Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji. Uwagi, problemy i propozycje prosimy zgłaszać tutaj.

Unia Tarnów ŻSSA - zarząd i sprawy spółki

Speedway w tarnowskim jak i światowym wydaniu.
Awatar użytkownika
savage
Moderator

Post autor: savage » 07 lis 2018, 15:33

andres1978pl pisze:Masz rację Savage... lepiej ciągnąć patologię dalej... a za rok od kogo pożyczą pieniądze od księdza Rydzyka? Jak RN nie ma czasu dla klubu to po co jest radą nadzorczą? Próbujesz z kogoś robić dzieciaka a sam popierasz patologię jak dzieciak.
Ja nie popieram tego, jak wygląda co roku sytuacja w klubie. Jestem już do tego przyzwyczajony po prostu i wiem, że nic w tej sprawie nie zmienimy na forum, a co roku dyskusja wygląda tak samo:

WYWALIĆ SADEGO -> (początek okienka transferowego) -> OCENIANIE TRANSFERÓW I SZANS -> (zima) -> CISZA -> (wiosna) -> SEZON... i tak w kółko.
Savage a kto narobił długów? dlaczego nikt nie jest za to odpowiedzialny, dlaczego ludzie odpowiedzialni za "sukces" tj.prezes dalej pełni tą funkcję i dalej będzie to samo co było czyli długi na koniec sezonu. Może potrzeba " trzęsienia ziemi żeby coś ruszyło ze zmianami , bo dotychczasowa droga klubu to długi i psucie wizerunku poprzez coroczne po sezonowe problemy.
Ależ oczywiście: za wynik finansowy Zarząd ponosi odpowiedzialność, ale odpowiada przez Radą Nadzorczą, która nie wyciąga konsekwencji personalnych, a sponsor główny nadal udziela wsparcia... Więc kto ma to trzęsienie ziemi robić, skoro najbardziej zainteresowani nie widzą takiej potrzeby?
Pokaż mi kolego Savage gdzie ja złamałem prawo ? Zanim nazwiesz kogoś dzieciakiem to może warto na siebie spojrzeć alfo i omego?
O łamaniu prawa nie pisałem akurat personalnie, lecz ogólnie - do użytkowników, którzy w swojej krytyce posuwają się do oskarżeń o łamanie prawa przez Zarząd lub RN. Takie, mocne oskarżenia mogą prowadzić do procesu cywilnego i przypomniałem o tym, aby niektórzy nie narobili sobie problemów bo jak pokazuje np. sprawa Cierniak - Kołodziej nikt nie jest do końca anonimowy.

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
andres1978pl

Post autor: andres1978pl » 07 lis 2018, 15:47

Każdy ma swój rozum i wie co robi. Zanim kogoś nazwiesz dzieciakiem z buzującymi hormonami to zastanów się 2 razy bo może być starszy od Ciebie i taki wpis zwyczajnie go obraża jako człowieka. Można coś głupiego napisać bo człowiek nie jest nieomylny ale to nie jest powód do tego żeby go zlinczować i ośmieszyć na forum a tym bardziej moderator, który powinien dawać przykład. Można to było skomentować w normalny sposób :/ . Pozdrawiam

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Post autor: savage » 07 lis 2018, 15:50

andres1978pl pisze:Zanim kogoś nazwiesz dzieciakiem z buzującymi hormonami to zastanów się 2 razy bo może być starszy od Ciebie i taki wpis zwyczajnie go obraża jako człowieka. Można coś głupiego napisać bo człowiek nie jest nieomylny ale to nie jest powód do tego żeby go zlinczować i ośmieszyć na forum a tym bardziej moderator, który powinien dawać przykład. Można to było skomentować w normalny sposób :/ . Pozdrawiam
Pokaż mi proszę w którym miejscu Cię uraziłem, ośmieszyłem i zlinczowałem... Serio nie widzę. Napisałem odpowiedź do Twojego posta, a poniżej w nowym akapicie "Przy okazji" do "wszystkich artystów z forum[...]". Nie widzę powodu, dla którego powinieneś to brać osobiście.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
andres1978pl

Post autor: andres1978pl » 07 lis 2018, 16:28

savage pisze:
andres1978pl pisze:Teraz klub powinien ogłosić upadłość i żeby ci co pożyczyli kasę a zwłaszcza RN nie zobaczyli ani grosza. Albo wszystkie banki powinny odmówić udzielenia kredytu :lol:

:lol: :lol: :lol: Klub, czyli kto?! Może taki mały quiz o poranku dla tych wszystkich, którzy piszą o upadłości klubu, niezwracaniu długów tym, którzy wyłożyli własne pieniądze na spłatę bieżących należności itd.

[test wielokrotnego wyboru. UWAGA! Może zdarzyć się tak, że żadna odpowiedź nie będzie prawidłowa]

Kto może ogłosić upadłość klubu?

a) Biskup Diecezjalny,
b) Rada Nadzorcza,
c) Forumowicze,
d) Spiker zawodów,

Pytanie nr 2.
Na jakiej podstawie klub w obecnej sytuacji miałby ogłosić upadłość?

a) Na podstawie opinii internautów,
b) Na podstawie artykułu Dariusza Ostafińskiego,
c) Z powodu rozsypującego się stadionu,
d) Z powodu słabej jakości piwa podczas meczów żużlowych.

Pytanie nr 3.
Jaki jest najlepszy pomysł na odbudowę żużla w Tarnowie po ewentualnej upadłości?

a) Powołanie grona ekspertów z forum i powołanie struktur nowego klubu (RN + Zarząd),
b) Prowadzenie klubu zgodnie z symulacją prowadzoną w Programie: "Menadżer żużlowy braci Mańskich",
c) Znalezienie dobrych menadżerów i powołanie ich do RN, najlepszego posadzić na fotelu Prezesa,
d) Sprowadzenie do klubu Mariana oraz Roberta Wardzałów.

Zapraszam do zabawy, wszystkich "artystów" z forum. Przy okazji przypominam, że na forum nie jesteście anonimowi (o czym niejeden się już przekonał) i wszelkie oskarżenia o łamanie prawa, mogą do Was wrócić w postaci pozwu cywilnego. Ja wiem, że hormony buzują, czasami przerwa między informatykami nie jest najdłuższa, albo rodzice już gonią z komputera do spania*, ale proponuję jednak trochę wyluzować.

*staram tak to sobie tłumaczyć, bo czasami ciężko jest mi uwierzyć, że niektóre posty mógłby napisać dorosły człowiek ;)

Pozdrawiam
Zacytowany jest mój post czyli "pije" do mnie. Może nie najmądrzejszy był mój post ale kto zawsze pisze idealnie? A na tą sytuację jaką mamy w klubie to już po prostu brak słów i chyba najlepiej jest darować sobie bo szkoda zachodu i nerwów a nic to nie zmieni

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Post autor: savage » 07 lis 2018, 16:37

Na zacytowany post zadałem Ci pytanie: " :lol: :lol: :lol: Klub, czyli kto?!" Dalej piszę już do ogółu, co widać po formie wypowiedzi:

- "Może taki mały quiz o poranku dla tych wszystkich, którzy piszą o upadłości klubu,"
- "Zapraszam do zabawy, wszystkich "artystów" z forum. Przy okazji przypominam, że na forum nie jesteście anonimowi (o czym niejeden się już przekonał) i wszelkie oskarżenia o łamanie prawa, mogą do Was wrócić w postaci pozwu cywilnego. Ja wiem, że hormony buzują, czasami przerwa między informatykami nie jest najdłuższa, albo rodzice już gonią z komputera do spania*, ale proponuję jednak trochę wyluzować."

Nie masz powodu, aby brać tego personalnie. Z zasady nie piszemy postu pod postem, więc w jednym zawarłem pytanie do Ciebie oraz przekaz do tych, którzy wcześniej przeginali trochę z krytyką w swoich, publicznych wypowiedziach.

Pozdrawiam

Baros1922

Post autor: Baros1922 » 07 lis 2018, 16:50

A gdzie tam pisze się o łamaniu prawa? Bo ja nie widzę. Słowo przekręt i itp. nie jest słowem o łamaniu prawa.

Awatar użytkownika
andres1978pl

Post autor: andres1978pl » 07 lis 2018, 18:52

Ok. pomińmy temat ;) Patrząc obiektywnie na to co się dzieje w klubie to za przeproszeniem sz...g człowieka trafia. Za to że nie ma już długu to jest wielki plus, ale... ale.. jak zwykle po sezonie pojawiły się problemy w klubie z kasą tak już od dobrych paru lat , czy temu nie da się zaradzić? Dlaczego mając tak ogromne wsparcie GA w klubie jest dług ? Czy ktoś odpowiedzialny za to nie powinien ponieść konsekwencje ? Dlaczego ktoś komu nic nie wychodzi dalej rządzi klubem i czy nikt nie widzi jakie są tego konsekwencje. Dlaczego wykorzystuje się sytuacje że GA daje kasę do olewania spraw sponsorskich. Dlaczego na remont stadionu wydaje się tylko kasę na projekty i dalej nic się nie dzieje.. Dlaczego nie wyrzuci się Sadego i nie poszuka kogoś innego? Dlaczego wtapia się kasę w klub jak za rok będzie to samo i wcale nie ma gwarancji że znajdzie się ktoś kto poręczy kredyt ( o mieście raczej można zapomnieć) Dlaczego co roku ciągną się za Unią problemy płatnicze po sezonie - to tylko zniechęca co lepszych zawodników i w końcu będzie tak że nikt znaczący do nas nie przyjdzie.Czy naprawdę nie znalazł by się nikt na stanowisko prezesa? czy może lepiej tak mówić i nie robić nic. Dlaczego nie robi się nic żeby dogadać się z wychowankami ? Dlaczego nikt nie ogarnia szkółki żeby nam kluby nie podkradały młodzieży. Można by pisać do woli. żeby było lepiej potrzeba przede wszystkim kompetentnego prezesa lub trzęsienia ziemi w klubie czyli konkretnych zmian zarządzających. Cały kraj się z nas śmieje ... :( Dlaczego nikt nie dementuje plotek z portali sportowych????

fan_uniatarnow

Post autor: fan_uniatarnow » 07 lis 2018, 22:10

savage pisze:Na zacytowany post zadałem Ci pytanie: " :lol: :lol: :lol: Klub, czyli kto?!" Dalej piszę już do ogółu, co widać po formie wypowiedzi:

- "Może taki mały quiz o poranku dla tych wszystkich, którzy piszą o upadłości klubu,"
- "Zapraszam do zabawy, wszystkich "artystów" z forum. Przy okazji przypominam, że na forum nie jesteście anonimowi (o czym niejeden się już przekonał) i wszelkie oskarżenia o łamanie prawa, mogą do Was wrócić w postaci pozwu cywilnego. Ja wiem, że hormony buzują, czasami przerwa między informatykami nie jest najdłuższa, albo rodzice już gonią z komputera do spania*, ale proponuję jednak trochę wyluzować."

Nie masz powodu, aby brać tego personalnie. Z zasady nie piszemy postu pod postem, więc w jednym zawarłem pytanie do Ciebie oraz przekaz do tych, którzy wcześniej przeginali trochę z krytyką w swoich, publicznych wypowiedziach.

Pozdrawiam
Jesli chodzi savage o animowosc spokojnie mozna na sieci ja sobie zorganizowac dla chcacego nic trudego, to tak troche odbiegajac od tematu

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Post autor: savage » 14 lis 2018, 7:50

Czytając wywiad Kamila Hynka z Kubą Jamrogiem ciężko o jakikolwiek optymizm. Przykro czyta się takie słowa, które potwierdzają tylko to, co większość tutaj wie - klub jest zarządzany marnie. Jeśli jednak cokolwiek miałoby się zmienić, to jeden taki wywiad i to wypuszczony w neutralnym dla klubu i zawodnika momencie może być kolejnym kamyczkiem do ruszenia lawiny... Choć jak już pisałem wielokrotnie - wątpię w to bardzo.

Na naszych oczach będzie szlifował się prawdopodobnie największy diament od czasów Kołodzieja, a być może nawet największy w historii klubu. Mateusz z ojcem wykazali wielką chęć pozostania w Tarnowie (na prawdę wielką). Jeśli Zarząd zmarnuje to, na co czekał od lat niczym na mannę z nieba (licencję Mateusza), to będzie oznaczało, że cały pomysł z długofalową pracą, programem START, który miał być podwaliną pod odbudowę żużla opartego na wychowankach wziął w łeb, a w klub w obecnej formie nie opłaca się wkładać ani złotówki... Dopóki takie opinie mają kibice, którzy "wkładają" w klub tyle co wydadzą za bilet - pół biedy. Jeśli ktoś na Azotach będzie miał podobne refleksje, to znikniemy jako miasto ze sportowej mapy Polski na długie lata.

Pozdrawiam

peter_griffin

Post autor: peter_griffin » 14 lis 2018, 8:05

savage pisze:Jeśli ktoś na Azotach będzie miał podobne refleksje, to znikniemy jako miasto ze sportowej mapy Polski na długie lata.
Nie znikniemy, bo w każdym mieście gdzie działa GA dają grubszą kasę na przynajmniej jedną dyscyplinę. Skończy się tak jak pisałem parę dni temu: zamiast Ekstraligi żużlowej będziemy mieć Superligę piłkarzy ręcznych :)

Przemek82

Post autor: Przemek82 » 14 lis 2018, 21:40

Tylko że w piłce ręcznej są Puławy i tamtejsze zakłady azotowe które wycofały się ze strategicznego wspierania żużla w Lublinie. Myślę że mają między sobą pisana lub nie, umowę żeby nie wspierać rywalizujących ze sobą klubów.

peter_griffin

Post autor: peter_griffin » 14 lis 2018, 22:31

Przemek82 pisze:Tylko że w piłce ręcznej są Puławy i tamtejsze zakłady azotowe które wycofały się ze strategicznego wspierania żużla w Lublinie. Myślę że mają między sobą pisana lub nie, umowę żeby nie wspierać rywalizujących ze sobą klubów.
W tym roku piłkarze ręczni po zajęciu 1 miejsca w 1 lidze otrzymali od GA gwarancję, tylko wszystko odbyło się za późno i nie otrzymali licencję na start w Superlidze. Przecież mogą to rozwiązać tak, że Puławy będą mieć na koszulkach "Grupa Azoty Puławy" jak do tej pory, a tarnowska drużyna może reklamować bezpośrednio np Saletrosan lub inny produkt GA. Zresztą na strojach naszych żużlowców były reklamy właśnie Saletrosanu.

Awatar użytkownika
konri

Post autor: konri » 14 lis 2018, 22:40

A na strojach Motoru Noxy ;)

Awatar użytkownika
DannUT

Post autor: DannUT » 22 lis 2018, 11:43

Czy wiadomo już coś od kiedy będą sprzedawane karnety na przyszły sezon?

fan ut

Post autor: fan ut » 25 lis 2018, 12:55

Podobno Unia miała budżet w wysokości 7 milionów złotych w PGE a mimo to Sady zrobił długi a Leszno miało niewiele więcej bo 9milonów i zdobyło mistrza.Przecież z taką kasą jaką mieliśmy to powinni mieć lepszy skład i conajmniej walczyć o pierwszą czwórkę nie ogarniam tego brak umiejętności zarządzania klubem :/

Awatar użytkownika
josef

Post autor: josef » 25 lis 2018, 13:58

Niestety jest to dowód na to jak się marnuje pieniądze z Azotów , nasz klub jest żle zarządzany i nic się z tym nie robi , nadal na stanowisku jest Sady i Rada Nadzorcza a to oni są winni tego dziadostwa które jest w klubie . :oops:

wicek

Post autor: wicek » 26 lis 2018, 12:54

Widocznie ZA jest to na reke i specjalnie sie tym nie przejmuja inaczej cala rada nadzorcza na czele z Sadym zostala by wy.. Na zbity pysk lub ZA daly by jasny komunikat...sorry na takie dziadostwo my kasy juz dawac nie bedziemy ....radzcie sobie sami....

Ale skoro ZA nie widza problemu....to o jakich my zmianach mowimy.....szkoda sie nawet denerwowac.

ElPolako

Post autor: ElPolako » 27 lis 2018, 13:26

Powiedz mi jak Rada nadzorcza ma zostać wyj... na zbity pysk skoro to właściciele klubu ? :roll:

wicek

Post autor: wicek » 27 lis 2018, 13:58

Ok zle sie tu wyrazilem ....ale skoro ZA taki stan nie przeszkadza i godza sie na to rok rocznie splacac dlugi dokladac kase....to ich sprawa ...ale nic sie nie zmieni
A ci ktorzy zarzadzaja tym calym bajzlem czuja sie bez karni...-co z tego ze dlugi...i tak nas nie wywala...bo ponoc nie ma nikogo chetnego na nasze miejsce...a koniec koncow i tak splaca za nas dlug...
I odpowiedzcie mi na pytanie ...Jak w tym klubie ma byc dobrze..

ziggy

Post autor: ziggy » 27 lis 2018, 20:09

wicek pisze:Ok zle sie tu wyrazilem ....ale skoro ZA taki stan nie przeszkadza i godza sie na to rok rocznie splacac dlugi dokladac kase....to ich sprawa ...ale nic sie nie zmieni
A ci ktorzy zarzadzaja tym calym bajzlem czuja sie bez karni...-co z tego ze dlugi...i tak nas nie wywala...bo ponoc nie ma nikogo chetnego na nasze miejsce...a koniec koncow i tak splaca za nas dlug...
I odpowiedzcie mi na pytanie ...Jak w tym klubie ma byc dobrze..
Nie wiem czy potrafię ale postaram Ci się to wytłumaczyć.Na tak zwanym zachodzie bardzo popularna jest forma zatrudnienia przez agencję co wydaje się nieracjonalne ponieważ płacisz za gorzej wyszkolonego pracownika więcej niż za etatowego.Gdy pracowałem w Hiltonie mieliśmy 90 etatowych kelnerów, natomiast było około 10 imprez w roku gdy hotel brał z agencji na jedną noc 300 kelnerów.Więc płacili prawie połowę więcej za te 10 dni a nie za 365 gdyby ich przyjęli na etat ponieważ prócz pensji dla agencji nie obchodziło ich nic(podatki,ubezpieczenia ,urlopy,chorobowe etc.).Analogicznie z Azotami.Masz 7 zawodów a w porywach 11 w roku kiedy teoretycznie zarobisz.To po jaką cholerę im się w to wikłać?Żeby przez lata dokładać do interesu ryzykując utratę wizerunku firmy przez to że głupio zarządzasz majątkiem tejże.Więc jak masz tyle kasy żeby wykupić udziały i dokładać do interesu to welcome.A jeżeli nie to puknij się gdzie tam uważasz.Natomiast uważam że przez głupotę dopuścili do tego że z programu Start klub praktycznie nie ma prawie nic.Cierniak i Rempała jeździli by bez tego programu.A za wyszkolenie Mateusza klub nie obejrzy złamanego szeląga a na dodatek nie ma nawet prawa pierwokupu.

ecs

Post autor: ecs » 27 lis 2018, 22:24

Trzeba było wymienić ludzi, którzy rządzą tym miastem. To oni nie sprzyjają temu sportowi w Tarnowie.

Jak ktos daje cos kolo 50 tysięcy rocznie na ten sport, a potem bierze okolo pół banki za wynajem stadionu rudery to jak to ma funkcjonować, gdzie w innych miastach samorządy biora wszystkie koszty na siebie wraz z dmuchanymi bandami. W naszym piekielku klub o wszystko sam musi zadbać.

Wiadome zaraz ktos powie ze mamy w azoty, tak racja. Nikt nie mowi o kosztach, ktore sa ogromne. Rozumiem ze miasto nie ma aby dac ale mogloby te koszty znaczaco zniwelować. Azoty takze calej kasy nie daja od razu tak jak inne osrodki maja od miasta.

ziggy

Post autor: ziggy » 27 lis 2018, 23:12

ecs pisze:Trzeba było wymienić ludzi, którzy rządzą tym miastem. To oni nie sprzyjają temu sportowi w Tarnowie.

Jak ktos daje cos kolo 50 tysięcy rocznie na ten sport, a potem bierze okolo pół banki za wynajem stadionu rudery to jak to ma funkcjonować, gdzie w innych miastach samorządy biora wszystkie koszty na siebie wraz z dmuchanymi bandami. W naszym piekielku klub o wszystko sam musi zadbać.

Wiadome zaraz ktos powie ze mamy w azoty, tak racja. Nikt nie mowi o kosztach, ktore sa ogromne. Rozumiem ze miasto nie ma aby dac ale mogloby te koszty znaczaco zniwelować. Azoty takze calej kasy nie daja od razu tak jak inne osrodki maja od miasta.
Następny nawiedzony.Ja od prawie 60 lat chodzę na żużel natomiast moja żona była tylko raz. I tylko dlatego że po weselu zagroziłem że ze jak mnie nie zawiezie to biorę dzieci i jadę sam. I co miałem się rozwieść bo nie podziela mojej pasji? W Tarnowie żyje około 100 tys mieszkańców. Na żużel chodzi około 8 tys z tego rdzennych płacących tu podatki pewnie z sześć.I co pytałeś te 94 tys.co myśli o wydawaniu ich pieniędzy na ten cel?Jak byś my zechcieli płacić tyle co w innych bogatszych państwach to problem by znikł.Masz wybór możesz robić wesele przy lokalnym nawet niezłym zespole.Ale możesz sobie zażyczyć np. Beyonce. Oczywiście jak Cię stać.A póki co to Ciepiela zadłużył miasto na 400 mil.

ecs

Post autor: ecs » 27 lis 2018, 23:37

Dobra nie bede z Toba dyskutowal bo beton jestes, gdybys nie zauwazyl to ten zuzel na ktory chadzasz 60 lat i stawiasz go wyzej niz zone to jest to promocja dla miasta i to taka nie byle jaka. Piselem ze juz nie chodzi o dotacje ale zeby wesprzeć przynajmiej minimalnymi kosztami egzystencji bo tak to teraz mozna nazwac. Natomoast Pan Prezydent dobija sobie do budżetu kosztem azotow bo de facto one loza na to wszystko.

ziggy

Post autor: ziggy » 27 lis 2018, 23:49

ecs pisze:Dobra nie bede z Toba dyskutowal bo beton jestes, gdybys nie zauwazyl to ten zuzel na ktory chadzasz 60 lat i stawiasz go wyzej niz zone to jest to promocja dla miasta i to taka nie byle jaka. Piselem ze juz nie chodzi o dotacje ale zeby wesprzeć przynajmiej minimalnymi kosztami egzystencji bo tak to teraz mozna nazwac. Natomoast Pan Prezydent dobija sobie do budżetu kosztem azotow bo de facto one loza na to wszystko.
Też nie mam zamiaru dyskutować.Jednak mijasz się z prawdą bo nie rozwiodłem się z żoną i jakoś da się z tym żyć.

wicek

Post autor: wicek » 28 lis 2018, 0:22

Panowie nie ma sie o co spierac....ja chodzilem na zuzel od lat 90tych teraz dalem sobie juz spokoj sa inne prorytety...i tak naprawde przez te powiedzmy 25 lat mojej kariery...nigdy w Tarnowie nie bylo "dobrze" z ta dyscyplina zawsze byly afery...i jakies cuda...moze po za okresem Pana z rafinerii.....ale tez chodzily sluchy ze prali kase....

ODPOWIEDZ