Obrazek

Unia Tarnów 2020

2010-2023
njk1987
Posty: 1042
Rejestracja: 25 mar 2012, 12:26
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2020

Post autor: njk1987 »

Najgorsze jest to, że słuchając internetu po ogłoszeniu transferu Gruchy, wygląda na to, że tym ruchem zakończyła się budowa składu :shock:
Tarnów moim miastem, Unia moim klubem...

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4726
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Unia Tarnów 2020

Post autor: Kibic UT »

njk1987 pisze: 05 lis 2019, 14:08 Najgorsze jest to, że słuchając internetu po ogłoszeniu transferu Gruchy, wygląda na to, że tym ruchem zakończyła się budowa składu :shock:
Jeszcze dojdzie szósty senior ale nie ma co się spodziewać wielkiego nazwiska.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6753
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Unia Tarnów 2020

Post autor: savage »

Dla mnie takie budowanie w szerszej perspektywie jest ok. Nie widzę sensu w objeżdżaniu Kildemandów, Batchelorów itd. - to i tak nie są zawodnicy na Ekstraligę. Szukać młodych, dać im się dopasować, a w sezonie "o awans" dołożyć 2-3 wyjadaczy na poziomie 1 ligi i koniec.

Pytanie - kiedy ten sezon nastąpi? Perspektywa różowa nie jest...

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
Greg-Tarnów
Posty: 3721
Rejestracja: 19 lut 2012, 0:55

Unia Tarnów 2020

Post autor: Greg-Tarnów »

njk1987 pisze: 05 lis 2019, 14:08 Najgorsze jest to, że słuchając internetu po ogłoszeniu transferu Gruchy, wygląda na to, że tym ruchem zakończyła się budowa składu
najkowski realia są takie a nie inne,pojedziemy o utrzymanie.Miejsca 8-5 bo PO poza naszym zasięgiem.
Niech się Zdunek i Gniezno zarzynają nie warto.Lambert nie chciał u nas podpisać,ciekawe za ile w Anglii jeździ :lol:
Pozdrawiam
''To, co jest trudne, da się zrobić. To, co wydaje się niemożliwe, należy przynajmniej spróbować”.

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Unia Tarnów 2020

Post autor: ziggy »

j-rules pisze: 04 lis 2019, 21:08
ziggy pisze: 03 lis 2019, 13:18 To może stwórz jakiś swój słownik wyrazów bliskoznacznych lub jakiś translator bo ciężko Cię zrozumieć i może stąd te nieporozumienia.Wydawało mi się że w miarę dobrze znam język polski lecz być może przedwojenna nauczycielka śp.pani Maciejewska się myliła i teraz obowiązują inne znaczenia tych samych słów.
To przeczytaj moj post jeszcze raz, ten od ktorego zaczela sie dyskusja. Ja o walecznosci, ty o srednich. Bo przeciez w zuzlu walecznosc bezposrednio przekuwa sie na srednia (sic!).
Bo przeciez tor nie ma znaczenia, pole startowe rowniez, tak samo jak sklad pod tasma.
Biedny Hampel. Nie wiedzial o tym i jako bezjajecnzy na trasie startowiec wykrecal niebotyczne srednie w ekstralidze przez kilka sezonow.

A w temacie: Chcecie Gruchalskiego? Nie ma problemu. Tylko pozniej nie placzcie, ze drugi Czaja.
+Nie wiem czy warto ale spróbuję.Od dwóch sezonów widziałem wszystkie zawody w Tarnowie w których jechali zarówno jeden jak i drugi.Widziałem też wszystkie zawody z ich udziałem dostępne w telewizji a niektóre w internecie.I twierdzę że o ile dwa lata temu byli na podobnym poziomie to Gruchalski obecnie jest lepszym zawodnikiem z czym zresztą się zgadzasz.Od biedy mógłbym się zgodzić że Rolnicki jest waleczniejszy choć ja uważam odwrotnie.Jednak w innych sportach są oceny za wrażenie artystyczne i w tym możemy się różnić lecz podejrzewam że zostaniemy przy swoich opiniach.Natomiast nigdy się nie zgodzę na takie opinie: "to Gruchalski z tych dwoch jest pasywnym bezjajecznikiem". "Grucha to mistrz zamykania gazu jak tylko zobaczy kolo rywala"."Glownie dlatego, ze się bał"Piszesz tak o chłopaku który co tydzień ryzykuje zdrowie a może i życie dla nas którzy nie mieliśmy na tyle odwagi żeby to robić,chyba że się mylę i byłeś zawodnikiem.To teraz będziesz miał rok żeby mu to powiedzieć w twarz.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2019, 15:47 przez ziggy, łącznie zmieniany 1 raz.

fan ut
Posty: 822
Rejestracja: 22 wrz 2018, 23:15

Unia Tarnów 2020

Post autor: fan ut »

Jeszcze jeden senior musi być to nie podlega dyskusji myślę że prezes nie zrobi takiego samego błędu jak w tym sezonie że musiał kogoś szukać po kontuzji Mroczki. Można by wyrwać jakiegoś zdolnego juniora z zagranicy np. Jepessen z Danii bo raczej ciężko liczyć na coś lepszego :cry:

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6753
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Unia Tarnów 2020

Post autor: savage »

Od dawna mówi się, że będzie 6 seniorów, ale nie liczyłbym, że będzie to ktoś kto odmieni oblicze ziemi... Tej ziemi ;)
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Unia Tarnów 2020

Post autor: ziggy »

savage pisze: 05 lis 2019, 14:38 Od dawna mówi się, że będzie 6 seniorów, ale nie liczyłbym, że będzie to ktoś kto odmieni oblicze ziemi... Tej ziemi ;)
Zgadzam się całkowicie ale wydaje mi się że konklawe nieprędko.Czyżbyś aspirował?

Awatar użytkownika
Zniesmaczony_UT
Posty: 1237
Rejestracja: 15 lis 2011, 22:48
Lokalizacja: Wimbledon_UK

Unia Tarnów 2020

Post autor: Zniesmaczony_UT »

Grucha za Czaje i Kułakowa który z Ljungiem wyszarpywali meczowe punkty w 15biegu. Juz widze tłumy za karnetami. Plus tego składu jest taki, ze teraz bedzie można wyjść 15min przed meczem z domu żeby kupić bilet i dac sie zmagać na bramce jesli beda chętni żeby za tą atrakcje sypnąć 30 zeta. Treningi mogą byc niezle oblegane, oby nikt nie wpadł na pomysł żeby kasować za nie 5 złociszy :P

pls
Posty: 482
Rejestracja: 17 wrz 2009, 10:36
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2020

Post autor: pls »

Przydał by się jeszcze jakiś obcy i bedzie fajny skład. Może ktoś całkiem nowy? Inne kluby jakoś umieją takich znaleźć.

Awatar użytkownika
josef
Posty: 643
Rejestracja: 27 lip 2009, 8:45
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2020

Post autor: josef »

Z tym składem jaki jest to czeka nas twarda walka o utrzymanie , sam Ljung nam meczów nie wygra , jakoś nie wierzę zbytnio w dobrą jazdę Kozy , Mroczki czy naszych juniorów , przydał by się jeszcze jeden zawodnik na 10-12 punktów w meczu , ale zapewne juz nikt nie przyjdzie bo zabrakło by pieniędzy na wypłaty dla prezesa i jego świty .

tomm85
Posty: 203
Rejestracja: 20 sie 2017, 22:18

Unia Tarnów 2020

Post autor: tomm85 »

A na ktoś jakieś statystyki czy jeździł unas Gruchalski i jak punktował?

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Unia Tarnów 2020

Post autor: ziggy »

tomm85 pisze: 05 lis 2019, 18:41 A na ktoś jakieś statystyki czy jeździł unas Gruchalski i jak punktował?
Jeżeli chce Ci się szukać to odkąd jestem w Polsce jeździł w dwudniowych konsultacjach zaplecza kadry juniorów i rundach MDMP. Jeździł też w eliminacjach ZK oraz w II i III memoriale Krystiana.Tyle na gorąco chyba że coś pominąłem ale to może być wina nie zażywania lecytyny.

Awatar użytkownika
Młynar
Moderator
Posty: 1713
Rejestracja: 23 lip 2009, 21:38
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2020

Post autor: Młynar »

To młody chłopak i może odpalić a może być konkretna kaszana. Nie lubię tak młodych zawodników oceniać. Fakt jest jednak taki że każdy liczył na kogoś mocniejszego przy niepewnych takich grajkach w naszym składzie jak Mroczka czy Koza pasowałoby mieć kogoś solidniejszego. Mamy słabszy skład i gdybając na dziś będziemy walczyć o miejsca 6-8.

yO!

4evern
Posty: 539
Rejestracja: 01 sie 2009, 21:07
Lokalizacja: Dębica

Unia Tarnów 2020

Post autor: 4evern »

Mroczka lub Kaczmarek spod 5/13 - OMG. Najslabsza ekipa od 20 lat? Jeden upadek wiadomo kogo i nie wychodzmy z 30 pkt na wyjazdach. Jak Cierniak nie zrobi progresu to nikt nam tej ligi nie uratuje.

wisla
Posty: 82
Rejestracja: 01 maja 2016, 18:56

Unia Tarnów 2020

Post autor: wisla »

Zgadzam się z kolegą.

fan ut
Posty: 822
Rejestracja: 22 wrz 2018, 23:15

Unia Tarnów 2020

Post autor: fan ut »

Jeśli nie będzie jeszcze jednego seniora na przynajmniej te 10pkt to wszystkie wyjazdy w palnik pewnie z 30pkt nie wyjdziemy :( Wtedy możemy zapomnieć o bonusie a w końcowym rozrachunku może braknąć punktów.Owszem taki Gruchalski może i dobry transfer ale nie oszukujmy się to jego pierwszy sezon w roli seniora jak zrobi 6-9pkt będzie dobrze . My musimy mieć oprócz Gruchalskiego kogoś kto przechyli zwycięstwo w ostatnim biegu na naszą korzyść jak robił to Kułakov z Ljungiem.Na chwilę obecną brakuje nam drugiego lidera do Ljunga mamy średniaków którzy mogą przywozić punkty ale też wozić same ogony :/ Od jakiegoś czasu nie mamy atutu własnego toru to patrząc na składy innych klubów są w stanie nawet u nas wygrywać i wcale mnie to nie zdziwi :roll:

Awatar użytkownika
Greg-Tarnów
Posty: 3721
Rejestracja: 19 lut 2012, 0:55

Unia Tarnów 2020

Post autor: Greg-Tarnów »

fan ut pisze: 05 lis 2019, 22:08 Jeśli nie będzie jeszcze jednego seniora na przynajmniej te 10pkt to wszystkie wyjazdy w palnik pewnie z 30pkt nie wyjdziemy
Nikt taki już do Unii nie dojdzie.Skład jest zamknięty jedynie będzie jeszcze rezerwowy.Tutaj bym widział kilka ciekawych nazwisk.
Sam Jensen,Aleksandr Kajbuszew,Drew Kemp,czy Philip Hellstroem-Bangs.Sezon 2020 to będzie sprawdzian dojrzałości dla chłopaków.
Sam Ljung tego wózka nie pociągnie.
Pozdrawiam
''To, co jest trudne, da się zrobić. To, co wydaje się niemożliwe, należy przynajmniej spróbować”.

peter_griffin
Posty: 713
Rejestracja: 02 maja 2016, 11:03

Unia Tarnów 2020

Post autor: peter_griffin »

Sam chciałem Gruchalskiego, ale za Mroczkę! Widzę, że już większość zapomniała jak wyglądał obecny sezon. Tylko dzięki kosmicznej formie Ljunga i Kułakova wygrywaliśmy wiele spotkań. Trzecim najlepszym naszym seniorem był Artur Czaja ze średnią 1,56, która dała mu 27 miejsce w lidze! Za Kułakova powinni zostać sprowadzeni dwaj mocni obcokrajowcy na średnią ok. 2.0!

Dobra policzmy.

1. Mroczka - średnia 1,5 na bieg
2. Gruchalski - średnia 1,28 w Ekstralidze. Kaczmarek miał w 2018 roku w Ekstralidze średnią 1,54, więc optymistycznie zakładam, że Gruchalski zrobi średnią 1,53, taką jak Kaczmarek w tym roku
3. Kaczmarek - 1,53
4. Koza - 0,97
5. Ljung - 2,34
6. Cierniak - 1,11
7. Konieczny - 0,48

Czterem najlepszym liczymy 5 biegów, juniorom 3. Czyli 7,5 + 7,65 + 7,65 + 3,88 + 11,7 + 3,33 + 1,44 = 43,15

Ten skład jest naprawdę delikatni mówiąc kiepski i trzeba modlić się by wielu zawodników pojechało lepiej, niż w tym sezonie, aby myśleć o wygrywaniu spotkań. A przecież Ljung nie musi powtórzyć genialnego sezonu i jak zrobi średnią 2.0 to nikt pretensji nie będzie mógł mieć.

Ja naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy z tak przedstawionego składu (mam nadzieję, że jednak ktoś mocny jeszcze dojdzie) są zadowoleni. Mamy sponsora, który wykłada grube miliony i którego zazdroszczą nam wszystkie kluby w Polsce, a cieszymy się z takiej amatorki.

Mieliśmy najbardziej nierówny skład w lidze w tym sezonie, gdzie tylko dwóch zawodników ciągnęło wynik. A teraz zostaniemy z jednym? Taka sytuacja jest mega niebezpieczna. Wystarczy, że Ljung będzie niedysponowany i tak jak kolega wyżej napisał z 30 nie wyjdziemy.

Wolly wolly
Posty: 768
Rejestracja: 08 lip 2017, 5:30

Unia Tarnów 2020

Post autor: Wolly wolly »

Ja jestem ciekawy jak tam idzie spłata długów i czy klub wyjdzie na plus za ten rok...
One ticket to valhalla

Awatar użytkownika
lolek69
Posty: 841
Rejestracja: 26 wrz 2010, 23:54
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2020

Post autor: lolek69 »

Gruchalski złym zawodnikiem może i nie będzie, ale jeśli na nim zamkniemy budowę składu to troszkę lipa, lekko mówiąc.
Wolly wolly pisze: 05 lis 2019, 23:58 Ja jestem ciekawy jak tam idzie spłata długów i czy klub wyjdzie na plus za ten rok...
Jak dla mnie nie ważne jak klub by nie oszczędzał sezon w sezon to i tak bedzięmy w "dupę" z kasą, bo zaś będzie brakowało. Gdzie ta kasa idzie?
~Mogłem wybrać wiele dróg, wybrałem te barwy, ten klub ! ! ~

Wojtula
Posty: 310
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:26
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2020

Post autor: Wojtula »

Wszyscy są teraz mądrzy bo po zakończonym tegorocznym sezonie okazało się że Kułakow jest jednym z najlepszych zawodników w Nice1LŻ. Z ręką sercu, ilu z Was myślało że tak Wiktor odpali, szczególnie po sezonie wcześniej?
Skład jest młody i nie wykluczone, że któryś z zawodników będzie miał "sezon konia".

fan ut
Posty: 822
Rejestracja: 22 wrz 2018, 23:15

Unia Tarnów 2020

Post autor: fan ut »

Tylko co będzie jeśli z tych średniaków co mamy nikt nie odpali nie będzie miał sezonu konia wtedy lecimy z hukiem ,chyba że niektórzy chcą tego bo
II-lidze będzie łatwiej :lol: .Ale przynajmniej będziemy wiedzieć kto jest odpowiedzialny za upadek tarnowskich jaskółek i kto jest ich grabarzem.
Ja osobiście i tak będę chodził bo lubię ten sport ale jak zarząd chce przyciągnąć kibiców na stadion jeśli nie będzie odpowiedniego nazwiska ,przecież niektórzy to na pewno odsuną się od jaskółek tkz. obrażeni :( bo oni przychodzą tylko jak jest odpowiedni poziom i wynik ;)

njk1987
Posty: 1042
Rejestracja: 25 mar 2012, 12:26
Lokalizacja: Tarnów

Unia Tarnów 2020

Post autor: njk1987 »

Ktoś pisał parę postów wyżej, że Sady ma jeszcze kogoś, tylko nazwisko trzymane jest w tajemnicy i nie wychodzi poza wąskie grono ludzi...znajdę chwilę, to odkopie ten post bo jestem ciekawy co autor ma do powiedzenia
Tarnów moim miastem, Unia moim klubem...

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Unia Tarnów 2020

Post autor: ziggy »

fan ut pisze: 06 lis 2019, 8:07 Tylko co będzie jeśli z tych średniaków co mamy nikt nie odpali nie będzie miał sezonu konia wtedy lecimy z hukiem ,chyba że niektórzy chcą tego bo
II-lidze będzie łatwiej :lol: .Ale przynajmniej będziemy wiedzieć kto jest odpowiedzialny za upadek tarnowskich jaskółek i kto jest ich grabarzem.
Ja osobiście i tak będę chodził bo lubię ten sport ale jak zarząd chce przyciągnąć kibiców na stadion jeśli nie będzie odpowiedniego nazwiska ,przecież niektórzy to na pewno odsuną się od jaskółek tkz. obrażeni :( bo oni przychodzą tylko jak jest odpowiedni poziom i wynik ;)
autor: fan_uniatarnow » 18 lis 2018, 17:34

"Wszystcy juz rozpisujecie ile kto punktów zdobedzie, czytajac juz moge powiedziec ze Unia wygrywa 1 lige, gdyz u nas prawie wszystcy za rok sr 2pkt. Tylko ze jak znów kasa z poczatku roku pojdzie na spłate poprzedniego to nie wiadomo kto bedzie chciał jechac za darmo. Obawiam ze jak powtorzy sie sytułacja z tego roku nie bedzie ciekawie gdyz teraz skład zbudowany z zawodników majac mniejsze budzety"

Nie chodzi o Ciebie ale ogólny trend na forum.Wszyscy znamy skład z ubiegłego roku i co się zmieniło?Ljung jak był tak jest.Nie ma Viktora któremu przed sezonem optymistycznie przydzielano 6-9 pkt. Sądzę że Mateusz znacznie się rozwinie a może też Konieczny coś dorzuci lub Dawid jeżeli poprawi siłę.Prawie wszyscy piali o walce o awans a obecnie o spadku.Tylko mnie się wydaje że to jakiś dysonans?

Zablokowany