IX kolejka: GKM Grudziądz - Unia Tarnów (17.06.2018, 16:30)

Speedway w tarnowskim jak i światowym wydaniu.
Awatar użytkownika
Młynar
Moderator

Postautor: Młynar » 17 cze 2018, 23:30

Tak wku****** dawno nie byłem. Mecz jak i bonus przegraliśmy błędami na trasie gwiazdora Mroczki który nie wiem co sobie myśli jak wychodzi na 5:1? Żeby myśleć o jakimś wyniku to trzeba mieć w głowie ustaloną strategię i inne rzeczy. Duet Baran Cierniak też pokazali klasę nie puszczając w najważniejszym meczu wyjazdowym PK w pierwszym starcie. Nagonka była żeby PK odsunąć od startów ale ludzie w takim meczu? Kildemand w tygodniu jeździ w różnych zawodach a gdzie jeździ Kułakov? Sztab szkoleniowy zaryzykował w najważniejszym momencie i tym strzelono sobie ostro w głowę.

Spokojnie można było zrobić bonusa ale jazda naszych zawodników pokazała dno dna. Wcale miejscowi jakoś nie byli spasowani czy szybcy. Nasze błędy i błędy trenerów okazały się frajerstwem do potęgi.

Mroczka niech lepiej panuję nad emocjami bo nie ma chłop w żadnym wypadku racji. Brak koncentracji i jego duma jest tak ogromna że robi babole jak mało kto. Z jego startami i utrzymaniem pozycji mielibyśmy dzisiaj lepsze humory.

yO!

Awatar użytkownika
Kibic UT

Postautor: Kibic UT » 18 cze 2018, 0:10

j-rules pisze:Zrodlo posta Mroczka to matol....

Jak można tak obrażać zawodnika a powiedział byś mu to twarz,mam nadzieję że nasi zawodnicy nie czytają forum bo wala hejtu jest tam straszna a po meczu z Lesznem byli noszeni na rękach,a moderatorzy czego tego wpisu nie usunęli to nie wiem.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Awatar użytkownika
Salvatore Savastano

Postautor: Salvatore Savastano » 18 cze 2018, 0:20

Witamy w krainie absurdu. Kildemand odsunięty od składu. W trzech ostatnich meczach w Grudziądzu zdobył prawie 30 punktów. W jego miejsce pojawia się pierwszoligowy as, który z Ekstraligą ma tyle wspólnego ile Konieczny z poprawnym pokonywaniem łuków. Bonus przegrany na własne życzenie. Trener trzymający dmuchawę zawodnikowi niczym wierny giermek. Reszta jest milczeniem.

Awatar użytkownika
Młynar
Moderator

Postautor: Młynar » 18 cze 2018, 0:27

Kibic UT pisze:
j-rules pisze:Zrodlo posta Mroczka to matol....

Jak można tak obrażać zawodnika a powiedział byś mu to twarz,mam nadzieję że nasi zawodnicy nie czytają forum bo wala hejtu jest tam straszna a po meczu z Lesznem byli noszeni na rękach,a moderatorzy czego tego wpisu nie usunęli to nie wiem.

Ja jestem też moderatorem i też wypowiadam swoje zdanie w taki a nie inny sposób. Mroczka niech czyta bo w jego mniemaniu jak wygra jeden bieg to jest święty. Dzisiaj i nie tylko dzisiaj stracił głowę a mógłby być wychwalany niesamowicie. Na gorąco lecą różne rzeczy i mnie to nie dziwi.

Mecz z Lesznem to historia. Dzisiaj był mecz z Grudziądzem gdzie chłop zachował się w wielu wpadkach jak szczeniak. Niech go nadal w klubie całują po dupie.

yO!

Awatar użytkownika
Salvatore Savastano

Postautor: Salvatore Savastano » 18 cze 2018, 0:28

Do końca sezonu wygranie jeszcze chociaż jednego meczu będzie wielkim sukcesem. Na kolejne spotkanie proponuję Kulakova pod 13. Kildemand niech będzie parkingowym. Jak już ma kontrakt to na coś się przyda skoro w klubie uważają, że nie potrafi jeździć na żużlu.

neurofunkmine

Postautor: neurofunkmine » 18 cze 2018, 1:40

Nie bądźmy dziećmi, Panie i Panowie. Wygrana z Lesznem zaciemnia nieco obraz naszej drużyny. W meczu z GKM, który walczy o utrzymanie, pojechała drużyna beniaminka, skazywanego na spadek beniaminka, który jest tylko groźny u siebie, i też walczy o utrzymanie. GKM jest też drużyną własnego toru, choć coraz mniej, i mają dokładnie taki sam punkt widzenia jak my, czyli musieli zlać u siebie teoretycznie najsłabszą drużynę. I zrobili to. Już wynik z Tarnowa sugerował, żeby o bonus bedzie ciężko, a mecz z Lesznem chyba u niektórych w głowach spowodował, że zaczęli myśleć, zey Unia się przebudziła i będzie postrachem. Nie będziemy, i choć w Grudziądzu beton, to jednak to ich beton, i wiadomo było, że z nożem na gardle nie będą przystawką. Prawdą jednak jest, że pomijać suchy wynik, to Unii ten mecz nie wyszedł, miała mnóstwo pecha, a trener myślami był już chyba na wakacjach, a przynajmniej w pubie oglądając mecze mundialowe. Z tysiąca powodów to nie były ten mecz, gdzie powinien z lawki zaczynać Pająk, i to pierwszy błąd, największy. Bieg 14 to kolejna kpina, bo jak trener bawi się w nominowanych o wewnętrzny wynik, kto z dwójki rezerwowych jest lepszy, to od tego są treningi. Suszarka w parku to juz tylko języczek u wagi. Za ten mecz nie wieszalbym psów na Rolnickim, ponieważ w tym biegu, który jednak przegrał, tak naprawdę wybierał jako jeden z nielicznych naszych właściwą ścieżkę i przegrał tylko przez doświadczenie pary gospodarzy - jest jednak juniorem, więc miał prawo zamknąć gaz. Upadek Mroczki - moim zdaniem bardzo kontrowersyjny. Może da się do podciągnąć pod pierwszy łuk, może nie, ale okiem laika to chyba naprawdę Artur jakoś specjalnie nie jechał dziwnie, i nie dam głowy, że to nie jego wycięto. Z Pająkiem to inna kwestia, bo pojechał bardzo agresywnie, ale Antek jednak cofał nogę, a takich spięć, na , gorszych spięć, widziałem już mnóstwo. Fakt jednak faktem, że wywarł bezpośrednią presję i spowodował upadek, ale co by były, gdyby zamknięty Rolnickim też zaliczył glebę? Moim zdaniem obie sytuacje niby różne, ale o to samo chodzi, czyli interpretację, gdzie jest faul, q gdzie tylko bardzo mocna presją. Do Krasnala za upadek nie możemy mieć pretensji - wpadł w koleinę i tyle, niemniej jednak wcześniej na dystansie dawał się pykac strasznie i to jest słabe jak na kapitana. Kułakow powinien jechać za Mroczkę - sorki Artur, ale to nie był Twój dzień, bo i traciles pozycję na dystansie, i to wykluczenie świadczą o tym, że po prostu byłeś albo dziś słabszy, albo za dużo chciałeś, a nie szło.

I teraz całkiem optymistycznie - u siebie jesteśmy nadal mocni, na wyjazdach nadal słabi, ale z tego pierwszego można wyciągnąć dwa zwycięstwa. Padło Leszno, to nie da się zrobić Gorzowa i Częstochowy? Da się.

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 18 cze 2018, 5:35

Wreszcie jakiś głos rozsądku w tłumie postów nasączonych skrajnie zmiennymi uczuciami! Piona.
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
fox

Postautor: fox » 18 cze 2018, 6:52

Do utrzymania potrzebne są 3 pkt w 5 meczach. Mało to i dużo zarazem (patrząc na rozkład)

KoNiK

Postautor: KoNiK » 18 cze 2018, 8:24

Jaki sklad mamy kazdy widzial i o ile takie blamaze w Lesznie Gorzowie Wrocku sa wkalkulowane tak nie godze sie na to zeby z takimi leszczami jechal po raz kolejny sam Pedersen.
W lesznie przegralismy wysoko ale tam widac bylo ze cos walcza. Wczoraj najwazniejszy wyjazd a obok meczu wg mnie nie przeszedl jedynie Nicki i Patryk.

Awatar użytkownika
djwds

Postautor: djwds » 18 cze 2018, 8:30

fox pisze:Do utrzymania potrzebne są 3 pkt w 5 meczach. Mało to i dużo zarazem (patrząc na rozkład)

O ile GKM nie zrobi bonusa na Toruniu

Gierappa
Kontaktowanie:

Postautor: Gierappa » 18 cze 2018, 8:35

Zgadzam się w 100%, że mecz przegrany taktycznie.

Osoby odpowiedzialne powinny ponieść tego konsekwencje. Tego 1 punku może nam zabraknąć na koniec sezonu.

Najważniejszy mecz sezonu rozegraliśmy jak w przedsezonowym sparingu.

beka.pl

Awatar użytkownika
josef

Postautor: josef » 18 cze 2018, 10:03

Nie jestem za Baranem osobiście uwazam ze on nie nadaje się nawet do szkolenia juniorów , ale sami na forum wymuśiliście na nim zeby dać Kułakowa do składu więc miejcie pretensje do siebie .Mamy skład 1 ligowy oprócz Nickiego i nic tego nie zmieni na naszym torze udowodniliśmy ze potrafimy jezdzić więc wszystko jest możliwe wygrać te dwa mecze i powalczyć o punkt bonusowy w Toruniu i będzie GIT ;)

Szakuł

Postautor: Szakuł » 18 cze 2018, 10:03

Kolejny mecz przegrany przez błędy sztabu szkoleniowego !!!!
Który to już raz denerwujemy się po przegranym meczu na trenerów Unii.

Trudno oczekiwać że do tego dojdzie ale Paweł Baran już dawno powinien podać się do dymisji. Ta rola go przerasta.

Awatar użytkownika
Kibic Tarnów

Postautor: Kibic Tarnów » 18 cze 2018, 10:25

Ja uważam, że przegraliśmy błędami nie sztabu szkoleniowego, co dziecinnymi zachowaniami naszych zawodników na dystansie! Przecież oni nie potrafili (poza Nickim) swobodnie pokonywać drugiego łuku. Nie wiem co wczoraj działo się Jamrógiem, że na starcie był 2 metry za pozostałymi. Już Konieczny wczoraj lepiej startował. Mroczka ma tak gorąco pod kopułą... powinien go Cierniak powstrzymywać, a nie że zawodnik idzie i sobie dzwoni do sędziego (co jest zabronione!). Ten mecz spokojnie mógł być w okolicy remisu. Jak pokazał 15 bieg, przy dobrym rozegraniu pierwszego łuku nawet Łagutę dało się ograć.

Ale z tymi pretensjami do Barana, że nie puścił od 1 biegu Kildemnada, to mnie ludzie rozwalają. Jeszcze przed meczem każdy miał pretensje po co go do składu wstawia, a teraz... :lol:

Awatar użytkownika
Kibic UT

Postautor: Kibic UT » 18 cze 2018, 10:28

Młynar pisze:Zrodlo posta Ja jestem też moderatorem i też wypowiadam swoje zdanie w taki a nie inny sposób. Mroczka niech czyta bo w jego mniemaniu jak wygra jeden bieg to jest święty. Dzisiaj i nie tylko dzisiaj stracił głowę a mógłby być wychwalany niesamowicie. Na gorąco lecą różne rzeczy i mnie to nie dziwi.

Mecz z Lesznem to historia. Dzisiaj był mecz z Grudziądzem gdzie chłop zachował się w wielu wpadkach jak szczeniak. Niech go nadal w klubie całują po dupie.

Można napisać że pojechał słabo,tragicznie ale czy trzeba od razu pisać matoł nie tędy droga.

TKM

Postautor: TKM » 18 cze 2018, 10:44

Miałem nic nie pisać bo wkurw jest prze okropny.
Treneiro: Jedziemy do Grudziądza bez spiny. Oni musza, my nic nie musimy.
Co za pieprzenie! Co on myślał, że 8 pktów wystarczy do utrzymania? Nie zna terminarza?
Przed meczem pisałem, że Kibelman miał tam dobre mecze i trzeba go spróbować, to ten wstawia od razu Kułakova. Pisałem też, że od 4 biegu jeździ się tam przy samych balotach, ale nasz treneiro był tak wyluzowany, że nie zrobił żadnej analizy wcześniejszych meczów GKMu, ani zebrania i nas objeżdżali jak kelnerów. Nawet gdy przegrywaliśmy to lepiej było robić za parobka i trzymać dmuchawkę zawodnikowi niż kombinować i motywować zawodników. Mam tu na osiedlu kloszarda co będzie trzymał dmuchawke za 1000 zł na miesiąc, a nie za 5 czy 10 tys co bierze Baran, więc jakby Sady chciał coś zaoszczędzić to proszę o kontakt na priv.
Patrząc na dyspozycję Kibelmana w 13 i 14 biegu należy stwierdzić, że był szybki, czyli drugi najlepszy nasz zawodnik przesiedział na ławie wiekszość meczu. Jak wielu na tym forum jestem także za dawaniem szansy Viktorowi, ale na naszym torze, natomiast w Grudziądzu też bym go puścił, ale nie od pierwszego biegu tylko za najsłabsze ogniwo, czyli np. za Mroczkę czy Jamroga.
Tor w Grudziądzu dla naszych zawodników to powinna być bułka z masłem, natomiast pokazali żenujący poziom poza Nickim oczywiście. Dawali się objeżdżać jak dzieci. Jeżdżą bojaźliwie, zamykają gaz.
Teraz trzeba wygrać 2 mecze u siebie. Tylko czy jest to możliwe?

lynx

Postautor: lynx » 18 cze 2018, 10:45

Kibic Tarnów pisze: a nie że zawodnik idzie i sobie dzwoni do sędziego (co jest zabronione!).:

gdzie? i dlaczego nie został ukarany za czyn zabroniony?
podaj konkretny punkt regulaminu

Awatar użytkownika
Salvatore Savastano

Postautor: Salvatore Savastano » 18 cze 2018, 10:48

Mroczka akurat ma jaja. To on powinien być jeżdżącym trenerem.

Awatar użytkownika
Kibic Tarnów

Postautor: Kibic Tarnów » 18 cze 2018, 11:08

lynx pisze:
Kibic Tarnów pisze: a nie że zawodnik idzie i sobie dzwoni do sędziego (co jest zabronione!).:

gdzie? i dlaczego nie został ukarany za czyn zabroniony?
podaj konkretny punkt regulaminu

Cytuję słowa Dembskiego z wczorajszego magazynu: "Zawodnik nie ma prawa sam zatelefonować do sędziego. Może zrobić to kierownik drużyny. Do ewentualnego kontaktu arbitra z żużlowcem mogło dojść tylko pod warunkiem, że poprosił o to sam sędzia"

raf

Postautor: raf » 18 cze 2018, 11:16

Kilemand w 14 biegu ściągał pajęczyny z bandy jak dawny Pająk ;)

Awatar użytkownika
the_naturat

Postautor: the_naturat » 18 cze 2018, 11:17

Naprawde liczyłem w tym meczu na coś więcej...
Przed sezonem większość z nas zakładała, że trzeba u siebie ratować ligę, bo wyjazdy będą w palnik. Ale kurde styl wczorajszej jazdy... Pewne rzeczy można rozgzreszyć. Kuba zawalił pierwszy start kompletnie. Ale coż, Pedersenowi też się zdarzyło i musiał na dystansie juniorowi wyszarpać punkt. Bjerre? podksoczył mu motor, nie opanował maszyny... winy w tym jego mało. I to by było na tyle.
Teraz pora troche powytykac palcami
Mroczka. Wielkie pretensje do całego świata, tylko nie do siebie o swoją jazdę. Ta cała sytuacja, w której on dzwoni do sędziego, wyzywa, a potem w trakcie wywiadu rzuca się ryba na lądzie, psuje wizerunek. Nie wiem czy dostanie jakąś karę finansową od związku, ale ja na miejscu klubu ustawiłbym go do pionu. W podwórkowych ligach jak się sędziemu krzykneło, że drukarz, albo że c**j i sędzieuje jak p****a, to nie wprowadzało to u niego refleksji i zadumy. Taki sędzie prędzej Ci dowalił wpisem do protokołu, dostałes jeszcze karę dodatkową, a sedzie podzwonił do kolegów i następny też drużynę temperował. Przełóżcie to teraz na nasze żużlowe podwórko. Już widzę jak w kolejnym spotkaniu wszystkie sytuacje stykowe będą gwizdane na naszą korzyść, ze strachu żeby tylko Pan Mroczka nie poczuł się sfrustrowany...
Pająk znów dostał szansę i podobnie jak w meczu z Lesznem, bezrefleksyjnie wywala przeciwnika. Taki Miedziński 2.0 się robi.
Na deser zostawiam sobie trenera Barana.
Podejście do meczu. Komentator mówi, że żużlowcy Unii przyjechali z uśmiechami na twarzy, bez spiny itd. To, że w meczu z Lesznem luz pomógł wygrać, nie znaczy, że każdy mecz będzie wyglądał tak samo. Że identyczne podejście zapewni nam wygraną. Poprzednią wygraną potraktowano jako dar od Boga. Że nadprogramowe 2 pkt dopisane z Lesznem nie powodują, że w Grudziądzu musimy wygrać. Właśnie trzeba było na wyjeździe wprowadzić koncentrację, nastroje do walki. Nie tylko sprawić, że my 2 pkt dostaniemy, ale że przeciwnik ich nie zdobędzie. A to trzymanie witraka Nickiemu... Proszę Was. Resztki szacunku właśnie zostały utracone. Jak pozostali zawodnicy mają go szanowac i słuchac, jak on jak taki potulny baranek biega jak mu Nicki zagra. Wyobrażacie sobie Cieślaka albo Chomskiego, który skaka wokół Lindgrena albo Zmarzlika? Jak Dzika we Wrocławiu zaswędzi, to go trener podrapie?
Wiadomo, że na rynku trenerskim posucha, Kędziora wolny. Temat można by wysondować.

steward

Postautor: steward » 18 cze 2018, 11:23

Po takim meczu jak wczoraj nie dziwię się że nie chcą nas w tej ekstralidze. Dno totalne zarówno organizacyjnie jak i sportowo. Aż żal było na to patrzeć.

Awatar użytkownika
Kibic UT

Postautor: Kibic UT » 18 cze 2018, 11:26

steward pisze:Zrodlo posta Po takim meczu jak wczoraj nie dziwię się że nie chcą nas w tej ekstralidze. Dno totalne zarówno organizacyjnie jak i sportowo. Aż żal było na to patrzeć.

klub nie płaci że dno organizacyjne a dwa nie chcą nas w ekstralidze bo za rok przy jednym wzmocnieniu możemy być zagrożeniem dla całej ligi zważywszy że będziemy mieli juniorów już w tym sezonie przy tym słabym składzie co mamy jedziemy dobrze.

ratat

Postautor: ratat » 18 cze 2018, 11:27

fox pisze:Do utrzymania potrzebne są 3 pkt w 5 meczach. Mało to i dużo zarazem (patrząc na rozkład)

Nie do utrzymania, a jedynie do barazy. ZG zgarnie jeszcze 5p, Grudziadz 4, a wtedy przy 3 naszych punktach spadamy na przedostatnie miejsce. Potrzebujemy 5 dla pewnosci 6 miejsca.

Awatar użytkownika
Salvatore Savastano

Postautor: Salvatore Savastano » 18 cze 2018, 11:29

Kibic UT pisze:
steward pisze:Zrodlo posta Po takim meczu jak wczoraj nie dziwię się że nie chcą nas w tej ekstralidze. Dno totalne zarówno organizacyjnie jak i sportowo. Aż żal było na to patrzeć.

klub nie płaci że dno organizacyjne a dwa nie chcą nas w ekstralidze bo za rok przy jednym wzmocnieniu możemy być zagrożeniem dla całej ligi zważywszy że będziemy mieli juniorów już w tym sezonie przy tym słabym składzie co mamy jedziemy dobrze.

Ty czytasz ze zrozumieniem tekst pisany ?
Nie chcą nas bo reprezentujemy biedę na każdym polu. Organizacyjnym, infrastrukturalnym itd. Ile meczów Tarnowa było transmitowanych w tym roku w TV ?