VIII kolejka: Unia Tarnów - Unia Leszno (10.06.2018, 16:30)

Speedway w tarnowskim jak i światowym wydaniu.
mariantar

Postautor: mariantar » 10 cze 2018, 22:44

andre pisze:Wielki szacun chłopakom za mecz. A jednak drużyna, która spadła z ligi już przed sezonem wygrywa z liderem. Zawsze mówiłem, że istnieje szansa na wygranie każdego meczu. Kto by dziś rano postawił na naszą Unią gdyby wiedział, że Kildemand i juniorzy zdobędą w sumie 2 punkty? Albo że po 12 wyścigu będzie 32-40? Gdyby ktoś na forum napisał< że Jamróg zdobędzie więcej punktów niż Kołodziej, zostałby wyśmiany. A może by tak wygrać w Grudziądzu i rozstrzygnąć sprawę utrzymania już w najbliższej kolejce! Pewno ktoś powie że to nie możliwe. Ale tak samo niemożliwe było pokonanie Leszna. Pozdrawiam wszystkich pesymistów :)

Jak wygramy w Grudziądzu to walczymy o PO :lol:

tomm85

Postautor: tomm85 » 10 cze 2018, 22:47

ja juz oddawna licze na ogranie Grudziądza :D. Jaskółki są na wzlocie ciągle...

ziggy

Postautor: ziggy » 10 cze 2018, 22:58

Raptor pisze:Gdzie jest gość "idący do kościoła'? Odezwij się, idę z Tobą,
Widać nieuważnie czytasz. Zamieściłem post o 20:53.

Awatar użytkownika
konri

Postautor: konri » 10 cze 2018, 23:01

MEGA zaskoczenie i zdarte gardło w 4 chłopa ograć galacticos z Leszna to coś pięknego.
Taktycznie nie można się przyczepić. Kildemand wykluczony w 1 biegu po tym jak wyglądał na szybkiego, w drugim stracie minął Hampela, w trzecim już była padaka a potem RT. Jedynie co można zarzucić to, że Kułakow już od pierwszego biegu nie jechał o czym pisze od dawna. Co broni taką decyzję to fakt, że nie jesteśmy na treningach i nie wiemy jak to wygląda, możliwe, że Peter jest lepszy i to decyduje.

Awatar użytkownika
5amuraj

Postautor: 5amuraj » 10 cze 2018, 23:14

Wygraliśmy z faworytem do złota, drużyną można rzec kompletną, która do tej pory jechała jak walec...i to czterema zawodnikami, szok, a końcówka 3x5:1 wyśmienita.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nasze Duny, do tej pory 15 biegu w Tarnowie jeszcze nie przegrały, raz remisując, a cztery razy wygrywając podwójnie.
Pozostały już tylko dwa kroki do zaklepania sobie pewnego 7 miejsca nie oglądając się na innych. Pierwszy to nie pozwolić by GKM zdobył z nami bonus, a drugi to wygrać jeszcze jeden mecz u siebie. Przy dobrych wiatrach, może to wystarczyć nawet na miejsce 6 i utrzymanie bez walki w barażach.

rufai

Postautor: rufai » 11 cze 2018, 10:05

Po 12 biegu straciłem nadzieję a jednak niemożliwe stało się faktem. Jeden punkt do baraży dwa do 6 miejsca tylko tyle i aż tyle. Po tym co wczoraj zobaczyłem wszystko jest możliwe, to jest własnie piękno sportu. Wszystkim fanom Kołodzieja dedykuję jego postawę po meczu totalny brak klasy. Nawet Tajski co z Unią nigdy nic wspólnego nie miał potrafi wyjść do kibiców. Dno ku*** dno i nie metr a pięć metrów mułu. Żużel bez Kołodzieja też moze w Tarnowie istnieć i to na całkiem przyzwoitym poziomie. Szacunek za medale które zdobył dla nas mam i zawsze będę miał, ale klaskać już.mu nigdy nie będę.

TKM

Postautor: TKM » 11 cze 2018, 10:07

Gratulacje dla zawodników! Dokonali niemożliwego. Obawiałem się postawy Bjerre patrząc na jego poczynania w SoN, ale jak widać niesłusznie. Koń w pierwszym starcie widać było, że jest szybki, ale przeszarżował i został wykluczony, w drugim coś tam pojechał i dopiero w trzecim dał ciała. Szkoda mi Kułakowa, ale puszczanie rezerwowego od połowy meczu to jest bez sensu.
Rolnicki tragedia! Na swoim torze nawet punkta nie zrobić - wstyd :(
Tą wygraną pokazaliśmy, że można wygrać bez Kołodzieja z mocnym przeciwnikiem i raczej Janka długo tu już nie ujrzymy.
Sady i spółka się cieszą :evil:
Teraz tylko spuścić GKM, zamienić Konia na Artioma i walka o playoffy. Z juniorką w przyszłym roku też powinno być lepiej.

kapecfc

Postautor: kapecfc » 11 cze 2018, 11:43

Moje Obliczenia na tą chwile obecnie są takie że
Układ dolnej tabeli
Unia 12 (2 mecze wygrane bez bonusów)
Grudziądz (10 z bonusem za nas)
Zielona (10 z bonusem za nas i przy ewentualnym zwycięstwie u siebie z kimś z dwójki Sparta - Leszno.)

Dlatego sądzę że powinniśmy bić się minimum o bonus w Grudziądzu i wtedy będzie mniejsza presja w podejściu do meczu z Gorzowem.
Bo na bonus w Toruniu nie ma co liczyć. z kolei ich wzrastająca forma jest nam na ręke gdyż mogą przez to wyciągnąć komplet 3 pkt w Grudziądzu ;) ;)

lynx

Postautor: lynx » 11 cze 2018, 16:38

dwa pytania odnośnie meczu:

1. co do był za transparent przy wyjściu z pierwszego łuku - żółty z napisem Marcin 1984 i coś jeszcze ?
2. Co to były za dzieci z transparentem "Akademia żużlowa Janusza Kołodzieja" i czemu na naszym stadionie

Awatar użytkownika
Kibic UT

Postautor: Kibic UT » 11 cze 2018, 16:41

domysły laików o odpuszczeniu końcówki przez Leszno. Nikt nie zada sobie trudu żeby spojrzeć na układ ostatnich trzech biegów ani na pola startowe że już nie wspomnę o polewaniu torów. W 13 i 15 jechała najlepsza tarnowska para będąca w zasadzie przez cały mecz poza zasięgiem każdego z leszczynian. Zostaje 14 bieg a w nim nijaki dzisiaj Emil z juniorem na bardzo dobrych dzisiaj Jamroga i Mroczkę a Emil pokonał Rolnickiego, Mroczke, Kildemanda i KONIEC. Pkt zrobił tylko dlatego, że jechał pod 5 z juniorem. Wygraliśmy i tyle a dziennikarze i cała reszta ferajny ma ból dupy bo myśleli że Tarnów będzie dostarczycielem punktów i każdy nas będzie ogrywał brawo Jaskółki kolejny liść sprzedany pseudo ekspertom :lol:
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

mariantar

Postautor: mariantar » 11 cze 2018, 17:16

Olać to co mówią nieprzychylni nam ludzie. Leszno ma teraz Ciepło bo Wrocek może im pomieszać plany a i Gorzów ma ich za 3. Przy ew. 1/2 ze Stalą mają mokre gacie i z taka paką mogą wylądować na 3 miejscu jak my kiedyś.

Awatar użytkownika
Kibic UT

Postautor: Kibic UT » 11 cze 2018, 18:56

Toromistrzowie w Tarnowie wiedzieli jak przygotować tor by Kołodziejowi nie sprzyjał nie jeździ u nas już dwa sezony a to dużo bo jednak nawierzchnia się zmieniła,ale też nie mógł się Janusz zabrać ze startu ale jego występ tragiczny nie był.

peter_griffin

Postautor: peter_griffin » 11 cze 2018, 19:07

Kibic UT pisze:Toromistrzowie w Tarnowie wiedzieli jak przygotować tor by Kołodziejowi nie sprzyjał nie jeździ u nas już dwa sezony a to dużo bo jednak nawierzchnia się zmieniła,ale też nie mógł się Janusz zabrać ze startu ale jego występ tragiczny nie był.

Wystarczy zobaczyć jak Janusz wyprzedzał na tym torze gdy jeździł w Unii, a jak robią to teraz Jamróg, Bjerre, czy Pedersen. Ten tor naprawdę sporo się zmienił przez ostatni dwa lata i bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
lolek69

Postautor: lolek69 » 11 cze 2018, 19:09

rufai pisze:Po 12 biegu straciłem nadzieję a jednak niemożliwe stało się faktem. Jeden punkt do baraży dwa do 6 miejsca tylko tyle i aż tyle. Po tym co wczoraj zobaczyłem wszystko jest możliwe, to jest własnie piękno sportu. Wszystkim fanom Kołodzieja dedykuję jego postawę po meczu totalny brak klasy. Nawet Tajski co z Unią nigdy nic wspólnego nie miał potrafi wyjść do kibiców. Dno ku*** dno i nie metr a pięć metrów mułu. Żużel bez Kołodzieja też moze w Tarnowie istnieć i to na całkiem przyzwoitym poziomie. Szacunek za medale które zdobył dla nas mam i zawsze będę miał, ale klaskać już.mu nigdy nie będę.

To, że nie wyjechał to dziwne. Tarnów może istnieć bez Niego, ale z Nim zawsze lepiej. Szacunek masz ale nie będziesz mu już klaskał braw bo co bo odszedł ? Ktoś kto nie wie jak sytuacja wygląda to lepiej niech zejdzie z Kolodzieja bo "pewnych" rzeczy nie robi sie swojemu wychowankowi po Tym ile zrobił dla Naszego Klubu. To bardzo nie fair. Burak prowadzi klub i burakami się otacza.. To smutne. Moje zdanie jest takie, że Janusz chciałby bardzo jeździć w Tarnowie, ale jak kiedy swojego traktują jak przysłowiowe gówno to się nie dziwny.
~Mogłem wybrać wiele dróg, wybrałem te barwy, ten klub ! ! ~

ziggy

Postautor: ziggy » 11 cze 2018, 19:24

lolek69 pisze:Zrodlo posta To, że nie wyjechał to dziwne. Tarnów może istnieć bez Niego, ale z Nim zawsze lepiej. Szacunek masz ale nie będziesz mu już klaskał braw bo co bo odszedł ? Ktoś kto nie wie jak sytuacja wygląda to lepiej niech zejdzie z Kolodzieja bo "pewnych" rzeczy nie robi sie swojemu wychowankowi po Tym ile zrobił dla Naszego Klubu. To bardzo nie fair. Burak prowadzi klub i burakami się otacza.. To smutne. Moje zdanie jest takie, że Janusz chciałby bardzo jeździć w Tarnowie, ale jak kiedy swojego traktują jak przysłowiowe gówno to się nie dziwny.
Sam wielokrotnie pisałem dobrze o Januszu,ale nie rżnij głupa. Po takim przywitaniu było nie było przeciwnika to duży nietakt.To że wyszedłby podziękować miałoby oznaczać że liże dupę prezesowi?Nie kumam co Sady ma z tym wspólnego.

peter_griffin

Postautor: peter_griffin » 11 cze 2018, 19:33

ziggy pisze:
lolek69 pisze:Zrodlo posta To, że nie wyjechał to dziwne. Tarnów może istnieć bez Niego, ale z Nim zawsze lepiej. Szacunek masz ale nie będziesz mu już klaskał braw bo co bo odszedł ? Ktoś kto nie wie jak sytuacja wygląda to lepiej niech zejdzie z Kolodzieja bo "pewnych" rzeczy nie robi sie swojemu wychowankowi po Tym ile zrobił dla Naszego Klubu. To bardzo nie fair. Burak prowadzi klub i burakami się otacza.. To smutne. Moje zdanie jest takie, że Janusz chciałby bardzo jeździć w Tarnowie, ale jak kiedy swojego traktują jak przysłowiowe gówno to się nie dziwny.
Sam wielokrotnie pisałem dobrze o Januszu,ale nie rżnij głupa. Po takim przywitaniu było nie było przeciwnika to duży nietakt.To że wyszedłby podziękować miałoby oznaczać że liże dupę prezesowi?Nie kumam co Sady ma z tym wspólnego.

No właśnie, niby Janusz usprawiedliwiał się kontrolą antydopingową, ale taką samą kontrolę mieli Bjerre i Rolnicki i do kibiców jakoś wyszli. A nawet jeśli rzeczywiście nie był w stanie wyjść, to mógł przejechać rundę honorową i podziękować kibicom. Przecież zajęłoby mu to góra 1 min.

Awatar użytkownika
bio

Postautor: bio » 11 cze 2018, 20:24

jest gdzies do oglądniecia wczorajszy magazyn zuzlowy?

Awatar użytkownika
Yoda

Postautor: Yoda » 11 cze 2018, 20:34

23:00 magazyn
22:00 Unia vs Unia
nsport

Awatar użytkownika
zbylpowrócił

Postautor: zbylpowrócił » 11 cze 2018, 20:50

lolek69 pisze:
rufai pisze:Po 12 biegu straciłem nadzieję a jednak niemożliwe stało się faktem. Jeden punkt do baraży dwa do 6 miejsca tylko tyle i aż tyle. Po tym co wczoraj zobaczyłem wszystko jest możliwe, to jest własnie piękno sportu. Wszystkim fanom Kołodzieja dedykuję jego postawę po meczu totalny brak klasy. Nawet Tajski co z Unią nigdy nic wspólnego nie miał potrafi wyjść do kibiców. Dno ku*** dno i nie metr a pięć metrów mułu. Żużel bez Kołodzieja też moze w Tarnowie istnieć i to na całkiem przyzwoitym poziomie. Szacunek za medale które zdobył dla nas mam i zawsze będę miał, ale klaskać już.mu nigdy nie będę.

To, że nie wyjechał to dziwne. Tarnów może istnieć bez Niego, ale z Nim zawsze lepiej. Szacunek masz ale nie będziesz mu już klaskał braw bo co bo odszedł ? Ktoś kto nie wie jak sytuacja wygląda to lepiej niech zejdzie z Kolodzieja bo "pewnych" rzeczy nie robi sie swojemu wychowankowi po Tym ile zrobił dla Naszego Klubu. To bardzo nie fair. Burak prowadzi klub i burakami się otacza.. To smutne. Moje zdanie jest takie, że Janusz chciałby bardzo jeździć w Tarnowie, ale jak kiedy swojego traktują jak przysłowiowe gówno to się nie dziwny.

Tylko wiesz, zarząd zarządem, a kibice kibicami. Zauważ, że zdecydowana większość fanów UT ma w głębokim poważaniu sterników klubu, za to niezależnie od relacji Sady(i spółka)- Kołodziej, to najchętniej wnieśliby tego drugiego na stadion na własnych barkach, co potwierdza gorące powitanie jakie zaserwowali wczoraj Jankowi. Widząc, że zwykli kibice są za nim, mógł chociaż zrobić rundę honorową, pomachać i ludziom.

Awatar użytkownika
Młynar
Moderator

Postautor: Młynar » 11 cze 2018, 22:09

lynx pisze:dwa pytania odnośnie meczu:

1. co do był za transparent przy wyjściu z pierwszego łuku - żółty z napisem Marcin 1984 i coś jeszcze ?
2. Co to były za dzieci z transparentem "Akademia żużlowa Janusza Kołodzieja" i czemu na naszym stadionie

1. Nie mam pojęcia co to była za "reklama" ale tez mi się to rzuciło w oczy. Może jakiś forumowicz o takim nicku wykupił sobie reklamę ;)

2. Nie pierwszy raz te dzieciaki ze szkółki Kołodzieja są na naszym stadionie z tym transparentem. Jednak odkąd Janusz poszedł do Leszna nikt się nie afiszował z tym napisem. Wczoraj była ku temu okazja żeby Akademia pokazała się swojemu trenerowi.

A chciałem jeszcze coś dodać od siebie odnośnie Janka. Kiedy niby Kołodziej był wylewny wobec kibiców? To nie typ kapitana itp. Czasem miałem wrażenie jak jeździł w Naszej Unii że kibice to tylko przystawka a nie ktoś najważniejszy. Faktycznie zachował się nie bardzo. Sam czekałem i byłem prawie pewny że zrobi dodatkową rundę i podziękuje za przywitanie i ogólnie kibicom za cały mecz no ale... Nie tylko ja czekałem..

yO!

mariantar

Postautor: mariantar » 11 cze 2018, 22:34

Marcin 1984 to mi się jedynie z Marcinem Rempałą kojarzy ale co tam było napisane to też nie mam pojęcia.

Awatar użytkownika
Zbiru
Moderator

Postautor: Zbiru » 11 cze 2018, 23:22

Jest już skrót z wczorajszego spotkania => https://youtu.be/wZRkL-tAZ0Q :)
UNIA TARNÓW 1994 2004 2005 2012 2013 2014 2015 2016

Wolly wolly

Postautor: Wolly wolly » 12 cze 2018, 1:20

Zbiru pisze:Jest już skrót z wczorajszego spotkania => https://youtu.be/wZRkL-tAZ0Q :)

Dzieki za linka
obejrzałam z przyjemnością !
One ticket to valhalla

Pytek

Postautor: Pytek » 12 cze 2018, 1:50

mariantar pisze:

Marcin 1984 to mi się jedynie z Marcinem Rempałą kojarzy ale co tam było napisane to też nie mam pojęcia.

Jest tu na forum uzytkownik Marcin1984, z tego co pamietam wielki obronca J. Kolodzieja. Moze sam pochwali sie transparentem.

A co do meczu to przyznam szczerze, ze sam nie wierzylem w mozliwosc wygrania tego meczu. Bije sie mocno w piers i blagam o wybaczenie tego, ze jestem czlowiekiem tak malej wiary. Kombinowalem co moze pomoc w wygraniu tego spotkania i wymyslilem 2 rzeczy:
1. Zwyciestwo Rosjan w SoN i zajebista impreza, po ktorej do niedzielnego wieczora Emil z Artiomem szukali by swoich vanow.
2. Dlugi spacer psow Janusza, ktore odnalazlyby sie po meczu (zart dla kibicow z dluzszym stazem).
Imprezy nie bylo, psy cale i zdrowe na swoim miejscu, a oni dali rade!!!
Wielki szacunek dla Dzika, Krasnala, Kuby i Artura, ze we czworke podolali temu wyzwaniu. Patryk chyba powinien troche wyluzowac i spokojniej podejsc do tematu ligi. Temat Kildemanda do zamkniecia i Kulakow powinien jechac od poczatku kazdego kolejnego meczu. BRAWO CHLOPAKI i do Grudziadza jechac po cala pule, tylko z takim nastawieniem mozemy przywiezc minimum, czyli bonus.

Awatar użytkownika
Kibic UT

Postautor: Kibic UT » 12 cze 2018, 6:43

Wiadomo że to są najemnicy że to ich praca ale atmosfera też jest ważna piękne słowa obu Dunów po meczu z Lesznem.
Nicki jest szczęśliwy w Tarnowie, ja również bardzo dobrze się czuję w tym klubie. Nie chcemy się stąd nigdzie ruszać, więc mamy motywację aby walczyć o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej – uważa Kenneth.

https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/z ... ra/02pxfwl