisze, a czytam inne fora też i tam nie zdarza się taka sytuacja, daje to do myślenia.

Na razie tyle w temacie ale się jeszcze odezwę.

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 31 paź 2010, 17:41

W sezonie ogórkowym zawsze spada ilość napisanych postów. Taki już jest ten sport i na każdym forum przerabialiśmy kiedyś to samo. Dziwią mnie szczególnie słowa Jagi, jako doświadczonego w boju forumowicza. Powinieneś doskonale o tym wiedzieć jak jest co roku, niezależnie jakie forum funkcjonowało. Ja osobiście pamiętam wszystkie fora i na każdym moim zdaniem było to samo.

Co do twojej teorii o "baniowości" for nieparzystych to muszę cię niestety zmartwić i rzucić do kosza twoją tezę. Zapomniałeś o tzw. forum Gumolowym z nieoficjalnej strony naszego klubu. Takie też kiedyś było, pamiętasz? ;)

Nawiąże jeszcze do wpisu Przemka. Zgadzam się z nim całkowicie, że przyczyną mniejszej ilości postów jest tzw. sezon ogórkowy, tak było, jest i będzie. Nic na to nie poradzimy. Dla uspokojenia was wszystkich powiem wam, że coraz więcej unikalnych użytkowników odwiedza nasze forum. W przeciągu ostatniego miesiąca liczba ta stale rośnie. Pod koniec sezonu dziennie zaglądało tu około 800 osób, teraz ta liczba nie spada z czterocyfrowej... :)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez kaka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Soniak

Postautor: Soniak » 31 paź 2010, 17:57

kaka pisze:W sezonie ogórkowym zawsze spada ilość napisanych postów. Taki już jest ten sport i na każdym forum przerabialiśmy kiedyś to samo. Dziwią mnie szczególnie słowa Jagi, jako doświadczonego w boju forumowicza. Powinieneś doskonale o tym wiedzieć jak jest co roku, niezależnie jakie forum funkcjonowało. Ja osobiście pamiętam wszystkie fora i na każdym moim zdaniem było to samo.

Co do twojej teorii o "baniowości" for nieparzystych to muszę cię niestety zmartwić i rzucić do kosza twoją tezę. Zapomniałeś o tzw. forum Gumolowym z nieoficjalnej strony naszego klubu. Takie też kiedyś było, pamiętasz? ;)

Nawiąże jeszcze do wpisu Przemka. Zgadzam się z nim całkowicie, że przyczyną mniejszej ilości postów jest tzw. sezon ogórkowy, tak było, jest i będzie. Nic na to nie poradzimy. Dla uspokojenia was wszystkich powiem wam, że coraz więcej unikalnych użytkowników odwiedza nasze forum. W przeciągu ostatniego miesiąca liczba ta stale rośnie. Pod koniec sezonu dziennie zaglądało tu około 800 osób, teraz ta liczba nie spada z czterocyfrowej... :)

Ok Panowie Adminowie i Moderatorzy odwiedziny odwiedzinami ok jest nieźle, ale ludzie nie ma ciekawych dyskusji, odpowiedzi a to jest podstawowa idea forum, przecież to forum czyli strona interaktywna z użytkownikami a nie strona internetowa na której można poczytać news'y
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Soniak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 31 paź 2010, 18:02

Soniak pisze:Ok Panowie Adminowie i Moderatorzy odwiedziny odwiedzinami ok jest nieźle, ale ludzie nie ma ciekawych dyskusji

Czego brakowało tutaj gdy sezon był na pełnym gazie? Dyskusji było bardzo dużo, na wiele tematów. Teraz jest sezon ogórkowy i jest jak jest. Chociaż osobiście uważam, że i tak jest dobrze, jakieś dyskusje się toczą. A o czym ludzie mają dyskutować tak bardzo? Większość z nas nie lubi plotek wyssanych z palca więc nie robi zbędnego szumu i nie pisze pierdół o każdej wzmiance w mediach o jakimś kuriozalnym hicie transferowym. Ot i cała tajemnica.

Awatar użytkownika
Soniak

Postautor: Soniak » 31 paź 2010, 18:09

kaka pisze:
Soniak pisze:Ok Panowie Adminowie i Moderatorzy odwiedziny odwiedzinami ok jest nieźle, ale ludzie nie ma ciekawych dyskusji

Czego brakowało tutaj gdy sezon był na pełnym gazie? Dyskusji było bardzo dużo, na wiele tematów. Teraz jest sezon ogórkowy i jest jak jest. Chociaż osobiście uważam, że i tak jest dobrze, jakieś dyskusje się toczą. A o czym ludzie mają dyskutować tak bardzo? Większość z nas nie lubi plotek wyssanych z palca więc nie robi zbędnego szumu i nie pisze pierdół o każdej wzmiance w mediach o jakimś kuriozalnym hicie transferowym. Ot i cała tajemnica.

Dalej będę uważał że nie ma teraz sezonu ogórkowego, teraz jest najciekawszy okres czyli transfery, ale czy wiadomości są wyssane z palca czy nie są to już inna sprawa, istotą forum jest dyskusja jej nie ma bo jest trzymana w ostrych ryzach ok taką macie zasadę i nie będę wam narzucał innej metody prowadzenia forum, tak jak już napisałem jest ono Wasze i niech tak pozostanie, czy mi się to podoba czy nie Wy je prowadzicie, angażujecie swój czas aby ono żyło.

Ale popatrzcie na inne, zobaczycie że nie ma tam takiego marazmu jak u Was. Ja wchodzę na forum często patrząc czy nie pojawiły się jakieś ciekawe dyskusje myślę że inni też tak robią, ale po szybkim przeglądzie jego zawartości wychodzę nie angażując się w dyskusje bo nie ma nic ciekawego.

Pod koniec sezonu dziennie zaglądało tu około 800 osób, teraz ta liczba nie spada z czterocyfrowej...

Czyli rozumiem że teraz odwiedza forum więcej ludzi niż podczas sezonu jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2010, 18:17 przez Soniak, łącznie zmieniany 1 raz.

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 31 paź 2010, 18:16

PrzemczaN i kaka rozumiem czemu podpieracie się statystykami i twierdzicie, że w sezonie ogórkowym mniej się pisze ... ale dla mnie bronicie się przed tym co ludzie z boku widzą!
Piszesz kaka o liczbach ... to ja przytoczę jedno co niech da wam do zrozumienia, bo widzę, że serio macie klapki na oczach i nie widzicie tego co inni już zauważyli.
Na tym forum jest zarejestrowanych 786 użytkowników w przeciągu 15 miesięcy i 11 dni. Na jaskółkach taka sama liczba użytkowników zarejestrowała się w przeciągu 6 miesięcy i 10 dni!! Jest różnica co nie? A to chyba świadczy, że ludzie chcieli tam pisać i być aktywni. Czemu? Bo forma prowadzenia tamtego forum była atrakcyjna!!
A gadanie tego typu jak wasze do mnie nie trafia, bo wystarczy na jaskółkach wejść do HP i zobaczyć co tam się działo w sezonie ogórkowym + do tego główny dział cały czas pracował. A tu? I może to do was w końcu trafi tylko pamiętajcie może być za późno!!
Acha i jedna sprawa. Forum kaka zakładałeś z myślą o kibicach. Dlatego pamiętajcie jedno forum jest dla kibiców, a władza ma być dodatkiem, która tylko w wypadkach szczególnych interweniuje, bo teraz to wygląda tak, że prym wiedzie tu władza, a my użytkownicy jesteśmy tylko dodatkiem :roll:
Wiem, że zaraz odpiszecie, że głupoty wypisuję, ale tak to z boku wygląda i pewnie wiele osób by to potwierdziła!!
Niestety wiem też, że sporo osób jeśli już zagląda na to forum, to patrzy tylko w główny dział, bo wie, że w innych nic ciekawego się nie dzieje ... Bo skoro w głównym szału nie ma, to co dopiero w innych ... :roll:

Elo i róbcie co chcecie, ale tego typu forma forum daleko go nie zaprowadzi!!

P.S.
kaka co do plotek - świat je kocha, mimo, że każdy Ci powie, iż ich nienawidzi!! A to dzięki nim się coś dzieje, bo wywołują emocje!! A tu niestety jak się pojawiała plotka, to raz dwa albo była usuwana, albo szła "groźba" żeby nie propagować plotek, bo będzie źle ... :roll:

Awatar użytkownika
Soniak

Postautor: Soniak » 31 paź 2010, 18:33

KaKa, PrzemczaN żeby nie było że moje działania maja na celu sianie defetyzmu i próby rewolty to jest z mojej strony konstruktywna krytyka działania, każdy czasami powinien posłuchać osób trzecich co maja na myśli i co sądzą na dany temat, bierzecie to bardzo osobiście zastanówcie się nad tym co piszemy z JaGa'a a nie odbierajcie do od razu jako atak. Tylko zastanówcie się nad tym.

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 31 paź 2010, 18:38

Dokładnie jak Soniak pisze! Bo mi nie chodzi o to by wam koło dupy robić, a byście zaczęli robić tak by lud był zadowolony, bo forum jest dla ludu!

Poza tym kaka nie mieszaj się w zeznaniach, bo piszesz, że jest sezon ogórkowy i to zrozumiałe, że mniej ludzi, a potem wyskakujesz, że końcem sezonu dzienne odwiedziny to 800 osób, a teraz (przypominam o sezonie ogórkowym) jest niby ponad 1000 osób ... to jak to w końcu jest?
Acha i skoro mówisz o unikalnych forumowiczach - to daj info któż to taki, bo takie pierdolenie o szopenie to wiesz ... Bo jeśli to jest owiane tajemnicą, to nie wiem po jaką cholerę o tym wspominałeś? Bo ja też mogę napisać, że to forum przegląda jeden z najbardziej zarąbistych person tego świata ... tylko czemu to ma służyć?

Awatar użytkownika
konri

Postautor: konri » 31 paź 2010, 18:43

kontrowersyjne tematy wypowiedzi są ciekwawe przez co ludzi tam zaglądają plotki tak jak JaGa napisał też są potrzebne wiadmo nie jakieś wzięte z kosmosu. Ważne tylko żeby dyskusja nie sprowadziła się do poziomu: "ej ty ch***" i jeszcze raz powtarzam nutka kłótni na poziomie i kontrowersynych wypowiedzi jest potrzebna bo ludzie to lubią.

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 31 paź 2010, 19:08

Soniak pisze:Ale popatrzcie na inne, zobaczycie że nie ma tam takiego marazmu jak u Was.

Podaj jakieś konkretne fora, chętnie zobaczę gdzie toczą się takie zażarte dyskusje teraz.
Możesz mi to wysłać przez PW.

JaGa pisze:Poza tym kaka nie mieszaj się w zeznaniach, bo piszesz, że jest sezon ogórkowy i to zrozumiałe, że mniej ludzi, a potem wyskakujesz, że końcem sezonu dzienne odwiedziny to 800 osób, a teraz (przypominam o sezonie ogórkowym) jest niby ponad 1000 osób ... to jak to w końcu jest?

Jakbyś czytał dokładnie i ze zrozumieniem to byś nie zadawał zbędnych pytań. Pisałem, że z powodu sezonu ogórkowego postów jest mniej bo ludzie nie mają aż tylu tematów do dyskusji co podczas trwania rozgrywek. A co do wskaźnika odwiedzin ma liczba pisanych postów?

JaGa pisze:Acha i skoro mówisz o unikalnych forumowiczach - to daj info któż to taki

Jak te info ma niby wyglądać? Co mam ci napisać? Bo nie bardzo rozumiem o czym do mnie teraz mówisz, poważnie.

PS. Nikt tu nie odbiera tej dyskusji jako atak.

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 31 paź 2010, 19:27

Czytam ze zrozumieniem i ogarnąłem zarazem Twój post jak i PrzemczaNa do kupy. Patrz w jakiej formie pisałem.
Ws. odiwedziny posty ... na forum aktywność dotyczy postów, a nie ilości odwiedzin ... bo odwiedziny może nabić jeden użytkownik, który nie czytał długo forum i widzi, że jednak sporo tematów, ale zarazem jest zajęty i nie przełącza non stop stron przez co po niedługiej chwili go wylogowuje. Jeśli tego nie łapiesz to cóż ...

A tak, że piszesz tu i teraz, któż to taki unikalny czyta to forum? Zresztą co z tego, że czyta, czy też pisze skoro w żaden sposób się to nie przekłada do atrakcyjności i większej aktywności na forum!

Ale ok powiedzmy, że póki co z mej strony tyle, bo mam inne sprawy na głowie to raz, a skoro nie czaicie tego o co nam chodzi, to tylko można życzyć powodzenia w dalszej działalności!

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 31 paź 2010, 19:35

JaGa pisze:bo odwiedziny może nabić jeden użytkownik

Nie może. Po raz kolejny wychodzi, że nie czytasz dokładnie tego co piszę. Pisałem o UNIKALNYCH (synonim NIEPOWTARZALNY) użytkownikach co wyraźnie napisałem we wcześniejszych postach, ba, nawet to pogrubiłem.

JaGa pisze:można życzyć powodzenia w dalszej działalności!

Dziękuje w imieniu moim jak i reszty osób funkcyjnych! :)