Sprawy dotyczące zasad forum

Jeżeli masz jakiś pomysł bądź problem dotyczący forum/strony wpisz go tutaj.
Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Re: Sprawy dotyczące zasad forum

Postautor: kaka » 17 lip 2011, 15:05

leszeek17, rozmawialiśmy krótko na stopie prywatnej i mam nadzieje, że tam zakończymy naszą rozmowę, ale muszę ci tutaj odpisać bo nie chce żeby inni myśleli, że uciekam od odpowiedzi.

Obronie w tym miejscu Przemka bo nadal uważamy, że forum to nie chat. Specjalnie do takich tekstów jakie zostały skasowane utworzyliśmy czat na samym dole głównej strony forum. Możesz mi odpowiedzieć dlaczego nie właśnie tam emocjonowaliście się przebiegiem DPŚ w jego trakcie?

JaGa, a ty chłopie nie rób z siebie jakiegoś rycerza z mieczem na polu bitwy bo to właśnie ty wydajesz się śmieszny. O wszystko masz chłopie pretensje i żale, i mówię tu nie tylko o tej sytuacji. Forum nie jest tylko dla ciebie, ale dla wielu innych osób i nie każde sprawy które ci się nie podobają będą zmieniane. No, ale taka już chyba twoja natura, że wszystko jest złe, forum, klub, zawodnicy, zarząd, stadion.

Powiedz mi też o jaką ankietę pytasz bo nie rozumiem kompletnie twojego słowotoku.

PS. Nikt nie popada w samozachwyt więc nie wpieprzaj nam jakiś słów do ust. To, że są uwagi to wiadome, zawsze będą nawet jak będzie perfekcyjne.

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 17 lip 2011, 15:14

Pierdolisz kaka jak potłuczony. Ale ok niech będzie, że jestem jakimś tam rycerzem, że się do wszystkiego dowalam. Szkoda tylko, że osobiście jakoś nie potrafisz jasno pewnych kwesti wytłumaczyć, tylko się śmiejesz pod nosem, a tu piszesz takie banialuki. I szkoda, że konstruktywną krytykę od razu odbierasz jako ataki na waszą w sumie dwójkę ... no ale widzę, że trafia to w Twe ego. Ale nic, niech Ci będzie jestem be ... :lol:
A co do mej natury - dobrze mnie znasz i wiesz, że jestem osobą, której jeśli się coś nie podoba, to wali prosto z mostu, a nie pierdzieli pod nosem, czy za plecami. Zatem tego typu tekst schowaj między bajki ...

A przeczytaj coście pisali, potem przeczytaj mój post, a może Ci zatrybi. A jeśli nie to wiesz gdzie i o której dziś będę, więc zapraszam, to wytłumaczę osobiście.

P.S.
I zrozum kaka jedno, że jak Cię fest znam i lubię, tak zwyczajnie nie chcę byście przez nadgorliwe zachowanie spierdolili, coś co faktycznie może trochę długo pośmigać, więc przyjmij to w końcu na klatę jak ja Ciebie na bark i obojczyk :P

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 17 lip 2011, 15:18

Tymi tekstami, że pierdole jak potłuczony i jakieś dziecinady, że czegoś nie potrafię osobiście przekonałeś mnie do tezy, że nie warto z tobą dyskutować. Na koniec powiem, że zasady na forum nie zostaną zmienione. I jeżeli nie umiesz się z tym pogodzić to wiesz co robić.

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Moderator

Postautor: PrzemczaN » 17 lip 2011, 15:42

Ludzie opanujcie się. Już teraz rozbieracie wypowiedzi na zdania pojedyncze, złożone i nie wiadomo co jeszcze. A tu nie o to chodzi! Co wnosi do jakiejś konstruktywnej dyskusji zdanie "Tomasz Mistrz"? Nic. Niech tak 80% forum pod wpływem emocji zacznie klepać w temacie takie coś, to potem człowiek przychodzi do domu i widzi 200 nieprzeczytanych postów, które wyglądają tak jak ten powyżej. Wyszliśmy wam na przeciw stwarzając ten czat. Tam sobie klepcie nawet po słowie. Nikt wam nic nie powie. Nie usunąłem tych postów po tam mi się podobało, tylko nie tam jest ich miejsce. Dopóki nie zrozumiecie różnicy między forum a czatem, dopóty się zgadzać nie będziemy, ale to nie oznacza, że będziemy pozwalali na takie nikomu potem niepotrzebne wpisy.

Forum jest tak kompleksowe, że można tu pisać niemal wszystko i wszystko ma swoje miejsce, tak był porządek. Więc nie docierają do mnie argumenty, że czegoś nie wolno napisać. Wolno tylko trzeba wiedzieć gdzie. Nie po to ktoś pracował i stworzył czat, czy poszczególne działy, tematy, żeby wszystko wrzucać do jednego wora.

Tyle ode mnie, jak ktoś z "pokrzywdzonych" ma jeszcze jakieś wątpliwości, żale, pretensje, lub dalej nie wie o co mi chodzi to zapraszam na PW - na pewno odpiszę.

JaGa
PROSTACY'05

Postautor: JaGa » 17 lip 2011, 15:48

Sory, ale to Ty potwierdzasz, że nie masz stary argumentów, do rozmowy i w śmieszny sposób kończysz temat - sam mi to zarzucałeś, więc troszkę konsekwencji stary. Ale niech Ci będzie jakoś przeżyję.
Nie muszę się z tym stary godzić bo dalej będę robił swoje, więc nie wiem po co taki głupi tekst. Ale spoko mogę być na cenzurowany, tak jak pewnie wszyscy Ci, którym się coś nie będzie podobało ... no ale cóż takie życie, z którym wbrew pozorom mój drogi bardzo dobrze sobie radzę!

I kończąc temat, by nie było zaraz, że się powtarzam czy coś ten teges ... szkoda, że nawet nie chcesz osobiście pogadać, tylko momentalnie spinasz się, bo ktoś skontrował w sposób, który ewidentnie sobie nie radzisz ... szkoda kaka naprawdę. Ale liczę, że ba bro wpadniesz, aby pogadać.

Lufa i bez ciśnień, bo sprawiasz wrażenie jakby Cię pot blokował :P

Do następnego wpisu 8-)

[ Komentarz dodany przez: kaka: 17-07-2011, 15:50 ]
Nie będzie następnego wpisu. Już powiedziałem, że nie zamierzam z tobą dyskutować. Baw się sam w piaskownicy.

Awatar użytkownika
WaluS

Postautor: WaluS » 18 cze 2012, 9:51

Może będzie, że się czepiam, ale nie wiem czy to jakaś nowa drużyna występuje w ekstralidze?
Założenie wątku X kolejki z jakąś dziwną nazwą klubu jest trochę nie poważne.
Ja rozumiem, że można w wypowiedziach pojechać sobie trochę po naszych przeciwnikach ze wschodu, ale tytuł wątku, to tytuł wątku.
Jakiś poziom forum należałoby trzymać przynajmniej w tytułach wątku, no chyba że już całkowicie schodzimy do poziomu z frustrowanych i zakompleksionych gimnazjalistów.

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Moderator

Postautor: PrzemczaN » 18 cze 2012, 10:59

Walus mam takie samo zdanie jak Ty. Poprawiłem nazwę jeszcze zanim przeczytałem Twojego posta. Takiego nazewnictwa tematu MECZOWEGO nawet nie skomentuję.

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 07 sie 2012, 10:24

Z dniem dzisiejszym wchodzi w życie forum jedna istotna zmiana. Otóż przy zastosowaniu cytatu np. z portalu internetowego wymagane będzie bezwzględne podanie źródła tej informacji. Wielu użytkowników nie czyni tego, a jest to nie fair wobec autorów tychże tekstów. I to właśnie oni poprosili mnie o zwrócenie uwagi na ten problem. Prosiłbym również fragmenty tych tekstów oznaczać tagami [quote ] [/quote ]. Ostatecznie brać je w cudzysłów, jednak preferowałbym ten pierwszy sposób. Pomoże to odróżnić słowa użytkownika od słów cytowanych z danego portalu.

Gdy ktoś nie dostosuje się do mojej prośby to jego posty będą usuwane, przy nagminnym łamaniu tej zasady zastosowane zostanie ostrzeżenie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
WaluS

Postautor: WaluS » 07 lis 2012, 19:24

Sprawy zabrnęły trochę za daleko.
Na naszym forum, gdzie powinniśmy dyskutować o sprawach tarnowskiego żużla oraz na tematy wokół tarnowskiego sportu, dla niektórych forumowiczów stało się to forum miejscem do załatwiania prywatnych porachunków.

Wyjeżdżanie z osobistymi wycieczkami do adwersarzy, gdzie pracuje, gdzie mieszka, gdzie się leczy, z kim śpi itd. itd. robi się żenujące.
Po takich tekstach mam naprawdę wątpliwości, czy niektóre osoby wiedzą co to jest netykieta.
Dla mnie jest nie pojęte, żeby takie osoby mogły uczestniczyć w dyskusji na ogólnie dostępnym forum. Przecież przykładowo moja, lub innego użytkownika rodzina, praca, choroba, może problemy z uzależnieniem, są ich problemami i może forumowicz X, Y, Z nie chce się dzielić tym problemem, czy też wiedzą z innymi poprzez forum sportowe, a tu wpada jakiś za przeproszeniem dupek i operuje imionami, miejscem pracy itp.

Według mnie, taki osobnik kwalifikuje się do natychmiastowego i bezpowrotnego bana z zablokowaniem IP Jego komputera dla tego forum.

Nie chcę dalej ciągnąć tej myśli, bo krew mi się burzy i mógłbym coś za dużo napisać, ale proszę Administratora oraz Moderatorów o zrobienie porządku poprzez "wyrwanie tych chwastów" bezpowrotnie, aby to forum mogło trzymać w miarę przyzwoity poziom.

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 07 lis 2012, 19:56

WaluS, masz racje we wszystkim tym co piszesz. Ze swojej strony obiecuje, że porozmawiam z gronem moderatorów i uczulę ich na podobne wyskoki. Mam nadzieje, że już nigdy więcej nie będą się pojawiać takie "kwiatki", a jeżeli już to autor szybko nauczy się kultury.

Chciałbym jeszcze napisać, że zdaje sobie sprawę, że czasami brakuje naszej reakcji. Chyba każdy zauważył, że moja aktywność na forum spadła w ostatnim okresie. Złożyło się na to wiele rzeczy o których nie będę tutaj pisał. Chciałbym tylko wszystkich uspokoić i poinformować, że w niedalekiej przyszłości zostaną podjęte pewne kroki, które powinny skuteczniej eliminować różnych delikwentów, przez co dyskusja na forum powinna stać się bardziej przyjazna. Sezon zimowy jest odpowiednią porą na takie działania.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Moderator

Postautor: PrzemczaN » 07 lis 2012, 23:20

A ja też mam coś do dodania. Tak jak tutaj padają zarzuty, że ktoś komuś wchodzi w życie prywatne itp. Chcę z tego miejsca oznajmić, że my (moderatorzy) również mamy życie prywatne, uczelnie, pracę, rodzinę, znajomych. Także reakcja nie zawsze będzie natychmiastowa, a czasem też coś zostanie przeoczone. Nie pobieramy za to żadnego wynagrodzenia, każdy poświęca temu ile uważa, a przede wszystkim ile może. Jakby się każdy pilnował i zachowywał odpowiednio to w ogóle by nie było takich problemów. A tu wystarczy temat żużel vs piłka nożna i ludzie się chcą pozabijać...

Awatar użytkownika
WaluS

Postautor: WaluS » 08 lis 2012, 9:08

PrzemczaN odnoszę wrażenie, że jest to z Twojej strony riposta na moją wcześniejszą wypowiedź.
Dlatego oświadczam Tobie, że ja jak zwracałem się do Administratorów i Moderatorów o reakcję, to nie było to jakieś żądanie z mojej strony /gdzieżbym śmiał/ tylko prośba, bo pewne wypowiedzi użytkowników naszego forum po prostu mnie przeraziły. Doskonale sobie zdaję sprawę, że praca Moderatora jest to po prostu praca społeczna, gdzie taka osoba musi poświęcać swój cenny czas, aby ogarnąć choćby po części niektóre wypowiedzi, dlatego sygnalizuję problem i przedstawiam swoje stanowisko, ale powtarzam jeszcze raz, niczego nie żądam.

Całe szczęście, że jest na tym forum tylko jeden użytkownik /no i może Administracja forum/, co cokolwiek na mój temat wie, bo nie wyobrażam sobie sytuacji, aby mi ktoś tutaj wytykał, co ja mogę robić w pracy, a co nie.
Oczywiście, mam w pracy dostęp do internetu i czasami z tego dostępu korzystam, ale nigdy kosztem pracy, dlatego nie wyobrażam sobie takiego zarzutu wobec mojej osoby jakie są czynione przez użytkowników wobec innych forumowiczów.

Konflikt pomiędzy kibicami piłki i żużla był od zawsze i zapewne będzie po wsze czasy. Nic na to nie poradzimy, ale jest denerwujący fakt tak dużej ekspansji kibiców piłki na forum żużlowym.
Nie ukrywam, że ja byłem, jestem i zapewne będę do końca moich dni kibicem Unii i że po drodze mi z żużlem, piłką nożną, koszykówką, czy też w siatkówką pod koniec lat siedemdziesiątych. Też jako mały szczyl dostałem gazem od milicji po oczach, a później jeszcze od matki po dupie, po sławetnym meczu z Hutnikiem, gdzie sędzia "wydrukował" wynik i RWE miała fajną wiadomość jak to milicja potraktowała ludzi idących do mościckiego kościoła.
Tak że nie jestem przeciwnikiem piłki nożnej, tylko nie lubię wchodzenia z brudnymi buciorami komuś do pokoju, skoro nie zostałem tam zaproszony.
Wiem - sezon ogórkowy w żużlu i teraz każda wiadomość związana tylko pośrednio z naszym żużlem uruchamia lawinę pretensji kibiców żużlowych z kibicami piłki i wychodzą kwiatki, takie jakie wychodzą.
To tyle z mojej strony ad rem.

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Moderator

Postautor: PrzemczaN » 08 lis 2012, 10:00

Walus to nie była riposta tylko zwykła uwaga, i to nie tyle do Ciebie, co do ogółu, a właściwie paru osób, bo tak jak pisałem, nie zawsze mam czas być na forum podczas największych zadym. A niektórzy właśnie żądają ode mnie (dziwne że tylko ode mnie), że mam być zawsze, reagować natychmiast, być bardziej niezawisły niż sąd. A z racji tego, że nie jest to mój zawód to tak nie będzie, bo mam też ważniejsze sprawy niż forum. Nieraz napiszę tylko jakieś upomnienie z telefonu bo nie mam dostępu do internetu, bo ktoś ze znajomych zasygnalizuje, że jest problem. A nawet nie miałem czasu przejrzeć dokładnie co tam się działo. Nie ma chyba osoby, która zdeklarowałaby, że będzie tego pilnować ileś tam godzin dziennie w określonych porach, żeby zawsze była pewność. Dlatego jest nas kilku i każdy ma takie same "uprawnienia" i działa ten, który akurat może. Ale czasem bywa tak, że nikt nie może...

Awatar użytkownika
Soniak

Apel o uszanowanie prywatności forumowiczów

Postautor: Soniak » 12 lis 2012, 12:53

Forum z swojego założenia jest miejscem umieszczania swoich opinii czy ktoś się z się zgadza z nimi czy nie, gwarantuje też w pewnym sensie anonimowość ... ale jak życie pokazuje niektórym osobą nie w smak jest to ktoś może mieć od nich inne zdanie, gorzej ich chora ambicja doprowadza do tego że najpierw zostałem zwyzywany od "darmozjadów", później uświadomiono mi że niektóre osobniki wiedzą kim jestem i gdzie pracuje na koniec upubliczniono moje zdjęcie wraz z rodziną na publicznym forum. I tu od razu poinformuje swoich adwersarzy zdjęcie źródłowe nie było spersonifikowane, ale to na forum już tak.

Zaznaczam nie znam osobiście osób które to zrobiły, o przepraszam jednego widziałem parę razy na oczy i raz z nim zamieniłem dwa słowa. Nic złego personalnie im nie zrobiłem i nawet z mojej strony na wcześniejsze zaczepki ostro nie zareagowałem, potraktowałem to z humorem ot szczeniacki wybryk.

Wiec pytam się jakie moralne prawo mają ci ludzie aby tak się zachowywać ?. Trzeba mieć zero ambicji i taką nienawiść w sobie aby dokonać takiego działania. Sam przeczytałem jeszcze raz swoje posty do których odnoszą się moi adwersarze i nie znalazłem tam nic takiego ostrego które mogło by wpłynąć na takie zachowanie, powiem więcej niektórzy pisali ostrzej tylko jeden problem jest w ich przypadku, w nie wiecie kim oni są a tu z racji tego że z przykrością muszę stwierdzić, a zresztą nie po co to wywlekać na forum publiczne, zachowam się lepiej od nich i tak nie zrobię, moi adwersarze wiedzieli kim jestem zostałem tak potraktowany. Z przykrością muszę stwierdzić że sprawa ta nie zakończy się tu i na tym forum lecz miała i będzie miała ciąg dalszy gdyż nie pozwolę sobie na to aby szargano moim i mojej rodziny życiem prywatnym i wycierano sobie nim publicznie tyłek.

Nie przestraszyłem się też gróźb które zostały skierowane pod moim kierunkiem, zaznaczam tylko że lepiej aby mi włos z głowy nie spadł.

Fakt nie jestem fanem piłki nożnej i nigdy nim nie będę proste i logiczne każdy ma swoje upodobania i każdy ma do tego prawo, na mecze piłkarskie chodzę i chodzić będę z powodów osobistych ale to jest inna bajka i czy dostałem na niego bilet czy kupuje go do już inna sprawa.

I tyle w temacie mam nadzieje że moderatorzy wyciągną odpowiednie konsekwencje do osób zamieszanych w sobotni incydent. Sam też liczę się z tym że zostanę zablokowany gdyż po tym co ujrzałem otwierając forum puściły mi nerwy.

I jeszcze jedno nie mam nic do ruchów kibicowskich w ramach zdrowego rozsądku, są one elementem stadionów i to co robią kibice w formie opraw meczowych czy identyfikowania się z klubem i zawodnikami jest czymś wspaniałym.
Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego ... Art. 47 K. RP.

Awatar użytkownika
lukaszks

Postautor: lukaszks » 12 lis 2012, 14:24

No masz 100% racji,któż by się nie zdenerwował,gdyby upubliczniono jego zdjęcia na forum i to jeszcze lokalnym,gdzie niektórzy się znają.
Sam przyznam się nie jestem bez winy,też nie wytrzymałem i naskoczyłem pare razy na tych,którzy mieli odmienne zdanie na temat piłki.
Ale wyciąganie spraw prywatnych i zdjęć to już duże nadużycie.
...Tarnów moim miastem,Unia moim klubem,z tego powodu w sercu odczuwam dume....

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 12 lis 2012, 15:45

"Umacnianie" swoich argumentów, poprzez "niewinne" wstawki nt. tego gdzie ktoś pracuje, jak się nazywa, ile ma dzieci, gdzie mieszka itd. są pierwszym krokiem do zastraszania, a to już podlega karze...

Można ( a nawet trzeba) dyskutować na różne tematy, ale takie zachowania są poniżej wszelkiej krytyki... Jeżeli ktoś chce prowadzić dysputy w takim "szemranym" tonie, to mam nadzieje, że nie tutaj...

Ja już się nauczyłem - głosu zabierać nie będę, niech będzie monopol na jedną rację (przynajmniej w internecie). Nie ma sensu dyskutować z kimś, kto nie jest tego wart.

P.S. Ogromna większość ludzi, którzy piszą posty w godzinach 7-17, pisze je w:

a) godzinach pracy
b) godzinach szkoły
c) godzinach wolnych przez bezrobocie

To tak a propos "darmozjadów" ;)

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
Soniak

Postautor: Soniak » 13 lis 2012, 10:41

Dlaczego ten post został przeniesiony w to miejsce ?, specjalnie został wystawiony w forum ogólnym aby wszyscy wiedzieli jak traktuje się ludzi na forum, gdy mają inne zdanie.

Przypominam że naruszenie zgłosiłem w sobotę dziś mamy wtorek mija już 4 doba od tego incydentu moderatorzy zostali poinformowani o zdarzeniu od razu, dziś dopiero można było doczekać się jakieś wstępnej reakcji.

Przypominam takiego naruszenia nigdy nie widziałem na tym forum, i zalicza się ono już do dożywotnego bana dla ich uczestników. Czekam na reakcje jeszcze w dniu dzisiejszym
Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego ... Art. 47 K. RP.

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 13 lis 2012, 10:53

Soniak pisze:Dlaczego ten post został przeniesiony w to miejsce ?

Post został przeniesiony w te miejsce ponieważ tu powinien znajdować się od początku. Kiedy w końcu zrozumiecie, że dział ŻUŻEL to nie śmietnik gdzie wszystko trzeba wklejać. Po to są rozgraniczone działy aby wszystko było przejrzyste.

Soniak pisze:Czekam na reakcje jeszcze w dniu dzisiejszym

- ban dla Zielone,
- ostrzeżenie dla Millwall,
- ostrzeżenie dla Soniak.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Soniak

Postautor: Soniak » 13 lis 2012, 10:58

kaka pisze:
Soniak pisze:Dlaczego ten post został przeniesiony w to miejsce ?

Post został przeniesiony w te miejsce ponieważ tu powinien znajdować się od początku. Kiedy w końcu zrozumiecie, że dział ŻUŻEL to nie śmietnik gdzie wszystko trzeba wklejać. Po to są rozgraniczone działy aby wszystko było przejrzyste.

Soniak pisze:Czekam na reakcje jeszcze w dniu dzisiejszym

- ban dla Zielone,
- ostrzeżenie dla Millwall,
- ostrzeżenie dla Soniak.

Pozdrawiam

Ok, na tą chwilę mnie jest to wystarczające, liczyłem się z ostrzeżeniem dla mojej osoby, gdyż użyłem wulgarnego słownictwa, ale kto by nie użył w moim przypadku.

Tak jak pisałem pewne granice zostały przekroczone, i na pewno ta sprawa będzie miała ciąg dalszy.

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 13 lis 2012, 11:01

Czy sprawa będzie miała ciąg dalszy to tylko wasza sprawa. My, jako administracja zrobiliśmy co tylko się dało, czyli skasowaliśmy zdjęcie i wszystkie związane z tym posty oraz odebraliśmy możliwość wejścia na forum dla głównego winowajcy. Tylko tyle i aż tyle.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Soniak

Postautor: Soniak » 13 lis 2012, 11:24

kaka pisze:Czy sprawa będzie miała ciąg dalszy to tylko wasza sprawa. My, jako administracja zrobiliśmy co tylko się dało, czyli skasowaliśmy zdjęcie i wszystkie związane z tym posty oraz odebraliśmy możliwość wejścia na forum dla głównego winowajcy. Tylko tyle i aż tyle.

Pozdrawiam

Niestety sprawa miała już dalszy ciąg, zastanawia mnie tylko stwierdzenie aż tyle gdyż nie dość że zostały naruszone zasady forum, nie mówiąc już o etycznych to też doszło do ponownego wybryku osób które są nieodpowiedzialne i szukają tylko zaczepki w przypadku w ich mniemaniu nieporwanego toku myślenia ( jak to dawniej się mówiło nie po linii ).

Zgodnie z regulaminem forum :

Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz).

Gdyż nawet nie powinienem pisać do Moderatorów i Administratorów z prośba o reakcje. Ja rozumiem że każdy ma swoją pracę i funkcje tą pełnicie społecznie, ale to co zdarzyło się w sobotę przekroczyło wszelkie granice. Każdy ma prawo do wypowiedzi zgodnej z regulaminem i prawem obowiązującym w RP, nie ma przyzwolenia społeczeństwa tego forum, na działania tego typu i w tym miejscu chce bardzo podziękować za wsparcie innych użytkowników którzy mi go udzielili. Nie jestem jedyna osobą do co do której została personalnie zaatakowana na tym forum, takich osób jest więcej. I jedyną która ma zarzuty do formy prowadzonej dyskusji, bo w przypadku braku argumentów niektórzy użytkownicy zaczynają prywatne wycieczki, przykłady są dalej na tym forum.

Pamięć ludzka bywa zawodna moja zresztą też ale

Ale zastanówcie się czasami nad tym co piszecie, często zdarza się takich sytuacji że albo na starcie kogoś skreślacie za jego opinie albo zaczyna się polowanie na czarownice lub poszukiwanie teorii spiskowych dziejów. Teraz zostało mi tylko zastanowienie się czy nie wyrejestrować się z forum bo i tak to co napisze będzie albo złe, albo zostanie potraktowane jako prywata lub czepianie się, naprawę chciałem zasugerować pewne zmiany, wiedzę że miło wam żyć w tym kociołku, pełnym dziwnych układów i zawiści, niespełnionych aspiracji które do niczego dobrego nie prowadzą.

Każdy ma prawo do swojego zdania i do swojego prywatnego podwórka które chce chronić, tak aby nie był posądzony o stronniczość, Wy z góry mnie skazaliście za nią właśnie, a tak jak pisałem nie było to moim celem. I nawet ktoś po przeczytaniu uzna że mam racje nie przyzna się do tego, bo brak mu będzie cywilnej odwagi na to lub będzie się bał publicznego linczu.

To jest fragment mojego posta z 24 lipca 2009 czyli wieki temu, podczas tej sławetnej dyskusji też były prywatne wycieczki nawet z Twojej strony KaKa ale chodziło o coś innego, i to sobie wyjaśniliśmy, chodziło mi o zasugerowanie że ten temat wycieczek prywatnych jest od dawna i niestety ten proceder dalej trwa.

Zastanowiłem się też nad tym moim ostrzeżeniem, zostałem sprowokowany użyłem słów wulgarnych ale powodem mojego zachowania był atak na mnie i moja rodzinę.

rygu

Postautor: rygu » 13 lis 2012, 18:34

kaka pisze:Post został przeniesiony w te miejsce ponieważ tu powinien znajdować się od początku. Kiedy w końcu zrozumiecie, że dział ŻUŻEL to nie śmietnik gdzie wszystko trzeba wklejać.
Pozdrawiam

w głównej mierze to wasz winna bo jako administracja dopuściliście aby zwolennicy kopaczy trawy zaśmiecili swoimi postami forum żużlowe

tyle w tym temacie

Awatar użytkownika
Zbiru
Moderator

Postautor: Zbiru » 13 lis 2012, 21:37

Kolego, kibice piłki nożnej mają takie samo prawo do wyrażania swoich opinii na tym forum jak kibice windsurfingu, fani Maryli Rodowicz czy zwolennicy sagi "Zmierzch". Dodam więcej, każdy z wpisujących się tutaj ma nawet prawo naruszać obowiązujący na forum regulamin, oczywiście licząc się z konsekwencjami takiego zachowania. Ale podkreślam, ma do tego prawo! A że kilku użytkowników w ostatnim czasie postanowiło z tego prawa skorzystać to ich wpisy zostały odpowiednio potraktowane (czytaj skasowane) a oni sami zostali za to ukarani ostrzeżeniami oraz banami. Czyli zauważ, że administracja forum zrobiła wszystko co było w jej gestii!

Jeszcze raz podkreślam, nikomu nie chcemy i nie będziemy zabraniać pisania na forum, bo po to ono powstało, żeby każdy mógł wyrazić swoją opinię na dany temat czy podzielić się swoimi przemyśleniami. My, mam na myśli osoby "funkcyjne" na forum, możemy jedynie apelować/radzić, żebyście przy dodawaniu wpisów zachowali odrobinę zdrowego rozsądku, wzajemnie się szanowali i trzymali się pewnych obowiązujących na forum, niezbyt restrykcyjnych reguł. Ale decyzja co do treści i formy wpisu i tak należy do każdego z Was!

Awatar użytkownika
Soniak

Postautor: Soniak » 13 lis 2012, 21:48

Oczywiście że każdy ma prawo pisać co chce ale nie do końca ale o tym później, ale nie ma prawa nikomu wchodzić z butami w prywatne życie ... nie wolno też zmuszać do trzymania tylko jednej słusznej linii.

Nie wolno też doprowadzać do tego aby było tolerowane przyzwolenie z strony administratorów na działania niezgodne z regulaminem forum, lub przymykanie oczy na wybryki.

I wracając do pisania wszystkiego co się chce nie jest tak do końca gdyż władze forum mają swoje życie prywatne i nie mogą od razu reagować na wydarzenia na forum co pokazały ostatnie dni i inne przypadki, i co by się stało gdyby sprawy potoczyły się dalej ? w złym kierunku kto by odpowiadał za to ? myślę że forum zostało by zamknięte przez władze, co do spraw technicznych nie będę się wypowiadał bo nie wiem jak one wyglądaj.

Do władz należy eliminować element który dąży to kłótni i to też robi ale w niektórych przypadkach powinien być bardziej rygorystyczny.

Władza powinna być bezstronna i niezwisła, niezawisła jest z bezstronnością jest różnie.

Wiec kolego Zbiru nie do końca masz racje, wręcz powiem że wypowiedź twa zachęca do nadużyć ale to moje subiektywne odczucie.

Za to proponuje istotną zmianę w działaniu forum, możemy stworzyć własnymi siłami regulamin który określa prawa i obowiązki użytkowników forum co wolno a czego nie, miał by on też jasno określone za co można dostać ostrzenie a za co bana itp. uporządkowało by to dyskusje na forum ale i też dało transparentość w działaniu moderatorów co by wyszło wszystkim na dobrze i użytkownikom i moderatorom gdyż unikneli by oskarżeń o stronniczość.

Sa osoby na tym forum których doświadczenie życiowe i wiedza mogła by być pomocna w opracowaniu tych zasad a nie sądzę aby uznawane były za stronnicze , no i same władze oczywiście by pomogły gdyż taki regulamin dał nam by podwaliny do naprawdę konstruktywnych rozmów.

Można moją propozycje poddać pod głosowanie ?

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Moderator

Postautor: PrzemczaN » 13 lis 2012, 23:53

Soniak, ale taki regulamin też raczej ciężko będzie wdrożyć. Co mamy stworzyć listę słów, których nie wolno używać na forum? Np. jak ktoś komuś powie powiedzmy "pajacu" to jest to obraza i ma dostać ostrzeżenie. Ktoś sobie przeklnie i to samo?

Przypominam, chociaż większość pewnie dobrze pamięta, że były z naszej strony podejmowane próby tzw. podniesienia poziomu forum, prosiliśmy wtedy o wyrażanie się z większą kulturą, pisanie bardziej treściwych wypowiedzi zamiast jakichś kolokwialnych jednozdaniowców i jednocześnie bardzie pilnowaliśmy, kasowaliśmy więcej postów itp. Spotkało się to z niezadowoleniem, były głosy, że jesteśmy jak policja, że nic nie wolno powiedzieć itp.

Uważam, iż ponieważ jest to forum kibiców (a nie np. miłośników literatury barokowej) to musi być dostosowane do grupy docelowej. Nie oszukujmy się: będą spięcia, będą ostrzejsze słowa. Tu idealnie pasuje to o czym mówił Zbiru, czyli każdy sam decyduje co pisze na forum publicznym.

Załóżmy, że stworzymy taki sztywny regulamin, pojawi się sytuacja podobna do ostatniej, delikwent dostanie ostrzeżenie. Za dwa dni, ktoś napisze do drugiej osoby "ale z Ciebie błazen" i ten zgłosi to jako obrazę jego osoby i też ostrzeżenie? OK, może być, tylko mam wrażenie, że po miesiącu liczba zbanowanych może być bardo duża. A nie chcemy na siłę ograniczać ludziom dostępu do forum. Oczywiście jeżeli ktoś nie potrafi dyskutować, to taki zakaz dostaje, ale właśnie z powyższego powodu przymykamy nieraz oko i pozostawiliśmy sobie samym decyzję o karaniu kogoś bądź nie. Oczywiście każdy może zwrócić się z prośbą o interwencję, ale decyzja dalej należała do nas. Jeśli będzie stworzony sztywny regulamin nie będziemy mieli żadnego pola manewru i żeby potem nie było, że "komuna wróciła".

Nie negują Twojego pomysłu, ale widzę w nim też po prostu spore wady. To jest sytuacja bardzo podobna jak z prezesami w żużlu. Chcą, żeby był spokój jeśli chodzi o finanse, ale zamiast sami siebie kontrolować, to najpierw wydają miliony, a potem trzeba wprowadzać regulaminy i ograniczać wszystko, bo komuś brakuje.