Unia Tarnów ŻSSA - zarząd i sprawy spółki

Speedway w tarnowskim jak i światowym wydaniu.
Awatar użytkownika
Młynar
Moderator

Post autor: Młynar » 11 paź 2018, 22:43

savage pisze:
Młynar pisze:Były nie tak dawno podejmowane akcje protestacyjne czym zaowocował przemarsz kibiców spod Mościckiej Fundacji Kultury pod stadion Unii i ile nas było? Wtedy też ludzie wiele psioczyli na forum a wyszło jak wyszło. Uważam że wtedy akcja była na plus ale na pewno odzewu ze strony kibiców spodziewałem się większego.

Ciekawy jestem jakby wyglądała sytuacja np teraz gdyby coś takiego ponownie byłoby zorganizowane. Szkodnik działa za długo w tym klubie ale wielu osobom nie można było przegadać parę lat wstecz. Dzisiaj temat na nowo odżył a można było zdziałać już wcześniej o wiele więcej....

yO!
Wszystko zgoda, ale krzyczeć do RN żeby zwolnili Sadefo to jak krzyczeć do Putina, że Miedviediew jest ujowym premierem... co z tego, że zmieni się twarz, skoro jakość zostanie ta sama. Na zmianę jakości (RN) kibice wpływu nie maja. Niestety.
Ale nic nie robić to też zła sytuacja. Wtedy coś ruszyło... Dzisiaj mamy jeszcze gorszy syf bo niema widoków na pozytywy. Z roku na rok sytuacja wyglada coraz to tragiczniej i to na każdym szczeblu w tym klubie. A przepraszam.. Pracownicy spółki mają się dobrze skoro nie chcą uciekać ze swoich stołków.

Wspomniana akcja kiedyś i ta którą można byłoby zorganizować miałaby na celu znowu pokazanie co my kibice sądzimy o tym towarzystwie. Czy ktoś się tam przejmie? Czasem myślę że za wszelką cenę trzeba walczyć o to żeby odciąć cala to sitwę od kasy a wtedy pójdą w pierony. Ale tym powinno się zająć miasto i Azoty.

yO!

Wolly wolly

Post autor: Wolly wolly » 11 paź 2018, 23:17

Savage ma rację w tym ze bez zamiany właściciela jako całości w spółce będzie ciężko o gruntowną zmianę sposobu działania spółki.Młynar również masz rację w tym że nie zrobienie niczego jest błędem, z tym błazen za sterami klub stoczy się w nicość..Myślę ze w dzisiejszych czasach uwaga przeniosła się bardziej na portale internetowe i tam trzeba by było organizować akcję.Można by było napisać List otwarty do RN jak i do GA z podpisami kibiców jak osób publicznych mających na sercu dobro Unii ..bo jak tak dalej pójdzie i znając życie, happy endu w tej historii może nie być.
One ticket to valhalla

wyborca

Post autor: wyborca » 11 paź 2018, 23:31

Sady musi ogarnąć kredyt. Pamiętajcie, że bez kredytu nie ma żużla w Tarnowie. Jakiekolwiek akcje protestacyjne mogą wpłynąć ja zdolność kredytową klubu.

Czy którykolwiek z kandydatów na urząd prezydenta Tarnowa obiecał, że nie da ani 1 zł na żużel?

Jeśli tak To, który?

Oddam na niego głos. Nie życzę sobie, aby z moich podatków płacić milionowe długi Ł. Sadego

peter_griffin

Post autor: peter_griffin » 11 paź 2018, 23:47

j-rules pisze:przeciez tu nie trzeba nie wiadomo jakiej matematyki.
700pkt x 5000 pln = 3,5 melona
Nicki za podpis ile mogl zgarnac? pol banki? Banke? Kildemand na bank tez nie wiecej.
Mroczka z Rolnickim i Koniecznym to nam chyba budzetu nie rozpierodlili.

Jamrog za podpis nawet niech by wzial te pol banki.
Kolego, sorry ale stawki podane przez ciebie są mocno zawyżone. 5 tys za punkt to dostają bardzo dobrzy zawodnicy w bogatych klubach typu Toruń. U nas na tyle to mogli liczyć co najwyżej Dzik i Pająk. Bjerre ok. 4,5, Jamróg i Mroczka maks 4 tys. Rolnicki ze 3 tys.

Jamróg za podpis pół miliona :lol: :lol: :lol: Tyle to dostają zawodnicy pokroju Kołodzieja i tyle proponowano u nas Madsenowi. Jamróg dostał maks 200 tys. To samo Mroczka. Nicki pewnie dostał te pół bańki. Kildemand ok 400 tys. Bjerre ze 350. Rolnicki może ze 100 tys dostał.

Także biorąc średnią 4,5 tys za punkt: 4,5*636= 2 863 000
Suma za podpisy: 500 + 400 + 200 + 200 + 350 + 100 = 1 750 000

Daje to razem 4 613 000. A i tak wydaje mi się, że w kilku przypadkach zawyżyłem stawkę za podpis. Do tego dochodzą wszelkie opłaty za stadion ok 500 tys, sprzęt dla juniorów i opłacenie pracowników - dajmy na to pół miliona. Czyli razem ok 5,5 miliona. I taki budżet przewija się w mediach w kontekście naszego klubu (chociaż sama ekstraliga podaje 7 mln). Oczywiście są to tylko szacunki, nie wiem ile prezes płacił, ale brałem pod uwagę artykuły prasowe z ostatnich lat o wysokości stawek różnych żużlowców. Jeśli uważacie inaczej to mnie poprawcie.

Teraz przykleję moje wyliczenia co do wpływów z innego wątku:
3 mln GA + 1 mln Ekstraliga + 1 mln bilety i inne wpływy z dnia meczowego + 0,5 mln inni sponsorzy = 5,5 mln.
Raczej nie przesadziłem. Czyli wychodzi na to, że budżet powinien się zbilansować, tak jak to miało miejsce w poprzednich dwóch latach. Więc pytanie: co poszło nie tak?

Kilka linków na których się opierałem:
https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/p ... ow/phv2njs
https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/p ... gi/0evhy8z
https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/p ... zu/xmx09g1

Wolly wolly

Post autor: Wolly wolly » 11 paź 2018, 23:57

Opierając sie o EL to też słyszałem że wymagali żeby gwarantowany budżet wynosił 7 mil.jeśli był taki ,to jak można przeszacować się o 3 bańki co stanowi jakieś 43% budzetu?! Aż niemożliwe..
One ticket to valhalla

Awatar użytkownika
Salvatore Savastano

Quo Vadis Unio Tarnów ? Dlaczego jest tak źle chociaż powinno być dużo lepiej ?

Post autor: Salvatore Savastano » 12 paź 2018, 2:07

Sezon za nami. Nie ukrywajmy jednego. To był rok permanentnych upokorzeń dla fanów czarnego sportu w Tarnowie. Emocje opadły. Nadszedł czas rozliczeń i racjonalnych podsumowań sezonu 2018.

Ustalmy na wstępie jedną podstawową rzecz. Jaki jest sens sponsorowania przez firmę o tak wielkiej renomie jak GA zespołu, który kompromituje ją swoją postawą na torze i poza nim ?

Panowie z GA czy naprawdę nie interesuje was to na co są marnotrawione pieniądze, które zapewne z pobudek stricte społecznych przekazujecie na '' reklamę '' sekcji żużlowej Unii Tarnów ?

Do Panów z rady nadzorczej klubu nie ma nawet sensu się zwracać. Beton i tak pozostanie nieskruszony.

Jeśli prawdą jest , że dług w tym sezonie wynosi w granicach 3 milionów złotych to teraz wielu kibiców , którym dobro tego klubu leży na sercu zastanawia się w duchu jak to się mogło stać ?

Jak można wygenerować taką stratę dysponując jedną z najgorszych drużyn jakie występowały w Ekstralidze na przestrzeni ostatniej dekady ? Tak na marginesie ? Mówią coś wam nazwiska Juul Larsen czy Tobias Busch ? Gorszą kadrowo drużynę w Ekstralidze od Unii Tarnów 2018 zbudowała tylko jedna drużyna. Unia Tarnów 2008. Efekt końcowy ? Pozwólcie , że was zaskoczę. Taki sam. Degradacja !

Pozwolę sobie przeprowadzić pewną symulację.

Szacunkowe (+ -) WPŁYWY:

- GA ( 3 miliony złotych)
- Ekstraliga ( 1 milion złotych)
- Miasto Tarnów ( 70 000 złotych)
- Catering klubowy + sprzedaż gadżetów ( + - 50 000 złotych)
- Inni sponsorzy niż GA ( + - 100 000 zł ) ( W rzeczywistości na pewno ta suma była wyższa)
- Bilety , karnety , programy

Według danych Ekstraligi średnio na każdym meczu było 6 786 widzów. Dane nigdy nie są całkowicie miarodajne dlatego zaniżam to do 6500 widzów na każdym spotkaniu. Do tego program cena 7 zł .

Zakładając, że jeden bilet kosztował średnio 20 zł to z samych biletów to daje sumę 910 000 zł.

Podliczając wszystkie wpływy daje to finalną kwotę w wysokości mniej więcej 5 060 000 złotych.

Szacunkowe (+ -) KOSZTY:

Kontrakty zawodników:

N Pedersen zdobył w całym sezonie 180 punktów. Zawodnik tej klasy za podpis mógł dostać mniej więcej 400 k + 200 k (kontrakt sponsorski) Za punkt 5 000 . 600 000 + (180 x 5000) = 1,5 mln

P Kildemand zdobył w całym sezonie aż 70 punktów. Zawodnik tej klasy za podpis mógł dostać mniej więcej 300 k + 4 k za każdy zdobyty punkt. 300 000 + ( 70 x 4000 ) = 580 000 zł

K Bjerre zdobył w całym sezonie 134 punkty. Zawodnik tej klasy za podpis mógł dostać mniej więcej 300 k + 4 k za każdy zdobyty punkt. 300 000 + ( 134 x 4000) = 836 000 zł

J Jamróg zdobył w całym sezonie 115 punktów. Zawodnik tej klasy za podpis mógł dostać mniej więcej 200 k + 3 k za każdy zdobyty punkt. 200 000 + ( 115 x 3000) = 545 000 zł

A Mroczka zdobył w całym sezonie 67 punktów. Zawodnik tej klasy za podpis mógł dostać mniej więcej
150 k + 2,5 k za każdy zdobyty punkt. 150 000 + ( 67 x 2500) = 317 500 zł

P Rolnicki zdobył w całym sezonie 45 punktów. Zawodnik tej klasy za podpis mógł dostać mniej więcej
100 k + 1,5 k za każdy zdobyty punkt. 60000 + ( 45 x 1500) = 127 500 zł

W Kulakov zdobył w całym sezonie 17 punktów.Zawodnik tej klasy za podpis mógł dostać mniej więcej
30 k + 1,5 k za każdy zdobyty punkt. 30000 + ( 17x 1500) = 55 500 zł

D Knapik i K Konieczny z tego co wiem startowali na kontraktach amatorskich. Zdobyli razem 6 punktów.
6 x 800 = 4800 zł

Reasumując:

- Kontrakty zawodników: 3 966 300 zł
- Koszty prowadzenia klubu: (płace, ZUS, podatki) - 200 000 zł
- Dojazdy zawodników na mecze: - 200 000 zł
- Koszty organizacji zawodów (ochrona itp.) - 100 000 zł
- Opony - 30 000 zł
- Obsługa medyczna - 40 000 zł
- Koszt udziału drużyny w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów - 30000 zł
- Zakup silników dla juniorów na kontrakcie amatorskim - 50000 zł

Co jeszcze ? coś pominąłem ? Raczej nie.

Łącznie daje to nam sumę : 4 616 3000

* To jest tylko symulacja (+ -) a nie pewne dane , która w rzeczywistości zapewne wygląda inaczej.

Wynika z tego, że ten budżet, który został zbudowany powinien wystarczyć bez żadnego problemu na spokojne i racjonalne funkcjonowanie klubu w sezonie 2018. Skoro tak to dlaczego został wygenerowany dług ?

Jest jeszcze wiele pytań bez odpowiedzi.

Dlaczego media społecznościowe są prowadzone w tak fatalny sposób ? Instagram , Facebok , Twitter to siła dzisiejszych mediów i narzędzie do zdobycia potencjalnych sponsorów.

Dlaczego nie istnieje UNIA TV ? tak wiele do tego potrzeba oprócz chęci ?

Dlaczego nie istnieje przykładowo coś na wzór klubu 100 ( mniejsi sponsorzy zasilają sytematycznie klub) w zamian za reklamę na WIELU płaszczyznach ?

Dlaczego trenerem był ktoś bez pojęcia o taktyce ? ( kardynalne błędy w meczach wyjazdowych)

Dlaczego relacje z miastem są tak zaniedbane ? ( następnie zdziwienie, że miasto nie kocha klubu)

Dlaczego nie są sytematycznie organizowane imprezy dla sponsorów ? ( obecnych i potencjalnych)

Dlaczego nie są regularnie prowadzone spotkania w szkołach( walka o młodego kibica) ?

Dlaczego KROSNO może budować profesjonalny klub a TARNÓW nie chce ?

Dlaczego PR nie istnieje ?

Dlaczego nie ma dialogu z szeroko pojętymi mediami, które jak wiemy kreują rzeczywistość ?

I jeszcze można zadać 18 pytań DLACZEGO. Ale już wystarczy pytań. CZAS NA ZMIANY.

peter_griffin

Post autor: peter_griffin » 12 paź 2018, 2:41

Mniej więcej te wyliczenia pokrywają się z moimi w wątku o Zarządzie. I też się zastanawiam jakie pozycje po stronie wydatków wygenerowały taki dług.

Awatar użytkownika
Yoda

Post autor: Yoda » 12 paź 2018, 7:29

Piszecie o milionowych długach Unii na podstawie artykułu takiego pajaca jak ostaf. Gość ewidentnie nie lubi naszego klubu a sami sie tym nakręcacie. Sami po nim psy wieszacie a teraz wyrocznia. Gdzie tu logika?

Awatar użytkownika
andre

Post autor: andre » 12 paź 2018, 8:00

Wszyscy piszą o zarobkach zawodników i wydatkach na juniorów i sprzęt ale nikt nie wziął pod uwagę zarobków prezesa! Może ta kwota zrobiła różnicę????????

wonski_killer
Kontakt:

Post autor: wonski_killer » 12 paź 2018, 8:31

Ostafiński przy okazji jakiegoś turnieju juniorskiego (chyba zapleczy kadry) był w Tarnowie i nawet podobno mu się podobało! :D Generalnie to, co się pisze jest raczej prawdą. W klubie jest źle, dług wynika również z tego, że Sady musiał za klubowe wykonać niezbędne remonty (pod licencję PGEE) i założyć nowe dmuchawce. To wycenia się na około milion. Reszta to być może ta transza od GA, o której pisze red. Ostafiński. Obyśmy w niedzielę nie mówili o ostatnich zawodach w Tarnowie (w ogóle).

PS. Jesteśmy chyba jedynym klubem w Polsce, który sam sobie remontuje stadion i płaci za bandy mimo, że płaci dzierżawę :)
Ostatnio zmieniony 12 paź 2018, 8:55 przez wonski_killer, łącznie zmieniany 1 raz.

wonski_killer
Kontakt:

Post autor: wonski_killer » 12 paź 2018, 8:32

Tyle pytań "DLACZEGO?!" a odpowiedź jedna: brak środków i odpowiednich ludzi, żeby to ogarnąć za darmoszkę :)

j-rules

Post autor: j-rules » 12 paź 2018, 8:45

kolego peter_griffin

Celowo zawyzalem stawki (chociaz w niektorych to mocno zanizasz, jak np Kolodziejowi czy Madsenowi...)
Pedersen mial gwiazdorski kontrakt, PK tez, z tym ze on nam oszczedzil punktow.
Jamrog tez nie mial wcale zlego kontraktu i za podpis wzial calkiem calkiem - ale bardzo duzo iwnestowal w sprzet za co mu czesc i chwala!

NAwet biorac moje gwiazdorskie obliczenia - to nie moglo az tak pierd...! Ja w moim scenariuszu zakladalem na serio gwiazdorskie kontrakty i 700 pkt dajace utrzymanie!

Ale juz zostawmy to, bo prawda jest taka, ze obaj bierzemy te kwoty z czarnej dupy.

To jakie jest rozwiazanie na ta chwile? Trzeba bedzie zawiazac nowa spolke i start od 2 ligi? Pozbyc sie tej calej RN, ktora zuzla nie kocha. Do tej zabawy trzeba prawdziwych pasjonatow a oni tym wszystkim operuja jakby za kare.
Sady to do niczego nienadajajaca sie marionetka i to wiemy. Jak ktos go zastapi z ukladu z RN to nic to nie da.

Trzeba by zadzialac w ten sposob: zawiazac nowa spolke pasjonatow, wyzebrac jakims cudem kwote na zadluzenia od GA i innych sponsorow i zaczac zabawe na czysto, nawet od 2 ligi. Jak dalej ma zuzel lokalny rak toczyc to nie ma innego wyjscia, chocbysmy sie zesrali krwia uszami to nie wymyslimy nic madrzejszego!

Wojtula

Post autor: Wojtula » 12 paź 2018, 8:47

Panie TKM, chcesz ryczeć "Sady wyp...." na zawodach zorganizowanych aby uczcić pamięć naszego tragicznie zmarłego młodego zawodnika??? Puknij się w głowę....

Awatar użytkownika
Salvatore Savastano

Post autor: Salvatore Savastano » 12 paź 2018, 12:23

Opcje są realnie tylko DWIE.

1) Kupno klubu przez kogoś takiego jak Skrzydlewski, który oprócz tego, że sam będzie na niego łożył to zbuduje dobre relacje z GA i władzami miasta + wcieli w życie klub 100.

2) Budowa nowego klubu od zera czyli od 2 ligi przez ludzi, którzy będą pracować z pasji a nie tylko dla banknotów,które pojawiają się na ich koncie.

Trzeciej opcji nie ma.

Awatar użytkownika
guzik

Post autor: guzik » 12 paź 2018, 12:55

Klub na własny koszt remontował rok temu bandy drewniane z amortyzatorami, a w tym roku na wiosnę sfinansował zakup nowych band pneumatycznych i wymianę całego oświetlenia pod wymogi TV. To nie są małe pieniądze. Wg mnie to i tak był problem prezesa, że nie dogadywał się z miastem, nie załatwił więcej sponsorów i sam musiał za to zapłacić z budżetu klubu. To jest jedna z przyczyn i to się ciągnie za nim do dzisiaj..

Wolly wolly

Post autor: Wolly wolly » 12 paź 2018, 14:24

guzik pisze:Klub na własny koszt remontował rok temu bandy drewniane z amortyzatorami, a w tym roku na wiosnę sfinansował zakup nowych band pneumatycznych i wymianę całego oświetlenia pod wymogi TV. To nie są małe pieniądze. Wg mnie to i tak był problem prezesa, że nie dogadywał się z miastem, nie załatwił więcej sponsorów i sam musiał za to zapłacić z budżetu klubu. To jest jedna z przyczyn i to się ciągnie za nim do dzisiaj..
To wszystko powinno być wliczone w budżet .W żadnym stopniu nikogo i nic to nie tłumaczy , jesli coś to tylko jeszcze bardziej udoławia jak ten klub jest zarządzany.
One ticket to valhalla

fan ut

Post autor: fan ut » 12 paź 2018, 22:10

Ponoć na Facebooku ostra dyskusja , coraz głośniej o tym że Robert Noga może zastąpić Sadego wreszcie :shock:

Awatar użytkownika
lolek69

Post autor: lolek69 » 12 paź 2018, 22:58

fan ut pisze:Ponoć na Facebooku ostra dyskusja , coraz głośniej o tym że Robert Noga może zastąpić Sadego wreszcie :shock:
Oby to była prawda, gorszej osoby na tym stanowisku być już nie może, a może akurat okaże się lepszym grajkiem na tym stanowisku..
~Mogłem wybrać wiele dróg, wybrałem te barwy, ten klub ! ! ~

TKM

Post autor: TKM » 14 paź 2018, 19:31

Zasłyszane dziś na trybunach:
Duny są wypłacone do czerwca.
Jamróg ma zapłaconą tylko jedną fakturę i musiał wziąć kredyt, żeby opłacić VAT :shock:
Pedersen dostał stosunkowo małą kwotę za podpis i dużą za punktówkę, ale najgorsze w tym było to, że miał dogadany jakiś procent od kontraktu, gdy przekroczy 170 pktów w sezonie i to mocno rozjebało system.
Kildemand miał odwrotnie dużo za podpis i mniej za punkt.
Cierniak nie jest szczery, ponoć jeździ po klubach i próbuje sprzedać młodego za kupę siana. Był już dogadany w Toruniu,ale chciał jeszcze ugrać pewne rzeczy dla siebie o których nie mogę tu pisać. :evil: Toruń ponoć odmówił.

Sady ma wypłacone wszystkie pensje podobnie jak Baran i Cierniak. Dla nich nie brakło, pewnie dla RN też. Gnoje :evil:

Awatar użytkownika
Salvatore Savastano

Post autor: Salvatore Savastano » 14 paź 2018, 19:44

TKM pisze:Zasłyszane dziś na trybunach:
Duny są wypłacone do czerwca.
Jamróg ma zapłaconą tylko jedną fakturę i musiał wziąć kredyt, żeby opłacić VAT :shock:
Pedersen dostał stosunkowo małą kwotę za podpis i dużą za punktówkę, ale najgorsze w tym było to, że miał dogadany jakiś procent od kontraktu, gdy przekroczy 170 pktów w sezonie i to mocno rozjebało system.
Kildemand miał odwrotnie dużo za podpis i mniej za punkt.
Cierniak nie jest szczery, ponoć jeździ po klubach i próbuje sprzedać młodego za kupę siana. Był już dogadany w Toruniu,ale chciał jeszcze ugrać pewne rzeczy dla siebie o których nie mogę tu pisać. :evil: Toruń ponoć odmówił.

Sady ma wypłacone wszystkie pensje podobnie jak Baran i Cierniak. Dla nich nie brakło, pewnie dla RN też. Gnoje :evil:
Reasumując jest dobrze !

Kibic UT

Post autor: Kibic UT » 14 paź 2018, 19:45

TKM pisze: Cierniak nie jest szczery, ponoć jeździ po klubach i próbuje sprzedać młodego za kupę siana. Był już dogadany w Toruniu,ale chciał jeszcze ugrać pewne rzeczy dla siebie o których nie mogę tu pisać. :evil: Toruń ponoć odmówił.
Co to zmienia gówno i tak Sady jak i reszta RN będzie dalej tym klubem zarządzać.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Awatar użytkownika
konri

Post autor: konri » 14 paź 2018, 19:47

Nas ratuje jedynie oczyszczenie takie jak w Bydgoszczy, tam bawili się za pieniądze z miasta u nas GA. Władek Gollob ostatnio opowiadał jakie tam były przekręty u nas może być podobnie z tego co piszecie.

Kibic UT

Post autor: Kibic UT » 14 paź 2018, 19:52

konri pisze: Nas ratuje jedynie oczyszczenie takie jak w Bydgoszczy, tam bawili się za pieniądze z miasta u nas GA. Władek Gollob ostatnio opowiadał jakie tam były przekręty u nas może być podobnie z tego co piszecie.
W Bydgoszczy po prostu robili skład za wirtualne pieniądze ale Władek co tam takiego dokonał,miał kasę cały czas z miasta z tego szło na kredyt który poręczyło miasto,a on robił skład komiczny bo jaki oni mieli zespół.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Awatar użytkownika
Salvatore Savastano

Post autor: Salvatore Savastano » 14 paź 2018, 20:03

Kibic UT pisze:
konri pisze: Nas ratuje jedynie oczyszczenie takie jak w Bydgoszczy, tam bawili się za pieniądze z miasta u nas GA. Władek Gollob ostatnio opowiadał jakie tam były przekręty u nas może być podobnie z tego co piszecie.
W Bydgoszczy po prostu robili skład za wirtualne pieniądze ale Władek co tam takiego dokonał,miał kasę cały czas z miasta z tego szło na kredyt który poręczyło miasto,a on robił skład komiczny bo jaki oni mieli zespół.
Dokonał tyle, że oszczyscił klub z długu za miejskie pieniądze. I dzięki temu teraz Kanclerz może zacząć myśleć o odbudowie Polonii. Czyli zrobił bardzo dużo.

Baros1922

Post autor: Baros1922 » 14 paź 2018, 20:04

Chyba lepszy sport jak przekręty. Że lepsza pierwsza i druga liga bo tam sport jak ekstra bo tam przekręty. Co do cierniak ja powiem tak nie pierwszy i nie ostatni talent ojciec wie jak ten sport wygląda i będzie chciał zarobić jak najwięcej. A klub powinien patrzeć na perełki które ominie ten sport gdyż Mateusz nie zrezygnuje ma się dobrze finansowo a młodzi którzy byliby wdzięczni i wierni są olewani przez klub. Mateusz będzie gwiazda to tak czy tak odejdzie do lepszych a zastępców nie ma. Co by nie mówić mateusz dziś pokazał że z tej mąki będzie wielki chleb jeśli się uda.

ODPOWIEDZ