Pytania, prośby, pomysły i problemy dotyczące forum

Jeżeli masz jakiś pomysł bądź problem dotyczący forum/strony wpisz go tutaj.
Awatar użytkownika
balu

Re: Pytania, prośby, pomysły i problemy dot. forum

Postautor: balu » 17 maja 2013, 9:28

kaka pisze:Pomijając sens takiego ruchu, z punktu widzenia technicznego, jest to chyba niemożliwe na naszym aktualnym skrypcie forum. Przynajmniej ja nie spotkałem się z czymś podobnym. Problem rozwiązał się zatem sam ;)

Jest to możliwe, po prostu trzeba by utworzyć takie grupy, nadać im odpowiednie prawa odczyty/zapisu i wtedy to by działało.

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 17 maja 2013, 9:33

balu pisze: Jest to możliwe, po prostu trzeba by utworzyć takie grupy, nadać im odpowiednie prawa odczyty/zapisu i wtedy to by działało.

Udałoby się to na konkretnych działach forum, a nie na osobnych wątkach. Nie wyobrażam sobie zamknięcia głównego działu dla użytkowników z małą ilością postów.

Awatar użytkownika
balu

Postautor: balu » 17 maja 2013, 9:39

kaka pisze:
balu pisze: Jest to możliwe, po prostu trzeba by utworzyć takie grupy, nadać im odpowiednie prawa odczyty/zapisu i wtedy to by działało.

Udałoby się to na konkretnych działach forum, a nie na osobnych wątkach. Nie wyobrażam sobie zamknięcia głównego działu dla użytkowników z małą ilością postów.

No to też fakt. Wątek trzeba by wtedy przenieść do osobnego działu np. "tylko dla Lordów" :D

Awatar użytkownika
djwds

Postautor: djwds » 02 cze 2013, 11:35

proszę o zmianę nicku na puki

Awatar użytkownika
konri

Postautor: konri » 02 cze 2013, 16:49

balu pisze:
kaka pisze:

No to też fakt. Wątek trzeba by wtedy przenieść do osobnego działu np. "tylko dla Lordów" :D

Stworzyć dział specjalny coś jak na darkwarez (chodzi mi o ten VIP na tamtym forum) i ważne tematy tylko dla userów +50

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Moderator

Postautor: PrzemczaN » 02 cze 2013, 23:54

Ale ilość postów też nie świadczy o userze. Są tacy, którzy piszą mało, ale jak już to treściwie, kulturalnie i konkretnie. A są tacy co piszą sporo, ale treści mało, ale poziom kultury bardzo niski. Taką grupę najlepiej byłoby stworzyć za jakieś zasługi, ale tu z kolei z pewnością zostaniemy posądzeni o stronniczość, więc moim zdaniem nie ma tematu...

Awatar użytkownika
WaluS

Postautor: WaluS » 03 cze 2013, 9:28

Ja odnoszę wrażenie, że pomysłodawcom chodziło o to, że wpada tutaj nie zarejestrowany lub zarejestrowany, ale nie udzielający się redaktorzyna i przelewa do swojego artykułu wiadomości zaczerpnięte z naszego forum, które często są tylko wymysłem forumowicza nie mające nic wspólnego z rzeczywistością jaka panuje w spółce/klubie.

Trudno żeby Moderator na bieżąco kasował takie posty-bzdety, bo sam też nie musi mieć stuprocentowej wiedzy.

Ale forum, to jest forum, czyli wolna wymiana myśli, a czy one odbiegają od prawdy, to już inna sprawa.

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Moderator

Postautor: PrzemczaN » 03 cze 2013, 10:36

Zwróćcie też uwagę, że tego typu posty nie pojawiają się tylko i wyłącznie w wątku o spółce. Pojawiają się w wątkach meczowych, w wątkach o zawodnikach, czyli właściwie wszystkich najbardziej chodliwych wątkach na forum. Żeby ograniczyć dostęp treści tych wątków dla nieproszonych gości musielibyśmy w ten sposób postąpić z wszystkimi najbardziej popularnymi wątkami na forum, czyli jednocześnie ograniczylibyśmy możliwość czytania ich przez zwykłych kibiców, którzy nie mają ochoty na branie czynnego udziału w dyskusji...

Awatar użytkownika
WaluS

Postautor: WaluS » 03 cze 2013, 22:51

Tak dodam taką ciekawostkę z dnia dzisiejszego.
Wiadomość o Krystianie Rempale i jego przynależności wyczytałem w dzienniku dzisiaj rano.
Nie pisałem na forum nic myśląc że portale internetowe szybko to podchwycą. Gdy do późnego popołudnia nigdzie nic nie przeczytałem, to postanowiłem zamieścić ten link, aby nasi kibice sobie przeczytali. Było to o godz. 18:53.
I nie wiem czy ktoś to ze SF podchwycił, bo ukazał się artykuł na SF o godz 19:32.

Nie chodzi o nic, ale odnoszę wrażenie, że jednak posiłkują się naszym forum, bo co stało na przeszkodzie tą wiadomość umieścić pod wiadomością o odwołaniu egzaminu licencyjnego, jeżeli czytali ten artykuł wcześniej.

No ale może się mylę, jednak taki dziwny zbieg okoliczności stwarza sytuację dwuznaczną i o ile wcześniej nie bardzo w to wierzyłem jak inni użytkownicy pisali o tym śledzeni i zrzynaniu naszych wiadomości, tak teraz już wątpliwości są duuużo a to dużo mniejsze..

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 04 cze 2013, 9:05

WaluS, oczywiście, że nie był to przypadek i ludzie, którzy mówią o śledzeniu i 'zrzynaniu' naszych informacji mają całkowitą rację. Dawid Cysarz, który napisał wiadomość na SF o młodym Rempale jest z Krosna i jestem pewny, że śledzi nasze forum na bieżąco. Tylko co my na to możemy poradzić? Jaki portal, tacy 'redaktorzy'.

Awatar użytkownika
Kondziu

Postautor: Kondziu » 20 cze 2013, 15:25

mógłbym prosić o zmianę nicku na Kondziu?

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 21 cze 2013, 15:56

Kondziu pisze:mógłbym prosić o zmianę nicku na Kondziu?

Zmienione. Chciałbym jednak zakomunikować innym forumowiczom, że masowych zmian nicków nie będzie. Nie chciałbym aby doszło do zamieszania, że nikt nie wie kto jest kim. Domyślam się, że Frezer miał powód do zmiany nicku, bo większość go kojarzy właśnie jako Kondziu. Miejmy jednak umiar.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
konri

Postautor: konri » 30 lip 2013, 23:04

Czemu nie można usuwać swoich postów w dziale żużel teraz to przypadkowo zauważyłem w tym dziale np. mogę. Czy wprowadzono jakieś zaostrzenia a ja coś pominąłem?

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 01 sie 2013, 9:21

konri, rzeczywiście była wyłączona możliwość kasowania swoich postów w dziale ŻUŻEL. Nie wiem dlaczego. Zmieniłem właśnie ustawienia i powinno wszystko grać.

Pozdrawiam

rowerzysta
Kontaktowanie:

Postautor: rowerzysta » 02 sie 2013, 13:11

A mi na pierwszy rzut oka brakuje trochę większej liczby działów do pisania :)
Forum studentów z Tarnowa - http://pwsz-tarnow.edu.pl

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 03 sie 2013, 20:01

rowerzysta, a jakich konkretnych działów ci brakuje?

Awatar użytkownika
balu

Postautor: balu » 04 sie 2013, 22:03

Coś takiego mi wyskakuje od czasu do czasu

Kod: Zaznacz cały

Could not insert into read history table

DEBUG MODE

SQL Error : 1205 Lock wait timeout exceeded; try restarting transaction

INSERT DELAYED IGNORE INTO phpbb_read_history (user_id, post_id, topic_id, forum_id) SELECT 988, p.post_id, p.topic_id, p.forum_id FROM (phpbb_posts p) WHERE p.post_time > 1375646337 AND p.poster_id <> 988

Line : 168
File : read_history.php

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 05 sie 2013, 22:04

Nie myśleliście o wprowadzeniu czegoś takiego jak "like", albo "podziękuj" za posty ?

Ograniczyłoby to dublowanie się wpisów użytkowników o podobnym zdaniu. Podobny motyw jest na sportsboardzie.

Pzdr
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 07 sie 2013, 9:47

savage, obecny skrypt raczej nie pozwala na wprowadzenie takiej opcji.

Awatar użytkownika
Zbyl

Postautor: Zbyl » 11 cze 2014, 15:40

Z galerią na stronie głównej jest coś nie tak,zdjęcia się powielają.
Wiesz co brzmi dumnie mego klubu nazwa,Unia Tarnów z Jaskółczego Gniazda

Awatar użytkownika
pushthebutton

Postautor: pushthebutton » 28 wrz 2014, 17:41

Dużo roboty jest ze zrobieniem lajków i nie lajków na tym forum?

Nygga147
Kontaktowanie:

Postautor: Nygga147 » 28 wrz 2014, 23:08

Witam!

Jestem tu nowy, choć forum śledzę od dłuższego czasu - z tym, że nie czułem potrzeby zarejestrowania się. Mam jednak pewien problem ze stronką i nie wiem czy to wina mojego kompa/przeglądarki/ustawień (w kwestii komputerów i ogólnie techniki jestem zielony), czy jakiś konkretny bug na stronie, stąd piszę o tym na forum (choć nie wiem czy w dobrym dziale).

Mianowicie chodzi o to, co widzicie na załączonym (mam nadzieję) screenie. Tzn. po wejściu w konkretny dział na forum ukazuje mi się taka oto biała strona bez żadnej treści. Problem ten mam od dłuższego czasu i nie bardzo wiem jak go rozwiązać i czy jest to możliwe. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, bo tracę przez to mnóstwo interesujących wątków forum.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
PrzemczaN
Moderator

Postautor: PrzemczaN » 28 wrz 2014, 23:18

Wygląda, że problem jest u Ciebie. Proponowałbym standardowo, wyczyścić dane przeglądarki, ciasteczka, historię, itp. Później możesz użyć TEGO programu i przeczyścić wszystkie przeglądarki, a także cały komputer. Jeśli nie pomoże zobacz czy ten sam problem występuje na innych przeglądarkach.

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Postautor: kaka » 29 wrz 2014, 12:27

pushthebutton pisze:Dużo roboty jest ze zrobieniem lajków i nie lajków na tym forum?

Kiedyś chcieliśmy coś podobnego wprowadzić, ale to forum nie ma wbudowanej takiej opcji. Myślimy o przeniesieniu forum na nowy skrypt. Wtedy lajki/piwa będą dużo prostsze i na pewno się pojawią. Ogólnie rzecz mówiąc chciałbym przez sezon ogórkowy trochę forum zmodernizować. Przeskok na nowy skrypt w mojej opinii byłby krokiem w przód. Jednak to nie jest sprawa na teraz. Mam nadzieje, że uda się wszystko dograć przez okres zimowy.

Nygga147, spróbuj zrobić to co zaproponował Przemek i daj znać czy problem został rozwiązany. Prawdopodobnie wina leży po twojej stronie bo ja nigdy nie miałem takich problemów ani nikt nie zgłaszał czegoś podobnego.

Pozdrawiam

Nygga147
Kontaktowanie:

Postautor: Nygga147 » 29 wrz 2014, 15:24

Wyczyściłem dane przeglądarki. zresetowałem jej ustawienia, uruchomiłem CCcleanera (akurat z niego od jakiegoś czasu korzystam) i... jest tylko gorzej, bo teraz dodatkowo np. przy większości stron wyskakuje mi napis "brak danych", a treść (i to nie pełna) ładuje się dopiero po chwili czy też nie mogę się zalogować choćby na maila czy nawet tu na forum (korzystam aktualnie z kompa brata). Na innych przeglądarkach mam to samo bądź coś podobnego, na tym kompie problemu ze stronką nie mam, także teraz jestem pewien, że to coś z moim kompem. Co prawda nie mam pojęcia co to może być, ale nie będę Was już dopytywał skoro nie ma to związku ze stroną :)

Dzięki za odpowiedź i sorry za zamieszanie.