Obrazek

Ekstraliga

Speedway w tarnowskim jak i światowym wydaniu
House
Posty: 123
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:20
Lokalizacja: Tarnów

Ekstraliga

Post autor: House »

https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/p ... aign=sport

Kwoty dotacji z miasta na kluby PGE Ekstraligi w sezonie 2018:

Leszno: 1 mln złotych

Gorzów Wielkopolski: 1 mln zł (plus koszty organizacji GP)

Wrocław: 1 mln zł

Częstochowa: 3,5 mln zł

Toruń: 150 tys. (plus koszty organizacji GP)

Grudziądz: 2,5 mln zł

Zielona Góra: 1 mln zł

Tarnów: 35 tys. zł

aż wstyd patrzeć na te nasze marne 35 tysięcy :D

peter_griffin
Posty: 713
Rejestracja: 02 maja 2016, 11:03

Ekstraliga

Post autor: peter_griffin »

House pisze:https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/p ... aign=sport

Kwoty dotacji z miasta na kluby PGE Ekstraligi w sezonie 2018:

Leszno: 1 mln złotych

Gorzów Wielkopolski: 1 mln zł (plus koszty organizacji GP)

Wrocław: 1 mln zł

Częstochowa: 3,5 mln zł

Toruń: 150 tys. (plus koszty organizacji GP)

Grudziądz: 2,5 mln zł

Zielona Góra: 1 mln zł

Tarnów: 35 tys. zł

aż wstyd patrzeć na te nasze marne 35 tysięcy :D
A dla mnie to nie wstyd. Sport zawodowy powinien utrzymywać się z pieniędzy od sponsorów i kibiców, a nie z podatków. A 4 mln dla Lublina na 2019, gdzie te pieniądze będą stanowiły pewnie ponad 60% budżetu, to patologia możliwa tylko w kraju nad Wisłą.

darecki
Posty: 74
Rejestracja: 13 wrz 2015, 19:26

Ekstraliga

Post autor: darecki »

Oczywiście ze jest to wstyd , miasta dają na sport jak widać i niektórzy powinni się z tym pogodzić .
Chwała ze mamy GA , bo żużla w Tarnowie by nie było , kilkanaście tysięcy ludzi zostałoby bez ulubionego sportu , ale za to jednostki czułyby dumę , ze na przekór innym ośrodkom w Tarnowie się na żużel nie daje i basta .
Tak na marginesie, we wszystkim to nasze miasto idzie pod prąd .

bubel
Posty: 325
Rejestracja: 27 lip 2009, 8:04
Lokalizacja: P.S.M.

Ekstraliga

Post autor: bubel »

https://speedwayekstraliga.pl/aktualnosci/

Faktycznie, nie lubią nas w Polsce. Niby mały szczegół, niby aż tak bardzo nie ważny, ale skoro robią podsumowanie roku w obiektywie, to chyba wypadałoby tez wrzucić Unie, mimo, że spadła. Przecież jeździliśmy, walczyliśmy, ale nie, trzeba wrzucić Lublin który w Ekstralidze nie jeździł.

Awatar użytkownika
Yoda
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:56
Lokalizacja: Będzin

Ekstraliga

Post autor: Yoda »

Nicki 14 pkt w Zielonce :) i teks w wywiadzie. "Lubie ten tor" :) Szkoda że pół roku temu jakoś mu nie leżał.

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4726
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Ekstraliga

Post autor: Kibic UT »

Yoda pisze: 05 kwie 2019, 20:08 Nicki 14 pkt w Zielonce :) i teks w wywiadzie. "Lubie ten tor" :) Szkoda że pół roku temu jakoś mu nie leżał.
Jak było już się nie dowiemy a Falubaz spaść z ligi nie mógł a Tarnów można spuścić.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Awatar użytkownika
the_naturat
Posty: 590
Rejestracja: 31 sie 2015, 15:26

Ekstraliga

Post autor: the_naturat »

Skoro już inauguracje mamy za sobą, moje przewidywania na koniec sezonu:
1. Leszno
2. Wrocek
3. Czewa
4. Zielona
5. Grudziądz
6. Gorzów
7. Toruń
8. Lublin

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Ekstraliga

Post autor: ziggy »

Kibic UT pisze: 05 kwie 2019, 20:27
Yoda pisze: 05 kwie 2019, 20:08 Nicki 14 pkt w Zielonce :) i teks w wywiadzie. "Lubie ten tor" :) Szkoda że pół roku temu jakoś mu nie leżał.
Jak było już się nie dowiemy a Falubaz spaść z ligi nie mógł a Tarnów można spuścić.
Można go lubić lub nie ale jako zawodowiec jeździ dla kasy.Jak mu Sady zapomniał płacić od czerwca to mimo że już ręki nie musiał trzymać w lodzie nagle zapomniał jak się wygrywa biegi.Miał spuścić zielonkę z którą już był dogadany na następny sezon?

peter_griffin
Posty: 713
Rejestracja: 02 maja 2016, 11:03

Ekstraliga

Post autor: peter_griffin »

Zarówno ja, jak i inni użytkownicy pisaliśmy już 2 lata temu, że Thomsen to jest przyszłość i warto go zakontraktować. I dziś pokazał, że jest materiałem na świetnego żużlowca. Szkoda, że w zeszłym sezonie nie spróbowano Thomsena zamiast Pająka.

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4726
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Ekstraliga

Post autor: Kibic UT »

peter_griffin pisze: 05 kwie 2019, 22:18 Zarówno ja, jak i inni użytkownicy pisaliśmy już 2 lata temu, że Thomsen to jest przyszłość i warto go zakontraktować. I dziś pokazał, że jest materiałem na świetnego żużlowca. Szkoda, że w zeszłym sezonie nie spróbowano Thomsena zamiast Pająka.
Jak Thomsen był w Rawiczu to już wtedy pisałem żeby go sprowadzić do Tarnowa bo to kawał zawodnika,dzisiaj pozamiatał rywalami ciekawe co pokaże Lambert a Michelsen który po raz trzeci spróbuje ekstraligi ale chyba teraz jest dopiero gotowy a Kildemand dalej dno i dwa metry mułu,będzie się Gorzów z nim meczył cały sezon.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2019, 22:22 przez Kibic UT, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

kapecfc
Posty: 751
Rejestracja: 22 wrz 2009, 19:57

Ekstraliga

Post autor: kapecfc »

the_naturat pisze: 05 kwie 2019, 20:29 Skoro już inauguracje mamy za sobą, moje przewidywania na koniec sezonu:
1. Leszno
2. Wrocek
3. Czewa
4. Zielona
5. Grudziądz
6. Gorzów
7. Toruń
8. Lublin
Poczekać co zrobi Lublin nie lubie ustalać tabeli po pierwszej kolejce ale wątpie w 5 miejsce Grudziądza patrząc nawet jak Antonio się prezentuje i wiadomo jak Bjerre lubi jeździć

rufai
Posty: 588
Rejestracja: 25 lip 2009, 12:08
Lokalizacja: Tarnów

Ekstraliga

Post autor: rufai »

the_naturat pisze: 05 kwie 2019, 20:29 Skoro już inauguracje mamy za sobą, moje przewidywania na koniec sezonu:
1. Leszno
2. Wrocek
3. Czewa
4. Zielona
5. Grudziądz
6. Gorzów
7. Toruń
8. Lublin
Ja w tym sezonie nie widzę Sparty w finale. Typowałbym do niego Falubaz ale tam brak juniorów. Włókniarz 3 liderów i ciekawi młodzieżowcy to jest mój typ na finał z Unią Leszno. Spadek Gkm lub Motor ze wskazaniem na Lubiln.PS Madsen z najlepszą średnią lidze będzie ;)
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2019, 22:36 przez rufai, łącznie zmieniany 1 raz.

KoNiK
Posty: 2076
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:09
Lokalizacja: Tarnów

Ekstraliga

Post autor: KoNiK »

Czesto byla tu nagonka na poczynania taktyczne P.Barana ale patrzac dzis na te dwa mecze tez bym sie mial do czego przyczepic. Najwiekszy babol jak dla mnie to Pająk w 13 biegu. Do wyboru byl kazdy tylko nie on.
W ZG Holdery tez bez wyrazu.

Awatar użytkownika
the_naturat
Posty: 590
Rejestracja: 31 sie 2015, 15:26

Ekstraliga

Post autor: the_naturat »

kapecfc pisze: 05 kwie 2019, 22:21
the_naturat pisze: 05 kwie 2019, 20:29 Skoro już inauguracje mamy za sobą, moje przewidywania na koniec sezonu:
1. Leszno
2. Wrocek
3. Czewa
4. Zielona
5. Grudziądz
6. Gorzów
7. Toruń
8. Lublin
Poczekać co zrobi Lublin nie lubie ustalać tabeli po pierwszej kolejce ale wątpie w 5 miejsce Grudziądza patrząc nawet jak Antonio się prezentuje i wiadomo jak Bjerre lubi jeździć
Wiem, że takie typowanie to trochę wróżenie z fusów. Ale to tylko zabawa :) zobaczymy czy się sprawdzi po sezonie.
Gdyby Grisza jechał pod początku sezonu razem z Zengim to wpisałbym Toruń na 8. Moje marzenie to żeby spadł i Grudziądz i Czewa, bo ich w Ekstra nie powinno być. No ale kiedyś się doczekam :)

Heniol
Posty: 166
Rejestracja: 21 cze 2010, 12:55

Ekstraliga

Post autor: Heniol »

Lublin wychodzi na 5-1 i Andreas potęźny dzwon. Nie wiem jaki cud by sie musiał zdarzyc aby utrzymali sie w lidze.

kapecfc
Posty: 751
Rejestracja: 22 wrz 2009, 19:57

Ekstraliga

Post autor: kapecfc »

Heniol pisze: 07 kwie 2019, 19:22 Lublin wychodzi na 5-1 i Andreas potęźny dzwon. Nie wiem jaki cud by sie musiał zdarzyc aby utrzymali sie w lidze.
Hancock i powrót Laguty

balu
Posty: 1566
Rejestracja: 12 cze 2011, 22:52

Ekstraliga

Post autor: balu »

Ten Rolnicki żadnego postępu nie zrobił. Start i motor go niesie gdzie chce.

Awatar użytkownika
kwaciu
Posty: 269
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:05
Lokalizacja: Tarnuff

Ekstraliga

Post autor: kwaciu »

Czyli ukasz zrobił super deal.

Awatar użytkownika
Greg-Tarnów
Posty: 3721
Rejestracja: 19 lut 2012, 0:55

Ekstraliga

Post autor: Greg-Tarnów »

Tarnów i Lublin zaskoczył mnie dzisiaj bardzo na plus.
Pozdrawiam
''To, co jest trudne, da się zrobić. To, co wydaje się niemożliwe, należy przynajmniej spróbować”.

Awatar użytkownika
zbylpowrócił
Posty: 195
Rejestracja: 24 lut 2015, 17:46

Ekstraliga

Post autor: zbylpowrócił »

Cieszę się, nawet nie tyle z tego, że Lublin wygrał, co że Grudziądz wraca bez punktów :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4726
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Ekstraliga

Post autor: Kibic UT »

Szacun dla Lublina składem 1 ligowym bez Jonssona wygrali Grudziadz nigdy nie wygra na wyjeździe :lol:
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

pls
Posty: 482
Rejestracja: 17 wrz 2009, 10:36
Lokalizacja: Tarnów

Ekstraliga

Post autor: pls »

Miesiąc z Lampardem na 15 bieg w ekstralidze.... do czego to dochodzi

fan ut
Posty: 822
Rejestracja: 22 wrz 2018, 23:15

Ekstraliga

Post autor: fan ut »

Ale atmosfera w Lublinie szkoda że u nas taka stypa na trybunach. Przypominają mi się czasy jak jeździli Gollob Ricardson też tak było a teraz cisza z dopingiem totalna żałoba i to dzięki Sademu :( Ale gratulacje za zwycięstwo dla Lublina i jaskółek ;)

Awatar użytkownika
the_naturat
Posty: 590
Rejestracja: 31 sie 2015, 15:26

Ekstraliga

Post autor: the_naturat »

Hehe braknie dziś piwa w Lublinie

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4726
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Ekstraliga

Post autor: Kibic UT »

fan ut pisze: 07 kwie 2019, 21:18 Ale atmosfera w Lublinie szkoda że u nas taka stypa na trybunach. Przypominają mi się czasy jak jeździli Gollob Ricardson też tak było a teraz cisza z dopingiem totalna żałoba i to dzięki Sademu :( Ale gratulacje za zwycięstwo dla Lublina i jaskółek ;)
U nich nie było żużla na poziomie przez lata,u nas mam wrażenie że kibice Tarnowa potrafia tylko narzekać i zawsze źle chodź by nawet było dobrze.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

ODPOWIEDZ