Unia Tarnów 2020

Speedway w tarnowskim jak i światowym wydaniu.
Awatar użytkownika
Ghoulski

Unia Tarnów 2020

Post autor: Ghoulski »

Na Czaję nikt nie wywierał presji i jego jazda wyglądała, jak wyglądała. Jeśli dostał pieniądze na przygotowanie do sezonu (nie wiem ile) to presja ze strony klubu, który te pieniądze wyłożył mając nadzieję na wynik sportowy zawodnika - powinna być. Presji to może nie być na juniorze, który jedzie pierwszy poważny sezon i dostał stare klubowe osiołki pod tyłek. Jeśli zawodnik ma podpisany profesjonalny kontrakt, jest profesjonalistą (albo się za takiego uważa), dostał kasę na solidne przygotowanie do sezonu to sobie nie wyobrażam że klub/prezes/kibice nie mają względem niego jakiś oczekiwań, a jak wiemy oczekiwania i presja są ze sobą nierozerwalnie związane :roll: .
"Vincere non è importante, è l'unica cosa che conta"

darecki

Unia Tarnów 2020

Post autor: darecki »

savage pisze:
25 wrz 2019, 14:55
j-rules pisze:
25 wrz 2019, 14:40
Jamróg publicznie się wypowiedział, że musiał brać kredyt na.. życie.
Faktycznie, mój błąd. Swoją drogą ciekawe, czy po zamknięciu 2019 roku, będzie z niego finansowo bardziej zadowolony, niż z 2018 ;)
Z Kubą nie brałbym tej sytuacji zbytnio do serca ,jakoś żaden inny zawodnik,nie wypowiedzial sie na temat płatności.Gdyby nawet to niezbyt rozumiem ,co miała na celu taka wypowiedz ? Ponadto jakoś ten brak płatności nie przeszkadzał w budowani domu ,tak więc troszke wszystko bierzmy pół na pól .Myśle , że Kuba ma troszkę złego doradce ...
Co do argumentów ,że z takim sponsorem to powinniśmy to i tamto , to zapytam czym się róznią pieniądze od Grupy Azoty, od pieniedzy, które otrzymują inne kluby w podobnej wielkości od miasta ? Są jakieś lepsze , więcej warte ,że akurat my powinniśmy być takim bogatym klubem, bo mamy Grupe Azoty? Chwała Bogu ,że mamy, ale ludzie patrzcie obiektywnie na sytuacje w jakiej działamy .

Awatar użytkownika
bartek_1990

Unia Tarnów 2020

Post autor: bartek_1990 »

Ghoulski pisze:
25 wrz 2019, 18:24
Na Czaję nikt nie wywierał presji i jego jazda wyglądała, jak wyglądała
Zauważ jedną rzecz. Odnoszę się tylko i wyłącznie do tego, co zawodnicy sądzą o naszym klubie i braku presji - w przypadku Czai. Jemu to po prostu odpowiada. Zdaje się, że Kaczmarek też się w podobny sposób wypowiada. Czaja miał kiepski sezon - to prawda, ale poprzednio jak u nas jeździł było już jak na niego bardzo dobrze - również wielkiej presji i gniewnego spojrzenia włodarzy klubu nie czuł. Jak bym miał obstawiać co było przyczyną jego kiepskiej jazdy w tym sezonie to odpowiedziałbym na gorąco że trudno powiedzieć, lecz na pewno nie był to fakt braku presji. Dla porównania spójrz jaki miał sezon w Rybniku gdzie pewnie presja była o wiele większą niż w Tarnowie.

Presja a oczekiwania to dla mnie 2 różne rzeczy. Mogę oczekiwać pewnych wyników ale nie nakładać w związku z tym jakiejś zbędnej presji na zawodnika aby nie wytrącać go z równowagi i dać mu robić swoje. Póki co brak wielkiej presji w Tarnowie jest raczej pozytywnie komentowany wśród zawodników.
We `ll keep the red flags flying high! UNITED!

Awatar użytkownika
Greg-Tarnów

Unia Tarnów 2020

Post autor: Greg-Tarnów »

darecki pisze:
25 wrz 2019, 18:46
Z Kubą nie brałbym tej sytuacji zbytnio do serca ,jakoś żaden inny zawodnik,nie wypowiedzial sie na temat płatności.Gdyby nawet to niezbyt rozumiem ,co miała na celu taka wypowiedz ? Ponadto jakoś ten brak płatności nie przeszkadzał w budowani domu ,tak więc troszke wszystko bierzmy pół na pól .Myśle , że Kuba ma troszkę złego doradce ...
To niech jego idzie do pracy jak mu mało pieniędzy.Nie ma co się nad zawodnikami rozczulać.Zarabiają kosmiczne pieniądze
których zwykły Kowalski nie zobaczy i nie zarobi przez całe życie.Wiem będzie gadanie że trzeba było zostać żużlowcem.
To tylko sport bez żużla można się obejść a i za mniejsze pieniądze będą jeździć bo nic innego nie potrafią robić.
Ljung chce zarabiać więcej droga wolna.Kułakow to samo.A jedności u zawodników nie ma żadnej.Andrzej Szymański nie ma z czego żyć
śmieszna renta a na Golloba cały czas się zbiera.Taka jest lojalność u zawodników.Topowych zawodników nie interesuje że drugoligowy
zawodnik za sprzęt płaci tyle ile oni.A ma pewnie jeden czy dwa silniki bo na więcej go nie stać.To gadanie że zawodnik czeka na pieniądze.
Czeka na kwotę np 300 tysięcy to nie są drobne że wyciągnie się z portfela.Jak nie pasuje to można jeździć w lidze angielskiej czy szwedzkiej.
Pozdrawiam

ziggy

Unia Tarnów 2020

Post autor: ziggy »

Jeżeli nadal będzie jak jest to jak wyobrażasz sobie ściągnięcie do klubu młodych perspektywicznych zawodników?Który chłopak przyjdzie wiedząc że kasę dostanie po sezonie?
Na razie jeden z najbardziej perspektywicznych jeździ u nas (Cierniak), mimo wielu ofert za lepsze pieniądze z poza Tarnowa. Nie dramatyzuj, bo tragedii nie ma choćby nie wiem co Ostafiński napisał... Cudów też nie ma, cuda już były. Teraz moim zdaniem patrząc obiektywnie jest najlepiej jak może być w obecnych warunkach personalno-polityczno-infrastrukturalnych i na prawdę - nie ma nad czym płakać, bo choćby Wam odciski na palcach pękały od pisania żali - lepiej nie będzie w tym układzie, a jak będzie gorzej, to będzie można już szukać zajęcia w sezonie wiosenno-letnim ;)

Pozdrawiam
[/quote]Na początek mała anegdotka.Lecę po robocie cały w skowronkach z kwiatkami i z "niecnymi'
zamiarami do dziewczyny i słyszę:to nie mogłeś się ogolić?I tym sposobem nie gole się od 74 .r.Około 10 lat temu dzwonie do żony.Przylatuje na urlop, może bym się ogolił na starość na co słyszę:czyś ty zgłupiał a kto cię tu teraz pozna?Miałem już nie pisać na ten temat bo w zasadzie nasza dyskusja tak wygląda i żadne racjonalne argumenty nie mają znaczenia.Jak pytam jak ściągnąć młodych perspektywicznych zawodników płacąc im dopiero po sezonie to wyjeżdżasz mi że niebywałym sukcesem jest że Mateusz zostaje u nas.Cieszę się z tego i z decyzji że na żużlu życie się nie kończy i najpierw trzeba zdobyć jakieś wykształcenie.Tylko na tym moja radość się kończy.Mieliśmy(mamy?)dwie szkółki sponsorowane przez GA i co ?Ściągnęliśmy chłopaka który tu się urodził?Bo przecież tak naprawdę jest u nas na wypożyczeniu i klub nigdy nie zobaczy za niego złamanego szeląga.Mamy 4 młodzieżowców i gdybyśmy chcieli ściągnąć Gzyla to musielibyśmy zapłacić Sparcie za wyszkolenie.Czyli po paru latach działalności dzięki niewątpliwym zasługom prezesa który przez swoje decyzje skłócił obie szkółki klub ma prawa do 2 zawodników.A ilu jeździ w innych klubach do których też nie mamy żadnych praw?Klub przypomina mi bankomat.Jak GA nie włoży "wsadu" to jest zepsuty. Tylko nigdy nie słyszałem żeby bankomat podejmował głupie lub dobre decyzje i z tego powodu generował koszty lub miał prezesa i radę nadzorczą.Na koniec wtręt osobisty.Wszystko co piszę jest tylko i wyłącznie moją opinią więc nie rozumie tego Wam. Zaiste powiadam wam to wszystko co miałem na ten temat do powiedzenia.

Baros1922

Unia Tarnów 2020

Post autor: Baros1922 »

Greg-Tarnów pisze:
25 wrz 2019, 20:09
darecki pisze:
25 wrz 2019, 18:46
To niech jego idzie do pracy jak mu mało pieniędzy.Nie ma co się nad zawodnikami rozczulać.Zarabiają kosmiczne pieniądze
których zwykły Kowalski nie zobaczy i nie zarobi przez całe życie.Wiem będzie gadanie że trzeba było zostać żużlowcem.......
Brawo za podejście zajebiste do życia. Oferować komuś kasę a potem mówić że po co walczy o swoje jak jest bogaty. Zawodnik zarobił to jest jego pieniądz choćby nie wiadomo ile miał na koncie.

tomm85

Unia Tarnów 2020

Post autor: tomm85 »

Mylisz się. W przypadku Kuby apetyt wzrastał w miarę jedzenia.... I w trakcie sezonu już wołał o podwyzke

Baros1922

Unia Tarnów 2020

Post autor: Baros1922 »

To do mnie? Co ma to do tego co ja napisałem?

ziggy

Unia Tarnów 2020

tomm85 pisze:
27 wrz 2019, 22:43
Mylisz się. W przypadku Kuby apetyt wzrastał w miarę jedzenia.... I w trakcie sezonu już wołał o podwyzke
Nie mówię teraz o zarządzie lecz zawsze to będzie jakoś powiązane.Ale jak czytam takich przygłupów to krew mnie zalewa.Czyli jak ktoś bierze kredyt na budowę domu bo liczy że spłaci ratę zgodnie z tym co ma zakontraktowane i banku to gówno obchodzi czy prezes mu zapłaci czy nie to jest w porządku?To idź do banku i i powiedz że zapłacisz jak będziesz miał.A wydaje mi się że Kuba dużo zrobił żeby wrócić do Unii i opluwanie go teraz jest po prostu nie fair play.

j-rules

Unia Tarnów 2020

Post autor: j-rules »

tomm85 pisze:
no nie no, co za bezczelny typ. Nie przywozil samych trojek a podwyzki mu sie zachcialo. Do bani z takimi zuzlowcami, lepszy Czaja, ktory nie ma presji i jedzie bo jedzie, przynajmniej wiadomo, ze o podwyzke nie zagada.

Swoja droga super argument z tym brakiem presji w Tarnowie. Nie wiem jakim cudem ta presja miala byc, skoro od razu zuzlowcom powiedziano, ze praktycznie nie ma zadnego celu sportowego i jada sobie sami dla siebie.

To co odwalono tutaj w ostatnich sezonach to jest przepis na upadek.

ziggy

Unia Tarnów 2020

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/80340 ... e-by-kwitl Pro memoria, przeżył wszystkie władze.A wszystko to opublikowały SF które przecież łzą w żywe oczy i tylko przez to w klubie jest jak jest.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2019, 10:13 przez ziggy, łącznie zmieniany 1 raz.

fan ut

Unia Tarnów 2020

Post autor: fan ut »

ziggy pisze:
28 wrz 2019, 8:51
https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/80340 ... e-by-kwitl Pro memoria, przeżył wszystkie władze.
Faktycznie Bukowski potrafił załatwić prawie wszystko licząc od zawodników po sponsorów miał z każdym dobre układy i znajomości :>

ziggy

Unia Tarnów 2020

ziggy pisze:
27 wrz 2019, 23:10
tomm85 pisze:
Nie mówię teraz o zarządzie lecz zawsze to będzie jakoś powiązane.Ale jak czytam takich przygłupów to krew mnie zalewa.Czyli jak ktoś bierze kredyt na budowę domu bo liczy że spłaci ratę zgodnie z tym co ma zakontraktowane i banku to gówno obchodzi czy prezes mu zapłaci czy nie to jest w porządku?To idź do banku i i powiedz że zapłacisz jak będziesz miał.A wydaje mi się że Kuba dużo zrobił żeby wrócić do Unii i opluwanie go teraz jest po prostu nie fair play.
Tomm85.Przepraszam Cię serdecznie za moje chamskie sformułowanie.

dziubb

Unia Tarnów 2020

Post autor: dziubb »

Gruchalski całkiem interesująca opcja.

ziggy

Unia Tarnów 2020

dziubb pisze:
29 wrz 2019, 18:21
Z Kaczmarkiem byli by niezłą parą.Jeden startowiec nie potrafiący walczyć na dystansie a drugi walczak a obaj młodzi.
Coś jak Styczyński z Łukasikiem,

Awatar użytkownika
njk1987

Unia Tarnów 2020

Post autor: njk1987 »

dziubb pisze:
Patrząc, że zostaje Kaczmarek, najprowdopodobniej Mroczka ( bo gdzie indziej pójdzie) i odchodzi Kulakov i być może Ljung, to my musimy ściągnąć jakieś dwie petardy, żebyś nie spaść już przed sezonem. Liga będzie jeszcze mocniejsza i tu sam Grucha, patrząc na to kto zostaje nie wystarczy. Memorial nie jest wyznacznikiem formy, w tamtym roku Czaja był niełapany, a w sezonie przyjeżdżał ma metę 44.
Na górze ma mieć sweter
A na dole na dresowo

dziubb

Unia Tarnów 2020

njk1987 pisze:
29 wrz 2019, 19:19
dziubb pisze:
Patrząc, że zostaje Kaczmarek, najprowdopodobniej Mroczka ( bo gdzie indziej pójdzie) i odchodzi Kulakov i być może Ljung, to my musimy ściągnąć jakieś dwie petardy, żebyś nie spaść już przed sezonem. Liga będzie jeszcze mocniejsza i tu sam Grucha, patrząc na to kto zostaje nie wystarczy. Memorial nie jest wyznacznikiem formy, w tamtym roku Czaja był niełapany, a w sezonie przyjeżdżał ma metę 44.
To oczywiste, że Gruchalski w tej chwili pasowałby do drugiej linii (np. za Czaję), nie zastąpi przecież tegorocznych liderów. Chłopak jest młody, ambitny, robi ciągłe postępy, więc obie strony powinny być zadowolone.

dziubb

Unia Tarnów 2020

ziggy pisze:
29 wrz 2019, 19:03
dziubb pisze:
Z Kaczmarkiem byli by niezłą parą.Jeden startowiec nie potrafiący walczyć na dystansie a drugi walczak a obaj młodzi.
Coś jak Styczyński z Łukasikiem,
I to jest fajny pomysł (a Styczyński/Łukasik to niezapomniana para).

Awatar użytkownika
Yoda

Unia Tarnów 2020

Post autor: Yoda »

Mroczka
Czaja
Gruchalski
Niedźwiedź
Kaczmarek
Konieczny
Cierniak
Sami Polacy. Klimat by był :-)
Nie drogi skład. I każdy może być liderem.
Młodzi, rozwijający się. Nic ino inwestować.

dziubb

Unia Tarnów 2020

Yoda pisze:
29 wrz 2019, 19:40
Mroczka
Czaja
Gruchalski
Niedźwiedź
Kaczmarek
Konieczny
Cierniak
Sami Polacy. Klimat by był :-)
Nie drogi skład. I każdy może być liderem.
Młodzi, rozwijający się. Nic ino inwestować.
A Koza? Rolnicki?

Awatar użytkownika
Yoda

Unia Tarnów 2020

Post autor: Yoda »

Fakt zapomniałem :) - Niedźwiedź out - za niego Koza a Rola pod 8/16 :)

Awatar użytkownika
njk1987

Unia Tarnów 2020

Post autor: njk1987 »

9. :?:
10. Kaczmarek
11. Mroczka
12. Gruchalski
13. :?:
14. Cierniak (jak będzie to się Savage rozliczymy)
15. Konieczny
Na górze ma mieć sweter
A na dole na dresowo

dziubb

Unia Tarnów 2020

Yoda pisze:
29 wrz 2019, 19:48
Fakt zapomniałem :) - Niedźwiedź out - za niego Koza a Rola pod 8/16 :)
Pytanie, czy Patryk by na to poszedł. II liga to dla niego pewne miejsce w składzie.

dziubb

Unia Tarnów 2020

No i mamy pytanie – chcemy tych naszych wychowanków w składzie czy nie? Bo w wersji njk1987 pozostają tylko juniorzy.

ziggy

Unia Tarnów 2020

https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/p ... ty/ff5eqn7 To jak jedziemy o nic to znaczy o ewentualny spadek to po co nam petardy?Petardy dobre są na sylwestra.Koza przyszedł z Opola w trakcie sezonu kiedy go wszyscy olali i nie miał kasy. To chłopak z Tarnowa i po prostu nie miał na czym jeździć.

ODPOWIEDZ