IV kolejka: ROW Rybnik - Unia Tarnów (28.04.2019, 14:30)

Speedway w tarnowskim jak i światowym wydaniu.
Awatar użytkownika
Yoda

Nice1LŻ: PGG ROW Rybnik - Unia Tarnów

Post autor: Yoda » 28 kwie 2019, 19:38

I po meczu :)
Nie wiele brakło do zwycięstwa. O dziwo prawie wszystkie stary wygrane. Wychodzi na to że lepiej nam idzie na wyjeździe niż u siebie.
Jeśli chodzi o juniorów to balonik pękł - niech się uczą bo dużo pracy przed nimi.
Ernest bardzo fajnie się zaprezentował, widać że te motory jadą. Chęci do wali też mu nie brakowało. Czaja - dobry stary Czaja. A reszta w miarę, jak na te warunki i takiego rywala.
A na koniec doping :( - tragedia
95% wyzwisk, przekleństw i na koniec super przyśpiewka
Woryna K Woryna S Woryna starą ***** jest. ( Klub Sportowy Woryna ??? )
Można kogoś zje*ać ale to była tragedia a nie doping.

Awatar użytkownika
bartek_1990

Post autor: bartek_1990 » 28 kwie 2019, 19:42

Tor był mega ciężki i nie dziwota że młodzież w postaci szczególnie Cierniaka sobie nie poradziła. Jak ktoś po tym meczu mówi jakich to mamy słabych juniorów ( oczywiście odnoszę to tylko do Mateusza, koniecznego nie komentuje) to znaczy że pora zmienić dilera. Ile razy ten chłopak w swojej dluugiej karierze spotkał się z takim torem? Jakim prawem on to ma ogarniać? Pora aby ludzie się ogarnęli a nie Mateusz. On jeszcze pokaże na co go stać jak złapie trochę objezdzenia.

Coś widzę jaskinia komentarzy krytykujących do tej pory Czaję 😂😂 nie no żartuje, wiadomo że powinien zakończyć karierę po 2 słabych meczach, co on w ogóle robi w Tarnowie, halo prezes?
We `ll keep the red flags flying high! UNITED!

4evern

Post autor: 4evern » 28 kwie 2019, 20:27

Balonik z napisem Cierniak nakręciły media porównując go do młodego Zmarzlika który na takim torze w wieku 16 lat smignąłby zapewne koło 10 punktów. Tutaj wszyscy łyknęli zapisując mu już w każdym meczu minimum 8 oczek i przypisując rolę zawodnika który będzie zmieniał słabe ogniwa i ciągnął wynik. Zresztą jego wyniki w zeszłym sezonie również napawały optymizmem a sama jazda chodź bez wirtuozerii wyglądała na tle równieśników zdecydowanie bardziej dojrzale. Jedyny plus tego co sie dzieje jest taki ze Mateusz najprawdopodobniej nie bedzie mial az tylu ofert po sezonie. Widac ze chłopak mocno chce ale brakuje objezdzenia do tego dochodzi presja którą pewnie sam sobie również zarzucił. Rzeczywistość weryfikuje. Życze mu jak najlepiej. Cierpliwości spokoju i chłodnej głowy bo po dziejszych dwóch biegach to mi sie przypomnial mecz w którym zginał Krystian. Sytuacja bardzo podobna. Na powtórce miałem wrażenie że Krystian tam stał i trzymał piecze nad tym żebysmy nie musieli opłakiwać kolejnego utalentowanego żużlowca.

Awatar użytkownika
bartek_1990

Post autor: bartek_1990 » 28 kwie 2019, 20:33

4evern pisze:
28 kwie 2019, 20:27
Tutaj wszyscy łyknęli zapisując mu już w każdym meczu minimum 8 oczek
No właśnie, i to jest problem, jak można łykać brednie ludzi, którzy momentami wydaje się jak by nie mieli pojęcia o speedwayu? Kibice powinni mieć swój rozum i przede wszystkim wspierać swojego zawodnika a nie rugać go i wypisywać jaka to tragedia juniorska znowu w Tarnowie. Brakuje mi tylko jeszcze, żeby ktoś napisał, że na SF tak pisali to jak on teraz może jechać tak słabo :D:D:D:D:D
4evern pisze:
28 kwie 2019, 20:27
Zresztą jego wyniki w zeszłym sezonie również napawały optymizmem
Chyba wynik z tego co kojarzę, przecież on pojechał 1 mecz (bo więcej nie mógł) w barwach Ostrowa - baraż z Piłą bodajże. Tak, tamten wynik napawał optymizmem, ale tak jak pisałem wyżej - wystarczy mieć trochę oleju w głowie aby wiedzieć, iż - dosłownie - jedna jaskółka wiosny nie czyni
We `ll keep the red flags flying high! UNITED!

fan ut

Post autor: fan ut » 28 kwie 2019, 21:02

Ogólnie należą się gratulacje dla całej drużyny wynik dobry pojechali przyzwoicie podjęli walkę i to się liczy. Bardzo fajnie pojechał Ernest widać ,że będzie zostawiał serce na torze dla jaskółek tu jest jego miejsce .Coś mi się wydaje ,że Kaczmarek będzie miał problem bo przeplata dobrą jazdę z gorszą . Czaja chyba już trochę łapie rytm meczowy coraz lepiej się prezentuje na torze . Trzeba pomóc juniorom Cierniakowi i Rempale bo w Koniecznego to i tak nie wierze choć zrobił dzisiaj życiówkę :lol: mają chłopaki potencjał ale dużo wody upłynie zanim będą jeździć na przyzwoitym poziomie . Treningi i jeszcze raz treningi jak jest pogoda to powinni cały czas trenować na torze a efekty przyjdą .

Awatar użytkownika
njk1987

Post autor: njk1987 » 28 kwie 2019, 21:02

Sam nie wiem co napisać o tym meczu. Jak zobaczyłem tor powiedziałem sobie...nie zrobimy 30. Po paru biegach zobaczyłem, że chłopaki jaja maja strusie :) Piękny bieg Ernesta, później szkoda defektu, Czaja z Kaczmarkiem wymieniali się zerami i trójkami na początku, a Ljung gasił światło i był nie łapany. Później coś się delikatnie posypało, jednak osobiście jestem dumny z drużyny. Wszyscy fajnie się prezentowali na tym arcytrudnym torze i nawet Kaczmarek który przywiózł dwie śliwy, to w tym jednym biegu pojechał jak profesor. Dojdzie nam Artur i mając jego i teraz jeszcze dodatkowego Ernesta na przyszły rok nic bym ze składem nie kombinował. Juniorzy dzisiaj chyba pierwszy raz jechali na takim torze,wiec są rozgrzeszeni. Ja się ciesze, jest realna szansa na bonus... Aha i jak dla mnie men of the match czyli Czaja. Nie wiem co on zakupił za sprzęt, ale jeździ na nim kapitalnie. Stary dobry Józek. Mimo porażki Panowie dzięki za walkę :!:
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2019, 22:08 przez njk1987, łącznie zmieniany 1 raz.
Na górze ma mieć sweter
A na dole na dresowo

bastian65

Post autor: bastian65 » 28 kwie 2019, 22:00

Byłem na meczu i jestem dumny z chłopaków, że podjęli walkę, wypominanie Mateuszowi słabości jest co najmniej kurestwem :| Unia jest pierwszym zespołem, o dziwo, która potrafi jeździć na kopie, w tym składzie, szacun dla Petera i Artura, o Daniela za jebnięcie Woryny na trasie. ZKS

Jaskółka_1957

Post autor: Jaskółka_1957 » 28 kwie 2019, 23:03

Yoda pisze:
28 kwie 2019, 19:38
A na koniec doping :( - tragedia
95% wyzwisk, przekleństw i na koniec super przyśpiewka
Woryna K Woryna S Woryna starą ***** jest. ( Klub Sportowy Woryna ??? )
Można kogoś zje*ać ale to była tragedia a nie doping.
Jedyne co wychodzi najlepiej tarnowskim kibicom to wyzwiska i przekleństwa, aż uszy więdły przed 3/4 meczu, zamiast kibicowania naszym to żałosne zaczepki do kibiców Rybnika, halo Panowie, to nie piłka nożna.. Dodatkowo 3/4 przyspiewek o treści typowo piłkarskiej "jebac Tarnovie, Derby blisko", a przepraszam to ma coś wspólnego z naszym meczem w Rybniku? Jeśli tak to proszę wybaczyć za moją niewiedze... Ale wydaje mi się, że to całkowicie nie na miejscu. A panów kibiców z piłkarskiej Unii zapraszam na mecze piłki-tam można się wyżyć, a nie na żużel, który jak widać kompletnie ich nie interesuje. O ile początek dopingu udany tak później Zamiast w najważniejszych momentach meczu twardo dopingowac naszych to lepiej jebac Rybnik... Szacunek, ze zjawiliscie się w tak dużej liczbie, ale pokazaliście się jak banda niewyżytych gówniarzy, którzy przyszli na stadion poprzeklinać 🙃 trochę wstyd. trochę bardzo.

fan ut

Post autor: fan ut » 28 kwie 2019, 23:11

Ponoć nasi kibice zrobili trochę wiochy z wyzwiskami w stronę kibiców z Rybnika i Woryny. Podejrzewam ,że znalazło się parę małolatów i myśleli że są na piłce dziecinada :( Powinni nasze jaskółki dopingować bo pokazali charakter a nie robić oborę żenada .

Awatar użytkownika
konri

Post autor: konri » 29 kwie 2019, 8:41

Ja może doprecuzyje mojego posta z czasu meczu, problem tarnowskich juniorów od lata zaczyna się w momencie trudnego toru. Nie chodzi mi nawet o błędy na trasie a przygotowanie kondycyjne widać to bylo choćby po Rempale w Tarnowie podczas zawodów z Ostrovia stąd moje spostrzeżenie, że Cierniak właśnie musi jechać na kopach, bo będzie miał braki. Co widać u niego na plus to ładne wyjścia ze startu i mądre rozegranie pierwszego łuku.

KoNiK

Post autor: KoNiK » 29 kwie 2019, 8:54

Tor był ciężki to fakt a Mateusz celowal na 2 łuku w kredę a tam było dość dziurawo stąd jego problemy w opanowaniu sprzętu. Poza tym nie jechal zle. Nie zapominajmy ze w ostatnich latach na takich torach jadą bardzo rzadko wiec gdzie sie tez maja uczyc :? Z kondycja to ma problem Dawid ktory u nas wymiękł po 2 kółkach.

fan ut

Post autor: fan ut » 29 kwie 2019, 9:45

Mateusz nawet nieźle wychodził ze startu ale widać było brak objeżdżenia na kopie nie istnieje musi potrenować na na takich ciężkich torach i będzie ok.W pierwszym biegu prawie podobna sytuacja wydarzyła się podczas feralnego biegu K.Rempały z Woryną .Niedoświadczony Cierniak nie opanował motoru i mógł wjechać prosto w Chmiela.Można powiedzieć że wtedy Woryna też był niedoświadczony jak nasz Mateusz i mogło dojść do tragedii. Całe szczęście że nikomu nic się nie stało lata jazdy robią doświadczenie i umiejętność panowania nad motocyklem.

j-rules

Post autor: j-rules » 29 kwie 2019, 15:18

No nie, bo Cierniak najpierw sprobowal sie utrzymac na motorze a Woryna po prostu go puscil w rywala...

stach

Post autor: stach » 29 kwie 2019, 17:05

Oj Mroczkins na wczorajszym torze to by nie poszalał :)

ziggy

Post autor: ziggy » 30 kwie 2019, 13:44

www.youtube.com/watch?v=mS3zWEGf9Lk#action=share Bez kombinacji, jestem z Was dumny.

fan ut

Post autor: fan ut » 30 kwie 2019, 13:59

No to Rybnik miał ciepło w gaciach myśleli że będzie łatwo pięknie i przyjemnie jaskółki pokazały charakter :)

KoNiK

Post autor: KoNiK » 30 kwie 2019, 14:25

Bardzo fajny materiał row-u. fajnie to pokazane od środka w parku maszyn, nie boją się też podsłuchać co tam mówią. Liczę że i u nas w końcu bardziej skupią się na parku maszyn niż na tym co się dzieje na torze :?

ziggy

Post autor: ziggy » 01 maja 2019, 11:02

fan ut

Post autor: fan ut » 01 maja 2019, 14:27

https://www.speedwaynews.pl/aktualnosci ... ym-zasiegu No to jedziemy z Rybnikiem wszystko jest do odrobienia :D

ODPOWIEDZ