Obrazek

Krystian Rempała

Speedway w tarnowskim jak i światowym wydaniu
Awatar użytkownika
siemek
Posty: 356
Rejestracja: 30 maja 2010, 22:39

Krystian Rempała

Post autor: siemek »

tak tylko upadków w żużlu jest trochę i w drugą stronę jakby każdy nie miał zapiętych kasków to by było jak na wojnie...
ps. nie wyrokuje czy w przypadku Krystiana był zapięty czy nie

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6750
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Krystian Rempała

Post autor: savage »

Gdyby za spowodowanie wypadku na torze żużlowym można było karać zgodnie z kodeksem ruchu drogowego, kodeksem cywilnym, bądź co gorsza kodeksem karnym, wówczas nikt na żużlu by nie jeździł. Milik miałby podać Protasiewicza do sądu i żądać zadośćuczynienia za złamaną rękę ? Może Drabik powinien był podać do sądu Pedersena ? Panowie, przecież to absurd. Taki jest ten sport: ryzykowny jak diabli i każdy, powtarzam KAŻDY kto staje pod taśmą jest tego świadomy. Gdyby było inaczej, zawodnicy nie startowaliby np. w biegach z Dzikiem w obawie o swoje zdrowie.

Moim zdaniem nie ma tutaj żadnego specjalnego działania Woryny. O jego "kunszcie" można dyskutować, bo faktycznie dość bezmyślny z niego żużlowiec, niemniej sugerowanie, że to on jest winny śmierci Krystiana, to dalekie nadużycie. Jeśli wejdziecie np. na plac gry do paintballa i mimo zaleceń ściągniecie hełm ochronny, a zaraz potem ktoś z dalekiej odległości strzeli do Was i wybije kulką oko, to czyja będzie to wina ?! Oczywiście - ktoś do Was strzelił, ale na tym terenie miał do tego prawo i to złamanie podstawowe zasady bezpieczeństwa (brak hełmu) byłoby przyczyną utraty oka. Analogiczna sytuacja miała miejsce w Rybniku.


Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

fanzuzla
Posty: 51
Rejestracja: 14 sie 2016, 20:39

Krystian Rempała

Post autor: fanzuzla »

Moje zdanie jest takie że tak ... jak najbardziej Woryna znacząco przyczynił się do śmierci Krystiana. W końcu to on spowodował swoją bezmyślną jazdą ten karambol. To co wyczyniał przy wejściu w łuk to dla mnie niewytłumaczalne.
Najgorsze jest to że może spowodować następne upadki :( wierze jednak że śmiertelnych ofiar już nie będzie.
Można mówić że np Pedersen jeździ brutalnie. Ale tym się Woryna różni od niego że jeździ bezmyślnie ( chodzi o puszczanie motocykla w innego zawodnika).

Kwestia kasku. Ok prokuratura uważa że był niezapięty. Mnie zastanawia m.in. jedno: a mianowicie testy w prokuraturze. Jacek Rempała twierdzi że zdarł z głowy zapięty kask. Pani prokurator mówi że ściagnał kask niezapięty z głowy .. :shock: :shock: :shock:
Cytat z wypowiedzi prokurator: "To pan Rempała chciał tego eksperymentu. On to zrobił, to znaczy zdarł kask, ale trzeba zaznaczyć, że ten kask nie był zapięty."

:shock: :shock: :shock:

Przepraszam po co robić test czy odpięty kask można z głowy ściągnać ?? Przecież to oczywiste. To tak jakby np robić test czy odwiązane buty można ze stóp ściągnać. może ktoś napisać mi logoczne wytłumaczenia takiego testu ??

Wiem że z prokuraturą nie wygra. I od początku uwazałem że śledźtwo wykarze że winnym swojej śmierci jest Krystian. tak najłatwiej ... szkoda że nie może się On wypowiedzieć i się bronić :(

pozdrawiam

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6750
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Krystian Rempała

Post autor: savage »

Ukaranie Woryny za swoje idiotyczne zachowanie powinno leżeć w obowiązku PZM. Popieram zdanie, że zamiecenie sprawy pod dywan to złe rozwiązanie. Woryna popełnił fatalny błąd, nawet nie próbował ratować siebie i maszyny, lecz puścił ją prosto w innego zawodnika. Takie zachowanie powinno być zauważone przez jakieś komisje i Kacper powinien zostać ukarany, ale nie w ramach prawa państwowego lecz w ramach związku Motorowego, tudzież Ekstraligi.

Nadal powtarzam - trzeba rozdzielić dwie rzeczy: Bezmyślne zachowanie Woryny spowodowało wypadek żużlowy (tutaj jest rola PZM), ale nie spowodowało śmierci Krystiana, bo gdyby ten miał zapięty kask, wówczas skończyłoby się na niewielkich urazach.

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

fanzuzla
Posty: 51
Rejestracja: 14 sie 2016, 20:39

Krystian Rempała

Post autor: fanzuzla »

savage pisze:Ukaranie Woryny za swoje idiotyczne zachowanie powinno leżeć w obowiązku PZM. Popieram zdanie, że zamiecenie sprawy pod dywan to złe rozwiązanie. Woryna popełnił fatalny błąd, nawet nie próbował ratować siebie i maszyny, lecz puścił ją prosto w innego zawodnika. Takie zachowanie powinno być zauważone przez jakieś komisje i Kacper powinien zostać ukarany, ale nie w ramach prawa państwowego lecz w ramach związku Motorowego, tudzież Ekstraligi.
Pełna zgoda ! niestety PZM czy też GKSŻ schowała głowę w piasek :(

Awatar użytkownika
Greg-Tarnów
Posty: 3717
Rejestracja: 19 lut 2012, 0:55

Krystian Rempała

Post autor: Greg-Tarnów »

Wypadek Krystiana Rempały zdarzył się w ramach ryzyka związanego z uprawianiem tego sportui nikt nie ponosi za niego odpowiedzialności karnej-powiedziała.Za te słowa to Pani Prokurator sama powinna mieć sprawę w sądzie.
Żyto do spółki z toromistrzem zabili Krystiana.Tor był źle przygotowany.Woryna swoją bezmyślną jazdą doprowadził do jeszcze gorszej tragedii.Winnego nie ma winny jest już w grobie tak najlepiej osądzić.Odechciewa się żużla.
''To, co jest trudne, da się zrobić. To, co wydaje się niemożliwe, należy przynajmniej spróbować”.

Brzytwa
Posty: 11
Rejestracja: 08 sie 2016, 20:48

Krystian Rempała

Post autor: Brzytwa »

fanzuzla, co Ty człowieku wypisujesz ?? Jacek Rempała chciał tego eksperymentu, dobrali goscia o tej samej "wielkosci" głowy co Krystian i zapietego kasku (rozmiar kasku Krystiana - co jest wazne) nie dało sie zedrzeć z głowy :roll: Jacek na sile chciał udowodnić, że sie da - da sie jak sie ma inny rozmiar głowy i sie go ... nie zapina. Co jest jasno i rzetelnie napisane o czym skutecznie nie wspominasz :roll: Oczywiscie jesteś mądrzejszy niż 8 miesiecy skrupulatnego działania prokuratury. Czy moze Tobie wstawić linki, gdzie prokuratura nic nie "zamiatała" a kazdą sugestie Rempały sprawdzała?? Moze nie zdarzyłes doczytać :roll: Może nie dotarłeś do zdjęć ktore pokazują że kask był niezapięty ?? Może ludzie ktorzy to ocenili są debilami a Ty jesteś ponad nimi ?? :roll: savage jakoś to wszystko bierze na "chłodno" i kuma - a Ty jakieś dziwne filozofie wysuwasz :/
fanzuzla pisze: Przepraszam po co robić test czy odpięty kask można z głowy ściągnać ?? Przecież to oczywiste. To tak jakby np robić test czy odwiązane buty można ze stóp ściągnać. może ktoś napisać mi logoczne wytłumaczenia takiego testu ??

No widzisz tonący brzytwy sie chwyta :roll: Lekarz orzekajacy był zły... prokurator był zły... biegli zli... wszyscy w tym dochodzeniu nie znają sie na żużlu... Tylko pan Rempała i niektórzy z kibiców Tarnowskich :mrgreen: PARADOKS!!

Nie rozrózniasz pewnych faktów - Woryna był sprawcą upadku - ale nie przyczynił sie do smierci Krystiana :!: Krystian z zapietym kaskiem, dziś przygotowywał by sie do sezonu :!: Może jak kiedyś pierdykniesz z takim impetem bez kasku zrozumiesz jakie obrazenia powstają - a jak nie doczytałeś w wiadomosciach - mozg Krystka był martwy w momencie uderzenia...
Greg-Tarnów pisze: Za te słowa to Pani Prokurator sama powinna mieć sprawę w sądzie.
Żyto do spółki z toromistrzem zabili Krystiana.
Za te słowa to Ty powiniennes miec sprawe w sadzie... Robie print screen i wysyłam do pana Żyto. Nie jesteś anonimowy - a oskarazajac kogos o śmierć- kazdy ma prawo sie bronić... Moze zmądrzejesz zanim takie słowa napiszesz raz jeszcze...
Ostatnio zmieniony 01 lut 2017, 21:34 przez Brzytwa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ghoulski
Posty: 1524
Rejestracja: 24 lip 2009, 13:58
Lokalizacja: Tarnów

Krystian Rempała

Post autor: Ghoulski »

Niestety muszę stanąć w obronie wymiaru sprawiedliwości. Panowie najpierw poczytajcie o ryzyku sportowym i odpowiedzialności karnej a potem wieszajcie psy na pani prokurator (nomen omen jej eksperyment procesowy woła o pomstę do nieba... szkoda że tego psa ubranego w kask nie tłukli kierownicą od motoru żużlowego :roll: ).

Postaram się w skrócie i mniej prawniczym językiem 8-)

Czynnikami decydującymi o możliwości pociągnięcia kogoś do odpowiedzialności karnej są przede wszystkim bezprawność czynu, czyli wypełnienie przez ten czyn wszystkich przesłanek ustawowych przestępstwa oraz możliwość przypisania winy w związku z popełnionym czynem. I to wynika jasno z kodeksu karnego (k.k.)

Są jednak okoliczności, które uchylają bezprawność takiego czynu. Określa się je mianem kontratypów. W k.k. w artykułach 25 – 27 mamy katalog takich kontratypów. I są to:
- obrona konieczna,
- stan wyższej konieczności
– ryzyko nowatorstwa.

Aby się powołać na te kontratypy nie jest konieczne aby były one wprost wskazane w ustawie czyli kk. Ich istnienie musi być sprecyzowane przez naukę prawa oraz orzecznictwo sądowe i tak właśnie jest w w przypadku ryzyka sportowego. KK w żadnym przepisie nie reguluje wyłączenia odpowiedzialności w sprawach związanych ze sportem.
Skoro nie jest wskazane w ustawie jaką jest kk - ryzyko sportowe należy do tzw. kontratypów pozaustawowych.

Teraz trochę bardziej prawniczo (niestety):
Akceptowanie ryzyka w przypadku aktywności sportowej wynika z przekonania, że jest to opłacalne społecznie, tzn. korzyści wynikające z uprawiania sportu i oglądania widowisk sportowych równoważą niebezpieczeństwo wypadków w postaci uszkodzeń ciała zawodników, lub nawet ich śmierci.

Do powołania się na ryzyko sportowe niezbędne jest spełnienie pewnych określonych warunków:
1. Dyscyplina sportu musi być legalna. Dopuszczalność dyscypliny regulują, przepisy tzw. prawa sportowego - w przedmiotowej sytuacji zawody żużlowe w Polsce są jak najbardziej legalne.

2. Zawody muszą być przeprowadzone zgodnie z regułami ostrożności określonymi przez te przepisy - mamy regulamin sportu żużlowego, ano mamy. Komisarz toru dopuścił do rozegrania zawodów? Dopuścił. Nasi oprotestowali tor? Nie.

3. Działanie uczestników ma cel sportowy (a nie np. przestępny czy związanym z chęcią zemsty) - jak najbardziej mecze Ekstraligi żużlowej mają cel sportowy

4. Udział uczestników musi być dobrowolny - nikt zawodników do jazdy nie przymuszał, owszem ktoś powie że są związani kontraktami - owszem, ale sport uprawiają z własnej nieprzymuszonej woli, tak samo jak i z nieprzymuszonej woli podpisują kontrakt z danym klubem zobowiązujący zawodnika do startu w zawodach.

W przypadku gdy nie zostaną spełnione powyższe warunki, ich sprawca będzie odpowiadał zgodnie z przepisami kodeksu karnego; uczestnik zawodów za skutki naruszenia „reguł gry”, zaś organizator zawodów może odpowiadać za niezapewnienie bezpieczeństwa widzów.
Wszystkie powyzsze warunki zostały tamtego dnia spełnione. Nie ma mowy o jakiejkolwiek odpowiedzialności karnej Woryny czy ROWu. Nawet jak Jacek zażali postanowienie na umorzenie postępowania przygotowawczego, sąd i tak je podtrzyma.
"Vincere non è importante, è l'unica cosa che conta"

Brzytwa
Posty: 11
Rejestracja: 08 sie 2016, 20:48

Krystian Rempała

Post autor: Brzytwa »

Ghoulski pisze:Niestety muszę stanąć w obronie wymiaru sprawiedliwości. Panowie najpierw poczytajcie o ryzyku sportowym i odpowiedzialności karnej a potem wieszajcie psy na pani prokurator (nomen omen jej eksperyment procesowy woła o pomstę do nieba... szkoda że tego psa ubranego w kask nie tłukli kierownicą od motoru żużlowego :roll: ).
Jej ?? Badz rzetelny na WNIOSEK pana Rempały. Jak chciałbys przeprowadzić taki eksperyment Inaczej?? Kierownica Woryny go zdjeła ?? Odpieła DDR ?? :lol: Ja nie wiem już kto może uzmysłowić Tarnowskim kibicom, że zapiety kask Krystiana uchroniłby go od skutków upadku ??

Szkoda ze nie uzyli sprzetu od strazy pozarnej - pewnie by zdjecli :roll:

Awatar użytkownika
Ghoulski
Posty: 1524
Rejestracja: 24 lip 2009, 13:58
Lokalizacja: Tarnów

Krystian Rempała

Post autor: Ghoulski »

Brzytwa pisze:
Ghoulski pisze:Niestety muszę stanąć w obronie wymiaru sprawiedliwości. Panowie najpierw poczytajcie o ryzyku sportowym i odpowiedzialności karnej a potem wieszajcie psy na pani prokurator (nomen omen jej eksperyment procesowy woła o pomstę do nieba... szkoda że tego psa ubranego w kask nie tłukli kierownicą od motoru żużlowego :roll: ).
Jej ?? Badz rzetelny na WNIOSEK pana Rempały. Jak chciałbys przeprowadzić taki eksperyment Inaczej?? Kierownica Woryny go zdjeła ?? Odpieła DDR ?? :lol: Ja nie wiem już kto może uzmysłowić Tarnowskim kibicom, że zapiety kask Krystiana uchroniłby go od skutków upadku ??

Szkoda ze nie uzyli sprzetu od strazy pozarnej - pewnie by zdjecli :roll:
Owszem na wniosek Jacka, ale nigdzie nie jest powiedziane że mieli go wykonać wedle jego zaleceń. Siła uderzenia motocykla pędzącego z prędkością 90 km/h i dodatkowo wybitego w górę (nie jestem fizykiem, ale wydaje mi się że w momencie wybicia motor mógł dostać przyspieszenia) jest większa aniżeli próba "zdzierania" kasku z głowy przez człowieka. I to pani prokurator powinna wiedzieć "na wejściu" i oznajmić Jackowi że taki eksperyment to nonsens i w żadnym aspekcie nie będzie on miarodajny. Aby rezultat eksperyment był jak najbardziej miarodajny w stosunku do stanu faktycznego powinien być przeprowadzony w warunkach i z uwarunkowaniami (prędkość, waga) podobnymi do warunków i uwarunkowań zaistniałych w momencie zdarzenia. Ciężko mi powiedzieć czy opinia biegłego sądowego ds. wypadków komunikacyjnych mogłaby się sprawdzić - na pewno byłaby bardziej rzetelna aniżeli ściąganie kasku z pustego łba policmajstra :lol:
"Vincere non è importante, è l'unica cosa che conta"

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Krystian Rempała

Post autor: WaluS »

Brzytwa pisze: Za te słowa to Ty powiniennes miec sprawe w sadzie... Robie print screen i wysyłam do pana Żyto. Nie jesteś anonimowy - a oskarazajac kogos o śmierć- kazdy ma prawo sie bronić... Moze zmądrzejesz zanim takie słowa napiszesz raz jeszcze...
Wysyłaj, wysyłaj!
Jak to mówią, jabłko nie daleko spada od jabłoni. Ten SB-ek też pewnie nie raz wysyłał i podpisywał "różne papierki".

Ps.
Na wszelki wypadek dołóż jeszcze print screen z mojej wypowiedzi, to może będzie okazja spotkać się oko w oko z Twoim guru i przypomnieć mu o jego grzeszkach.

UT2010
Posty: 38
Rejestracja: 22 cze 2010, 18:36

Krystian Rempała

Post autor: UT2010 »

Brzytwa pisze:[Krystian z zapietym kaskiem, dziś przygotowywał by sie do sezonu
Piłeczkę można odbijać w nieskończoność. Gdyby nie kamikadze Woryna z tyłu, Krystian dojechałby do mety nawet i bez kasku, rękawiczek a patrząc na jego umiejętności również bez przedniego koła.

fanzuzla
Posty: 51
Rejestracja: 14 sie 2016, 20:39

Krystian Rempała

Post autor: fanzuzla »

Brzytwa pisze:
fanzuzla pisze: Przepraszam po co robić test czy odpięty kask można z głowy ściągnać ?? Przecież to oczywiste. To tak jakby np robić test czy odwiązane buty można ze stóp ściągnać. może ktoś napisać mi logoczne wytłumaczenia takiego testu ??

No widzisz tonący brzytwy sie chwyta :roll: Lekarz orzekajacy był zły... prokurator był zły... biegli zli... wszyscy w tym dochodzeniu nie znają sie na żużlu... Tylko pan Rempała i niektórzy z kibiców Tarnowskich :mrgreen: PARADOKS!!
Brzytwa :) zadałem proste pytanie odnośnie testów z niezapiętym kaskiem ....
Napisz prosze jasno i logicznie odpowiedź na pytanie.
Po co robić test czy da rady ściagnąć z głowy niezapięty kask .... ?? ? ?
Przecież to oczywiste że da rady .... prawda ? :)

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6750
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Krystian Rempała

Post autor: savage »

fanzuzla pisze: Brzytwa :) zadałem proste pytanie odnośnie testów z niezapiętym kaskiem ....
Napisz prosze jasno i logicznie odpowiedź na pytanie.
Po co robić test czy da rady ściagnąć z głowy niezapięty kask .... ?? ? ?
Przecież to oczywiste że da rady .... prawda ? :)
Z tego co ja zrozumiałem to test miał wykazać czy da się ściągnąć zapięty kask. Policjantowi się nie udało, Jackowi się udało, z tym że (zgodnie ze słowami Pani Prokurator) Jacek zapięcie mocno poluzował, zaś na głowie policjanta kask był zapięty ciasno.

Doświadczenia dot. tego czy kask można zdjąć to robią producenci kasków i nikt, choćby na nie wiem na jaki pomysł wpadł nie udowodni w Polsce, że kaski (w tym przypadku) Arai, których używa się od żużla, poprzez motocross, Formułę 1, Moto GP, aż wreszcie w cywilnym ruchu drogowym posiadają wadę fabryczną i mogą spać z głowy podczas wypadku. Każdy, kto taki kask trzymał w ręce wie, że jeżeli na zapięcie miałaby działać taka siła, że zostałoby one rozerwane, to wcześniej odpadnie z kaskiem głowa, niż sam kask.


Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

fanzuzla
Posty: 51
Rejestracja: 14 sie 2016, 20:39

Krystian Rempała

Post autor: fanzuzla »

savage pisze:
fanzuzla pisze: Brzytwa :) zadałem proste pytanie odnośnie testów z niezapiętym kaskiem ....
Napisz prosze jasno i logicznie odpowiedź na pytanie.
Po co robić test czy da rady ściagnąć z głowy niezapięty kask .... ?? ? ?
Przecież to oczywiste że da rady .... prawda ? :)
Z tego co ja zrozumiałem to test miał wykazać czy da się ściągnąć zapięty kask. Policjantowi się nie udało, Jackowi się udało, z tym że (zgodnie ze słowami Pani Prokurator) Jacek zapięcie mocno poluzował, zaś na głowie policjanta kask był zapięty ciasno.
no własnie nie - słowa prokurator są jasne - kask był niezapięty - troszkę naginasz rzeczywistość. Gdzie jest wzmianka że Jacek poluzował kask ????

zacytuje jeszcze raz

Cytat z wypowiedzi prokurator: "To pan Rempała chciał tego eksperymentu. On to zrobił, to znaczy zdarł kask, ale trzeba zaznaczyć, że ten kask nie był zapięty."

Brzytwa
Posty: 11
Rejestracja: 08 sie 2016, 20:48

Krystian Rempała

Post autor: Brzytwa »

fanzuzla, Był niezapiety jak Rempała chciał na siłe udowodnić, że sie da :roll: Zapiety kask nie spada z głowy - już Wam to savage, uzmysławia patrząc chłodnym okiem...
fanzuzla pisze: Po co robić test czy da rady ściagnąć z głowy niezapięty kask .... ?? ? ?
Robiono testy na zapietym kasku - nie da rady go "zsunąć" - ale Jacek wraz z rodzinom chce udowodnić, że się da :roll: No chce i już żużlowa polska wie dlaczego :? kasa... Zapiety kask urwał by mu głowe, i albo to zrozumiecie albo nadal bedziecie pisac te brednie :roll:

"Świety" Jacek już zapomniał jak ze złamaną ramą jechał :/ Wstyd by mu było... ot po prostu (taki on bezpieczny) ... Teraz zywicielem rodziny jest Martyna :roll: ale przy dobrych wiatrach mozna cos jeszcze "ugrać"....

Pewnie Krystek dojechałby bez kasku, miał umiejetnosci, gdyby nie doszlo do wypadku... wszystko gdybanie... błąd kosztował go życie...

Ale powiedzmy sobie szczerze, nie zapiął, doświadczenie to zbyt mało...

Awatar użytkownika
Młynar
Moderator
Posty: 1711
Rejestracja: 23 lip 2009, 21:38
Lokalizacja: Tarnów

Krystian Rempała

Post autor: Młynar »

Nie chce absolutnie wchodzić w tą sprawę, ale prokuratura też pokazuje, że nie zajęła się odpowiednio tą sprawą. Nawet z komentarzy i wypowiedzi widać, że prowadzono sprawę brzydko mówiąc bardzo po łebkach. Same wypowiedzi Pani prokurator nie są jednoznaczne i pewne. Ja przynajmniej nie mam poczucia, że ta sprawa została zakończona w pełni. Niesmak jest. Nie przez to, że umorzono sprawę i nie ma winnego tylko uważam, że nie zajęto się tym wypadkiem tak jak powinno się zająć. Nie było biegłych z prawdziwego zdarzenia. Badania toru czy Woryny odbyły się dużo dużo po fakcie. Więc jak tutaj można ocenić sytuację w pełni? Stało się i nic nie wrócimy. Krystiana brakuje i będzie brakować zawsze. Nie tak powinny się kończyć biegi… Co do Woryny i jego winy. Spowodował wypadek i ja osobiście będę mu to zawsze pamiętał. Zero szacunku dla gówniarza, który nie potrafił się zdobyć na parę słów lub jakiś gest po tej tragedii.

yO!

tmat
Posty: 14
Rejestracja: 05 cze 2012, 14:34
Lokalizacja: Polska

Krystian Rempała

Post autor: tmat »

Test polegający na tym, że jakis facet ubiera sobie kask, a drugi próbuje mu go ściągnąć jest żartem prokuratury. To ze w warunkach testowych nikt go nie ściągnął, nie oznacza, że przy wystapieniu innych okolicznosci i warunków nie ma możliwości aby on spadł. Jak z samolotami. Tysiac testow może wykazać, że nie moze sie nic stać, a jednak od czasu do czasu nastepuje splot wydarzen i okoliczności powodujacy wypadek. Mówienie wiec o pewnikach w tym przypadku i pisanie o nieomylności polskich prokuratorow, to daleko idące nadużycie.
savage pisze: Jeśli wejdziecie np. na plac gry do paintballa i mimo zaleceń ściągniecie hełm ochronny, a zaraz potem ktoś z dalekiej odległości strzeli do Was i wybije kulką oko, to czyja będzie to wina ?! Oczywiście - ktoś do Was strzelił, ale na tym terenie miał do tego prawo i to złamanie podstawowe zasady bezpieczeństwa (brak hełmu) byłoby przyczyną utraty oka.
Jezeli ten ktoś nie stosując sie do regulaminu obiektu z impetem wbiegł by we mnie w wyniku czego spadł by mi hełm po czym lecący posisk wybilby mi oko, to ten wariat, ktory wbiegl we mnie z impetem byłby winny. Z taka mamy sytuacją do czynienia.

Awatar użytkownika
ams92
Posty: 2575
Rejestracja: 23 lip 2009, 12:16
Lokalizacja: Nagawczyna/Kraków
Kontakt:

Krystian Rempała

Post autor: ams92 »

Test z kaskiem wydaje się mocno kontrowersyjny, ale czy nie od początku było niemalże pewne, że tak się to "sledztwo" skończy? Nie podejmę się natomiast oceniania rodziny i tego, co dalej będą z tym robić. Czy to coś zmieni? Może da im poczucie większej ulgi? Dopełnienia obowiązku rodzica? Nie wiem. Nie nam to oceniać. Stała się wielka tragedia, życia mu nikt nie wróci. Musimy o nim pamiętać.

http://sportowymagazyn.pl/troche-ciszej/
http://www.mapawkieszeni.pl - Strona dla pasjonatów wycieczek, zwiedzania, górskich wędrówek.

hughes
Posty: 90
Rejestracja: 11 lip 2010, 22:32

Krystian Rempała

Post autor: hughes »

A tymczasem cała Polska komentuje pomnik Krystiana na cmentarzu...

Awatar użytkownika
ams92
Posty: 2575
Rejestracja: 23 lip 2009, 12:16
Lokalizacja: Nagawczyna/Kraków
Kontakt:

Krystian Rempała

Post autor: ams92 »

Ludzie zawsze będą gadać... ale faktycznie, chyba trochę przesadzone. Dużo lepszym miejscem na taki pomnik byłby stadion.
http://www.mapawkieszeni.pl - Strona dla pasjonatów wycieczek, zwiedzania, górskich wędrówek.

hughes
Posty: 90
Rejestracja: 11 lip 2010, 22:32

Krystian Rempała

Post autor: hughes »

Żadnego napisu Unia albo Tarnów. Może chociaż na czapeczce z tyłu jest napis Unia Tarnów

Awatar użytkownika
bio
Posty: 435
Rejestracja: 16 lis 2011, 22:39

Krystian Rempała

Post autor: bio »

Na grobie nie ma (chyba) żadnego krzyża, a jest Krystian. Dziwne.

stach
Posty: 387
Rejestracja: 30 cze 2013, 21:32

Krystian Rempała

Post autor: stach »

hughes pisze:Żadnego napisu Unia albo Tarnów. Może chociaż na czapeczce z tyłu jest napis Unia Tarnów
Jak to nie napisu Unia Tarnów?

wejss
Posty: 728
Rejestracja: 05 lis 2009, 22:28
Lokalizacja: Tarnów

Krystian Rempała

Post autor: wejss »

Pisałem jakiś czas temu, że będziemy mieli piękny nowy pomnik w Tarnowie no i mamy. Miał być na 1 listopada ale się nie wyrobili z robotą. Jak dla mnie to jego miejsce jest przed nowym stadionem. Co do logo Azotów to nie wiem o co tyle jazdy. Taki był kevlar i takie było logo na nim.

ODPOWIEDZ