Unia Tarnów ŻSSA - zarząd i sprawy spółki

Speedway w tarnowskim jak i światowym wydaniu.
Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 06 lis 2018, 15:53

Gierappa pisze:Każda osoba która wkłada swoje pieniądze musi się mocno interesować zarówno pod kątem sportowym jak i biznesowym.
To jest normalne i oczywiste w 100%. Dotyczy to osób które mają 80% udziałów oraz tych co mają 1%.

Generalnie najbardziej zastanawia mnie to, że:
1. Mamy ustalony niski budżet w ekstralidze, a kończymy rozgrywki z takim minusem.
2. Cuda, cuda - spłacamy cześć zobowiązań. Podobno RN ratuje klub.
3. Mamy mieć 4 ml zł na przyszły rok z GA (ok ogólnie budżet) i tylko taki lipny skład zgłoszony do rozgrywek ??

Ja to widzę inaczej (choć to tylko moje domysły):

Przed sezonem w Ekstralidze:

- Mamy niski budżet, ale jak nie zakontraktujemy Pedersena, to lecimy z hukiem... Jeśli zrobi mega wynik, to jesteśmy na minusie, ale jest szansa się utrzymać...
- No tak, a jak się utrzymamy, to jest szansa uzyskać więcej od sponsora... Jak spadniemy, to może być po wszystkim.
- Są dwie opcje: ryzykujemy, albo lecimy na pewne pożarcie...
- Trzeba ryzykować.

I tak co roku...
Dlaczego?
Bo nie ma alternatywnych finansowań...
Dlaczego ich nie ma?
Bo nikt w klubie nie jest w stanie pozyskać sponsorów.
Dlaczego nie jest w stanie?
Bo nie ma kontaktów, wsparcia miasta, GA w tym zakresie
Dlaczego w takim razie nie zmienia się władz klubu?
Bo nie ma chętnych, którzy gwarantowaliby zmianę, a poza tym w takim układzie nadal ogromny wpływ na klub ma Przewodniczący Rady Nadzorczej
Dlaczego w takim razie pozostali członkowie RN nie próbują wpłynąć na zmiany np. przewodniczącego RN?
Bo nikt z pozostałych członków nie ma ochoty bawić się w zarządzanie ŻSSA - mają własne biznesy, a siedzą w Radzie tylko ze względu na posiadane udziały.
Jak to w takim razie można zmienić?
Wykupić udziały (GA) i przejąć 100% władzy nad klubem
Czy możemy jakoś na to wpłynąć na forum

Obrazek

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

leszeek17

Postautor: leszeek17 » 06 lis 2018, 17:13

Czyli podsumować to wszystko można tak:

Cieszmy się, że w ogóle w Tarnowie jest żużel, odwiedzajmy ten spierdolony stadion, póki jeszcze stoi, kupmy kiełbaskę i nie narzekajmy, bo i tak nic się nie da zrobić :)

peter_griffin

Postautor: peter_griffin » 06 lis 2018, 18:55

Jak w klubie będzie takie podejście, że dostając 3/4 mln od GA będą kisić się w 1 lidze, to w końcu w GA ktoś może wpaść na pomysł, że jednak lepiej zainwestować w piłkę ręczną.

Przypominam, że już w zeszłym sezonie SPR wywalczył awans, ale zbyt późno otrzymali gwarancję kasy od GA.

Byłem ostatnio na meczu szczypiornistów. Są wiceliderami tabeli, wstęp na mecz darmowy, całe trybuny wypełnione (wprawdzie małe na hali PWSZ, ale jednak). Zawody stały naprawdę na wysokim poziomie, kulturalna publika, nikt nie klnie na zawodników drużyny przeciwnej. W przyszłym roku będzie ukończona nowoczesna hala Jaskółka, więc jeśli znowu uda się wywalczyć awans, a GA znowu zagwarantuje finansowanie, to nic nie stanie na przeszkodzie, aby SPR występował w Superlidze.

Więc niech rada nadzorcza i prezes nie myślą, że GA wiecznie będzie sypać takie miliony i akceptować takie dziadostwo. Tak, przy takich milionach od jednego sponsora, nasz kolejny sezon w 1 lidze to świadectwo dziadostwa.

I takie przykłady drużyn sponsorowanych w największym stopniu, w miastach w których działa GA:
- Puławy: zespół szczypiornistów bijących się co roku o MP
- Kędzierzyn-Koźle: Zaksa bijąca się co roku o MP. 2-krotny mistrz Polski w ostatnich 3 latach
- Police: Chemik Police - mistrz Polski w ostatnich 3 latach. Dodatkowo Pogoń Szczecin występująca w Ekstraklasie

Awatar użytkownika
josef

Postautor: josef » 06 lis 2018, 19:21

Pieniądze przeznaczone na zuzel przez Azoty to są pieniądze wyrzucone w błoto ( czytaj zmarnowane przez Sadego ) te 3-4 miliony złotych powinno być przeznaczone na 1 ligową piłkę ręczną , 1 ligową śiatkówkę i kopaczy z Unii co grają w okręgówce oraz na inne zespoły sponsorowane przez Grupe Azoty . Prezes Sady i Rada Nadzorcza powinni sami szukać sponsorów a jeśli by nie znależli to rozwiązac to dziadostwo bo innaczej tego folwarku Sadego nazwać się nie da .

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 06 lis 2018, 19:24

josef pisze:Pieniądze przeznaczone na zuzel przez Azoty to są pieniądze wyrzucone w błoto ( czytaj zmarnowane przez Sadego ) te 3-4 miliony złotych powinno być przeznaczone na 1 ligową piłkę ręczną , 1 ligową śiatkówkę i kopaczy z Unii co grają w okręgówce oraz na inne zespoły sponsorowane przez Grupe Azoty . Prezes Sady i Rada Nadzorcza powinna sama szukać sponsorów a jeśli by nie znależli to rozwiązac to dziadostwo bo innaczej tego folwarku Sadego się nie da .

No proszę, 3-4 miliony na siatkówkę kobiet, piłkę ręczną i gran derbi z Radłovią :) bo tam nie ma Sadego :D

Awatar użytkownika
Kibic UT

Postautor: Kibic UT » 06 lis 2018, 19:26

josef pisze:Zrodlo posta Pieniądze przeznaczone na zuzel przez Azoty to są pieniądze wyrzucone w błoto ( czytaj zmarnowane przez Sadego ) te 3-4 miliony złotych powinno być przeznaczone na 1 ligową piłkę ręczną , 1 ligową śiatkówkę i kopaczy z Unii co grają w okręgówce oraz na inne zespoły sponsorowane przez Grupe Azoty . Prezes Sady i Rada Nadzorcza powinni sami szukać sponsorów a jeśli by nie znależli to rozwiązac to dziadostwo bo innaczej tego folwarku Sadego nazwać się nie da .

Daj sobie siana cały czas to samo jak masz kasę to wykup udziały i zrób porządek.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

TKM

Postautor: TKM » 06 lis 2018, 21:47

Savage twoje rozważania są jak najbardziej trafne, ale pod warunkiem, że budżet na sezon 2018 wynosiłby 3-3,5 mln. Wówczas nikt by nie miał pretensji o długi do nieudacznika i RN.
Z tego co pamiętam budżet mieliśmy na poziomie 5,5 mln.
Przypominam, że mieliśmy najgorszy czytaj najtańszy skład. Zrobiliśmy najmniej płatnych punktów i mamy dług ok. 3-3,5 mln :shock:
Gkm miał budżet podobny i nie ma długów.
Mało tego Leszno miało ponoć 7,5 mln i zdobyło złoto. Sady "miszcz " wydał 9 mln i spadł :) :D :lol: :mrgreen:
Proponuję jakąś nagrodę :!: Np. wystrzelenie w kosmos.

ElPolako

Postautor: ElPolako » 06 lis 2018, 21:56

TKM pisze:Savage twoje rozważania są jak najbardziej trafne, ale pod warunkiem, że budżet na sezon 2018 wynosiłby 3-3,5 mln. Wówczas nikt by nie miał pretensji o długi do nieudacznika i RN.
Przypominam, że mieliśmy najgorszy czytaj najtańszy skład. Zrobiliśmy najmniej płatnych punktów i mamy dług ok. 3-3,5 mln :shock:
Mało tego Leszno miało ponoć 7,5 mln i zdobyło złoto. Sady "miszcz " wydał 9 mln i spadł :) :D :lol: :mrgreen:

Z całym szacunkiem ale ja nie wiem skąd Ty masz te dane... 5.5 mln? :lol:
Śledzę Twoje posty od jakiegoś czasu i albo zmien informatora. Albo podpowiedz mu, żeby brał przez pół. Bez spiny pozdrawiam ;)

TKM

Postautor: TKM » 06 lis 2018, 22:03

A ile było wg twojego informatora skoro tylko od GA było 3,5 mln?

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 06 lis 2018, 22:21

TKM pisze:A ile było wg twojego informatora skoro tylko od GA było 3,5 mln?

Zasadnicze pytanie: Ile z pieniędzy na nowy sezon wydano na uregulowanie zaległości za poprzedni? - przecież to zasadnicza kwestia w naszych realiach ;)

j-rules

Postautor: j-rules » 06 lis 2018, 22:53

savage pisze:

Zasadnicze pytanie: Ile z pieniędzy na nowy sezon wydano na uregulowanie zaległości za poprzedni? - przecież to zasadnicza kwestia w naszych realiach ;)

I znowu wraca temat jak bumerang. Przeciez spolka oficjalnie byla na plusie..

peter

Postautor: peter » 06 lis 2018, 23:03

savage pisze:

Savage jak zawsze bedzie bronil Zarzadu oraz RN... Widac ze chyba kolega jest z tegj samej swoloczy bo inaczej nie brnalbys w te dywagacje na temat budzetu, dlugu, splaty, prawa wlasnosci...

Naprawde rzadko tutaj pisze ale zawsze po sezonie kolega Savage strasznie broni Mocodawcow klubu. Dlaczego? Moze to jakas rodzina bo napewno nie Somsiad... (Przeca dla typowego Janusza Somsiad to zlodziej...)

Ciekawe ze tylko w Tarnowie ludzie ktorzy zadluzaja, oslabiaja, kompromituja klub nadal cieple posady maja...
Naprawde czlowiekowi odechcialo sie kupowac karnety, chodzic i placic za bilety zuzel - widowiska juz byly ;/
Co roku to samo. Ciagle dlugi, ciagle nikt nie chce byc prezesem ale jak byly wybory to dziwnym trafem cv znikaly zeby Sady wygral...
Dlatego RN to jest fikcja. Zrobili sobie folwark, maja nie mala kase z tych "pseudo udzialow" i bawia sie w najlepsze.
Szkoda tylko ze zwykly kibic placi za to wszystko i jeszcze dostaje taki chlam...

Jaki by nie byl sklad to niestety na koniec roku ... ba w pazdzierniku znowu wyleci trup z szafy...

fan_uniatarnow

Postautor: fan_uniatarnow » 06 lis 2018, 23:41

Juz tyle sie pisze ze coraz wiecej kibiców nie utozsamia sie z obecna Unia, spora grupa przestaje uczestniczyc w zawodach a prezes i RN nic z tym nie robia tak pewni sa swojego i kasy GA ze maja wszystko w dupie. Do czego doprowadzili Kaczmaków, czaji czy tego dziwnie z oczu patrzacego mroczki. Człowiek nie ma ochoty tego ogladac dobrze ze sa mlodzi ktorzy jeszcze maja inne podejscie bo by nie bylo po co stadionu budowac

peter_griffin

Postautor: peter_griffin » 07 lis 2018, 0:42

ElPolako pisze:
TKM pisze:Savage twoje rozważania są jak najbardziej trafne, ale pod warunkiem, że budżet na sezon 2018 wynosiłby 3-3,5 mln. Wówczas nikt by nie miał pretensji o długi do nieudacznika i RN.

Z całym szacunkiem ale ja nie wiem skąd Ty masz te dane... 5.5 mln? :lol:
Śledzę Twoje posty od jakiegoś czasu i albo zmien informatora. Albo podpowiedz mu, żeby brał przez pół. Bez spiny pozdrawiam ;)

Nie wiem dlaczego szydzisz z kolegi. Oficjalna strona PGE Ekstraligi mówi nawet o 7 mln. Raczej pytają klub o szacunkowe dane, a nie strzelają z dupy.
https://speedwayekstraliga.pl/druzyny/unia-tarnow/

3,5 GA + 1mln TV i PGE + 1 mln bilety i wpływy okołomeczowe. To już masz 5,5 mln. Do tego dołóż pozostałych sponsorów i wyjdzie ponad 6 mln.

peter_griffin

Postautor: peter_griffin » 07 lis 2018, 0:51

savage pisze:

Sorry Savage, ale wałkowaliśmy to już 1000 razy na tym forum, a ty dalej swoje. Sam przewodniczący Rady Nadzorczej Unii ŻSSA Jerzy Putowski powiedział:

Ostatnie lata spędzone w ekstralidze oraz awanse do elity dużo nas kosztowały. Potrzebujemy teraz trochę oddechu. Musimy ustabilizować sytuację finansową w klubie, a nie jest to, mimo, iż Spółka przez ostatnie dwa lata przynosiła zysk, łatwe zadanie – przyznał przewodniczący Rady Nadzorczej Unii ŻSSA Jerzy Putowski.

http://unia.tarnow.pl/tapecie-nazwisk-l-sady/

Więc z całym szacunkiem: o jakich długach za poprzedni sezon pieprzysz?

KoNiK

Postautor: KoNiK » 07 lis 2018, 7:23

Gdy zaczęli działać powiedzmy mieli dług na poziomie 3 baniek. Sezon zakończyli z dodatnim wynikiem na poziomie powiedzmy 200 tysięcy co za tym idzie dług nadal jest tyle że na poziomie 2,8 więc czego nie rozumiesz ? Generalnie za sezon spółka osiąga zysk a dług nadal jest :roll:
Z roku na rok wygląda tak samo, coś kosztem czegoś. Skład jest odchudzany rok rocznie bo na tyle nam zostaje (albo i nie) kasy.

wonski_killer
Kontaktowanie:

Postautor: wonski_killer » 07 lis 2018, 7:26

peter_griffin pisze:Zrodlo posta Więc z całym szacunkiem: o jakich długach za poprzedni sezon pieprzysz?

A nie jest to zysk rok do roku? W sensie - rok 2018 zamykamy na plusie, ale bilans dawnych czasów jest ujemny i ten zysk idzie na pokrycie jego części. W budżetach tak to mniej więcej się ujmuje i takim językiem posługuje. Firma X może mieć świetny rok, dwa z rzędu być na plusie, ale poprzednie 10 lat narobiła długów i wypracowany przez dwa lata zysk i tak przepadł.

Gierappa
Kontaktowanie:

Postautor: Gierappa » 07 lis 2018, 9:19

Tak, tak spółka przez ostatnie 2 lata przynosiła zyski, a wszyscy rozpisują się w mediach o historycznych długach względem zawodników.
Dodatkowo nikt tego nie dementuje, bo po co.

Nie może być tak, aby środki z GA były przeznaczone na spłatę zaległych zobowiązań.
Mam nadzieję, że ktoś z GA to monitoruje..

To się w głowie nie mieści, aby z takim zastrzykiem finansowym z roku na rok się osłabiać.
Teraz mówimy o stabilizacji finansowej ? Proszę was bez jaj.... :lol:

SAVAGE

Powiem ci jak kiedyś Kaczyński powiedział do Schetyny z mównicy sejmowej.

Nie jestem pewien, może się mylę, przypuszczam, ale wydaje mi się że ty nie wierzysz sam w to co piszesz.

- Mamy niski budżet, ale jak nie zakontraktujemy Pedersena, to lecimy z hukiem... Jeśli zrobi mega wynik, to jesteśmy na minusie, ale jest szansa się utrzymać...

Zrobił mega wynik i co ? :D
A gdzie reszta drużyny ?

Ile tu było osób na forum i pisało o kontraktach, relacjach prezesa z zawodnikami.

Byłeś osobą która broniła i pisała, że nie ma żadnych konfliktów, ba kolejna bujda forumowiczów.

Prawda jest taka, że była drużyna marzeń, a mamy zlepek niechcianych zawodników. Dodatkowo z roku na rok wygląda to jeszcze bardziej tragicznie.

Możesz pisać co chcesz, ale nie oszukasz rzeczywistości.

ps. nawet chwastów na wirażu nikt nie może powyrywać. Krzesełka od czasów Trzebini uwalone. Czy ciężko dać ogłoszenie na FB o darmowych biletach dla osób chętnych posprzątać stadion np. na treningu ?

:roll: :o

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 07 lis 2018, 9:47

peter pisze:Savage jak zawsze bedzie bronil Zarzadu oraz RN...

W zasadzie tutaj moglibyśmy już skończyć, ponieważ zacytowany przez Ciebie post jest ewidentną ironią - co raczej ciężko nazwać "obroną", ba! Pokaż mi kolego gdzie ja "bronię Zarządu"? Jakbyś faktycznie tak "czytał", jak piszesz poniżej, to znałbyś moją opinię na temat władz klubu... W sumie wystarczyłoby poczytać uważnie ostatnie 2-3 strony.

Widac ze chyba kolega jest z tegj samej swoloczy bo inaczej nie brnalbys w te dywagacje na temat budzetu, dlugu, splaty, prawa wlasnosci...

"Kolego", proszę, abyś nie używał słów, których znaczenia nie znasz, a jeśli używasz ich z pełną świadomością, to abyś kontrolował nieco bajerkę, bo prawdopodobnie nie znamy się osobiście i nie przypominam sobie, abym gdziekolwiek Cię obraził.

Nie brnę w żadne dywagacje, staram się nakreślić obraz sytuacji w klubie tym, których to interesuje. Jakbyś chciał przeczytać to ze zrozumieniem, to nigdzie nie znajdziesz słowa poparcia dla Prezesa, Zarządu, Przewodniczącego Rady Nadzorczej (w temacie długofalowego zarządzania Spółką) - jest to tylko opis sytuacji + ewentualnie moje domysły, które jednak nie zajmują stanowiska po stronie żadnej ze stron - sami możecie sobie zinterpretować to jak chcecie.

Naprawde rzadko tutaj pisze ale zawsze po sezonie kolega Savage strasznie broni Mocodawcow klubu. Dlaczego? Moze to jakas rodzina bo napewno nie Somsiad... (Przeca dla typowego Janusza Somsiad to zlodziej...)

Rzadko widać też czytasz...
Z całym szacunkiem (choć z Twojej strony nie ma go ani krzty), ale powyższa argumentacja to taka "logika nosacza":

- "Skunt miał piniążki na to? Pewnie ukrad...."
- "Dlaczego nie napi*erdala z nami na wszystko co związane z Sadym? Pewnie rodzina jakaś kurła..."

Ciagle dlugi, ciagle nikt nie chce byc prezesem ale jak byly wybory to dziwnym trafem cv znikaly zeby Sady wygral...

Dokładnie, mały gnom zjadł CV wybitnych menadżerów, którzy szturmowali niemal bramy stadionu bijąc się o elitarną posadę prezesa zadłużonej Spółki żużlowej... Po cholerę wypisujesz takie brednie bez jakiegokolwiek zaplecza wiedzy?

Dlatego RN to jest fikcja. Zrobili sobie folwark, maja nie mala kase z tych "pseudo udzialow" i bawia sie w najlepsze.

Mają kasę z udziałów w Spółce, której muszą pożyczać pieniądze, aby ta mogła dalej istnieć... Mam wrażenie, że podjąłem się dyskusji z bardzo, bardzo młodym człowiekiem :roll:.

Szkoda tylko ze zwykly kibic placi za to wszystko i jeszcze dostaje taki chlam...

Bilet to zakup udziału w widowisku sportowym. "Widowisko" domysłów, teorii spiskowych i wylewu niekontrolowanych absurdów fundujesz sobie na forum za darmo ;)

peter_griffin pisze:Więc z całym szacunkiem: o jakich długach za poprzedni sezon pieprzysz?

Drogi peter_griffin, przeczytaj mój wpis, który zacytowałeś jeszcze raz na spokojnie i powiedz mi - gdzie powiedziałem, że były długi za sezon 2017? Bo ja widzę tylko ironiczne pytanie...

Gierappa pisze:Tak, tak spółka przez ostatnie 2 lata przynosiła zyski, a wszyscy rozpisują się w mediach o historycznych długach względem zawodników.
Dodatkowo nikt tego nie dementuje, bo po co.

Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie, aby spółka przez ostatnie 2 sezony przyniosła zyski. Nie mam oczywiście dostępu do żadnych danych, ale na mojego nosa śmiem w to wątpić. Oczywiście w mediach Pan Putowski ustami swoimi albo Prezesa Sadego może mówić co chce.

Nie może być tak, aby środki z GA były przeznaczone na spłatę zaległych zobowiązań.
Mam nadzieję, że ktoś z GA to monitoruje..

Może tak być i tak jest. Nie ma tutaj żadnej tajemnicy, więc zapewne "ktoś z GA to monitoruje". Wierz mi, że taki obrót sprawy budzi już po latach emocje tylko na forum ;)

To się w głowie nie mieści, aby z takim zastrzykiem finansowym z roku na rok się osłabiać.
Teraz mówimy o stabilizacji finansowej ? Proszę was bez jaj.... :lol:

Oczywiście, że się nie mieści, ale wystarczy przeanalizować listę sponsorów w czasach, kiedy był skład przez wielkie "S", a teraz. Co roku ubywało nam 1-2 znaczących darczyńców o czym niejednokrotnie pisałem krytykując Zarząd.

Nie jestem pewien, może się mylę, przypuszczam, ale wydaje mi się że ty nie wierzysz sam w to co piszesz.

Wierzę i to mocno, że taka sytuacja mogła mieć miejsce. Zauważ - nigdzie nikogo nie bronię, staram się tylko pokazać, jakie są realia w tym klubie i to nie od czasów Sadego, a od wielu, wielu lat! Teraz są media internetowe, które porobiły dziennikarzy z ludzi, którzy mają kontakty w klubach i wszyscy widzą jak to wygląda, ale to wygląda tak od lat! W zasadzie powiedziałbym, że od 2006-07 roku.

Byłeś osobą która broniła i pisała, że nie ma żadnych konfliktów, ba kolejna bujda forumowiczów.

Nie bardzo wiem o jakiej obronie mówisz i jakich konfliktach? Że niby Vaculik, Łaguta, Madsen mają konflikty z Sadym? Nie, nie mają. Przyszliby tutaj podpisać umowę nawet z samym Kim Dzong Unem gdyby tylko wpisał odpowiednie kwoty do kontraktu ;)

Możesz pisać co chcesz, ale nie oszukasz rzeczywistości.

Nigdzie jej nie oszukuje, nigdzie nie wybielam, nie bronię sytuacji finansowej Spółki. Po ponad 20 latach chodzenia na żużel wyleczyłem się tych emocji, jakie mają ludzie wierzący, że cokolwiek się zmieni: Mróz, Gurgul, Sady, Chmura... za każdego Prezesa było DOKŁADNIE TO SAMO. Różnica polegała na sytuacji wokół Spółki - myślicie, że Tauron ściągnął Prezes ŻSSA, że nagły gest Marciniaka w 2012 był dziełem Pani Mróz? Ludzie, obudźcie się! Od Bukowskiego nie było i nie będzie w Tarnowie PREZESA, będą figuranci sterowani z zaplecza i zdani na łaskę i niełaskę lokalnych biznesmenów i polityków - bo to oni od zawsze decydowali o tym czy ŻSSA będzie miała pieniądze (i ile), czy nie. Po prostu szkoda nerwów na rzeczy, na które NIKT TUTAJ nie ma wpływu... Kijem Wisły się nie cofnie.

Pozdrawiam

KoNiK

Postautor: KoNiK » 07 lis 2018, 9:50

Jak przed sezonem są ogłoszenia o wolontariuszach do pomocy to ilu chętnych się zgłasza :D

Biorąc pod uwagę że z pierwszej transzy od Azotow na sezon 2018 splaca klub zawodnikow za sezon 2017 to siłą rzeczy nie masz tej kasy na konkretne armaty w roku kolejnym. Mimo wszystko kontraktujesz kogokolwiek ze "swiatowej" czołówki czytaj N.Pedersen i liczysz ze sie utrzymasz. Nicki który moze i byl okazja w tym sezonie ale punktow tez narobil. Efektow brak ale zaplacic trzeba. Koniec koncow efekt jest ten sam. Z kasy na sklad w 2019 musisz zapewne splacac jeszcze kontrakty z roku ubiegłego.

Co tutaj jest trudnego do zrozumienia ?

O tym dlaczego tak jest albo jak powinno być już tutaj było pisane.

ziggy

Postautor: ziggy » 07 lis 2018, 10:14

savage pisze:

https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/z ... zy/706v97p Żadnego oficjalnego sprostowania ze strony klubu nie znam. Jeżeli tak to 7+3.5 mitycznego długu =10.5.Jak można rozpieprzyć taką kasę przy naszym składzie i wynikach? Nawet jeżeli przyjąć że nie zrobił długu to przy podobnym budżecie GKM się utrzymał,zatrzymał cały skład a nawet się wzmocnił.To albo ja jestem debilem albo Sady powinien siedzieć do wyjaśnienia za defraudację.Jeśli nie to powinien pozwać PGE lub redakcję albo przedstawić na co poszły te pieniądze.

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 07 lis 2018, 10:18

ziggy pisze:https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/z ... zy/706v97p Żadnego oficjalnego sprostowania ze strony klubu nie znam. Jeżeli tak to 7+3.5 mitycznego długu =10.5.Jak można rozpieprzyć taką kasę przy naszym składzie i wynikach? Nawet jeżeli przyjąć że nie zrobił długu to przy podobnym budżecie GKM się utrzymał,zatrzymał cały skład a nawet się wzmocnił.To albo ja jestem debilem albo Sady powinien siedzieć do wyjaśnienia za defraudację.Jeśli nie to powinien pozwać PGE lub redakcję albo przedstawić na co poszły te pieniądze.

Jeśli mam być szczery - nie wierzyłbym w takie szacunki w odniesieniu do jakiegokolwiek zespołu. To kwoty wyssane z palca przez dziennikarzy, którzy wiedzą, że taki temat się "klika". Nie mamy w żużlu transparentności budżetów, wszystko to domysły, a domysłów nie ma co dementować, bo jak to sobie wyobrażasz:

Dziennikarz napisze: "Falubaz, ma rekordowy budżet- 15 mln złotych!"
Dementi Falubazu: "Nie mamy budżetu w wysokości 15 mln złotych" :mrgreen:

Nikt tego nie dementuje, podobnie jak plotek transferowych, bo to nie ma żadnego sensu. Ciężko stwierdzić na ile te liczby są realne, dlatego raczej bym nie przyjmował ich jako pewnik.

Pozdrawiam

ziggy

Postautor: ziggy » 07 lis 2018, 10:33

Nie przyjmuję ich za pewnik.Przyjmijmy że część budżetu poszło na spłatę starego długu to dlaczego tkwimy nadal w długach?Czyż nie powinno być tak że podmiot który nie zarabia a utrzymuje się z dotacji powinien co roku składać sprawozdanie finansowe?

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 07 lis 2018, 13:35

Zarząd składa sprawozdanie Radzie Nadzorczej. ŻSSA to nie spółka giełdowa, więc nie ma obowiązku upubliczniania swoich rozliczeń. Z resztą, jeśli Spółki żużlowe upubliczniałyby takowe, wówczas okazałoby się, że regulamin finansowy to totalna fikcja, choć w sumie... i tak każdy to wie ;). Ten sport jest pełen fikcyjnych przepisów.

Awatar użytkownika
andres1978pl

Postautor: andres1978pl » 07 lis 2018, 15:26

Masz rację Savage... lepiej ciągnąć patologię dalej... a za rok od kogo pożyczą pieniądze od księdza Rydzyka? Jak RN nie ma czasu dla klubu to po co jest radą nadzorczą? Próbujesz z kogoś robić dzieciaka a sam popierasz patologię jak dzieciak. Savage a kto narobił długów? dlaczego nikt nie jest za to odpowiedzialny, dlaczego ludzie odpowiedzialni za "sukces" tj.prezes dalej pełni tą funkcję i dalej będzie to samo co było czyli długi na koniec sezonu. Może potrzeba " trzęsienia ziemi żeby coś ruszyło ze zmianami , bo dotychczasowa droga klubu to długi i psucie wizerunku poprzez coroczne po sezonowe problemy. ZSSA to trup w tym składzie co jest i prowadzi prostą drogą albo do bankructwa albo do tego że GA się wreszcie w..i i nie da ani grosza i ten trup zdechnie sam. Pokaż mi kolego Savage gdzie ja złamałem prawo ? Zanim nazwiesz kogoś dzieciakiem to może warto na siebie spojrzeć alfo i omego?