Unia Tarnów 2020

Speedway w tarnowskim jak i światowym wydaniu.
Awatar użytkownika
savage
Moderator

Unia Tarnów 2020

Post autor: savage » 23 wrz 2019, 15:03

fan ut pisze:
23 wrz 2019, 12:36
Jeśli faktycznie jest coś na rzeczy,że Kułakov idzie do Torunia za podobne pieniądze co u nas to ewidentnie kasa nie była mu płacona na czas.
Tak na logikę

- Kułakov przed sezonem podpisuje kontrakt jako zawodnik z 15 biegami w Ekstralidze i średnią 1,133 pkt/bieg,
- Kułakov po kolejnym sezonie jest już zawodnikiem z najlepszą średnią ligową w PLŻ i.... Podpisuje kontrakt na podobnych warunkach jak przed sezonem?

Nie róbmy sobie jaj! Pisanie takich głupot pokazuje tylko za kogo Dariusz Ostafiński ma swoich czytelników: Za bezmyślnych naiwniaków i jak czytam, niektóre wpisy w necie to niestety tak jest...

Nie mówiąc już o tym, że to co SF pisze bazując na "inside info" z klubu z Tarnowa, to na ogół informacje, które mają symptomy zasłyszanej w kolejce do Al.Capone po nocnej zmianie na półspalaniu.

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
josef

Unia Tarnów 2020

Post autor: josef » 23 wrz 2019, 16:12

Zgadzam się z komentarzem : savage : Kułakov przed sezonem 2019 na pewno podpisał kontrakt co najmniej o połowę mniejszy niz na przykład Ljung , po sezonie który miał bardzo dobry to jego kontrakt na pewno będzie taki sam lub większy od Ljunga , a pisanie ze jego kontrakt w Toruniu jest podobny do tego z 2019 roku to jest kpina i robienie z kibiców głupców . Ostafiński i jego koledzy ze S.F piszą niekiedy głupoty wyssane z palca .

Awatar użytkownika
Yoda

Unia Tarnów 2020

Post autor: Yoda » 23 wrz 2019, 16:25

Josef, post wyżej piszesz że Ostafiński pisze głupoty wyssane z palca, a 5 postów wyżej przytaczasz toćka w toćke artykuł ot tego pajaca ostafa jak to Wiktor nie ma płacone. Wiem że masz alergie na włodarz Unii ale wyluzuj, bo czytanie o szkodnikach robi się z deka nudne. Jak ostaf napisze że wisimy Koniecznemu milion też łykniesz i będziesz jeb*ł prezesa ?? Wyluzuj i nie łykaj tych głupot co piszą bo zaczyna się sezon ogórkowy i coś te debile muszą pisać.Poczekaj do listopada :) potem możesz "działać" :) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Unia Tarnów 2020

Post autor: savage » 23 wrz 2019, 16:58

Wiktor za kolejny sezon otrzyma dużo, dużo wyższe wynagrodzenie niż to z tego sezonu niezależnie czy podpisze w Toruniu, Tarnowie, czy Trondheim ;). Moim zdaniem kluczowymi czynnikami dla których (najprawdopodobniej) wybrał Toruń są:

1. Możliwość walki o awans połączony ze startami w Ekstralidze w tej samej ekipie (po zapoznaniu toru, zdobyciu sponsorów lokalnych itd.)
2. Miejsce zamieszkania (Ciechocinek)
3. Tuner - Ryszard Kowalski z Torunia.

Nie zdziwię się, jeśli dostał w Toruniu kontrakt 2,3x wyższy niż obecny i nie zdziwię się, jeśli miał takie same pieniądze proponowane w Tarnowie. Nie zdziwię się również, jeśli wybierze kontrakt z Aniołami, ale nie można robić z ludzi idiotów. Wypłaty w transzach, to normalna sprawa w Tarnowie, ale łączą się z wyższymi na ogół kontraktami niż w pozostałych klubach NICE PLŻ. Jak pisałem wielokrotnie - zawodnicy na tym poziomie na prawdę chcą jeździć w Tarnowie i ewentualne transze ich nie przerażają - tak rozliczaliśmy się z Madsenami, Pedersenami, Bjerre, Vaculikiem itd. i nie słyszałem, aby ktokolwiek narzekał w mediach, ba! Wszyscy, poza Nickim jeździli tutaj kilka dobrych lat pod rząd.

Zasada działania Ostafa jest zrozumiała - krytykuje słabego Prezesa i z tym się zgadzam. Natomiast nawet najsłabszego Prezesa należy krytykować racjonalnie i logicznie. Poziom dziennikarski tych pocisków czasami jest wręcz obrazą dla intelektu czytelnika...

Pozdrawiam

Pinio

Unia Tarnów 2020

Post autor: Pinio » 23 wrz 2019, 18:21

savage pisze:
23 wrz 2019, 16:58
Wiktor za kolejny sezon otrzyma dużo, dużo wyższe wynagrodzenie niż to z tego sezonu niezależnie czy podpisze w Toruniu, Tarnowie, czy Trondheim ;). Moim zdaniem kluczowymi czynnikami dla których (najprawdopodobniej) wybrał Toruń są:

1. Możliwość walki o awans połączony ze startami w Ekstralidze w tej samej ekipie (po zapoznaniu toru, zdobyciu sponsorów lokalnych itd.)

Nie zdziwię się, jeśli dostał w Toruniu kontrakt 2,3x wyższy niż obecny i nie zdziwię się, jeśli miał takie same pieniądze proponowane w Tarnowie. Nie zdziwię się również, jeśli wybierze kontrakt z Aniołami, ale nie można robić z ludzi idiotów. Wypłaty w transzach, to normalna sprawa w Tarnowie, ale łączą się z wyższymi na ogół kontraktami niż w pozostałych klubach NICE PLŻ. Jak pisałem wielokrotnie - zawodnicy na tym poziomie na prawdę chcą jeździć w Tarnowie i ewentualne transze ich nie przerażają - tak rozliczaliśmy się z Madsenami, Pedersenami, Bjerre, Vaculikiem itd. i nie słyszałem, aby ktokolwiek narzekał w mediach, ba! Wszyscy, poza Nickim jeździli tutaj kilka dobrych lat pod rząd.

Zasada działania Ostafa jest zrozumiała - krytykuje słabego Prezesa i z tym się zgadzam. Natomiast nawet najsłabszego Prezesa należy krytykować racjonalnie i logicznie. Poziom dziennikarski tych pocisków czasami jest wręcz obrazą dla intelektu czytelnika...

Pozdrawiam
Kiedy w końcu będzie Ikona LUBIĘ TO

ziggy

Unia Tarnów 2020

Post autor: ziggy » 23 wrz 2019, 20:19

savage pisze:
23 wrz 2019, 15:03
fan ut pisze:
23 wrz 2019, 12:36
Jeśli faktycznie jest coś na rzeczy,że Kułakov idzie do Torunia za podobne pieniądze co u nas to ewidentnie kasa nie była mu płacona na czas.
Tak na logikę

- Kułakov przed sezonem podpisuje kontrakt jako zawodnik z 15 biegami w Ekstralidze i średnią 1,133 pkt/bieg,
- Kułakov po kolejnym sezonie jest już zawodnikiem z najlepszą średnią ligową w PLŻ i.... Podpisuje kontrakt na podobnych warunkach jak przed sezonem?

Nie róbmy sobie jaj! Pisanie takich głupot pokazuje tylko za kogo Dariusz Ostafiński ma swoich czytelników: Za bezmyślnych naiwniaków i jak czytam, niektóre wpisy w necie to niestety tak jest...

Nie mówiąc już o tym, że to co SF pisze bazując na "inside info" z klubu z Tarnowa, to na ogół informacje, które mają symptomy zasłyszanej w kolejce do Al.Capone po nocnej zmianie na półspalaniu.

Pozdrawiam
savage pisze:

Pozdrawiam
https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/84492 ... -miniony-W przeciągu niecałych dwóch godzin piszesz dwie różne rzeczy.Najpierw sugerujesz że tylko taki przygłup jak Ostaf może chcieć żeby Wiktor podpisał taki kontrakt jak w poprzednim sezonie i to jest główny argument dyskryminujący choć tam nic takiego nie było.Po dwóch godzinach przyznajesz że jednak dostał dużo lepszą ofertę jednak nie dość że być może Toruń przebił to przytaczasz 3 argumenty za tym przemawiające.W pełni zgadzam się z pierwszym.Natomiast ani miejsce zamieszkania ani tuner się nie zmienił.Wszyscy wymienieni przez Ciebie zawodnicy to już osoby dojrzałe które prawdopodobnie czegoś w życiu się dorobiły i są może w stanie poczekać pół roku lub dłużej na pieniądze.Co jednak ma zrobić zawodnik na dorobku który zainwestował w najlepszego tunera,wywiązał się znakomicie z kontraktu,musi za wszystko(m.in mechaników,ubezpieczenia itp.)zapłacić a kasę otrzyma Bóg wie kiedy?Czy jak Ty idziesz do pracy to godzisz się na to że pensje otrzymasz w dwóch półrocznych ratach?Reasumując to nie prezes bierze kredyt żeby wywiązać się kontraktu tylko zawodnik. To o ile jest w plecy nie licząc że nie ma pewności czy na pewno dostanie?To może prezes i rada nadzorcza będą brali apanaże po roku jeżeli okaże się ze wypracowali jakiś zysk?

Awatar użytkownika
Zniesmaczony_UT

Unia Tarnów 2020

Post autor: Zniesmaczony_UT » 24 wrz 2019, 1:20

Ljung, Koza, Kudriaszow, Kaczmarek, Lahti, Cierniak, Konieczny i nawet naszpikowany „gwiazdami” Toruń nam nie podskoczy. Jesli faktycznie 8ka bedzie w 1 lidze to Mroczke do pary z Ruskiem a Kaczmarka pod 8ke i mamy zabezpieczenie 3 Polaków w razie kontuzji. Sam jestem ciekaw w jakiej dyspozycji bedzie Kułakow kiedy nad głową w boxie bedzie miał kilka łbów toruńskich i parcie na wynik. Osobiście jesli bym wiedział, ze Wiktor jest juz w innym klubie pierwszy numer jaki bym wybrał to kierunkowy do Finlandii

Kibic UT

Unia Tarnów 2020

Post autor: Kibic UT » 24 wrz 2019, 7:20

Zniesmaczony_UT pisze:
24 wrz 2019, 1:20
Ljung, Koza, Kudriaszow, Kaczmarek, Lahti, Cierniak, Konieczny i nawet naszpikowany „gwiazdami” Toruń nam nie podskoczy. Jesli faktycznie 8ka bedzie w 1 lidze to Mroczke do pary z Ruskiem a Kaczmarka pod 8ke i mamy zabezpieczenie 3 Polaków w razie kontuzji. Sam jestem ciekaw w jakiej dyspozycji bedzie Kułakow kiedy nad głową w boxie bedzie miał kilka łbów toruńskich i parcie na wynik. Osobiście jesli bym wiedział, ze Wiktor jest juz w innym klubie pierwszy numer jaki bym wybrał to kierunkowy do Finlandii
Kurdiaszow to zawodnik z potencjałem warty zakontraktowania,jeszcze widział bym tutaj Bellego kwestia czy Ljung odejdzie czy zostanie i jaki skład rzeczywiście zrobi prezes.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Unia Tarnów 2020

Post autor: savage » 24 wrz 2019, 9:21

ziggy pisze:
23 wrz 2019, 20:19
W przeciągu niecałych dwóch godzin piszesz dwie różne rzeczy.Najpierw sugerujesz że tylko taki przygłup jak Ostaf może chcieć żeby Wiktor podpisał taki kontrakt jak w poprzednim sezonie i to jest główny argument dyskryminujący choć tam nic takiego nie było.
Nic takiego nie było? No to powiedz mi proszę co jest napisane poniżej i czy jest taki akapit w artykule Red. Ostafińskiego, czy go nie ma?

Obrazek

Po dwóch godzinach przyznajesz że jednak dostał dużo lepszą ofertę[...]
Kolego, a gdzie jest niespójność? W pierwszym poście nie pisałem nic o tym jaką ofertę dostał Wiktor, nabijałem się jedynie z tego, że Ostafiński suferuje, że Kułakov może podpisać kontrakt podobny do tego, jaki miał w tym sezonie. To jest niemożliwe ani w Tarnowie, ani w Toruniu. Nie wiem czego tutaj nie rozumiesz?

jednak nie dość że być może Toruń przebił to przytaczasz 3 argumenty za tym przemawiające.W pełni zgadzam się z pierwszym.Natomiast ani miejsce zamieszkania ani tuner się nie zmienił.
Miejsce, ani tuner się nie zmienili, ale zmieniło się jedno - okazja do jazdy w mieście obok miasta zamieszkania gdzie ma tunera na miejscu. To nie jest atut?
Wszyscy wymienieni przez Ciebie zawodnicy to już osoby dojrzałe które prawdopodobnie czegoś w życiu się dorobiły i są może w stanie poczekać pół roku lub dłużej na pieniądze.Co jednak ma zrobić zawodnik na dorobku który zainwestował w najlepszego tunera,wywiązał się znakomicie z kontraktu,musi za wszystko(m.in mechaników,ubezpieczenia itp.)zapłacić a kasę otrzyma Bóg wie kiedy?
Ale warunki kontraktowe w Tarnowie są znane wszystkim zawodnikom. Nie twórzmy tutaj bajek, że jest inaczej. Co roku Ostaf stawia nas na "krawędzi bankructwa" przed przelaniem ostatniej transzy i co roku sprawa ucicha, a wszyscy są spłaceni co do grosza. Tak po prostu jest skonstruowana umowa z Azotami, które finansują tę zabawę i tyle.
Czy jak Ty idziesz do pracy to godzisz się na to że pensje otrzymasz w dwóch półrocznych ratach?
Jeśli idę do pracy i godzę się na takie warunki, to nie płaczę potem, że nie mam na dojazd do pracy, bo wszystko wydałem przed czasem. Fair deal.
Reasumując to nie prezes bierze kredyt żeby wywiązać się kontraktu tylko zawodnik. To o ile jest w plecy nie licząc że nie ma pewności czy na pewno dostanie?
Nie wiem czy wiesz, ale gdyby ktokolwiek nie dostał, to już dawno przy Z3 rosłyby brzozy.
To może prezes i rada nadzorcza będą brali apanaże po roku jeżeli okaże się ze wypracowali jakiś zysk?
Za zysk otrzymuje się premię, za pracę wynagrodzenie. Jedno nie musi występować w drugim. Poza tym Sportowa Spółka Akcyjna zysków nie przynosi nigdzie (w speedway'u). No chyba, że ktoś otrzymane od sponsora pieniądze przyoszczędzi i wykazuje zysk, ale umówmy się...

Pozdrawiam

Baros1922

Unia Tarnów 2020

Post autor: Baros1922 » 24 wrz 2019, 10:48

quote]Czy jak Ty idziesz do pracy to godzisz się na to że pensje otrzymasz w dwóch półrocznych ratach?[/quote]

Jeśli idę do pracy i godzę się na takie warunki, to nie płaczę potem, że nie mam na dojazd do pracy, bo wszystko wydałem przed czasem. Fair deal.

No to twierdzisz że w kontrakcie miał zapisane że dostanie kasę od klubu w trzech transzach?

Ja nie rozumiem po co czytacie sportowe fakty jak was tak boli ze coś tam piszą, a niech sobie piszą dziennikarz nie musi zawsze prawdy pisać spekulacje w każdych gazetach są.

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Unia Tarnów 2020

Post autor: savage » 24 wrz 2019, 11:30

Baros1922 pisze:
24 wrz 2019, 10:48
No to twierdzisz że w kontrakcie miał zapisane że dostanie kasę od klubu w trzech transzach?
Nie twierdzę nigdzie, że coś jest w kontrakcie. Ja kontraktów na oczy nie widziałem. Twierdzę jednak, że żużlowiec, który jedzie drugi sezon w Tarnowie wie na co się pisze i zna zasady panujące w klubie. Oczywiście, że może mu to nie pasować i oczywiście, że może woleć iść do Torunia i dostawać kasę co miesiąc - normalna sprawa. Natomiast nikt jak widać w mediach nie płacze, że Unia nie płaci, bo płaci, ale w transzach i tyle.
Ja nie rozumiem po co czytacie sportowe fakty jak was tak boli ze coś tam piszą, a niech sobie piszą dziennikarz nie musi zawsze prawdy pisać spekulacje w każdych gazetach są.
No widzisz - to jest właśnie typowe, tabloidalne podejście: "Nie muszą pisać prawdy, spekulacje w każdych gazetach są". Problem w tym, że rzetelność nakazuje spekulować w oparciu o wiarygone źródła. Co innego jest wziąć na browar mechanika np. Artura Mroczki i dowiedzieć się od niego, że "Artur zostanie w Tarnowie", a następnie napisać: "Z naszych informacji wynika, że Artur prawdopodobnie zostanie w Tarnowie", a co innego jest przepisywać jakieś plotki z niesprawdzonych źródeł, albo CO NAJGORSZE fabrykować wiadomości.

Jutro mogę napisać: "Z bliskiego otoczenia Barosa1922 dopłynęły do nas informacje, że Baros1922 notorycznie obsikuje ogrodzenie sąsiada" - to tylko spekulacje, nie muszę pisać prawdy...

Pozdrawiam

ziggy

Unia Tarnów 2020

Post autor: ziggy » 24 wrz 2019, 18:34

savage pisze:
24 wrz 2019, 9:21
ziggy pisze:
23 wrz 2019, 20:19
W przeciągu niecałych dwóch godzin piszesz dwie różne rzeczy.Najpierw sugerujesz że tylko taki przygłup jak Ostaf może chcieć żeby Wiktor podpisał taki kontrakt jak w poprzednim sezonie i to jest główny argument dyskryminujący choć tam nic takiego nie było.
Nic takiego nie było? No to powiedz mi proszę co jest napisane poniżej i czy jest taki akapit w artykule Red. Ostafińskiego, czy go nie ma?

Obrazek

Po dwóch godzinach przyznajesz że jednak dostał dużo lepszą ofertę[...]
Kolego, a gdzie jest niespójność? W pierwszym poście nie pisałem nic o tym jaką ofertę dostał Wiktor, nabijałem się jedynie z tego, że Ostafiński suferuje, że Kułakov może podpisać kontrakt podobny do tego, jaki miał w tym sezonie. To jest niemożliwe ani w Tarnowie, ani w Toruniu. Nie wiem czego tutaj nie rozumiesz?

jednak nie dość że być może Toruń przebił to przytaczasz 3 argumenty za tym przemawiające.W pełni zgadzam się z pierwszym.Natomiast ani miejsce zamieszkania ani tuner się nie zmienił.
Miejsce, ani tuner się nie zmienili, ale zmieniło się jedno - okazja do jazdy w mieście obok miasta zamieszkania gdzie ma tunera na miejscu. To nie jest atut?
Wszyscy wymienieni przez Ciebie zawodnicy to już osoby dojrzałe które prawdopodobnie czegoś w życiu się dorobiły i są może w stanie poczekać pół roku lub dłużej na pieniądze.Co jednak ma zrobić zawodnik na dorobku który zainwestował w najlepszego tunera,wywiązał się znakomicie z kontraktu,musi za wszystko(m.in mechaników,ubezpieczenia itp.)zapłacić a kasę otrzyma Bóg wie kiedy?
Ale warunki kontraktowe w Tarnowie są znane wszystkim zawodnikom. Nie twórzmy tutaj bajek, że jest inaczej. Co roku Ostaf stawia nas na "krawędzi bankructwa" przed przelaniem ostatniej transzy i co roku sprawa ucicha, a wszyscy są spłaceni co do grosza. Tak po prostu jest skonstruowana umowa z Azotami, które finansują tę zabawę i tyle.
Czy jak Ty idziesz do pracy to godzisz się na to że pensje otrzymasz w dwóch półrocznych ratach?
Reasumując to nie prezes bierze kredyt żeby wywiązać się kontraktu tylko zawodnik. To o ile jest w plecy nie licząc że nie ma pewności czy na pewno dostanie?
Nie wiem czy wiesz, ale gdyby ktokolwiek nie dostał, to już dawno przy Z3 rosłyby brzozy.
To może prezes i rada nadzorcza będą brali apanaże po roku jeżeli okaże się ze wypracowali jakiś zysk?
Za zysk otrzymuje się premię, za pracę wynagrodzenie. Jedno nie musi występować w drugim. Poza tym Sportowa Spółka Akcyjna zysków nie przynosi nigdzie (w speedway'u). No chyba, że ktoś otrzymane od sponsora pieniądze przyoszczędzi i wykazuje zysk, ale umówmy się...

Pozdrawiam
Jeżeli chodzi o artykuł to przegapiłem ten akapit i przepraszam.Jednak uważam to za czepianie się.Wyrwałeś to z całego artykułu i zarzucasz fałsz.To w końcu Wiktor odchodzi czy nie?Bo jeżeli to fałszywa wiadomość to znaczy że zostaje i jestem niezmiernie rad.Napisałem że zgadzam się z pierwszym argumentem(bliskość miejsca zamieszkania).Uważam jednak że nie to było decydujące.Już w tamtym roku Wiktor uważał że dostaje za mało szans i miał rację.W tym roku chłopak wali komplety i nie dość że nie widzi kasy to zarabia prawdopodobnie mniej niż połowę tego co Liung.Czy nie uczciwiej było by renegocjować kontrakt lub dołożyć mu w jakiś inny sposób?Przy okazji,jeżeli Cię doceniam to zobowiąż się że jeżeli odejdziesz to tylko do e lipy bo tyle Ci nie dam?Jeżeli znasz warunki w umowach o płaceniu w transzach to nie ma dyskusji.Ja uważam że ze względów zarówno prawnych jak i praktycznych jest to prawdopodobnie niemożliwe.Zawodnicy prowadzą działalność. Gdyby byli na ryczałcie to nie mogliby odliczać żadnych kosztów.Jeżeli są na VAT to mogą koszty odliczyć ale myślisz ze skarbówka odpuści im podatek i VAT jak również ZUS aż prezes im zapłaci?A gdzie inne koszty utrzymania ekipy nie licząc tysięcy km. kosztów przejazdów.Łącznie to są olbrzymie kwoty.Brzozy stadionu nie zarosną ponieważ jest jeszcze sekcja piłkarska a poza tym to jedyny reprezentacyjny?stadion w mieście ale teraz to ja się czepiam.Rozrzewniłeś mnie do łez stwierdzeniem że z zysku są premie(dywidendy) a za pracę należy się płaca.To płaca prezesowi się należy a zawodnikom nie?Jak bida i w kasie pustki to chyba sprawiedliwiej było by się tą bidą podzielić.Wiem że spółka sama zysku nie przynosi ale prezes nie odziedziczył tego wczoraj i miał lata żeby to uporządkować.W całej Polsce się da chociaż nikt nie ma tak potężnego sponsora tylko nie u nas.Najprościej zwalić na dziennikarzy albo cyklistów.Jeżeli nadal będzie jak jest to jak wyobrażasz sobie ściągnięcie do klubu młodych perspektywicznych zawodników?Który chłopak przyjdzie wiedząc że kasę dostanie po sezonie?To ku*** z czego ma żyć,z kredytów?Gdzie indziej zawodnicy godzą się na kontrakt warszawski bo wiedzą że jak wywalczą miejsce w składzie to będą mieli za co żyć.W tamtym roku Nicki przyszedł dlatego że wszyscy inni nas olali a nikt nie zaryzykował "kaleki" w efekcie gwiazdorem został Kildemand.Tylko tak dalej.

ecs

Unia Tarnów 2020

Post autor: ecs » 24 wrz 2019, 20:20

Nie wiem, ale zawodnicy chyba nie muszą wystawiać fv co miesisc tylko np jak transze wchodza i wtedy nie muszą placic vatu nie majac wplywu z faktury.

ziggy

Unia Tarnów 2020

Post autor: ziggy » 24 wrz 2019, 20:32

ecs pisze:
24 wrz 2019, 20:20
Nie wiem, ale zawodnicy chyba nie muszą wystawiać fv co miesisc tylko np jak transze wchodza i wtedy nie muszą placic vatu nie majac wplywu z faktury.
Jak uważasz po paru miesiącach wystawiłeś fakturę bo sobie przypomniałeś że wykonałeś pracę?Zataiłeś dochód.Zanim wyjechałem przez 16 lat miałem działalność i zdarzyło się włamanie gdzie dość sporo popłynąłem.Poszedłem z prośbą do US żeby mi prolongowali podatek o miesiąc ponieważ uzupełnię straty a nigdy nie zalegałem.
Usłyszałem że to nie organizacja charytatywna i musiałem jeszcze zapłacić VAT(kilka tys.) za ukradzione mienie ponieważ traktowane to jest jako przychód bo zostało"sprzedane" a złodziej chyba VAT nie zapłaci bo jest nieznany a nawet gdyby to z czego?
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2019, 20:54 przez ziggy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Greg-Tarnów

Unia Tarnów 2020

Post autor: Greg-Tarnów » 24 wrz 2019, 20:46

ecs pisze:
faktury vat wystawiają tylko zawodnicy polscy,zagraniczni nie.
Pozdrawiam

Baros1922

Unia Tarnów 2020

Post autor: Baros1922 » 24 wrz 2019, 20:56

Moi drodzy ja rozumiem że SF piszą równie prawdę co i bzdury ale tym samym można by było nazwać kłamca kogoś z forum który napisał że kulakov dogadany w Toruniu przecież nie może być bo to łamie przepisy.

Savage
Piszesz ze dziennikarz ma wziąć mechanika na piwo i się dowiedzieć że Mroczka zostanie i co ma napisać że po piątym piwie jemu to powiedział? Czy kłamstwem jest ze z jego źródeł a może jego źródła robią go w balona może nawet mechanik kulakova ani ja ani ty ani ostaf nawet nie wie.

A co do finansów to myślę że nikt by nie chciał dostawać kasy raz na pół roku a kulakov praktycznie pierwszy sezon jedzie więc zarobił duża kasę ale i wydał dużo ma remonty itd.
Ja wyznaje zasade jak się komuś należy to się jemu należy a nie ze to czy tamto tłumaczenia. Pozdrawiam

Kibic UT

Unia Tarnów 2020

Post autor: Kibic UT » 24 wrz 2019, 21:01

Cyrkiem w tym sporcie jest że jaramy się meczami a zawodnik w połowie sezonu dogadany z innym klubem czy to jest normalne co się wyrabia w polskim żużlu,powoli trzeba sobie dać spokój z chodzeniem na żużel i wydawaniem kasy bo to się mija z celem.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

ziggy

Unia Tarnów 2020

Post autor: ziggy » 24 wrz 2019, 21:04

Greg-Tarnów pisze:
24 wrz 2019, 20:46
ecs pisze:
faktury vat wystawiają tylko zawodnicy polscy,zagraniczni nie.
Pozdrawiam
Przepisy mówią o tym że podwójnemu opodatkowaniu w UE nie podlegają obywatele tych krajów które zawarły dwustronne porozumienie i jest to zalecane.Od kiedy Rosja jest w UE?

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Unia Tarnów 2020

Post autor: savage » 25 wrz 2019, 9:10

ziggy pisze:
24 wrz 2019, 18:34
Jeżeli chodzi o artykuł to przegapiłem ten akapit i przepraszam.Jednak uważam to za czepianie się.Wyrwałeś to z całego artykułu i zarzucasz fałsz.
Wyrwałem z artykułu część, która jest głupia i nieprawdziwa. Niezależnie gdzie podpisze Wiktor, to kontrakt będzie opiewał na zupełnie inne kwoty niż dotychczas. Nie ma tutaj żadnego wyrwania z kontekstu.
To w końcu Wiktor odchodzi czy nie?Bo jeżeli to fałszywa wiadomość to znaczy że zostaje i jestem niezmiernie rad.
Fałsz owej wiadomości wytłumaczyłem powyżej.
W tym roku chłopak wali komplety i nie dość że nie widzi kasy to zarabia prawdopodobnie mniej niż połowę tego co Liung.
Skąd masz informacje, że zarabia "mniej niż połowę tego co Ljung"? Dyskutujemy w oparciu o domysły, które dopasowane są do Twojej tezy nadrzędnej? Sorry, ale takie dyskusje są kompletnie bez sensu.
Czy nie uczciwiej było by renegocjować kontrakt lub dołożyć mu w jakiś inny sposób?
Kolejne pytanie stawiasz już do tezy zbudowanej na bezpodstawnym domyśle...
Przy okazji,jeżeli Cię doceniam to zobowiąż się że jeżeli odejdziesz to tylko do e lipy bo tyle Ci nie dam?
Sorry, ale tego nie rozumiem. Każdy zawodnik zarabia zgodnie ze swoim kontraktem - jedziesz lepiej = zarabiasz więcej. Do tego dochodzą premie za przekroczenie danej ilości punktów w sezonie, premie za wygrane mecze itd. (w zależności od wynegocjowanych warunków). Nie renegocjuje się na ogół kontraktów ani w górę, ani w dół, ponieważ ich główna zasada polega na tym, że "kasa leży na torze".
Jeżeli znasz warunki w umowach o płaceniu w transzach to nie ma dyskusji.Ja uważam że ze względów zarówno prawnych jak i praktycznych jest to prawdopodobnie niemożliwe.
Nie widziałem kontraktów na oczy - pisałem już o tym parokrotnie. Natomiast o tym, że w Tarnowie kasa wpływa w transzach, to wie pewnie nawet toromistrz w Rawiczu - tylko tutaj wielkie zdziwko co roku :mrgreen:.
Brzozy stadionu nie zarosną ponieważ jest jeszcze sekcja piłkarska a poza tym to jedyny reprezentacyjny?stadion w mieście ale teraz to ja się czepiam.
No tak, zapomniałem, że stadion żyje jeszcze wielkimi, piłkarskimi widowiskami jakimi bez wątpienia są szlagiery Jaskółek z Orłem Piaski Wielkie, Pcimianką Pcim, Strażakiem Rajsko, LKS Jawiszowice itd. Nie żartujmy sobie. Bez żużla, można równać teren i stawiać Lidla, bo budowa tego, mościckiego sklepu się mocno przeciąga ;)
Rozrzewniłeś mnie do łez stwierdzeniem że z zysku są premie(dywidendy) a za pracę należy się płaca.To płaca prezesowi się należy a zawodnikom nie?Jak bida i w kasie pustki to chyba sprawiedliwiej było by się tą bidą podzielić.
Ziggy kolejny raz wypływasz na ogromne wody własnej fantazji. Nie chce mi się marnować czasu na dyskusję odnośnie domysłów:

- jaki kontrakt miał Kułakov,
- kto miał wyższy od niego o połowę,
- kto dostaje kiedy pieniądze,
- kto powinien dostawać pierwszy, itd.

Czy transze są super?
- NIE
Czy zawodnicy są świadomi tego, jak to w Tarnowie wygląda?
- TAK
Czy mogą woleć iść do klubu, który płaci co miesiąc?
- TAK
Czy dużo jest takich klubów w Polsce?
- NIE.

Tutaj mają pewne pieniądze, bo ich gwarantem jest potężna firma. Gdzie indziej często podpisuje się bajońskie kontrakty, potem sponsor się wycofuje / bakrutuje / okazuje się oszustem i jest płacz. Zapytaj np. Ernesta Kozy, który z Krakowa trafił do Rzeszowa, czy transze w Tarnowie to największy problem w polskim speedway'u ;)
Jeżeli nadal będzie jak jest to jak wyobrażasz sobie ściągnięcie do klubu młodych perspektywicznych zawodników?Który chłopak przyjdzie wiedząc że kasę dostanie po sezonie?
Na razie jeden z najbardziej perspektywicznych jeździ u nas (Cierniak), mimo wielu ofert za lepsze pieniądze z poza Tarnowa. Nie dramatyzuj, bo tragedii nie ma choćby nie wiem co Ostafiński napisał... Cudów też nie ma, cuda już były. Teraz moim zdaniem patrząc obiektywnie jest najlepiej jak może być w obecnych warunkach personalno-polityczno-infrastrukturalnych i na prawdę - nie ma nad czym płakać, bo choćby Wam odciski na palcach pękały od pisania żali - lepiej nie będzie w tym układzie, a jak będzie gorzej, to będzie można już szukać zajęcia w sezonie wiosenno-letnim ;)

Pozdrawiam

fan ut

Unia Tarnów 2020

Post autor: fan ut » 25 wrz 2019, 12:48

Z opcji zawodników zagranicznych na sezon 2020r którzy mogą zastąpić Kułakova i osiągnąć dobry wynik lub być opcją przyszłościową zostają:

Oliver Berntzon-opcja lider
Andriej Kudriaszow- opcja lider
Timo Lahti-opcja lider
Andreas Lyger-opcja przyszłościowa
Jonas Jeppesen-opcja przyszłościowa
Andriej Karpow-opcja lider
Witalij Kotlar-opcja przyszłościowa
Nick Skorja-opcja przyszłościowa
Jewgienij Sajdulin-opcja przyszłościowa
David Bellego-opcja lider
Tero Aarnio -opcja przyszłościowa
Rasmus Jensen-opcja przyszłościowa

Wśród polaków którzy coś chcą jeszcze osiągnąć zostają M.Gruchalski,D.Dróżdż,P.Rolnicki ,O.Bober,A.Gała,O.Polis,M.Nowak
Najbardziej z możliwych opcji ;)

j-rules

Unia Tarnów 2020

Post autor: j-rules » 25 wrz 2019, 14:40

savage pisze:
Jak pisałem wielokrotnie - zawodnicy na tym poziomie na prawdę chcą jeździć w Tarnowie i ewentualne transze ich nie przerażają - tak rozliczaliśmy się z Madsenami, Pedersenami, Bjerre, Vaculikiem itd. i nie słyszałem, aby ktokolwiek narzekał w mediach, ba! Wszyscy, poza Nickim jeździli tutaj kilka dobrych lat pod rząd.

Jamróg publicznie się wypowiedział, że musiał brać kredyt na.. życie.

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Unia Tarnów 2020

Post autor: savage » 25 wrz 2019, 14:55

j-rules pisze:
25 wrz 2019, 14:40
Faktycznie, mój błąd. Swoją drogą ciekawe, czy po zamknięciu 2019 roku, będzie z niego finansowo bardziej zadowolony, niż z 2018 ;)

Awatar użytkownika
konri

Unia Tarnów 2020

Post autor: konri » 25 wrz 2019, 15:07

savage pisze:
25 wrz 2019, 14:55
j-rules pisze:
25 wrz 2019, 14:40
Faktycznie, mój błąd. Swoją drogą ciekawe, czy po zamknięciu 2019 roku, będzie z niego finansowo bardziej zadowolony, niż z 2018 ;)
Jamróg też był trochę nakręcany przez osoby trzecie a właściwie osobę :p

Awatar użytkownika
Greg-Tarnów

Unia Tarnów 2020

Post autor: Greg-Tarnów » 25 wrz 2019, 15:39

konri pisze:
25 wrz 2019, 15:07
Jamróg też był trochę nakręcany przez osoby trzecie a właściwie osobę :p
Racibor nadaje na Tarnów ale na zawody to fajnie przyjść.Jak ci biedny Tarnów śmierdzi to po co przychodzić na stadion.
To samo Hynek przydupas ostafinskiego.Obydwu widziałem na NICE CUP.Goście są z mojego miasta i plują publicznie na Tarnów.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bartek_1990

Unia Tarnów 2020

Post autor: bartek_1990 » 25 wrz 2019, 17:37

W Tarnowie jest moda na narzekanie i pomijanie tego co niewątpliwie jest pozytywne i dobre. Dlaczego nie toczymy zaciętej dyskusji na temat zadowolonego ze swojego pobytu w Tarnowie Daniela Kaczmarka (wywiad: http://unia.tarnow.pl/daniel-kaczmarek ... o-ostatni/) lub na temat tego, że ma on terminowo płacone lub jeśli nawet będzie miał poczekać to zrobi to bez mrugnięcia okiem? (wywiad z mechanikiem Kaczmarka:https://www.speedwaynews.pl/aktualnosci ... sci-wywiad). Mam wrażenie że to kibice sami sobie stwarzają problemy i wmawiają, że oni istnieją a w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej. Żuzel nie jest czarno biały - na mapie żuzlowej Polski nie znajdują się same Unie Leszno gdzie wszystko jest pięknie lub same Wandy Kraków gdzie jest jeden wielki dramat. Są też ośrodki o jakimś tam średnim poziomie w zależności na jaki aspekt spojrzeć. Unia Tarnów myślę, że plasuje się właśnie gdzieś pośrodku tego wszystkiego. Infrastrukturalnie (stadionowo) jest bardzo kiepsko, kasa? Czasem z poślizgiem ale jest więc ocena na poziomie "zadawalający" będzie odpowiednia. Presja ze strony klubu/prezesa? Brak czyli ocena na poziomie "dobry" też będzie w porządku (wywiad z Arturem Czają który wprost mówi o braku presji w Unii Tarnów oraz o tym, że mu to po prostu odpowiada:https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/79840 ... dzic-w-pge)

Co roku mówi się że co to będzie jak Grupa Azoty zamknie kurek, a prezes taki/sraki itp itd. Jakoś co roku kurek nie jest zamykany, te argumenty stały się niesmacznym odgrzewanym kotletem i w mojej ocenie już dawno utraciły jakąkolwiek moc w merytorycznej dyskusji o faktycznych problemach klubowych. A że najprościej się narzeka na dowód chciałbym tylko przedstawić pewną kwestię: na fanpage Unii Tarnów (facebook) pod wywiadem z mechanikiem Kaczmarka o terminowej płatności mamy jeden komentarz. AŻ JEDEN. O jakości tego komentarzu lepiej się nie wypowiadać, chodzi mi tylko o ilość. Pod wywiadem z Ljungiem, który chwali sobie klub jest nieco lepiej - 16 komentarzy. Natomiast pod relacją z przegranego meczu w Rybniku mamy 151 komentarzy. Coś więcej do dodania?

Na koniec chciałbym jeszcze zaznaczyć, że nawet z pozoru profesjonalnie wyglądający klub (który pewnie płaci / płacił będzie co miesiąc - rozkmina o który klub chodzi w postach powyzej) nie musi się jawić jako świetne miejsce dla najlepszy żużlowców. Bo kasa to nie wszystko. Wypowiedź niezadowolonego Martina Vaculika: https://pomorska.pl/martin-vaculik-dzie ... r/10727542

Ogólnie życzę wszystkim trochę więcej obiektywizmu i trzeźwego spojrzenia na sytuację. Oczywiście zdarzą się tez negatywne wypowiedzi zawodników o naszym klubie ale to wszystko zależy od sezonu, okoliczności, formy itp itd.
We `ll keep the red flags flying high! UNITED!

ODPOWIEDZ