Unia Tarnów 2019

Speedway w tarnowskim jak i światowym wydaniu.
j-rules

Unia Tarnów 2019

Post autor: j-rules » 29 sie 2018, 9:04

No jesli mlodziez jest objeta szeroko pojetym programem Azoty Start (czy jak to sie tam nazywalo) to jesli im zalegane sa pieniadze, to Sady to wypierdolenia na zbity pysk ale juz!

wisla

Unia Tarnów 2019

Post autor: wisla » 29 sie 2018, 9:42

Nie ma szans wtedy juz dawno bedzie po skończonej karierze...

Gierappa
Kontakt:

Unia Tarnów 2019

Post autor: Gierappa » 29 sie 2018, 9:44

Idealnym kandydatem do roli Managera w drużynie jest ,,KuKu".
Nie wiem co obecnie robi i czy byłby wstanie się poświęcić, ale to człowiek z charyzmą który wiedział co robi i ma w danej chwili mówić do zawodników lub TV.

Dlatego nie trzeba daleko szukać i wymyślać, tylko postawić na osobę która była już sprawdzona na tym stanowisku.

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Unia Tarnów 2019

Post autor: savage » 29 sie 2018, 9:47

Gierappa pisze:Idealnym kandydatem do roli Managera w drużynie jest ,,KuKu".
Nie wiem co obecnie robi i czy byłby wstanie się poświęcić, ale to człowiek z charyzmą który wiedział co robi i ma w danej chwili mówić do zawodników lub TV.
Podpisuję się obiema rękami. Niestety Robert trzyma się z dala od żużla i jest mu tak zdecydowanie lepiej. Prowadzi warsztat samochodowy na Kępie Bogumiłowickiej - swoją drogą polecam jego usługi, jeżdżę tam od lat z każdym problemem i nigdy się nie zawiodłem :)

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
andres1978pl

Unia Tarnów 2019

Post autor: andres1978pl » 29 sie 2018, 10:12

Jak sytuacja jest taka jak piszą to dobrze by zrobili żeby Sady poleciał. Trzeba liczyć zamiary na możliwości - jak wiedzieli ze nie ma kasy to po co było się pchać do eligi. Można było spokojnie odjechać sezon w 1 lidze bez przepłacania. Co się dziwić że wpływy z biletów takie małe, jak drużyna nie jedzie to i kibiców mało. Dobrze że GA trzyma rękę na pulsie i kontroluje wszystko i reaguje na bieżąco - brawo. Robert Kużdżał? - tak jak najbardziej ZA

j-rules

Unia Tarnów 2019

Post autor: j-rules » 29 sie 2018, 10:35

Kuzdzal na 120% nie bedzie zainteresowany i nawet nie podejmie rozmow. A szkoda

xemi

Unia Tarnów 2019

Post autor: xemi » 29 sie 2018, 10:43

Wiem że ta propozycja to kosmos, ale co myślicie o takim kandydacie: Krzysztof Cegielski? ;)

Awatar użytkownika
andre

Unia Tarnów 2019

Post autor: andre » 29 sie 2018, 10:43

O byłego trenera Barana też nie mamy się co martwić. Na pewno znajdzie jakieś zajęcie, może być nim trzymanie Nickiemu wentylatorka :). Doświadczenie już ma.

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Unia Tarnów 2019

Post autor: savage » 29 sie 2018, 10:47

xemi pisze:Wiem że ta propozycja to kosmos, ale co myślicie o takim kandydacie: Krzysztof Cegielski? ;)
Prędzej przejmie nas Jose Mourinho (bo zapewne niedługo będzie wolny) ;-)

ElPolako

Unia Tarnów 2019

Post autor: ElPolako » 29 sie 2018, 10:51

To fakt Robert Kużdżał byłby bardzo dobrą opcja ale tak jak poprzednicy napisali - nie ma na to szans... Próby namowy byłby z tego co pamiętam podejmowane parę razy w poprzednich latach. Gość prowadzi sobie warsztat i ma święty spokój. Ja mu się nie dziwie wystarczy cofnąć się parę dobrych lat wstecz jak kibice też chcieli jego "eksmisji" do dzisiaj pamiętam hasła na starym forum "Bukowski, Rempały, Kużdżał RĘCE PRECZ OD UNII" i wiele innych podobnych.

Nam trener jest nie potrzebny. Potrzebny nam ktoś kto ogarnia regulamin i ma zmysł taktyczny. Ktoś kto będzie potrafił reagować w odpowiednim momencie. Jeżeli dojdzie do porozumienia z osobą która jest brana pod uwagę to będzie to dość odważna i ciekawa opcja. Trener z tej osoby żaden ale myślę, że regulaminowo i taktycznie może być bardzo dobrze. Poczekamy zobaczymy czy coś z tego będzie.

Awatar użytkownika
Salvatore Savastano

Unia Tarnów 2019

Post autor: Salvatore Savastano » 29 sie 2018, 10:53

Kto będzie trenerem/menadżerem to akurat w pierwszej lidze nie ma najmiejszego znaczenia. Jeśli już jednak to ktoś musi być to lepszej opcji niż Tomasz Bajerski nie ma.

KoNiK

Unia Tarnów 2019

Post autor: KoNiK » 29 sie 2018, 11:21

Z tym się nie zgodzę. Obecnie w 1 lidze już jest ciężko i są dużo większe pieniądze niż to miało miejsce jeszcze parę lat wstecz. Do tego trzeba zakładać że awansuje rzeszów, który będzie miał w składzie Hancocka a to jest już duży handicap dla tej drużyny. Dokładając Łódź która pewno też w końcu będzie chciała awansować, Dauga która jest zawsze mocna, jak pokazuje ten sezon Gniezno i Gdańsk również o coś będą chciały powalczyć, dokładając kogoś z dwójki Rybnik/Lublin to o awans nie będzie łatwo. Pytanie na co nas będzie stać i jaka będzie wizja na dalsze funkcjonowanie klubu.
Trzeba sobie też powiedzieć jasno że poprzednio jak spadaliśmy to w składzie został Bjerre, Michelsen którzy na 1 ligę byli bardzo dobrą opcją. Udało się że Ambrek chciał wrócić na stare śmieci, przeprosili się z Mroczką. Mieliśmy solidne fundamenty solidnej drużyny jak na 1 ligę. Teraz obawiam się że będzie nam ciężej wyciągnąć kilku topowych zawodników z ich dotychczasowych zespołów, a nawet jeśli się uda to zapewne za dużo większą kasę.
Wracając do menadżera to mimo wszystko zacząć trzeba od niego, żeby przypadkiem znowu nie wpadł ktoś na pomysł ściągać kogoś pokroju Świderski ;)

wonski_killer
Kontakt:

Unia Tarnów 2019

Post autor: wonski_killer » 29 sie 2018, 11:24

KoNiK pisze: Do tego trzeba zakładać że awansuje rzeszów, który będzie miał w składzie Hancocka a to jest już duży handicap dla tej drużyny.
Jesteś pewny tego Hancocka? :D

KoNiK

Unia Tarnów 2019

Post autor: KoNiK » 29 sie 2018, 11:38

Pewnym nie można być niczego takie póki co luźne rozmowy. Jak będzie po sezonie gdy ruszy karuzela transferowa to się okaże. Teraz trzeba szybko ogarnąć kogoś z wizją składu i zacząć rozmowy. Niestety biorąc pod uwagę to co niektórzy podają o ewentualnych długach to wszystko powoduje że ciekawe i dobre opcje mogą się nam kurczyć.

tUTejszy

Unia Tarnów 2019

Post autor: tUTejszy » 29 sie 2018, 11:40

wonski_killer pisze:
KoNiK pisze: Do tego trzeba zakładać że awansuje rzeszów, który będzie miał w składzie Hancocka a to jest już duży handicap dla tej drużyny.
Jesteś pewny tego Hancocka? :D
To zależy, czy go znowu obstrukcja nie dopadnie ;p
Co do typów trenerskich to wątpię, żeby RK się zgodził - raz, że ma dobrze prosperujący biznes, dwa jest poza żużlem od jakiegoś czasu i pewnych rzeczy (w tym regulaminowych) musiałby się uczyć od nowa, bo wątpię, że w ramach wolnego czasu siedzi sobie przy kawie nad lekturą RŻ ;)
Typ z Bajerskim wydaje się ciekawy, pytanie, czy zdecyduje się odejść z Poznania, o ile w ogóle dostanie taką propozycję. Bądź co bądź 1 liga to większy prestiż i lepsze drużyny niż 2LŻ :)
Generalnie, na rynku trenerskim nie ma klęski urodzaju, z sensownych graczy to wydaje się Gajewski i Czernicki, ale też jakoś średnio to widzę...

j-rules

Unia Tarnów 2019

Post autor: j-rules » 29 sie 2018, 12:28

Gajewski jako czlowiek z zewnatrz moglby sie sprawdzic. Ale tylko jako manager/selekcjoner.
A kto bedzie trenowal z zuzlowcami? Z mlodymi? Potrzeba kogos kto ich nauczy mijania miedzy pacholkami i techniki startu.
kogos kto sam jezdzil

Awatar użytkownika
konri

Unia Tarnów 2019

Post autor: konri » 29 sie 2018, 12:39

j-rules pisze:Gajewski jako czlowiek z zewnatrz moglby sie sprawdzic. Ale tylko jako manager/selekcjoner.
A kto bedzie trenowal z zuzlowcami? Z mlodymi? Potrzeba kogos kto ich nauczy mijania miedzy pacholkami i techniki startu.
kogos kto sam jezdzil
I dla mnie odpowiedzią na Twoje pytania jest Jacek Rempała.

tUTejszy

Unia Tarnów 2019

Post autor: tUTejszy » 29 sie 2018, 12:47

Panowie, ale też nie czarujmy się, że na pewnym etapie trener w żużlu to jest fikcja. Zawodników którzy mają 20-30 lat już nie nauczysz jeździć, nie nauczysz ich techniki itd. Do szkolenia młodzieży jak najbardziej, i tu raczej problemu nie będzie, może to być Mirek, może to być Paweł, może to być Jacek, może to być ktoś z zewnątrz, w tej kwestii akurat spokojnie kogoś nawet na lokalnym rynku się znajdzie. Jeśli chodzi o pierwszą drużynę, to potrzeba nam kogoś, kto po pierwsze będzie potrafił myśleć strategicznie, z wyprzedzeniem kilku biegów itp, a po drugie będzie doglądał kwestii torowych. Bo tak jak mówię, podczas weekendowych sesji treningowych taki trener niczego nowego Mroczki czy Jamroga nie nauczy.

ramek

Unia Tarnów 2019

Post autor: ramek » 29 sie 2018, 13:32

KoNiK

Unia Tarnów 2019

Post autor: KoNiK » 29 sie 2018, 13:44

Nam potrzebny jest ktoś kto potrafił będzie zrobić powtarzalny tor czy to na treningu czy zawodach. Tak aby zawodnikom to pasowało. W trudnych momentach będzie w stanie krzyknąć na zespół i nawet jeśli trzeba będzie to i lidera ustawi do pionu albo odstawi od biegu. Nam potrzeba gościa który będzie potrafił rozmawiać zarówno z zawodnikami (żeby nie było jak z Michelsenem) jak i z zarządem.
Co do trenera juniorów to tutaj można by spróbować postawić na Jacka. Najważniejsze żeby to był gość z jajami. Największe pretensje jakie mam do Barana w kwestii "szkolenia" mlodziezowców to to że bał się ich puścić na głęboką wodę. Przemek Konieczny ile temu zdał licencję i ile od tamtej pory odjechał zawodów ? Przez nasz klub za kadencji Barana przewineło się sporo juniorów. Większość z nich zakończyła u nas karierę bo była bardziej Kołodziejowa niż Cierniakowa. Co dla mnie też jest chore, że nie patrzono przez pryzmat dobra klubu tylko kto z kim gada a z kim nie. Koniec końców większość z tych młodych zdaje licencje i przez 2/3 lata jedynie gdzie jeżdżą to DMPJ.
Do tego wszystkiego dochodzi dosprzętowienie takich mlodziezowców. Nie wiem ile w tym prawdy ale Przemek Konieczny ponoc mial miec nowy sprzet a dostal zlom po Stefanowie :roll: Tym sposobem jak oni maja sie szkolic skoro ciagle musza jezdzic na osiołkach dodajac do tego małą liczbę startów. Okay w DMPJ jest troche zawodów do odjechania ale kiedy one sie rozpoczynaja ? Ci mlodzi marnuja swoj czas zarzynajac ostatki sprzetu na treningach zamiast puszczac ich na wypozyczenia czy chociazby jakiekolwiek inne zawody nawet poza granicami kraju.

Jot_te

Unia Tarnów 2019

Post autor: Jot_te » 29 sie 2018, 13:50

Pierwsze to powinni zacząć szukać Prezesa pokroju Komarnicki, Dworakowski, Dowhan, Półtorak, Skrzydlewski .... kto budziłby respekt i szacunek. Natomiast z trenerem to będą jaja, bo na rynku trudno będzie znaleźć kogoś pokroju Marka czy Barona .... To musi być nie tylko kumpel w parku maszyn ale dobry strateg , motywator i osoba znająca żużlowy fach ..... Houston mamy problem i to duży...

Awatar użytkownika
the_naturat

Unia Tarnów 2019

Post autor: the_naturat » 29 sie 2018, 14:00

UWAGA, BĘDZIE DŁUGO

Decyzje o zwolnieniu PB i MC przyjąłem z ulgą. Popełnionych zostało zbyt dużo błedów, żeby mogły one ujść płazem. Zanim jednak zaczniemy wirtualnie kompletować skład na kolejny sezon, proponuje poczekać na info w jakim stopniu nasz główny darczyńca będzie wspierał klub w przyszłości. I nie chodzi mi tu tylko o sezon 2019. W tym równaniu pojawia się za dużo zmiennych. W artykule na SF dziennikarz podał, że to Grupa Azoty postawiła ultimatum zwolnienia trenerskiego duetu. Ale komentarze zdecydowanie temu zaprzeczają. Pojawia się zatem pytanie czy faktycznie Azoty mają dosyć tego partactwa, czy po prostu zakomunikowały przykręcenie kurka, a ruch RN to efekt strachu. Druga, według mnie istotna sprawa, to GA Puławy w Lublinie. Pytanie do bardziej zorientowanych osób, czy ten fakt może mieć jakiś istotny wpływ na wysokość kwoty jaką nasze tarnowskie zakłady będą przelewać? Czy w przypadku awansu lublinian, może znacząco skurczyć się dotacja dla nas? Czy może tarnowski jest niezależny i będzie chciał „rywalizować” z Puławami?

Jest to o tyle istotne, że trzeba zaplanować nie tylko rok 2019, ale i kolejne. Zakładam, że temat stadionu i modernizacji zostanie rozłożony w czasie i nie będzie presji, że ma być na już. Pewnie zajmie 2 lata. Czyli 2019 objechać, 2020 walczyć o awans. I pod takim kątem trzeba szukać trenera. Wizja stabilnej pracy i roku czasu na solidne przygotowanie pod awans, to coś co w żuzlu się nie zdarza nader często. Chętnie na tym stanowisku widział bym Lecha Kędziorę. Fajnie prowadził Częstochowę przed Cieślakiem. Ma za sobą doświadczenie, umiał przygotować tor dla swoich zawodników.

Co do zawodników… Jestesmy skazani na Mroczkę. W tym sezonie straciłem do chłopa cierpliwość. Ale parasol ochronny w osobach PB i MC się skończył. Może się weźmie za solidną pracę. Na I ligę powinien być pewniakiem, podobnie jak w 2017. Kułakow powinien u nas zostać. To może być drugi Sajfutdinov. Trzeba mu dać solidną szansę. Ma chłop duży potencjał, w dwa sezony może wyrosnąć z niego solidny lider drużyny. Chętnie bym też zobaczył u Nas Ernesta. Ernest ma wsparcie Janusza. Zrobił ogromny postęp w zeszłym sezonie w Wandzie. Dobrze by było skład uzupełnić jakimś starszym, doświadczonym zawodnikiem. Takim, który dogada się z trenerem, nie przyjedzie tylko zrobić pkt i zabrać kasę, ale będzie służył dobrą radą młodszym zawodnikom. Kogoś, kto podpowie w trakcie meczu, odczyta tor. I przede wszystkim pojedzie z juniorem nie w stylu, start i ucieczka, tylko próba jazdy parowej. Żeby Ci młodzi uczyli się jazdy we dwóch. Coś jak Janusz dawniej jeździł. Ile razy on puszczał przodem Janowskiego, Gomólskiego, nawet z Kozą próbował jazdy parą. Młodzi niech się uczą, żeby nie było paniki jak u Patryka w Zielonej Górze. Można podpytać Grzegorza Hancocka, czy podjąby się takiego zadania. W Rzeszy chyba już mu nie po drodze z Panem Nawrockim. Opcji jest dużo. Jest przecież jeszcze Ginger, którego ja co prawda nie uważam, za urodzonego żużlowca, ale nasz tor mu leży. Są sprawdzone karty Thomsena, Tunget`a. Zawsze też można podjąć się próby odbudowania chłopaków, którym nie poszło w Elidze. Musielak, Pieszczek, Milik…

Wspomniany transfer Hacocka, mógłby być nie tylko ciekawy pod kątem sportowym, ale na pewno pod kątem marketingowym. Takie nazwisko w naszej drużynie gwarantuje większa ilość kibiców w meczach wyjazdowych. Jestem skłonny pokusić się o stwierdzenie, że bylibyśmy brani pod uwagę w przypadku transmisji tv z każdym wyjazdowym meczu. A to jest bardzo znaczący fakt w trakcie szukania sponsorów. I tu płynnie przechodzimy do najważniejszego. Sady od paru lat dogrywa „technikalia” z dużym sponsorem hehe. Nie dociera do mnie tłumaczenie, że w Tarnowie jest posucha. Na busie Rafała Karczmarza jest reklama firmy z Rzeszowa. Można?
Roleski wydaje 2mln złotych na reklamy tv i radiowe. (wyobraźcie sobie wywiad w tv, stoi Pawlicki z bidonem Red Bulla, a obok Ernest Koza z butelką ketchupu hehe). Jest Olimp Laboratories, które kładzie dużą kasę na stół Roberta Kubicy. Można znów uderzyć do Taurona. Przecież Wanda poleciała. W Nowym Sączu jest Koral i Wiśniowski. Kiedyś w żużlu reklamował się Ekantor i Moneymakesmoney więc my możemy teraz uderzyć do Cinkciarza. Idąc tym tropem, skoro w żużlu forBet daje kase na Czewę, Zdunek i chyba Stal Rzeszów. Trzeba uderzyć do LVBet. Oni chyba siedzą tylko w piłce. Są sponsorem obu Wiseł, Widzewa, Arki i chyba jeszcze Lechii Tomaszów Mazowiecki. Trzeba im przedstawić solidnie, do ilu kibiców dociera żużel. Trzeba im pokazać, że transfer Hacocka, sprawi iż: będą w artykułach o transferze, będą wspominani kiedy będą poajwiać się artykuły o staidonie Unii (a tego będzie dużo), w przeciągu trzech lat, pokaża się miastach I ligi i Ekstraligi, mogą pojawić się w tv z okazji Grand Prix (o ile Greg się utrzyma). Jednym słowem, pokazać do jakiego klienta dotrą z ofertą. Bo tylko to się liczy.

Ktoś teraz powie, że nie ma szans, żeby Sady to wszystko ogarnął. I ja się zgadzam. Dlatego drogie Azoty, jeżeli to czytacie :) trzeba się postarać o solidnego pracownika marketingu. Poszukać na rynku osoby, która ma jakieś doświadczenie w marketingu sportowym. Kogoś kto będzie umiał znaleźć, spotkać się, przygotować materiały i przekonać do reklamy. Kto przygotuje ciekawe akcje dla kibiców, żeby zachęcić do przyjścia na stadion. Kto umie w internety, kto stworzy pozytywny szeroko pojęty „pijar”. Takie stanowisko w obecnej chwili ma niebagatelne znaczenie. Przecież potencjał w żużlu jest ogromny. Na Unię chodziło w I lidze 2017 więcej osób niż na BrukBet ekstraklasowy 2017.

Do poprawy jest dużo, bo przez ostatnie lata kolesiostwa, zostało dużo zaprzepaszczone. I tak dopóki nie będzie stadionu to awans nam nie grozi. Spadek raczej nie. Czas jest, ale trzeba działać.

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Unia Tarnów 2019

Post autor: savage » 29 sie 2018, 14:05

the_naturat pisze:UWAGA, BĘDZIE DŁUGO
Druga, według mnie istotna sprawa, to GA Puławy w Lublinie. Pytanie do bardziej zorientowanych osób, czy ten fakt może mieć jakiś istotny wpływ na wysokość kwoty jaką nasze tarnowskie zakłady będą przelewać? Czy w przypadku awansu lublinian, może znacząco skurczyć się dotacja dla nas? Czy może tarnowski jest niezależny i będzie chciał „rywalizować” z Puławami?
Wątpię, aby była rywalizacja Puławy vs Tarnów, wiem natomiast, że sytuacja fabryki w Tarnowie delikatnie mówiąc nie jest najlepsza w związku ze stojącą produkcją nawozów. Generalnie z całej grupy, zakłady w Mościach stoją najsłabiej. Niemniej decyzje sponsoringowe zapadają w Warszawie (te ostateczne).
Poszukać na rynku osoby, która ma jakieś doświadczenie w marketingu sportowym. Kogoś kto będzie umiał znaleźć, spotkać się, przygotować materiały i przekonać do reklamy. Kto przygotuje ciekawe akcje dla kibiców, żeby zachęcić do przyjścia na stadion. Kto umie w internety, kto stworzy pozytywny szeroko pojęty „pijar”.

Taka osoba jest i pracuje / pracowała w Grupie Azoty w Mościach. Większość zapewne wie o kogo chodzi. Z tego co wiem, to proponowano mu stanowisko w Spółce żużlowej, ale z pobudek logicznych nie przyjął tej propozycji.

Pozdrawiam

tUTejszy

Unia Tarnów 2019

Post autor: tUTejszy » 29 sie 2018, 14:14

Taka osoba jest i pracuje / pracowała w Grupie Azoty w Mościach. Większość zapewne wie o kogo chodzi. Z tego co wiem, to proponowano mu stanowisko w Spółce żużlowej, ale z pobudek logicznych nie przyjął tej propozycji.

Pozdrawiam
Myślę, że w Tarnowie jest sporo osób, które chętnie by się podjęły pracy/współpracy z klubem, ale najpierw musiałyby do tego klubu mieć dostęp, musiałaby być chęć, aby pojawił się ktoś nowy, spoza układu, ze świeżym spojrzeniem itd.

ElPolako

Unia Tarnów 2019

Post autor: ElPolako » 29 sie 2018, 14:29

tUTejszy pisze:

Pozdrawiam
Myślę, że w Tarnowie jest sporo osób, które chętnie by się podjęły pracy/współpracy z klubem, ale najpierw musiałyby do tego klubu mieć dostęp, musiałaby być chęć, aby pojawił się ktoś nowy, spoza układu, ze świeżym spojrzeniem itd.
Tak z ciekawości i całkiem poważnie. Znasz taką osobę która chciała by podjąć pracę/współpracę w klubie? Tylko taką która ma do tego kompetencje i potrzebne umiejętności. Jeżeli masz kogoś takiego śmiało wyślij tą osobę do klubu w celu kontaktu z Przewodniczącym RN Panem Putowskim. On na pewno podejmie z taką osobą rozmowę - gwarantuje.

ODPOWIEDZ