Janusz Kołodziej

Speedway w tarnowskim jak i światowym wydaniu.
speedway fan

Janusz Kołodziej

Postautor: speedway fan » 22 lip 2009, 22:01

Tego tamatu nie moze zabraknac. Zapraszam do dyskusji!! :-P

Janusza czeka napiety tydzien. W ostatniej ligowej kolejce Elitserien Janek zapunktowal niezle, ale teraz znacznie wazniejsze imprezy. W czwartek powalczy wraz ze Świdrem w Krosnie w eliminacjach MPPK. Zapewne najwieksze znaczenie bedzie mial dla Janusza sobotni final w Toruniu. Janusz juz sporo czasu, jak sam podkresla nie osiagnal nic indywidualnie, wiec pora zdobyc medal. Ja osobiscie wierze, ze Koldiego stac na dobry wyniki w tej imprezie. Wypada trzymac kciuki!! ;-)

foka

Re: Janusz Kołodziej

Postautor: foka » 22 lip 2009, 22:58

Ja jestem od lat kibicem Janusza i kazda porazka mnie frustruje, a niestety ostatnio mam sporo powodow do frustracji. Moim zdaniem Janek niepotrzebnie zrezygnowal z Anglii, w tym roku przy niskim poziomie I ligi mogl walczyc na 3 frontach i scigac sie z najlepszymi w Anglii. Co do najblizszych dni to w Krosnie nie widze problemow ale juz w Toruniu na IMPie nie bedzie latwo. Wtedy zobczymy w jakiej Koldi jest formie...

speedway fan

Postautor: speedway fan » 22 lip 2009, 23:06

Co do jazdy w Anglii to mam pewne obawy. Anglia na pewno byla przydatna, lecz trzeba miec wszytko dograne na maksa oraz team skladajacy sie z wiecej niz jedengo mechanika. Jak na obecna chwile to polecal bym jazde gdzies w Danii czy Niemczech, a napewno akceptowanie zaproszen na zawody Indywidualne :-/
JANUSZ KOŁODZIEJ IMP 2005, 2010

DeCo

Postautor: DeCo » 22 lip 2009, 23:07

foka pisze:Ja jestem od lat kibicem Janusza i kazda porazka mnie frustruje, a niestety ostatnio mam sporo powodow do frustracji. Moim zdaniem Janek niepotrzebnie zrezygnowal z Anglii, w tym roku przy niskim poziomie I ligi mogl walczyc na 3 frontach i scigac sie z najlepszymi w Anglii. Co do najblizszych dni to w Krosnie nie widze problemow ale juz w Toruniu na IMPie nie bedzie latwo. Wtedy zobczymy w jakiej Koldi jest formie...

W mojej ocenie dobrze się stało że janusz odpuścił starty w anglii ponieważ gdyby jeździł a na wyspach to by sie czuł zajechany i weźmy pod uwage że organizm człowieka też potrzebuje regeneracji. A jak wiemy liga angielska mimo ze nie jest najlepszą ligą świata to jest najbardziej mecząca bo w jednym tygodniu trzeba odjechac kilka spotkań i zawodnik może sie czuc bardzo zmęczony. A odnośnie IMP to mam przeczucia że podczas tych zawodów Janusz nas zadziwi!!!!!!!

Awatar użytkownika
Jaskułek
Kontaktowanie:

Postautor: Jaskułek » 23 lip 2009, 9:58

foka pisze:Moim zdaniem Janek niepotrzebnie zrezygnowal z Anglii, w tym roku przy niskim poziomie I ligi mogl walczyc na 3 frontach i scigac sie z najlepszymi w Anglii.

Czy najlepsi ścigają się w Anglii?? Polemizowałbym. Aktualnie pierwsza czwórka SGP, odpuściła sobie występy na Wyspach Brytyjskich. Elite League, jest bardzo specyficzna i nie zawsze wychodzi na dobre zawodnikom. Oczywiście jazda na agrafkach procentuje, jednak czasami zmęczenie bierze górę. Jeśli dodatkowo zawodnik zmaga się z problemami sprzętowymi, to już wtedy nie jest za ciekawie. Praktycznie nie ma czasu na próbowanie nowych ustawień, gdyż mecz goni za meczem...

Janusz mógłby skorzystać z innych lig. Mam na myśli Danię, czy Rosję. Podpisać kontrakt w jednym z klubów na parę spotkań. Spróbować czegoś nowego. Przytoczę kilka słów Georgija Szlastowa: "Nasz kraj stać na najlepszą ligę żużlową na swiecie. Pedersen, Crump, Adams przyjeżdżają do nas sporadycznie, ale nie mogą narzekać. Zarabiają więcej niż w Polsce. Za jeden występ kasują po 20 tys. dolarów..."

Scott Nicholls: "Jadąc na zawody do Rosji, czułem się jak specjalny gość. Z lotniska odebrała mnie czarna limuzyna. Kierowca zachowywał się, jakby wiózł wysokiej klasy urzędnika państwowego. W połowie drogi wpadliśmy na patrol milicji. Gdy kierowca powiedział, że wiezie żużlowca, to funkcjonariusze tylko poprosili o autograf i życzyli nam miłej podróży. Na stadionie zostałem przywitany, jak bohater, choć jeszcze nie zdążyłem przebrać się w żużlowy kombinezon..."

Sądzę, że z tego powinien skorzystać Janusz. Parę spotkań w Rosji mogłoby mu wyjść tylko na dobre. Oczywiście może nie otrzymywałby tak wysokich gratyfikacji, choć zapewne i tak byłyby one spore. Dzięki tym funduszom, Janek mógłby w końcu założyć swój własny team, o którym już tyle wspominaliśmy...

Wywiady: Super Speedway

komar

Postautor: komar » 23 lip 2009, 10:16

Jaskułek pisze:Sądzę, że z tego powinien skorzystać Janusz. Parę spotkań w Rosji mogłoby mu wyjść tylko na dobre.

Jest tylko jeden problem. Z tego co się orientuję to w lidze rosyjskiej w tym sezonie nie mogą jeździć obcokrajowcy.

speedway fan

Postautor: speedway fan » 23 lip 2009, 11:55

Do tego, ze Janusz byl w kontakcie z jakims klubem z Rosji i tylko czkekal na podanie terminarzu, aby pozgrywac sobie wszytko dobrze. Jednak wprowadzono zakaz zawodnikow zza granicy i uciekly starty Januszow.

DeCo

Postautor: DeCo » 23 lip 2009, 20:36

Janusz w dzisiejszych zawodach pokazał klase, był bardzo szybki dzięki czemu dwukrotnie pobił rekord toru jako pierwszy zawodnik w histori na torze w Krośnie pierwszy raz w Krośnie zszedł poniżej granicy 70 sekund. Gdyby nie defekt na prowadzeniu w czwartym swoim biegu to jego zdobycz punktowa była by jeszcze większa.
Dzisiejsze zawody dają dobry prognostyk przed sobotnim finałem IMP.

speedway fan

Postautor: speedway fan » 23 lip 2009, 20:44

Mam nadzieje, ze Januszowi nie zatarl sie ten najlepszy silnik od Flaminga Gravessena. Oby byl to np. tyrrystor(czy jakos tak) tak jak to bylo w Ostrowie.

Awatar użytkownika
konri

Postautor: konri » 23 lip 2009, 21:20

dzisiaj w Krośnie Janek był mega szybki przebił granice 70 sekund oby tak w finale IMP-u

speedway fan

Postautor: speedway fan » 23 lip 2009, 21:35

Trzeba jednak zauwazyc, ze w Krosnie jest bardzo dlugi tor, a wiec taki jaki lubi. Natomiast w Toruniu tor mierzy 325m, wiec roznica jest duza.

http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2009/ ... iejsce-me/

Kilka slow prezesa.....

lynx

Postautor: lynx » 23 lip 2009, 22:01

po pierwsze zakaz, po drugie, to w lidze rosyjskiej bieda, kryzys wszędzie
jeździ tam teraz 3 drużyny:
Mega Lada
Togliati
i Saławat

DeCo

Postautor: DeCo » 23 lip 2009, 22:13

Faktem jest że Janek nie jeździł jeszcze na nowym obiekcie w Toruniu. Dlatego tacy zawodnicy jak Jaguś i Miedziński mają nad Januszem przewage już przed rozpoczęnciem zawodów! Ale i tak myśle że bedzie dobrze, najważniejsze jest by w pierwszym swoim starcie Janek się spasował a potem to juz wszystko pójdzie z górki.

Mam pytanie do zorientowanych: Jest może jutro jakiś oficjalny trening przed IMP w Toruniu??

lynx

Postautor: lynx » 23 lip 2009, 22:38

DeCo pisze:Faktem jest że Janek nie jeździł jeszcze na nowym obiekcie w Toruniu. Dlatego tacy zawodnicy jak Jaguś i Miedziński mają nad Januszem przewage już przed rozpoczęnciem zawodów! Ale i tak myśle że bedzie dobrze, najważniejsze jest by w pierwszym swoim starcie Janek się spasował a potem to juz wszystko pójdzie z górki.

Mam pytanie do zorientowanych: Jest może jutro jakiś oficjalny trening przed IMP w Toruniu??

przed imprezami typu IMP nie ma /niestety/ oficjalnego treningu

speedway fan

Postautor: speedway fan » 23 lip 2009, 22:40

Treningu o ile sie orientuje nie ma. A jesli chodzi o to, ze Janek nie mial okazji do startow na Moto Arenie to nieczego nie przesadza. Gollob w debiucie zdobyl 16 pkt, objechal miejscowych i do tego dolozyl rekord toru. Naprawde jest to kwestia odpowiednio dopasowania sprzetu i dyspozycji dnia. W takich zawodach naprawde ciezko jest wskazac glownego kandydata do tytulu.... :mrgreen:

PrzemczaN: W temacie o finale IMP prowadzona jest niemal identyczna dyskusja, więc żeby nie czytać/pisać dwa razy tego samego to o stracie Janusza w tych zawodach dyskutujmy w temacie o IMP. Dzięki.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2009, 22:44 przez speedway fan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
olo

Postautor: olo » 23 lip 2009, 22:55

speedway fan pisze:Mam nadzieje, ze Januszowi nie zatarl sie ten najlepszy silnik od Flaminga Gravessena. Oby byl to np. tyrrystor(czy jakos tak) tak jak to bylo w Ostrowie.

Ciekawy jestem skąd wiesz że ten silnik jest od Gravesena ? A może to już sobie sam doszyłeś ? :roll:
OUTLAW

speedway fan

Postautor: speedway fan » 23 lip 2009, 23:02

olo pisze:
speedway fan pisze:Mam nadzieje, ze Januszowi nie zatarl sie ten najlepszy silnik od Flaminga Gravessena. Oby byl to np. tyrrystor(czy jakos tak) tak jak to bylo w Ostrowie.

Ciekawy jestem skąd wiesz że ten silnik jest od Gravesena ? A może to już sobie sam doszyłeś ? :roll:

Juz tlumacze. Otoz, na silniku Janusza na ktorym sciga sie praktycznie caly czas jest napis FEN albo FGN ( Flaming Gravessen). Podejrzewam, ze sa to inicjaly dunskiego tunera, ale nie mam pewnosci..... Jesli sie pomylilem to przepraszam. :-D

Obrazek

Bambczas

Postautor: Bambczas » 24 lip 2009, 10:43

http://espeedway.pl/news,janusz_kolodzi ... 73,12.html

tyrystor był przyczyną biegu po 1 punkt w Krośnie :-P czyli podobna usterka jak w Ostrowie . Mam nadzieję żę to nie jest jakaś poważna usterka bo Janusz nieźle śmiga na tym silniku.
Klikam Lubie to! i dostaje nagrody http://lubietoto.pl/p,4148.html

DeVil162

Postautor: DeVil162 » 24 lip 2009, 11:41

jeżeli w po meczu w ostrowie udało mu się to naprawić to teraz też się to uda ;-) jak sam powiedziałeś jest to tylko "usterka"

speedway fan

Postautor: speedway fan » 24 lip 2009, 16:12

Z tego co sie orientuje to nie bedzie problemu z naprawieniem tyrrystoru. Janusz mowil, ze rozladowal mu sie, wiec moze wystarczy naladowac ;-)

Grunt, ze silnik caly, bo jakby sie rozlecial czy zatarl to by byla masakra.

A i czymajmy, zeby w Toruniu zrobili tor przyczepny.... :mrgreen:

lynx

Postautor: lynx » 24 lip 2009, 16:17

dajcie spokój
nie wiem czy wogóle zdajecie sobie sprawe co to jest ten sławny tyrystor
jest to po prostu element elektroniczny, półprzewodnik
coś w stylu tranzystora, tylko ma jedną warstwę więcej (p-n-p-n)
małe gówienko i tyle
wymiana to pewnie kilka minut

Awatar użytkownika
ams92

Postautor: ams92 » 26 lip 2009, 12:37

Ogromnie cieszę się z brązowego medalu. Muszę przyznać, że nie liczyłem na tak dobry występ. To spora niespodzianka dla mnie i dla kibiców. Udanie zakończył się mój pierwszy start na Motoarenie. Ten obiekt ma wiele ścieżek, którymi można jeździć i wyprzedzać rywali. Pogoda troszkę popsuła widowisko w pierwszej fazie zawodów, później było już wszystko dobrze. Żałuję troszkę tego biegu dodatkowego. Gdyby sędzia dał mi więcej czasu mógłbym wykonać planowane korekty w motocyklu. Zakończyłem serię zasadniczą w dwudziestej gonitwie i z marszu musiałem stawać do dodatkowego biegu o srebrny medal. W ostatniej chwili przyjechałem pod taśmę. Podsumowując jestem zadowolony z trzeciego miejsca. Fajnie znów stanąć na podium Indywidualnych Mistrzostw Polski. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie znów zawitam na Motoarenę, tym razem już w meczu ligowym. Na koniec chciałbym podziękować wszystkim tym którzy mi dziś pomagali, mechanikom, sponsorom - powiedział Janusz.

Janek udowodnił, że jest wielkim zawodnikiem i najlepsze lata ciągle przed nim. Czekam z niecierpliwością powrotu Jaśka wraz z Unią do e-ligi, a także mam nadzieję, że przyszły sezon będzie łaskawszy dla Janusza jeśli chodzi o GP i Koldi nie będzie miał problemów sprzętowych. Fajnie byłoby zobaczyć Jaskółke z krwi i kości w GP.

kaka: Proszę nie poruszać w tym temacie wątku wczorajszych zawodów! Mamy na to odpowiedniejszy temat. Nie wywołujmy dyskusji o IMP w dwóch tematach.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez ams92, łącznie zmieniany 1 raz.

Kenny_Carter

Postautor: Kenny_Carter » 28 lip 2009, 17:37

Janusz Kołodziej (Unia Tarnów): Nie jestem tutaj pierwszy raz i znów nie mogłem trafić z ustawieniami. Trzeba poświęcić temu trochę więcej czasu i właśnie tego czasu mi zabrakło. Ale jak już przyjadę tutaj jeszcze raz, to już popracuję nad przygotowaniem swoich motocykli właśnie do tego toru. Gdyby też deszczyk trochę więcej popadał, to też możliwe, że wyglądałoby to trochę inaczej. A może gdzieś w podświadomości tkwiło też, że bohater dnia wczorajszego ma prawo na trochę słabszy występ dzisiaj?

Jak zwykle wszyscy winni tylko nie ja sam , po za tym wrodzona skromnosc
w ostatnim zdaniu wypowiedzi , bohater ?????? Bohaterem to moze byc
IMŚ , kolejny przejaw profesjonalizmu.

Byl kiedys taki piekny letni wieczor w Vojens 94 zapewne 90 % userow tego
forum nie wiedzialo wtedy co tej zuzel ale mniejsza oto i tego dnia Tomasz
Gollob zaliczyl jeden z 2 najniebezpieczniejszych upadkow w swoim zyciu.
Na drugi dzien pokonal setki km , ledwo zywy wsiadl na motocykl i zdobyl
zwycieskie punkty dla swojego ukochanego klubu Polonii Bydgoszcz.

To jest przejaw profesjonalizmu i jeden z podstawowych warunkow tego
slowa , wiec zanim napiszecie o kims kto posiada w teamie jedna osoba
ze jest profesjonalista zastanowcie sie ze sto razy.
LOVE HIM OR HATE HIM - YOU CAN FORGET HIM

KENNY CARTER ALL OR NONE BASIS

Roberto

Postautor: Roberto » 28 lip 2009, 17:54

Kenny_Carter pisze:i tego dnia Tomasz
Gollob zaliczyl jeden z 2 najniebezpieczniejszych upadkow w swoim zyciu.

Ta, od razu jeden z 2 najbardziej niebezpiecznych upadków w historii świata, wliczając w to upadek jabłka na łeb Newtona :lol:

Kenny_Carter

Postautor: Kenny_Carter » 28 lip 2009, 17:56

Wskaz bardziej niebezpieczny w calej karierze od Vojens 94 i Wroclaw 99 albo naucz sie czytac
ze zrozumieniem 8-)

Tylko nie pisz o SGP Krsko czy Bydgoszcz 98 zachowaj odrobine przyzwoitości
LOVE HIM OR HATE HIM - YOU CAN FORGET HIM

KENNY CARTER ALL OR NONE BASIS