Unia Tarnów ŻSSA - zarząd i sprawy spółki

Speedway w tarnowskim jak i światowym wydaniu.
Awatar użytkownika
andres1978pl

Postautor: andres1978pl » 05 lis 2018, 19:26

Teraz klub powinien ogłosić upadłość i żeby ci co pożyczyli kasę a zwłaszcza RN nie zobaczyli ani grosza. Albo wszystkie banki powinny odmówić udzielenia kredytu :lol:

Awatar użytkownika
Kibic UT

Postautor: Kibic UT » 05 lis 2018, 19:29

andres1978pl pisze:Zrodlo posta Teraz klub powinien ogłosić upadłość i żeby ci co pożyczyli kasę a zwłaszcza RN nie zobaczyli ani grosza. Albo wszystkie banki powinny odmówić udzielenia kredytu :lol:

Uważaj bo przyjdą nowi ludzie już stoją za bramą z sakiewką i założą klub żeby się co niektórzy nie zdziwili,nie żebym bronił obecną RN ale staram się ich też zrozumieć jednak swoją kasę ładują a nie są takimi potentatami jak Rusiecki czy Bieńkowski co mają miliony.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

TKM

Postautor: TKM » 05 lis 2018, 19:41

Biedactwa z RN, ale mi ich szkoda! Musieli oddać na chwilę to co wcześniej wzięli 8-) . W środę kupuję Temi, mam nadzieję że tam znajdę w końcu kilka ogłoszeń o sprzedaży udziałów. A jak ich tam nie będzie to :/ :idea: :?: O co chodzi :?: :?

Baros1922

Postautor: Baros1922 » 05 lis 2018, 21:56

TKM pisze:Biedactwa z RN, ale mi ich szkoda! Musieli oddać na chwilę to co wcześniej wzięli 8-) . W środę kupuję Temi, mam nadzieję że tam znajdę w końcu kilka ogłoszeń o sprzedaży udziałów. A jak ich tam nie będzie to :/ :idea: :?: O co chodzi :?: :?

Rozbawiles mnie tym temi haha świetny tekst.

andres1978pl pisze:Teraz klub powinien ogłosić upadłość i żeby ci co pożyczyli kasę a zwłaszcza RN nie zobaczyli ani grosza. Albo wszystkie banki powinny odmówić udzielenia kredytu :lol:

Żaby tak się stało musi być ku temu wola. A bankructwo oznacza syndyka który przeswietli wszystko od a do z. Najlepsze jest to że co niektórzy piszą że rada odda udziały za złotówkę a tymczasem wykłada trzy miliony więc czy nie łatwiej zrobić bankructwo otóż nie mam dowodów ale skromnie przypuszczam że mogło by być za dużo smrodu wokół sponsorów.

Kibic UT pisze:
andres1978pl pisze:Zrodlo posta Teraz klub powinien ogłosić upadłość i żeby ci co pożyczyli kasę a zwłaszcza RN nie zobaczyli ani grosza. Albo wszystkie banki powinny odmówić udzielenia kredytu :lol:

Uważaj bo przyjdą nowi ludzie już stoją za bramą z sakiewką i założą klub żeby się co niektórzy nie zdziwili,nie żebym bronił obecną RN ale staram się ich też zrozumieć jednak swoją kasę ładują a nie są takimi potentatami jak Rusiecki czy Bieńkowski co mają miliony.

Czy aby na pewno tacy biedni znasz wszystkich. Patrz nie są milionerami na sponsoring ale na pożyczkę oczywiście że tak heh dobre sobie. Ok ich wola dawać ile chcą ale jedno wyklucza drugie co piszesz, to ich klub jeśli chodzi o aspekt finansowy i prawny. Jak są długi to się pożycza jak są zyski to się bierze nad stan.

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 06 lis 2018, 8:08

andres1978pl pisze:Teraz klub powinien ogłosić upadłość i żeby ci co pożyczyli kasę a zwłaszcza RN nie zobaczyli ani grosza. Albo wszystkie banki powinny odmówić udzielenia kredytu :lol:

:lol: :lol: :lol: Klub, czyli kto?! Może taki mały quiz o poranku dla tych wszystkich, którzy piszą o upadłości klubu, niezwracaniu długów tym, którzy wyłożyli własne pieniądze na spłatę bieżących należności itd.

[test wielokrotnego wyboru. UWAGA! Może zdarzyć się tak, że żadna odpowiedź nie będzie prawidłowa]

Kto może ogłosić upadłość klubu?

a) Biskup Diecezjalny,
b) Rada Nadzorcza,
c) Forumowicze,
d) Spiker zawodów,

Pytanie nr 2.
Na jakiej podstawie klub w obecnej sytuacji miałby ogłosić upadłość?

a) Na podstawie opinii internautów,
b) Na podstawie artykułu Dariusza Ostafińskiego,
c) Z powodu rozsypującego się stadionu,
d) Z powodu słabej jakości piwa podczas meczów żużlowych.

Pytanie nr 3.
Jaki jest najlepszy pomysł na odbudowę żużla w Tarnowie po ewentualnej upadłości?

a) Powołanie grona ekspertów z forum i powołanie struktur nowego klubu (RN + Zarząd),
b) Prowadzenie klubu zgodnie z symulacją prowadzoną w Programie: "Menadżer żużlowy braci Mańskich",
c) Znalezienie dobrych menadżerów i powołanie ich do RN, najlepszego posadzić na fotelu Prezesa,
d) Sprowadzenie do klubu Mariana oraz Roberta Wardzałów.

Zapraszam do zabawy, wszystkich "artystów" z forum. Przy okazji przypominam, że na forum nie jesteście anonimowi (o czym niejeden się już przekonał) i wszelkie oskarżenia o łamanie prawa, mogą do Was wrócić w postaci pozwu cywilnego. Ja wiem, że hormony buzują, czasami przerwa między informatykami nie jest najdłuższa, albo rodzice już gonią z komputera do spania*, ale proponuję jednak trochę wyluzować.

*staram tak to sobie tłumaczyć, bo czasami ciężko jest mi uwierzyć, że niektóre posty mógłby napisać dorosły człowiek ;)

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

buzumbura

Postautor: buzumbura » 06 lis 2018, 8:51

Kolego savage faktycznie Ci co piszą o upadłości trochę odlatują. Nie wrzucaj jednak wszystkich forumowiczów do jednego worka. Tym postem trochę kpisz sobie z innych. Wszyscy wiemy, że posiadasz "odpowiednią wiedzę". Niestety nie każdy tak ma a każdy użytkownik chce się czymś podzielić.
Powiedz mi tylko jedno czy RN faktycznie robi to z miłości do żużla i dlaczego jest tak dobrze jeśli jest tak źle?

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 06 lis 2018, 9:04

buzumbura pisze:Kolego savage faktycznie Ci co piszą o upadłości trochę odlatują. Nie wrzucaj jednak wszystkich forumowiczów do jednego worka. Tym postem trochę kpisz sobie z innych. Wszyscy wiemy, że posiadasz "odpowiednią wiedzę". Niestety nie każdy tak ma a każdy użytkownik chce się czymś podzielić.
Powiedz mi tylko jedno czy RN faktycznie robi to z miłości do żużla i dlaczego jest tak dobrze jeśli jest tak źle?

Drogi buzumbura,

Nie trzeba posiadać jakiejkolwiek wiedzy, aby pisać z minimalną chociaż dozą logiki, albo (po prostu) nie pisać głupot. Nie wsadzam ludzi do jednego worka - przecież sam jestem forumowiczem... Po prostu niektóre wpisy osiągają taki odlot, którego nie potrafię sobie nawet wytłumaczyć.

Co do Twojego pytania:

Myślę, że dalece przeceniasz moją "wiedzę". Mogę się jednak podzielić z Tobą swoimi odczuciami na ten temat: Otóż Rada Nadzorcza składa się z większości z osób, które w czasie głębokiego kryzysu pożyczyły klubowi pieniądze (lata temu) na ratowanie żużla. Klub nie mógł tych pieniędzy oddać, więc w zamian za to oddał tym osobom udziały (jaka jest wartość takich udziałów - można się domyślić ;)). Osoby ze świata biznesu, które zasiadają w RN to osoby, które przez wiele, wiele lat wyciągały rękę w kryzysowych sytuacjach i tak - jestem przekonany, że są to ludzie, którzy żużel kochają i to mocniej i dłużej niż prawdopodobnie 99,9% forumowiczów. Co więcej - posiadanie silnych finansowo udziałowców jest komfortowe dla każdej spółki... Wyobraźmy sobie sytuację w której w RN zasiadają "fajni, ale biedni"- wówczas bylibyśmy w wielkiej D. Śmieszy mnie to, że deprecjonuje się pomoc ludzi, którzy z prywatnej kieszeni zasypują dziury w budżecie, abyśmy zdążyli z licencją... Na pewno zrobili oni więcej dla tego klubu, niż ci, którzy swoje "genialne" pomysły przelewają na forum.

Sytuacja w klubie jest patologiczna, ale nigdy nie napisałbym, że winnym tego są osoby, które kiedyś uratowały ten klub za własne pieniądze, a teraz (przynajmniej niektórzy) na siłę siedzą w RN, bo nie mają komu sprzedać udziałów lub są gorąco (a potrafi być gorąco) namawiani, aby jednak nie pozbywać się swoich akcji. O pozostałych aspektach nie będę pisał po raz ... (nawet nie chcę wiedzieć który :P).

Pozdrawiam

wonski_killer
Kontaktowanie:

Postautor: wonski_killer » 06 lis 2018, 10:50

savage pisze:Zrodlo posta Wyobraźmy sobie sytuację w której w RN zasiadają "fajni, ale biedni"- wówczas bylibyśmy w wielkiej D. Śmieszy mnie to, że deprecjonuje się pomoc ludzi, którzy z prywatnej kieszeni zasypują dziury w budżecie, abyśmy zdążyli z licencją... Na pewno zrobili oni więcej dla tego klubu, niż ci, którzy swoje "genialne" pomysły przelewają na forum.

Ja pójdę dalej. Znając lata, jakie Ci darczyńcy mają na karku (nie chcę tutaj wypominać wieku rzecz jasna) jestem w stanie wyobrazić sobie sytuację, że kiedyś ich zabraknie, a wtedy dopiero może być lament, płacz i zgrzytanie zębami. Naprawdę uwierzcie, oni oddają wiele swojego życia dla Unii Tarnów.

Wolly wolly

Postautor: Wolly wolly » 06 lis 2018, 11:46

Ja jeśli komuś mam być wdzięczny to GA bo TYLKO dzięki niej ta karawana jedzie dalej..
One ticket to valhalla

j-rules

Postautor: j-rules » 06 lis 2018, 11:46

Czyli reasumujac.
Mamy wspanialych ludzi w RN, kochajacych zuzel i bogatych, mamy najwiekszego sponsora zuzla na swiecie
i z roku na rok jest gorzej. O awans nie chcemy jechac, bo jestesmy tacy bogaci, ze kasa od sponsora ligi i TV nas nie obchodzi?

Awatar użytkownika
Kibic UT

Postautor: Kibic UT » 06 lis 2018, 11:52

j-rules pisze:Zrodlo posta Czyli reasumujac.
Mamy wspanialych ludzi w RN, kochajacych zuzel i bogatych, mamy najwiekszego sponsora zuzla na swiecie
i z roku na rok jest gorzej. O awans nie chcemy jechac, bo jestesmy tacy bogaci, ze kasa od sponsora ligi i TV nas nie obchodzi?

Ale po co awans nie ma ku temu fundamentów, najpierw niech coś ze stadionem zrobi miasto a nie obiecanki cacanki, a głupiemu radość.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2018, 12:02 przez Kibic UT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 06 lis 2018, 11:57

j-rules pisze:Czyli reasumujac.

Osoby, które jako członkowie RN pomogły klubowi (kolejny raz) raczej nie mają czasu, ani ochoty brać udziału w codziennym życiu klubu. W praktyce w ŻSSA rządzi niezmiennie od lat trio w skład którego nie wchodzi (jak podejrzewam) żadna osoba, która pożyczyła pieniądze ŻSSA.

Otóż wyobraź sobie taki kazus:

Jesteś biznesmenem lokalnym, kochasz żużel od lat, znasz osoby w Spółce, sponsorujesz klub od wielu lat. Nagle przychodzi do Ciebie ktoś ze Spółki i błaga wręcz o pomoc, bo oto - może być koniec. Pomagasz, w zamian (propozycja z klubu) otrzymujesz udziały, które obiecano Ci, że będziesz mógł odsprzedać i odzyskać kasę. Od początku mówisz, że "nie interesuje Cię żadna władza w klubie, RN, itd.", ale z uwagi na posiadane akcje musisz zostać do niej dopisany. Od początku jest to układ: Macie kasę, bierzcie, ale nie mieszajcie mnie w to, rządźcie i bierzcie za to odpowiedzialność sami, ja nie mam na to czasu/chęci/zdrowia. I tak jesteś w tej Radzie, bo kiedyś pomogłeś i tak w tym roku kolejny raz wyciągasz rękę po wielkich prośbach i pożyczasz kasę, ale tym razem musisz mieć gwarantowany zwrot... A ludzie na forum mieszają Cię z błotem, jako współodpowiedzialnego.

Mam nadzieję, że to trochę lepiej nakreśli sytuację.

j-rules

Postautor: j-rules » 06 lis 2018, 12:12

No ja bym chcial wiedziec dlaczego znowu w spolce do ktorej jestem dopisany sa dlugi - bo to troche jak widac brzudzi w moje dobre imie

Wolly wolly

Postautor: Wolly wolly » 06 lis 2018, 12:55

Piękna historia głęboka z nutką dekadencji :lol:
jak twoje nazwisko jest na liście RN to jesteś za to odpowiedzialny czy Ci sie to podoba czy nie..
I jeszcze jedno.. ryba zawsze psuje sie od głowy..
One ticket to valhalla

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 06 lis 2018, 14:28

Wolly wolly pisze:Piękna historia głęboka z nutką dekadencji :lol:
jak twoje nazwisko jest na liście RN to jesteś za to odpowiedzialny czy Ci sie to podoba czy nie..

Jeśli jesteś udziałowcem w prywatnej spółce, to jedynym przed kimś jesteś czegokolwiek odpowiedzialnym to przed sobą i pozostałymi udziałowcami. To tak, jakbyś z kumplem prowadził sklep, a ludzie pod sklepem pikietowali, że żądają, abyś zatrudnił Maliniakową na kasę, a zamiast podlaskiej kupował podwawelską :lol:

wonski_killer
Kontaktowanie:

Postautor: wonski_killer » 06 lis 2018, 14:33

savage pisze:Zrodlo posta zamiast podlaskiej kupował podwawelską

Ej, ale to już jest argument dla prowadzącego sklepu. Ludzie nie chcą kupować podlaskiej, to trzeba uszanować i zmienić. Z Maliniakową już prędzej :)

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 06 lis 2018, 14:40

wonski_killer pisze:Ej, ale to już jest argument dla prowadzącego sklepu. Ludzie nie chcą kupować podlaskiej, to trzeba uszanować i zmienić. Z Maliniakową już prędzej :)

To jest argument, jeśli Ty z kumplem uznacie to za argument - to jest Wasza firma i Wasze pieniądze. Jeśli Ci się sprzedaje super podlaska, a podwawelską zamawiałeś już 5 razy i zawsze nie schodziła, to będzie go miał w dupie. Tak jak pisanie anonimów na forum, którzy wylewają pianę krytykując wszystko: od składu, poprzez sztab, aż do firmy piekącej kiełbaski, a później nie przychodzą na żaden mecz w sezonie...

Pozdrawiam

leszeek17

Postautor: leszeek17 » 06 lis 2018, 14:45

Ale Ciebie savage tak po ludzku nie oburza to, co się dzieje z tym klubem? Jak cały ten potencjał jest marnotrawiony?

Może lepiej byłoby, gdyby ludzie z RN tej kasy nie dali, a to wszystko jebnęło? Naprawdę lepiej jest utrzymywać i co roku pudrować trupa? Przykłady innych, zdecydowanie mniejszych (bądź o mniejszych tradycjach) ośrodków żużlowych pokazują, że ten żużel tak czy siak po paru latach wraca z inicjatywy jakichś zapaleńców. Może lepiej w drugiej lidze, ale zdrowiej i mozolnie budując podwaliny sukcesu?

Awatar użytkownika
andre

Postautor: andre » 06 lis 2018, 14:59

Ale po co awans nie ma ku temu fundamentów, najpierw niech coś ze stadionem zrobi miasto a nie obiecanki cacanki, a głupiemu radość.[/quote]

A miasto powie "po co wam stadion skoro nie ma dobrej drużyny i na mecz nikt nie przyjdzie! I koło się zamyka. To nie jest rozwiązanie.

Wolly wolly

Postautor: Wolly wolly » 06 lis 2018, 15:03

savage pisze:
Wolly wolly pisze:Piękna historia głęboka z nutką dekadencji :lol:

Jeśli jesteś udziałowcem w prywatnej spółce, to jedynym przed kimś jesteś czegokolwiek odpowiedzialnym to przed sobą i pozostałymi udziałowcami. To tak, jakbyś z kumplem prowadził sklep, a ludzie pod sklepem pikietowali, że żądają, abyś zatrudnił Maliniakową na kasę, a zamiast podlaskiej kupował podwawelską :lol:

Mnie osobiscie by przeszkadzało jeśli mój wspólnik swoimi działaniami doprowadziłby do zadłużenia sklepu a ja promowałbym to swoim nazwiskiem..istnieje coś takiego jak marka firmy.Jeśli sprzedawczyni jest słaba i kierownik nie mily, a towar do dupy to co się dziwic że protestują..oczywiście można to olac i robic po swojemu, ale na dluzsza metę grozi to upadkiem..Każdy logicznie myślący człowiek to wie i rozumie.Klub jest ich własnością i mogą sobie nim zarządzać jak chcą , tak samo jak ja mogę to merytorycznie krytykować, oczywiście można siedzieć i poklaskiwać , albo pisać idiotyzmy typu że w klubie jest patologia ale nie winiłbym za to ludzi klubem de facto rządzących....
Ostatnio zmieniony 06 lis 2018, 15:30 przez Wolly wolly, łącznie zmieniany 1 raz.
One ticket to valhalla

Awatar użytkownika
Kibic UT

Postautor: Kibic UT » 06 lis 2018, 15:06

andre pisze:Zrodlo posta A miasto powie "po co wam stadion skoro nie ma dobrej drużyny i na mecz nikt nie przyjdzie! I koło się zamyka. To nie jest rozwiązanie.

Świętochłowice nie mają żużla a stadion robią,w Krośnie też ma być modernizacja a 2 liga także słaba drużyna to żaden argument stadion jest potrzebny.

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 06 lis 2018, 15:25

leszeek17 pisze:Ale Ciebie savage tak po ludzku nie oburza to, co się dzieje z tym klubem? Jak cały ten potencjał jest marnotrawiony?

Oczywiście, że mnie to oburza.

Może lepiej byłoby, gdyby ludzie z RN tej kasy nie dali, a to wszystko jebnęło? Naprawdę lepiej jest utrzymywać i co roku pudrować trupa? Przykłady innych, zdecydowanie mniejszych (bądź o mniejszych tradycjach) ośrodków żużlowych pokazują, że ten żużel tak czy siak po paru latach wraca z inicjatywy jakichś zapaleńców. Może lepiej w drugiej lidze, ale zdrowiej i mozolnie budując podwaliny sukcesu?

Przerabialiśmy to już na początku tego wieku. Szczerze? Łatwiej wybudować coś na podstawie klubu z wyczyszczonymi należnościami, ale w 1 lidze (co będziemy mieli teraz), niż budować coś od podstaw na niszczejącym gruzowisku. Skoro NIKT z potencjałem finansowym nie chce się za to zabrać, to niestety wygląda na to, że albo będziemy chodzić na zawody organizowane przez taki klub, jaki mamy, albo żużel zostanie nam w TV. Ja z wizjonerstwa i walki z wiatrakami się wyleczyłem i jako kibic wybieram opcję nr 1.

Pozdrawiam

Gierappa
Kontaktowanie:

Postautor: Gierappa » 06 lis 2018, 15:33

savage pisze:
j-rules pisze:Czyli reasumujac.

Osoby, które jako członkowie RN pomogły klubowi (kolejny raz) raczej nie mają czasu, ani ochoty brać udziału w codziennym życiu klubu. W praktyce w ŻSSA rządzi niezmiennie od lat trio w skład którego nie wchodzi (jak podejrzewam) żadna osoba, która pożyczyła pieniądze ŻSSA.

Savage coś tu pitolisz.... :D

Każda osoba która wkłada swoje pieniądze musi się mocno interesować zarówno pod kątem sportowym jak i biznesowym.
To jest normalne i oczywiste w 100%. Dotyczy to osób które mają 80% udziałów oraz tych co mają 1%.

Generalnie najbardziej zastanawia mnie to, że:
1. Mamy ustalony niski budżet w ekstralidze, a kończymy rozgrywki z takim minusem.
2. Cuda, cuda - spłacamy cześć zobowiązań. Podobno RN ratuje klub.
3. Mamy mieć 4 ml zł na przyszły rok z GA (ok ogólnie budżet) i tylko taki lipny skład zgłoszony do rozgrywek ??

Sorry, ale ja tego nie kumam i na pewno nie kupuje.

Widzę tutaj bagno, bagno i jeszcze raz bagno....... z interesami na spodzie.

ps. Gdybym ja był inwestorem i bym widział takiego prezesa, to po jednym kwartale bez efektów już bym go wezwał na dywanik, a już po połowie lub maksymalnie po rozgrywkach zakończył bym współpracę.

Jeżeli ktoś to toleruje, to widocznie musi mieć w tym interes.

Nie ma z logicznego punktu widzenia usprawiedliwienia dla zarządu / ludzi, którzy akceptują takie wyniki finansowe kolejny już rok i nic z tym nie robią.

Awatar użytkownika
dave B-B

Postautor: dave B-B » 06 lis 2018, 15:39

A może w tej całej machinie wystarczyło by wymienić jeden mały ale za to istotny Tryb?
Prezesa? (taka sugestia dla RN, bo widać że się obudzili z letargu, jakaś dymisja Panowie, kibice proszą:)

j-rules

Postautor: j-rules » 06 lis 2018, 15:47

savage pisze:
leszeek17 pisze:Ale Ciebie savage tak po ludzku nie oburza to, co się dzieje z tym klubem? Jak cały ten potencjał jest marnotrawiony?

Oczywiście, że mnie to oburza.

Przerabialiśmy to już na początku tego wieku. Szczerze? Łatwiej wybudować coś na podstawie klubu z wyczyszczonymi należnościami, ale w 1 lidze (co będziemy mieli teraz), niż budować coś od podstaw na niszczejącym gruzowisku. Skoro NIKT z potencjałem finansowym nie chce się za to zabrać, to niestety wygląda na to, że albo będziemy chodzić na zawody organizowane przez taki klub, jaki mamy, albo żużel zostanie nam w TV. Ja z wizjonerstwa i walki z wiatrakami się wyleczyłem i jako kibic wybieram opcję nr 1.

Pozdrawiam

Chwileczke..
Moze i latwiej wybudowac cos na podstawie klubu z wyczyszczonymi naleznosciami. Ale trzeba chyba pociagnac kogos do odpowiedzialnosci: Dlaczego znowu nas zadluzono? Dlaczego znowu ta sama ekipa ma do tego dopuszczac? Ilez mozna?

Moze i latwiej kibicowac nie walczac z wiatrakami i tylko sie przygladajac temu z boku, tutaj mozesz miec racje. Nieistotne jaka liga, jaka druzyna, stan stadionu. Nieistotne, ze GA lozyla kase na mlodych, ktorzy teraz beda zasilac inne kluby. Nieistotne, ze sklad corocznie oslabiano, co ma mnie obchodzic, ze po awansie do eligi wzmocniono sie jedna gwiazda, reszta zostala bez zmian a i tak dlug byl niebotyczny.
dlaczego mam sie przejmowac tym, ze wszystkie media sraja na klub, miasto, druzyne i wszystko to zostaje bez odpowiedzi.
Nie moja dzialka, ze prezesina musial zebrac i podpierac sie wyplacalnoscia GA zeby teraz wszystko splacic.

A masz pan racje, jebac to, poogladam se zuzel w TV, bo najwyrazniej nie jest to wszystko robione dla kibicow.